Amerika op zoek vredes-garanties naar betere 1 BLIKSEMINSLAG OORZAAK VAN FELLE BRAND Duitslands ontruiming in overweging Rundveefokkers van Anna Paulowna overwegen oprichting van K.l.-vereniging Telefoonnummers in de districten Den Haag en Rotterdam Reparatie-Inrichting HERENHUIS Moskou moef overtuigd worden van defensief karakter der Westelijke Unie Boerderij te Camperduin gistermorgen door het vuur vernield Brandweer stond machteloos Oosterland Nieuw dienstgebouw van Hoogheemraadschap in Petten Zijpe Breezand Scheepvaartberichten STOFZUIGER „EXCELSIOR" Sluisdijkstraat 110, Oen Helder -De meest actuele krant HELDERSCHE COURANT BEKENDMAKING. (Van onze Amerikaanse correspondent). NEW-YORK. October 1948. fjET IS EEN BIJZONDER wankel evenwicht der krachten, waarop de vrede van het ogenblik berust: aan de ene kant het Amerikaanse vermogen de Rus sische steden in puin te leggen, aan de andere kant het Russische vermogen West- Europa onder de voet te lopen. Van deze wankelheid is men zowel in Washing ton als in Moskou diep doordrongen en het is daarom maar al te begrijpelijk, dat men aan beide zijden tracht een verbetering In de situatie ten eigen bate te be werkstelligen. In hoeverre de Russen daarin reeds geslaagd zijn, is met geen mogelijkheid te zeggen. Dit hangt immers voornamelijk af van de vooruitgang, welke zij bij hun onderzoek naar de atoomenergie en bij hun opbouw van een luchtmacht van zware bommenwerpers met grote actie-radius hebben gemaakt. En over deze beide zaken bewaart men in de Sovjet-Unie het diepste stilzwijgen. TEN VEEL BETER overzicht heeft men over de Amerikaanse vorde ringen. die, naar men onmiddellijk moet vaststellen, nog niet bijzonder groot zijn. Het plan-Marshall, dat West- Europa economisch sterk moet maken, zal op zijn vroegst in 1952 zijn taak volledig volbracht hebben en in de militaire sector liggen de dingen niet veel gunstiger. De Westelijke Unie met haar defensieraad is mooi en goed. maar zonder de nodige wapens blijft zij een leeg begrip. Natuurlijk, Ameri ka zal wapens leveren, maar zelfs Uncle Sam kan niet toveren. Twee ja ren, zo- schat men. zullen tenauwer- nood voldoende zijn om West-Europa het militaire apparaat te geven, dat in staat zal zijn een invasie uit het Oosten bij de Elbe te keren. Is men echter eenmaal zover en behouden de Ver enigde Staten, wat men mag aanne men, hun voorsprong op het gebied der atoomwapens, dan zal het even wicht der krachten radicaal in het na deel der Russen gewijzigd zijn. Hun steden zullen dan nog steeds kwets baar zijn, terwijl de landen van West- Europa niet langer behoeven te vre zen door de vloedgolf van het Rode Leger overspoeld te worden. Dit alles betekent, dat de periode van de komende twee jaren, waarin West-Europa nog niet voldoende be wapend is, tot de gevaarlijkste in de na-oorlogse geschiedenis zal worden. De ontketening van de stakingen in Frankrijk bewijst, dat de Russen bij hun bestrijding van het plan-Marshall voor weinig middelen terugschrikken. Met hoeveel woede en bitterheid zij tegen een' militair plan-Marshall, dat nog slechts een kwestie van korte tijd is, te velde zullen trekken, kan men zich nauwelijks voorstellen. Voor de Amerikanen komt het er in deze pe riode dus niet slechts op aan, de wa pens te leveren voor West-Europa's de fensie, maar bovendien West-Europa te verdedigen. Zoals een Amerikaanse commentator terecht opmerkt, zal de bedreiging met vernietiging der Rus sische steden daartoe misschien niet voldoende zijn. Er zullen aanvullende maatregelen genomen moeten worden, die daar ook Amerika, zoals al ge zegd, in militair opzicht geen ijzer met handen breken kan in hoofdzaak op het terrein van de diplomatie en de politiek gezocht dienen te worden. J^EN HEEFT VOOR deze dingen in Amerika een open oog en het zijn in het bijzonder de bladen, welke de „coming man", de republikeinse can- d daat Dewey, steunen, die aandringen op een politiek, die het Kremlin er van zal overtuigen, dat een invasie van West-Europa buitengewoon gevaar lijk zou zijn en dat de herbewapening van West-Europa in feite defensie is. Voor wat het eerste punt betreft, wijzen wij er op, dat het niet nodig is enige maanden te wachten op de goed keuring van een militaire alliantie door het Congres: reeds nu zou Dewey een verklaring moeten afleggen, dat elke aanval op West-Europa als een daad van oorlog tegen de Verenigde Staten zal worden beschouwd. Ten aanzien van het tweede punt wensen deze kringen, die het in de nabije toekomst wellicht voor het zeggen zullen heb ben, als volgt te manoeuvreren: De Russen, dat is bekend, zijn het meest benauwd voor een herbewapening van Duitsland en het is mogelijk, dat zij met een militaire versterking van En geland, Frankrijk en de Lage Landen genoegen zoudennemen, indien met Amerika maar een overeenkomst kon worden bereikt, waarbij men het Duit se rijk geneutraliseerd en ontwapend in zekere zin links zou laten liggen. Waarom dan niet aan een militair hulp-program voor West-Europa het aanbod aan Rusland gebonden om Duitsland militair te evacueren? vragen talrijke Amerikaanse politici zich af. Een dergelijk aanbod zou natuurlijk niet betekenen, dat Amerika zich ge heel uit Europa terugtrekt. Het gaat slechts om een terugtoch uit Duits land naar West-Europa, indien de Russen in oostelijke richting hetzelfde doen. De Amerikanen zouden dan nog steeds dichter bij de Roer zijn dan de Russen. En wanneer de Russen het aanbod afwijzen, aldus redeneert men, zal dit de Amerikaanse positie geens zins verzwakken. Integendeel. Door een dergelijk aanbod zou Amerika de Europeanen bewijzen, dat zijn politiek werkelijk defensief is en dat het er geenszins op uit is, de militaire macht van Duitsland te herstellen. Bovendien is bij onderhandelingen met de Russen, ook indien deze niet slagen, tijd te winnen en deze werkt voor het Westen meer in het voor deel dan voor de Russen. Het is nog te vroeg om te zeggen, of Washington inderdaad de hier boven uitgestippelde koers zal gaan varen. Ongetwijfeld echter zijn er tekenen, die daarop wijzen en in ieder geval zijn de plannen belangrijk ge noeg om er reeds thans de aandacht op te vestigen. (Van onze speciale verslaggever). J^UIM ANDERHALF UUR moest de brandweer van Schoorl machteloos toe zien, hoe do kapitale boerderij van de heer W. Kroon aan de Eereweg te Camperduin aan de voet van de Hondsbossezeewering gistermorgen door het vuur werd verteerd. Om ruim negen uur sloeg een felle bliksemstraal in de rechtervoorzijde van het huis en binnen een minimum van tijd was de boerderij één vuurzee. Om half elf, toen van de boerderij niets meer over was dan een brandende puinhoop, kon de brandweer van Schoorl erin slagen de eerste waterstraal op het vuur te richten. De hoeve was toen reeds verloren en slechts een schuurtje kon nog gered worden. Persoonlijke ongevallen deden zich ge lukkig niet voor. geraas en vergezeld van een hevige vonkenregen het dak ingestort. Vier geblakerde muren, waarlangs de oranje vuurtongen lekten, waren de schameie restanten van de eens zo trotse boeren hoeve. Boer Kroon stond handenwringend bij de brand, die zijn boerderij in en kele uren vernietigde. „Ja ik ben ver zekerd", vertelde hij ons, „maar wat heb ik eraan? Ik heb mijn boerderij nog niet terug". Zijn vrouw en kind waren bij de buren ondergebracht, ter wijl het meubilair bij de overbuurman, de heer Edouard stond opgeslagen. Het vee was in de wei, zodat men zich daarover geen zorgen behoefde te ma ken. Met behulp van lange haken viste men uit de brandende keuken nog eni ge pannen, doch hierbij moest het blij ven. Hoog sloegen de vlammen op uit de brandende ruïne en als een zwarte klomp met vurige ogen smeulde de hooimijt, die de brandweer voorlopig nog werk zal bezorgen. Ook het laat ste houtwerk viel ten offer aan de ro de haan, die hedenmorgen aan de voet van de Hondsbossezeewering een kapi tale boerderij in de as legde. De boerderij was tijdens de bezet tingsjaren door de Duitsers uitge woond en na de bevrijding door de dienst Wederopbouw van een nieuw interieur voorzien. Op de plaats van de brand merkten wij de aanwezigheid op van mr. C. A. J. Jochems, burgemeester van Schoorl en opperwachtmeester S. Weiland. De brandweer stond onder commando van de heer P. Wildeboer. Toen zich gistermorgen boven onze streek een hevig onweer ontlastte, be vond de heer W. Kroon zich met zijn vrouw en kind, alsmede zijn schoonva der in zijn boerderij aan de Heereweg. Om ongeveer kwart over negen sloeg de bliksem in de rechtervoorzijde van het met een rieten dak bedekte per ceel. Boer Kroon en zijn schoonvader snelde met vrouw en kind naar buiten en binnen enkele ogen blikken sloegen de vlammen uit de boerderij. Buren, voorbijgangers en ar beiders, die werkzaamheden aan de Hondsbossezeewering verrichten, snel den te hulp en met vereende krachten poogde men de inboedel te redden. Het vuur vond in het rieten dak, het hooi en houtwerk van het huis een gretig voedsel. Na luttele minuten had het vuur zich vast gevreten in de boer derij en moest men de pogingen om het meubilair in veiligheid te brengen, staken. Met lede ogen moesten de om standers toezien hoe de boerderij in vlammen opging. De brandweer van Groet, die spoedig ter plaatse was, kon niets uitrichten. De brandkraan, die zich niet ver van de plaats van de brand bevond, was tijdens werkzaamheden aan de bun kers, onklaar geraakt en uitgeschakeld Een tweede brandkraan aan de Heere weg was zo ver verwijderd, dat het slangenmateriaal niet toereikend was om van daaruit de strijd tegen de vuurzee te beginnen. Onmiddellijk werd de brandweer van Schoorl ge waarschuwd, die met de motorspuit uit rukte. Uit een 400 meter van de boer derij gelegen meertje werd het water opgepompt en toen kon om half elf de brandweer in actie komen. Daar zich in de onmiddellijke nabij heid geen andere percelen bevon den, kon de brandweer volstaan met het nat houden van een naast de boer derij gelegen schuurtje. Van het perceel zelf was ondertussen met donderend JONGEREN SAMENKOMST. Op initiatief van de heer A. C. vd Kwast zal Vrijdagavond a.s. een aantal jongeren in de jeugdherberg te Ooster land bij elkaar komen, teneinde te ge raken tot de vorming van een jonge rengroep (leeftijd 16—21 jaar). Moge lijkheden tot vermaak zijn er genoeg voor de jeugd van Wieringen. Om de belangstelling van de jongeren op een hoger plan te brengen, waardoor ze zich geestelijk kunnen verrijken, wil de initiatiefnemer lezingen en excur sies organiseren, waarbij ook de zelf werkzaamheid van de jeugd ingescha keld zal worden. In deze stormachtige tijd, waarin zo- velen zich in hun verwachtingen te leurgesteld voelen, gaat het er om de slapenden te wekken!. Een mooie taak voor de jeugd. In 1943 werden op last van de bezet tende macht de werkgebouwen van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier te Petten afgebroken. In de plaats daarvan is een geheel nieuw gebouw opgericht, dat Donder dag a.s. des middags om 12 uur op enigszins plechtige wijze in gebruik zal worden genomen. Hierbij zal o.m. een gedenksteen, welke in de gevel van het gebouw is aangebracht, worden ont huld door de heer De Vries, lid van Gedeputeerde Staten, in het bijzonder belast met de zorg voor de waterstaats aangelegenheden. MANHATTAN DROOM VAN ALLE EMIGRANTEN. DAMCLUB EXCELSIOR. Uitslagen van de door de damclub Excelsior gespeelde wedstrijden: le klas: D. vd WallenH. Veenstra 0—2, K. D. Sas—Jb. Pieterse 0—2, D. JansenJ. Meijer afgebr., T. Wiersma H. vd Berg 02. 2e klasse: L. Schouten Lz.—D. Kruit hof 20, J. SchurerP. de Bruin 02, S. WiersmaL Schouten Azn. 0—2, Sj. vd WalC. Blaauboer 11, W Meij er—F. Tielens 20. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER Minne Albert L., Alkmaar, 6 maan den met aftrek en vier maanden voor waardelijk met-drie proefjaren. Willem V., %Llkmaar, vernietiging vonnis kantonrechter en vrijspraak van het ten laste gelegde. Antonius Coenraad G., Den Helder, zes maanden met aftrek. Jan V., Bergen, vernietiging vonnis kantonrechter en veroordeling tot een boete van 60.sups. 20 dagen voor waardelijk met drie proefjaren, 1 maand hechtenis en intrekking van rijbewijs gedurende een jaar. BENOEMING ONDERWIJZERES VOOR PETTENS O. L. SCHOOL Vry spoedig na de lange en drukke raadsvergadering, welke de raad en kele weken geleden hield, zijn de vroe de vaderen van deze gemeente weer bijeen geroepen voor het behandelen van 'n tien punten lange agenda. Deze vergadering zal Donderdag a.s. worden gehouden. Voor de benoeming van een onderwijzeres aan de o.l. school te Pet ten hebben B. en W. in overleg met de inspecteur van het l.o. en het hoofd der school te Petten de volgende voor dracht opgemaakt: J. M. Ulsamer te Haarlem en G. M. van der Wissel te Leeuwarden. Verder zal worden voor gesteld een wijziging aan te brengen in 't verloop van 'n geldlening, die reeds op 29 Sept. j.L werd aangegaan. Ged. Staten vinden het rentepercentage te hoog. Voorts zal vastgesteld worden 'n beffing van rechten voor inlichtingen, welke worden verstrekt uit het bevol kingsregister der gemeente. Tenslotte zal de goedkeuring van de raad wor den gevraagd op de gewijzigde sala risregeling van de vader en moeder van het algemeen weeshuis. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Atze, z. van J F Bene- dictus en F van Dijk Adrianus P A., z. van G Sijs en M J van der Voort. Onder.trouwd: G Driesse en C W Bakker J M Koks en E C Slijker- man G A de Wit en C I M Schilder. Getrouwd: Willem J de Leeuw en Aagje Jansma Klaas de Jong en Klaasje Slikker Pieter de Boer en Guurtje Ludeke. Overleden: Vrouwtje Helder, 42 jaar, echtgenote van J Schager. '-DE TUINBOUW IN 1947. Op de groentenveilingen werd in het afgelopen jaar voor 143 mill. gld aan groenten geveild. In 1946 was de tota le omzet f 300.000 hoger. Vóór 1940 be droegen de veilingsomzetten circa 70 mill. gld., echter inclusief fruit. In '46 werd niet minder dan 138.5 millioen gld aan fruit geveild. Leden van de Rundveefokvereniging „Anna Paulowna" kwamen bjj de heer De Boer bijeen om te beraadslagen over aansluiting bU een K.l.-vereniging vereniging van veehouders, die bjj hun koeien kunstmatige bevruchting laten toepassen). De voorzitter, de heer A. C. Lange- reis, deelde bij de opening mee, dat het bestuur bericht had gekregen van de fokverenigingen Wieringen en Wierln- germeer, dat men daar aan de oprich ting van een K.I.-vereniging had ge dacht, die niet alleen die beide gemeen ten, doch ook Anna Paulowna zou om vatten. Veel inlichtingen over deze zaak had het bestuur nog niet kunnen krijgen. Op Wieringen en in de Wie- ringermeer wilde men eerst de leden polsen en de vergadering hier, in Anna Paulowna, had ook ten doel aan de weet te komen, of de leden achter het stichten van zo 'n vereniging zouden staan. Uit de besprekingen, die we niet op de voet zullen volgen, bleek wel, dat het door de veranderde omstandig heden op de duur niet mogelijk zal zijn op de oude voet door te gaan. Vooral in een gemeente als de onze, waar niet zo heel veel koeien zijn, wordt het onmo gelijk er een goede stier op na te hou den. Alle veehouders zijn dan boven dien voor hun vee op die ene stier aan gewezen of komen, behalve voor een vaak hoger dekgeld, ook nog voor ver voerkosten te staan, als zij de koeien bij een andere stier willen brengen. Gaat men samenwerken, dan kan mis schien een drietal stieren worden aan gekocht, waaruit de veehouder de keuze kan doen, die hem voor zijn koeien het geschiktst voorkomt. Mocht in zekere tijd de voorkeur voor een be paalde stier te groot zijn (iedereen heeft graag kalfjes in Februari), dan zou een eerlijke verdeling van het be schikbare zaad kunnen plaats vinden en elke veehouder heeft ook nog wel koeien, waarbij de bevruchting nu juist niet door de allerbeste stier behoeft te geschieden. Bovendien staat op dit ge bied ook nog samenwerking met andere K.I.-verenigingen open. Natuurlijk maakte de vraag: wat zullen de kosten zijn, een belangrijk punt der bespre kingen uit. Men dacht dat die niet bo ven het gewone dekgeld zouden uit gaan. De heer Aij las het reglement van een reeds bestaande vereniging voor, wat tot gevolg had dat nog an dere problemen ter sprake kwamen. Tenslotte werd de wens geuit, dat, mocht men gemeenschappelijk een K.l.- vereniging oprichten, men toch zoveel mogelijk zelfstandig zou blijven en dus b.v. een stier in de eigen gemeente wilde hebben. De nieuwe vereniging zou ook los van de fokvereniging moeten staan. Wie geen lid is van de fokvereniging kan zich aansluiten bij de K.l.-vereniging. Eer men echter de- Het is voor de bezitters van telefoon een belangrijke verbetering, dat sinds enkele dagen de aangeslotenen in de districten Den Haag en Rotterdam ook automatisch kunnen worden bereikt. De gesprekken met telefoon-abonné's in de onderstaande plaatsen (de kengetallen staan achter de plaatsnamen) behoe ven dus voortaan niet meer via K 00 te worden aangevraagd. DEN HAAG K 1700 Dordtse Biesbos K 1851 's-Gravenzande K 1748 Gouda K 1820 Hoek van Holland K 1747 's-Gravendeel K 1853 Katwijk K 1718 Haastrecht K 1821 Leiden K 1710 Hendrik-Ido-Ambacht K 1858 Leidsendam K 1761 Ketel K 1808 De Y,ier K 1745 Krimpen K 1895 Monster K 1749 Lekkerkerk K 1805 Naaldwijk K 1740 Maassluis K 1899 NÖordwijk K 1719 Moordrecht K 1827 Roelofarendsveen K 1713 Nieuwerkerk K 1803 Rijpwetering K 1712 Ouderkerk aan de IJsel K 1894 Voorschoten K 1717 Oud-Verlaat K 1893 Wassenaar K 1751 Polsbroek K 1822 Wateringen K 1742 Poortugaal K 1807 Zoetermeer K 1715 Puttershoek K 1856 Reewijk K 1829 ROTTERDAM K 1800 Rhoon K 1897 Alblasserdam K 1859 Ridderkerk K 1896 Barendrecht K 1806 Schoonhoven K 1823 Bergambacht K 1825 Stolwijk K 1824 Bergse nhoek K 1892 Strijen K 1854 Berkel K 1891 Vlaardingen K 1893 Berkenwoude K 1826 Waddinxveen K 1828 Capelle aan de IJsel K 1804 Willemsdorp K 1852 Dordrecht K i 1850 Zevenhuizen Ti' KOOP- K 1802 finitief besluit tot oprichting over te gaan, wil men graag met alle veehou ders van A.P., Wieringen en Wieringer- meer een gezamenlijke vergadering beleggen (b.v. te Wieringen) en aan de heer Rempt vragen of hij daar deze be langrijke zaak eens nader wil toelich ten. (Wie met een bus mee wil kan zich bij de heer Aij opgeven) Bij de rondvraag bleek er weinig interesse te bestaan tot opgave voor de najaarsveekeuringen te Schagen, Alk maar en Hoorn, resp. op 28 Oct, 3 en 9 November. Wel voor een eigen fokvee- dag. Sommigen vonden dat dit jaar bij het onderzoek welke dieren daarvoor in aanmerking kwamen, de eisen te hoog of misschien zelfs verkeerd ge steld waren, zodat de fokveedag niet door ging. Het bestuur meende, dat men de eerste keer zeker goed voor de dag moest komen en het volgend jaar over beter materiaal zou kunnen be schikken. De heer Maters betoogde daar tegenover, dat men niet te veel od de bezoekers van buiten moet let ten, maar vooral op de betekenis van een fokveedag voor de eigen fokkers. Er is op zo 'n dag juist uit de vergelij king van goede en minder goede fok- resultaten veel lering te trekken. Aldtbl, Buenos Aires—Rotterdam, 18-10 360 mijl zuid Kaap Verdische eilanden Aipherat, RotterdamBuenos Aires 19-10 te Las Palmas Axeldtjk, Java—New Ycik, passeerde 18-10 Malta Boskoop, AmsterdamTrinidad, 18-10 van Madeira Celebes, 19-10 van Batavia te Belawan Cottica AmsterdamParamaribo, 19-10 te Madeira Erlnna (t)_ 16-10 van Singapore naar Miri Etrema (t), 18-10 van Gibral tar naar Curapao Java, 18-10 van Lo- renzo Marquez naar Makassar Kamer- lmgh Onnes, Batavia—Rotterdam, 17-10 van Aden Kedoe, RotterdamJava, pas seerde 18-10 Point de Galle Lombok, 15—10 van Vancouver naar Bombay Maaskerk, Amsterdam—West-Afrika pas seerde 18-10 Finisterre Macoma (tj. Port Said—Heysham. passeerde 18-10 Finisterre Madoera, MakassarAmsterdam, 18-10 ter hoogte van Port Soedan Maet- suycker, Calcutta—Hamburg passeerde 18-10 Malta Modjoketro, 19-10 van K9- slchang te Batavia Moebai (t), Liver- pool—Pladjoe. 14-10 te Aden Moeda (t), Gibraltar—Aden, passeerde 16-10 Kaap Bon Noord-Holland (slbt), 17-10 van Bi- zerta naar Nantes Nijkerk, 18-10 van Kaapstad te Port Elisabeth voor anker Ovula (t) 19-10 van Muntok te Pladjoe verwacht Papendrecht (t), Abadan— Lands End, passeerde 18-10 Perim Riouw 18-10 van Colombo naar Djeddah Soe- kahadjl (SLBT), 14-10 van Aden naar Ba tavia Stad Alkmaar, 18-10 300 mijl nrd- west van Flores naar Nederland Slo- terdljk, New YorkAlexandrlë, passeerde 13-10 Algiers Slngkep, 14-10 van Soe- rabaja naar Tjilatjap Sumatra, Amster damJava, 17-10 te Belawan Tabian, AmsterdAm—Aalborg, 18-10 te Karlshamn Ternate, JavaRotterdam, 18-10 van Be lawan Tjibodas, 20-10 van Zanzibar te Penang verwacht Almkerk 18-10 van Amsterdam te Ham burg AÏphard, 19-10 te Antwerpen, 22-10 te Rotterdam verwacht Cirrus (weer- schip) 19-10, 20 uur, te Rotterdam ver wacht' Katwijk, passeerde 19-10 Kiel, 20-10 van Oulu te Rotterdam verwacht Prins Frederik Hendrik, Rotterdam Montreal, 18-10 520 mijl w-n-w Scillies Prins Johan Willem Friso, 18-10 van Que- bec naar Montreal Prins Maurits, Rot terdamMontreal 19-10 passeerde Bell Isle Winterswijk, 22-10 van Huelva te Rot terdam verwacht Aalsum, Amsterdam—Kaapstad, 18-10 te Port Said Arnedijk, Rotterdam—New Orleans, 19-10 te Antwerpen Blommers- dijk, 19-10 van Antwerpen te Rotterdam verwacht Dordrecht (t), vermoedelijk 20-10 van Port de Bouc naar Pointe Noire Gadila (t), 24-10 van Las Piedras te Rot terdam verwacht Heelsum, Lorenzo Marquez—Durban 17-10 te Beira Hil versum, 18-10 vari Tacoradi naar Accra Loppersum, 18-10 van Rotterdam te Gdy- ma Ossendrecht, vermoedelijk 20-10 van Manchester naar Tacoradi Park haven, 19-10 van Bocagranda te Vlaardin- gen Saparoea. Singapore—Philippijnen, 17-10 te Port Swettenham Veendam, New York—Rotterdam, 19-10, 7,40 uur, van Southampton Winsum, 18-10 van Huel va te Sas van Gent Woensdrecht (t), 18-10 van Curagao naar Engeland Zwijn- drecht, 18-10 van Tacoradi naar Freetown Aldabi, Buenos AiresRotterdam, pas seerde 19-10 Kaap Verdische eilanden Amstelland, 19-10 van Hamburg naar Am sterdam Blommersdijk 19-10 van Ant werpen te Rotterdam Brltsum. 16-10 van Newport News naar Nederland Hemmes, 19-10 van Barranquilla naar Co- lou Kota Gede. RotterdamJava, 19-10 te Port Said Loosdrecht, Rotterdam Calcutta, passeerde 19-10 Straat Messina 1 Meerkerk, 19-10 van Genua naar Marseille Salawati, AmsterdamJava passeerde 19-10 ouessant Rotti, 16-10 van Basra te Galveston Veendam, New YorkRot terdam, 20-10 0 uur voorgaats verwacht wacht Vakkundige Revisie Levering ven alle „Exccir.ior'-onderdelen TE KOOP: Damesrywiel, geheel ver nieuwd 105. Dames-rijwiel, tourmodel, 105— Dames-rijwiel, tourmodel, 107.50. Transportrywlel, wielen 26 x 2 40— Invalidendriewieler 135. Jongensrijwiel, leeftijd 8 jaar, 35. RIJWIELHANDEL KOOIJ Schagenstraat 22, Den Helder. direct leeg te aanvaarden op goede stand alhier. Brieven onder no. 49 bu reau van dit blad. Te koop: 5 MODERNE HUIZEN, Beukenkampstraat 22, 23, 25, 27 en 29 en het soliede huis J. in 't Veltstraat 4, m. gr. boet. Te bevragen J. in 't Veltstraat 4. voor Den Helder en omgeving ig de CURSUS PAD VINDSTERLEIDSTER tussen 8 en 16 November in het troephuis van de RAINEROGROEP aan de Burgemeester Houwing- singel. Kosten 4 gulden per persoon. Aanmelding bij mevr. DE BOERBROUWER, Sin gel 146, schriftelijk of mondeling elke Donderdag avond tussen 7 en 8'/i uur. De Burgemeester van DEN HELDER maakt be kend, dat de ouders van kinderen van 1 tot en met 6 jaren, die gedurende het tijdvak van 11 tot en met 15 October 1948 voor de eerste maal tegen diphterie werden ingeënt doch niet een inrichting voor voorbe reidend lager onderwijs bezoeken, in de gelegenheid worden gesteld deze kinderen voor de tweede maal kosteloos te laten inenten tegen diphterie. Deze inentingen zullen geschieden in het gebouw van de Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezondheids dienst, Middenweg 148, en wel op de navolgende dagen en uren: Maandag 25 October 1948, van 16.00 uur tot 16.30 uur, voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters A tot en met F; Dinsdag 26 October 1948, van 16.00 uur tot 16.30 uur, voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters G tot en met K; Woensdag 27 October 1948, van 16.00 uur tot 16.30 uur, voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters L tot en met Q; Donderdag 28 October 1948, van 16.15 uur tot 16.30 uur, voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters R tot en met T; Vrijdag 29 October 1948, van 16.15 uur tot 16.30 uur, voor hen, wier geslachtsnamen beginnen met de letters U tot en met Z. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ten be hoeve van bovenbedoelde kinderen, die a. niet in het stadsgdeelte dezer gemeente woon achtig z(jn, of b. nog geen drie maanden geleden tegen pokken werden ingeënt, van deze gelegenheid geen ge bruik mag worden gemaakt. DEN HELDER. 18 October 1948.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 5