Stad en Omgeving. 'nccsr Raad van Wieringen hamerde zich door de agenda Met de N.R.V. op reis Urk KOENE VLIEGER Scheepvaariberichten Ideaal! Zo lijkt het om de hele we reld rond te reizen, en ieder wil dat ook graag doen. De Nederlandse Reu- Vereniging heeft gisteravond in Casino een Ideale tocht georganiseerd, waar van de 400 aanwezigen bijzonder geno ten hebben, zij het dan in hun ver beelding. Aan de tocht naar „Het mooi ste ter Wereld" is ook een prijsvraag verbonden, waarbij op elke duizend deelnemers een hoofdprijs wordt uit geloofd, bestaande uit een groepsreis raar keuze tot een bedrag van f 250. Daartoe moesten vijf vragen, betrek king hebbende op de films, schriftelijk worden beantwoord. We hopen dat Fortuna ook de Helderse leden gunstig gezind mag zijn. De tocht ging eerst naar Zwitserland, waar een horlogefabriek tot in de kleinste kleinigheden werd bezichtigd. Van waar de fijne onderdeeltjes wer den vervaardigd, tot waar de horloges klaar voor de verzending werden af geleverd. Dan naar de Nieuwe Wereld. New York, de wolkenkrabbers, de ha vens, de spoorlijnen en stations, de typische straten en wijken. New York bij dag en New York bij nacht Naar Canada, waar in felle kleuren de herst in de bossen en langs de rivieren werd geschilderd. De winter met de sneeuw en het Ijs op de rivier, de houthakkers In de bossen; in de lente de houtvlotters aan hun moeilijk werk in de stroomversnellingen. Denemar ken, met z'n vele herinneringen aan de Noormannen, z'n vlakke, maar vooral cok z'n rotsige kusten en natuurlijk ook de typische schoonheid van de hoofdstad Kopenhagen, de grootste en vrolijkste stad van Scandinavië, in een prachtige kleurenfilm geopenbaard. Bloemen in Engeland, kastelen en lan douwen, tuinen en parken. Zeldzame opnamen van rozen en lupinen kwa men op het doek. En eindelijk naar Zwitserland, om daar eerst met bus of trein, later te voet de hoogste toppen te bereiken. De prachtigepanorama's vanaf Matterhorn en Jungfrau over de besneeuwde bergen rondom, de groot ste gletscher en de breedste waterval. „Maar", zei de heer Groen, die op voortreffelijke wijze de films toelicht te, „ook ons eigen land is zeldzaam mooi, en verzuimt u dus vooral niet door tochten, excursies enz. ook hier de mooie plekjes op te zoeken, want Nederland behoeft wat dat betreft, voor het buitenland zeker niet onder te doen". Overhemden met 2 boorden 8.45-10.75-13.60-16.60-18.95 Overhemden met vaste boord 6.90—7.90 Alpino's met lederen band 2.10-/ 3.35 Wollen Heren-Shawls 3.25-3.90-4.25-4.50-4.90 5.50-5.90 Leerzame avond over de kleindierensport Een flink aantal belangstellenden woonden de filmavond by, die door de Kleindierensportvereniging werd gehouden in café Centraal. Na de opening deed voorzitter Toes medede ling van de benoeming tot erelid van de heren H. Aberson, A. J. Melief, J. J. Schenkels, H. J. van Wolferen en A. R. Zwierstra, die 25 jaar geleden het initiatief tot oprichting der vereniging hebben genomen. Het filmprogramma werd verzorgd door de heer P. J. A. van Groeningen, keurmeester te Amsterdam. Allereerst vertoonde hij een filmpje over het houden van Angorakonijnen in de grote stad. Ook uit hetgeen hij erbij vertelde bleek duidelijk dat aan de ver zorging van deze beestjes (die leveran ciers zijn van een uitstekende wol!) veel werk verbonden is. Daarna kon den de toeschouwers zien, hoe ver schillende diersoorten en wel spe ciaal siervogels in een kleine ruim te, en toch in een natuurlijke omgeving kunnen worden gehouden. En toen ging de reis naar het in diverse liedjes bezongen duivenplat. Voor de nieuwelingen op dit terrein gaf het filmpje een voortreffelijke in druk van hetgeen daar voor de plat- houder te beleven valt. Van de sier- duiven ging het naar de postduiven- houderij. Er werd een kijkje genomen in een hok, waarmee menig woning zoekende nog best genoegen zou wil len nemen.... Na de pauze waarin steunbon- nen ter dekking van de onkosten wer den verkocht gaf de heer Van Groe ningen een overzicht van de verschil lende konijnen- en hoenderrassen. Hij toonde exemplaren, die op de schoor steenmantel of op het dressoir geen slecht figuur zouden slaan. Voorts werd een filmpje gedraaid over de keuring der diverse diersoorten, waar na tot besluit een reportage werd ver toond over de wijze waarop men in Amsterdam tracht de jeugd belangstel ling voor de kleindierensport bij te brengen (de bezoekers van Tivoli heb ben daarover in het journaal van deze week ook iets kunnen zien). Hiermede kwam het einde van een ook voor leken interessante en leerzame avond. VAKWERK OF NIET? De plaatselijke schoenmakersvereni ging heeft het aardige idéé gehad, eens het verschil tussen eerste klas repara- tiewerk en ondeskundig geknoei op duidelijke wijze aan het publiek te la ten zien. In de etalage van de heer Schellinger, Keizerstraat 91, zijn enkele typerende uitersten naast elkaar ge plaatst. „Hier het programma der Nederlandse Strijdkrachten" Iedere avond om half zeven (behal ve Zaterdags, want dan begint de uit zending 's middags om 1 uur) wordt over Hilversum I (301 meter) het pro gramma voor de Nederlandse Strijd krachten aangekondigd. In de radiogid- sen worden meestal geen bijzonder heden over dit programma medege deeld, omdat het wordt uitgezonden buiten verantwoordelijkheid der om- j roepverenigingen. Toch kan men dik wijls uitzendingen beluisteren, die voor ons in Den Helder wel de moeite waard zijn. Reeds mochten wij een enkele maal op zulk een uitzending de aan dacht vestigen, maar wij hebben ons thans voorgenomen om voortaan iedere week een overzichtje van het strijd- kiachten-programma te geven, voor zo ver dat betrekking heeft op de Konin klijke Marine. Hier volgt het over zichtje voor de komende week: Zondag 24 October Hilversum I 18.3019.00 uur; Reportage aan boord van Hr. Ms. „O 23". Onderwerp: Tor pedo-inschieten op de rede van Texel. Woensdag 27 October Hilversum I 18.3019.00 uur: Marinenieuws uit Indonesië; Een praatje door de Marine Voorlichtingsdienst; De Rubriek Jan Oost. Woensdag 27 October via PCJ zender (voor Indonesië 13, 16 en 19 m, voor Nederland 49 meterband) 13.15 uur: De gesproken marinebrief naar de Oost. Zaterdag 30 October Hilversum I 18.3019.00 uur: Uitzending repor tage van het Marine Opkomstcentrum te Voorschoten. Zondag 31 October Hilversum I 18.3019.00 uur: De stem van Niwin. Uit het politierapport Een Helderse dienstbode wilde op een goede avond eens iets anders ho ren dan het gerinkel van deurbellen, het gekletter van de vaat, het brullen van de stofzuiger en alle klanken die gemeenlijk het oor van een dienstbo- de-in-vol-bedrijf plegen te bereiken. Zij toog naar een dansgelegenheid en liet zich de trommelvliezen strelen door hot en sweet. Een enkele maal begaf zij zich ook aan de arm van 'n galante jonckman naar de dansvloer en liet daarbij gemakshalve haar tasje op het tafeltje liggen. Toen zij thuis kwam werd haar prettige stemming grondig bedorven. Niet door het bre ken van een soepterrien, of het in de laatste minuut aan pap koken van de piepers, maar omdat ze merkte dat haar portefeuille uit haar tasje was vertrokken zonder bericht achter te laten. Een hele textielkaart en een aantal losse punten waren daarmee in het duister van de nacht verdwenen. De volgende morgen snelde zij naar de politie, waar de commandant van de wacht haar alle mogelijke bijstand beloofde. „Kijkt dan nog even onder de divan en zo", verzocht hij bij het afscheidnemen. Een stadgenoot verkeerde in de vreugdevolle verwachting van een pakketje uit Curagao. Bij voorbaat ver lustigde hij zich in de inhoud ervan, welke ongetwijfeld zou bestaan uit zaken die in ons deviezen-arme Ne derland tot de zeldzaarriste heerlijk heden behoren. De komst van het pakje was reeds met diverse officieu ze en officiële papieren aangekondigd, maar toen puntje bij paaltje kwam bleek de zwijgende afgezant uit het rijke Westen ergens onderweg te zijn ondergedoken. Zeer waarschijnlijk is het pakje te Amsterdam onder de arm van een goede genius van het juiste pad afgeweken. Dat komt ervan, wan neer op de begeleidende paperassen nauwkeurig de inhoud van zo'n pak je staat aangegeven. Oneerlijke lieden hebben dan hun prooi maar voor het uitzoeken. LEGER DES HEILS-NIEUWS. Gedurende het komende weekend zal het Haarlem I muziekcorps van het Leger des Heils een bezoek brengen aan Den Helder, voor het geven van 'n concert en het leiden van enkele bij zondere samenkomsten. Onder leiding van kapelmeester B. Schut heeft dit korps een behoorlijke muzikale hoog te weten te bereiken. Het heeft een ge heel eigen toon en stijl, afgeleid van de zo bekende Engelse Leger des Heils- muziekcorpsen. Het geheel staat onder leiding van Captain en Mrs. Rolls, de Engelse leiders van het Leger des Heils muziekdepartement in Nederland. Voor het concert, dat het korps Zaterdag avond in de legerzaal geeft, zijn geen kaarten meer verkrijgbaar. Wel zal men het korps op de bijzondere samen komsten die onder Predikbeurten staan vermeld kunnen beluisteren. GEZELLIGE AVOND VAN HRC. Op Zondag 14 November organiseert het bestuur van het trainingsfonds van de v.v. HRC een gezellige avond voor leden en donateurs van dit fonds. Daar deze avonden steeds een bijzonder ge zellig karakter hebben, menen wij er goed aan te doen reeds nu de aandacht er op te vestigen. Het afhalen van kaarten is vastgesteld op Donderdag 11 November a.s. in de Helderse Lunch room Spoorstraat 51, vanaf 8 uur. No teert dit even, want de avond wordt uitstekend verzorgd en U zult deze niet graag willen missen. JUBILEUMGAVE VOOR DE NIWIN Onlangs bestond de algemene mid denstandsvereniging Den Helder veer tig jaar. Men heeft dit feit niet willen vieren, en het is derhalve ongemerkt voorbijgegaan, behoudens de jubileum- gave van f 250 die aan het plaatselijk NlWIN-comité werd overgemaakt. Het spreekt vanzelf, dat het comité dit be wijs van medeleven en sympathie in hoge mate op prijs heeft gesteld. SPOORSTRAAT 49 De zaak voor de man van smaak HOEDEN PETTEN OVERHEMDEN DASSEN SHAWLS HANDSCHOENEN. Hermes heeft een drukke Zondaq Acht Hermes-elftallen, zullen Zondag het veld betreden. Op het terrein aan de Meeuwenstraai spelen: Hermes I (dames)—Ever Swift. Aan vang 1230 uur. Laten we hopen dat de dames hun zelfvertrouwen weer terug gekregen hebben. Speelt enthousiast dan zal het vast wel lukken de beide punten in Den Helder te houden. Hermes IIIEechtrop III (heren). Aanvang 12,30 uur, B-veld. Het derde heren bestaat geheel uit leerlingen van de Zeevaartschool. We zijn nieuwsgie rig hoe dit team zich in de competitie zal houden. Uit: Kraaien IIHermes I (heren). Wormerveer, aanvang 11 uur. Zullen onze heren hun fraaie positie op de ranglijst weten te behouden? Vertrek per trein 9,12 uur. BMHC VHermes II (heren). Deze jeugddige ploeg doet het lang niet slecht. We geven ze Zondag dan ook een klein kansje. Vertrek 9,50 uur per NACO bus vanaf station. Aanvang wedstrijd 1 uur. FIT mHermes IV (heren). Deze ploeg, geheel uit „oudjes" samenge steld, reist naar Amsterdam-Oost. Ver trek 10 uur vanaf station. Aanvang wedstrijd 3 uur. 't Gooi IIIHermes II (dames). De dames reizen helemaal naar Bussum. Geen kleinigheid. Eerlijk gezegd gelo ven we niet, dat ze er zonder kleer scheuren zullen afkomen. Ook zij ver trekken om 10 uur vanaf het station. Een lastige opgave voor onze dames. Alliance IV—Hermes III (dames). Probeert een puntje mee naar huis te nemen. Vertrek 9,50 uur met de NACO. HIC cHermes a (jongens). Op pa pier is het elftal zwakker dan verleden jaar. Toch hopen we dat onze jeugd een behoorlijk figuur zal slaan. Ver trek eveneens om 10 uur vanaf het station. De wedstrijd in Amstelveen zal vermoedelijk om 1 uur beginnen. Onze uitslagendienst in de Koning straat zal voortaan Zondagsavonds de uitslagen van het eerste en tweede da mes- en herenelftal publiceren. Ook telefonisch (No. 2345) kunt u ze op vragen, echter niet na 7 uur. Het geweten sprak Enige tijd geleden werden 's avonds 'n paar stormlantaarns ontvreemd, die bij het opgebroken gedeelte van de Rijksweg waren neergezet ter beveili ging van het verkeer. Eén dag na de publicatie van deze euveldaad stonden de lantaarns weer op hun oude plaats je.... De dief had blijkbaar zelfverwijt gekregen. Maar nu zijn weer drie stormlantaarns, thans neergezet op het stuk Rijksweg tussen de Shell en de basculebrug, verdwenen, tegelijk met een kruiwagen, die misschien wel'voor het transport heeft gediend. We ho pen, dat ook ditmaal het geweten van de dief mag gaan spreken en dat van avond de lantaarns er weer staan. Het terugbrengen van de kruiwagen kan in één moeite doorgaan. VERGADERING HELDERSE SPORTRAAD. Heden, Vrijdag 22 October, vindt in Formosa een algemene vergadering plaats van de Helderse Sportraad. Zo als bekend zijn vrijwel alle sportclubs bij de Sportraad aangesloten. Aange zien de agenda enkele belangrijke pun ten bevat, twijfelen wij er niet aan of de clubs zullen alle enige vertegen woordigers afvaardigen. De aanvang is 8 uur. GESLAAGD Onze plaatsgenoot B. Hensen slaagde één dezer dagen voor het te Amsterdam gehouden examen stenografie. Belangrijke wedstrijden voor K.V.H. Zondag staan er voor K.V.H. twee belangrijke wedstrijden op het pro gramma. Het eerste twaalftal van K.V.H. speelt om 2 uur op het terreiiV aan de Kemphaanstraat tegen het Am sterdamse K.V.D. I. 'Deze wedstrijd nioet door onze korfballers gewonnen worden willen zij in de running blijven. Vermoedelijk zal K.V.H. met een ge wijzigde opstelling uitkomen. Nu er Zondag op voetbalgebied weinig be langrijks te beleven valt, zouden wij de voetbalenthousiasten willen aanraden, eens naar deze belangrijke wedstrijd te gaan kijken. Het belooft de moeite waard te worden. Laat het korfbalter rein Zondag te klein zijn om alle be zoekers te ontvangen. Zoals U weet is de entrée vrij. K.V.H. II speelt em 12 uur een niet minder belangrijke wedstrijd tegen Zaandam Zuid I. Ook dit wordt een zware opgave voor onze korfballers. Toch moeten de 2 punten in Den Hel der blijven, want anders dreigt de laat ste plaats. Dus aanvoerder Feenstra, leid je twaalftal ter overwinning! H.C.S.C. 2Andijker Boys 2 Verleden week wist H.C.S.C. 2 door een 11 gelijk spel de leider Flevo 2 het eerste verliespunt te bezorgen. Het had echter een overwinning kunnen zijn, daar H.C.S.C. 2 gedurende de hele wedstrijd in de meerderheid was. We moeten nu wel tot de conclusie komen, dat het tweede tot nog toe beneden zijn stand leeft. Morgen komt And. Boys 2 op bezoek, dat slechts twee punten be zit, behaald in Andijk op H.C.S.C. 2. We rekenen dus op revanche. De wedstrijd begint om half drie. Het eerste elftal gaat naar Enkhuizen en moet in staat worden geacht om Dindua 3 een nederlaag toe te brengen. Om kwart over vier speelt 't A-elftal thuis tegen Schoorl a. We wijzen er op, dat alle thuiswedstrijden van H.C.S.C. gespeeld worden op het zijveld van H.R.C. RADIOTECHNISCH BUREAU Voor radiobezitters in de omgeving van de Van Leeuwenhoekstraat kan het een voorüitgang betekenen, dat sinds ikort op nummer 22 in genoemde straat een radiotechnisch bureau is gevestigd. De eigenaars, de heren Moor en Bruijn, hebben met eigen krachten hun werk plaats en etalage ingericht,, en wel zodanig vat alles een uiterst verzorgde indruk maakt. De werkkamer is zelfs gezellig te noemen. De modernste snufjes op radiotechnisch gebied zijn daar te vinden, zodat alle voorkomende reparaties kunnen worden verricht. Ook belast het bureau zich met het inbouwen van de visserijband. Predikbeuten VOOR ZONDAG 24 OCT. DEN HELDER: Ned. herv. gem., Nieuwe kerk. Weststraat, 10.30 uur ds. W J de Hoest (doopsbediening). Palm straat. 10 uur ds. J. Borghardt (Doop), 19 uur ds. E. Wanders. -Geref. kerk Bethelkerk, 13 uur ds. Kammm 1/ uur ds. Hartkamp. Eehobothkerk, 10 uur ds. Hartkamp, 17 uu- ds. Ham ming. - Geref., art 31 Nieuwe kerk, Weststraat, 8 45 uur en 17 uur ds. F. Tollen?.?:-. Chr. geref. kerk, Steen- gracht, 10 en 17 uur dr. J. Rebel. Geref. gem., Janzcndwarsstraat, '9 uur en 36 uur Leesdienst. Woensdag 22 Oct. ds. L. Rijksen van Leiden. Lutherse kerk. Wezenstraat, 10.30 uur ds. J. J. Simon van Gouda. Doopsgez. gem., 10.30 uur prop. W. Veen (op beroep). Baptisten gem., Hoogstraat 70, 9.45 iur zangdienst. 10 uur de heer G. van Leeuwen, 11.30 uur Zondagsschool 1 kleintjes), 12.30 uur Zondagsschool (■groteren), 16 uur Straatprediking op Rïaltoterrein (alleen bij gunstig weer) o.l.v. evang. F. G. J. Hofhuis, 19.45 uur Zangdienst. 20 uur evang. Hofhuis. Maandag 20 uur Vrouwenkrans Cali- forniestraat 8. Vrijdagavond 8 uur Bij belbespreking en bidstond Californie- straat. Oud Kath. kerk. 10 uur Heï- ligendienst pastoor Verhey. Evang. Vijzelstraat. 10 en 19.30 uur evang. H. C. van der Flier. 12 en 14.30 uur Zondagsschool. Woensdag 20 uur Bij belkring. Donderdag 19.30 uur Vrou wenkrans, Zaterdag 20 uur Openlucht samenkomst (Ruyghweg), 21 uur Bid stond. Leger des Heils, 10 uur Hei ligingssamenkomst, 12.15 uur Zondags school, 18 uur Openluchtsamenkomst, 1P uur Verlossingssamenkomst, Maan dag 14.15 uur gezinssamenkomst. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm. Geref. kerk. 14.30 uur ds. Hamming. Star of Hope Mission, 19 uur de heer Berkhout, Dinsdag Bijbellezing en bidstond. HUISDUINEN. Ned. herv. gem., 19 uur ds. Salm. GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen voor scheepsbouwkundig inge nieur onze stadgenoot, de heer C. C. M. Schneiders. VISSERIJ. Door 24 vaartuigen werd Woensdag aangevoerd: 294 pond lijn- of beugaal, prijs 23.90. 1539 pond snoekbaars 63—70 ct, 500 pond rode baars 3032 ct 58 pond blei 10 ct. 449 pond voorn, 67 ct per pond. De Amerikanen interesseren zich maar matig voor de presidentsverkiezin gen, daar iedereen, met uitzondering van Truman, er van ouertuigd is, dat Thomas E. Dewey zal winnen. Dewey echter weet, dat populariteit belang rijk is. Met engelengeduld plaatst hij dan ook hand tekeningen. De jongens zijn verrukt, want zij weten, dat deze handtekening van grote waarde wordt. In de raad van de gemeente Wie- ringen deelde wethouder Bontkes (Arb.) mede, dat de heer J. Lont Gzn., die thans nog in de raad zit, bedankt heeft als lid der partij. Spr. behan delde vervolgens de benoeming van 'n vaste gemeente-arbeider. Met de be noeming van de heer Slikker was spr. het niet eens en dientengevolge heeft de heer Lont bedankt. Het bestuur heeft gevraagd, of de heer Lont zijn plaats in de raad aan een ander wilde afstaan. Bij weigering noemde de heer Bontkes dit politieke diefstal. Het eind van het liedje was, dat de heer Lont blijft, en zijn mandaat niet af staat. Aan de federatie van V.V.V.'s zal tot wederopzegging een subsidie van ƒ10.worden verstrekt. De g,rbeiders- avondschool krijgt een subsidie van ƒ25.met vrij gebruik van een schoollokaal te H.hoef. Een groot aantal hamerstukken ging vervolgens onder de hamer door, waarbij waren de salarissen van de wethouders, die van 400.op 500. zullen worden gebracht. Het presen tiegeld van de raadsleden wordt ver hoogd van 3.— op 4.Met alge mene stemmen werd goedgevonden het brandweerpersoneel een vergoeding toe te kennen van 1.50 tussen 5 en 21 uur en van ƒ2.tussen 21 en 5 uur. De Chr. School te Den Oever krijgt een naaimachine. De rekening der Armvoogden, met een batig saldo van ƒ2338.werd goedgekeurd. Aan de O.L. school te Den Oever werden benoemd mej. T. A. Bosker te Wie- ringen en de heer G. W. Douma te Doetinchem. Het begeerde baantje. Tot leden der commissie van advies bedoeld in artikel 8 der woonruimte- wet 1947, werden herbenoemd de he ren D. Oden (voorzitter), P. D. Spaan der, H. Bodde, C. Boersen en J. W. Boer. De torenklok te Hippolytushoef zal door de firma Eyshout te Asten worden gerepareerd. De cijfers worden vervangen door cijferringen. Met de begroting 1948 wilde de heer Bodde (C.P.N.) nog even wachten, doch de voorzitter drong aan op spoe dige behandeling, daar de begroting reeds laat is en die van 1949 reeds weer verwacht wordt. Rondvraag. Bij de rondvraag kwam naar voren, dat de rattenbestrijding weer met kracht ter hand zal worden genomen en werden verschillende- verkeerspro blemen en -klachten behandeld. In overweging werd gegeven in Hippo lytushoef éénrichtingsverkeer toe te passen. De voorzitter deelde op een vraag van de heer Lukkien mede, dat ten spoedigste met de bouw van de zes nieuwe woningen zal worden begon nen. En tevens zal alle aandacht wor den gegeven, aan de riolering te Wes- terland. In ons volgend nummer komen wij op de begroting en de brandweer nog nader terug. O.K.K. OPENDE TONEELCONCOURS Het toneelconcours op Wieringen is begonnen! Reeds velen hebben een be zoek aan een der avonden gebracht. Het concours werd aangevangen met zang van de zangvereniging Excelsior te Den Oever. De heer Van Sabbe sprak het openingswoord, waarin hij in het bijzonder de ere-voorzitter, de heer Heyblok welkom heette. Voor het eigenlijke toneelconcours begon, wer den verschillende liederen gezongen. Het dameskoor bracht o.a. Vlindertje en De Stroom. Met deze liederen be haalde Excelsior op het laatst gehouden zangconcours de eerste prijzen. Ook Herfstliedje, een moeilijk nummer, werd door de dames goed vertolkt.» Het' gemengd koor bracht: Afscheid, Chry santhen en An die Schone Blaue Do- nau. Dat het publiek de voorkeur geeft aar. klassieke zang en muziek kon men merken aan het applaus, dat het laatste nummer uitlokte. De heer van Glabbeek opende daarna met enkele woorden officieel het neelconcours. Spr. wees op de zware kosten, die op dit concours drukken maar de grootste opzet zal blijven, dat het publiek na afloop van dit concours tevreden zal zijn. De twee toneeluit voeringen, welke de toneelvereniging O.K.K. bracht, waren goed verzorgd De spelers hebben gegeven wat er in hen zat en wat er uit het stuk te halen viel. Een der hoofdrolspelers van OKK was plotseling verhinderd. In de heer Jn Bosker Ozn. vond hij een waardige plaatsvervanger. Daarvoor had de heer Bosker slechts twee weken kunnen stu deren! Veel willen we van deze opvoe ringen niet zeggen, daar we natuurlijk niet op de uitspraak van de jury voor uit kunnen lopen. Beide avonden was ■de zaal goed gevuld. Opgaan, blinken en verzinko Is het lot van ied're dag. n Wat wij als volmaakt beschot. Velt de dood met enk'le slag^**' Eén der popul/Hrste vliegers Parmentxer, hij is niet meer Met zijn grote stalen vogel Stortte hij ter aarde neer. Rust'loos ronkten de motoren Dreunend hun victorielied Tot de dood zijn tragisch' Ilalt.' Niet verder! horen li«°0r<t:\ Hoe herinn'ren w' ons nog alle„ De beroemde Vivervlucht Waarbij hij werd onderscheiden Als een ridder van de lucht Over bergen, landen, zeeën Oostwaarts, Westwaarts, Noord Droeg hij in zijn kleine cockpit' Hollands grote glorie uit. In gedachten staan wij allen Om het wrakstuk heengeschaard Welke ramp met zoveel levens' Zoveel droefheid ging gepaard.' Ook in deze grote vliegramp Leeft heel Nederland weer met En wij staam'len deze woorden' .Jlollands zonen, Rust in vree." JABSOfl. HULPSCHOOL Het tekort aan schoolruimte ku spoedig op Urk tot het verleden b* horen. Men wil n.L voorlopig houte» noodgebouwen oprichten, waar school- klassen zullen worden gehuisvest Hst gemeentebestuur is daarvoor naar Ber. gen geweest om niet gebruikte houten barakken te bezichtigen, die voorheen voor militairen werden gebruikt en nu ter overname staan. Bij enige verbou wing en verbetering kunnen ze best als school dienen. Het fanfarecorps Valerius had tot dusverre als dirigent de heer Pijlman van Meppel. Door drukke werkzaam heden kan deze echter geen tijd meer voor Urk beschikbaar stellen. Hoewel node moest men zich hierbij neerleggen. Men heeft nu de musicus Londo uit Kampen bereid gevonden als directeur te fungeren. In het schoolgebouw werd thans op Urk ook een winteravondcursus voor landbouw geopend. Hier voor was goede belangstelling. Per week zal 2 avonden les worden gegeven. MARKTOVERZICHT SCHAGEN Voor de centrale werden aangevoerd 161 koeien, 5 stieren, 3 pinken, 2 gras kalveren, 45 nuchtere kalveren, 264 schapen. De aanvoer was ongeveer ge lijk aan die van de vorige weken. Op de gebruiksveemarkt was een mooie aanvoer. Het goede najaarsweer is ze ker van invloed. De handel in ge- bruiksvee wat de kalf- en melkkoeien betreft was heel goed. Vooral de beste kwaliteiten werden weer duur ver kocht. Deze notering lag weer hoger dan de vorige week. Nu tot 850.—, De handel in tijdkoeien was zeer stug, notering hoger, nu tot 550.—. De handel in geldekoeien liep niet over, maar de beste soorten waren wel duur; hoogste notering tot 550.—. De handel in kalfvaarzen was stil; tot 475.Gelde-vaarzen en graskalve ren gingen haar de centrale. De prij zen van het gebruiksvee waren over het algemeen lager; er was ook een grote belangstelling voor. Op de paar denmarkt was het rustig. Luxe paar den werden niet aangevoerd maar wel gewone werkpaarden met prijzen van 500.— tot 750.—; de handel in slachtpaarden was stil; notering van 200.tot 500.Fokschapen en overhouders waren stug en duur; fok schapen tot 105.ooien tot 65.—; Een enkel fokschaap waar meer vlees op zat, werd voor meer verkocht. Op de biggenmarkt was de handel kalm, met teruglopende prijzen. Hoogste no tering tot 55.De handel in kippen en konijnen was zeer goed. MARKTBERICHT SCHAGEN SCHAGEN, 21 Oct. 1948. 12 Paarden f 500—f 750; 20 Tijdkoeien f 450-f 550; 5 Stieren centrale; 53 Geldekoeien (ma ger) f 350—f 550; 161 Geldekoeien (vette) centrale; 25 Kalfkoeien f 650— f 850; 6 Vaarzen f 350—f 475; 3 Pinken, 2 Graskalveren, 45 Nuchtere kalveren; 91 Schagen (mager) f 80f 105; ®4 Schapen (vette) centrale; 182 Overhou ders f 40f 65; 66 Biggen f 40f 65; 25 Konijnen f 2f 12; 55 Kippen f 4—f 21-10 Abbedijk, Rotterdam—Golfhavens, v m te Antwerpen Alphaca, 21 Axej. Dublin te Amsterdam verwacht A ,j dijk, Alexandrië—Halifax, passeerde Gibraltar Coryda (t), 20-10 van cur v t| naar Buenos Aires Delfshave!l'm0te- van Buenos Aires te Rosario «r kerk, 19-10 van Dakar naar Mosseioa Helena, Trinldad—Amsterdam, 21-10 Antwerpen Hermes, 21-10 van Pa kanaal naar Buena Ventura ytI| passeerde 20-10 Ouessant, wordt - Las Palmas te Amsterdam ve^fa„ VJn Kota Gede, Rotterdam—Java, 21-1 (n, Suez Lawak, 19-10 van Bombfy.'—n, gapore Loenerkerk Dakar—Antw a passeerde 20-10 Las Palmas ,j. (t), Port Said—Geysham, 20-10 van west van Lands End Prins Witwerpo# Oranje, 21-10 van Montreal te Am> Ridderkerk, RotterdamAustraj1®- van seerde 20-10 Perim Socrates,21" 50-10 Guayaquil te Callao Stad Ar",?'uori- vr.n Gdansk naar Rotterdam sta° - recht 21-10 van Mathyl naar Leix Van Riemsdijk, Amsterdam—Batavi seerde 20-10 Minicoy Van der Perzische Golf—Rotterdam, Passet„uaven-* Ras Tanura Volendam, Brem<L\,rnand<> Buenos Aires, passeerde 20-10 _rsv», Noronha Zuiderkruis, Rotteraara y|J1 21-10 te Aden Themisto, lB-'v Houston te Pensacola Beveilig U zelf en de Uwen! Ge*® gevaarlijke projectielen en in huis. Schroom niet de P° daarvan te verwittigen. (Voor - Juli a.s.) Elke nalatigheid oP gebied kan zich in de toeko 17-11

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2