Stad w Omgeving. HET WIERHOOFD IN DE STORM Hardwerkend B.K.C. won de strTi Gemeenteraad Vrijdag a.s. bijeen De Sportraad verbeterde het record 1 Teleurstellende tweede' rin<,h wederom W Feestavond De Postiljon „Levensgang" een moeilijk stuk Inierpellaiie-Luyckx op de agenda Julianadorp Urk IJmuiden Zii ijpe helft van Forward en Anna Paulowna Callantsoog yyiELENDE WATERMASSA'S bespringen de dyk, raien kolkend weer terug orer de glimmende stenen, t Is nog vroeg, de lage Octoberzon is geel en geeft geen warmte nog. In de lichte lucht staan torens van grijze wolken. Ver van achter de Razende Bol komen de grauwe lichten aanstormen, overdekken nu en dan de hemel. Waar Texel met vaalgele duinen de branding weerstaat, hangt een lichte nevel van verstuivend water. „Grauw fis uw hemel en stormig uw strand..." zei een bekend dichter eens. De woedende waterzuilen van de Ms. „Jacob van Heemskerk" wacht op Razende Bol happen schuimbekkend naar de meeuwen, de blinkende storm vogels die fel-wit afsteken tegen de grijze lucht. Het Marsdiep ligt in de zon, het lichte grijs-groene water lijkt doorschijnend. Vanaf het eiland komt de Texelse boot, zwaar stampend op de schuimkoppen; stevig ligt zij even later gemeerd, ver de haven in. De passagiers moeten over steile loop planken en wiegelende vlotten op de wal stappen, en mogen blij zijn, als ze er zonder natte voeten afkomen. 'Hoog staat het water, op de plankie ren dartelen de golfjes en hoog spuit het op. De meerpalen als een lange rij boeien langs de glooiing, de strek dam is een smal paadje temidden van kolkend water. Het Wierhoofd is als begraven on der het geweld van schuimende stort zeeën, en de schutting en de banken zijn behangen met bruin-rode en groene wiersliertên. De ducdalf heeft een aureool van opstuivende golven, door de zon goud gekleurd. Over de gladde tegels klotst nu het water, voortgezweept door de Westerstormen. Rasechte Jutters gaan voetenstam- pend op en neer, uitschouwend over het Marsdiep, er is nu veel te zien op het havenhoofd. De herfst speelt z'n grootse spel en raast over het Mars diep. Oorlogsschepen op de ree. Deinend liggen daar de grijze sche pen op het wiebelende water. Hr. Ms. oorlogsbodems „Jacob van Heems kerk", „Piet Hein", „Flores" en „Soemba". Hoogmoedig en ongenaak baar in de trotse grauwheid van de storm. Ze passen in deze strijd, zoals ze pasten in die andere strijd, de weer zinwekkende oorlog. Fel knipperen lichtjes over en weer, seinen.... Dan draait de JPiet Hein" bij en koerst in rechte lijn de haven binnen, vinnige sleepbootjes schieten toe en trekken het schip tot achter de „Pelikaan". Even later volgen de „Flores" en de „Soemba", ze kiezen ligplaats achter de lange brug. Hr. de ree op beter weer en zal dan wor den opgesleept tot voor de „Neptu- nus". De coaster „Ponto" in de haven. Vrijdagmiddag tegen half vijf liep de kustvaarder „Ponto" binnen om in veilige haven het slechtste weer af te wachten. Het kleine grijze motorschip, thuishorend in Zaandam, was op weg van Antwerpen naar Pitea (Zweden) met een lading kali. Voor de eigenaar Pont lijkt deze onderbreking van de reis niet prettig, maar kapitein Be rents was blij dat hij nu even naar vrouw en kroost in Zaandam kon overwippen. De reusachtige kok kan verrukkelijk koffie zetten, en de vlotte jonge matroosjes waren best tevreden met een avond aan de wal. Zodra bet weer opgeknapt is, zet de „Ponto" de reis voort. Heropening C.J.M.V. gebouw De vernieuwing van de bovenzaal van het C.J.M.V.-gebouw is een succes ge bleken. Zaterdagavond werd 't gebouw officieel heropend onder grote belang stelling. De voorzitter, de heer J. Graaff, heette alle aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de heren oud-le den en bestuursleden, ds. Borghardt en de Algemeen Secretaris van het CJMV, de heer Londema. Daarna was gelegen heid tot het aanbieden van gelukwensen aan het Bestuur. Van de sprekers noemen we in de eerste plaats ds. Borghardt, die z'n dankbaarheid uitsprak, dat de Kerk, die, al ontbreekt vrijwel geheel het or ganisatorisch contact tussen haar en de zo bloeiende vereniging, toch de geeste lijke leidster wil en kan zijn voor deze club, die alle gezindten in zich ver enigt. De volgende spreker was de heer Verhey, namens de commissie van toe zicht, die, hoewel op de achtergrond, toch z'n hulp en raad geeft aan leiders en leden. De heer Londema richtte ver volgens het woord tot het bestuur en le den. Dit gezellige en ongetwijfeld het beste Clubgebouw van de CJMV-ers in Nederland moet geen hoogtepunt zijn, maar de basis waarop het werk beter en grootser zal kunnen worden voortge zet. Tot slot spraken nog enkele afgevaar digden van de onderafdelingen van NPG hun gelukwensen uit. De voorzitter maakte allen er nog- stelde. maals op attent, dat de wekelijkse in stuif op Zaterdagavond voortaan weer voor alle Helderse jongeren boven 16 jaar geopend was. Zonder enige ver plichting kan ieder binnengaan en er muziek maken, gezelschapsspelen doen of discussiëeren onder leiding van ouderen. Er is in de bovenzaal een buffet inge richt en ook zijn er gezellige conversa tiehoekjes. Een keurige indruk maakt deze zéal door de nieuwe plafonds, de nieuwe isolatiewanden en de eenvoudi ge versiering in de vorm van een lam brisering, waarvan de kooflijsten zijn uitgevoerd in gepolijst berken- en ma honiehout. De architect de heer v. d. Leek en de aannemer de heer E. G. Smits hebben eer van hun werk. Een ruimere fietsenbergplaats is achter het gebouw aangebracht en binnenkort zal de pui geschilderd worden. Binnen af zienbare tijd zal een g^sverwarming worden aangebracht. SERENADE AAN DE BURGEMEESTER Ter gelegenheid van het bezoek, dat het Haarlemse Leger des Heils muziek korps aan Den Helder bracht, werd Zaterdagavond om 7.15 uur door de corpsen van Den Helder en Haarlem een serenade gebracht voor de wo ning van burgemeester Ritmeester aan de Jagerstraat. De burgemeester be dankte met enkele woorden voor deze vriendelijke geste, die hij zeer op prijs „Een moeder kan beter haar tien kin deren onderhonden dan tien kinderen een moeder", zegt een oude spreuk. De toneelclub der Amusementsvereniging „Do Postiljon" heeft deze woorden waar gemaakt met het toneelstuk „Levens gang", hetwelk Zaterdagavond voor een eivolle Casinozaal werd opgevoerd. Dit keer, aldus do heer Jas in zijn openingswoord geen komisch stuk maar een stuk uit het leven. De levensgang van een Amerikaans hulsgezin en zoals het overal is draaide ook hier alles om Moeder. Deze wel zeer moeilijke rol werd vertolkt door mevr. A. Kuiper v. d. Wijk. Een rol die geen enkele gele genheid tot chargeren bood. Ondanks dat wist zij toch de juiste houding aan te nemen. De heer Jansen vervulde de korte, maar niet minder belangrijke rol van vader Burt Hij was het die vooral in het begin, het stuk snelheid gaf. Bij sommigen was het reactie-vermogen niet groot genoeg, hetwelk in dit stuk 'n eerste vereiste was. De heer Ouwens wist zich goed aan te passen evenals de heerBuck die de enkele kwinksla gen op juiste wijze wist te brengen. In 't tweede bedrijf was het mej. N. v. d. Buusse die zich verdienstelijk maakte. Zij speelde vlot en haar mimiek was goed. De heer Steenkist was de juiste man op de juiste plaats, verdienstelijk speelde ook mevr. Kok-Ras, Hester Sharp (mevr. C. Ouwens) had soms te weinig intonatie. Dit werd echter on dervangen door mej. Loes Kuiper die een vrij spel had en ook evenals alle andere spelers goed rolvast was. De man om wien deze tragische geschiede nis afspeelde was de heer C. Rensmaag els Johnny Burt. Hij wist zich goed van de ene in de andere situatie te plaatsen ofschoon zijn spel niet altijd even echt was. Ondanks dat heeft hij veel bijge dragen tot welslagen van deze zeer zware opgave. De heer Jas, die de regie had, is er in geslaagd de Post-familie een avond te geven welke in alle opzichten geslaagd mag worden genoemd. Het kapwerk was goed en werd ver zorgd door de fa. Poolman. Op 4 December zal deze opvoering nog een keer herhaald worden. De nieu we wijze van steunbonnen-verkoop is een stap in de goede richting en ver' dient navolging. Het bal stond o.l.v. de heer Jas terwijl de muziek werd ver zorgd door de Musical Ramblers oXv, Jaap Kwak. DE CAUSERIE VAN Ir. VAN EMME- NES. Yoor de lezing van Ir. Van Emmenes blijkt grote belangstelling te bestaan. Dat is ook begrijpelijk. In dat verband wijzen wij er de leden van de clubs nogmaals op dat toegang alleen plaats vindt op vertoon van ledenkaart van de voetbalclub, waarbij men is aan gesloten. De clubs hebben tegenwoor dig zoveel nieuwe leden en ook leden uit de omgeving komen er, zodat de scheidsrechters deze regel wel serieus moeten aanhouden, wil de zaal van Mouton a.s. Donderdagavond niet te klein blijken. De aanvang is 8 uur. De toegang is geheel gratis. Past dus op voor buitenspelgevalletjes en vergeet de kaart niet Voor het St. Nicolaasfeest Van 17 Nov. zal er een huis-aan- huis-collecte worden gehouden ten be hoeve van het grote St. Nicolaasfeest. De medewerking van alle Helderse bur gers wordt ingeroepen om deze collecte tot een succes te doen worden. Ook worden nog collectanten opgeroepen! Deze kunnen zich tot en met Woensdag aanmelden op Van der Duyn van Maas damstraat 33. Op Vrijdag 29 Oct. wordt een verga dering belegd voor alle collectanten. Er zal nog nader worden bekendgemaakt, waar deze vergadering zal worden ge houden. De niet-schoolgaande kinderen in Huisduinen, die het St. Nicolaasfeest willen meemaken, kunnen worden op gegeven op de volgende contactadres sen; P. Bruin, Tuintjesweg 16, en J. Boon, Zeeweg 7c. De kinderen moeten geboren zijn vóór of op 1 Augustus '45. WIJZIGINGEN HANDELSREGISTER Wij ontlenen aan „Het Ned. Handels register" de volgende nieuwe ingphrij- vingen: Fabrikanten; Herman Heijnen, Wieringermeer, Middenmeer, Industrieweg. Groath. in tractoren en combines. Eig.: H. A. Heijpen. Diversen: Fa. Moor en Bruyn, Den Helder, Van Leeuwenhoekstraat 22. Radiorep. bedr. annex kleinh. in radiotoestellen en ondredelen. Venn.: H. A. Bruyn en A- Moor. Fa. Gebr. de Schipper, Wieringen, Hippo, Klieftstraat 30. Aardappelsor- teerbedrijf. Venn.: C. P. en P. de Schip per. L. van Zoonen, Wieringermeer, Nieu we Sluizerweg A 17. Smidsbedrijf. F. H. Blok, Den Helder, Dahliastraat 17. Opkoper van oude werken (goud en zilver). Opheffingen: J. Molenaar, Metselaar. Zijpe, 't Zand D 145. De Raad der gemeente Den Helder zal op Vrijdaè 29 October a.s. des av. om 8 uur, ten raadhuize bijeenkomen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel om het bezwaarschrift van de gebr. P. Smit, J. Smit en C. Smit, tegen een aanschrijving tot het aan brengen van verbeteringen aan de wo ning Joubertstraat 68 ongegrond te verklaren. Voorstel o'm het bezwaarschrift van mevrouw Tangelder-Schouten tegen de aanschrijving tothet aanbrengen van verbeteringen aan de woning 2e Vroon- 59 ongegrond te verklaren. Voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan school no. 5. De voordracht luidt: 1. Mevr. M. Nass, tij delijk onderwijzeres aan school no. 5; 2. Mej. G. M. Mulders, onderwijzeres aan de R. K. school te Wieringen; 3. Mej. S. E. M- Verberne. tijdelijk on derwijzeres. Voorstel tot benoeming van een on derwijzer aan school no. 10. De voor dracht luidt: 1. F. M. Spies, tijdelijk onderwijzer te Amerongen; 2. D. C. lest, tijdelijk onderwijzer te Den Hel der; 3. D. Iedema, te Amersfoort. Voorstel tot benoeming van de heer G. K. Brouwer tot leraar in de wis kunde aan de avondcursus voor scheeps werktuigkundigen. Voorstel tot benoeming van mej: F. E. Hoogewerf tot lerares aan de maehi- nistenavondcursus. Voorstel tot benoeming van de heer J. de Jong tot leraar in lampseinen aan de zeevaartschool in tijdelijke dienst. Voorstel tot benoeming van de heer F. H. Kohier tot leraar in scheepswerk- tuigkunde en werktuigbouwkundig te kenen aan de avondcursus voor scheepswerktuigkundigen. Voorstel tot benoeming van de heer Een vlotte en geslaagde vergadering Toen de secretaris-penningmeester van de Held. Sportraad zijn deskundig samengesteld verslag van de vorige vergadering voorlas, eindigde hij met de woorden „En om 10.02 sloot de voor zitter de vergadering". In de Vrijdag gehoüden vergadering werd het slot woord door voorzitter Luyckx om 9.59 uitgesproken en werd dus het record met 3 minuten gebroken. Voorwaar 'n fraaie prestatie. En toch werd er ook in deze ver gadering veel gezegd, al was het in hoofdzaak de gemoedelijke stem van de voorzitter, die wij te horen kregen. Vanzelf was de heer Luyckx daar zelf weer blij om, dat hij, na zijn vrij. ern stige ziekte, nu weer de leiding had en wij zijn er van overtuigd dat de leden niet minder verheugd waren. De heer Luyckx heeft het vertrouwen van de leden en ook de overige heren mo gen zich in een gewaardeerde belang stelling verheugen van de clubs waar zij hun vrije tijd en liefde voor geven. Dat alles nog niet loopt zoals een ieder het graag zou willen ligt zeker niet aan de bestuursleden. De heren heb ben gedaan wat in hun vermogen ligt, o.a. om meer terreinen te krijgen voor de clubs. De correspondentie met de desbe treffende autoriteiten werd in haar geheel voorgelezen en het enige wat hier uit bleek is dat men langs de Sportraad heen tracht plannen te ver wezenlijken, die niet de instemming hebben van de Sportraad. Deze mede delingen maakten op de aanwezigen kennelijk een diepe indruk, zij het ook dat de teleurstellingen over deze gang van zaken nog geen reden tot pessi misme teweeg heeft gebracht bij het bestuur van de sportraad. Wij zijn er van overtuigd dat de heren zullen blij ven doorhameren op de deur van de autoriteiten, net zo lang totdat zij open gaat voor de grote groep van sport beoefenaars. Een groep die iedere week groter en krachtiger wordt. Onwille keurig moesten wij Vrijdagavond den ken aan die adspirantleider van één onzer clubs, die ons in de loop van de week vertelde dat er al weer 20 nieu we adspiranten waren goedgekeurd en nu mogen spelen. Maar in onze stad is momenteel geen plaats voor iedere sportbeoefenaar. Dat is jammer, bij- A. Lagerwey tot vakonderwijzer in de lichamelijke oefening aan de school voor uitgebreid lager onderwijs. Voorstel tot benoeming van de heer A. P. Ludgers tot leraar in theorie en vaktekenen aan bouwvakarbeiders aan de avondvaktekenschool. Voorstel tot benoeming van de heer J. Scholten tot leraar in natuur- en werktuigkundge en vaktheorie aan taaibewerkers aan de avondvakteken school. Voorstel tot benoeming van de hear P. Tichelaar tot leraar in ar beidswetgeving aan de avondvakte kenschool. Interpellatie van het lid van de Raad de heer P. Th. Luyckx, betreffende en kele onderwerpen inzake de wederop bouw. zonder jammer en wij hopen alleen maar dat deze remmende factor om de jeugd in goede banen te leiden geen funeste gevolgen zal hebben. Waren er dan helemaal geen licht punten? Zeer zeker wel, daar was de bouw van dé kleedkamers van Hermes die nu voor elkaar is. Weer enkele nieuwe clubs die zich hebben aange meld voor de Sportraad. Er was be middeling verleend in het verkrijgen van een lokaliteit voor de korfbalclub die tot een gunstig resultaat had geleid. De bouw en het tot stand ko men 'van tennisbanen en een jacht-, haven hebben de aandacht. Duidelijk bleek dat Het bestaan van het lichaam Sportcommissie naast de Sportraad aanleiding geef' tot moeilijkheden. Misschien komt hiér nu wel gauw een oplossing voor, want het rapport over deze kwestie ligt bijna een jaar bij de betreffende wethouder en wij nemen aan dat het daar de langste tijd heeft gelegen. De Sportraad betreurde 't eveneens dat de Commissie O. en O. haar over al buiten liet,-al kon zij begrijpen dat de Sportraad- hier niets te zeggen had. Aangezien het hier veelal sportevene menten betreft zou de Sportraad con tact niet uit de boze vinden. In de kascommissie werden gekozen KVH, De Jutter en HAV. Er werd eveneens besloten lid te worden van de Helder se Gemeenschap. Wel kost dit weer geld, een artikel dat bij de Sportraad moeilijk te vinden is, maar gezien de ontstane contacten blijkt dit wel wen selijk te zijn. De vaststelling van het huishoude lijk reglement werd met enkele kleine wijzigingen aangenomen. Een woord van hulde voor de samensteller, de heer De Groot, is hier wel op 1 zijn plaats. De lezing van Klaas Peereboóm kan door omstandigheden geen doorgang vinden, maar wel is de heer Knechtjes bereid gevonden een lezing te houden voor de Sportraad over zijn ervaringen opgedaan tijdens de Olympische Spe len. In het Voorjaar zal er zo mogelijk een honkbal-demonstratie worden ge houden. Al met al was het toch nog wel de moeite waard, al blijft het voor het bestuur eën teleurstellend feit,' dat zij haar leden nlc' eens wat meer op beurende mededelingen kah doen. De clubs wachten daarop, de jeugd in niet mindere mate. VERGADERING P.J.G. Dinsdag j.1. hield de P.J.G. (afde ling Julianadorp) haar eerste verga dering in het winterseizoen ten huize van de heer C. Rol. De vergadering werd geopend door de vice-voorzitter, de heer A. Maters, daar de voorzitter verhinderd was. De opkomst der leden was matig, maar de vergadering droeg een goede geest. De hoofdpunten van bespreking waren de winterplannen. Besloten werd een E.H.B.O.-cursus te organiseren en daarvoor de hulp van de wijkverpleegster te vragen. Ver der werd afgesproken om iedere Dins dag om de veertien dagen een bijeen komst te houden. Deze avonden zul len gevuld worden met spreekbeurten soos en films. Als eerste spreker zal uitgenodigd worden de heer Westen berg uit Schagen; als datum daar voor werd 2 Nov. vastgesteld. Verder zijn plannen gemaakt voor een reisje in de a.s. zomer bij voldoende deel name (minstens 25). De kosten hier voor zijn 25 cent per week. BURGERLIJKE STAND Geboren: Harmen zoon van C J Llevaart en A de Wit Frits F# zc van W Achterberg en C M Verhulp Ondertrouwd: Geruit Kramer en Antje Bakker Tiemen Kramer en Dirkje Mars tretroy wd Jacob Ki Imer en Al bert je Post Overleden: Kobus, 3 dagen, zoon van J Kaptijn en A de Vries Klaas Asma, 87 jaar, echtgenoot van Gr de Vries VISSERIJ Door 26 vaartuigen werd de 22e October aangevoerd: 562 pond snoekbaars, prijs 0,66—0,68, 497 pond rode baars 0,300,32 en 220 pond voorn 0,070,10; alles per pond Binnenkort wordt het kantoor der Zuiderzeewerken, alsmede de cantlne met filmzaal naar Emmeloord overgeplaatst De reciteervereniging Djndua zal binnen zeer korte ijtd weer een stuk op voeren over Urk, en wel „Achter de Bran ding" De vorige maal oogstte het stuk „Urks verleden, heden en toekomst" ook op vele plaatsen aan de wal veel succes Het ligt in de bedoeling van de Jeugd Centrale iedere maand een ver gadering te houden van de gemeenschap pelijke jeugd, hetzij met een spreker of door de jeugd verzorgd Voor Vrijdag 29 October a s staat op het programma ds Van der Loo van Dordrecht s. VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer bestond gisteren uit 3385 kisten haring. 260 schol, 175 wijting 100 schar, 20 fijnvis, 50 makreel, 40 poon, 90 kabeljauw, 80 schelvis, 50 diversen. 'Een trawler besomde f 22900. De overige besommingen waren Ro. 46 Claesje f 16970. KW. 51 f 7810, 8040, 78 f 6900, 147 f 670, 94 f 4260, IJM. Geboren: Albertus A. J. zoon van C Bruin en A. C. Dignum. Jacob Cor relis zoon van J. Bouwen en G. Tromp. Ondertrouwd: J. Leeuwen, 27 j en A. A. Bakker, 22 j. Overleden: Arie de Boer, 77 jaar echtgenoot van A. Delver. redt de k, (Van onze Hoornse correspondent) Toen met de rust de stand met 1—0 in het voordeel .van Forward stond, ga ven we BKC maar weinig kans en die zelfde gedachte had ook post gevat bij de Forward-spelers, die de zaken wel wat al te licht opnamen, daarentegen gooide BKC er nog twee schepjes op, met als gevolg een 31-nederlaag voor Forward. De Forward-aanval heeft vooral in deze wedstrijd bewezen niet tot doel punten maken in staat te zijn, en al wa ren de kansen, vooral voor de rust le gio, kansen en doelpunten zijn twee. BKC kreeg minder gelegenheid, doch dat weinige werd voor de volle honderd procent uitgebuit. Haar aanval was in ce tweede helft met een dosis enthou siasme geladen, dat zelfs een goed spe lende Forward-verdediging met kon verwerken. Het waren stuk voor stuk prachtige goals, voortkomende uit goed sluitende aanvallen, waarbij de vijf voorwaartsen zich niet spaarden. De grote fout in de Hollandia-aanval was wel, dat de twee binnenspelers hun taak verwaarloosden. Zij waren te traag in het opha'en der ballen en lie ten dit over aan de halflinie, die daar door een te zware taak op haar schou ders kreeg. Cor Groot gaf in de tweede helft al spoedig de moed op, terwijl Zandbergen,, die de plaats van Nieuw- boer innam, zich niet spoedig genoeg herstelde, zodat Baas wel wat al te zwaar werd belast. Freeze blonk weer uit in de verdedi ging. Keer op keer zette hij J. van Teu- mgen, de snelle linksbuiten van BKC de voet dwars, terwijl J. Groot als spil, r.u niet direct een zekere indruk maak te. Zijn wegwerken blijft te laken. Zou men de beide voorhoedes onder de loupe nemen, dan valt deze beslist in het voordeel van BKC uit. Midvoor Tiel glipte herhaaldelijk de Forward spil voorbij en zijn schoten bezorgden telkenmale angstige momenten voor de Forward-aanhang. Bij de thuisclub v/as Eeken verreweg de beste speler, by verdeelde het spel uitstekend en schiep talrijke kansen, evenals Pieterse Hart misten deze middag het zuivere op de rechts-buitenplaats, doch Wit en schot om doelman Schipper te kunnen verrassen. Onder leiding van scheidsrechter Van der Woude trapt Forward af en forceert m de eerste minuut reeds een corner, welke door Van der Pol, evenals de meeste corners die van zijn voet kwa men, achter werd geplaatst. Bij een snelle doorbraak van Forward krijgt Eeken een schietkans, doch aar zelt te lang en kan de bal nog naar de buitenspel staande Van der Pol plaat sen. De vrije schop wordt genomen door M. van Teulingen, hieruit beland de bal bij Tiel die met een boog schot keeper Brandt op de proef stelt doch deze stompt de bal het veld weer in. In deze eerste helft heeft Forward n absoluut overwicht, dat echter niet in doelpunten wordt uitgedrukt. Een goed genomen corner van Pieter- sen kopt Eeken op het doel, doch Schip per stompt de bal uit zijn heiligdom voor de voeten van Van der Pol, die recht in de handen van de keeper schiet. Een angstig moment voor het For- ivard-doel ontstaan uit een corner, als Brandt de bal wegstompt doch die weer in de richting van het doel draait. Welerom weet Brandt, juist op de doellijn de bal te bemachtigen Ook aan de andere zijde dreigt ge vaar, bij een goed aangegeven bal van Cor Groot naar Hart die hem op zijn Wit; doch deze schiet rakelings naast, doch deze schiet rakelings naast. Pietersen geeft in de nu volgende pe riode talrijke goede voorzetten. Hart krijgt uit een van deze de bal te pakken passeert de beide backs, doch alleen voor de keeper staande schiet hij take- lings naast. Twee minuten voor het verstrijken van de eerste helft komt dan het lang verwachte Forward-doelpunt. Ook dit maal was het weer een voorzet van Pietersen, die door Eeken half wordt gemist, maar deze halve mistrap was toch nog voldoende om de bal langs cie keeper in het doel te laten ver dwijnen. (10). De tweede helft was n tegenstelling van de eerste. For ward nam het wat al te gemakkelijk op en het overwicht van de eerste 45 mi nuten ging geheel verloren. BKC nam bet spel in handen en Forward kon zich uitsluitend op het verdedigen toe leggen. Freeze redt op het critieke moment door zich voor de voeten van de vrij staande J. van Teulingen te werpen, zo dat diens prachtkans verloren gin£ Ook Forward ontgaat een prachtkans bij een hoge voorzet van Pietersen, die met een kopbal van Eeken in de doel- mond verdwijnt, doch door de keeper over de lat wordt gewerkt. Uit de cor ner plaatst Hart de bal weer onder de lat, doch wederom Schipper. In de twintigste minuut tweede helft krijgt BKC het eerlT diende tegenpunt. Het is e Ver'. schot can de midvoor, dat Brandt v* voldoende stopt (waarschijnlijk gevolg van zijn twee gekneusd» gers, die hij in de eerste helft v nt' wedstrijd heeft opgelopen. n d- komt In het bezit van Bitssinr 6 js en oa_ houdbaar schiet deze (1—1). langs Nog geen minuut later neemt BKr leiding, ditmaal is het rechtsbuit Prins, die het aarzelen van Baas «li. buit, de bal keurig vrijspeelt een onhoudbaar schot Brandt voor tweede maal passeert. (1—2).' Bijna maakt Wit weer de maker, doch diens schot wordt tr de rechtshalf uit de linker-bftveriW gekopt. - 10 minuten voor het einde het Van Weeg langs J. Groot te men. Hij tikt de bal eerst met hoofd voorwaarts en plaatst m ij zijn voet onder en het schot dwijnt in het doel (13). ver- VERKOOPKUNDE -•'? De afdeling Anna Paulowna van dt Enkabé hield bij de heer De Boer een bijeenkomst van haar leden, die ook toegankelijk was voor de huisgenóten van de kruideniers en het Personeel AFSCHEID MEESTER MOL. Met ingang van 1 November a.s. zal de heer A. M. J. Mol, hoofd der lagere school, zijn nieuwe functie als hoofd ener school te Haarlem aanvaarden. Om op 'n toepasselijke wijze van onze sympathieke hoofdonderwijzer afscheid te nemen, zal er op Donderdag 28 Octo ber a.s. in zaal Ben de Vries een bijeen komst worden gehouden, waarop gele genheid bestaat afscheid van de heer Mol te nemen. Ongetwijfeld zullen velen van deze gelegenheid gebruik maken. HET NIEUWE SCHOOLHOOFD. Naar wij vernemen zal de opvolger van ée heer Mol, de heer B. Ouwerling, te Den Helder, op 1 November a.s. hier zijn intrede als hoofd der school doen. Zo waren ongeveer een 100-tal r» sonen opgekomen om té luisteren mtz de bekende spreker F. Bibo. De voorzitter der afdeling, de heer j Keuris van St. Maartensbrug (er zim ook kruideniers buiten onze gemeent» lid van de afdeling) sprak een kort welkomstwoord, waarna de heer Bibo in een rede zijn ideeën kenbaar maak- te over „verkoopkunde". De heer Bi. bo gaf zijn gehoor tal van practischê wenken en beantwoordde ook enige vragen. Met grote aandacht volgden de aanwezigen de interessante lezing een luid applaus onderstreepte de dank die de voorzitter daarvoor aan het eind van de avond aan de héér Bibo bracht. KLEUTERSCHOOL IN NIEUW TEHUIS. De kleuterschool, te Kleine Sluis, die voorlopig onderdak vond ten huize van haar leidster, mej. Rezelsan, bloeit zo, dat 'naar een ruimere es meer geschikter lokaliteit moest ww* den omgezien. De heer Benema bleek bereid voor dit doel een gedeelte 'van zijn werkplaats te willen verhuren nh dank zij zijn werk en dat van de heer W. A. Ran is deze ruimte in een pret tig, licht en keurigschoollokaal her schapen. In aanwezigheid,xao vela, ojuders werd de nieuwe lokaliteit met'een toe spraak van mr. H- Jonker Hzn., voor zitter van de verenigng „Kleuter school Kleine Sluis" in gebruik ge steld. Nog vóór de winter dus zijn de kleu ters thans in een goede, passende om geving onderdak. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Mevr. Wilms, voorzitster der af deling A. P. van de B. v. PU.vr, opende de goedbezochte maandelijk se bijeenkomst in Veerburg en heette daarbij de heer J. Boon, hoofd .der school op Wieringen, in het bijzon der welkom. Laatstgenoemde zou e® boekbespreking wijden aan „De zwarte hengst Bento. Vooraf werf echter nog de leden het verzoek-v® het Provinciaal Waterleidingbedrijf kenbaar gemaakt, om zo zuiiirg moge lijk te zijn bij het gebruik van M}" djngwater. De heer Boon begon met er opfe wijzen, dat er vele boeken zijn, die over dieren handelen en daarvan-vee wetenswaardigs vertellen, maar- "e boek, dat hij zou bespreken, zou me de levensbeschryving van een ense- dier, n.1. „de zwarte hengst BW. kunnen noemen. Vol. aandacht WW ren de aanwezigen naar de boei® vertelling van dit dierenleven. In de pauze werd meegedeeld, een handwerktentoonstelling niet November, doch in Februari gehow^ zal worden. De wintermaanden lenen zich bij uitstek voor het van»handwerken, zodat dus datj grotere inzending verwacht mag den. Later werd nog een beroep daan op de leden óm het eigen nastiekclubje te komen v®rs daar dit anders niet kon blijve staan. VERGADERING HOOFDINGELAND De hoofdingelanden van de P° Anna Paulowna zullen ü°n middag a.s. onder leiding va Mijnlief, de Dijkgraaf, in verg bijeen komen. Zij zullen de v 4 voorstellen behandelen: tot he 1 gaan van een geldlening, 8r0° qi gulden; tot het vaststellen v a oe rkening 1947; tot het toekenn??prtêisc- 2 pet. gratificatie-aan het po Q neel en: het besluit, waarbij penningmeester met ingang va a.s ontslag is verleend, in te oC Tenslotte zal worden voorge te bësluiten tot het aangaan overeenkomst met verschillen l3 eigenaren, waarbij' de - rioler die percelen gelegen door zullen, worden overgenomt tegenover die eigenaren bij erfdienstbaarheid het recht z verleend die rioleringen ^erbetei®; houden, onderhouden en ,\el<i Tegelijk zal worden voorgtS „ver- de gemeente Anna Paulovna^^ eenkomst aan te gaan zich verbindt alle, hier vloeiende verplichtingen rekening te nemen. waarbÜ uit voor b»«-

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2