Sti.d. en Omgeving. Tosca, viervoetige sirandrover Politierechter Alkmaar HERFSTHOEDJES r u Een opluchting Is sparen werkelijk impopulair? Van de politie Ministeriële belangstel ling voor Wederop- bouwtentoonstelling IJmuiden Urk Met de kin op de borst en met een Van inspanning trillend lichaam scheurt de zwarte ruin de gammele, piepende wagen over het duinpad. Moe en door nat van zee- en hemelwater sjokt de haveloos geklede voerman mee en verwenst, luid vloekend en scheldend, paard en wagen en de lastige strand vonder, die de oorzaak is van deze kille heksentoer. Telkens geselt hij met een ruwe, dicht met zeepokken bezette twiegt de strak gespannen paardenhuid. Het zand is mul en moei zaam worstelt het paard tegen de licht-glooiende helling op. Guur en sterk giert een straffe bries door de aanplant en zwiept wolken zand snij dend in het gegroefde gezicht van de gtrandrover. Klein en nietig ploeteren daar in de diepte man en paard en in de trooste loze eenzaamheid weerkaatsen galmend de scherpe stem en de striemende sla gen, waarmee de karrevoerder het paard tracht aan te zetten. Tosca, de zwarte Fries, kromt z'n rug en zet de zware schouders in de brede borst van het tuig; angstig en verbeten staart hij met grote zachte ogen naar het steeds afglijdende zand. Diep drukken de riemen in z'n vlees, tot de schenkels zakt hij weg in de rulle bodem. Plotseling.... een scherpe knal van de knappende riemen. Kreunend schiet Tosca naar voren en slaat, z'n kastij dende baas aan de leidsels meesleu rend, met het hoofd tegen de grond. Als een flits is het volgende tafereel. Hij gend en hinnikend, slaand en briesend en sidderend over z'n hele gespierde corpus veert de ruin, als een plots ontspannen rotting, op. Heftig en on beheerst laait er in z'n machtige borst een woede op. Waanzinnig en wild werpt hij zich hoog op de achterbenen, zijn staart en manen wapperen in de wind. Met een ruk breekt de riem van het hoofdstel, rauw slaat het bit op d« tanden en snijdt een diepe wonde ln de mondhoek. Nu kent hij helemaal geen rede meer. Pijlsnel, al dol gewor den, stuift hij weg. In een dansende galop vliegt het volmaakte brok na tuur over de duinweg, z'n ogen schit teren vol haat en afschuw.. Buiten zichzelf slingert hij het achterlijf om hoog en slaat links en rechts gaten in de lucht. Scherper nog voelt hij de wind fluiten om z'n bewegelijke oren, en voort rent hij, naar waar hij ach ter de duintoppen de zee hoort brui sen. Hoog vliegen zand en helmpollen achter hem op. Met de voorbenen als houwelen in het zand klauwend, springt de zwarte furie voort, zich met de gespierde achterbenen telkens krach tig afzettend. Alles aan z'n prachtig lichaam getuigt van behendigheid en kracht, van schoonheid, gepaard aan een edel karakter. Eén wil, één spier tornt daar om hoog, aanvankelijk gedreven door pijn en schrik, nü door pure zucht naar vrijheid en levensvreugd. Hoog op de top, zuiver en gracieus afgetekend tegen de voortjagende wol ken, glanst z'n diep-zwarte huid in de schuchtere stralen van de nieuwgebo ren zon. Fier richt hij het hoofd op en kijkt uit over strand en zee. De wind slaat met harde stoten de dampen weg die aan z'n borst ontsnappen. Geërgerd en zenuwachtig trapt Tosca met de voorbenen, van emotie trillen z'n neusvleugels. Dan kijkt hij verachte- Nieuwtjes van de havenkant De kustvaarder „Ponto" is gister morgen vertrokken in de richting Ter schelling, teneinde vast een beetje dichter bij de plaats van bestemming te komen. Binnendoor kwam de kustvaarder „Ibis" uit Amsterdam in de haven aan. Het schip was onderweg naar Rostock. Hr. Ms. „Jacob van Heemskerk" werd gistermorgen om half twaalf achterwaarts de haven binnengesleept. Hr. Ms. „Flores" is vanmorgen om zeven uur naar zee vertrokken. Mannelijke Nieuwediepers van van 18 tot 50 jaar, U kunt weer gerust zijn. Binnenkort zal geen reden meer bestaan voor de kwel lende vrees, nog eens in het holst van de nacht uit Uw bed te wor den gehaald om diensten te ver lenen ter handhaving van de openbare orde. Niemand zal U ooit weer mogen porren om er gens ver weg een brand te hel pen blussen. Geen brandweer commandant zal meer van U mo gen vergen, assistentie te ver lenen bij het beproeven van nieuwe brandblusmiddelen. Hebt U nog nooit zoiets bij de hand gehad? Dan hebt U ge boft, want sinds 1892 bestaat er al een verordening, die het ver lenen van dergelijke hand- en spandiensten regelt. Deze veror dening heet Verordeningrege lende het vorderen van persoon lijke dienstenWanneer U niet van het bestaan daarvan op de hoogte was, dan hebt U altijd ge slapen in de gerustheid van de onwetende. Maar nu gaat daarin verande ring komen. Het geschrift is ten raadhuize uit het stof opgediept, en nu stellen B. en W. aan de raad voor er maar zand over te strooien. Politie en brandweer zijn mans genoeg. Tegelijk stellen zij voor, een ander oud beestje op stal te zetten, de „Verorde ning, regelende de verkoop van bevroren vlees", daterende uit 1921. Mogelijk laat het U koud, maar wat mogen we anders van bevroren vlees verwachten lijk om in de verte, waar in de diepte zijn leidsman in pijnlijke woede de vuist heft. Tosca schudt de verstandige kop. De zee buldert, grillig trekt de vloed een witte lijn, huilend giert de wind door de helmpollen, hoog op de vleu gelen van het licht krijst Ven meeuw. Kalm daalt Tosca af naar het strand en gaat in lichte draf de zon, de vrij heid tegemoet. ELISE. De feiten geven antwoord Eind 1946 hadden de spaarbanken, aangesloten bij de Nederlandse Spaar- bankbond, 1.846.279, eind 1947 1.972.439 spaarders. In een jaar tijds waren er dus ruim 125.000 nieuwe spaarders bij gekomen. Niettemin daalden de spaar ders-tegoeden van 1.046.563.324,— tot 986.021.681,Het gemiddelde spaar derstegoed daalde van 567 tot circa f 500. In 1948 zet deze tendenz zich in zoverre voort, dat het aantal spaarders naar verhouding veel sterker stijgt, dan de bespaarde bedragen. Wat wil dit zeggen? Dat een steeds groter deel van de bevolking de spaarbank leert waarde ren als een steun in deze dure tijd. Er wordt in steeds sterkere mate gespaard voor doeleinden, gelegen in een zeer nabije toekomst: voor de aanschaffing van kleding, schoeisel, van huisraad enz. Voor de spaarbanken betekent dit een sterke toeneming van de hoeveel heid werk: vele inleg-posten, vele te rugbetalingen. De baten nemen daar entegen af door de kortere gemiddelde beleggingstijd. Dergelijke overwegingen stelt de spaarbank echter geheel terzijde. Want zij is een zuiver sociale instelling, die niet op winst uit is, doch slechts de be volking goede diensten wil bewijzen en een doelmatige besteding van het inkomen wil bevorderen. Dit geldt al thans van de spaarbanken, die verenigd zijn in de Nederlandse Spaarbankbond. Intussen kan moeilijk gezegd worden, dat sparen impopulair is, al zeggen ve len dit elkaar na. Voor die bevolkings categorieën, waarvoor de spaarbank in de eerste plaats is opgericht, is sparen weliswaar niet gemakkelijk. Maar het opbrengen van afbetalingstermijnen, die er onverbiddelijk op tijd moeten zijn, is zeker niet gemakkelijker. Nu een onzekere wereld weinig hou vast biedt voor veelomvattende econo mische beschouwingen, bepalen wjj ons ter gelegenheid van de Wereldspaar- dag tot deze eenvoudigste vorm van sparen, waarvan de zegenrijke gevolgen voor gezin en samenleving echter niet mogen worden onderschat. Tegelijk met de uitroeping van de Siste October tot Wereldspaardag (dit jaar om practische redenen op 29 Oc tober gehouden), werd, nu 24 jaar gele den, het Internationaal Instituut voor het Spaarwezen geboren. De Wereldspaardag 1948 krijgt een bijzonder cachet, nu dit centrum van internationale samenwerking ter bevor dering van het sparen onlangs naar Nederland is verplaatst. Een arbeider van de gemeente lijke dienst voor de plantsoenen heeft uit de Timorpark-vijver twee fuiken verwijderd, die daar door een onbe voegde waren aangebracht. Een bewoner van de Zanddijk heeft een lamp van een lichtboei ge vonden. Jongens, die met een catapuit speelden zijn debet aan het breken van een spiegelruit in de Van Galen straat. Uit een hok achter de Harten straat werd een konijn ontvreemd. De laatste tijd steken herhaalde lijk schooljongens het emplacement der Nederlandse Spoorwegen over. Hierop is men streng gaan toezien. Een knaap, die „op heterdaad" kon worden betrapt, werd naar het hoofd bureau overgebracht voor het incas seren van een vaderlijke vermaning. Tegen een bakker werd proces verbaal opgemaakt wegens het over treden van de arbeldswét. Zaterdagmiddag stapte een jonge man uit de trein, nog voor deze goea en wel stilstond. Hij kwam te vallen, raakte bewusteloos, moest door dr. Loopuijt worden behandeld en later naar het ziekenhuis worden overge bracht. Toen hij thuiskwam, was de volgende trein al hoog en breed bin nen Spelende kinderen hebben een ruit gekraakt van de telefooncel in het Julianapark. De 19-jarige B. J. v. d. A. werd 's nachts door een agent aangehouden, omdat hij door luid gezang de nacht rust der omwonenden dreigde te ver storen. Stellig was hij er met een waarschuwing afgekomen, wanneer hij geen valse naam had opgegeven Hij kan er nu rustig vijftig gulden tegenopgooien RANGERS—SUCCES 3 1—L Een goede wedstrijd, waarin Rangers misschien iets sterker was, doch niet voldoende om dit in doelpunten tot uiting te brengen. Snel doorbreken van de Succes-linksbuiten leidde tot een doelpunt, dat door de scheidsrechter ge annuleerd werd. Even daarna deed zich aan de andere kant hetzelfde voor. On geveer 10 minuten voor de rust werd een bal over de Succes-backs heen ge plaatst en de Rangers-midvoor was er snel genoeg bij om deze kans te benut ten, 1—0. Na de rust was Rangers in de meerderheid. Het verwachte doelpunt viel echter, zoals zo vaak voorkomt, aan de andere kant door een fout in de Rangersverdediging, 1—1. Met deze stand floot de scheidsrechter voor de laatste maal. Naar wij vernemen, zullen in de loop van Vrijdag a.s. Z.Exc. de Minister van Wederopbouw, mr. J. in 't Velt, en de Commissaris der Koningin in de provincie N.- Holland, mr. .T. S. Baron de Vos van Steenwijk een bezoek bren gen aan de Wederopbouwtentoon- stelling. Zo men weet, zou deze tentoon stelling aanvankelijk Zaterdag a.s. worden gesloten. Met het oog op de belangstelling, die nog steeds onder de burgerij blijkt te bestaan, werd besloten de tentoonstelling ook nog op Zondag 31 October a.s. voor bet publiek open te stellen. Burgerlijke stand Bevallen: C M Veen—Smit, doch ter A A van Hattem—Raphael, dochter MAE WeljsenbornSelder zoon G M de Bruljn—Nelson, dochter c Jacobs—Kossen, zoon A J Leen—Grelb, dochter J W Boom—Buijs, dochter G van Beek—Haveman, dochter A F M Boendermaker—HerweUert dochter m Druif—Drijver, dochter Ondertrouwd: J Pols en H C Rohlof J Been en F J Janssen G Lommers en C Grootes J Lastdrager en P J Lauwerijssen J v d Beidt en A M C Hertogh CA Cremers en T J van Poelwijk A H F Haverkamp en V Oostendorp DJ Jacobs en J c Cra- mer —DG Coppens en M N H Bremer Getrouwd: K de Graaf en D C v d Veer J Dienaar en H Keyser H J J V Koningsbruggen en G W Janssen Overleden: K Hollander (m), 81 Jaar AA Ambriola (m), 80 jaar A C Logemann (v), 57 jaar, echtgenote van J M van Hemert G M Huber (v), 58 Jaar, echtgenote van J J Karsman K H L Buddtngh (m)t 47 Jaar Hermes-nieuws Hermes 1 (dames)—Ever Swift 6—0. De Hermes-dames speelden een keu rige partij. De overwinning was dan ook volkomen verdiend. Alle speelsters waren er nu eens goed ln. Rie Zomer zag kans vier maal het aardige keep- stertje van Ever Swift te passeren, ter wijl Netty Hoogerwerf en Tiny Kreu- ger het ook ieder eenmaal deden. Me de omdat de beide scheidsrechters ook zo uitstekend leidden, was het een ge noeglijke wedstrijd. Kraaien 2Hermes 1 (heren) 41. Het eerste heren heeft het in Wor- merveer lelijk laten zitten. Nu kun nen we natuurlijk excuus voor de ne derlaag gaan bedenken, we kunnen zeggen dat Hermes een invaller had, dat het veld voor hockey niet geschikt was en dat de leiding zwak was, maar ondanks dit alles was de nederlaag volkomen verdiend. De Kraaien waren enthousiaster, soms wel eens wat te fors en lieten Hermes geen ogenblik de tijd om haar gewone spel te spelen. Tot overmaat van ramp raakte Van der Plas geblesseerd, miste Verfaille een strafbully en trapte keeper Van Wel- feren enige malen over een bal heen. Enfin, tegenslagen zijn er om overwon nen te worden. En misschien is zo'n nederlaag wel eens goed. Nog staat Hermes bovenaan, maar nu wordt het uitkijken, want zowel Eechtrop als BMHC gaan weer meetellen. Hermes 3 (heren)—Echtrop 3 21. De Zeevaarders hielden zich uitste kend. In een prettige wedstrijd wisten ze de Beverwijkers te'verslaan. Brou wer en Veldhuizen zorgden voor de doelpunten, terwijl de achterhoede met aanvoerder Van Diepen aan het hoofd keurig alle aanvallen van Eechtrop af sloeg. BMHC 6Hermes 2 (heren) 34. Het tweede heren heeft zich werke lijk gehouden aan onze voorspelling en versloeg in een uitstekende wedstrijd de Bloemendalers. Vreugdenhil en Van Wolferen maakten ieder twee keurige goals. Dit elftal staat nu bovenaan op de ranglijst. FIT 3Hermes 4 (heren) 05. De oudjes deden het in Amsterdam lang niet gek. Hebben de heren soms ook plannen? 't Gooi 3Hermes 2 (dames) 20. De eerste nederlaag van onze dames. Maar er is heel behoorlijk gespeeld en dat is verheugend. Alliance 4Hermes 3 (dames) 0—3. Al vóór de rust stonden onze dames met 30 voor, dank zij doelpunten van Ger Wardenaar, Corry Lastdrager en Tiny Prins. Er werd ondanks het slechte veld goed gespeeld. Zo door gaan dames! HIC cHermes a (jongens) 0—3. Onze jeugd sloeg een behoorlijk fi guur in Amstelveen. Vooral Nic Slem- mer speelde goed. Henk Dasbach maak te twee goals. Toch moet er nog meer geplaatst worden. Een drukke Zondag voor Hermes is weer voorbij. Van de acht wedstrij den werden er zes gewonnen, een re sultaat dat er zijn mag. Nieuws van de Adelborsten Zondag j.1. speelden Adelborsten I op het Hermes-terrein tegen „te Werve" uit Rijswijk. De wedstrijd werd langzaam en vrij slecht gespeeld, behoudens enkele aan vallen van de Adelborsten-voorhoede. De midvoor kon dan ook viermaal scoren in de eerste helft en éénmaal in de tweede. De laatste twee goals werden door de linksback uit strafcorners ge zet, zodat de gasten met 7—0 geslagen werden. De halflinie en de achterhoede van de Adelborsten zorgden er voor dat de aanvallen van „te Werve" geen en kele maal succes hadden. De thuiswedstrijd van het tweede Adelborsten-elftal tegen D.E.M. uit Beverwijk gaf in vele opzichten het zelfde beeld te zien, hoewel hier in ver houding beter gespeeld werd. Adel borsten II wisten met 60 van D.E.M. te winnen. Het grootste deel van de 1 doelpunten was voor de rekening van de links-binnen en de rechtsbuiten. Maria R. uit Den Helder heeft vaak ruzie met haar buurvrouw C. v. d. Z. Daar het niet bij ruzie bleef, maar de dames elkaar ook met nagel en vuist te lijf gingen, werd deze zaak gisteren voor de Politierechter te Alkmaar, mr. Aiblas,nader bekeken. R. heeft drie katten en als deze over het erf van de buurvrouw lopen, jaagt zij de bees ten weg. (Foei!). Getuige ergerde zich er mateloos over, dat, als zij de was buiten heeft hangen, de buurvrouw kleden gaat kloppen. Op zekere dag trok zij zich dit zo aan, dat zij de be zem pakte, om buurvrouw even de les te gaan lezen. Verdachte wachtte ech ter de bui niet af en ging eerst tot het offensief over. Over en weer werden krabben uitgedeeld en plukjes haar losgetrokken. De officier, mr. Holsteyn, vond het optreden van beide vrouwen bijzonder kinderachtig. Daar beiden even veel schuld hebben, wilde mr. Holsteyn een lage boete eisen, n.I. f 5 subs. 3 dagen. Mr. Alblas maakte er f 5 subs. 5 dagen van. AANGEHOUDEN Jacob N., uit Breezand, moest terecht staan wegens overtreding van de dienstplichtwet. Daar N. niet aanwezig was, en de officier toch graag eens een woordje met hem wilde spreken, werd de zaak aangehouden. EIGENAARDIGE BOKSER Dirk L. uit Anna Paulowna werd er van beschuldigd zijn collega een stomp tegen het gezicht te hebben gegeven. L voerde tot zijn verdediging aan, dat hij de W. geen stomp gaf, maar dat hij alleen zijn vuist op het gezicht van de IV. zette. Mr. Holsteyn vond de verdediging van verdachte beneden alle critiek en zag er geen hoop voor de toekomst in. Hierdoor was de eis vrij hoog, 75, subs. 25 dagen. Mr. Alblas maakte er 50,subs. 25 dagen van HONDEN ONTLOKKEN EEN RECHTSZAAK. Ch. T. uit Den Helder liep op een avond met zijn hondje door de Marine- stad te wandelen. Van de andere kant naderde op dat ogenblik een zekere D. S., die ook in gezelschap van zijn hond verkeerde. De honden gingen, zoals honden dat vaak plegen te doen, een robbertje vechten. Getuige S., die bang was, dat zijn hond in de strijd ten onder zou gaan, greep de tegenlig ger en zette hem op zij. Dit nam de eigenaar van de eerste hond niet, en hij gaf S. zo'n vuistslag, dat hij diens neusbeentje brak. Verdachte voerde tot zijn verweer aan, dat hij meende, dat S. een mes in zijn hand had. De officier had een sterk vermoeden, dat het verhaal over het mes gefanta seerd was. Daar het de eerste keer was wilde hij nog geen gevangenisstraf eisen. Mr. Holsteyn vroeg 1 maand voorwaardelijk en f 100 subs. 30 dagen. Mr. Alblas verwierp het beroep op noodweer en kon zich verenigen met het requisitoir. De uitspraak werd f 100 subs. 30 da gen en 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. EEN MOTORRIJDER ZONDER ONDERSCHEIDINGSVERMOGEN. Willem Karei G., die op 17 Juni over het rijwielpad van de Helderse weg reed, werd gesommeerd te stoppen. G. meende met een lifter te doen te heb ben en reed door. Dit kwam hem op f 30 subs. 15 dagen te staan. VALSE INLICHTINGEN VERSTREKT Albert H. uit de Koog had aan het Maatschappelijk Hulpbetoon verkeerde inlichtingen verstrekt omtrent zijn in komen en had zodoende te veel steun uitgekeerd gekregen. De officier meen de, dat steunfraudes streng aangepakt moeten worden en eiste 2 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en 135.subs. 30 dagen. De politierechter veroordeelde H. tot 2 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en f 75.subs. 25 dagen. VITALE OUDJES Joseph G. en Jan R., beiden uit Den Helder en allebei de 70 reeds gepas seerd, waren op 22 Juli slaags geraakt. In deze rechtszaak waren zij om beur ten getuige en verdachte. Eerst werd G. ten laste gelegd, dat hij Jan R. twee. klappen op zijn gezicht heeft gegeven. G., die absoluut talent heeft om toneelspeler te worden, stond uitvoerig zijn verdediging voor te dra gen. Hij beweerde, dat hij R. slechts van zich af heeft geduwd Getuige K. vertelde gezien te hebben, hoe de oud jes vechtend over de grond rolden. Toen werden de rollen omgedraaid R. nam plaats op het verdachtenbankje en G. werd tot getuige gepromoveerd R. werd ten laste gelegd dat hij G. een klap met een nijptang zou heb ben gegeven. R. ontkende dit ten stel ligste Later gaf hij echter toe, dat het een schroevensleutel was geweest. Hierna moesten beide mannen voor het verdachtenbankje plaats nemen om het requisitoir te horen. Mr. Holsteyn meende dat beide heren zich moesten schamen, om op hun leeftijd nog te vechten. Spreker eiste voor beiden 40.subs. 20 dagen. Mr. Alblas deed uitspraak in dit „grote drama", zoals hij het noemde. R. werd veroordeeld tot 40.subs. 20 dagen en G. werd vrijgesproken, daar hij zich terecht op noodweer kon beroepen. is EIGENLIJK hele maal niet zo knap, haar kleren zijn niet duur en toch ziet zij er aar dig uit. Begrijp je zo iets?" Hoe vaak hoort men een dergelijke opmerking onder vrouwen niet, en het antwoord is meestal: „Ze weet welke kleuren ze dragen kan en kiest de juiste asseccoires bij haar toilet". Asseccoires vooral kunnen óf wel het, beste van een japon naar voren brengen of het ef fect totaal bederven. Van al deze „onderdelen is de hoed het meest belang rijk. De meeste vrou wen kopen zich te gen de winter een nieuw dopje en ik zou U voor deze ene keer op het hart willen drukken, niet alleen aan de vorm, maar ook aan de kleur te denken. Harmonie, contrast en disharmonie zijn de drie hoofdfactoren van een kleurencombinatie en hiermee moeten we reke ning houden wanneer we onze garderobe samen stellen. Een groen-blauwe hoed, gaat, om nu maar eens een voorbeeld te noemen, niet samen met een groene japon, maar., wanneer de japon van een groen-blauw bedruk te stof is, kan men er zo- wel een groene als een blauwe hoed bij dragen. Echte kleurcontrasten zijn alleen goed wanneer de stof effen of bedrukt is, maar ze zijn op hun best wanneer de felle tinten niet te veel naar voren seringen. Een kleuren- disharmonie kan soms heel effectief zijn maar- oppassen want het is o zo gevaarlijk. De moei lijkheden beginnen dik wijls al op de manier waarop kleuren op el kaar reageren. Een flets- groene of marineblauwe hoed zal een parelgrijze japon er smoezelig doen uit zien. Een vieux rose je. In Parijs waar tuners hun mode,N historische tijden ten. J CQ Zor ten, volgden de J1* dit voorbeeld na. Cange, een beken* den-ontwerpster haar ideeën in de van beroemde vr van de l8e eeuw FEESTAVOND OUD-ONDEROFFICIEREN. De afdeling Den Helder van de Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren geeft op Zaterdag 30 Petober a.s. een feestavond in Casino. Door de toneel club „De Ooievaar" zal dan worden opgevoerd „Haar schuld geboet", waar mede deze toneelclub reeds enige ma len succes heeft geboekt. De avond wordt besloten met een geleid bal. hoed daarentegen zo als de charmante, kleine tricorne met de omge krulde veren op het schetsje, zal de frisse tint in een grijze japon naar voren brengen. WILT NATUURLIJK behalve over de kleur ook iets over de nieuw ste modellen weten. De modewereld van New- York, Parijs en Londen is het wat de hoedenmo- de betreft niet helemaal met elkaar eens. De des tijds „verboden" combi natie zwart-bruin is ech ter overal favoriet. Een zwart fluwelen baret be kroond b.v. een zwart bruin-beige jas. Zwarte haneveren garneren een sigarenbruin vilten hoed en knappe kop^^ï ontmoetten. De 1 waren toch geest£> mant en zich bewL4*" hun eigen charj^ wisten dat zij er de zachte rose J*** schijn van een larr,.f op hun voordelig»! zagen. Simone n"8" werd door een tafeï tje geïnspireerd en not: de de modellen vat i nieuwe collectie Z abat-jour". Deze "Ik jour hoedjes hebbent' zwart plat kapje vaa^ met een gegolfd^ van fluwelen lint in rood of groen, ofgenj met een van het «Z verwijderd strookje^ dubbelgevouwen as. tulle. Het meert „S lende van de niet herfsthoeden is, da. .oren vrijwel bedekt n£ Ze sluiten strak lann kg gezicht en wippen Z voren even omhoog, cw ziet men dat het accer van de hoed naar g. kant is gebracht en vai alleen het rechter bedekt. Het zijn menu: uiterst flatteuss dopj* die echter toch lang ns iedere vrouw goed mfe staan. K.V.H. 1—K.V.D. 1 2-5 In de Zondag j.L gespeelde wed strijd K.V.H.—K.V.D. leden onze stad genoten een verdiende nederlaag. Niet omdat men zoveel zwakker was. Over het geheel genomen was er in het speelveld weinig krachtsverschil. De aanvallen der Amsterdammers waren echter veel gevaarlijker. Men wist de K.V.H.-verdediging uit elkaar te scheuren door alle aanvallers (sters) ln het spel te betrekken. En hiervoor zagen de Nieuwediepers geen kans. Er zit te weinig variatie in hun aanval len. Ongetwijfeld, er werd hard ge werkt, maar dit alleen is niet voldoen de. Tactiek en schotvaardigheid zullen onder deskundige leiding aangekweekt moeten worden, wil K.V.H. in de toe komst een woordje willen meespre ken. Over het spelverloop kunnen wij kort zijn. K.V.H. was de le helft, gesteund door de krachtige wind en goed spel van Lokkers c.s. in het middenvak het meest in de aanval. De A'damse ver dediging wist echter met de aanvallen wel raad en de rust kwam met blanco stand. Direct na de rust zetten de gas ten een offensief in en reeds spoedig was het 2—0. Door twee fraaie goals van Lokkers werd de stand gelijk en scheen K.V.H. nog eens kans te heb ben. Het waren echter de gasten, die nog 3x wisten te scoren en hun eigen mand voor verdere doorboringen wis ten te hoeden. Het einde kwam dus met een 52 overwinning voor K.V.D. Wij willen nog even melding maken van een niet veel voorkomende onder breking. Na ongeveer een kwartier spelen liepen er al 3 Amsterdammers te hinken. Niet door ruw spel, maar door de heuvels en dalen op het ter rein. De scheidsrechter staakte op ver zoek van de A'damse aanvoerder de wedstrijd, waarop eerst zo goed en kwaad als het ging, de kuilen met zand werden dichtgegooid. Wij weten niet wie er verantwoordelijk is voor het slechte onderhoud van het terrein. Wat wij wel weten is, dat dit zo spoedig mogelijk veranderd dient te worden. Het lijkt ons geen reclame tegenover de bezoekende verenigingen, waarvan de meeste over een zeer goed veld be schikken. Wij hopen dan ook, dat de verantwoordelijke personen of instan ties onze wens ter harte zullen nemen, zodat het veld spoedig zonder gevaar bespeelbaar is. HAV-NIEUWS. Het was Zondag j.L een uitstekende dag voor onze handballers. De dames kwamen met een 40 zege thuis, be haald op Concordia 2. En de heren de den het niet minder. Zij behaalden een 7—3 zege op GVA 1. Volhouden maar handballers! FILMAVOND IN DE PALMSTRAAT. Morgenavond, Woensdag 27 October, wordt door de Internationale gemeen schap van Christusbelijders te Amster dam een filmavond georganiseerd in het gebouw Palmstraat. De toegangs prijs is op een kwartje gesteld opdat ieder de gelegenheid heeft de films die uit Amerika afkomstig zijn, en hier te lande overal veel belangstelling trekken te gaan zien. De zaaldeuren worden om half acht geopend, de voorstelling begint om acht uur. BEVORDERD. Onze oud-stadgenoten, de heren C Vrij vogel, J. Vrtjvogel en S. Boonstra werkzaam op het Marine-Etablissement te Soerabaja, werden dezer dagen be vorderd tot hoofd-technisch ambtenaar. HET LAG VOOR HET GRIJPEN, Gevonden: lichtgrijze d artieste;, schoen, handwagen, zwart hondjs, blauw jongensjasje, twee levensmiddt- lenkaarten, vierdaagse-medaille, pal inh. donkerblauw jasje en broek, ij. veren rozenkrans, zwart-grijs dam» rokje, rijwieltas inh. twee regenpijpe, groen gevlamde vulpen, zilverbon nt f 1, twee zilverbonnen van f 1, zwant herenhandschoen, dubbele armband. Verloren: bruine herenhandachoc bruin-geel kinderjasje, zwarte olieja portemonnaie inh. f 7.50, stoffen port inh. f 2.50, lichtbruine plastic pon inh. pl.m. f 28, gouden kinderringetji slot, tas inh. regenjas etc., vulpc (blauw met witte puntjes), vat (ledig"1, vulpen (Parker), ballpoint-pen, blauv gevlamde vulpen, wegenbelastingkaar. leren dekzeil van duozitting. Inlichtingen op het hoofdbureau vit politie. JONGETJE TE WATER. Gistermiddag raakte aan de Keizer!- gracht het 7-jarig jongetje V. wonend! te De Kooy, in het water. Het pent- neel van Esona probeerde onmidde!- lijk om het kind te redden, door dt boot los te gooien en erheen te varen, maar de scholier Jan Relff (let* van de Chr. Mulo) was er nog «rie bij. Hij kwam langs de Spoorgrach: aanfietsen. Zodra hij zag wat er ac de hand was, zette hij zijn fiets nee en nam hij een duik in de gracht kele minuten later stapten drenk®! en redder behouden aan de over® aan waL „Je portemonnaie ligt in water", hoorde Jan roepen. Jan w eerst omlopen, maar hij gaf er nu voorkeur aan de kortste weg te ne® en tegelijk z'n portemonnaie op te sen. Hij was nu toch nat.... GESLAAGD. De agent van politie K. Kr°e®^ de voor het politiediploma met o kening. Voor het gewone diploma den de agenten van politie J. J- se en E. Holtj er. VLOOTBEZOEK AAN AMSTERD^ Van 16 tot en met 22 November zullen twee Amerikaanse desuv voor een beleefdheidsbezoek ee zoek aan Amsterdam brengen. J pen zullen ligplaats kiezen steiger van de Holland—Amer De bemanning bestaat uit 25 o en 600 manschappen. De collectanten, die in de van 1-8 November a.s. willen helpen aan de inzameling Sint Nicolaasfeest, worden avond as., om acht uur vWBir bovenzaal van het RJC. .tt o1 bouw aan de Molengracht, de bussen zullen worden ov VISSERIJ-BESOMMING^ De aanvoer aan de Rt) IJmuiden bestond Zaterdag u' haring, 200 schol, 180 achelvf. l5 yi- im -I.I.MA1 *n tnntf en tarn f 120 makreel, 30 tong en en M 25 schar, 10 kabeljauw diverse vissoorten Iverse vissoorten „„irer"' Besommingen: IJM 106 ■y' Flaijri 128 „Shamrock" f 4330; f 22,490; KW 134 (is KW 2) f 723 f ,g0: f 7670; 159 f 13,930 9 f 15,648; .gg f 4928; 166 f 1565; 169 f»™! f 1300; L7M 75 f 2660 230 f30 VISSERIJ -j» Door 28 vaartuigen wer October aangevoerd: i» pon8 i, prijs f 0,69—f 0,72 en .rij» f 0,07f 0,32; alle» baars, vis prijs

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2