DE TIEN GEBODEN NET MORGENMEISJE HET LEGER DES HEILS JUTTERTJES Anna Paulowna Urk Callantsoog Breezand Diensttijd-perikelen -De meest actuele krant HELDERSCHE COURANT NIEUWE IMPORT ACCORDEONS Grote publieke verkoping van nout en afbraak S. 1. TROOSTWIJK Te koop aangeboden Personeel Bijeenkomst van Bijbelgenootschap „Iedereen op de wereld zijn eigen bijbel in zijn eigen taal" is het streven van het over vele landen verspreide Bijbelgenootschap. En komt heel wat kijken om dat doel te bereiken en om aan 't werk van 't Nederlandse Bijbel genootschap meer bekendheid te ge ven en er waardering en steun voor te verwerven, werd in de Ned. Herv. Kerk de nieuwe film van het genoot schap „Geen grenzen meer" vertoond en door een drietal sprekers het woord gevoerd. Ds. Rutgers ging voor in gebed en las uit de Profetieën van Jesaja hoofd stuk 55, de verzen 1 tot 11. Namens de afd. Anna Paulowna van het Ned. Bij belgenootschap heette hij allen en in het bijzonder ds. Visser uit Amsterdam welkom. Er is op kerkelijk terrein veel verscheidenheid, zei spr. Maar voor de verspreiding van Gods Woord bestaat een verheugende samenwerking. Men heeft daarvoor elkaar gevonden in het Bijbelgenootschap. Na de vertoning van het eerste deel der film. sprak ds. De Hoest. Men had in dat deel kunnen zien welke plaats de bijbel inneemt in kathedralen en kleine dorpskerkjes, maar ook in het gezinsleven en spr., die het vooral over het laatste wilde hebben, gaf als zijn mening te kennen, dat velen van het bijbellezen zijn vervreemd, omdat men stuit op dingen, die men niet altijd di rect begrijpt. Men bedenke echter dat de bijbel een heel oud boek is en ver haalt van een tijd met een andere cul tuur dan de tegenwoordige. Men moet niet de vraag laten overheersen of al les wat er in staat historisch waar is, maar het boek lezen en vragen: Wie zijt Gij, o Gode en wat wilt Gij met mij? Men krijgt dan een kijk op het eigen leven en de bijbel wordt een schat in het eigen persoonlijke leven. Het volgende filmdeel liet o.a. het drukken en inbinden van bijbels zien en ds. Visser, die daarna sprak, ver telde dat deze reeds in 1090 talen ge drukt worden. (Er zijn 2500 verschil lende talen ter wereld; in Indonesië alleen al 150). Spr. vertelde en de film liet ook een en ander zien van het in 1947 te Amersfoort gehouden congres, waar afgevaardigden uit 18 landen bij een waren. Hij wekte op het leger van 113.000 leden te versterken en kondig de een nieuwe vertaling van de bijbel aan, die waarschijnlijk in 1950 gereed ?al zijn. Dan zal men een bijbel in onze hedendaagse taal hebben, die voor ve len makkelijker te lezen is. Het laatste deel der film was aan de verspreiding van de bijbel gewijd. Ds. Visser sloot daarna met dank gebed. Een dergelijke avond wordt heden in de Gereformeerde kerk gehouden. bond van plattelandsvrouwen Dinsdagavond hield de afd. Anna Paulowna van de Bond v. Plattelands vrouwen haar maandelijkse bijeenkomst Mevr. Wilms-Geerlings, de presidente, heette in het bijzonder mej. Navis, hoofdlerares van de Voorlichtingsdienst welkom. Mevr. Wuis las het uitgebrei de verslag van de provinciale verga dering te Alkmaar, waarvoor haar dank gebracht werd. De films, die door mej. Navis ver toond zouden worden, hadden tot titel „De broodmaaltijd telt ook mee" en „De wintergroenten". Mej. Navis ver telde wat nodig is voor opbouw en in standhouding van het lichaam en wat en hoe men het voedsel moet klaarma ken om aan de eisen te voldoen. Ze beschreef de manier van bereiding, waarbij het minst van het voedsel ver loren gaat. Veel water en lang koken is uit de boze! Ook wees ze er op, dat nog veel oud brood in de vuilnisbak terechtkomt, iets wat al niet in een tijd van voorspoed te pas komt, maar zeker niet in een tijd zoals we die nu meemakgn. De eerste film liet zien het groeien, oogsten en malen van het graan en het bereiden van het meel tot brood. De film over het bereiden van winter groenten was in de keuken van de ge meentelijke gasfabriek in Den Haag opgenomen en toonde het koken van groente met weinig water. Mevr. Wilms dankte mej. Navis voor het gebodene, deelde mee, dat de Kerstavond op de gebruikelijke wijze zou worden gevierd en dat er een ver zoek ingekomen was of de afdeling zich wilde belasten met de verkoop van kinderpostzegels. Voor dit laatste zullen enige meisjes gevraagd worden. Zoals bekend, kan elk der leden vijf knotten wol bekomen (per knot drie punten inleveren). Wanneer de stalen kaart van deze wol bij mevr. Grootes is aangekomen, zal hiervan kennis wor den gegeven. burgerlijke stand Geboren: Johan P., zoon van Joh. P. Vlaming en D. Schilderman. Corne- lius Joh. en Elisabeth M„ zoon en doch ter van A. M. van Loon en A. P. Oudejans. Jacobus G„ zoon van J. G. Boere en C. M. Huiberts. Wil lem, zoon van Joh Koppenaal en A. van der Vaart. Jan. zoon van F. Jenninga en B. Wijma. Maria J., dochter van W. Leek en A. M. Smiers. Cornelia, dochter van Joh. F van Trappen en M. Neve. Arie, zoon v. C. Hooimeijer en M. van Bostelen. Maria J., dochter van C. van Doorn en E. C. Oltmanns. Ondertrouwd: N. A. Verver en A. van den Berg. Jac. P Verbruggen en M. J. Alders. M. Crans en J. Voorthuijzen. Getrouwd: H. B. Huiskes en A. de Jong. C. Th. Baars en A. A. H Prins. Overleden: H. J. A. Scholten, oud 6 weken. A. van Duinde Jong. oud 74 jaren. Wed. A. van der Wel de Jong. oud 86 jaar. J. Blaauboer, oud 64 jaar. weekoverzicht X>e vorige week was de visserij op snoekbaars en andere wit wis nog niet veel beter. De vangsten waren over het algemeen bijzonder slecht. Gemid delde vangsten van 40 tot 100 pond snoekbaars per span waren normaal. Een enkele maal werden vangsten aangevoerd van 400 tot 700 pond per span. De oorzaak van deze geringe aanvoer ligt in het feit, dat de snoek baars de ruimte niet opzoekt, maar zich veelal lang» de dijken tussen de stenen ophoudt. Voor de hengelaars ia dat een mooie gelegenheid om nu op snoekbaars te gaan vissen, maar voor de werkelijke snoekbaarsvissers betekent dit op de lange duur een niet lonend bedrijf. Vooral door de vele „heften", die zich nog in het IJssel- meer bevinden, lopen de netten vaak vast en gaat veel netwerk verloren. Aangezien de prijs van een enkel net nog ongeveer 60.bedraagt, is het duidelijk, dat daardoor de gemaakte onkosten groot zijn. Door de weinige aanvoer bleef de prijs nog stabiel. Per pond bracht de snoekbaars van 65 ct. tot 69 ct. op. Ook bleef de rode baars nog goed in prijs n.L van 26 ct. tot 32 ct. per pond. De blei werd gemid deld verkocht voor ongeveer 14 ct. p. pond. De voorn was nog steeds zeer hoog in prijs, n.1. van 6 tot 9 ct. per pond. Dit komt omdat deze op Urlc zelf wordt gefileerd. De besommingen der snoekbaarsvissers waren van ƒ80.tot ƒ500.per span. De aan voer van Noordzeevis was vorige week goed te noemen. Aangezien de snurrevaadvisserij nog maar weinig meer wordt uitgeoefend, werd vooral tong en schol aangevoerd. De prijs der schol, kabeljauw en andere rondvis was hoog. De grote tong was goed in prijs, n.1. 1.30 per pond. De besom mingen van de Noordzeevissers va rieerden van 250.tot 2300.p. vaartuig. Aangevoerd werd in de week van 8 tot en met 13 November: 12641 p. snoekbaars, 2111 p. rode baars, 1849 p. blei, 7205 p. voorn, 76 p. Zuiderzee bot en 33 p. karper. Aan Noordzeevis 66785 pond. De totale omzet aan de afslag bedroeg ongeveer ƒ27000. visserij. URK, 17 November 1948. Door 34 vaartuigen werd Woensdag aangevoerd 2572 pond snoekbaars, prijs f 0.67 f 0.68 en 1648 pond witvis, prijs f 0.05 f 0.32 alles per pond. JONGEN GERED. Enkele jongens van ongeveer 12 tot 14 jaar waren bezig om een paar netjes op te halen uit de werkhaven, dicht bij de sluisput. Een van hen, de zoon van L. Schraal, viel daarbij te water. D eandere drie jongens maak ten niemand attent op het gevaar, waarin de jongen verkeerde. Gelukkig bemerkten de beide sluiswachters Kwast en Scheffer de drenkeling en wisten na veel moeite de jongen uit het water te halen. Waren zij iets te laat gekomen, dan zou redding niet meer mogelijk zijn geweest. Hulde aan Kwast en Scheffer. sociale toestanden Van regeringswege werd een staats commissie ingesteld voor onderzoek naar de sociale toestanden rondom het IJselmeer. Voor dit onderzoek werd 'n bezoek aan Urk gebracht door de he ren Frasen, hoofdinspecteur van de ha venarbeid te Amsterdam en Heinens van het Departement van Sociale Za ken. Verschillende zaken werden door deze heren bezien en onderzocht. De commissie onderzoekt tevens de socia le toestanden in.de Noordzeevisserij en mosselvisserij. nieuw bedrijf Van bevoegde zijde vernamen wij dat de directie der Eerste Urker Stoomboot Maatschappij van het mi nisterie vergunning heeft ontvangen voor het vestigen van een motoren- reparatieinrichting. Tot nu toe was de vissersvloot uitsluitend aangewezen op de reparatie-inrichting van de firma Hoekman en Zn. Het gevolg daarvan was veelal dat niet iedereen dadelijk geholpen kon worden, waardoor vele vaartuigen nodeloos te lang buiten be-> drijf waren. Door de activiteit van de directie der EUSM zal hierin nu spoe dig verandering komen. We kunnen dan ook zeggen, dat het vissersbedrijf hier ter plaatse met deze verandering ten zeerste gebaat is. Het nieuwe be drijf zal voorlopig worden onderge bracht in de tegenwoordige werkplaats van de EUSM. Uitbreiding en verbou wing van deze werkplaats wordt nog nader bestudeerd. De leiding berust bij de chef-machinist der EUSM, de heer C. J. Beernink. Getracht zal worden agentschappen te ontvangen van ver schillende motorenfabrieken. Voor de EUSM, die door de wegverbinding reeds gedupeerd werd, betekent dit 'n stap in de goede richting. We kunnen aannemen dat het nieuwe bedrijf zijn onmisbaarheid wel zal bewijzen, aan gezien een tweede bedrijf van deze soort hier ter plaatse ten volle ge rechtvaardigd is. predikbeurten Zondag 21 November Ned. Herv. kerk, 10 en 5 uur: ds. Gelderman. Ger. Kerk (Zuid). 10 uur: ds. Homburg; 5 uur: ds. Dooren bos. Ger. Kerk (Noord). 10 uur: ds Doorenbos; 5 uur ds. Homburg. Ge- ref. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) 10 en 5 uur: ds. G. Spijker. Chr. Ger. kerk 10 en 5 uur: dienst. burgerlijke stand Geboren: Albert. z. v. Rein Bos en Grietje Hakvoort; Geertruida J„ d. v. Cornelis Koffeman en Maria J. Bais; Geert, z. v. Okke Weerstand en Hermina J. van Asperen. Gehuwd: Gerrit Kramer en Antje Bakker. Propaganda-avond A.N.B. Door de plaatselijke afdeling van de Algemene Nederlandse Bouwarbeiders- bond, werd dezer dagen een pro pagandafilmavond gehouden in zaai Ben de Vries voor de ANB. Na een paar kleine voorfilmpjes, sprak de heer Wever van de ANB een propa- gandarede uit, betreffende het werk, het doel en het streven van de bond, Spr. memoreerde de omstandigheden, waarin de arbeiders verkeerden vóór de oorlog en voorts hetgeen tot nu toe was bereikt. Spr. noemde de verbete ringen, die tot stand waren gekomen zoals kortere arbeidsuur, vacantie en vacantietoeslagen en het risicofonds. Doch, zegt spr., dit is niet zomaar ge gaan, daar is door de organisaties eeft' grote strijd voor gevoerd en ook nu en in de toekomst zullen wij paraat moeten zijn. De Noodwet Drees, zegt spr., is slechts voor enkele jaren aan genomen, wij moeten op de bres staan voor de arbeiders als zij oud worden en geen plaats meer kunnen krijgen in het productiesysteem. Wij moeten nu zorgen, dat een rustige oude dag is verzekerd. In 1945, zeide spr., was alles in disorde en er moest opnieuw met de opbouw van de organisatie worden be gonnen. Welnu, dat is gebeurd en mo menteel telt de ANB 41000 leden. Met deze propagandafilmtournée hoopt de ANB bij het jubileum van de bond in 1949 met een groot aantal leden te zijn versterkt. Aan het slot van zijn rede eide de heer Wever, dat vooral de jeugd zich moet aansluiten en niet het werk aan de ouderen over te laten. Na de pauze werd de hoofdfilm ..Bouwt Voort" vertoond. Hier zagen wij wat er in ons land door de oorlog is vernield. Wij zagen ook, wat er in de opbouw tot heden is gepresteerd. Het was jammer, dat er deze avond zo weinig belangstellenden aanwezig wa ren. Deze film was de moeite waard cm te gaan zien. Hier kregen wij een juist beeld in welke desolate toestand Nederland verkeerde bij het einde van de oorlog en tevens hoe de opbouw is gevorderd. De ANB houdt deze winter een filmtournée door het gehele land, zo dat velen deze film kunnen gaan zien. Aan het einde dankte de heer Beun. voorzitter van de plaatselijke afdeling, de spreker en spoorde de aanwezigen en vooral de jeugd aan zich te organi- uit de raadsportefeuille De raad der gemeente Callantsoog zal Dinsdag a.s. in openbare vergadering bijeenkomen ter behandeling van een flinke agenda. Uit een serie ingekomen stukken en mededelingen memoreren we, dat de heer C. van Twuyver zijn ontslag neemt als lid van de raad en dat in zijn plaats de heer S. Schagen is be noemd. Daarna volgen verschillende voorstellen betrekking hebbende op ver goeding van reiskosten voor leerlingen van diverse scholen, verhuring van grond en woning e.d. Tot slot zal de gemeentebegroting 1949 worden aange boden. „uw wil geschiedde". De toneelgroep WV alhier zal, na daartoe te zijn uitgenodigd, op Zondag 28 November a.s. in zaal Schermer te Haringhuizen een uitvoering geven van het mooie toneelstuk „Uw wil Ge schiede". Wij wensen de spelers veel succes. opbrengst collecte. De op Zaterdag j.1. gehouden collec te ten bate van de stichting oorlogs graven, de z.g. Klaproosdag" heeft al hier f 45.44 opgebracht. commando wisseling rijkspolitie. Wegens langdurige ongesteldheid van de wachtmeester le klasse rijkspolitie R. Koelemeij, is thans als postcomman- dant der rijkspolitie alhier benoemd de wachtmeester le klasse A. Jong- kees. Deze is telefonisch te bereiken onder no. 217. Algemene Kleuterschool Daar dokter Veenis niet op tijd aan wezig kon zijn, werd de vergadering van de .Stichting Kleuterschool Bree zand" in het begin geleid door de heer G. Vergaay. Deze zette nog eens uit een, waarom men indertijd de stich- tings- en niet de verenigingsvorm had gekozen voor het gestelde doel en gaf de voornaamste verschillen tussenbei de aan. Het ontwerp van de Stichtingsactie werd artikelgewijze nagegaan en kon de goedkeuring der vergadering weg dragen. Er is in vastgesteld, dat het bestuur uit zeven personen zal be staan waarvan twee worden aangewe zen door de oudercommissie van de openbare school, twee door het bestuur van de school met de bijbel en drie gekozen door de vergadering van do nateurs. Aan het bestuur van de r. k. school zijn ook twee zetels in het be stuur aangeboden, onder voorwaarde, dat men zich dan ook ten volle achter de algemene kleuterschool zou stellen. Men ging daarmee echter niet ac- coord. De oudercommissie van de openbare school wees de heren Veenis en Vergaay aan. Het bestuur van de bijzondere school werkt wat traag in deze. Er is nog veertien dagen respijt gegeven en men verwacht dat van deze zijde weldra twee personen worden aan gewezen voor het Stichtingsbestuur, anders zal dit ook geschieden door de oudercommissie der openbare school. De vergadering koos voor de overige drie plaatsen de heer Van Ingen en de dames Pool en Voorthuizen. Ook het ontwerp voor een huishou delijk reglement werd door de verga dering goedgekeurd. Daarin werd o.m. vastgesteld, dat donateurs die minstens f 2.50 per jaar betalen, stemrecht heb ben. Het Sinterklaasfeest voor de kleuters wordt gehouden op Zaterdagmiddag 5 December., De rondvraag leverde niets bijzon ders op en de heer Veenis, die de lei ding inmiddels had overgenomen, sloot de vergadering, nadat hij mevrouw Koopman het aftredende lid van het voorlopig bestuur, bedankt had voor haar aandeel in de voorbereidende werkzaamheden. (Deze bood aan haar functie te blijven vervullen tot de op volger of opvolgster benoemd is). Toen de mensenmenigte, die zich voor Buckingham-palace verza- zameld had, het heugelijke nieuws van de geboorte van een prins vernam, moest er natuurlijk ge dronken worden op de gezondheid van de jongste telg van het Britse vorstenhuis. ZIJPER FILM SPOEDIG GEREED! De Zijper filmopnamen zijn beëin digd. Over ongeveer veertien dagen zal de film, waar zo veel belangstel ling voor bestaat, gemonteerd en af gewerkt zijn. Vóór de vertoning in het openbaar zal de film in besloten kring voor de pers en genodigden gedraaid worden, zodat wij hier nog nader op zullen terugkomen. De eerste voorstel ling vindt plaats te 't Zand in café Beeldman. Jmqz'ZMUI&i (Buiten verantwoordelijkheid v> de redactie) Britse Dacota neergestort Hedenmorgen vroeg stelde de Sovjet- Russische chef van het Berlijnse lucht- veiligheidscentrum zijn Britse collega er van in kennis, dat bij Schönberg, juist binnen de grens van de Sovjet- zóne, een Britse Dakota was neergestort. De Britse autoriteiten te Berlijn zullen de Sovjets hedenmorgen' om toestem ming verzoeken het terrein van de ramp door een Britse groep te laten bezoeken. e Dit is het tweede vliegtuig van de luchtbrug, dat in de Sovjet-zóne is neer gestort. In September verongelukte een Amerikaanse Dakota bij Kassei. Tegen de middag werd door de RAF bekend gemaakt, dat de piloot van het vliegtuig was omgekomen en de twee andere leden van de bemanning ern stig waren gewond en in een Duits zie kenhuis in de Sovjetzone opgenomen. Het vliegtuig was Uitgebrand. Mijnheer de redacteur, r aanleiding van het ingezond stuk in Uw nummer van 12 dezer de diensttijd in de tropen, verzoek jtn opname van het volgende: De woorden, in dat stuk gesprok zijn mij uit het hart gegrepen. VoT' 1946 is het nimmer gebeurd en v.as j/" ock niet mogelijk indien ik „ff1 ben ingelicht dat militairen, die h dienstplicht vervulden, naar Indone?- werden uitgezonden. Toen men de U treffende wijziging in de grondwe* 1946 met kunst en vliegwerk had Im stand gebracht, stak een storm van Dr test op en men beloofde plechtig de diensttijd in de tropen niet ian„ zou duren dan anderhalf jaar. Van <W beloften is letterlijk niets terecht i komen. Thans weten OVW'ers en ma nen van de 7-Dec.-divisie, die retdi langer dan twee jaar in Indonesië w- toeven nog steeds niet, waar zij aan tol zijn. Zij worden onkundig gehouden 2 horen niets van repartriëren. In de eer ste plaats was het toch de plicht van de regering geweest, te zorgen, dat 03 tijd aflossing aanwezig was? Jongens die in Holland of in de rest van Eurooa hebben dienstgedaan. gaan na ll'/ij^. naar huis. Vanwaar deze bevoorrech- ting? Reeds genoten de dienstplichtigen" die hier bleven, tal van voorrechten Zij hebben geen politionele actie mee^ gemaakt, zij hebben geen risico gekend beschoten te worden door peloppors, m hebben geen afmattende patrouille diensten moeten verrichten. Dan laat ik de voeding en de slechte sigaretten nog buiten beschouwing. Of zegt het niets dat Highway-sigaretten in Indonesië geruild worden voor vruchten? Wanneer protesteert nu de Band Ne derlandIndië, die toch als devies voert de behartiging van stoffelijke en geestelijke belangen van de jongens over zee? Waar blijven'de ouders met hun protest? Wordt het geen tijd dat de regering wordt duidelijk gemaakt, dat aan het gesol met de jongens en met hun ouders een eind dient te ko men? De overheid dient te bedenken, dat velen van de jongens op twintig' jarige leeftijd zijn vertrokken, zonder dat zij een behoorlijk vak hadden ge- leerd en dat de daaraan voorafgaande tijd, de jaren 1940'46 ook niet veel gelegenheid tot studie of opleiding bood. En zij dienen toch in de gelegen heid te worden gesteld, zich in een vak te bekwamen, willen zij volwaar dige leden der samenleving worden. Inmiddels zijn de jongens van toen, vol wassen kerels geworden en dat vergeet men blijkbaar maar al te licht! Mijnheer de redacteur, met vriende lijke dank voor de verleende plaats ruimte, tekent de vader van een dpi. soldaat der 7-December-divisie. londense politie ontdekt gestolen waar. In het licht van schijnwerpers heeft de Londense politie in de nacht van Dinsdag op Woensdag in een tuin in een der oostelijke voorsteden van Lon den een hoeveelheid diamanten ter waarde van 100.000 gulden opgegra ven, die naar men meent, afkomstig is van een roof, die drie jaar geleden werd gepleegd. In andere delen van Londen werden overvallen gedaan waarbij men voor 15.000 gulden aan tapijten en andere goederen ter waar de' van 10.000 gulden in beslag nam. Zeven personen zijn gearresteerd. de zeslandenconferentie te londen. Een woordvoerder van het Britse minsterie van buitenlandse zaken heeft gisteravond bevestigd, dat de Franse afgevaardigde op de zeslanden- conferentie, Herve Alphan, gisteren aan de Britse en Franse afgevaardig den een Frans plan voor internationaal beheer van de Ruhrindustrieën heeit voorgelegd. Het document was echter nog niet officieel ter tafel gebracht. baby door kruikwater verbrand Dinsdagavond legde een bewoonster uit de Konijnenstraat te Amsterdam haar zoontje van drie maanden in bed met een warme kruik. Na ongeveer tien minuten begon het kindje te huilen. De stop van de warmwaterkruik was los geraakt en het ventje lag in het ko kende water. In ernstige toestand is hel naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd, waar het enkele ogenblikken later aan de gevolgen is overleden. Nederl. Herv. Gemeente NIEUWE KERK (Weststraat) ZONDAG 21 NOV. a.s. om 8 uur n.m. Bed. Heilig Avondrhaal (DS. DE HOEST), 's Morgens geen dienst. De Kerkeraad. gevraagd. Boerhaavestraat 45. voor Den Helder en omgeving is de LANGEDIJK. 18 Nov. 1948. 14.000 kg rode kool 77.90; 24.000 kg gele kool 66.10; 24.000 kg groene kool 7 7.50; 75.000 kg witte kool 56; 13.000 kg andijvie 44.20; 12.000 kg uien 7 £.40. DEN HELDER. KOMT ALLEN!!!! naar het prachtige filmwerk hetwelk op de volgende data vertoond zal worden in de zaal van het Leger des Heils, Spoorgracht 35: MAANDAG 22 NOVEMBER 1948 WOENSDAG 24 NOVEMBER 1948. Eén machtige boeiende film van 10 delen welke een ieder moet zien! Aanvang voorstellingen 8 uur n.m. Toegang 50 cent. VOORVERKOOP van plaatsbewijzen voor beide voorstellingen, Zaterdag 20 November (morgenmid dag) tussen 35 aan loket Legerzaal, Spoorgracht 35 Om half 5 een speciaal en zeer aantrekkelijk Jeugdprogramma. Toegang 20 cent. DE BESTE MERKEN TER WERELD ZOWEL KNOP- ALS PIANOKLAVIEREN DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR SETTIMIO- SOPRANI. Volgens ampl,Ionisch Amerikaans systeem type 1949. alsmede SCANDALLI en CHARRON FRÈRES GEBR. TIMMERMANS. INTERN. MUZIEKHANDEL A DAM BILPEROUKSTRAAT 138-140 - TELEF. 83449 J W1ERINGEKWERF/M1DDENMEER 19(8 Beëdigd Maltetaai in Machinerieën en Metalen t Amsterdam, Kelzersgr. 349 Telefoon 32565. zal op Dinsdag 23 November 1948 des namiddags om 2 uur in Hotel „Smit" te MIDDEN MEER (N.H.), ten over staan van de INSPECTEUR DEK DOMEINEN te ALKMAAR, publiek verkopen snorme partijen hout en atoraak van dienst Weaeropbouw Wieringermee' te Wieringerwert, w.o. E.,,ieiE Uli. HAA.lltiOziJ.ij;> m ve' schillende maten. 189 gegalv. (izeren waterreservoirs van 1 en 2 kub. Mtr, mtiouct. ijzeren ramen, pari: dwarsliggers, 150 nieuwe houten oak- en steenkru. wagens. Houten horren, partij oud yzer, er.z. enz Te bezichtigen op Maandag 22 November 1948 van 9.30 tot 4 uur en op de dag van verkoop van 9.30 Iü ïsVf' de °P*'aSP'aatB van het Centraal Magazijn te Wieringerwert. (Te bereiken ieder uur per NACÜ dus vanaf Alkmaar) Catalogus op aanvraag verkrijgbaar bij de Maueia* Postbus 665 Telefoon 3256o So rjRDAM. Goede Postduiven R j Ran, Diaconiestraat 30 nnf'«r 2 g a n schoentJes mt 23-24-25 voor f 10 Klaas Duitstraat 45 1 paar rolschaatsen op ko gels f 6 Vogt Hector Treub- Straat 87 Nieuw gehaakt Salontafel- vf 1 17,50enkele kleine kleedjes f 3,50, f 4,50 en f 5 reV,sn^ haardkachel met pijp f 12,50; theemeubel gebogen voorruit f 10 Adres: b v dbi J?» «rouwjapon met ia a'a en schoenen m 39 Adres: Bur van dit blad straa?"' met pension Janzen- Een projectie-apparaat mm, Kcdak), 1 opname- stel (16 mm. Zeiss). opname-toestel (16 mm) e parelscherm in koffer: g a n Tegen elk aannemeU^ bod Br ond nr 144. Bur Eendrachtige naaimacb"" Zandvaart 117, Breezand Een prima jongensjas, tijd 15 a 16 jaar. f 17.5# B keveldweg 96 Biedt zich aan: net Wg| 16 jr voor hele of ha've of d en n Brieven Holle" 6, Wielingen vooT Meisje biedt zich aan één morgen en drie m'h gn, onverschillig wat Bnev der no 146 bur van dit

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 4