Hoe gaan de straten in Oud Den Helder heten? Krasse Nieuwediepers op wereldreis Aanbesteding bouw Oostenrijkse woningen Critiek op ongunstige treinenloop FaMa tandpasta tegen tandbederf Echtpaar Swart logeerde in Grand Rapids Oud-redders en zeevaarders Wijziging van vier bestaande namen voorgesteld 'BOOST Gemeente wendt zich tot N.S. Wie maakt de beste slagzin? BENZINE SPAREN DEVIEZEN GAREN ö-'< Daar met het bouwen van woningen in het stadsgedeelte, vroeger genaamd ,.Oud Den Helder", een aanvang is gemaakt, is het nodig de straten van namen te voorzien. Aangezien het hier een geheel nieuwe wijk betreft, welke een afge rond geheel vormt en geheel afwijkend is van de oude, achten B. en W. het niet aanbevelenswaardig de vroeger in dit stadsgedeelte bestaande straatnamen, welke zeer willekeurig waren gekozen, weer, in het leven te roepen. Het komt hun gewenst voor de nieuwe straten te doen aanduiden met de namen van enkele bekende oud-redders uit deze gemeente en met de namen van uit de geschiedenis van ons land bekende zeevaarders. Om een dergelijke benaming volle dig door te voeren, is het nodig, dat de Koningsweg een andere naam krijgt, evenals de Cornelis Ditostraat, de Van der Hamstraat, de Hoogerwerfstraat en de Klaas Duitstraat. Laatstgenoemde straten zijn namelijk ook genoemd naar oud-redders uit de gemeente Den Helder, doch zijn gelegen in andere stadsgedeelten. Aan de Cornelis Dito straat, de Van der Hamstraat en de Hoogerwerfstraat zouden B. en W. de naam van een onzer bekende zeehel den willen geven, ngezien er in de omgeving dezer straten meer straten liggen, welke de naam van een zee held dragen, te weten de Piet Hein- straat en de De Ruijterstraat. Genoem de straten zouden zij onderscheidenlijk aangeduid willen zien met de namen: Maarten Harpertszoon Trompstraat, Cornelis Evertsenstraat en Witte de Withstraat. De Klaas Duitstraat zou „Schoolstraat" kunnen worden ge noemd, aangezien deze straat uitkomt nabij school 6 in de le Goversdwars- straat. Een andere naam is voor deze straat moeilijk te vinden. Ook in dit stadsgedeelte zijn de namen der stra ten indertijd zeer willekeurig gekozen. Nieuwe namen Als nieuwe straatnamen voor het Vederopbouwplan „Oud Den Helder" worden door B. en W. voorgesteld: Theodorus Rijkersstraat; Adrianus IJsbrand Kuiperstraat; Coenraad Bot- straat; Klaas Duitstraat; Cornelis Dito straat; Martinus van der Hamstraat; Jan Hoogerwerfstraat; Willem Ba- rendszstraat; Jacob van Heemskerck- straat (tot nu toe Koningsweg); Cor nelis de Houtmanstraat; Pieter Dirksz Keijserstraat; Abel Tasmanstraat; Hen- ry Hudsonstraat; Willem Cornelisz Schoutenstraat; Jacques Lemairestraat; Olivier van Noortstraat; Jan Huygen van Linschotenstraat; Joris van Spil bergenstraat; Jan Cornelisz Rijpstraat; Petrus Planeiusstraat; Jacob Rogge veenstraat; Maerten Gerritsz de Vries- straat; Gerrit de Veerstraat; Jan Cor nelisz Maystraat; Steven van der Haghenstraat. Aan de straat, die langs de Dorus Rijkershoven loopt wil men de naam Theodorus Rijkersstraat geven. Aan de straten, welke op deze straat uitkomen •n aan enkele andere kunnen de na men van andere oud-redders worden gegeven. De hoofdstraat, tevens win kelstraat, zou kunnen worden genoemd Willem B?—ndszstraat. De straat naast de kerk ware naar de Amsterdamse EEN HOED KOOPT U IN EEN SPECIAAL ZAAK M* DE ZAAK VOOR DE MAN VAN SMAAK SPOORSTRAAT 49 TELEFOON 2606 Bij raadsbesluit van 16 Dec. 1947 werd voor de bouw van 50 zogenaamde Oostoirijkse woningen een bedrag van f 1.042.700 beschikbaar gesteld. Het aantal woningen werd inmiddels te ruggebracht op 48 (38 te Huisduinen en 10 bij het Timorpark. Een aantal aannemers werd in de gelegenheid gesteld om op het gehole werk in te schrijven. Ook zijn enkefe aannemers uitgenodigd, die met de bouw van deze soort woningen elders reeds ervaring hadden opgedaan. Het laagst werd ingeschreven door de firma G. Groot en Zn., alhier, en wel voor de som van f 534.215.—. Aan gezien dit bedrag belangrijk hoger lag dan het ramingscijfer, groot f 467.850, heeft de Directeur van Openbare Wer ken hieromtrent overleg gepleegd met het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Uiteindelijk is toen van die zijde de toezegging ontvangen, dat tegen een prijs van f 17.200 per wo ning geen bezwaar zou worden ge maakt, daar ook elders in het land was gebleken, dat de bouwkosten hoger wa ren geweest. De hiermede overeenko mende inschrijfprijs zou voor 't gehele object f 525.450 mogen bedragen. Daarna zijn met de firma G. Groot en Zn. onderhandelingen gevoerd om tot een verlaging van de inschrijvingssom te komen. Het bleek mogelijk vereen- K.V.H.-nieuws Zondag speelt KVH op haar terrein aan de Kemphaanstraat de zeer belang rijke korf bal wedstrijd tegen Nieuw Flora I uit Haarlem. De tijd van aan vang is 2 uur. KVH II speelt Zondag tegen SKV uit Schermerhorn. Deze ontmoeting heeft plaats s' morgens 10 uur, eveneens op het terrein aan de Kemphaanstraat. Laten vooral de korfbalenthousiasten deze belangrijke ontmoetingen komen zien en hun stadgenoten luid aanmoedi gen. Doktersdienst De geneeskundige dienst wordt gedu rende dit week-end te Den Helder waargenomen door de artsen A. J. F. Thorbecke, Javastraat 113, telefoon 2103 en J. J. Fahrenfort, Westgracht 9. telefoon 2981. voudigingen aan te brengen, waardoor 'n bedrag van f 33.320 zou kunnen worden bezuinigd. Daartegenover zou echter nog rekening moeten worden gehouden met een uitgaaf van f 7905, in verband met de omstandigheid, dat de reeds aangevoerde woningen moesten worden opgeslagen, waarmede extra kosten sa menhingen voor het lossen, laden en het uitoefenen van toezicht. De aanneem- som kon hierdoor worden terugge bracht tot f 508.800. B. en W. stellen thans aqn de raad voor, de bouw voor dit bedrag aan de genoemde aannemer op te dragen. Nederlands Hervormde predikant een zeevaartkundige Petrus Plancius te noemen. De namen van Willem Ba- rendsz, Jacob van Heemskerck, Jan Cornelisz Rijp en Gerrit de Veer moe ten worden gegeven aan een viertal bij elkander gelegen straten, omdat zij al len deel uitmaakten van één expeditie. Een zelfde gedragslijn ware te volgen ten aanzien van de namen van Willem Cornelisz Schouten en Jacques Lemai- re. Het ligt in het voornemen om op de te zijner tijd aan te brengen straat naamborden een korte beschrijving te vermelden van de personen, naar wie de straat is genoemd. De commissie van bijstand voor de Openbare Werken kan zich met het vorenstaande verenigen. Het voorstel van B. en W. wordt thans aan de raad ter - beoordeling voorgelegd. ST. NICOLAAS MAAKT ER GEEN GEHEIM VAN De goede Bisschop wil het graag weten, dat hij herenmode-artike len altijd bij ons koopt, want hij zoekt vooijd naar het mooiste en let op de concurrerende prijs, en dat vindt hij ieder jaar weer bij De Protestants-Christelijke Raadsfractie heeft aan het College van Burgemees ter en Wethouders de volgende schriftelijke vragen gesteld: „Is het Uw College bekend, dat volgens de laatste dienstregeling der Spoor wegen op werkdagen de laatste trein uit Den Helder naar Alkmaar vertrekt om 21.12 uur en uit Alkmaar naar Den Helder om 21.11 uur? Is Uw College niet van mening, dat daardoor schade wordt gedaan aan de belangen van de ingezetenen van Den Helder, die op de trein aangewezen onmogelijk 's avonds In een andere plaats, b.v. een of andere culturele voorstel ling of vergadering kunnen bijwonen en ook niet in staat zijn in Den Helder b.v. uitvoeringen te geven of vergaderingen te beleggen, waarvan de medewerken den van elders 's nachts niet in Den Helder kunnen overnachten? Is Uw Cololege niet van mening, dat het ook voor de zakenmensen van groot belang is, dat zij in staat zijn, 's avonds nog in Den Helder terug te keren, wan neer zij onmogelijk vóór 21.11 uur in Alkmaar kunnen arriveren? Is Uw College bereid aan de Directie van de Spoorwegen te verzoeken de ge meente Den Helder zo spoedig mogelijk uit haar avond-isolement te verlossen en er op aan te dringen, dat de avondklok der treinen van en naar Den Helder op een later uur wordt gesteld?" De eerste drie vragen werden beves tigend beantwoord. Op de laatste vraag antwoordden B. en W. als volgt: „Door het kantoor Alkmaar van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-Holland is bij brief van 13 Juni 1948 aan de burgemeesters der ge meenten in het district van de Kamer medegedeeld, dat de voorzitter van de Spoorwegraad gaarne in kennis zou worden gesteld van wensen en bezwa ren van het bedrijfsleven ten aanzien van de op 9 Mei j.L ingegane beperkte spoorwegdienstregeling van de N.V. Nederlandse Spoorwegen. Deze wensen en bezwaren konden te zijner kennis worden gebracht middels de afgevaar digde van de Kamer van koophandel en Fabrieken voor Noord-Holland, die in de Spoorwegraad Zitting heeft, In verband hiermede heeft de burge meester aan het bestuur van .de Mid- denstandsverèriigfrig „Den Helder", het bestuur van de afdeling Den Helder van de R.K. Middenstandsbond „Dé Hanze" en de Commandant der Marine, alhier, verzocht te willen mededelen, welke wijzigingen of aanvullingen van de spoorwegdienstregeling door hen wenselijk werd geacht. Het bestuur van de afdeling Den Helder van de R.K. Middenstandsbond „De Hanze" heeft daarop medegedeeld geen termen aan wezig te achten om op wijziging of aan vulling van de spoorwegdienstregeling aan te dringen. De door het bestuur van de MiRdenstandsvereniging „Den Helder" en de Commandant van de Marine kenbaar gemaakte wensen, wel ke onder meer ook strekten tot het aai:vullen van de dienstregeling met een trein, welke te omstreeks 23 uur te Den Helder aankomt, werden door de burgemeester bij brief van 28 Juni 1948 onderschreven bij het kantoor Alk maar van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-Holland. Met deze wensen is in de beperkte dienstregeling, welke op 3 October 1948 is ingegaan, in het geheel geen rekening gehouden. De treinenloop wijkt n.1. m de nieuwe dienstregeling nagenoeg niet af van cfie, welke is neergelegd in de Bakkerszaak heropend Op licht en ruimte is de geheel ver bouwde bakkerszaak van de heer L. Post in de Vijzelstraat ingesteld. Door dat men de beschikking kreeg over het belendende pand. is een wel vier maal zo grote bakkerij ontstaan, waar het prettig werken moet zijn. Een verbe tering vormen de lichtkappen, die de gehele ruimte een overvloed van licht geven. Een nieuwe rjjskast is naast de oven gebouwd, en vormt evenals de houtgranieten werkbank een goede aanwinst. De ruime, goed-geventileer- de broodkamer, waar de broden op lange rekken liggen, sluit aan op het wagenhuis aan de straat. Er is een klein kantoor ingericht. Het is een goed en vooruitstrevend idéé geweest, om een toilet- en douche-afdeling voor het personeel erbij te bouwen. De ge hele bakkerij, alsook de winkel, is be tegeld en van mooie lichte verf voor zien. Volgens tekeningen van het ar chitectenbureau Peters en Roelofs heeft de aannemersfirma Van der Plas de verbouwing verricht. Het schilderwerk werd uitgevoerd door de fa. Sok. Bridge-nleuWs Wedstrijduitslagen competitie N.B.B.: HBC '45 I—Wieringen II 47—42 gelijk HBC '45 n—Wieringen III 32—51 HBC'45 III—Wieringen IV 57—60 gelijk De stand luidt, le klasse: 1 VBC I 2 2 0 0 4 89 HBC 1945 I 2 1 1 0 3 +35 3 Wieringen III 3 1 1 1 3 13 4 Wieringen II 3 1 1 1 1 3 —59 5 VBC II 2 0 1 1 1 —29 6. HBC 1945 II 2 0 0 2 0 —49 2e klasse: 1 Wieringen V 3 2 1 0 5 +45 2 HBC 1945 IV 2 1 1 0 3 65 3 Wieringen IV 3 1 1 1 3 17 4 VBC III 2 1 0 1 2 —19 5 HBC 1945 III 2 0 0 1 1 —64 6 VBC IV 2 0 0 2 0 —44 Uw tanden en mond stralend-wit en gezond! bevat vitamine C fluorsilicaat sulfonamide daarvóór bestaande regeling. Wij ach ter deze aangelegenheid evenwel van zo grote betekenis voor de ingezetenen, dat wjj hebben besloten thans recht streeks bij de directie der Nederlandse Spoorwegen te Utrecht aan te dringen op inwilliging van de reeds kenbaar gemaakte wensen, alsmede op het aan vullen van de dienstregeling met een trein, welke te omstreeks 23 uur uit deze gemeente vertrekt". net. Hoe is het daar met de duurte?" „Het valt geweldig mee. Natuurlijk is alles er duur, maar dat is het over al. Toch zijn de spullen in verhouding goedkoper dan in Holland en niet op nrivvrrn tt j i. de k°n. Alleen in de oorlog waren er ^ANNEER U de heer en mevrouw Swart uit de Fazantenstraat door de stad bonnen in Amerika, alles kun je er ko- ziet windelen, dan zult U zeer waarschijnlijk niet denken, dat deze be- pen, alles wat je maar wilt. En mak- laarde Nieuwediepers kort geleden een reis naar de Nieuwe Wereld hebben ge maakt. Toch is dat zo. Zij bezochten hun kinderen en kleinkinderen in Grand Rapids, de bekende plaats in Michigan, waar vele Nederlanders wonen. Een mens is nu eenmaal zo oud als hij zich voelt, en waarom zouden deze Nieuwe diepers, die allebei tegen de tachtig lopen, zo'n prachtige reis niet maken, wan- neer zij zich daarvoor nog fit genoeg gevoelen? Toen wij hoorden, dat zij be houden uit de United States waren weergekeerd, is onze verslaggeefster eens lichte aluminium wagentjes waarmee een praatje met hen gaan maken. "Vandaag begint de in ons blad van Zaterdag 13 Nov. '48 aange kondigde wedstrijd! Een wed strijd in het maken van slagzin nen of rijmpjes, op die zaken, welke in onze speciale St. Nico- laasnummers van 20 en 27 Nov. en 1 Dec. een advertentie plaatsen. Hier is de eerste speciale St. Nicolaaskrant. U kunt dus aan de slag. De inzending van slagzinnen en rijmpjes, gemaakt aan de hand van dit nummer sluit op Donder dag 25 Nov. a.s. des avonds 8 uur. De uitslag wordt op 27 November bekend gemaakt. Onze verwachtingen zijn hoog gespannen ten opzichte van de in te zenden slagzinnen of rijmpjes. Wie zal de prijs in de wacht slepen? Aan U het antwoord. kelijk ook. Niet hele rijen winkels langs met overal tijden wachten. Twee winkels ga je in en in een ogenblik heb je alles wat je wilt gekocht. Als je aan komt lopen gaat de deur auto matisch voor je open, binnen staan Het huis in de Fazantenstraat is ge woon, en de kamer waarin de twee oudjes voor het raam naar buiten zit ten te kijken, ook: Zij zijn ook gewo ne mensen, en zij praten over gewone dingen, maar in hun oog tintelt nog de blijdschap over het welslagen van hun sportieve onderneming. Een paar kleinkinderen komen voor bij en ze wuiven even. De grootouders lachen, en dan komen de herinneringen los. Opa begint te vertellen en zijn vrouw vult zijn verhaal aan. Om beur ten babbelen ze over de vele erva ringen, die zij op de reis en tijdens hun verblijf in Michigan hebben be leefd. ,Die andere kleinkinderen, in Ameri kaWat was het toch fijn, dat we die ook weer eens hebben gezien. Zes tien jaren geleden waren het nog van die kleine peuters, maar nu!" „Kende U wel Engels?" „Neen, we kenden geen van beiden de Engelse taal. maar we kwamen er best, de Amerikanen zijn erg behulp zaam. Op 13 April zijn we vanuit Rot terdam met het stoomschip „Veen- dam" van de Holland-Amerika-lijn vertrokken naar New-York. Een fijne reis was het, we zijn helemaal niet zeeziek geweest gelukkig. In Hoboken kwamen we aan, daar zouden m'n dochter en m'n schoonzoon ons afha len met de auto. Eerst was het wel een heel gescharrel met al die bagage en de douane, maar ik heb me er best doorgeslagen al zeg ik 't zelf. M'n dochter stond achter het hek. we za gen elkaar duidelijk, maar we konden npg niet bij elkaar komen" vanwege die douane en dat duurde zo lang. Maar toen we klaar waren, zijn we direct in de auto gestapt en weggereden. Drie dagen rijden hadden we voor de boeg". „Waar woonde Uw dochter dan he lemaal? En was het daar mooi?" „Och juffrouw, 't was er zo prach tig, we hebben er zo genoten. In de staat Michigan wonen ze, in Grand Rapids. Dat is vlak bij een grote stad. waar we onze inkopen deden en ook vlak bij grote parken en een meer. Wat een geluk dat het daar juist zo'n zeldzaam mooie zomer was; we heb- je de hele zaak rond kunt rijden. Je laadt erop wat je hebben wilt en bij ben prachtige tochten gemaakt. In de de uitgang zit een juffrouw, die alles bossen is het heerlijk, iedereen gaat er op een rekenmachine even optelt vaak hele dagen heen om te pick-nic- ken. Ze hebben al op je gerekend, want overal staan banken met grote tafels erbij. En als je toch je warme hap niet wilt missen, vlak bij de tafels staan van steen gebouwde kachels Je sprokkelt wat houtjes, haalt je spullen voor de dag en koken dan maar. De de spullen in een grote papieren zak pakt. Hier ben je dan klaar, al je etenswaren en pannen en wat je er verder bij nodig hebt, zijn gekocht en het heeft nog geen half uur geduurd. De andere winkel is voor de kledingen wat er verder bij hoort; en meer is er niet nodig ook. Je huisraad koop je mensen maken er veel gebruik van, ze in een warenhuis, maar dat heb je niet trekken allemaal de buitenlucht in. In nodig" de vreemdste kleding zitten ze daar dan, want één komt net van z'n werk. de ander wil zonnebaden, weer een ander zit te naaien en geeft meteen z'n auto een goede beürt. Maar nie mand die zich van een ander iets aan trekt, ze zijn joviaal, helpen een an der, maar verder kan het hun niets schelen wat die ander voor kleren aan heeft of wat hij uitvoert. Dat is een groot verschil met Holland, waar iedereen roddelt en kletst en zich nooit gewoon voordoet, omdlt hij altijd om de mensen moet denken". „Maar hebben de mensen daar dan zoveel tijd; is het waar dat iedereen in Amerika een auto heeft?" „Nee, de mensen hebben net zo min Bruiloft. „Vertelt U daar eens meer van. want dat snap ik "niet. Ze slapen toch niet op een matje voor de deur en zitten toch niet op de grond?" „Natuurlijk niet, maar dat zit zo: Als je gaat trouwen (daar begin je tenslotte mee) wordt er een grote fuif gegeven. Niet door je ouders, maar door een vriendin van het meisje haar moeder. Uitnodigingen worden ver stuurd en iedereen komt en brengt iets mee. Dat iets is ieen bos bloemen of zo, maar een nuttig gebruiksvoor werp. De ouders geven de huis- en slaapkamermeubelen, zodat het jonge tijd als hier, maar tussen de werktij- paar niets meer hoeft te kopen. Meest- den door trekken ze er op uit. Ieder- al zijn er twee zulke fuiven, door ver een heeft wel een fiets, er zijn ook schillende vriendinnen gegeven, maar veel auto's, maar de bus is een erg ge- alleen op de laatste fuif, bij de trouw- liefkoosd vervoermiddel. De vrouwen en partii, mogen de mannen komen. En meisjes werken net zo hard als de een mooie feesten dat dat zijn, reus mannen, ze zijn in fabrieken en op het achtig! De bruid is natuurlijk in 't wit land. dienstmeisjes zijn er zeldzaam, met een grote sluier, en vaak zijn er Maar daartegenover staat dat de hui- bruidsmeisjes bij. Altijd trouwen ze in zen ook veel practischer zijn ingericht Re kerk, waar de vader dan de dan bij ons. Natuurlijk overal centrale verwarming; een ijskast, die automa tisch werkt, zodat je er nooit naar om hoeft te kijken; alles gaat verder elec- trisch, de was wordt gehaald en ge bracht, je eten koop je kant en klaar, in blik of bevroren. De gewone ge bruiksvoorwerpen zijn zo op en top handig gemaakt dat je huishouding nauwelijks tijd hoeft te nemen. Alleen en dat is vooor een Hollander 'n groot bezwaar gezelligheid is dikwijls niet meer te vinden. Alles is op tijd- en ruimtebesparing berekend". „U hebt er prettig gewinkeld, zei U zijn arm meegevoerde bruid weggeeft aan de bruidegom. Wij hebben ook zo'n feest meegemaakt en we vergeten het ons leven lang niet. Trouwens, toen we zelf 54 jaar getrouwd waren, wer den we ook verrast met een fuif 's-avonds, waar alle vrienden van on ze kinderen en kleinkinderen aanwe zig waren. Vanaf het 25-jarig huwe lijksfeest wordt in Amerika de trouw dag ieder jaar feestelijk herdacht". „Maar kon U dan evengoed de men sen verstaan, het waren toch niet al lemaal Hollanders?" „Nee, maar je leert het gauw, hoor, Engels is niet moeilijk. En ze doen zo erg hun best om het je naar de zin te maken, dat je dadelijk hun bedoeling snapt. Ze kwamen wel met ons wande len en we hadden de grootste schik, al konden we alleen met de gebaren taal verhalen doen. Zelfs onze klein kinderen spreken geen Hollands meer, al verstaan ze het wel aardig. Er zijn daar veel Hollanders, maar hun kinde ren spreken de taal bijna geen van al len. Maar wij hebben geen last met de taal gehad, ook op de terugweg nieten toen zijn we nog wel met de trein ge gaan samen. We hebben op onze oude dag nog hele avonturen meegemaakt". „Avonturen waren ze erg span nend?" „Ja, ik griezel er nog van. We za ten dan in de trein, op weg naar Hobo ken, vanwaar we weer met de „Veen- dam" naar Rotterdam zouden varen. We moesten een keer overstappen en ook nog 6 uur wachten ergens, en ons brood lag nog in Grand Rapids. Maar alles ging prachtig, want telkens kwam er iemand naar ons kijken, die dan on ze naam vroeg en ons daar overlaadde met allerlei heerlijkheden. Ze hadden respect voor ons omdat We deze reis hadden gemaakt zonder de taal te ken nen, terwijl we al zq oud waren. M'n vrouw, is al 76 en ik ben 77 geworden van de zomer. Eindelijk waren we dan in New York en zouden van de trein met een taxi naar ons hotel gaan. Daar komt een man op ons af en weer het zelfde verhaal, of we Mr. en Mrs. Swaj-t waren, enz. Hij moest net als al d'ie andëren voor ons zorgen en nam ons mee naar een taxi. Maar naar cfe ne ger met onze koffers keek hij niet om, die zou hij later wel laten 'bezorgen, zei hij. Wij zaten in die auto en voel den ons opeens niet meer op ons ge mak. de chauffeur zat klaar om weg te rijden en wachtte nog op de man, die nu naar onze koffers toeging. Maar plotseling begrepen we beide dat er iets niet in orde was en we sprongen eruit. Gauw in een andere taxi en door die chauffeur de koffers laten halen. De neger, die net aan kwam lo pen. zei dat hij haast niet van die kof- ferdief had kunnen af komen, die vent had het al meer bij hem geprobeerd". „Hoe bestaat het", zei de verslag geefster verbluft. „Ja, hé?" genoot Oma bij de kachel. Ik ben toen wel erg geschrokken, maar verder was alles heerlijk. Nu moet ik wel rust houden van de dokter en ik ben ook oververmoeid, maar spijt heb ik niet en ik zou er best nog eens heen willen". „Nu moet U toch ook wat van de reis hebben" vond opa, en uit de kast kwam een kanjer van een sinaasappel en heerlijke Amerikaanse zuurtjes Met een dikke wang fietste de verslag geefster terug, om al zingend gauw aan haar verhaal te beginnen. duurder roken JOE LOUIS WIL GRAA3 VECH TEN, (5 N j*-? -zoekt re^Etfr STANDERS - TOUD6.N oe COMMU NISTEN IN CHINA MIS SCHIEN WAT VOOR HEM ZUN^TSJANCi VA SJEK KAN ZERL'JKBAAP fllET DE BAAS. •ïmSTE AMERIKAANSE INJECTIE TE LOUIS Vl llE TROUWDE HM (16OAAR) Met HAAR(W JAAA- "ZUN SCHOON MAMA ZEI! „HO VERDIENT GBNÓfcQ* SO WHAT MOHAMMED HATTAQAF DL REPO- BLIK El NS£TROEPEN DE. WAAR SCHUWING. DAT ©ÊSTANDSOtEN. DtNü ZWWR WORDT GE straft. CtMDELUKf Ü&NZKRREAL1STÏ5CHE CAR- MEN ZWAAIDE.ZO WOEST MET WW? (ECHTE) DOLK, ÖAT i*. PASTNEP, TÖPEADOf? UOBltt BLOEDEND VEi?UONC> VEÏ?£>. DlT<5£|3E0f?DE j iNpirr5BüRü,DAr NATüUWJUW EEN ANDEf? AMeeiKiANS-, VER WAALSPEELDE BEVLUN AF. wMR EEttPlWS TYPISTE. \S MILLIOEN ECFÖU EN MEI mt SEWOEANTVWh irnOB SAM Tl?OOWDe Ort MEN MET ERFENiSJEf^ TEGAANMAKEN, C I irtuoNfcSdfc icKw.ujr'-T.iN MET EEN ZWARE VA 1 MOHAMMED HATTA.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2