Stad en Omgeving. Aantrekkelijke show van sierduiven Tweemaal liep H.R.C- achterstand in Roozenburg, de ongenaakbare Woensdag gemeenteraad Men vraagt, en wij brengen U Bandleden bijeen Helpers van de Sint IJsland Eerste concert „Stedelijk" Sinl wil in ieder geval weien DEN HELDER Aardige herinnering Urk Teamverband was wel eens zoek Om het wereldkampioenschap dammen Marine Voetbalcompetitie H. G. S. C. verslaat Andijker Boys De raadsvergadering, die voor mor genavond was uitgeschreven, is ver daagd tot Woensdag 1 December a.s., des avonds om acht uur. Aan de agen da werden o.m. de volgende punten toegevoegd: Voorstel tot benoeming van mej. H. M. E. Ruijmgaart tot onderwijzeres aan de school voor U.L.O. in de Mo lenstraat en om haar te detacheren als tijdelijk lerares Frans aan het gemeen telijk lyceum. Voorstel tot overplaatsing van de heer H. Th. G. van de Water als onder wijzer van de openbare lagere school te Julianadorp naar school 10. Voorstel tot overplaatsing van de heren N. H. Biersteker, M. Fokkens en D. J. Harder als onderwijzer van de U.L.O.-school aan de Molenstraat naar de nieuwe U.L.O.-school aan dé H. A. Lorentzstraat. Voorstel tot benoeming van de heer J. E. Gobée tot tijdelijk leraar Wis- en zeevaartkunde aan de Zeevaartschool. Voorstel tot benoeming van een on derwijzer aan school no. 1 te Juliana dorp. De voordracht luidt: 1. I. van Soest, tijdelijk onderwijzer te 2e Ex- loërmond, gem. Odoorn; 2. D. lest, tij delijk onderwijzer te Den Helder; 3. H. E. Bootsma, tijdelijk onderwijzer te Bergum. Voorstel tot benoeming van een on derwijzer aan school no. 4. De voor dracht luidt: 1. D. lest, tijdelijk onder wijzer te Den Helder; 2. I. van Soest, tijdelijk onderwijzer te 2e Exloër- mond, gem. Odoorn; 3. H. E. Bootsma, tijdelijk onderwijzer te Bergum. Voor de personeelsvereniging „Wer ken en Ontspanning (van de Dienst voor Openbare Werken) bracht het Cabaret-Ensemble van Frans Nienhuis de Cabaret-revue: „Men vraagten wij brengen UDe Casinozaal was Vrijdagavond geheel gevuld met gemeentepersoneel, dat vol vrolijke verwachting de ernst en humor van de vier artisten tegemoetzag. De voorzitter, de heer Langerak, opende de avond en verwelkomde de aanwe zigen, waaronder we de directeur, ir. J. F. A. Alozerij, en de besturen van zusterorganisaties opmerkten. Daar het eigenlijk een jubileumavond was, ver telde de heer Langerak nog het een en ander over de verrichtingen van de vereniging in haar éénjarige carrière. Frans Nienhuis kwam voor het voet licht en vermaakte de aanwezigen met gezellige conférence en een paar lied jes. Llly Rost, het vrouwelijke lid van het ensemble, zong ook enige aardige liedjes. Maar samen waren deze twee stellig het beste; de twee schetsjes: ,De weddenschap" en „De dubbelgan ger" deden het publiek hartelijk lachen. Het .optreden van de accordeonnist werd een daverend succes, Cas Rus speelde op z'n mooie instrument eerst fragmenten uit opera's en later popu laire songs, die door de hele zaal war den meegezongen. Zo'n daverend ap plaus kreeg hij en zo'n rommelend voetgestamp, dat hij terugkwam om nog een solo te geven. Maar het hoog tepunt van de avond was Willy Al- berti, een jonge tenorzanger. Met zijn Napolitaanse en Hollandse liedjes maakte hij het publiek stil in adem loze aandacht. Z'n buigzame jonge ternorstem en de goed gearticuleerde uitspraak van het Italiaans waren een evenement. Stellig heeft hij een goede carrière voor zich. Ook hem waardeer den de toeschouwers met zo'n gewel dig applaus, dat hij een toegift moest geven. Na afloop was er nog een gezellig samenzijn en bal met de Musical Ram- blers o.l.v. Jaap Kwak. De contactavonden van de „Band NederlandIndonesië" mogen zich al tijd in een grote belangstelling verheu gen. Ook Donderdagavond was het weer vol in Centraal, en de stemming was als altijd tiptop. De leden voelen zich kennelijk thuis op deze avonden, waar tussen allen bandmensen haast een familieband lijkt te bestaan. Het is er gezellig, en ieder draagt het zijne daartoe bij. Zo ook deze keer. Een groepje jongedames verscheen enige malen voor het voetlicht om met hun ongedwongen bijdragen aller harten te veroveren. De Kalua's speelden Ha- waiïan-muziek, en Alwine Meyer zong erbij. Het was een beetje pech, dat de microfoon voor spek en bonen mee deed. Jan de Man bracht een liedje en een praatje, en liet de zaal gezellige refreintjes meezingen. Een paar schets jes werden opgevoerd en er was een verloting. Zelfs stond een spreker op het programma. Eerlijk gezegd was het wel goed. dat deze niet kwam opda gen, want het werd toch al laat. Voor al de op zichzelf bijzonder geslaagde verloting nam veel tijd in beslag. De prijzen waren mooi en talrijk, ook nu weer mede dank zij de activiteit van mevr. Moerman Een volgende maal moet ook de Band eens het nieuwe systeem toepassen: lootjes verkopen waarop meteen het nummer van de prijs (of de mededeling dat de koper geen prijs heeft) vermeld staat. Er was geen bal na. maar degenen die daaraan nog behoefte hadden, konden 'n dansje maken. De heer Winter hield de zaal nog een uurtje open en de jeugdband speelde wat dansmuziek. Het Centraal Sint Nicolaas-comitè heeft nog een bijzonder mooi- bijdrage ontvangen namelijk 312.80 zijnde de opbrengst van een op de Rijkswerf gehouden inzameling. Een ander pret tig bericht van het Sinterklaasfront vertelt, dat de vier plaatselijke mu ziekkorpsen op 4 Dec. a.s. hun mede werking belangeloos zullen verlenen Morgenavond wordt door prof. dr. Rutten de tweede lezing voor de Hel- derse Volksuniversiteit gehouden over IJsland. In zijn eerste causerie heeft de docent iets verteld over de geologi sche en andere verschijnselen, die op IJsland worden waargenomen. Het eiland werd eerst in 874 ontdekt, maar de bruinkoollagen en afdrukken van planten tonen wel aan, dat IJsland reeds vele millioenen jaren bestaat Slechts een zevende van de totale op pervlakte (drie maal Nederland» is bewoond. Met uitzondering van een smalle strook aan de kust en een ge deelte aan de Faxalfjord bij Reykja vik, is het gehele eiland een vulkani sche hoogvlakte, die zich tot zeven honderd meter verheft. De vlakte, vol kegelvormige toppen, is doorsneden met diepe kloven en rivierdalen en be dekt met rotsblokken, gerolde stenen, sneeuw en ijsmassa's. Het aantal bos sen is er, tengevolge van een roekeloze behandeling, sterk verminderd. Typisch IJslands is een kleine, struikachtige berk. Men wil thans de jonge planten tegen de vraatzucht van het vee be schermen door het maken van afraste ringen. Het klimaat van IJsland is niet kouder dan bij ons, alleen komen daar nog wat meer gure dagen voor. Ook het Stedelijk Muziekkorps heeft zijn eerste winterconcert achter de rug. Voor een stampvolle Casinozaal werd Zaterdagavond een fris en vlot pro gramma afgewerkt. Directeur Steinroth blijkt te weten wat zijn mannen (en jongens!) in hun mars hebben. Bij de keuze der nummers was niet te hoog gegrepen, zonder dat men in al te een voudig werk was vervallen. De ouver ture Peter Schmoll bijvoorbeeld verg de veel van de muzikanten. Mooie so lopartijen en homogeen ensemblespel, waarbij veel aandacht was besteed aan de nuancering. Met dit nummer legde het korps alle eer in. afgezien natuur lijk van de marsen. Er werd met ge voel voor rhythme en sfeer geblazen, en dat nagenoeg zonder technische on volkomenheden. De ouverture Maritana van Wallace kon ons als compositie minder bekoren. Het stuk heeft een wat verwarde ar chitectuur, hetgeen de speelbaarheid niet bevordert. Zelfs bij een volkomen vlekkeloze uitvoering zal deze ouver ture een onbevredigende indruk ach terlaten. De Butterfly-melodieën, in 'n arrangement van Bouchel, bevatten romantische muziek, die aangenaam in het gehoor ligt. De populaire mars fantasie Colonel Bogey on Parade werd veerkrachtig uitgevoerd, strak in de irjgat en toch niet mechanisch. De stoet van noten werd geopend en gesloten door een pittige mars: na de opening door de voorzitter, de heer J. Bruin, de mars „Het licht tegemoet", en aan het eind „Anchors aweigh". Gespeeld in een mooie stemming en met afgewo gen klankverhoudingen. Als toegift speelde het Stedelijk een bekende mars met een onbekende naam: Marching thro' Georgia", de herkenningsmelodie van het radio-programma voor de Ne derlandse strijdkrachten. De muziek was zojuist gearriveerd, dus het korps had dit nummer nog niet kunnen door nemen. Een prestatie, die bewondering afdwingt. Na de pauze konden de aanwezigen zich nog amuseren met een vrolijk blijspelletje onder de titel „Je reinste parel". De Musical Ramblers speelden na afloop de muziek bij het bal. waar hij aan toe is, want z'n achimmeltjé moet het maar kunnen trekken! Hij Wil in iedere prijsklasse slagen, daarom gaat hi) maar direct naar BEEM9TERBOER, daar is zijn keuze gauw gemaakt en dat is belangrijk. KEIZERSTRAAT 15 TELEFOON 2626 Gouden hangertjes vanaf 14.50 H oorbellen 7.50 n daroesmonogramrlngen vanaf „14.25 n heren monogram ringen vanaf 22.50 (met bijbetaling van goud) Grote keuze Electrlsche klokken en Electr. wekkerklokken vanaf 40. Zilveren damespotloden 8.50 Zilveren herenpotloden 12.50 Verzilverde roomstellefjes vanaf 13.50 En weet U wat zo prettig is? De ge kochte artikelen kunnen met inlevering van bon worden gernild na de Sint Nicolaas. URK, 26 Nov. 1948. Door 50 vaartui gen werd Vrijdag aangevoerd: 3222 pond Snoekbaars, prijs f 0.60f 0.64 en 1882 pond Witvis, prijs f 0.04f 0.44 per pond. Dit jaar zal niet, zoals met Kerstmis 1947, een grote nationale tentoonstelling worden georganiseerd door de klein- dierensportvereniging „Helder en Om streken". De bij deze vereniging aange sloten groep van sierduivenhouders meende echter ook nu te moeten tonen, wat de amateur-fokkers in het afge lopen jaar hadden bereikt. Op de ten toonstelling, die gedurende het afge lopen weekend werd gehouden in het leegstaande winkelpand Keizerstraat 98, waren tal van prachtige inzendingen te bewonderen, merendeels afkomstig uit Den Helder, en verder o.m. uit Alk maar, Wieringen, Breezand en Amster dam. Blijkens de beoordelingen van de jury mogen de sportfokkers tevreden zijn met de resultaten van hun liefhebberij. Degenen, die een bezoek aan de ten toonstelling hebben gebracht, troffen daar een rijk-gesorteerde verzameling aan, waaruit zij hebben kunnen leren, dat duif en duif meer dan twee is. Met gerechtvaardigde trots toonde de voor zitter, de heer Langerak, ons de mooiste exemplaren, waarbij hij wees op de bij zonderheden welke de jury bij de be oordeling in aanmerking had genomen. Het is het streven van de fokkers, om door zorgvuldige selectie een duif te kweken, welke in de natuur slechts door zeer toevallige omstandigheden wordt ontwikkeld. De fokker helpt dus de na tuur een handje door weloverwogen teeltkeus, maar dat houdt anderzijds ook in dat producten die in de natuur ten dode zouden zijn opgeschrecen, voor geen prijs in aanmerking mogen komen. Wanneer men door kruising na kruising een duif fokt, die haar jong niet kan voeden omdat haar snavel te kort is, dan wordt de natuurlijke toestand verwron gen en is van veredeling geen sprake meer. Uit het bovenstaande mag blijken, dat de bezigheid van de sportfokker meer is dan louter een liefhebberij. De beste resultaten worden bereikt door mensen met een grote liefde voor de natuur en het leven. Het deed daarom ook zo prettig aan dat enkele jeugdleden van de Sierduivengroep voor eerste prijzen in aanmerking kwamen. Enkele van de beste beoordelingen laten wij hieronder volgen. Wanneer niet anders vermeld, zijn de fokkers te Den Helder woonachtig. Hollandse kroppers: J. J. Schenkels, Breezand, ZG. Modena's: J. Maurer, Amsterdam, 1 ZG; Wolter Weidema (jeugdlid), 1 ZG. Hagenaars: J. Leeflang, Amsterdam, 1 ZG. Oud- Hollandse meeuwen: Hoffman (jeugd lid), 1 ZG (beste jonge doffer der ten toonstelling). Gekapte kleurstaart- meeuwen: T. J. Hoffman, 1 ZZG en 2 maal ZG; Arie Laan (jeugdlid), 1 ZG. Ongekapte kleurstaartmeeuwen: Arie Laan (jeugdlid), 1 ZG. Neder landse helmen: J. P. Schmidt, ZG; T. J. Hoffman, ZCh Wolter Weidema (jeugd lid), ZG (beste helm der tentoonstel ling). Reinoog: T. J. Hoffman, 1 ZG. Budapester: J. Hilten, Amsterdam, ZG; J. Groenestein, Amsterdam, ZG; deze dieren worden nog niet in Den Helder gefokt. Tunische meeuwen: J. Bor, Amsterdam, 1 ZZG; T. J. Hoff man, ZG. Monnikduif: K. Bermon, 2 maal ZG. Vliegtippler: J. P. Schmidt, 3 maal ZG. Oud-Hollandse tuimelaars: D. Maas, 1 ZZG. Stetti- ners: T. J. Hoffman, 5 maal ZG. Deze zomer heeft de heer A. R. P. Baudach, sigarenwinkelier in de Ce- ramstraat, met goed gevolg deelgeno men aan het te Schagen gehouden Middenstandsexamen Algemene Han delskennis. Daar hij de oudste geslaag de voor het Middenstandsdiploma was 'hij behaalde het na zelfstudie) werd hem door de Minister van Economische Zaken ter herinnering een boekwerk toegezonden, bevattende een beschrij ving van twintig eeuwen geschiedenis van het Nederlandse volk. Tot kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk werd benoemd de heer Achter berg onderwijzer te Urk. De heer R W. Pasterkamp had zich niet meer herkies baar gesteld. Naar ons werd medegedeeld zal Urk binnenkort niet meer resorteren onder het ambtsgebied van het Kanton gerecht van Hoorn, maar overgaan naar Zwolle. Een daartoe strekkend wetsont werp is in behandeling. De hoofd-brandmeester en enkele andere leden van het corps zijn naar Delft geweest om een nieuwe spuit te kopen. Deze nieuwe spuit heeft 'n gro tere capaciteit dan de oude. Binnenkort zal de nieuwe officieel in gebruik wor den genomen. Onder ideale weersomstandigheden is Zondag j.1. de eerste wedstrijd gespeeld van de tweede ronde, waarbij de rood- jes een bezoek moesten brengen aan Purmersteijn. Na tweemaal achter te hebben ge staan moest HRC genoegen nemen met een gelijk spel, wat onzes inziens ook de juiste verhouding was. Vóór de rust was er bij HRC te wei nig verband tussen de verschillende linies, zodat hierdoor een groot „gat" ontstond, waardoor de voorhoede der thuisclub uit dit „niemandsland" steeds haar aanvallen kon opbouwen, welke verschillende malen niet van gevaar ontbloot waren. In deze periode van de wedstrijd zagen wij de voorhoede veel op één lijn opereren en dit kwam dan ook op rekening van de beide binnenspelers, terwijl tevens veel te kort werd gespeeld en daardoor de achterhoede van de Geelzwarten steeds kon ingrijpen en ook verschillende HRC aanvallers een slechte dag hadden. Vooral de invaller-linksbinnen maakte op ons een zwakke indruk. Als excuus voor deze speler dient te worden ver meld dat dit zijn eerste wedstrijd was na een lange rustperiode. Dijkshoorn daarentegen viel wel mee en wist zich beter aan te passen dan in de wedstrijd tegen GVO. Doelman de Haan wisselde zwakke met goede momenten af, en de beide vleugelspelers konden heel slecht de bal voor de doelmond krijgen, veel al moest het dan ook van midvoor Zoon komen, doch deze ondervond wei nig steun van zijn binnenspelers. De beiden backs en kanthalfs waren vol doende. De thuisclub is een hard wer kende ploeg met een paar uitblinkers als de rechtsbinnen en rechtsback, ter wijl de keeper een zwakke indruk maakte. De wedstrijd. Daar aanvoerder Roomeüer de toss had gewonnen en de zon in de rug koos, bracht Hietbrink voor de thuis club de bal aan het rollen. Na enig over en weergaand spel ontstaat het eerste gevaar voor het doel der bezoe kers, als voor een handsgeval mid voor Hietbrink een vrije schop krijgt te nemen. Deze goed genomen schop wordt door de Werker tot hoekschop verwerkt, welke het veld wordt inge werkt. Een verre pass van de Werker loopt op hoekschop uit, doch ook deze levert niets op, terwijl even later Zoon de bal goed afgeeft aan de vrijstaande P de Vries, die echter buitenspel staat, en een schot van G. de Vries wordt met de hand gestopt, waardoor deze speler een vrije schop krijgt te ne men. De P. achterhoede vormt het be kende muurtje, doch dit is voor hem geen bezwaar om met een listig boog- balletje het doel van-. Donker in gevaar te brengen en via de paal verdwijnt de bal het veld in. Ook de thuisclub gaat een aanval op zetten, de Haan komt uit zijn doel en via een verlaten doel gaat de bal cor ner, ook deze veroorzaakt een strubbe ling voor het HRC-doel. welke op bui tenspel uitloopt. Even later moest de Haan door uitlopen redding brengen Als Dijkshoorn bij een volgende P.- aanval terugspeelt op zijn doelman laat deze de bal vallen, de midvoor loopt door en via deze speler belandt de bal bij Beekman welke geen moeite heeft om In het verlaten doel te schieten. 1-0, zodat na 20 minuten spelen P. de lei ding heeft genomen, hoewel dit niet vrij van een buitenspellüchtje was. Vervolgens schiet eerst Rijkers van dichtbii over en een vrije schop schuin voor doel door G de Vries genomen gaat naast. Maar hierna is het HRC- doel weer in gevaar. Als eerst de Haan door uitlopen redding heeft gebracht, weet even later Bot door resoluut In grijpen erger te voorkomen, terwijl 'n goed door Hietbrink genomen corner door Roomeijer keurig wordt wegge- kopt. Doch ook doelman Donker moet zijn handen weer uit de mouwen ste ken bij een schot van Rijkers, terwijl een vrije schop van de Werker geen succes brengt Een goede voorzet van Hupkes kopt Swart onderdoor, doch linksbuiten Bakker weet hier niet van te profiteren en als eerst nog Dijks hoorn keurig gered heeft en de Haan een schot vallende heeft gestopt komt na 35 minuten spelen de gelijkmaker. Als Zoon door goed doorzetten ver warring sticht in de achterhoede van de thuisclub, komt de doelman uit zijn hok Via Zoon krijgt Rijkers de bal in zijn bezit en alhoewel Versnel nog een wanhopige poging doet het gevaar te keren, schiet hij in het door de keeper verlaten doel ,11). Bij een missen van Dijkshoorn krijgt Beekman een goede kans, doch de Haan redt keurig Om beurten zijn beide doelen in ge vaar, want nu is het weer Donker, die een hoge bal van Rijkers netjes uit de lucht grijpt Aan He andere xant v/eten vervolgens Bot en Dijkshoorn door goed ingrijpen het gevaar te be zweren en spoedig hierna komt het einde der eerste helft. Al spoedig na de rust wordt een vrije schop door Swart goed voor 't P.-doel geplaatst en door Hoek weg- gekopt. Uit de hieruit volgende aan val van de thuisclub lost Vis een goed schot, dat door de Haan vallende wordt gestopt, doch het is slechts uit stel, want als ever, later de Werker de bal verkeerd op zijn schoen krjjgt. ontstaat daardoor een vrije kan» voor linksbuiten Bakker, die deze dank baar benut en na 5 minuten spelen zijn elftal de leiding geeft (21). Weer er tstaat er na een goed genomen cor ner gevaar voor het doel van H., maar nu is het Nieuwstad die voor opluch ting zorgt. Als Rijkers er tussen uit gaat, geeft hij een goede voorzet en de naar binnengekomen G. de Vries kopt rakelings over. Met nog ongeveer een hslf uur spelen loopt Zoon op een goed aangegeven bal door en passeert de uit zijn doel gelopen doelman (22). Spoedig hierna denken wij Rijkers zijn e»ftal de leiding te zien geven, doch met veel geluk weet Donker dit op 't laatste ogenblik te voorkomen, ter wijl een goed door Roomeijer genomen vrije schop rakelings naast gaat. Maar ook de thuisclub zit niet stil en een hard schot weet de Haan keurig val lende te stoppen. Een goed door Bak ker genomen corner wordt netjes door Hoewel de strijd om de eerste plaats practisch beslist is. is de vechtlust eerder opgelaaid, dan verflauwd. Zo wel de leider als de pretendenten voor de tweede en derde plaats hebben Za terdag en Zondag weer hard gevoch ten om de punten. Roozenburg en Keiler haalden de volle buit binnen. Ghestem moest 1 punt afstaan aan Pérot en Verpoest ziet zich nu, door zijn nederlaag tegen Roozenburg, zwaar door Ghestem be dreigd. Roozenburg speelde in grootse stijl. Zijn partij tegen mij werd door hem in klassieke banen geleid. Ik nam enige ruilen om tempo-nadeel te ontgaan, maar inmiddels had Roozenburg een stelling opgebouwd, waardoor mijn centrum aan verschillende zijden werd bedreigd. Ik liet een damzet toe, in de mening, dat het overblijvende eind spel wel tot remise zou leiden. Er ont stond een uiterst moeflijk trik-trak eindspel, waarbij ik er niet in slaagde, alle gelegde valstrikken te ontlopen en capituleerde, na een strijd van zes uur. In zijn partij tegen Verpoest speelde Roozenburg op een omsingeling van 't centrum van zijn tegenstander. De Belg verschafte zich ruimte en stootte door naar veld 29. Roozenburg vlocht er enige bedekte dreigingen in en nadat Verpoest verzuimde de stellingen te vereenvoudigen, was Roozenburg er di rect bij de stand zó te ondermijnen, dat het pleit spoedig in zijn voordeel beslecht was. Keiler hoefde er tegen Demesmaecher al heel weinig aan te doen. De Belg plaatste een incorrect gambiet, wat door Keiler met damcombinatie afge straft werd. Pérot maakte het Keiler Zondag moeilijker. De Amsterdammer leidde een aanval op het centrum in, doch lange tijd slaagde Pérot er in, de stel lingen in evenwicht te houden. Pas in het vergevorderde middenspel behaal de Keiler duidelijk terrein-voordeel, doch nog steeds was hij verre van de winst. Pérot maakte echter een mis rekening, nam een foutieve dam en wierp hiermede de winst in de schoot van Keiler. Ghestem had het tegen Pérot ook al zo zwaar. De hele partij door was het voordeel aan de zijde van de wereld kampioen, doch Pérot verdedigde zich echter zó hardnekkig, dat Ghestem met een puntenverdeling genoegen moest nemen. In de partij Ghestem—v. d. Staay, zag het er al evenmin uit, dat de wereld kampioen beide punten zou scoren. Weliswaar dwong hij v. d. Staay de klassieke partij op, doch deze gaf geen hele krimp en wist de stellingen houden. In een remisestellinB k v. d. Staay een blunder en Verpoest boekte alterdag een kige overwinning op Chiland nf1" mantige Parijzenaar had zich d» Plr partij uitstekend verdedigd en lu'" zeker van de remise, toen hij mise aanbod afsloeg, blunder? re" hierdoor zelfs nog verloor. Post schaarde zich intussen overwinningen op Rostan en Chii' <i°ot de bovenste groep. an^ ia Zelf won ik Zondag, in een comk tierijke partij van de Zwitser R0rt» De uitslagen van Zaterdag luid»? LarosRoozenburg 0—2- pï Ghestem 1—1; Keller-Demesm, 2-0; Rostan-Post 0-2; Chilandl^ poest 02. Zondag: Roozenburg—Verpoest Post—Chiland 2—0; v. d. Staav-^v tem 0-2; Keiler—Pérot 2-0- t**' Rostan 2—0. Lsr<»- De stand is thans: 1. Roozenburg 28'pnt; 2. Keiler» Verpoest 20 pnt; 4. Ghestem ia „„f"' Post 18 pnt; 6. Chiland 13 pnt- 7 5' v d. Staav. Pérot en 811 v d. Staay, Pérot en Laros 12 Pnt. Demesmaecher 3 pnt; 11. Rostan 2 pw De uitslagen van de in de week gespeelde wedstrijden zijn volgt: Sportschool—Evertsen K.V.D.—Heemskerck 3—2. Doora. Torpedo-atelier 2 en K.V.D. 2 üch 1 de competitie hebben teruggetrokC zijn de wedstrijden, die tegen deze »u' tallen gespeeld zijn, vervallen ver' Haard. Met hoeveel elftallen wordt nu aan de finale deelgenomen? Doo, overplaatsingen of terugtrekkingen zijn er nog maar tien elftallen over gebleven. Over de wedstrijden no* het volgende: Sportschool—Evertsen, waarin de Sportscholers vóór de rust do leiding hadden. Na de rust viel Evertsen her haaldelijk aan, maar had geen succes dooi het pingelen of door de activi teit van de keeper. Uit een strijd vóór het Sportschool-doel wist v. Dalen be heerst de gelijkmaker te scoren, gven vóór het einde beging Groot een over treding, waardoor Brouwer uit de strafschop een onhoudbare 2—1 wist te maken. K.V.D.—Heemskerck, een sportieve strijd, waarin K.V.D. technisch beter was. Heemskerck heeft zich echter keurig gehouden en een overwinning zal niet lang meer uitblijven. De stand is als volgt: Mariniers 3 3 0 0 Evertsen 6 3 0 3 li Torpedo-atelier 3 2 10 5 Sportschool 2 2 0 0 4 Kon. Instituut 4 2 0 2 4 Kleine Vaartuigend. 3 111a Neptunus 3 10 2a Schrijvers 4 1 0 12 Flores 10 0 1# Heemskerck 3 0 0 0 0 Het programma van de te speler! wedstrijden van deze week is: Dinsdag 30 Nov. Heemskerck—Flores tAnkerpark); Dinsdag 30 Nov. Schrij versSportschool (Werf); Woen#dsg 1 Dec. MariniersTorp.-atelier (An kerpark); Woensdag 1 Dec. Instituut- Neptunus (Werf); Donderdag 2 Dec. K.V.D.Evertsen (Ankerpark). De elftallen K.V.D. 2 en Torpedo atelier 2 nemen vanaf heden niet meer san de competitie deel. W.G.W. nog ongenaakbaar De Rangers en WGW hebben eet spannende en sportieve strijd geleverd op het Ankerpark. De uitslag 6—2 voor WGW zou dit niet doen vermoeden, maar de werkelijkheid was toch wel zo. Tot een half uur vóór het einde was het nog niet te zeggen wie deze strijd zou winnen en voor De Rangers is dit een compliment. De sportiviteit van de adelborsten is wel het meed opvallend. Feitelijk moest de bond ook bier eeri prijs op zetten, wij zijn er vm overtuigd dat deze prijs naar Den Hel der ging. Het spel van de adelborsten is uitstekend, maar de combinatie las veel te wensen over, waarmede oo ditmaal de nederlaag verklaard is. '1 WGW gaat Spaans meer en meer de voorgrond treden en ook ditmMJ speelde hij weer uitstekend en drie doelpunten te scoren. Vóór rust zijn De Rangers het meest 83 vallend. Wel krijgt WGW twee serieuj ze kansen maar evenveel maal sc Ramler naast. De linksbuiten van Rangers schiet eenmaal hard inva bij de doelman van W. de bal nle der controle kan krijgen. De m schiet de terugkomende bal har het net. Een schot van Ramler de doelman van R. tot corner e werken, die echter niets oplef®*^, minuten vóór de rust laat de doa g echter een hoog schot glippen- -j kort hierna Ramler kans ziet ae nog juist vóór de rust op 1—2 Ier gen. In de tweede helft weet een voorzet van Amersfoort in vg te schieten, zodat de stand - he, 1—3 is. Toch geven de adelbo™® de niet op en uit een hard sc. ,.nlijkt linksbuiten is de stand 2—3 zoU. het er op dat de gastheren "e ff Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal van HCSC tegen de leiders van haar afdeling Andijker Boys. HCSC speelde met een invaller voor v. d. Werf. Direct na de aftrap gaan de An dijkers er vandoor maar de aanval loopt op niets uit. Beide partijen ge ven elkaar niets toe. De Andijkers worden even sterker en hun aanvallen gevaarlijker. De verdediging van H. met Bais aan het hoofd, weet echter stand te houden en in laatste instantie is daar keeper De Graaff nog, die op prima wijze zijn doel schoon houdt. Als de rust aanbreekt hebben beide par tijen geen kans gezien te doelpunten. Direct na de rust zien we een aanval van Andijk over rechts waaruit ge doelpunt wordt doch er is reeds geflo ten. Dan gaat H. naar voren. De bal wordt prachtig naar Hasselbach ge speeld. Deze passeert de backs en met een pracht schot geeft hij H. de lei ding (10). De aanvallen aan beide ziiden worden steeds gevaarlijker. Bij één kiervan door Andijk volgt een hard schot. Graaff weet nog vallende te stoppen doch de bal rolt door de snelheid even over de doellijn en de stand is gelijk. H. laat zich niet ont moedigen. Hasselbach kon t alleen voor doel te staan doch Andijk weet te red den. De bal is echter niet voor het doel van Andiik weg te krijgen Cor- nielje zet goed voor en Weemhof en Bais werken de bal in het doel (21). Even later wordt weer gedoelpunt- maar scheidsrechter Boekei kent dit niet toe wegens buitenspel. De An- riijkers willen echter de punten niet in Den Helder laten en zetten alles op alles Met een mooi schot van hun middenvoor weten zij de partijen v/eer op geliike voet te brengen. Nog 5 minuten zijn te spelen als een der backs van Andijk hands maakt in het beruchte gebied. Ven Wensum vol trekt het vonnis (3—2) met welke stand het einde komt. De adspiranten speelden in Alk- 'maar tegen Alcmaria c en verloren met 6—2. Adsp. b tegen HRC g werd een 0—9 nederlaag Laat je hierdoor niet ontmoedigen jongens! Volgende keer beter. Afdeling tafeltennis. Het eerste team speelde tegen IVA 2. Zij wisten deze tweede wedstijd in ae competitie van de Ned. Tafel- tennisbond te winnen met 82 Dit team is nu leider van haar afdeling. De stand is hier: HCSC 1 2 2 0 0 4 ÏVA 2 2 110 3 Horna 3 2 10 12 DSS 2 2 0 10 1 Nieuwstad weggekopt en het is de Werker, die op het laatste moment de linksbinnen het scoren weet te belet ten. Roomeijer speelt de bal keurig near de vrijstaande Rijkers, doch door gepingel gaat deze kans verloren. Toch krijgt H.R.C. nog een goede kans als Rijkers de bal toespeelt aan de vrij staande Nieuwstad. doch deze faalt 'ammerlijk. Dan fluit scheidsrechter Voogd voor het einde van een in de beste verstandhouding gespeelde wed strijd. den maken. Spoedig echter de balans te doen keren en weet door word* i dr" goede doelpunten van Spaans -• g&, stand op 6-2 gebracht Misschien^ flatteerd, doch zeker een grjiit zege voor de a.s. kamp»06^ ?a' aan het kampioenschap van wel niemand meer twijfelen. FIE CARELSEN GAAT OPTREDEN. p Eindelijk is mevrouw Fie hersteld van haar langdurige als men weet is de Haagse actrice jis» ,eest is ae hmp» - „wee5' Mei van dit jaar ernstig z,e in Zaterdag a.s. zal zij weer op ■s,Gri' de Koninklijke Schouwburg Iieve venhage en wel In het et11 Christabel".

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2