Wij onderhandelen in Djokja onder toezicht yan Amerika en Australië Scherp verweer in Den Haag Woudenberg smeet met de millioenen der vakbonden Berlijn heeft zijn O'^erbürgermeister Vrijdag 3 December 1948 VERENIGDE NOORÖ-HOLLANDSEDAGBLADEN 70e Jaargang No. 1978 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna economische bestand in de Republiek laatste maanden sterk verslechterd Ministers Sassen en Stikker deden bindende toezegging W" Elf Britse vissers in sneeuwstorm omgekomen Minisiers Zondag naar Nederland Marshall blijft Vliegveld Schieveen Y penburg? Zitting tot 13 December verdaagd Weerbericht V erzoeningscommissie voor Palestina Relletjes in Berlijn BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A. iCAPTEIN Rayonred. C. A Dekkers Directie: j. BLTLSMA en C. KRAK COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 16 ct pei mm - Kleine advertenties i„Juttertjes") tot 15 woor den 1.—elk woord meer 5 cent. Abonnement rn per kwar taal f 4.bij vooruitbe taling, plus incassokosten -% WOOR DE VIERDE MAAL heeft de Commissie voor Goede Diensten, die in Indonesië verblijft namens de Verenigde Naties, een rapport inge diend bü de Veiligheidsraad. Dit rap port werd op 2 December te Parijs voor publicatie vrijgegeven, maar aan de Ne derlandse pers werd de copie verstrekt met de mededeling, dat ze voorlopig niet mocht worden gepubliceerd. Nu dit (ons onbegrijpelijk voorkomende) verbod inmiddels is opgeheven kan ook het Nederlandse volk er van in kennis worden gesteld, dat de Commissie sinds juni van dit 'jaar geen vooruitgang heeft gezien in de politieke verhoudin gen tussen Nederland en de republiek. Zulks ondanks de pogingen van de eommissie om een basis te vinden voor de oplossing van het Indonesische pro bleem. VERDER wordt in het rapport ge zegd, dat Nederland weigerde voorstel len van de Australische en Ameri kaanse leden der commissie in behan deling te nemen. En nadat op 10 Sept. de Amerikaanse vertegenwoordiger met nieuwe voorstellen was gekomen heb ben noch de republikeinen noch de Ne derlanders daarop gereageerd. De ge volgen van een en ander zijn (althans volgens het rapport) dat de economi sche toestand in de republiek sterk verslechtert en de wederopbouw in ge heel Indonesië wordt vertraagd, dat de politieke moeilijkheden in de republiek toenemen, dat de politieke spanning tussen Den Haag en Djokja toenam en dat de kans groter wordt dat het be stand mislukt. In de afgelopen maanden bestond van tijd tot tijd een accute vrees zo zegt het rapport voor hervatting der militaire actie. Een spoe dige oplossing van het reeds drie jaren oude „geschil" is noodzakelijk. Naar aanleiding van de jongste be sprekingen in Djokja zegt de commis sie: „De Nederlandse ministers Sassen en Stikker hebben aan de Commissie medegedeeld, dat indien deze recht streekse onderhandelingen resultaat mochten hebben, formele onderhande lingen onder auspiciën van de Commis sie zullen plaats hebben". Conclusies van de Commissie worden afgewezen VERNEMEN uit Den Haag van bevoegde zijde: Naar het oordeel in Nederlandse officiële kringen geeft het rapport een op essentiële punten onvolledig en daardoor een misvormd beeld van de huidige situatie in Indonesië. Het is inderdaad waar, dat na het verschijnen van het derde interim-rapport geen vooruitgang naar een politieke oplos sing van het geschil valt te bespeuren. De politieke onderhandelingen hebben echter tot op 23 Juli 1948 doorgang ge vonden. De republikeinse delegatie heeft toen aan de agenda-commissie medegedeeld, dat zij voor een niet ver der gelimiteerde periode uitsluitend on derwerpen wilde bespreken, die betrek king hadden op de nakoming van het bestand. Verder wijst men er van Nederland se zijde op, dat de verslechtering van de economische situatie binnen de re publiek voor een groot deel is toe te schrijven aan het ontbreken van een gezond bestuur in de gebieden van de republiek. De inleiding van het rapport zegt, dat „republikeinse autoriteiten niet bereid zijn stappeti te ondernemen om de vereiste handelsvergunningen te verkrijgen, aangezien deze naar hun inzicht een erkenning zouden implice ren van" de Nederlands-Indische rege lingen". Deze houding is toch be paald niet een „gevolg van de vertra- 8:ng in het bereiken van een politiek aecoord". In dit verband verzuimt de inleiding te vermelden, aldus de me- ö;ng in genoemde kringen, dat het Nederlandse voorstel voor een rege ling van het goederenverkeer door de republikeinse delegatie in haar schrij ven van 21» Juli werd verworpen. Wet betrekking tot het tekort aan voedselvoorraden, waarover het rap port spreekt, wijst men er op, dat de regering van Indonesië bij twee ge legenheden, n.1. op 29 Juli en 2 No vember. de nodige hulp heeft aange boden. Het laatstgenoemde geval werd ook aan de commissie van goede dien sten ter kennis gebracht. De republi keinse regering heeft het laatste aan bod afgewezen op grond van het feit, dat was voorgesteld, dat in de com missie van toezicht voor de distributie van de aangeboden voedingsmiddelen een Nederlander zitting zou hebben. Voorts wijst men er nog op, dat een normale exploitatie van de onderne mingen op republikeins gebied voor een groot deel verhinderd werd door gebrek aan gezag van de republikeinse regering over de werkkrachten. Tenslotte merkt men met betrekking tot het bestand nog op, dat het aantal bestandsschendingen inderdaad toe neemt, ofschoon dit uitsluitend geldt van het aantal bestandsschendingen van republikeinse zijde. Het feit, dat de vertraging in het bereiken van een politiek accoord niet tot gevolg heeft gehad, dat ook van Nederlandse zijde het bestand geschonden werd, wettigt twijfel aan de woorden van de inlei ding, dat „er een nauwe betrekking bestaat tussen het nakomen van de wapenstilstandsovereenkomst en een succesvolle vooruitgang in de politiek» besprekingen". Elf Britse vissers zijn van uitputting en koude omgekomen, toen zij in een hevige sneeuwstorm op hulp wacht ten, nadat hun trawler, afkomstig uit Grimsby, aan de grond was gelopen in het Patreksfjord. Een hunner sloeg over boord. De anderen stierven aan boord van het schip. Zes leden van de bemanning over leefden het ongeluk, zij verkeerden echter, toen hulp arriveerde, in een toestand van grote uitputting. De overlevenden worden thans aan de wal verzorgd. Het Patreksfjord ligt ongeveer 120 mijl ten N. W. van Reykjavik, bij het uiterste westpunt van het eiland. Van officiële zijde is bekend ge maakt, dat in overeenstemming met 't desbetreffende besluit van de Neder landse regering, de ministers Sassen en Stikker en de heer Neher Zondag naar Nederland terugkeren om verslag te doen van hun besprekingen in Batavia en Kalioerang. President Truman heeft op een pers conferentie verklaard, dat George Mar shall er in toegestemd heeft minister van buitenlandse zaken te blijven. Truman zeide Marshall zulks ver zocht te hebben. Er zou thans geen ver- andering in het kabinet komen. Alle kabinetsleden hadden erin toegestemd in functie te blijven. Franse volk verwerpt Engels- Amerikaanse Ruhr-politiek De Franse Assemblee aanvaardde 'n resolutie, waarin de regering verzocht wordt aan Groot-Brittannië en Ameri ka mede te delen, dat het Franse volk „eenstemmig hun politiek ten aanzien van de eigendom van de steenkool- en staalindustrie van het Ruhrgebied ver werpt". Deze resolutie werd door afgevaar digden van links ?n rechts ondersteund. Zij neemt met voldoening kennis van de toelating van Frankrijk tot de con trole-lichamen voor de steenkool- en staalindustrie in Duitsland, doch maakt bezwaar tegen het afwijzen van „Euro- peanisatie" van deze industrieën in het Ruhrgebied. De resolutie over de politiek ten aanzien van het Ruhrgebied^ werd aan vaard met 377 tegen 181 stemmen, bij onthouding van de Gaullistisch gezin den. De communisten stemden tegen deze resolutie. Zij gaven echter te kennen, dat ook zij de Brits-Amerikaanse poli tiek afkeurden. De Gaullisten onthiel den zioh slechts om te, demonstreren, dat naar hun mening de resolutie in krachtiger termen diende te worden vervat. Griekse eindzege in 1 949 Tijdens een op 28 November via ra- dio-Athene afgelegde verklaring heeft generaal van Fleet, hoofd van de Ame rikaanse missie, zijn optimisme betuigd over de militaire toestand in Grieken land. De generaal verklaarde o.m., dat sedert 1947 27.000 partisanen buiten gevecht zijn gesteld en sprak als zijn overtuiging uit, dat in 1949 de eindzege zal worden behaald. Onze landgenoot Piet Roozenburg won in Umuiden zijn partij tegen Rostan en bracht daarmee de wereldtitel dammen op zijn naam. Contröle op etalageverlichting De economische politie te Amster dam heeft gistermiddag tussen vier en zes uur gecontroleerd of de bepa lingen omtrent de etalageverlichting tijdens de spitsuren inderdaad nage leefd worden. Het bleek dat vrij veel winkeliers de beperkingen niet naleef den. In vijftig gevallen werd een pro ces-verbaal opgemaakt. BOODSCHAP VAN HIROHITO AAN PRESIDENT TRUMAN Keizer Hirohito van Japan heeft pre sident Truman een boodschap doen toekomen, waarin hij zegt, dat hy „de nauwste en hartelijkste betrekkingen met de V.S." wil bevorderen. De boodschap werd mondeling aan president Truman overgebracht door Joseph Kennan, hoofdaanklager in het proces tegen de van oorlogsmisdaden beschuldigde Japanse leiders. Minister Spitzen heeft in antwoord op schriftelijke vragen medegedeeld, dat er inzake het onlangs gerezen pro bleem Schieveen-Ypenburg een com missie van deskundigen en daarbij be trokkenen zal worden ingesteld, die een nader onderzoek zal instellen in het probleem der tweede Westelijke luchthaven in ons land. Daarvoor is de zer dagen reeds een brief uitgegaan. In die commissie zullen de betrokken departementen, verkeer en waterstaat, economische zaken, financiën, binnen landse zaken, wederopbouw en volks huisvesting en oorlog en marine verte genwoordigd zijn. Daarnaast zullen er ook vertegenwoordigers zijn van de gemeenten Rotterdam. 's-Gravenhage en Rijswijk. Deze commissie zal zich kunnen doen voorlichten door een ieder welke de commissie wenst. Hii hoopt, dat deze commissie binnenkort advjes zal uitbrengen. Na de tweede wereldoorlog worden thans ook vliegtuigen gebruikt bij de internationale bewakingsdiensten tegen ijsberg-gevaar op de Noordelijke Atlantische Oceaan. Vanaf een patrouilleboot volgt men een verkennings vliegtuig, dat juist boven een ijsberg vliegt. Eén dag is niet voldoende gebleken om de zaak tegen Woudenberg, de voor malige leider van het Nederlands Ar beidsfront, af te handelen. Na een zit ting van acht uur verdaagde de presi dent de behandeling tot 13 December aanstaande. Ondanks het feit, dat Wou denberg van deze acht uur nauwelijks meer dan een kwartier aan het woord is geweest, verliet hij gisteravond klaar blijkelijk vermoeid en gedeprimeerd de zaal. Vermoeid van de eindeloze voor lezing der stukken, die onlochenbare taal spraken. Met een enigszins weggetrokken ge zicht zegt de verdachte, dat de feite lijkheden van de tenlastelegging gro tendeels juist zijn. Hij maakt echter een restrictie ten opzichte van de conclusie, dst hij dit alles ten voordele van de vijand heeft gedaan. Reeds bij de eerste getuige, de voor zitter van het N.V.V., de heer E. Ku- pers, komt het financiële wanbeheer van Woudenberg c.s. ter sprake. Van de 50 millioen, die de vakbonden bezaten, heeft hy 15 millioen verloren doen gaan. De helft daarvan behoorde aan het N.V.V. Het blijkt, dat Woudenberg's salaris f 17.000 bedroeg plus ruim f 10.000 aan representatiekosten. In 1940 hadden de NW-bestuurders f 4600. Overigens heb ben de 15 millioen, die uit de vakver - enigingskassen zijn gevloeid en die deels gebruikt zijn om links en rechls in het land bureaux in te richten en om propaganda te maken, de arbeiders niet enthousiast gemaakt voor het N.A.F. Voor zover valt na te gaan telde het N.A.F. circa 35.000 leden. In Mei 1940 had alleen het N.V.V. er meer dan- 300.000. De voorzitter van de katholieke ar beidersbeweging, de heer A. C. de Bruijn, schatte het verlies van zijn bond op 4 a 5 millioen gulden, overeen komende met 30 a 35 procent van het vermogen. De heer de Bruijn zeide, dat dit betrekkelijk „geringe verlies" te danken is aan het feit, dat een groot -deel van dat vermogen in onroerende goederen was belegd. De heer A. Stapelkamp, oud-voorzit- ter van het Christelijk Nationaal Vak verbond, deelde mede, dat hij aanvan kelijk alleen een „Deutsche Beobachter" kreeg, die echter alleen interesse voor grote financiële transacties toonde. Ook het C.N.V. ontkwam uiteindelijk niet aan de liquidatie. Hoeveel van de 8 millioen bezit is overgebleven is tot op heden nog niet vast te stellen. De heer K. G. Odink, adjunct-secreta ris van de bedrijfsgroep handelsbanken, die medewerkt aan de liquidatie van het N.A.F., gaf enige cijfers over het financiële beheer van Woudenberg. Van de 21 millioen aan effecten, die het N.A.F. van de diverse vakvereni gingen heeft overgenomen, zijn 8,7 mil lioen verkocht. Er werd voor ruim 3 millioen aan obligaties aangekocht, fn Mei 1945 was er nog 14,5 millioen aan effecten over. Aan onroerende goederen waren er 889 percelen met een boekwaarde van 11,5 millioen. Hiervan zijn 177 perce len verkocht voor 1,8 millioen en aan gekocht 40 percelen, waaronder een groot aantal Joodse huizen voor 1,1 mil lioen gulden. De heer Odink deelde mede, dat ver moedelijk 70 pet van het oorspronke lijke kapitaal aan de bonden kan wor den uitgekeerd. Een goed beeld van de financiën heeft Woudenberg kennelijk nopit kunnen krijgen, want noch hy noch zijn penningmeester Alnfs begrijpt tot op de huidige dag. waar de ver dwenen 15 millioen zijn gebleven. Zij schatten het tekort op ongeveer 7 millioen. Over tien dagen zal mr. Van Veen zijn eis tegen Woudenberg uitspreken. Verwachting, geldig tot heden avond: Zwakke tot matige, in de kuststreken tijdelijk vrij krachtige wind tussen Zuidoost'en Zuidwest. Over het algemeen meer bewol- lUng en iets hogere temperatuur dan gisteren. Aanvankelijk droog weer, maar later in het Westen van het land plaatselijk enige regen. PjE EEUWIG-HUMORISTISCHE échte Berlijners hebben al dadelijk een passende bijnaam voor de nieuwgeko- zen „Oberbürgemeister" Fritz Ebert gevonden. Omdat hij in de opera ge kozen is, wordt hy „Operbürgemeister" genoemd. Lach dan, Paljasso! De rege ring van Costa Rica heeft besloten het leger af te schaffen en de kazernes tot musea te maken. Mooi werk, maar één zwaluw maakt nog geen lente. Uit Brussel wordt vernomen, dat de Fran se, Duitse en Luxemburgse douane een internationale bende sigarettensmok- kelaars heeft ontdekt, die haar hoofd kwartier in de Ver. Staten heeft. Bij onderzoek is gebleken, dat Deense. Tsjechoslowaakse, Zwitserse. Belgische, Franse en Luxemburgse transportar beiders en chauffeurs grote hoeveelhe den Amerikaanse sigaretten naar Duits land hebben gebracht. Smokkelaars al ler landen verenigt U! De geallieerde inlichtingendienst schat het aantal Sov jet-soldaten, dat sedert de bezetting van Oostenrijk gedeserteerd is. op 5 a 10.000. De meesten hunner zijn nog op vrije voeten. Zij zijn in Wenen en in de Sovjet-zone van Oostenrijk onder gedoken. Een speciale rechtbank te Potsdam (Sovjet-zone van Duitsland) heeft een Duitse technicus tot negen maanden gevangenisstraf veroordeeld v<r het leveren van krachtige critiek op de leiders van de S.E.D., Wilhelm Pieck en Otto Grotewohl. Beklaagde had de critiek geuit in een restaurant. Maul halten Feind hört mit. Y'AN DE RUIM 40 millioen inwo ners van Italië kunnen er 7.5 millioen lezen noch schrijven, aldus is bij een volkstelling komen vast te staan. Het analfabetisme is vooral in de Zuidelijke provincies groot. Zuid- Afrika is beroerd. Bij tussentijdse ver kiezingen is voor de eerste maal in de geschiedenis van het land een commu nist in het parlement gekozen. Volgens de officiële statistiek werden in 1947 in Nederland 7086 boeken uitgegeven (dat is ruim 500 meer dan in 1939!); hiervan waren 950 romans en novellen. Wegens een per brief geuite bedreiging van het leven van president Truman is de 20- jarige Dennis Porter tot drie jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Porter be kende schuld en deelde de rechter mede nog steeds voornemens te zijn de bedreiging ten uitvoer te leggen. Pret tig voor HarryDe filmster Rita Hayworth is gescheiden van de scena rioschrijver Orson Welles. Volgens Je internationale vluchelingenorganisatie is Australië bereid tussen nu en medio 1950 100.000 vluchtelingen uit Europa op te nemen. Te Dortmund is, onder het motto „weg van Moskou", een anti- Sovjetrussiche communistische partij gesticht. JOEN NEDERLAND was bevrijd stroomden uit alle hoeicen van het land bij de burgemeester van Rhe- nen de in de oorlog achtergehouden ko peren centen binnen voor "het te stich ten legermonument op de Grebbeberg. Deze centenstroom is tot op heden blijven aanhouden en binnenkort zal de millioenste cent geboekt kunnen wor den. Dat deze actie zelfs tot ver buiten onze grenzen is doorgedrongen bleek dezer dagen, toen de burgemeester van Rhenen een kistje bronzen munten, afkomstig uit Maracaibo in Venezuela, ontving. Dr. Robert Boche van de radio-biologische faculteit der Univer siteit van Chicago heeft medegedeeld een ontdekking te hebben gedaan, wel ke. naar zijn mening, in de toekomst de mensen immuun kan maken voor uit stralingen, welke een gevolg zijn van de kernsplitsing. Dan komen er geen split-mensen. Daar de inkomsten de uitgaven niet dekten, hebben cowbojs uit Texas, die in Italië op tournee wa ren, tenslotte hurj paarden en stieren aan Napolitaanse vleeshouwers moeten verkopen. Dus hangt er een paarden hoofdstel aan de muur. De politieke commissie der V. N. heeft gisteren met een aanzienlijke meerderheid besloten een verzoenings commissie voor Palestina, bestaande uit drie man, samen te stellen, welke moet trachten een definitieve regling van ht Palestijnse vraagstuk tot stand te brengen. De verzoeningscommissie voor Pales tina zal de volgende functies hebben: de functie van de bemiddelaar; het bevorderen van goede betrekkingen tussen Israël, de Arabische staten en de Arabieren van Palestina; het op zich nemen, op verzoek van de Veiligheids raad, van elke extra-functie, welke door de Veiligheidsraad werd verleend aan de bemiddelaar Qf_de bestandscom missie; het uitoefenen van de bijzon dere bevoegdheden, die later in de re solutie zullen worden genoemd. De commissie nam vervolgens een Brits en een Australisch artikel aan. In het eerste artikel wordt op de partijen een beroep gedaan met de verzoenings commissie samen te werken. In het tweede wordt aangedrongen op drin gende actie door de commissie. Majoor smokkelde auto's uit Berlijn Voor de krijgsraad te velde te Rot terdam stond de 43-jarige voormalige reserve-majoor bij de militaire missie te Berlijn, J. P. N. uit Wassenaar te recht wegens overtreding van het de- viezenbesluit 1945. Deze overtreding hield in dat verd. zonder vergunning van de Nederlandse Bank drie auto's in Berlijn had gekocht of verkregen. Voorts was hem nog ten laste gelegd een invoervergunning en nationaliteits- bewijzen voor de drie auto's op onrecht matige wijze te hebben verkregen. De krijgsraad achtte zich onbevoegd terzake van het laatste punt. terwijl de auditeur-militair mr. A. M. baron van Imhoff wegens het eerste feit f 25.000 boete .subs. drie maanden hechtenis tegen verd. eiste. „JOHAN DE WITT" AAN GRIEKSE FIRMA VERKOCHT De N.V. Stoomvaart Maatschappij ..Nederland" deelt mede, dat de „Johan de Witt" aan de Griekse firma Goulan- dris in Londen is verkocht. Het schip zal in de toekomst onder Panamese vlag gaan varen. Stanley gaf Bevin sigaren en Belcher een pak Sidney Stanley, de centrale riguur bij het onderzoek naar beweerde cor- ruptie-practijken op Britse regerings- bureaux, heeft Donderdag tijdens het getuigenverhoor verklaard, op een diner aan Bevin twintig sigaren ge geven te hebben. „Ik verzocht hem echter niet aan de een of ander de oorlog te verklaren", voegde hij er aan toe. Verder verklaarde Stanley, dat hij John Belcher, de parlmentaire secre taris van het departement van handel, een costuum had laten aanmeten, na dat. Belcher bij hem gekomen was en geklaagd had, dat hij geen behoorlijk costuum bezat om mensen te ontvan gen. Belcher had hem later het costuum terugbetaald. Stanley gaf toe betrokken te zijn geweest bij een transactie voor de op richting van een maatschappij, waar van hij een directeursfunctie had aan geboden aan George Gibson, een der directeuren van de Bank of England, tegen een salaris van misschien tien duizend pond per jaar. Gibson had het aanbod echter afgesI?.rtovi zeggende, dat hij reeds een regeringsambt be kleedde tegen vierduizend pond per jaar. Leden van de S.E.D. hebben ge poogd een verkiezingsvergadering in de Britse sector van de sociaal demo cratische partij te verstoren. De politie trad op en verrichtte verscheidene ar restaties. Op een vergadering in de Amerikaanse sector geraakten leden van de liberaal-democratische partij in gev echt met tegenstanders. Hans Jendretzski, voorzitter van de- S.E.D. te Berlijn, heeft op een massa vergadering verklaard, dat er geen verkiezingen in de stad konden wor den gehouden, zolang de drie weste lijke geallieerden niet uit de stad ver dwenen waren. Sovjets erkennen Oost magistraat Kolonel Alexis Yelisarof, de plaats vervangende Sovjet-Russiscne com mandant te Berlijn, heeft Ottomar Geschke, de organisator van de verga dering van Dinsdag j.L als resultaat waarvan een nieuwe magistraat werd benoemd in de oostelijke sector van Berlijn, een schrijven doen toekomen, waarin hij verklaart, dat het Sovjet- Russische commando te Berlijn de „voorlopige democratische magistraat van Groot-Berlijn" erkent als het „enige wettige bestuur van de stad". Treinongeluk in Frankrijk Tussen Straatsburg Lauterbourg zijn twee treinen op elkaar1 ingereden. Men was tijdelijk op enkel spoor gaan rijden, omdat er een reparatie aan een der sporen werd uitgevoerd. Er zijn 8 doden en 20 tot 25 gewon den, van wie verscheidene ernstig. V?er wagons vielen van de spoordijk. Kinderen ontvoerd In de omgeving van Karangan, ten N. O. van Koempoel bij Poerwokerto, zijn door een rampokbende 25 karbou wen gestolen. Zes kinderen, karbou- wen-hoeders, werden door de bende eveneens medgenomen. BRAND IN HET HARZ-GEBERGTE In het noordelijk gedeelte van het Harz-gebergte woedt een grote brand in de nabijheid van Goslar. De brand beslaat eèn oppervlakte van ongeveer vijftien kilometer breedte en wordt door de westenwind in oostelijke rich ting aangewakkerd. Men vreest, dat 'n groot gedeelte van het voor de uitvoer bestemde kaphout vernield zal worden. MEVROUW TSJIANG KAI SJEK BEZOEKT MARSHALL Mevrouw Tsjiang Kai Sjek heeft een onderhoud met Marshall gehad in het ziekenhuis, waar de minister ter obser vatie is opgenomen. Over het onder werp van bespreking is niets bekend gemaakt. ROOM MET KERSTMIS. Naar „De Kruidenier" verneemt, zal omstreeks Kerstmis room geleverd kunnen worden. Er komt huishoud- room met. 9 pet. vet, koffieroom mqt 20 pet. vet en slagroom met 40 pet. vet. De prijzen zijn nog niet bekend, maar aangenomen moet worden, dat in de prijs geen enkele subsidie van de Overheid opgenomen zal worden.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1