Het Sintenschip ging op de ree voor anker Hr. Ms. „Van Speijk" terug uit de West Twee winnaars in de tweede ronde Bisschoppelijke lof voor het Comité Met de „Loden verrader" aan boord Onze advertentie-prijsvraag Verkoudheid Peiien Middenmeer ZONieALSENAööS? TOEN DE NACHT oog als het tover- kleed van een voorhistorische foto graaf over de sluimerende wereld ge spreid lag, schoof een klein maar com fortabel motorschip Noordwaarts langs de tonnen van de Texel-route. De uit kijk van de kustwacht Kijkduin meen de in het slanke vaartuig, waarvan de patrijspoorten flauw verlicht waren, de „Vandersteng'' te herkennen, maar hij vergiste zich. Dat bleek even later, toen het schip om een loods vroeg. „Hallo kustwacht Kijkduin, hier de Myra uit Santander, verstaat u mij? Over!" „Hallo Myra, hier Kijkduin, ik luister naar u. Over!" „Goede morgen. Kijkduin, wij vragen om een loods, die ons naar de rede van Texel kan brengen. Sint Nicolaas is hier aan boord, en hij zou tegen de middag met een sleepboot worden afgehaald. Kunt u het verstaan? Ik luister. Over!" „Dat is goed begrepen, Myra. We zul len de Zeemeeuw waarschuwen, dan brengt die straks een loods naar u. Dat komt best in orde. De groeten aan Sinterklaas. Over dan maar, en wan neer u verder niets heeft stoppen we aan deze kant!" „Nee, Kijkduin, hier is verder niets aanwezig. Als de ouwe baas wakker is, zullen we de groeten doen. We wachten nu de Zeemeeuw maar rustig af. Tot wederhoren, goede wacht, over en stoppen maar!" Gisteravond had ik, in de overtui ging tot des Sinten zoete kinderen te behoren, mijn glanzend-zwarte schoe- nenpaar bij de schoorsteen neergezet. Toen sprietjes tarwe-stro en een sui kerklontje in ieder exemplaar, voor het «chimmeldier. Reeds op vele Sin terklaasfeesten was mijn schoen met heerlijkheden gevuld geweest, en al tijd had ik al behoefte gevoeld om eens te onderzoeken hoe de Sint dat toch klaarspeelde door die nauwe kachelpijp, maar nooit hadden de be stuurders des huizes mij daarvoor de gelegenheid geboden. Maar gister avond zag ik mijn kans schoon. Op sokkevoeten zette ik me naast de kachel, en trachtte de slaap te ver drijven door een stukje radiomuziek. Om bij twaalven wenste de omroeper me vriendelijk „goede nacht", het Wil helmus werd gespeeld, de klok uit Hil versum liet twaalf slagen horen en toen suisde de stilte uit de luidspreker. Ik schakelde over op de visserijband en stemde af op 179 meter. Ook daar Stilte, slechts af en toe verbroken door een kort gesprek. Ik moet in slaap gesukkeld zijn, want op een gegeven moment kwam ik tot mijn positieven toen de Myra de kustwacht aanriep. „Aha," dacht ik, „daar zul je het hebben!" Ik schudde mijn bottines leeg, trok ze aan, dook in mijn dikste duffel en toog op pad. Naar de Buitenhaven, waar de Zee meeuw reeds ongeduldig aan de tros sen rukte. Daar kwam schipper Run- nenburg ook al aan. „Wilt u mee varen? Da's best, als er maar niets van in de krant komt." En aangezien ik wist dat schipper Runnenburg een aangeboren afkeer heeft van reclame, opsnijderij en heldenverhalen met schipper Runnenburg in de hoofdrol, beloofde ik hem met de hand op mijn (vol verwachting kloppend) hart, over deze trip te zullen zwijgen als het graf. Even later gingen we. De Zeemeeuw ploegde zich door het olie-achtig glad de water van de Buitenhaven en ba lanceerde weldra op de lichtbewogen golven van het Marsdiep. Toen we dwars van de vut--oren waren, kwam het fraaie Spaanse schip in zicht. De motoren van de Zeemeeuw zongen 'n toontje lager, de sloep werd uitgezet en de loods stapte over. Het sprak vanzelf dat ik meeging. Ik wilde de Sint bedanken voor al hetgeen hij in de loop der jaren voor me had gedaan, en hem tegelijk eens inlichten over de voorbereidingen die in Den Helder voor zijn bezoek waren getroffen. De Zwarte Piet aan de valfeep her kende me nog van verleden jaar. „Da's weer eens wat anders dan met een hélicoptère, vindt u niet?" Ik waagde het niet, de zwarte roe- en zakkevoer- der tegen te spreken, en informeerde naar de welstand van de Sint. „U kunt wel even naar hem toegaan. Hij is wakker en heeft zojuist een glaasje sinaasappelsap genuttigd!" De Zwarte Piet Carlos genaamd wees me de weg naar de eenvoudige maar smaakvolle hut van de Sint. Daar zat de goedheiligman, gehuld in een olijf groene kamerjas. Zijn smalle voeten staken in bijpassende marokijnen pan toffels, die hjj blijkbaar pas voor zijn Sinterklaas had gekregen. Uit een lan ge cigaret, die in een zilveren pijpje op de marmeren asbak lag, kringelde lichtblauwe rook omhoog. De donker bruine ogen van de vitale grijsaard keken me doordringend aan, toen hij met welluidende stem zei: „Welkom jonge vriend, hoe gaat het sinds ver leden jaar?" De gebruikelijke beleefdheidscon versatie volgde, waarvan we beiden de portée spoedig vergaten. De Sint liet een nieuwe voorraad verfrissende dranken aanrukken, en vroeg tussen twee slokken door: „En wat voert u in deze duisternis herwaarts? Ik wilde losbarsten met een gloedvol verhaal over de Sint Nicolaas-stem- ming, die al weken lang Den Helder beheerst, maar hij weerde het af. „Bes te man. ik weet er alles van. Wacht maar eens even!" Zijn slanke wijsvin ger zocht een ivoren J-ukknop, die in het décor van de wand was wegge werkt Onmiddellijk verscheen een jeugdige bediende, die tot mijn verba zing niet zwart was, maar van een even opvallende blankheid als ikzelf. „We hebben hem een paar jaar gele den in de zak gehad," verklaarde de Sint, „maar de jongen wilde niet meer weg. Hij is één van mijn beste diena ren geworden. Omstreeks half Novem ber stuur ik hem altijd naar Neder land om eens poolshoogte te nemen. Hij is ook een avond in Den Helder geweest. Vertel maar eens op, Dirkosl" „Nou mijnheer, ik heb het al aan Sinterklaas verteld, maar het was prachtig daar bij u in de stad. U hebt daar een Sint Nicolaascomité, dat zijn gewicht in goud waard is. Wat een prestatie, om het feest voor de kinde ren centraal te organiseren!" „Volkomen juist", interrumpeerde de Sint, „dat is de vervulling van een ideaal dat ik al honderden jaren heb gekoesterd. Die kerels krijgen als be loning een berg snoepgoed in hun schoen, maar ik weet vooruit dat ze alles aan de kinderen uitdelen." „Mijnheer, ze hebben zich een on geluk gesjouwd," ging Dirkos opge wekt voort. „Ze hebben geld bij el kaar getrommeld, en ze hebben de mensen aan het werk gezet op een reuze manier. Een massa speelgoed werd met vereende krachten in elkaar gezet, nadat in het pakhuis van een zekere mijnheer Kaan in de Ruige Straat (of zoiets) de houten onderde len bij duizenden waren gezaagd, ge schaafd en geschuurd. Ik heb er voor m'n plezier een poosje bij staan kijken, en toen ben ik met de heren van het comité meegeweest naar de clubhuizen van drie speeltuinéh. Mannen, vrou wen, jongens en meisjes zaten daar te ploeteren om het speelgoed in elkaar te zetten. Ik heb me laten vertellen, dat er een kilometer houten spijltjes werd verwerkt, zestigduizend spijker tjes, drieduizend kilo hout, zesduizend wieltjes en een flinke plas verf. Er waren geloof ik dertigduizend onder delen. Avond aan avond werd er ge timmerd. Toen ik er was, ben ik ook een uurtje aan 't knutselen geweest Verbazend leuk werk, maar toen be greep ik pas wat er allemaal moest gebeuren voor de duizenden cadeautjes klaar waren." „Sinterklaas", kon ik bevestigen, „de mensen hebben zich avond aan avond uitgesloofd. Een kleine garde van dap pere naamlozen heeft zijn beste krach ten en al zijn vrije tijd geofferd. „Kom, kom, niet zo theatraal. Ik waardeer uw goede bedoelingen, maar ik wéét wat voor prachtig werk die mensen hebben gedaan. En ik wéét ook dat ze mij vanmiddag, net als twee jaar geleden, feestelijk willen inhalen. Dirkos, ga eens gauw naar het dek en kijk even of de vlag van de Water toren wappert!" Het pittige snuitertje verdween en geen tien seconden later hoorden we een licht geratel op het dek. „Neen, dat doet Dirkos niet," grinnikte de Sint, die m'n verbaasde gezicht be greep, „het anker valt. We liggen ter rede." Hij schoof de zware gordijnen opzij, opende de blindeerkleppen, en daar viel het licht van de nieuwe dag in de gezellige hut. Daar was Dirkos al weer terug. „Sint, de vlag hangt nog niet, maar 't is nog vroeg," zei hij, ge ruststellend. ,,'t Is nog vroeg, gelukkig maar. Want 't zou me spijten wanneer dat feest niet doorging. Dat hebben de kerels van het comité niet verdiend." Toen ik even later met de motor sloep naar de wal werd gebracht, wuif de de Sint mij na. Het grijs van zijn baard en het zachte groen van zijn kamerjas bewogen zachtjes in de wind. En ik vergat mijn belofte aan schipper Runnenburg.ALEX OVANSA. Nog vroeger dan werd verwacht, liep Hr. Ms. kanonneerboot „Van Speijk" gistermorgen binnen onder niet al te grote belangstelling van het publiek. Ook de Matrozenkapel, die aanvanke lijk het schip met muziek zou verwel komen, was niet aanwezig. Dit echter in verband met het overlijden van de commandant van de „Jacob van Heems- kerek", waar dan ook de vlag halfstok hing. Op het Wierhoofd stonden de onge duldige familieleden, de echt Hollandse regen verwensend, die gestaag neer- druppelde. De „Van Speijk" lag op de ree, maar tegen 10 uur zwaaide het schip en koerste volle kracht recht de haven in. Dadelijk holden de mensen naar de plaats waar het zou aanleg gen: achter de Lange Brug. En daar moesten ze blijven staan, met een po- litie-agent, die hen „bewaakte". Vanach ter de auto's, waar het niet zo koud en winderig was ep waar de regen niet al te erg merkbaar was, spiedden ze en wachtten tot het schip gemeerd zou zijn. Eindelijk lag het vast, de loop plank ging uit en de verbinding met de wal was er weer. Een hond van één der matrozen was de eerste, die de wal op ging, het dier huppelde de plank af en begon onmiddellijk rond te snuf felen. Nadat de officieren begroet wa ren, was de loopplank vrij voor het pu bliek. En onmiddellijk stoven ze erop af. Moeders met kinderen, ouders en verloofden stortten zich aan boord en een dichte massa verdrong zich aan dek. Wat een glundere gezichten, wat een hoge blijde stemmen! Overal in de verblijven, in de hutten en gangen en op de trappen zaten en stonden ver heugde mensen: opeens is er zoveel te vertellen. De hofmeesters kwamen kop pen en glazen te kort, want natuurlijk moest op de behouden aankomst ge dronken worden. De bemanning werd bgwonderd omdat ze er zo welvarend en fijn gebruind uitzag. Als met 10 Dec. het schip uit dienst genomen wordt, zullen de meesten van de 110 koppen afzwaaien, waaronder vrij veel oorlogsvrijwilligers. De Looie Verrader. De bootsman Abspoel en de adelborst le klasse Schol hadden al wel een half jaar vóór het vertrek naar Holland 't plan opgemaakt om de Looie Verrader, die door de Van Kinsbergen weer offi ciéél aan de fam. Maduro was terug gegeven, te ontvoeren. Maar ze kon den geen inlichtingen krijgen en had den bijna de moed al opgegeven. Maar ongeveer twee weken vóór het ver trek kregen ze contact met een em ployé van de Madurobank. die hen zou HRC—ZANDVOORTMEEUWEN. Het is het bestuur van HRC gelukt voor morgen een interessante oefen wedstrijd te krijgen. De Zandvoort- meeuwen werden bereid gevonden naar Den Helder te komen en wij zijn er van overtuigd dat de gasten zullen trachten HRC flink partij te geven. Door droe ve familie-omstandigheden is Knijff nog niet beschikbaar, terwijl de nieu weling P. de Vries eerst nog gelegen heid krijgt in de lagere elftallen zich in te spelen. Wij verwachten wel dat deze speler weer spoedig zijn vorm van voorheen bereikt zal hebben. Serieus oefenen is echter een eerste vereiste voor hem. HRC 1 komt als volgt uit: De Haan; Swart en ot; De Werker, Dijkshoorn en Roomeijer: De Vries, Nieuwstadt, Zoon, Bark, Rijkers. Helder 4—WGW L Op het Belder-terrein speelt Helder 4 in de middaguren tegen WGW 1. Ook dit kan een spannende party worden, waarby de uitslag niet te voorspellen is. De aanvang is half drie. WGW komt als volgt uit: J. Bouma; L. Toes en P. Hendriks; M. Lafère Noordeloos en J. Hendriks; Spaans, de Boer, Ramler, van Amersfoort en Schilder, Kraakman is verhinderd we gens een enkelblessure. helpen, ofschoon de fam. Maduro had gevraagd hem niet mee te nemen om dat hy pas zo kort weer in de West terug was. En Vrijdag vóór het vertrek slaagde het tweetal erin de Looie Ver rader te ontvoeren. Ze brachten hem by kennissen op de wal, die hem be waarden tot Zondag. Toen werd hij als postpakketje bezorgd aan boord van het schip, waar niemand er ook maar enig idee van had. Maandags werden de trossen losgegooid en samen bon den de ontvoerders hem vast voor op de boeg. De fam. Maduro werd van de ontvoering in kennis gesteld, toen het schip al met z'n buit vertrokken was. Het is een mooie traditie geworden, dat een schip van de K. M. de Looie Verrader tracht te stelen, en elke Ma rineman zal er een eer in stellen het boegbeeld op z'n schip mee te smok kelen. Al is het beeld lelijk in z'n soort en vreselijk zwaar, elk schip dat naar de West gaat, zal op de terugreis mis schien het schegbeeld aan de Geusstok gebonden meevoeren. Nu is het beeld van boord gehaald, het wordt op de werf opgeknapt en daarna zal het bij de chef-staf blijven tot weer een schip vertrekt. De reis van de „Van Speijk" is zeer gunstig geweest, vanaf de Azoren, waar water geladen is en waar de Of ficieren een lading ananas van de Hol landse Consul in Ponta d'Elgada ca deau kregen, heeft het voortdurend voor de wind gevaren. Er is 'ook een voorraad pinda's aan boord, deze zijn door de ,,Van Kinsbergen" meegegeven voor de „Van Kinsbergenschool"in Apeldoorn, die het schip geadopteerd heeft. De „Van Speijk" is door een groep Schiedamse Padvinders geadop teerd. Marine-Voetbalcompetitie Goede wedstrijd Mariniers—T.A. De uitslagen van de deze week ge speelde wedstrijden zijn als volgt; SchryversSportschool 04; Kon. InstituutNeptunus 51; Mariniers Torp. Atelier 5-4; K.V.D.Evertsen 3-1. Over de deze week gespeelde wed strijden het volgende: De Schryvers hebben een inzinking en daar er slechts een halve competitie wordt gespeeld, is er geen kans meer om een der bovenste plaatsen te berei ken. In het eerste kwartier was het reeds 30 voor de Sportschool, welke stand tot de rust zo bleef. Na de thee wist de Sportschool nog eenmaal het Schrijversdoel te doorboren, zodat de eindstand 40 werd. FlorisHeemskerck kontoor de mist niet gespeeld worden. Woensdag op het Ankerpark een spannende wedstrijd. Het ging er om wie voorlopig de eerste plaats zou be zetten. Vóór de rust een technisch be ter spelend Torp. Atelier. Mooie aan vallen werden opgebouwd, doch het beslissende schot ontbrak. Het succes kwam aan de andere zijde, een tam schot moest de T.A.-keeper laten gaan, doordat hy jammer genoeg uitgleed. Even later werd het zelfs 20. Nog vóór de rust kon T.A. de achterstand verkleinen. Nauwelijks was er weer afgetrapt, of de stand werd 31. Dit was T.A. te veel. Een geweldig offen sief werd ingezet en door goed samen spel werd de achterstand in een 43 voorsprong omgezet. Nu begon het legioen van de Mariniers zich te roe ren. Aangemoedigd door een grote schare supporters werd het laatste kwartier begonnen. Door een gloeiende kogel van Erdman werd het 44. Even vóór het einde kregen de Mariniers 'n strafschop toegewezen, waardoor de eindstand 54 werd. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Scheidsrechter Brouwer leidde deze snelle wedstrijd heel goed. Op de werf die dag Kon. Instituut Neptunus 51. Een regelmatige over winning. Van Neptunus valt het wat tegen. Kan het niet beter? Instituut maakt nog een kleine kans op de eerste plaats, doch is afhankelijk van wat Mariniers doen. Donderdag op het Ankerpark K.V.D. —Evertsen 31, een stand die reeds bij de rust bereikt was. Van Dalen, de gevaarlyke man in de Evertsen-voor- hoede, werd geheel uitgeschakeld, doordat hij dubbel bewaakt werd. De gehele wedstrijd heeft hij zo goed als geen schot gelost en daar er van de Verdere voorhoede niet veel uitging, was het gauw bekeken. Na de rust dreigde de wedstrijd een beetje rumoe rig te worden, doch de scheidsrechter hield de teugels strak in handen. KVD was technisch stukken beter. Het programma voor de komende week is als volgt: Dinsdag 7 Dec.: EvertsenMariniers (Ankerpark); Woensdag 8 Dec.: Kon. InstituutSportschool (Ankerpark) en HfeemskerckFloris (Werfterr.)Don derdag 9 Dec.: K.V.D.Neptunus (An kerpark). Aanvang der wedstrijden de ze week 14,45 uur. AANMELDING METSELAARSCURSUS In aansluiting op het artikeltje over de Rijkswerkplaats voor Vakontwikke ling aan de Kanaalweg delen wij me de, dat nieuwe deelnemers aan de met selaarscursus zich kunnen opgeven bij het bijkantoor van het Gewestelijk Arbeidsbureau. Kerkgracht 58, alhier. DOKTERSDIENS'X De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P. Schoorl, Timorlaan 18, telefoon 3108, en dr. M. G. Vroom, Plantsoenstraat 11, telefoon 2485. Het aantal inzendingen, dat voor de tweede ronde van onze advertentie wedstrijd is binnengekomen, overtrof dat van de vorige week. Blykbaar heb ben de citaten, die we Zaterdag j.1. publiceerden, inspirerend gewerkt. Dat kwam ook tot uiting in enkele slag zinnen, die varianten waren op gepu bliceerde slagzinnen. Zelfs de winnen de slagzin was nu met een kleine wy- ziging weer aanwezig. Over het geheel genomen bereikten vele tientallen slagzinnen eenzelfde peil. Het was moeilijk om uit te maken, welke de beste was. Tenslotte werd de zin ge kozen, die door twee inzenders was ontworpen. We zouden dus kunnen zeggen, dat het spreekwoord „de meeste ^temmen gelden" de doorslag heeft gegeven. Zodoende komen de inzenders A. Rombout, Jan Blankenstraat 2 en W. Heuvelman, Hoogstraat 47, ieder in aanmerking voor de helft van de prys. Het bedrag van 5.zal hun per postwissel worden toegezonden. Hun slagzin luidde: 'T -*■ VALT ALTIJD MEE, BIJ V. EN D.r van neus. keel of borst, snuift en wryft U weg met' NIEUWTJES VAN DE HAVENKANT. De „Soemba" is gistermiddag de werf opgegaan voor het ondergaan yan grondige reparaties. Gisternacht kwam omstreeks half drie de kotter TX 11 binnen met een lichtboei op sleeptouw. De kotter had de ET 2 opgepikt by Ameland en was er al 16 uur mee onderweg. Van de vele honderden andere in zendingen nemen we weer enkele over: Licht of klassiek, Strang voor muziek! Je schrijft voor je lol, met een vulpen van Moll. De kleuter doet zijn mama na en poetst zijn tanden met Fa-Ma. Lafeber-spulletjes voor Fröbel-knulletjes. Een laatste slok de rest doet Bok.' Bij Moll geen kruis! 't Zit veilig op de Noorderbank. Een wijze uit het Oosten of andere oorden, komt eerst even neuzen by „Het Noorden". Voortaan door een bril van De Visser kijken, dan zal Uw salaris groter lijket. i Met een wekker van Mallet kom je stipt op tijd uit bed. Dames, bent U op zoek naar een vrijer, schildert U op met verf van Meijer! Dat laatste is wel een mooi advies, en we zullen dus maar niet verder gaan. Laten we eindigen met een slag zin. die niet voor de prys in aanmer king kon komen, omdat hy. geen be trekking heeft op een bepaalde zaak: EEN GOED GELEIDE MIDDEN STAND IS VAN BELANG VOOR HEEL HET LAND! IJSKAPPEN OP IJSLAND In zyn tweede lezing voor de Volks universiteit over „IJsland heeft prof. dr. Martin Rutten gesproken over de ijskappen en de verschynselen die er mee samenhangen. Deze ijskappen, waarmede IJsland nog voor het groot ste gedeelte bedekt is. waren zestig duizend jaar geleden ook in Canada en Noord-Europa. De heuvelruggen in Utrecht en Gelderland herinneren er nog aan. Maar het ijs heeft zich hier teruggetrokken en ook elders heeft de ystijd een einde gevonden. Door studie te maken van de ijskappen, die op IJsland nog by honderden gevon den worden, kan bij benadering wor den vastgesteld hoe de Nederlandse bodem er eertijds heeft uitgezien. Als grote pannekoeken spreiden ze zich over IJsland uit. Ze worden ge vormd door gevallen sneeuw die be vriest en over grote gebieden liggen blyft. In het Zuiden van IJsland lopen ze op bepaalde plaatsen in gletscher- tongen uit. Onder de ijskappen bevin den zich vulkanen, die nog in werking zijn. Wanneer de aswolken spoedig neerkomen, dan verhindert deze vul kanische stof het wegsmelten van het ijs. Daardoor kunnen heuvels ont staan met lagen van as, ijs en as. De bewoners van IJsland noemen deze hoogten „nunataks", welke benaming ook door de geologen is overgenomen. Met vele lichtbeelden werd de vor ming van de ijskappen door de spreker toegelicht. Hij vertelde nog, dat op IJsland ook landbouw wordt beoefend. Hinderlijk zyn de windvlagen, die het land dikwijls bedekken met heel fijne lavakorrels, bij ons bekend als de löss van de Limburgse kleigronden. De vele vragen, die gesteld werden, mochten gelden als een bewys, dat ook deze tweede lezing met grote be langstelling was gevolgd. De derde lezing wordt niet a.s. Dinsdag, maar Dinsdagavond 14 De cember in de Vakschool gehouden. NAGEKOMEN PREDIKBEURT. Leger des Heils, Zaterdag 4 Dec. Openluchtprediking in de Keizerstraat Zondag 5 Dec. 10 uur Inzegening van soldaten; 19 uur Verlossingssamen komst, o.l.v. kapitein Verwaal; 12.15 u. Zondagsschool; 16.30 uur Jeugdsamen- komst. Dinsdag 7 Dec. 19.30 uur Solda- tensamenkomst. Zaterdag 11 December Openluchtsamenkomst. SINTERKLAASBAL O. S. EN O. Het Sinterklaasbal van de dienst voor O. S. O. der Koninklijke Ma rine, dat Donderdagavond in de mari- necantine zou worden gehouden, maar door byzondere omstandigheden moest worden uitgesteld, wordt nu Dinsdag avond a.s. gehouden. Medewerking verlenen „De Musetta's" onder leiding van Johnny Polane, die reeds menige feestavond in de marinecantine met veel succes hebben opgeluisterd. HERMES-NIEUWS. BMHC 4Hermes 1 heren). Ver trek per trein 9.12 uur. Zandvoort 3Hermes 2 (heren), eveneens vertrek per trein om 9.12 uur. Hermes 4 heren)—AMJV 5. Aanvang 12.30 uur B-veld. Alliance 2Hermes I (dames). Even als heren een en twee vertrekken ook de dames om 9.12 uur. Hermes 2FIT 3 (dames). Aanvang 12.30 uur, A-veld. Hermes 3 (damesAlliance 4 2.15 uur. De beide jeugdelftallen en heren 3 zijn vrij. Nieuws voetbalver. „Petten" Petten I heeft Zondag een uitwed- stryd tegen Texelse Boys I en zal pro beren 2 puntjes van Texel te halen. Laat de voorhoede nu eens met overleg spelen. De wedstryd vangt aan om 2.30 uur. Vertrek om 11.30 uur per NACO. Opstelling: Jb Raven; J Glas, J Geensen; A v d Vlies, D Manneveld, C v d Vlies; D de Graaf, Jn Vriesman, G Vriesman, Jb Vriesman, K Quak. Petten 2 moet naar Langedijk en om 12 uur spelen tegen LSW 2. Vertrek vanaf Burgervlotbrug om 11.15 uur per auto. Opstelling: B Kutterink; Jb de Waard, Jb Brommer; A de Goede, H. Jeensma, P. Kooy; D. Weygertsen, P Koopman, N Zwakman, Jb Eriks, J Bellis. Petten 3 mag thuis blyven en ont vangt om 12 uur SRC 2. Opstelling: Jb de Goede; Jb Zwaan, R Ooyevaar; W Feeke, S Bakker, G Rademaker: G Vis, H Jonker, H Bregman. T Koop man, A Oudenaarde. Bregman was vo rige week goed op dreef en zal ze nu thuis laten zien hoe je als middenvoor doelpunten moet. Reserves zijn: P Pietersma, P Zeeman en H Raat. Petten-adspiranten spelen met een ongewijzigd elftal om 10 uur op eigen terrein tegen Wieringerwaard a. Res.: Nannis. Doe je best jongens! Kolendampvergiftiging Bij bakker Kok heeft zich een geval van kolendampvergiftiging voorge daan, waarvan een knecht byna het iJachtoffer is geworden. Vermoedelijk is de kolendamp ontstaan door enige kooltjes vuur in een doofpot die brandstof in het kolenhok deden ont gloeien. De knecht raakte bewuste loos en moest, na door dokter Hoog kamer behandeld te zyn, naar het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar worden overgebracht. LET OP! Granaten, mijnen, munitie en ontstekingsmiddelen in handen van onbevoegden veroorzaken bUna da- gelyks doden en gewonden, vooral onder de kinderen. Ruim op gevaarlijk bezit! Ga vandaag naar de politie! dat nog y SPAAK tb £8 IN GESlaa/-k EO"! NltUW K4öiN£T D& WeAKÊLOo&HPirf^ GROOT WORDT, OOKS ONDRffQK.KNte KRurti ËIND OP WBCifc# MAAR DIE NAM HAO PEch yANT TOEN M'J IN BATAI/ia LAND 'STAPTE. WÊRök!) NAAD MENEER wad wat oamm •OPGELICHT VOOfteéN OE 2.WENDLL NOCT SNEL, DE. POLITIE ACH- TaftHAACT HAAR WEL/ ;ALLE.E.N,OAN MOfeTER GEÊ.N DU3T KOMEN, DtE alle verkeer STiuuear TOEN HET GING WöiAIÊN, feN DB WERELD BEN &EET0E GROTER WERD LAG Ofi NOORDZEE VOL I.MET SCHEPEN D»B NAflR HOLLAND MOESTEN, i •- „gmm- y, h. ,-ËN O JA. OVER PEC.H GESPROKÊH EEN BELCiWON OE WOOH3- PRUS IN DE -STAATSLOTEN!) een slordige mluoen i* francs mm MAARSJEFKE KR'XtT OEENCENTIMÊ WANT HU WEEFTZ'm TER'J BRtEPOe VEPöWf' EN MET 06 STAATKOflJf NO EEN MAAL NI6T OE KACHEL AANMAKEN- OM EEN BEETjeVEPO^ VAN HUIS TECAAN; ISRAËL. IS KOMEN VRA- GEN OM LID ^nde U" TB MOGEN WORDtN' WEER EEN NIEUW ONDER- WESP OM EEN PAAR MAAN DEN OP DOOR TE ZA6E fff OPERA WERD FRlTZ (ZOON VAN EEN PHr _v VAN DE OO»T&LDKfcS

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2