INKOPEN A, BRAKHOVEN Fen vorsienhuwelijk in Deli De klieren maken de man kerstprijsvraag Ideco's Lichlpaleis Vrouwen naar Jacaira Raadpleeg SCHELUNGER Van Galenstraat 48 huiskamerkap Een dochter van de Sultan trouwde in Oosterse pracht en praal Wieringen IJ muiden Texel Zevenhonderd meisjes gezocht voor Batavia Raadselachtige organen met veelszins wonderlijke werking ONZE ADVERTENTIES VOOR J Wij kunnen U weer aanbieden Te koop aangeboden Ruilen Diversen A\l'/ Voor IH de kerstboom: volop Gouda kaarsen en x electrische kerstboomverlichting Voor ONDER de kerstboom: gezelschapsspelen (o.a. Monopoly) i an onze correspondent te Medan) J HDDEN VAN DE VELE beroerin gen in Indonesië zijn wij dezer da gen getnige geweest van een Oosters sprookje. Het scheen welhaast niet meer van deze tijd, maar hoe het volk dezer landen tenslotte tóch nog altijd het sprookje liefheeft en bewondert en er zijn hart bij voelt opengaan, bleek uit de ontzaglijke mensenmenigten, van nit de verste dessahs, dagreizen hier vandaan, die er voor naar het Malmoen Paleis van Z.H. de Sultan van Deli te dan gekomen waren, waar dit sprookje-van-de-werkelijkheid plaats greep. Misschien is het niet helemaal Juist van een „sprookje" te spreken, al maakt het op de Westerling deze -in druk. Want waar het om ging was de per fecte uitvoering van een eerwaardig, oud. maar altijd nog levend adat-ge ls- bij een Maleise huwelijksplechtig- fc Altijd nog levend: hoewel in de li. -e jaren door oorlog en revolutie ei jszins verwaarloosd, eensdeels omdat m> i er de geldmiddelen niet voor be- zr anderdeels omdat de meest revolu tie nairen onder de jongeren er niets meer voor gevoelen. De dochter van de Sultan, Tengkoe Maheran, trad onlangs in het huwelijk met een broeder van nu wijlen de Sultan van Langkat, Tengkoe Moerad. Tengkoe Moerad heeft bü de republi keinen gevangen gezeten, evenals zijn oudere broer, die aan de gevolgen er van overleden is. Twee maanden na het huwelijk voor de kadi is het nu dezer dagen volgens het adat-rituëel bevestigd. Meestal is de tijd tussen het „civiele" en het „adat-huwelijk" korter, maar alle adat-voorwerpen, waaronder een „gou den troon" moesten opnieuw vervaar digd "worden, aangezien deze in oorlogs- en revolutietijd gestolen of vernield waren. De Sultan zelf heeft de arbeid aan de nieuwe adat-symbolen geleid. Hij ontwierp zelf de troon, in Byzan tijnse stijl, met veel goudkleurig lof werk, gele zijde, oranje-kleurige elec- trische peertjes, en zeven treden, en daarnaast de „balei nassih", een ritueel rijstvat van zilversmeedwerk, gekroond door een boom met dunne zilveren blaadjes en bloemen, teken van vrucht baarheid. Onder het gemurmel van tien duizenden zagen wij de bruidegom, met een van diamantjes schitterende kroon in de vorm van een lage bisschopsmij ter, en gehuld in sarongs met gouden en zilveren lovertjes, op de schouders van sterke mannen de trappen van het geheel verlichte witte paleis opdragen. En binnen wachtte de bruid, in sprook jesachtig lichtblauw adat-costuum, flon kerend van juwelen, de ogen zedig achter een waaier neergeslagen, op de gouden troon. Onder toepassing van allerlei adat symboliek (waarbij de bruidegom tel kens door familieleden wordt tegen gehouden en „in klinkende munt" tot moet betalen eer hij de bruid mag zien) naderde de bruidegom eindelijk de troonzaal met zijn geweldige luchters, dikke Hollandse tapijten, Venetiaanse lampen in de vorm van druiventrossen en Oosterse wandversiering. Daar zaten de rijksgroten gehurkt en honderden kamponghoofden, van heel ver uit de bergen, en nog daar-achter. Het rituaal der ontmoeting, het bestrooien van het bruidspaar met gele rijst, het uitwisse len van sirihpruimen, het elkander rijst te eten geven door bruid en bruidegom (waarbij men uit elkanders hand eet merkwaardig symbool van huwelijks trouw!) het verliep alles even plech tig en wonderlijk als een waarlijk sprookje. Buiten zwol de menigte voortdurend aan. Het leek een politieke demonstra tie van de bevolking, dat het zijn Zelf bestuurder ondanks de oorlog en revo lutie nog altijd niet missen wilde. Ach ter een paar palmen in 't Paleis speelde een moderne Westerse band harde, syn copische Westerse muziek. Toen iemand voorzichtig zei, dat in deze Oosterse sprookjessfeer de klank van de gamelan beter had gepast, knipoogde de Sultan en antwoordde hij: „Ze wilden het graag en ik mocht het niet weigeren, want het iijn Nederlandse militairen, weet u. En die weiger ik nooit iets. Die ben ik eeuwig dankbaar. Zij hebben mijn volk, mijzelf, mijn familie en mijn paleis gered en beschermd". Krite-Nieuws Justerjoun hélde de krite „Oan de oare kant" hjar twadde joun yn dut winterskoft, it wier een joun dit t hal den waer mei eigen kreften. Der is op- fierd it toanielstik „De ald kloklieder". Een stik yn fjouwer ütkomsten fan J. Jouwersma, en as neistikje Jan-om fan Y. C. Schuitemaker. Beide stikken wiemen mei soarg ütkart en voelen dan ik danig yn de smaek, jonge jonge hwat is der spile en hwat is der mei oandacht harke, it wier sa stil as een müs yn de seal, en de spanning wier by tyden opfierd ta it heegste. Omdat wy hwat krewatie s mei de bossen hienen koe de foarsitter om een bietsje foar healwei njuggenen de gearkomste ypenje, hij die dat mei as nei gewoante in liets koartswielig wurdtsje, hjitte de net griute klüte folk wolkom, en hie mei-ien noch ef- kes gelegenhied om de oanwêzigen op de boeketafel te wyzen. Der wier een skat fan boeken yn al le hande soort en smaak, der wier foar elts wol kar, mar der is jamk genoag net folie gebrük fan makke, de Sinte- klaes sil der moolk wol hwat skuld oan hawwe. Nei dut koart ypenings- wurd joeg de 'oarsitter it eigen ploeg- je gelegenhied om hjar kunsten te for- toanen, en dat hawwe se dienhjer, it wier een merakel hoe t hja it stik oan- fielden en nei foaren brocht hawwe, wij hawwe allegeare genoaten yn ien wurdt üt, it wier óf. Nei it twadde be- driuw waer der een hjelüre skoft hél den wer ien de lotsjes oan de man brocht waerden, en nei ófrin fan it griute stik kaem de forlotting oan bar, Hjirnei is it neistikje opfierd, nou dat wier fan Schuitmaker en dan hat men der net folie maer oan ta te foeg- jen. Dat foei ik slim yn de smaek. Och, Oc' hwat is der lake, foral om Oepke Oepkes, en der dreide alles om mar de rol wier yn beste hanne-i. Nei ófrin fan de joun koe de foarsitter syn tank betüge oan it ploegje dat hjarren sa wart hie, en hij spriek dit üt namens allegeare, dat wier noch it makkelikste foar him op de hiele joun hwant hy hoefde derbij sien gewisse net skea oan te dwaen, hoe t hy sei dat de joun bést slugge wier, en dat er hope dat wy üs eigen ploegje wer gouw ris werom sjin meie. De minsken die t der west hawwe sille thüs wol forhelhoe of t it wier, en de liuw die t thüs bluw binne sille dat op een oare kear sieker net wer dwaen. Eltsgieng tefreden nei hüs ta neidat min de skonken ik noch efkes fan de flier héwn hie. It wier doe ik al wer oer twa-en. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelia L, d. van J Kater en I Eerhof. Johannes L., z. van J L Oosterhout en H Abbes. Antonet- to P. T., d. van A A Kleijs en A Schouwenaars. Theodorus M., z. van T Engel en P Bakelaar. Ondertrouwd: G de Jong en G A E Pennekamp. Overleden: Bethje Wagemaker, oud 78 jaar, wed. van J Clement. Tam- mo Smit, oud 38 jaar, echtg. van J de Vries. Klaas Klaver, oud 55 jaar, echtg van A Krommedam. Cornells G. Post, oud 82 jaar, wedn. van G Kuyt. Kerstfeest Plattelandsvrouwen De dagen korten sneL Kerstmis en Nieuwjaar staan weer voor de deur. Donkere dagen maar gezellige dagen zijn het. Die gezelligheid ontbrak niet op de Kerstviering van de afdeling Wieringen van de Bond van Platte landsvrouwen. Met eigen krachten werd de avond gevuld. Een mooi pro gramma was samen gesteld, alles in het teken der Kerst Gezamenlijk, doch ook door het zangkoor werden toepasselijke liederen gezongen rond- cm de Kerstboom. Het opgevoerde to neelstukje door enige Oeverse leden viel zeer in de smaak. Naar een der leden ons vertelde is deze Kerstviering gezelliger geweest dan ooit te voren. Hieraan hebben ook de tractaties wel een groot aandeel gehad. Gemeente neemt ratten bestrijding ter hand Evenals afgelopen jaar worden nu ook de ratten op een doeltreffende wij ze bestreden met de zg. Finarat-blok- jes. Hoewel afgelopen jaar vele parti culieren zich opgaven voor een daad werkelijke hulp, scheen de animo de ze keer minder groot Het gemeente- personeel is thans hiervoor ingescha keld. Overal ziet men nu het gemeente- personeel met milde hand de „blokjes" uitreiken, welke dankbaar door de bevolking aanvaard worden. Immers, de noodzaak van een doel treffende bestrijding moet gezien wor den en met vereende krachten dient men hiervoor het werk op te nemen. Vorig jaar heeft men de bestrijding tot een zeer goed einde gebracht. Hopenlijk zal het ook deze keer weer nut hebben. O.i. kan een ratten bestrijding ook, belangrijk zijn, wan neer bij vuilnisbelten, enz., dus de werkelijke plaats waar het ongedierte zich vermenigvuldigt goed wordt ge strooid en alle aandacht er aan wordt besteed. Sportnieuws Succes 1 gaat naar Beverwijk. Mis schien, dat de puntjes binnen gehaald kunnen worden. Dan moet er ook zo gespeeld worden als tegen ADO. De opstelling is als volgt C. Rot gans. A. de Hollander en C. Lont; E. Hartman. J. Idema en J. Doves; H. den Hollander, A. Schmitt, J. de Vries, A. Hartman en C. Rotgans. Reserve: J. Kloek. Het verdere programma: DTS 2 Succes 2, Helder 4—Succes 3. Op eigen veld spelen om 10.30 uur Succes 5Watervogels 3, 12 uur Suc ces b—Succes c. adsplranten: 2 uur Succes 4LSW 2. EEN MOOI GEBAAR Tijdens de Kerstviering der Platte landsvrouwen. afd. Wieringen, werd een verloting gehouden. De baten hiervan ontvangt de Band Nederland—Indië! Wie volgt? De aanvoer was gisteren 500 kisten schar, 15 wijting en 1 kisten bot Besommingen: IJM S1S 11M: 230 f 870: 228 1030 52 £186; KW 77 528 53 11M; 21» £1230; KW 107 SM; UK £288; 77 £310; 18 407; 168 140; 73 334; M £73; 88 £180; 125 £163; 114 113; 1U £174; 119 £105; 07 £166; 64 £118; 7 £147; 47 £113; 73 £103; 266 £141; 0 £84; 188 £56; 70 £54 1M £60; 78 £73; UK 163 en 143 £164 GEVONDEN VOORWERPEN 1 blauwe wollen handschoen, 1 auto zeil, 1 paar kin der wantjes, zwarte he renschoen, wit kinderwantje, zakdoek je, tas met inhoud. IOOP JASPERS, een blonde en ln- tellgente Jongevrouw, vroeger se cretaresse op een der kantoren van Philips te Eindhoven, thans eerste lui tenant van bet K. N. L L„ stafofficier van bet Vrouwenkorps van dit leger, heeft de laatste weken 360 brieven ontvangen van Nederlandse meisjes naar aanleiding van een in vele bladen verschenen advertentie, waarin zij ge gadigden opriep voor toetreding tot dit korps. Van die 360 zullen er niet meer dan ongeveer 50 worden uitgezonden. Meer dan 300 hebben zich teruggetrok ken of zün afgewezen. En dat, terwijl er zeker 700 nodig zijn.... In 1944, kort na de bevrijding van het Zuiden, en ook later nog, na de bevrijding van het Westen, was dat an ders. Toen stonden honderden meisjes urenlang in de rij; toen was er een overvloed aan gegadigden. Ook Joop Jaspers stond toen in zulk een rij. Zij worstelde zich door alle keuringen en paperassen heen en kwam tenslotte te Batavia aan; dat was in September 1945. Zes weken lang is zij daar secre taresse geweest van de directeur van het departement van Economische Za ken. Toen zou zij naar Nieuw-Cale- donië vertrekken, een Franse eilan dengroep in de Stille Zuidzee, maar zij kwam in Australië terug, waar zij de rechterhand werd van het waar nemend hoofd van wat er toen nog over was van het Ned.-Indische gou vernement te Brisbane. Na vier maan den werd zij teruggeroepen naar Ba tavia, maar nauwelijks was zij uit het vliegtuig gestapt of zij werd in een andere machine naar Bangkok ge bracht, waar zij secretaresse werd van de troepencommandant der daar nog aanwezige onderdelen van het K.N.IL. die als krijgsgevangenen aan de Bir- maspoorweg hadden gewerkt. By de terugkeer van deze onderdelen maak te zij de landing op Bali mee. Daarna was zij op Lombok en tenslotte nam zij ontslag uit het korps en werd secretaresse op het Philips-kantoor te Batavia. Negen maanden later meldde i zich echter weer voor de militaire dienst en werd toen in de staf van het Vrouwenkorps opgenomen. De com mandante, kapitein H. P. C. W. Jan sen, ook uit Eindhoven, zond haar van Bandoeng uit naar Den Haag om hier de recrutering op touw te zetten. IUU ZIT ZIJ DAN, na een vrij avon tuurlijke loopbaan, op een kleine kamer, twee hoog, aan de Wassenaar- seweg in Den Haag en zoekt naar an dere meisjes, die in haar voetstappen zullen treden, die als „vrouwen naar Jacatra" vertrekken willen. Onder de druk van een dreigende opheffing van hel korps heeft de aanwerving twee jaar stil gestaan. Nu zij hervat is blijkt de animo sterk verminderd te zijn, terwijl de eisen zijn verzwaard. Met dat al gaat het niet zo gemakkelijk meer. Ondertussen zit men in Indonesië bi; wijze van spreken te schreeuwen om aanvulling. De meeste meisjes hadden of hebben twee jaar contract en de praktijk heeft geleerd, dat het bij die twee jaar pleegt te blijven. In 9 van de 10 gevallen treden zij terstond na de mobilisatie in het huwelijk. Van de 500 meisjes, die indertijd uitgezonden zijn, zijn er nog geen 40 naar Neder land teruggekeerd en van die 40 heb ben er sommige zich na enige maan den al weer voor een tweede periode gemeld, terwijl anderen teruggekeerd zijn of op het punt staan terug te keren om ginds te trouwen Het korp is overigens geen huwe lijksbemiddelingsbureau, noch een na oorlogse vlaag-van-vooruitstrevendheid, het is een nuttige, ja noodzakelijk ge bleken, instelling, die ginds veel en belangrijk werk verzet. Onder de le den vindt men dokters, apothekeres sen, apothekers-assistenten, medische en chemische analysten, heilgymnasten, verpleegsters, secretaressen, meisjes voor de administratie, de huishouding, de keuken, de was, de welfare, chauf- feuses, parachutevouwsters en vertegen woordigsters van nog andere beroepen. Van een bepaald type is geen sprake. De leeftijdsgrenzen liggen bij 21 en 35, maar het merendeel is niet jonger dan 25 en niet ouder dan 30. ZU worden medisch en psychologisch gekeurd en getest op bekwaamheid voor de taak die haar wacht Voorts is er een Vrou wenselectie-orgaan, dat het binnen sluipen van moreel-ontoelaatbare ele ment. die de naam van het korps zou den schaden, verhinderen. In het or gaan hebben vertegenwoordigsters van de kerken, de vrouwenverenigingen en de jeugdorganisaties zitting. UOE KOMT HET DAN dat er zoveel afvallen? vraagt men zich af. Ik heb die vraag aan luitenant Jaspers voorgelegd, die mij vertelde, dat de meeste gegadigden niet afgewezen worden, maar zichzelf terugtrekken. Zij komen zich geestdriftig melden, horen met belangstelling naar de uit eenzetting van hetgeen er van ze ver wacht wordt, vertrekken met het voor nemen nu eens door te zetten en.... sehrijven af als ze worden opgeroepen voor de keuring. Waarom? De meest uiteenlopende (en soms wonderlijke) motieven voeren zij aan: de ouders zijn er tegen, het kon wel eens vechten worden, het veilige baantje moet op gezegd worden, de pensioenregelihg vervalt enzNatuurlijk vallen er ook af. die lichamelijk of psychisch niet geschikt zyn of die de benodigde vakbekwaamheid missen. Zo zijn er kort geleden voor haar eigen welzijn een paar meisjes afgewezen die nog nooit buiten haar eigen dorp waren ge weest. Al met al heeft de eerste wervings campagne 1600 brieven opgeleverd, er Het drukste toegangspunt tot de Noord-Oostpolder ligt bij de Ramspol, de uitstekende punt van het Kam pereiland. Drie ponten, waarvan men op „eigen risico" gebruik kan maken, zorgen voor e ver r o e vaste brug voltooid zal zijn. De twee gedeelten van de bovenbouw zijn via de grote rivieren op vlotten aange voerd. Eind Maart hoopt men het weg dek gereed te hebben, zodat de brug begin Met kan worden opengesteld. WIET DE KLEREN maar de klieren maken de man. Dit is tegenwoordig reeds een vrij algemeen erkende waar heid. De werking van de klieren met inwendige secretie bepaalt of ge har monisch of onevenwichtig, opgewonden ot bedaard, flegmatisch of hartstochte lijk zyt. Nog sterker: bevoegde deskun digen op dit gebied verklaren, dat het van het functionneren van de klieren, van haar gesteldheid en van haar on derling elkaar aanvullen afhangt of ge een genie of een onnozele, een reus of een dwerg zijt! De schildklier heeft ontzaglijk grote invloed op de lichamelijke zowel als op dc geestelijke gesteldheid van de mens. Een kind met een gebrekkig werkende schildklier zal waarschijn lijk idioot zijn. Scheidt de schild klier te veel af, dan ontstaan kropge zwellen. Te Rijssel in Frankrijk werd een kind opgenomen in het zieken huis. Het was zo zwak, dat het nau welijks leefde. De doctoren verklaar den, dat het kind een te trage schild klier had. Maar er was wel wat aan te doen. Twee plaatselijke chirurgen dr. Lefort en dr. Piquet namen de schild klier van het kind weg en plaatsten er een nieuwe voor in de plaats. Vier maanden later was het kind genezen en normaal Pas toen hebben de docto ren de ouders bekend gemaakt met het feit, dat de schildklier, die het leven van hun kind redde, genomen was van een misdadiger, die kort voor de operatie ter dood werd gebracht. De een z'n dood werd de ander zijn., schildklier. i 0fi» B N. lUIOGEN WE de geleerden geloven, dan zyn het de twee „adrenalen de klieren van de banieren, die bepa len of een mens een lafaard of een zyn er toen 100 uitgezonden. Dat was in April 1947. De tweede en de derde in November 1947 en Februari 1948 leverde 950 gegadigden, waarvan er 80 zyn gegaan. In Mei van dit jaar zijn er weer 80 vertrokken en nu zullen het er een 50 zijn. Na aankomst blyven ze alle drie maanden soldaat, hebben vrü wonen en eten. krijgen een uitzet en medische verzorging, betalen geen belasting en ontvangen een maandgage van 79 gul den. Dan krUgen zij een rang over eenkomstig haar werk. Een gediplo meerd verpleegster of een secretares se wordt sergeant 3e klas en verdient dan 185 gulden plus 108 gulden duur- tetoeslag en betaalt daarvan 62.50 voor voeding en 40 gulden belasting. Een arts of een jurist wordt officier, zy leven, over de gehele archipel ver spreid, samen in gevorderde villa's, die zy zelf gezellig inrichtn. Er wordt veel aan sport en ontspanning gedaan. held zal zUn. Ook zyn deze klieren schuldig aan baardgroei by dames. De flvleesklier of pancreas produceert het hormoon insuline, onmisbaar voor de mens om de suiker in ons bloed dienstbaar te kunnen maken als voed sel voor de spieren en andere weef sels. Als de pancreas staakt, treedt suikerziekte op en het lichaam is ten dode gedoemd, tenzy er op andere wyze insuline wordt toegediend. Ongemeen belangryk ziju at- ge- slachtsklieren, die pas op 12- 15- jarige leeftijd tot ontwikkeling komen- Ze geven de jongen de mannelijke kenmerken en het meisje de vrouwe- ïyke. Ze blijven een dertig veertig jaar actief, dan verzwakken ze en te- gehjk treden dan bij de mens ouder- domsverschijnselen op. Ongeveer een kwart eeuw geleden werd door Serge Woronow bewezen, dat een eenvoudige klier-operatie nieuw leven aan een vermoeid lichaam kon geven. Dat was de befaamde apenklieroperatie, die weliswaar overdreven verwachtingen wekte, maar die toch een weg heeft gewezen. JU AAR DE VOORNAAMSTE van de endocrine-klieren moet de pitui- tarie-klier zijn. Een onbegrypeiyk Hein orgaan gemeten aan zyn func ties. Het heeft de grootte van een erwt en ligt in een speciale kleme holte in onze schedel, onder de her senen en net achter de neus. Van deze klier hangt de iichaamsgroei af. Werkt hy te hard, dan ontstaan men sen van abnormaal grote lichaamsaf- n.eting. Is hy daarentegen traag, dan biyft zyn bezitter een dwerg. De wetenschap van de klieren met in wendige secretie is nog zeer jong. Wat ze ons te vertellen heeft, klinkt velen nog als een kettery of als een verzin se) in de oren. Maar ze houdt niette min vol, dat het de klieren zyn, die de mens maken, dat het deze organen zyn die het aantal levensjaren van ons tn de staat van onze gezondheid be palen en tevens dat de gesteldheid van ons. verstand en van onze psyche van haar werking afhankelijk zyn. ITALIAANS VAKVERBOND ROEPT STAKING UIT Het door de communisten beheerste Italiaanse vakverbond heeft een ita- klng van 24 uur van al het rijksperso neel gelast met ingang van Zondag te middernacht. Het vakverbond is v*n mening, dat de 42 milliard lire, door de regering bestemd tot verhoging der salarissen van het betrokken personeel, niet voldoende zyn. KERSTTENTOONSTELLING IN BERGEN. Vandaag wordt by Hopman in Ber gen een tentoonstelling geopend van werken van de Bergense kunstschilder Nico Berkhout. Tevens wordt geëxpo seerd ceramiek van de Limburgse pot- tenbakkery St. Joris uit Beesel. WEER EEN SCHANDAAL IN JAPAN? Te Tokio zou een nieuwe corruptie zaak aan het licht zyn gekomen, waar door de huidige regering in het ge drang zou kunnen geraken. De politie heeft nameiyk een huiszoeking ver richt bij de minister van Verkeer, die er van verdacht wordt belangryke sommen gelds ontvangen te hebben van de grote steenkoolmaatschappijen om te beletten, dat de wet betreffende de regeringscontrole op de steenkool mijnen zou worden goedgekeurd. uw DE BLOEMBOLLENSANERING. De afdeling Heemskerk van de ver-; enlging voor bloembollencultuur heeft besloten het voorstel van het hoofd bestuur, strekkende tot algehele af schaffing van de saneringsmaatregelen in het bloembollenvak. te steunen. TE DURE BANKETLETTERS. De tuchtrechter voor de pry?en te Amsterdam, mr. J. Peters veroordeel de mevrouw S. S. Z., eigenares v»n een banketbakkerszaak In Amsterdam, tot een geldboete van f 2.000. Voor Sint Nicolaas verkocht zy banketlet ters van ongeveer 500 gram voor f 7.50 per stuk. Dit is ongeveer f 5 te veel. Zy placht erby te zeggen, dat de prys wel wat hoog was, maar dat men' ook „iets buitengewoons" kreeg. GROOTEBROEK, 15 Dec. 1948. „De Tuinbouw". 4000 kg Aardappelen: Be velanders 5.20, Souvenir 5.20; 25000 kg Uien 6.607.60 en drielingen 5 60; 20.009 stuks Bloemkool I 4674, afw. 34—48 en stek 4—17; 7000 kg Gele kool 6.20; 21000 kg Groene kool 67.60; 200 kg Spruiten 2629; 1000 kg Rode kool 870—9.80; 3500 kg Bieten 6—6.20; 2009 kg Peen 4.80—5.50; 150 kg Knolselderij 8; 1200 kg Andyvie 828. dubbele gascomforen, glasserviezen 30 dlg., geëm, emmers, poffertjespannen, Alle soorten: Kerstpapier en kastpapier. Dit koopt U by het ver trouwde adres: BUYGHWEG 5, TELEF. 2158. Slaapkamers met o£ zonder pension J Kos Molenstraat 55 Wit kinderledlkantje f 13 en een mooie zwarte bouvier 8 maanden oud, wegens plaats gebrek Van Speljkstraat 33 Door omstandigheden z g a n dames sportfiets 128 Adres te bevragen bureau van dit blad Leren broek Ruyghweg 283 Schrijfmachine met wtjs- systeem 25 Adres: Molen straat 139 Huis Violenstraat 43 voor huls aan de Singel Komen aanlopen op Havik straat 18, jonge hond, glad- harig, reu, muisgrijs, licht grijs gevlekte poten 'WfcA dkAAA /A <4K«W4!V^H H Voor diegene, die de beste slagzin weet te ontwerpen op een wwasp VAIlzOC orau landingen ulteriyk Dinsdag 28 December aan IDECOS LICHTPAI EIS, Keizerstraat. stellen wy als prijs beschikbaar Zoekt U Inspiratie? Bekijkt U dan ook eens onze SPECIALE KERSTETALAGE

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 6