Koopt ilw uurwerken bij de vakman Fa. BEEMSTERBOER Stad en Omgeving. Verkeersperikelen en stroperij Bridge-nieuws BENZINE SPAREN DEVIEZEN GAREN Voor de Kantonrechter Onze collectie POLSHORLOGES zowel voor dames als voor heren is buitengewoon groot. Vele elegante modellen in 1ste klas Zwitsers fabrikaat. Ook waterdichte pols horloges in diverse uitvoeringen en prijzen. KEIZERSTRAAT 15-17 DEN HELDER Julianadorp IJmuiden Anna Paulowna Urk Scheepvaartberichten Helder-jeugd vierde feest Haandagavond hield de jeugdafde ling van de v.v. Helder haar jaarlijkse feestavond in Casino. Zoals altijd is ook deze avond weer geslaagd. De medewerking werd verleend door „De Parola's", de „L.V.A.S." met het to neelstuk „Het slippertje" en het Quin- tet Douwe de Vries. Verder werkten r.an deze avond nog mede enige adspi- ranten en de heer Borgerding, die de conference waarnam. De avond werd geopend door de voorzitter van de jeugdafdeling, de heer Van Pel. Hier na volgden enige accordeon-soli door Henk Kok. Twee Helder-adsipranten zorgden voor de komische noot in het programma met hun imitatie-vliegma chine. De „piloten" hadden kennelijk meer last van luchtziekte dan van plankenkoorts, want zij brachten het er bijzonder aardig af. Het Quintet van Douwe de Vries speelde in volle bezetting enige vlotte nummers en vooral de zo populaire samba Kai-Kai met zang van mej. A. Manshanden was goed. Het moet ons echter van het hart, dat zij hun Quintet beter kunnen inkrimpen tot een Kwartet. Het ge heel zal dan ongetwijfeld veel beter sluiten. Als laatste nummer vóór de pauze traden de Parola's op. Goede wijn behoeft geen krans en zo is het ook met de Parola's. Het was een sympathieke geste van deze mensen, dat zij de opbrengst van de ïoto's, die zij in de pauze aan de toeschouwers aanboden, geheel afdroegen aan het Helder-bestuur, voor het onlangs op gerichte Tribune-Rampenfonds. Ook de directeur van Casino deed in de pauze een flinke duit in de zak van het fonds, wat door de aanwezigen met oen daverend applaus werd beloond. Na de pauze sprak de voorzitter van v.v. Helder nog enige woorden tot het publiek en dankte in het bijzonder ..De Parola's" en de heer Wasstok. Verder deelde spreker mede, dat nu reeds weer een aanvang was gemaakt toet het opbouwen van de tribune en hij hoopte, dat deze de eerstvolgende thuiswedstrijd weer in gebruik kon worden genomen. Het programma na do pauze werd hoofdzakelijk verzorgd door een toneelgroep van de Am bachtsschoolvereniging, die de één- acter „Het Slippertje" opvoerde. Dit stuk werd buitengewoon goed ge speeld en de medespelers verdienen dan ook alle hulde. Mej. Manshanden zong nog enige nummers met piano begeleiding van mej. J. Wit. Als laat ste nummer volgde de finale, samen gesteld en opgevoerd door Helder- adspiranten. De avond werd besloten tnet een verloting. De jeugdcommissie en ook de junio ren en adspiranten kunnen met vol doening terugzien op deze feestavond. Geslaagde HIN-avond De Zaterdag door H.A.G. (Hin's amusementsgezelschap) in Casino gehouden feestavond heeft een vlot verloop gehad. Nadat de voorzitster toej. Van Wolferen het woord gege ven had aan de bedrijfsleider, de heer Bartes, kon een aanvang worden ge maakt met „Overwonnen", een blij spel in drie bedrijven, ingestudeerd onder regie van de heer Kroesen uit Haarlem. Het was een vrolijk en goed gespeeld stuk, waarin ook de ernstige noot niet ontbrak. De rol van Lientje, gespeeld door mej. T. Revers, en die van mevrouw Sas van Bergen (mej. v.d. Barselaar) werden uitstekend vertolkt. Het arme naaistertje (mej. C. van Wolferen) was bijzonder goed in haar rol, waarin ze eens de waar heid zei tegen mevrouw Sas, die niet familiaar kon omgaan met „doodge wone dienstmeisjes". Er kwam ech ter aan het licht, dat de hautaine mevrouw Sas ook „maar" uit een bijster eenvoudig milieu stamde. Haar vader had met oliebollen op de markt gestaan. Aan het eind kwam echter alles in orde. Mevrouw Sas leerde liaar leven beteren en dat kwam de behandeling van het naaistertje en de dienstboden ten goede. In de pauze werden lootjes ver kocht en versnaperingen uitgedeeld. Voordat een aanvang werd gemaakt met het bal, bracht het H.A.G.-zang koortje, onder leiding van de heer R. Zeeman, nog het lied „'Als de molen draait" ten gehore. Dit was een bij zonder aardig nummer, vooral omdat de zangeresjes als boerinnetjes waren gekleed en aan weerszijden van een draaiende molen stonden opgesteld. De heer Zeeman legde met zijn koor tje eer in. Onder zijn leiding stond ook het bal, waarmee deze geslaagde feestavond werd besloten. Ernstige vechtpartij? Gisternacht om half één trof de heer Spierenburg, van de particuliere nachtveiligheidsdienst „De Waker", op de Zuidstraat nabjj de Trechter- steeg een man aan, die ernstig bloed de uit wonden in zijn gezicht. Het bleek te zijn een onderofficier van de Koninklijke Marine P. genaamd. De heer S. nam hem mee naar de politie post Spoorgracht, waar de eerste hulp werd toegepast. Later werd P. naar het gemeente-ziekenhuis overge bracht. Op advies van de behandelen de geneesheer mocht hg nog niet worden gehoord. Vermoed wordt dat P. het slachtoffer is géworden van een vechtpartij. Hij heeft daarbij o.m. een ernstige oogwonde opgelopen. De brigade der Koninklijke Maré chaussee te Den Helder heeft de zaak in onderzoek. Uit het politierapport Een bewoonster van de Totv-n- straat kwam aangifte doen van de ver missing van een doublé* polshorloge, dat op de keukentafel had gelegen. Uit een tuin achter de Anemonen- straat werden tachtig trottoirtegels ge- •Solen. Loodsboot krijgt nieuwe taak Een nieuw schip in de Helderse Bui tenhaven kwam dezer dagen binnen en zal hier z'n vaste plaatsje hebben voor de „Zeemeeuw". Het is de „Regulus", een loodsboot uit IJmuiden, die na de todienststelling van de „Aldebaran" vrijkwam om hier de „Zeemeeuw" en de .Amsterdam" bij te staan. Want nu ook het lichtschip „Terschellingerbank" van verversingen en aflossing moet worden voorzien, behalve de „Texel" en het beloodsen van hier binnenko mende schepen, werd het voor deze twee veel te druk. Nu ligt dus de „Re gulus" binnen, of wel, vandaag maakt dit schip z'n eerste tocht met de aflos sing voor de „Terschellingerbank", als tenminste het weer het mogelijk maakt om de mannen over te brengen. De „Regulus" is natuurlijk een loods boot en zal in de toekomst ook nog als reserve voor IJmuiden dienen. Hoge masten en een hoge zwarte pijp doen het schip dadelijk opvallen. Het moet een prettig bevaarbaar schip zijn, want het ligt er zo rustig en stevig op het water. Twee werksloepen staan op het achterdek en boven staan nog twee reddingssloepen, die alle alleen door roeiriemen te bedienen zijn. Motorsloe pen, zoals de „Aldebaran" heeft, zijn natuurlijk practischer, misschien dan ken we daaraan de aanwezigheid van de „Regulus". Het schip is 41 m. lang en heeft één stoommachine en éen schroef. Twee ruime verblijven, een voor de 14-koppige bemanning en één voor de loodsen, waarin 20 kooien zijn. Het schip staat onder commando van kapitein P. J. Vos. Morgen zingt Laurens Bogtman Morgen zullen, op de eerste kamer muziekavond in 1949, de bas-bariton Laurens Bogtman en de pianist Hans Schouwman concerteren voor de Mu ziekkring Den Helder. Ook deze avond wordt in Casino gehouden en begint om acht uur. De heer Bogtman zingt onder meer liederen van de grote lie deren-componisten Franz Schubert en Hugo Wolf en een tweetal bewerkin gen van oud-Nederlandse liederen. De heer Schouwman speelt als soli de Fantaisie in fis op. 28 van Mendelssohn e:i een Introduction et Fugue van Cy- ril Scott. Morgenmiddag kunnen tus sen 2 en 3 uur aan de zaal de plaatsen worden besproken. De abonnementen r,rs. 182/281 zijn van 2—2.15 aan de beurt; de nummers 282 t.m. 381 van 2.152.30 uur; de nummers 382 t.m. 410 e t 1 t.m. 81 van 2,30—2.45 uur; de num mers 82 tm. 181 van 2.45—3 uur. Voor degenen die de witte kaart niet meer bezitten, is een exemplaar opgehangen in onze fotokast. De tweede helft van de bondscompe- titie is ingezet met de volgende wed strijden: le Klas: VBC II-VBC I 39—49; HBC 45 II- HBC 45 I 2862; VBC IWieringen II 6223; VBC IIWieringen III 6932. 2e Klas: VBC IV—VBC III 36-47; HBC 45 IV —HBC 45 III 4844 gelijk; VBC III Wieringen IV 53—30; VBC IV—Wierin gen V 30—70. le Klas: VBC I VBC II HBC 45 I Wieringen II Wieringen III HBC 45 II 2e Klas: Wieringen V VBC III HBC 45 III Wieringen IV HBC 45 IV VBC IV Hedenavond is bridgend Den Helder weer in Bellevue present. Dan worden voor de plaatselijke competitie ge speeld de wedstrijden tussen VBC con tra RKBC en Royal contra HBC 1945 7 7 0 0 14 +215 7 3 2 2 8 26 6 2 3 1 7 46 6 2 1 3 5 96 6 1 2 3 4 69 6 0 0 6 0 —122 6 5 1 0 11 138 7 5 0 2 IQ 69 6 2 3 1 7 47 6 2 2 2 6 30 6 1 2 3 4 —113 7 0 0 7 0 —161 Aanvoer Visafslag In de week van 3 tot en met 8 Janu ari werd aan de gemeentelijke visaf- lag te Den Helder aangevoerd: 1484 kg bot (1.32—1.90), 2803 kg garnalen (0.500.44), 69 kg kabeljauw (0.54 0.411, 9040 kg schar (0.35), 442 kg schol (0 550.35), 8 kg tarbot (1.51110) 214 kg tong (3.52—0.98), 169- kg wijting vO.25). Opbrengst bal-masqué De opbrengst van het bal-masqué. dat Zaterdagavond in Formosa werd gehouden ten bate van de NIWIN. heeft de optimisten 'in het gelijk ge steld. Zij bedroeg netto f 209.22 en daarbij is ook inbegrepen het saldo van de pinda-verkoop, zijnde f 24.90. Texel 1—Nieuwe Nledorp 2-1 Texel heeft het nieuwe jaar goed in gezet met een overwinning en daardoor een goede kans op het kampioenschap behouden. Ondanks grote veldmeerder- heid heeft de overwinning aan een zijden draadje gehangen. Texel had zijn voorhoede gewijzigd. Maar zoals het spreekwoord zegt, zijn alle wijzigingen geen verbeteringen. Schermer en Stoepker van Texel faalden volkomen en misten kansen, die voor het inschie ten waren. Als Texel de toss gewonnen heeft, trapt N. Niedorp af en gaat naar het Texel-doel, echter zonder resultaat. Hierna gaat Texel ten aanval, maar haar aanvallen worden afgeslagen door buitenspel of door slecht schieten van haar vooorhoede. Dit spélletje duurt pl.m. 40 minuten, totdat 1.-buiten Hui' zinga van Texel de bal krijgt toege^ speeld en zoals wij meer van hem ge zien hebben, door de verdediging glipt en de score opent 10 van Texel. Drie minuten later is het r.-binnen Wilner, die een fout van de N. Niedorper doel- verdediger weet af te straffen en in het verlaten doel schiet, in welke stand voor de rust geen verandering meer komt. Na de rust hetzelfde spelbeeld, een voortdurend aanvallend Texel, doch de kansen worden onbenut gelaten. In de 37e minuut komt er echter een onver wachtse N. Niedorp-aanval, de bal be land bij rechtshalf Vonk, die een schot lost en de stand op 21 brengt! Er volgden nog enige benauwde ogen blikken voor Texel en als dan de uitstekend leidende scheidsrechter het einde fluit is dit een opluchting voor Texel. K.V.H.-nieuws Zondag heeft K.V.H. een drukke dag gehad. Alle drie de twaalftallen waren op stap. K.V.H. I speelde in Oostzaan tegen O.K.V. I. Jammer genoeg telden onze stadgenoten 5 invallers, wat dan ook de oorzaak was van de 85-nederlaag. Het tweede van K.V.H. speelde tegen O.K.V. 2 en wist deze wedstrijd met grote cijfers te winnen, nJ. met 91. Met deze uitslag is K.V.H. 2 vrijwel in de veilige zone terechtgekomen. Bravo K.V.H. 2! Het derde speelde tegen W.W.S.V. I in Wijde Wormer en wist met 31 de baas te blijven. Nu behoeft nog slechts 1 wedstrijd gelijk te worderi gespeeld en K.V.H. 3 is kampioen. Bij de kantonrechter op het matje stonden diverse beklaagden, die zich r.an allerlei zaken hadden schuldig gemaakt, waaraan ze beter niet had den kunnen beginnen. Zo waren er weer een paar domme vaders, die hun kinderen om de een of andere reden van school hadden thuisgehouden, wat niet mag natuurlijk en waarmede zij hun kinderen beslist geen dienst be wijzen. Ook stond er een niet zeer snuggere jongeman, die ruiterlijk bekende, niet- bij-de-tijd te zijn geweest, toen hij z'n papieren aan .een brigadier liet zien en toch nog gauw een valse naam opgaf. Inderdaad niet erg goochem, want nu kostte het hem 20 subs. 10 dagen. Een banketbakker bakte banket, n'.aar hij was geen echte banketbak ker, omdat hij geen vestigingsvergun ning had, zodat hij helemaal nog geen tanket mocht bakken. Hiervoor móest hij 5 neertellen. Twee heren, waarvan de een niet en de ander wel vogelaar was, hadden zich in het veld bevonden om vogels te vangen. Dit mag niet. De een had er voor z n plezier bij gestaan en had wat geholpen. Omdat het voor zijn plezier was en hij er verder niets mee te maken had, kreeg hij vrijspraak. De ander kreeg 5 subs. 3 dagen. Nu we ons toch in het "veld bevin den, daar, is nog veel meer te beleven, vooral als het donker is. Dan komen de stropers los en gaan zij in gezel schap van een hond of alleen maar n>et een lantaarn op zoek naar konij nen, hazen en fazanten. J. J. B. te De Koog kreeg er 50 subs. 15 dg. voor met verbeurdverkla ring van de lamp en een week voor waardelijke hechtenis met een proef tijd van 2 jaar. Twee anderen op Wie lingen hadden er uit kunnen draaien ais ze hun hond terugriepen. Ze zagen dit in. maar toen was de hond koppig en wilde niet, de boswachter kwam we' en zo hoorden ze de eis aan: 25 subs. 10 dg. plus 1 week voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar. Nog één die zich met een geweer op pad begeven had om konijntjes te verschal ken. Deze kreeg 25 subs. 10 dg. met verbeurdverklaring geweer en patro nen. Dan naar het Timorpark, waar P. C. S. vaak langs de waterkant rond zwierf en dan naar zijn gestolen fui ken placht te zoeken. Je zou zeggen (als 't tenminste waar was); hoe wist hij ze zo precies te vinden, en wat was hij optimistisch toen hij alvast een jutezak meenam om de visjes (want de fuiken waren toch te groot) te ver roeren. Hij kreeg 2 maal 30 subs. 2 maal 10 dg. Via alcohol komen we bij de ver- keersaangelegenheden. In een café in de Spoorstraat was J. K. bezig een rantal borreltjes naar binnen te wer ken, toen plotseling een dolkmes uit z'n binnenzak viel. Hij liet het mes z:en aan een ook daar aanwezige juf frouw en stak het toen weer in zijn zak. Maar toch kreeg hij straf, want het is verboden zulke dingen, waar mee je iemand zou kunnen verwon den, bij je te hebben. Boete 1 met verbeurdverklaring van het mes. Een andere meneer, die zich te goed had gedaan aan geestrijk vocht, was on danks de raad van getuige W. om in een taxi naar huis te gaan, op zijn motorfiets gestapt. Dat hij niet al te goed uit zijn ogen keek, bleek wel, toen hij in de Krugerstraat tegen het trottoir op vloog en daar een val maakte. Bovendien had hij geen goed rijbewijs. Hij moest 50 dokken olus 5, een voorwaardelijke hechtenis van een week met proeftijd van twee jaar en tijdens een jaar de ontzegging van de bevoegdheid om te rijden. Dan wa ren er nog een paar chauffeurs, die waren geverbaliseerd wegens het niet richting aangeven, het geen voorrang verlenen aan van rechts komende auto s, het inhalen met te weinig uit wijken, enz., waarvoor de straffen varieerden tussen 2 en 20. Als laatste een landbouwer uit Ju- lianadorp, die niet gezorgd had, dat z n aardappels op tijd bespoten waren. IXt verzuim kostte H. K. f 200 subs 2 mnd. Horloges zonder bon dus bij Nieuwtjes van de havenkant De Sch. 32 kwam gistermorgen binnen om hier een kleine verandering te ondergaan. Er zullen met deze log ger namelijk proefnemingen worden verricht om mijnen te vegen. In Den Helder zal de logger z'n nieuwe appa raten aan boord krijgen en dan zal over enige tijd het al of niet gunsti ge resultaat van de proef wel bekend worden. Zeer zeker Interessant en de eigenaar, de heer vd Toorn uit Sche- veningen, zal wel belangrijke gegevens in handen krijgen. De schipper is W. M. den Heyer. De landingsboot LT 6 is gister middag binnendoor zijn reis naar Am sterdam begonnen waarna het schip via IJmuiden naar Rotterdam zal varen. GESLAAGD Te 's Gravenhage slaagden voor het voorlopig diploma als scheepswerktuig- kundige de heren P. J. Doezie en J. C. van Laar. beiden leerlingen van de avondcursus voor scheepswerktuigkun- digen aan de Zeevaartschool, alhier. Runderlokkers bijeen Op Zaterdag 8 Januari, 's middags 1,30 uur hield de Rundvee Fokvereni- ging „Koegras" haar algemene leden vergadering in café Rol. Voorzitter Hoornsman opende de goedbezochte vergadering, waarna de notulen werden gelezen. Hierna kwamen enige ingekomen stukken in behandeling, welke nogal enige besprekingen vergden. De con troleur van de vereniging, de heer J. C. Moeyes, bracht nu het verslag uit ever de lactatieperiode 1947'48 uit, waarvan alle leden een exemplaar ont vingen en dat ieders goedkeuring kon wegdragen. Uit dit verslag bleek, dat het aantal leden per 1 Mei 1948 42 be droeg met totaal 889 ha. grasland, 397,50 ha bouwland, totaal 1286,50 ha. Het totaal aan melkkoeien bedroeg 816, bovendien 301 hokkelingen, 293 kuikal- veren, 7 stierkalveren, 20 dekstieren en 9 vetweiders. Op 8 Maart en 23 Juni 1948 vonden keuringen plaats voor het N.R.S. 73 die ren werden goedgekeurd, waarvan 37 S- en 36 R-koeien werden ingeschre ven. 57 koeien kwamen bovendien in aanmerking voor inschrijving in het stamregister der vereniging. In totaal werden gescetst 287 kalveren, waar van 13 stieren en 27 kuikalveren. Hier van werden opgenomen in het R.v.j.v. van het N.R.S. 12 stier- en 99 kuikalve ren. In de periode van 1 Juli '47 t.e.m. 30 Juni '48 zijn in totaal 8952 melkmon- sters onderzocht, Verder bevatte het verslag de pro- ductie-cijfers over 1947'48 in ver schillende tabellen, te uitgebreid om op te nemen, terwijl de leden wordt aan geraden een goede selectie uit te voe ren. Tevens blijkt uit het verslag, dat al 18 leden van de vereniging aange sloten zijn bij de K.I. (kunstmatige in seminatie) Bij de nu volgende bestuursverkie zing werd het aftredende lid J. Gou- wenberg bij acclamatie herbenoemd. De commissie voor het nazien van de re kening bracht bij monde van de heer Th. C. A. Terra verslag uit, dat alles in de beste orde was bevonden en dat het saldo bedroeg 489,56. In plaats van het aftredende lid van de kascommissie, de heer P. Vries, werd benoemd de heer C. Gouwenberg. Bij de bespreking van het salaris van de controleur wefd het noodzakelijk ge acht, dit enigszins te verhogen, waaruit voortvloeide, dat de omslag voor de leden verhoogd werd van 5.50 op 6, Ook dit werd aangenomen. In beginsel werd besloten dit jaar v/eer een fokveedag te houden, waarbij dan ook de eigen keuringscommissie wordt ingeschakeld. Hierna werden nog een tweetal medailles uitgereikt, n.1. aan de heer Th. C. A. Terra en aan de heer Joh. Vries voor bekroningen tijdens de laatste keuringsdag. Na de rondvraag, die niet veel op leverde, sloot de voorzitter de ver gadering. De heer S. Minnes van de Cal- lantsogervaart behaalde op de natio nale Pluimvee - tentoonstelling van Kobero, die op 9 en 10 Januari te Rotterdam gehouden werd, een eerste prijs met een N. H. Blauwe hen en een eerste prijs met een N. H. Blauwe haan. Voorwaar een mooi succes. VISSERIJBESOMMINGEN Gisteren bestond de aanvoer aan de Rijksvlsafslag uit: 1422 kisten haring 20s) teng en tarbot 180 schol 20 wijting 16 kabeljauw, a griet, 25 schar en 5 kisten'bot Besommingen: IJM 53 1830; 272 f 3454 53 f 920; 77 f 2420; 159 f 3070; 161 1 200o! 166 f 2560; 169 f 3300; 162 f3150; 108 f2595' 91 f2710; 227 f 4870: 17 f 2770; 107 f 19301 BU 33 f1230 EEN VREEMDE VANGST De kustvisser UK, 115, die ter hoog te van Wijk aan Zee lag te vissen, had wel een zeer bijzondere vangst. Bij het binenhalen van de netten bleken deze zo zwaar te zijn, dat de hulp van een college moest worden ingeroepen. Toen men het net, dat zwaar beschadigd was binnenboord had, bleek de vis ontsnapt te zijn maar daarvoor in de plaats vond men een baal wol, van ongeveer 400 kilo. Het water was nog niet overal doorgedrongen, zodat de wol vermoe delijk slechts enkele dagen in zee heeft gelegen. (NHC). NIEUWE RIJKSHAVENMEESTER VAN HET NOORDZEEKANAAL Over ongeveer een maand is de be noeming te verwachten tot Rijkshaven meester van het Noordzeekanaal van de heer G A Man uit Heemstede, oud gezagvoerder van de Johan van Ol- denbarnevelt. Hij zal de plaats innemen van Je heer J. Seyffert, die het vorige jaar overleed. B.K.C. kwam bijeen Er is eigenlijk geen reden voor om te spreken van een BKC-feestavond, merkte de heer Keijzer, de voorzitter van de voetbalvereniging op, toen hij Zondag de grote „BKC-familie" in de zaal van de heer De Boer toesprak. De prestaties van de verschillende elftallen en de plaats die zij in hun afdelingen innemen geven althans geen aanleiding tot feestviering. In het bijzonder bij 3e verrichtingen van de junioren en het eerste elftal, de grote zorgenkinderen, stond spr. wat langer stil. Hij spoorde de eersten aan om nooit de moed te laten zakken en hoopte, dat de pas be haalde overwinning voor het eerste elftal een stimulans zou zijn om de resterende wedstrijden te spelen met de wil om te overwinnen. Had de heer Keijzer er reeds op ge wezen dat winnend of verliezend, de strijd van BKC altijd fair moest zijn, in de loop van de avond deed de trainer, de heer Zuidema, dat ook. Hij vroeg niet alleen sportiviteit van de spelers, maar ook van de mensen langs het lijntje, vooral van de ouders der ju nioren. Uit een en ander bleek wel duide lijk, dat bij bestuur en trainer van BKC voorzit de jongens op te voeden tot flinke, eerlijke sportlui. Intussen, of er dan een speciale reden was om feest te vieren of niet, feestelijk was de bij eenkomst van spelers en BKC-vrien- den in ieder geval wel. Feestelijk en gezellig. Met de samenzang van het BKC-jubileumlied zat de stemming er al dadelijk in. Een reeks van schet sen, voordrachten, zang- en accordeon nummers en hersengymnastiek vulden de avond op prettige wijze. Iets bijzon ders was de schets, waarin in het eer ste deel een jubilaris op een kantoor met woorden en cadeaux gehuldigd werd en in het tweede deel de onuit gesproken gedachten van directeur, col lega's en gehuldigde zelf tot uiting kwamen. „Woorden en gedachten" ze verschilden nog al zoals in de wer kelijkheid ook zo vaak het geval is! Wij wijzen nog even op de door mej. Webeling goed gezegde voordracht. „Hoe zij er over denkt", waarvan de tekst van de heer D. Stellingwerff was, en gaan dan al het verdere goede van deze avond maar stilzwijgend voorbij. Enige boompjes van de aangebrachte beplanting rond het terrein gingen dood Voor een bijdrage in de vervangings- kosten werd een kleine verloting ge houden. WEEKOVERZICHT VISSERIJ Toen de visserij na de vorstperiode eindigde, waren velen van mening dat na de koude de vangsten der snoek baars aanmerkelijk beter zouden wor den. Al zijn nu niet zulke grote verbe teringen ingetreden, toch valt op te merken dat er meer snoekbaars gevan gen wordt. Bij het begin der vorige week, toen de visserij weer begon, boekten de slepers vangsten tot 209 pond en meer per span. De prijzen va rieerden van 0,65 tot 0,73 per pond. De staandnetvissers boekten vangsten tot 60 pond per dag. De aanvoer van rode baars was goed te noemen. De prijzen waren van 0,36 tot 0,41 per pond. De weekbesommingen voor de slepers waren van 200 tot 500 per span. Voor de staandnetvissers was dit tot 80 per vaartuig. De visserij bij Breskens was zeer wis. selvallig. In het laatst der week waren de vangsten aan haring goed. De prijs evenwel liep iets terug van 0,27 tot 0.14 per kg. Voor IJmuiden werd hoofdzakelijk op schar gevist. De weekbesommingen wa ren tot 200 per vaartuig. De omzet aan de afslag bedroeg on geveer 3500. DE POST VVEER DOOR URK VERVOERD De E.U.S.M. „Urks Belang", die in de jongste tijd zoveel veren laten moest en er zodanig voorstaat dat een groot gedeelte der schepen zal moeten wor den verkocht wegens gebrek aan rende ment, krijgt iets terug in de vorm van de postdienst, die door haar ook voor heen werd verzorgd. Deze postdienst zal over enkele maanden weer door haar worden onderhouden. Het is niet meer dan billijk dat de E.U.S.M. meer objecten in bezit krijgt. De bokswedstrijden te Hyppolytushoef Hoewel de publieke belangstelling bij de door De Ring op Zaterdag j.L georganiseerde wedstrijden in Concor- dia te Hippolytushoef enigszins teleur stelde, is deze avond uit sportief oog punt bekeken zeker geslaagd te noe men. Er is hard, maar bovenal zeer fair gebokst, en dit is juist het belangrijk ste wat deze harde sport nodig heeft om aan populariteit te winnen. Over de partijen het volgende: Niggendijker bokste een prima par tijtje in het lichtgewicht tegen Folkers (SSS Alkmaar). Technisch bokste de Ktogman beter, maar de Alkmaarder was agressiever en dit leverde hem een kleine puntenzege op. Jacobsz (De Ring) was in zijn partij heer en mees ter in de ring tegen Snijders (SSS Alkmaar). Deze was wel moedig, maar Jacobsz gebruikte ditmaal zijn linkse directe zo onberispelijk, dat hij een ruime puntenoverwinning behaal de. Josephs (De Ring) had er weer eens echt zin in tegen de geroutineer de Vissers (Haarlem). Na een zeer har de eerste ronde, moest hij helaas door een blessuure op medisch advies sta ken, waardoor de Haarlemmer regle mentair winnaar werd. Nibbeling (De Ring) stelde teleur tegen Antonisse (Haarlem). Wij hadden meer vechtlust verwacht van deze vlieggewicht, maar de pittige Haarlemmer was steeds iets sneller en won verdiend op punten. Van geheel ander gehalte was de par tij Bakker (De Ring) tegen dé sterke Alles (School Brugging Haarlem). Van deze enthousiaste bokser kan De Ring rog veel pleizier beleven. Hij stoot zeer snel en hard en kent geen vrees. De Haarlemmer kon aanvankelijk wei nig tegen de steeds maar aanvallende Bakker inbrengen. In de laatste ronde had hij Bakker door, maar deze beet zich er moedig door heen en plaatste tot tweemaal toe een harde rechtse hoek op de kaak. De Ringman won verdiend op punten. Post bokste tegen Broekhuizen (Haarlem) een demon stratie, wat hem goed afging. Wanneer deze partij om de knikkers zou gaan, voorspellen we de Haarlemmer niet veel goeds, want Post is er momenteel zeer goed in. Winter (De Ring) begon tegen Broek hof (Haarlem) zeer hoopvol, maar was zo onfortuinlijk tegen een goed uitge brachte links directe te lopen op de kin, waarop hij voor meer dan 10 tel len naar dromenland reisde en ver loor door k.o. C. Wisse kwam na een jaar weer in de ring en wel tegen Wijngaard (Alkmaar), die in de eerste twee ron den goed partij gaf maar in de derde ronde het tempo niet meer kon volgen en verscheidene stoten moest nemen. Wisse werd winnaar op punten. Tot slot de partij SandbrinkBrouwer (Haarlem). Deze partij werd door de geroutineerde Haarlemmer op punten gewonnen, uitsluitend door zijn mooie rechte werk. Sandbrink probeerde hiertegen met harde hoeken op de ribben te antwoorden, maar deze mis ten hun uitwerking, omdat zij niet zuiver werden toegebracht. Wij hebben reeds vele wedstrijden van Sandbrink gezien en ook nu weer was onze con clusie. dat deze bokser moet blijven boksen en niet gaan knokken om te winnen. Vermeld zij nog, dat de tegen stander van Colijn niet kwam opdagen, zodat deze partij uitviel. Aagtekerk, Australië—R'dam, 10-1 van Istanbul Aardijk, New York—Java 11-1 te Penang Aidabi, Buenos Aires—R'- dam, 10-1 van Rio de Janeiro Alde- ramin Buenos AiresR'dam, 10-1 te Las Palmas Albireo Rotterdam—Buenos Aires. vertrok 10-1 van Antwerpen Alm- kerk," R'dam—Brisbane, 10-1 te Melbourne Amstelkerk, 10-1 van Tacoradi naar Port Bouet Arendskerk, R'dam—Syd- ney. 10-1 van Marseille Bantam, Java —R'dam, passeerde 10-1. 17 uur Finisterre Bosfontein, 10-1 van Lorenzo Marquez naar Durban Groolekerk, Mombassa— A dam passeerde 10-1 Kaap Guardafut Heelsum, 10-1 van A'dam te Hamburg Ittersum, A'dam—West-Afrika 10-1 te Bordeaux Japara (KRL) 10-1 van San Vicente naar Pacific Coast Joh van Oldenbarnevelt A'damJava, 11-1 te Al giers verwacht Malvina, 10-1 van Tara- kan naar Singapore Nljkerk^vertrok 10-1 van. Marseille naar Barcelona Ootmar- sum, 10-1 van R'dam te Jucaro Prins Frederik Hendrik R'dam—Valencia, pas seerde 10-1 Finisterre Roeblah Java New York, passeerde 10-1 Kaap Guardafui Samarinda vermoedelijk 18-1 van Ma nilla naar Los Angelos S'ad Arnhem, 10-1 van Immingham naar Ceuta Ta- iisse, Batavia—A'dam, passeerde 10-1 Gi braltar Utrecht, GenuaBatavia, 10-1 van Las Palmas Van Hoff 10-1 van Makassar naar Singapore Zeeman R' dam—Java, 10-1 van Belawan Algenib. R'dam—Porto Alegre, 10-1 van Rio de Janeiro Alkaid, Porto Alegre— R'dam, 10-1 van Bahia Alphard, Porto Alegre—R'dam, 10-1 van San Francisco do Sul Almdijk R'dam—Golfhavens pas seerde 10-1, 22,30 uur. Scilltes Alwaki, 7-1 van New York te Baltimore Arendsdijk, 8-1 van Tampa te Mobile Leerdam, 10-1 van Baltimore te Norfolk Lissekerk, Perzische GolfR'dam 11-1 t^ Genua Leuvekerk R'damPerzische Golf, 10-1 van«*Genua Maas Savona— Lissabon, passeerde 10-1 Gibraltar Nieuw Amsterdam, 10-1 van La Gualra naar Cura^ao Noordam, 10-1, 18 uur, var, New York naar R'dam Papen- drecht, Abadan—Lands End passeerde 8-1 Perlm TJlkampek 8-1 'van Singapore naar Rio de Janeiro POST VOOR MILITAIREN OP WEG NAAR INDONESIë Het s.s. „Zuiderkruis" vertrekt Vrij dag 14 Januari a.s. met troepen naar Indonesië. De opvarenden kunnen in Port Said post ontvangen, Indien zij u'terlijk op de dag van het vertrek, dus 14 Januari, is gepost.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2