Stad en Omgeving. Fraaie tweede helft bracht Helder zege Onproductief H.R.C. speelde gelijk tegen zwakke Hollandia-ploeg Gezellige jubileumfuif van de H.B.S.V. Voor het M.S.F. Nieuwe cafétaria De Ring in eigen ring Vader Greidanus kreeg het Gouden Kruisje LET OP! Petten A. v. Lingen naar kam pioenschappen kl. biljart jonker Bruins kampioen tafeltennis Zijpe Julianadorp P. v. d. A. en Indonesië Ver. v. Veeverlossing Verdiende 2-1 overwinning op Beverwijk Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Parketvloer in de vorm van tapijt Beter laat dan nooit, zal de HBSV gedacht hebben en daarom zette deze bloeiende vereniging een genoeglijke soiree-dansante in elkaar, waarop ook twee één-acters werden opgevoerd De voorzitter van HBSV, T. Bijlsnia, opende de avond en vertelde meteen, dat, hoewel de vereniging op 21 De cember dertig jaar was geworden, toch besloten was om nu, bijnaeen maand later, het 30-jarig jubileum te vieren. De directeur van de HBS, dr. H. E. Loen, kreeg toen het woord en deze wensté het bestuur geluk met dit toch niet onbelangrijke jubileum. Hij zei blij te zijn met het bestaan van de vereniging, die een soort der de gemeenschap binnen de schoolmu ren vormt. De samenwerking tussen de vereniging en leraren en ook met de leerlingen is goed en deze goede verhouding moet nog steeds meer tot uiting komen. Vervolgens kwamen vertegenwoordigers van de verschil lende schoolverenigingen op het po dium om hun gelukwensen aan het bestuur over te brengen. Verscheide ne bloemstukjes waren er het bewijs van. Een wel aardige één-acter „Artis- ten" werd door een viertal leden op gevoerd. In de pauze werden lootjes verkocht ten bate van de verenigings kas; mooie prijzen werden later uit gereikt. Joop de Groot speelde nog een paar accordeonsoli met een gewel dige vingervlugheid; deze bijdrage werd door de aanwezigen kennelijk op prijs gesteld. Na de pauze kwam de volgende éénacter aan de beurt, deze „deed" het enorm. De „Russische eie ren", die de zo op zijn rust gestelde huisvader gegeten had, lagen hem wat zwaar op de maag, waardoor hij een fantastische droom kreeg; mis schien kwam dat ook wel, omdat zijn vrouw aldoor klaagde, dat er nooit eens iets gebeurde. Nu, er gebeurde wat, en wel zo iets verschrikkelijks en adembenemends, dat het echtpaar nooit verlangen zou, dat er „iets" ge beurde. Een daverend applaus voor de 6 uitstekende spelers deed de waar dering van de aanwezigen wel uitko men. Na afloop volgde een heel gezellig bal o.l.v. mevr. De WitTuin en met muziek van de gewaardeerde Musical Ramzlers van Jaap Kwak. Zaterdagavond werd in Casino, op een door het Marine Sanatoriumfonds eeorganiseerde avond, 'n herhaling ge geven van de revue, die onlangs door het revue-gezelschap „Tot ons genoe gen" voor de buurtvereniging Buys Ballotstraat-Middenweg werd opge voerd. Ook nu weer deed dit clubje zijn naam alle eer aan. De dames en beren hadden er zin in, en bewezen echt voor hun genoegen op de planken te staan. De vele aanwezigen (de zaal was vrijwel geheel bezet) beleefden ook dikwijls genoegen aan hetgeen over het voetlicht werd gebracht. Het be zwaar dat tijdens de vorige opvoering gold, en wel de te lange pauzes tussen de nummers, was nu voorkomen. Een ronde matroos (zou het een echte ge weest zijn?), luisterende naar de naam „Vandersteng", vermaakte met zijn zeemanshumor de aanwezigen, wan neer het doek dicht bleef. Hij kreeg et telijke keren een daverend applaus. Ook de koornummertjes bleken, gezien en gehoord het applaus, bijzonder in de smaak te vallen. _Naast zijn Indisch en Chinees restau rant „Maison Java" aan de Zuidstraat opende Zaterdagmiddag de heer Van Amstel een nieuw cafetaria. Het inte rieur werd op overeenkomstige wijze ingericht als het naastgelegen établis sement, met dien verstande dat hier een bar werd gebouwd met een flink sant al stevige krukjes. De zaak zit fris in de verf, is prettig verlicht en goed verwarmd. De bezoekers kijken uit langs de gehele Weststraat, wat van belang kan zijn voor reizigers die op de bus moeten wachten. Het was voor onze plaatselijke boks vereniging de Ring j.1. Vrijdag een be langrijke dag. In de boksschool vond n.1. een gezellige avond plaats, ter ge legenheid van het ingebruiknemen van een nieuwe ring. Op zichzelf is dit feit misschien niet zo belangrijk, maar als men weet dat in onze stad een boks vereniging nog nimmer lang heeft kun nen bestaan vanwege de financiële borgen, dan is deze aanschaffing toch wel een bijzonder teken. Hét zegt ons zoveel dat het Helderse publiek de bokssport is gaan waarderen en dat De Ring er in geslaagd is de juiste perso nen aan het roer te krijgen. Het voordeel van deze nieuwe ring is dat de jongens nu ook kunnen trainen in de ring en daardoor al direct de no dige routine opdoen. Onder de bekwa me leiding van instructeur Hessels zal De Ring van deze aanwinst nog veel pleizier hebben. Secretaris Klos nam als waarnemend voorzitter het woord en sprak zijn dank uit voor het grootse werk door bestuur en leden verricht. Zonder ook maar iemand tekort te doen, kon hij niet nalaten om in dit verband een extra^woord van dank te lichten aan de heren Weissenborn en Augusteijn, die alles deden om deze avond tot een succes te maken. Hij stel de beide heren als voorbeeld voor de jongeren. Spreker deelde mede dat De Ring mét 7 boksers heeft ingeschreven voor dé komende nieuwelingen wedstrijden. Nadat voorzitter Weissenborn het lint had doorgeknipt konden de boksers de Ring betreden, waarvan druk gebruik gemaakt werd. Uiteraard bleef het bij sparren, waarbij vooral instructeur Hessels tegen Colijn de toeschouwers nog even liet genieten. Na nog een uur tje gezellig bijeen te zijn geweest, ging men uiteen, met de wetenschap dat De Ring weer een stap verder is in de goe de richting. Ten overstaan van een klein aantal genodigden, onder wie de heren C. Steenlage, wethouder van Sociale Za ken, en H. A. Boon, directeur van de gemeentelijke dienst voor Sociale Za ken, werd Zaterdagmiddag in één der woonvertrekken van het gemeentelijk verpleeghuis aan de Duinweg te Huis duinen, de heer J. W. Greidanus, vader van dit tehuis, gehuldigd in verband met zijn veertigjarig jubileum als dia- coon. Eén van de oudste broeders-aïa- conen, de heer Oostenrijk, was overge komen om de jubilaris het gouden kruisje te overhandigen. Na een harte lijk toespraakje, waarin hij de jubilaris prees om de wijze waarop deze altijd zijn taak te dienen in het licht van het Kruis had opgevat, speldde de heer Oostenrijk hem het gouden kruis je met de sierlijke D op de borst. De geestelijk verzorger van het te huis, ds. Papineau Salm, sprak daarop een woord van gelukwens. Bij de vele malen, dat hij het verpleeghuis had be zocht, was hem opgevallen dat de heer Greidanus in Christelijke naastenliefde de leiding voerde. De jubilaris dankte ontroerd met een enkel woord, waarna allen nog even in ongedwongen samenzijn bijeen bleven. Zie toe op Uw kinderen. Jongens bezitten soms gevaarlijke voorwer pen als munitie en springstoffen, die zij voor U verborgen houden. Doorzoek huis en schuur! PETTEN-ZEGE OP HOLLANDÏA T. Uit een snelle sportieve wedstrijd welke onder prima leiding stond van scheidsrechter C. van Dijk heeft Petten 1 twee puntjes meegenomen uit Tuit- jenhorn. Ruim 5 minuten na de aan vang had Petten reeds een 2—0 voor sprong. Het eerste doelpunt ontstond doordat een schuiver op het doel, van D. Manneveld, door een speler van Hol- landia T. in eigen doel werd geschoten. Het tweede was een fraai doelpunt van de voet van D. Manneveld. Na twee doelpunten van Hollandia T. en één van D. de Graaf kwam de rust met een 3—2 voorsprong voor Pet ten. Het was ongeveer 10 min. in de tweede helft toen Hollandia T. de ge lijkmaker scoorde. Na goed werk van Petten, waarin linkshalf K. Quak de uitblinker was, scoorde D. de Graaf 'n kwartier voor het einde het vierde doelpunt. Hoewel Hollandia T. toen doorlopend in (ie aanval was, wist de Petten-verdediging, waarin ook J. Geensen zich teruggetrokken had, goed stand te houden. Het einde kwam met een 43 overwinning voor Petten. Van 20 tot en met 23 Jan. worden in Helmond voor dat kampioenschap de eindstrijden gehouden tussen de 8 hiervoor geplaatste spelers. Hierbij is ook de bekende Alkm. speler A. van Lingen, die de laatste tijd zeer goed in vorm is. De andere deelnemers zijn W. Bakker en J. Brummer, A'dam, J. v. Beek en A. v. Leeuwen te Eindho ven, If. v. Ommeren, Den Haag, J. van Tilburg te Helmond en K. Dekker te 's Hertogenbosch. Wij wensen van Lin gen veel succes. De tien sterkste beoefenaars van de tafeltennissport in Den Helder hebben Zaterdagmiddag in spannende wed strijden eikaars krachten gemeten, toen in de gymnastiekzaal van het Konink lijk Instituut gestreden werd om het persoonlijk kampioenschap van Den Helder. Van IVA waren er vijf deelne mers, van de Adelborsten drie en van H.C.S.C. twee. Er waren vier prijzen: ae wisselbeker, welks vorige winnaar momenteel in de Oost vertoeft, een pla quette voor de le prijswinnaar, en me dailles voor de winnaars van 2e en 3e prijs. De wisselbeker was beschikbaar gesteld door I.V.A., de andere prijzen kwamen van de drie deelnemende ver enigingen. De wedstrijden, die door een klein aantal enthousiaste supporters werden bijgewoond, hadden een geanimeerd verloop. Het spel stond over het alge meen op een hoog peil, er werd snel en intelligent gespeeld. De op de duur op tredende vermoeidheid vond 'n tegen wicht in de steeds toenemende ambitie, zodat het nauwelijks tot inzinkingen kwam. Fel flitste het witte celluloid over de groene tafels, in volle celluloid tratie gevolgd door de spelers, wier re actievermogen en slagvaardigheid op deze middag van „cracks onder elkaar" wel op een zware proef werd gesteld. Tot vijf minuten voor 't einde bestond nog geen zekerheid, wie kampioen zou worden. Bruins of Padt.Eerstgenoem.de n.aakte voortdurend gebruik van zijn keiharde forehand, terwijl de yeelzij- dige Padt andermaal sterk bleek in de backhand-verdediging. Bruins' back hand is nog vrij nonchalant, Padts fo rehand daarentegen wordt gaandeweg beter. In de beslissingswedstrijd gaf Bruins zijn tegenstander nagenoeg geen gelegenheid om van zijn sterke back hand gebruik te maken. Deze tactische factor gaf mede de doorslag. De partij verliep als volgt; Bruins—Padt: le ga- me t521, 2e game 2116, 3e game 25—23. Ook om de derde plaats werd hard gestreden en wel tussen de jeugdkam pioen Henk Weemhoff en jonker Tjeb- bes. Eerstgenoemde, die de tafeltennis sport nog geen vol jaar beoefent, streef de in deze wedstrijd zijn leermeester Sinjewel voorbij. Hij had een tikje on gelukkig geloot, zodat hij na de vijfde ronde nog op de vijfde plaats stond, maar na de beslissingswedstrijd met jonker Tjebbes was de kleine medaille voor Weemhoff Een keurige prestatie! Om zev enuur, dus na vier en een half uur spelen, waren de wedstrijden voorzitter van I.V.A., de prijzen uitrei- ken. De einduitslag luidde: J. P. Bruins, Adelb. 9 0 18 1 9 J. Padt, IVA 8 1 17 3 8 H. Weemhoff, HCSC 7 3 14 9 7 L. P. Tjebbes, Adelb. 6 4 13 9 6 S. Makelaar, IVA 5 4 11 9 5 J. Sinjewel. IVA 4 5 10 10 4 C. Bakker IVA 3 6 7 12 3 Mevr. Sinjewel. IVA 2 7 6 14 2 K. Smit. HCSC 1 8 4 16 1 J. Groot, Adelb. 1 8 3 17 1 De kolommen geven resp'. aan; ge wonnen, verloren, voor, tegen, punten. NEDERLAND—FRANKRIJK IN ROTTERDAM Naar gemeld wordt zal de landen- wedstrijd tussen Nederland en Frank rijk, waarvoor als datum 23 April was vastgesteld, in het Feijenoordstadion te Rotterdam worden gespeeld. Van de zijde van het bestuur van de KNVB kon men Zondagavond aan het ANP ,geen bevestiging van dit bericht geven. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Franciscus P., zoon van P. Kooijman en A. M. van Duin. Hele- nius S., zoon van A. Dignum en B. Broersen. Johannes B., zoon van N. J. Bijman en M. J. Schram. Ria C., dochter van A. P. J. van Dorsselaer en C. Bloem. Pieter, zoon van D. Brak E A. A. Kos. Jan A., zoon van A. Jonk en P. Schutten. Getrouwd: J. Blolh, 63 jaren, land bouwer en A M. Strooper, 48 jaren, zonder beroep. Overleden: J. Borst, 59 jaren, zonder beroep, echtgenote van N. Tuin. C. Kater, 68 jaren, zonder beroep, wedu we van J. Wijn. G. Hollander, 87 ja ren, zonder beroep, weduwe van C. Prins. A. Olie, 68 jaren, zonder be roep, echtgenote van P. Groot. Ko earas ADVENDO-NIEUWS. Donderdag j.1. hield bovengenoemde vereniging haar jaarvergadering. Na een korte inleiding door de voorzitster werd door de secretaresse het jaarver slag voorgelezen. Veel is er in het afge lopen jaar geschied; door verschillen de sprekers werden leerzame onder werpen behandeld. Op het jaarlijkse reisje werd o.a. de studio en het raad huis te Hilversum bezocht. Een vrou wen- en kinder-koortje werd opge richt. Het laatste viert deze maand zijn één-jarig bestaan. De leden van de verbandcursus maken goede vorde ringen. Het doel is, een vaste kern EH BO-ers te vormen. De penningmeesteresse bracht ver slag uit over de financiën. Aan de orde was bestuurverkiezing. Het gehele bestuur werd herkozen, be halve de secretaresse mevr. Tijsen Dros, die niet herkiesbaar was. In haar plaats werd gekozen mevrouw Kossen Wit. Het bestuur is nu als volgt sa mengesteld: De dames Dunk en vd Vlugt 1ste en 2de voorzitster, Lijmbach en Kossen 1ste en 2de secretaresse, de Graaf en Vroone 1ste en 2de penningm. Het adres der secr. is M. Lijmbach Leeuwerink Koch Vliet 38 M. De postzegelverzameling voor uit zending van het zwakke kind telde dit jaar pl.m. 3025 stuks. Na besprekingen over de a.s. reis en diverse aangelegenheden werd de ver gadering, die een gezellig vejrloop had, inet 't zingen van 't avondlied beslo ten. Donderdagavond vergaderde de afde ling Julianadorp van de Partij van de Arbeid in het café „Het Centrum" van de heer H. Veul. De vergadering was slechts matig bezocht, maar toch waren ook een paar dames-leden aanwezig. Deze vergadering was vooral belegd in verband met het buitengewoon Con gres van de P.'vd A. over de Indone sische kwestie. De heer J. A. Hendrikx hield een inleiding over het standpunt van de partijmeerderheid en zette daar tegenover ook het standpunt van de minderheid uiteen. Tot afgevaardigde naar dit buitengewoon congres werd aangewezen de heer F. vd Woude. Ook werden in deze vergadering de candi- daten voor de groslijst voor de gemeen teraadsverkiezingen van dit jaar vast gesteld. Op deze groslijst, waarover la- er nader gestemd moet worden, werden geplaatst de heren N. Hoöftwman, F. vd Woude, O. Schuit, H. Wolthuis, G. Pot en mevrouw L. SmitCruro. Voor het partijcongres werden geen voorstellen ingediend, terwijl voor het Gewestelijk Bestuur de aftredende can- didaten zullen worden gesteund. Bij de rondvraag gaf een der aanwe zigen de vergadering in overweging op de vergaderingen van de P. vd A. geen alcoholische dranken te gebrui ken. Hierna sluiting. Zaterdag jl. hield de vereniging voor veeverlossing haar algemene ledenver gadering in café Rol. Er waren 15 le den aanwezig toen de voorzitter de ver gadering opende. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Uit het jaar verslag bleek, dat de vereniging 134 le den telde met 1974 koeien. Thans zijn er 141 leden. De veeverloskundige heeft tot ieders tevredenheid zijn werk ver richt en is 136 keer gehaald, terwijl 4 niet-leden zijn hulp inriepen. Deze zijn inmiddels als lid toegetreden. De ontvangsten bedroegen f 2376,34. De uitgaven waren f 2118.67, zodat er een saldo was van f 257.67. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. J. Kistemaker, die aan de beurt van aftreden was, met grote meerder heid herkozen. De omslag voor de koei en blijft vastgesteld op f 0.75 per koe. Het salaris van de veeverloskundige wordt voor 1949 vastgesteld op f 2000. De veeverloskundige wordt voor een jaar benoemd. Inplaats van de heer S. Kant, die moest aftreden als lid van de commissie van toezicht, werd gekozen de heer Joh. Maters. De rondvraag le verde niet veel op, waarop sluiting volgde. j. wiize aan de leiding, 1 0. Helder u, In een spannende en vooral tweede helft fraai door «eldergespcel de wedstrijd is het de witjakke derom gelukt van Beverwijk te w nen. Het was een wedstrijd waarin spanning hoogtij vierde. De ruststand.bracht ?etld"neibuiten achterstand. Bij een sohot baj Dekker kon doelman Boogaard niet onder controle krijgen en ttjdeze glippen, waardoor r.buiten presentje kreeg en Beverwijk het jui^ chen. Maar 2 minuten vóór het liet Boogaard ons deze toen hij een gloeiende kogel van 1hu ten D. v. Lint, die na de rust van plaats had gewisseld met Dekker, op m lijke wijze tot corner verwerkte Er werd door beide partijen verwoed ge streden om de overwinning maarde betere techniek van Helder was oorzaak dat beide punten werden medegenomen Wilde het vóór de rust aanvankelijk niet vlotten, na de rust ging het, mede door het windvoordeel, veel beter. Vooral Himpers en Hoebe hadden hu dag, terwijl ook spil v. d. Neut moeilijk te passeren was. Beverwijk is door deze nederlaag weer een illusie armer geworden, doch zij bezitten nog steeds een goede ploeg waarin vooral het spel der beide vleu- gelspelers v. Lint en Dekker opva Scheidsrechter Schefferie leidde op correcte wijze. De wedstrijd. Helder won de toss, zodat midvoor Harckx de bal voor Beverwijk aan het rollen bracht. Hunt eerste aanval werd onderbroken en Helder probeerde het dan door een schot van Schouwenaars wat naast ging. Aan de andere kant moest Boogaard handelend optreden toen r.binnen Woortman een schot in zond. Hoebe trok er weer alleen tussen uit doch zijn schot ging naast. Bij een volgende Helder-aanval zette Rottier scherp voor en met veel moeite kon r.back de Ruijter redden door corner. Deze, door Pater genomen, ging achter. Weer kwam Helder terug. Via Toes en Puhl kreeg Rottier de bal, een afgeme ten trekbal volgde, doch de gehele Helder-voorhoede miste en ging deze kans dus verloren. Bij een gevaarlijke aanval van B. bracht Beekhoven op keurige wijze de bal voor doel, doch l.back Grapendaal kopte de bal terug. Deze kwam in 't bezit van r.buiten v. Lint, die een scherp schot inzond wat net naast de paal ging. Dan moest even gestopt worden voor Himpers, die bij een duel de bal recht in zijn gezicht kreeg en daardoor even buiten kennis raakte. Gelukkig kon er spoedig verder ge speeld worden. Na 25 minuten kwam Beverwijk op de bovenomschreven In een wedstrijd waarbij H.R.C. over alle linies sterker was dan Hollandia, zag Roomeijer eerst in de laatste mi nuut kans om voor Racing de gelijk maker te scoren. H.R.C. heeft pech gehad, zo wordt het genoemd en ook wij willen deze factor niet helemaal wegcijferen, maar het onproductieve spel van roodwit was wel zo op de voorgrond tredend, dat een overwinning in feite niet ver diend had geweest. Was het anders gelopen, dan had Hollandia deze wed strijd wel eens met dubbele cijfers kunnen verliezen, maar H.R.C. kon dat niet voor elkaar brengen, al dient ge zegd, dat er door de spelers hard is gewerkt. Wij hebben voor H.R.C. slechts één hoop, en dat is, dat in de lopende week een speler gevonden wordt, die misschien niet zo goed kan voetballen, maar een weinig voetbal- hersens bezit. Met deze speler had H.R.C. nu in ieder geval dik gewon nen. Hollandia heeft de laatste weken opvallende prestaties verricht en in derdaad zit er wel verrassing in de snelle uitvallen van haar voorhoede, maar ditmaal waren deze te weinig in getal om effect te sorteren. De achterhoede was ook niet geweldig, een doelman, die het in onze ogen maar matig kan en backs, die veel te lang zaam zijn. Daarbij kwam nog, dat linksachter Hardy zijn tekortkomingen ging aanvullen met minder aangename trucjes, waartegen natuurlijk De Vries weer reageerde. Dat Nieuwstadt ech ter steeds het slachtoffer was van Hardy is ons niet duidelijk, waar schijnlijk ligt hier de oorzaak buiten het veld. De achterhoede van H.R.C. 117. De veldwachter heeft alles in zijn boekje genoteerd. „Ik zal ervoor zorgen, dat die drie brutale rakkers eens gauw gegrepen worden", zegt hij. ,.Ik ga nu dadelijk op pad om die deugnieten te vangen". „Ik ga met u mee", roept de heer Vossema. „En ik ook!" zegt de schilder. Maarwaar moeten Pim, Pam en Pom gezocht worden? 118. Allereerst gaat de veldwachter, vergezeld van de heer Vossema en de schilder, naar Moeder Woeffie toe. J)ie kan hen echter niets vertellen. Het enige wat zij weet, is, dat haar drie rakkers op weg zijn gegaan om iets te kopen. Van de heer Vossema hoort zij dan, wat Pim, Pam en Pom ge kocht hebben. Ze schrikt hevig. „Oh, als hun dan maar niets overkomen is", roept ze. „Ach wat", antwoordt de sluwe vos. „Denkt u liever aan mij. De schade, die ze mij' berokkend heb ben". kreeg het niet moeilijk deze middag en dat was maar goed ook, want een betrouwbare indruk maakte deze linie zeker niet. De kracht van H.R.C. ligt in de middenlinie en vooral De Wer ker speelde een prima wedstrijd. Zijn kijk op de bal is uitstekend en zijn op treden is een voorbeeld voor iedere sportman. De voorhoede combineerde over het algemeen ook niet onaardig, maar het spel is zo peuterig van de roodjes, dat het vertoonde spel geen rechten bood op de zege. Het is mis- scMen hard voor de jongens, die zich toch zeer zeker tot het uiterste heb ben gegeven, maar op deze wijze zou een kampioenschap, dat nu weer in eigen hand ligt, niet verdiend zijn.. Gelukkig kan een kleine ommekeer de balans weer doen draaien en dan is nog van alle's mogelijk. Het zou riiet doenlijk zijn het ge hele wedstrijdverloop van de eerste tot de laatste minuut weer te geven. Het was over het algemeen een bele gering van de Hoornse veste, waarbij de doelpalen een belangrijke rol speel den. Zeker 6 maal kwam de bal tegen het houtwerk en de doelman van Hol landia mag deze attributen voor het voetbalspel wel heel dankbaar zijn De enkele malen, dat Rijkers en De Vries de bal op het bekende presenteer blaadje aan het binnentrio gaven bracht evenzovele malen de handen van de supporters naar het hoofd De eenvoudigste kansen werden verknoeid Hollandia stelde hier weinig tegen- over, maar toch had een aanval suc ces^ toen Swinkels op links was door- gebroken en De Haan vergat uit te open. Hij schoot de bal voor en Bak ker stak zijn been uit. Onhoudbaar verdween de bal toen in het netTo-1) Maar wat betekende dat doelpunt? H.R C. kwam al reeds weer terug en de belegering kon opnieuw een aan vang nemen. En zo vervlogen de mi" nuten tot ver in de tweede heS H.R.C. vergat het roer om te Zelfs een belangrijke omzetting bS met nodig te zijn. Want o.i. had een omzetting met De Werker rechtsbui ten en De Vries midvoor en desnoods Roomeijer linksbinnen wel ie), „Ti Nu moest het ten siX toch Roo meijer zijn, die in de laatste mi een schuiver Inzond, die de zJTp doelman liet glippeil en HRC^Xh nog een punt kreeg, een Dunt HoV E.C van H p c m] hoPen. dat de van H.R.C. een e-eliiM,t doet en 5£'iaiZj iets, dat gedoemd is te 13 S®en opmerking, doch slerht wenk. Ha», slechts een wenk. Haar taak i, wanneer het niet lopen 3 Toch™0™* er nu iets sreheiiY.„„ Toch moet grijpen op spelers 'dfeTTTi terug' maar een bal in m\n<J®r 2«". wijze aan de leiding, i u. Helder üei zich niet ontmoedigen en wij noteerden schoten van Pater, Gast en Puhl, ter wijl even later een keurige kopbal van Schouwenaars net over de lat vloog Nadat Rottier nog eens naast gesch0. ten had, floot de scheidsrechter voor rust. Direct na de hervatting was Helder weg en Gast schoot net over. Bij volgende B.-aanval ontstond een ge. weldige scrimmage voor het H.-doei" Tot driemaal toe werd de bal ingescho^ ten, doch eindelijk zorgde Boogaard voor opluchting. Toes zette Pater aan het werk, doch zijn schot ging net over de lat. Beverwijk nam het initiatief en verschillende aanvallen kwamen tot stand maar steeds strandden zij op de hechte H.-achterhoede. Weer kreeg Pater de bal, een keurige voorzet volgde en het was Puhl, die met een hard schot doelman Brandjes het nakijken gaf (1—1). Er was toen bijna 16 minuten gespeeld. Helder voel- de haar kans en ging steeds met ge vaarlijke aanvallen op de B.-veste af. Rottier kreeg tweemaal achter elkaar een corner te nemen, welke echter wer den weggewerkt. Toen ging Helder er weer over links vandoor. Gast en Pater sneden door de B.-verdediging heen, •een voorzet volgde, waaruit opnieuw Puhl keeper Brandjes liet vissen (1—2), Helder rook de overwinning, maar Be verwijk gaf zich zo niet gewonnen en Boogaard moest steeds handelend op-' treden. Onder de grootste spanning ver streken de laatste minuten en toen tenslotte scheidsrechter Schefferie voor de laatste maal floot, had Helder een keurige en ruim verdiende zege be haald. NEDERLAND SCHRIJFT IN VOOR DAVISBEKER Naar wij vernemen heeft het bestuur van de K.N.L.T.B. besloten ook dit sei zoen deel te nemen aan de wedstrijden voor de Davisbeker. Uit New-York wordt nader gemeld, dat tot nu toe 12 landen voor het tournooi hebben inge schreven, te weten Denemarken, Bel- gie, Chili, Groot Britttannie, Grieken land, Mexico, Noorwegen, Zuid-Afrika, Zwitserland, Turkije, Zuidslavië en Ne derland. Behalve Mexico zullen alle landen in de Europese zone uitkomen. De inschrijving sluit over enkele we ken. schieten. Het zij zo. 6 "et kunnen Nieuw product der Nederlandse industrie. Door een bedrijf te Rotterdam wordt sedert kort een nieuw soort parket ge fabriceerd dat in samenstelling en in de wijze waarop dit wordt aangebracht op de ondervloer afwijkt van de tot dusverre bestaande soorten. Dit nieuwe parket bestaat uit twee onderling met rubberlatex aaneen ge lijmde lagen welke zodanig zijn ver bonden, dat het parket één grote vlak liggende plaat vormt; deze plaat lig los op de ondervloer en wordt hierop slechts vast gehouden door smalle pro fielen langs de plinten van de vloer. Als vloerbedekking heeft het parket veel weg van een tapijt van hout daar het, in afwijking van gewoon parket, op iedere ondervloer kan worden ge legd en daarvan desgewenst weer kan worden opgenomen. Zoals bekend is iedere soort parket samengesteld uit kleine, dunne stukjes hout welke in verschillende patronen, hetzij in visgraat of paneelvorm, kun nen worden gelegd. Ook het nieuwe parket heeft een zelfde samenstelling; in plaats van één laag van dergelijke kleine stukjes hout zogenaamde „friesjes" bezigt men hier echter twee lagen friesjes van dezelfde groot te en met een dikte van slechts 2,5 mm. Als houtsoort voor de samenstelling van dit parket bezigt men „Limba". De friesjes in de bovenste of slijtlaag, v/orden na het leggen van de vloer eerst met vloerlak bewerkt en daarna met was ingewreven; die in de onder laag ondergaan geen impregnatie. Slijt- en onderlaag worden in een overeenstemmend patroon gelegd en wel aldus dat de friesjes in beide lagen in zodanig verband liggen dat de na den in de onderlaag worden gedekt door de friesjes van de bovenlaag en de vezelrichting van de elkaar dekken de friesjes zo veel mogelijk loodrecht on elkaar is gericht waardoor de gehele nlaat buigzaam en veerkrachtig wordt. Beide lagen worden door rubberlatex aaneen gelijmd. Het aldus gevormde parket vormt n grote vlakke plaat van circa 5 mm dikte. Door de losse ligging op de on dervloer is het niet nodig dat voor het aanbrengen van het parket1 wordt ge spijkerd of gelijmd. Hierdoor doet de samenstelling van deze ondervloer dan ook weinig ter zake. Ofschoon tussen vloer en parket geen aparte laag nodig is kan in sommig® gevallen bij voorbeeld ter wering van vocht bitumenmateriaal on net parket worden aangebracht. Vocn^ aan de bovenzijde wordt tegengeh°u den door de inpregnerlng van de 'ri,eS jes in de slijtlaag. Door de losse ligg™ cp de ondervloer is het bekende kl®s sende geluid van parket hier tot ®cfl minimum teruggebracht. De bruikbaarheid van het nieu^® parket hangt in niet geringe ma*e. j. van de houdbaarheid van de geb®ZI? lijmsoort tussen de twee lageh fr'eSJ de rubberlatex. Door bemiddeling v de Stichting „Ratiobouw" te 's-Gr*ll 'A hage is deze latex op zijn houdbaarh onderzocht door het Rubberinstituut Delft, waarbij omtrent de clnurz3^ heid van de lijm dit instituut guns»* verwachtingen koesterde. (Overdruk Economische Voorlicht»0®

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2