Dr. Ir. Smeding vertelt over Noordoostpolder GHR. GEREF. KERK Slageisbediende Zuidoostpolder nu aan de beurt van drooglegging TE KOOP aangeboden Levensgevaar van Vorrink nog niet geweken Afgevaardigden verlaten W.V.V. Van Doveren schreef over het circus Vele hindernissen op de Chinese regering verzoekt ambassades naar Kanton te gaan Purmerender markt Purmerender marktoverzicht kruistocht naar roem en triomf Onze Bridqerubriek Denk aan de naleving van het Vreemdelingenreglement „Het Mysterie van de Prinsengracht1' als serie-hoorspel Vrijdagavond half tien over Hilversum II H. PETTER AdresGebr. Kersbergen, Reigerstraat 20 UW OMZET VERGROTEN Woensdagmiddag heeft dr. Ir. Smeding, directeur van de Wieringermeer en de Noordoostpolder, In een vergadering van Kring IV der H. M. v. L. en „De Jonge Landbouwer" te Hoorn een uit eenzetting gegeven over de opbouw van de Noordoostpolder. Spr. vertelde dat men rijkelijk ge bruik heeft gemaakt van ervaringen bij de Wieringermeer opgedaan. Het oor spronkelijk indijkingsplan werd gecor rigeerd toen bleek, dat bij Gaasterland de grond slecht was en bij de IJssel goed. De dijk werd naar Lemmer ver legd en aan de Zuidkant meer in de richting van Kampen, waardoor tevens een betere verbinding met Zwolle be reikt werd. De vaarten werden, evenals in de Wieringermeer, vóór de droog legging gebaggerd, maar men spoot het zand meteen op grote depóts, waar het ter plaatse gebruikt kon worden voor wegenaanleg. De verkaveling werd uit gevoerd in stukken van 24 hectare, zo dat het mogelijk is bedrijven te maken van 12, 24 en 36 ha. In de kavels wor den voor de afwatering greppels ge maakt, maar na enige jaren komen er draineerbuizen, zodat men prachtige vlakke stukken land krijgt, uitstekend geschikt voor mechanische bewerking. In de Wieringermeer heeft men de fout begaan drie even grote dorpen te pro jecteren, welke fout men in de nieuwe polder heeft voorkomen door in het centrum een groot dorp, Emmeloord, te stichten. Dit zal ook het eerst tot ont wikkeling worden gebracht. De aanleg van de polders is duur, maar men moet niet van de vraag uit gaan: wat kost een hectare polder, want er dient bedacht te worden, dat niet alleen de landbouw van zo 'n pol der profiteert, maar ook, direct een aantal neringdoenden en andere bewo ners dat gelijk staat met het getal land bouwers. De polder is circa 48000 ha groot, waarvan thans 37000 ha ontgon nen is. Het overblijvende gedeelte denkt men dit jaar in cultuur te bren gen. 7000 ha is in andere handen over gedragen, zodat voor exploitatie door de polderdirectie resteren 30.000 ha. - Men sukkelt nog hevig met het ge brek aan bedrijfsgebouwen en daarom wordt vooralsnog niet ipeer grond aan particulieren uitgegeven. Bovendien wil men, dat de gronden eerst de „kinder ziekten" te boven zijn. Débacles voor de boeren worden aldus vermeden. De reeds uitgegeven gronden worden gehuurd door 103 pachters, die al zij het primitief op hun bedrijven wo nen. Na lang en moeizaam overleg is een verdeling naar bedrijfstypen ge maakt. Totaal zullen er 1670 boerderijen komen, en wel 471 van 12 ha, 180 van 18 ha, 730 van 24 ha, 100 van 30 ha, 150 van 36 ha, 9 van 42 ha en 128 van 48 De toestand van de heer Koos Vor rink was Woensdag vrö goed, doch het levensgevaar is nog niet geweken. Naast zijn' verwondingen heeft hij een zware schok en lijdt aan een blaasver lamming en een ingewandsaandoening. Hij moet dan ook nog volkomen rust houden. Na afloop van het onderzoek zullen de stoffelijke overschotten van de beide verongelukte vliegers per vliegtuig naar Nederland worden overgebracht. ha, 2400 ha is gereserveerd voor tuin bouw. Vanwege het Ministerie van Finan ciën is echter bezwaar gemaakt tegen het grote aantal bedrijfsgebouwen, dat een geweldige uitgave zal vorderen. Hierover is het laatste woord nog niet gesproken. Wat de samenstelling van de bevolking betreft, een "gedeelte daarvan zal bestaan uit Walcherse boe ren, die door de herverkaveling van hun eiland daar overtollig zijn. De naamgeving van de dorpen is ge ïnspireerd door de historie van het ge bied, vóór dat het overstroomd werd door de zee. De polder krijgt drie bos sen, in de buurt van Urk, van Kuinre en Kraggenburg (de Z.O.-hoek). De drooglegging en aanleg van wegen is geschied door de Dienst Uitvoering Zuiderzeewerken, de directie van de polder zorgt voor verkaveling en kolo nisatie. Tot welke provincie de polder zal behoren is nog niet uitgemaakt. Over ijssel heeft veel ambitie in die richting, maar het is ook niet denkbeeldig, dat met de Zuidelijke polders één provincie wordt geschapen. Deze provincie zal dan ongeveer 200.000 ha groot zijn, groter dus dan Drente of Utrecht. Ten aanzien van de eerstvolgende polder waarmee begonnen zal worden deelde spr. mede, dat momenteel het plan in Den Haag ligt om de Zuidoost polder te doen praevaleren. Tenslotte beklemtoonde spr. de nood zakelijkheid, dat Nederland moet door gaan met de landaanwinning, wil het zijn eigen export niet opeten en wil het spook der werkloosheid niet opnieuw opdoemen. Hij hoopte, dat de Staten Generaal spoedig een besluit zullen nemen om de inpolderingen voort te zetten. OOK JHR. MICHIELS VAN VERDUYNEN TERUG NAAR NEDERLAND. Naar Aneta van gezaghebbende zij de verneemt, zal jhr. Michiels van Verduynen vandaag tezamen met dr. Drees naar Nederland vertrekken. Uit Parijs wordt gemeld, dat Arthur Deakin (TUC), E. Kupers (NW) en William Carey (CIO) Woensdagmorgen de bijeenkomst van de uitvoerende raad van de Wereldbond van Vakverenigin gen hebben verlaten. Arthur Deakin, de Britse voorzitter van het W.V.V. verliet de voorzitters, stoel, nadat de Sowjetrussische, Ita liaanse, Chinese en Franse afgevaar digden geweigerd hadden deel te ne men aan een stemming over een Britse resolutie om de werkzaamheden van het W.V.V. een jaar op te schorten. „Ik verklaar deze bijeenkomst voor geslo ten goeden dag", zei Deakin, en ver liet met de twee andere afgevaardig den de zaal. Nadat zij de bijeenkomst hadden ver laten, zetten de Sowjetrussiche, Ita liaanse en Chinese afgevaardigden en de secretaris-generaal de bespreking van de agenda voort. DIRECTEUR-GENERAAL VAN DE FAO BEZOEKT EUROPA. Teneinde zich op de hoogte te kun nen stellen van de vraagstukken, wel ke zich met betrekking tot het verho gen van de agrarische productie en een efficiënt gebruik van de op brengsten in Europa voordoen, zal de heer Norris E. Dodd, directeur-gene raal van de FAO, de voedsel- en land bouworganisatie der Verenigde Na ties, in de tweede helft van Januari een bezoek aan Europa brengen en o.a. te Rome besprekingen voeren met ir. A. H. Boerma, directeur van het Europese FAO-bureau. HET BRITS-ISRAELISCHE VLIEGTUIGINCIDENT De Britse minister van luchtvaart heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat alle bewijzen hebben aangetoond, dat de Britse vliegtuigen, welke nabij de Palestijns-Egyptische grens zijn neergeschoten, de grens niet hebben overgevlogen en dat de Britse vliegers, die zich thans in Israëlische handen be vinden, door Israëlische troepen op 'n afstand van ongeveer 16 kilometer bin nen de Egyptische zijde van de grens werden gevangen genomen. In Santpoort dartelen in de hokken van één der grootste fokkerijen op dat gebied in ons land een 70 moerasbevers. Onder de goede zorgen van de heer van der Steen, bestuurslid van de Ned. Ver. van Nutria-fokkers, ge dijen deze subtropische knaagdieren uitstekend. Zij leveren het zeer kost bare nutriabont, dat ontstaat door de lange bovenharen te verwijderen. De bevers leven uitsluitend van plantaardig voedsel en zijn goede afnemers van de doorgedraaide groente van de Beverwijkse veiling. De heer van der Steen met drie van zijn uiterst schuwe en kostbare kostgangers. ZEVEN JAAR VOOR JODENVERRADER. De procureur-fiscaal bij de Bijzon dere Raad van Cassatie concludeerde gistermorgen tot 7 jaar gevangenisstraf met aftrek in de zaak tegen de voor malige rechercheur van politie te Am sterdam H. Blonk. Blonk, die gedurende de bezetting drie en een halve maand ingedeeld was bij het bureau Joodse zaken, in welke functie hij een vrij groot aantal slachtoffers onder Joodse onderdui kers en de zogenaamde „Joden begun stigers" maakte was door het Amster damse Bijzondere Hof veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf met aftrek. De Chinese regering heeft de ambas sades yerzocht Nanking te ontruimen en zich naar Kanton te begeven. PURMEREND, 18 Januari 1949. Aangevoerd: 331 runderen, waaronder 62 vette koeien, 9 stieren, 1 pink en 112 nuchtere kalveren, 43 schapen en 8 vettt varkens voor de levering. 72 melk- en kalfkoeien van 485875. handel kalm; 174 gelde koeien 385560 matig; 12 pinken 310360, stil; 6 gras kalveren 175—215, kalm; 110 schapen en lammeren 60115, 3653, stug; 74 bokken en geiten 1580 stug; 518 big gen 4070, stug; 46 paarden 260550, stug. 2300 oude kippen en hanen, rode en witte 2.50—3 per kg; 1500 jonge hanen, blauwe 2.502.60 p. kg; 200 jonge hennen 58 p. stuk; 200 een den 1.503.50; 250 konijnen 29; 23 ganzen 69; 13 kalkoenen 1315; 5 zwanen 12—18. Het aanbod op de rundermarkt was minder, vooral dat van jong vee was gering. Handel in verse melkkoeien ook heel kalm. Er waren goede gebruiks- beesten onder. De prijzen die nabij de 900 komen te staan, remmen de koop lust. Daardoor wordt meer uitgezien naar een tijdbeest. Ook hier zijn de Prijzen niet laag, doch er zit muziek in. Geldekoeien niet veel vraag. De wel- ders zullen nog wel even met kopen vachten. Jong vee (pinken en gras kalveren) kalm. Aanbod van schapen gering; zeer weinig lammeren. De le vering muntte ook niet uit. Voor de beste schapen werden nog wel hoge Prijzen bedongen. Prijzen van lamme ren niet best. Bokken en geiten ook al stug. De kooplust op de biggenmarkt was niet groot, maar werd later op de dag beter. Dit deed de prijzen iets zak ken. De paardenmarkt wordt van week tot week stugger. Pluimvee klein aan bod met stugge handel. Onder de titel „Hooggeëerd Publiek" verscheen bij Uitgeversmaatschappij Elsevier een bundel losse Circus-schet sen, geschreven door de bekende pu blicist op dit gebied, J. van Doveren. Dat de Nederlandse Circus-biblio- graphie weer eens werd uitgebreid, is voor de liefhebbers van dergelijke lec tuur reeds zeer prettig, maar dat een man als van Doveren hieraan debet is, kan niet anders dan worden toege juicht. Immers, hij is de man, die se dert 1929 in de kwaliteit van perschef zijn sporen bij Strassburger, Knie, Sar- rasani. Hagenbeek e.a. méér dan ver diend heeft. Daarnaast maakte hij veel studie van de zo uitgebreide buiten landse vak-literatuur, zodat hij over een dosis gegevens beschikt waaruit, niet enkele tientallen, doch stellig honderden boeiende opstellen te distil leren zijn. Wij kunnen gerust zeggen dat deze eerste serie, zélfs voor de ingewijde, zeer interessant is. In een ca. 50 schet sen laat de schrijver o.m. talloze grote directeuren en artisten paraderen voor het „Hooggeëerd Publiek" en belicht hun leven en loopbaan op zeer geslaag de wijze. Hij moge zich weliswaar soms ten aanzien van een jaartal of bepaalde mededeling even vergissen, wij verge ven hem dit gaarne. Als circus-man heeft van Doveren zich het circus-tem po moeten eigen maken, hetgeen ten enenmale onverenigbaar is met het geduld en de accuratesse van de cons ciëntieuze historicus. Bovendien staat hier tegenover dat hij ons in zeer ge comprimeerde vorm zoveel belangwek kends en wetenswaardigs vertelt, dat wij zijn werk zeer zeker dienen te re kenen tot het allerbeste hier te lande. Sommige lezers kunnen het een be zwaar achten dat de gereproduceerde foto's niet steeds aansluiten bij de tekst*. Voor ons gevoel zijn de illustra ties echter hoofdzakelijk toegevoegd teneinde de gewenste sfeer te schep pen. Het betreft hier vrijwel uitsluitend actie-opnamen, hetgeen zeer prijzens waard is, en ze zijn van voortreffelijk gehalte. Dat auteur en uitgeefster hiertoe voor het merendeel Strassburger-mate riaal benutten, is begrijpelijk. In de eerste plaats is van Doveren sedert tal van jaren aan het huis Strassburger verbonden en in de tweede plaats: al moge goede wijn dan geen krans be- hoevgn, de voortreffelijke kwaliteiten van Strassburger kunnen nimmer ge noeg onder het oog van het Nederland se volk worden gebracht Resumerende: Van Doveren voert de lezer achter de schermen. Doet dit op vlotte wijze en met grote kennis van zaken. Steunend op een kolossale hoe veelheid data- en feitenmateriaal ver telt hij over het wel en wee van de ontelbare circus-prominenten uit het heden en verleden. Hij verhaalt ons NIEUWE AFDELING STICHTING VOOR DE LANDBOUW. Met ingang van 15 Februari is mr. V. G. M. Marynen benoemd tot secre taris van de in te stellen hoofdafdeling tuinbouw Van de Stichting voor de Landbouw. Over de samenstelling van het bestuurscollege van deze hoofdaf deling worden besprekingen gevoerd. van de teleurstellingen en miskenning, onverbrekelijk verbonden aan de kruis tocht naar roem en triomf. Van puis- sante rijkdommen en bittere armoede. Hij belicht zowel de nuchter zakelijke kant van het circusbedrijf, als de ro mantiek van het zwerversbestaan. Evenals in de burgermaatschappij, ontmoeten wij in Van Doverens we reld, de strijd tussen goed en kwaad, macht en recht, leven en dood. Maar steeds opnieuw worden jyij doordron gen van de grote, bijna alles overwin nende liefde welke de circus-mens koestert voor zijn vak en voor zijn wérk. 3 Vooral ook om die laatste reden is Van Doverens „Hooggeëerd Publiek" een boek, dat ieders aandacht ten vol le verdient. B. Oost: S:. 8, 6, 3, 2 H.: b, 8, 6, 4 R: K.: 9,8,7,5,4 10, 2 UIT DE HOGE SCHOOL. Er zijn van die spellen, die niet te maken schijnen, zelfs als men de vol ledige kaartverdeling kent; of, wat ook voorkomt, juist omdat men de volledige kaartverdeling kent. Een prachtig voor beeld hiervan ontleen ik aan de Brid- geworld. Noord: Schoppen: a, b, 9, 4 Harten: 10, 5, 3, 2 Ruiten. 9, 8, 4, 3, 2 Klaveren. West: S.. h v, 10, 7, 5 H.: R.: a. v, b, 7, 5 K.: b, 6. 3 Zuid: Schoppen: Harten: a, h, v, 9, Ruiten: h, 10, 6 Klaveren: a, h, v, Z speelt 6 H. Indien W met R. a uitkomt en R. naspeelt, is het spel natuurlijk niet te winnen. Maar laten we aannemen, dat W met Sch. h uitkomt, hetgeen toch geen gezochte uitkomst is. Z moet dan als volgt spelen: Hij troeft met troef 7; legt dus Sch. 4 van N. Hierna speelt hij tweemaal troef en vervolgens KI. a, h. v. Hierna ont staat ;de volgende situatie: Noord: Schoppen: a, b, 9 Harten: 10, 5 Ruiten: 9, 8 Klaveren: West Schoppen: v, 10. 7 Harten: Ruiten: a, v, b, 7 Klaveren: Zuid: Schoppen: Harten: v, 9 Ruiten: h, 10, 6 Klaveren: 10, 2 Z speelt nu KI, 10 na, die hij op ta fel aftroeft, met troef 10. W gooit R. 7 bij. Hierna wordt H. 5 van tafel ge speeld en natuurlijk op H. b gesneden. W gooit R. b bij. Thans volgt H. v. Wat moet W bijgooien? Indien hij R. v. bij- gooit, speelt Z R. 6 na. W moet dan Sch. naspelen na met R. a aan slag ge komen te zijn, zodat Z-N nog maken: 2 Sch. slagen en R. h. W moet dus wel Sch. 10 bijspelen. N gooit R. 8 bij. Nu wordt O met KI. aan slag gebracht. Z. speelt n.1. KI. 2 O moet Sch. naspelen en de rest is voor N door Sch. a, b, 9. Als men het eenmaal weet. is het eenvoudig genoeg. Mr. X. C. GOUDSMIT. S.: H.: R.: KI.: Oost: 8, 6, 3 b, 8 9. 3 DOUANE-OVEREENKOMST TUSSEN BENELUX EN ZWITSERLAND Belgie, Nederland en Luxemburg hebben een douane-overeenkomst met Zwitserland gesloten, zo is te Brussel medegedeeld. DE BENOEMING VAN PRINS BERNHARD TOT COMMISSARIS VAN DE KLM. De KLM persdienst deelt mede. Z. K. H. de wens te kennen hpeft ge te ven van alle eventuele emolumenten, verbonden aan dit commissariaat, af te zien. ONDERHOUD PROVINCIALE WEGEN De Hoofd-Ingenieur van de Provin ciale Waterstaat in de directie Noord- Holland zal op Donderdag 3 Febru ari a.s. overgaan tot het aanbesteden van het onderhoud van de navolgende provinciale wegen gedurende het dienstjaar 1949: VerlaatSchagen Oudesluis, Stolpen Kolhorn Wie- ringerwerf, de ringweg om Schagen, KoedijkVerlaat, AartswoudMid- denmeer, AlkmaarMedemblik, Ver laatHoorn, Alkmaar—Noord Schar- woude, AlkmaarOmvalenz. enz. Tevens zal dan worden aanbesteed het onderhouden van de kanaalvakken Stolpen—Schagen en SchagenKol horn. Met nadruk wordt van officiële zijde de aandacht gevestigd op de bepalin gen, die bestaan omtrent het verlenen van nachtverblijf aan vreemdelingen. Ieder die dat doet is verplicht daar van, hetzij mondeling hetzij schrifte lijk, binnen vier-en-twintig uur mede deling te doen aan de politie, dat wil zeggen, aan het hoofd van de plaatselijke politie, dat is de burge meester. Overtreding van dit voor schrift wordt gestraft met geldboete of hechtenis. Blijkens ontvangen me dedelingen, zal op de naleving van deze bepalingen, nodig geworden door dat een groot aantal vreemdelingen clandestien in ons land verblijf houdt, streng woeden "toegezien. ONDERHOUDSWERKEN DIJKEN EN HAVENS Door de Rijkswaterstaat werd een dezer dagen aanbesteding gehouden van het onderhoud van de navolgende kunstwerken enz. gedurende het jaar 1949. a. De afsluitdijk van de voormalige Zuiderzee tussen Wieringen en Zu- rich met bijbehorende hoofdgebouwen en terreinen; b. Sluizen en de afsluitdijk te Den Oever en Kornwerderzand met dam men en gebouwen; c. De havens en dammen te Bree- zanddijk en Kornwederzand, Den Oever met bijbehorende terreinen; d. De schutsluizen en bruggen in de afsluitdijk, enz.; e. Het weggedeelte op de afsluit dijk. Hoogste inschrijver was het aan nemersbedrijf D. Verstoep te Den Haag met -639.000,—. Laagste in- schrijfster de Maatschappij tot Uit voering van Zuiderzeewerken, kort weg genoemd de M.U.Z. te 's-Graven- ïage voor 521.800, Het bekende detective-verhaal van onze redacteur, de heer Tjeerd Adema: Het mysterie van de Prinsengracht, dat onlangs als feuilleton in ons blad werd gepubliceerd en daarna door ons in boekvorm werd uitgegeven, heeft vele lezers uren van prettige spanning en ontspanning geboden. En geen wonder, want de heer Adema weet zijn verhaal met smaak en kennis van zaken op te dienen. Hij begon het schrijven van zijn ken in dit genre werden geschreven, die altijd in een buitenlandse sfeer spe len. Aan een locale Nederlandse kleur bestond behoefte en de heer Adema, dit voelende, is in zijn opzet zeker ge slaagd. Wij leggen hier nog eens de nadruk op, omdat het „Mysterie" thans door de VARA over Hilversum II, on der regie van Willem van Cappellen als seriehoorspel zal worden .uitgezonden. Het eerste deel getiteld: „Een ver schrikkelijke ontdekking" kan men a.s. Vrijdagavond om half tien beluisteren. Daarin zullen spelen: Meneer de Wit, makelaar, Rien van Noppen; Marlanne, zijn zuster, Atle Crok; Nico, zijn zoontje, Gerrlt Llmper; Dr van Bremen Constant van Kerckhoven; Mar- got van Bremen, zijn vrouw, Enny Mols —De Leeuwe; Meneer van Heerde, ban kier, Huib Orlzand; De Vries, tandarts, Herman van Eelen; Van den Brink, apo theker, Willem de Vries; Mevr van den' Brink Betty Kapsenberg; Juffrouw Schaafsma, Miep van den Berg; Ds van Beveren, Daan van Offelen; Mevr van Beveren, Péronne Hosang; Marle van Beveren, Eva Janssen; Henk Beekman, inspecteur, Robert Sobels; Mr Visser ad vocaat, Anton Burgdorffer; Mevr Visser, Madeion Waldorp; Mevr Jaarsma, Mien van Kerckhoven; Meneer Dupois, Wam Heskes; Juffrouw Dupont lerares, Dogi Rugani; Meneer Bassing, dir van de HBS, Paul Deen; Mevr Bassing, Annie Brug- mans; Josientje, kamermeisje, Alexandra Bouwmeester; een kellner Jo Vlscher Verder nog enige gasten Zij, die het boek of feuilleton lazen, zullen zeker Vrijdagavond niet bij de radio ontbreken ONDERHOUD RIJKSWEG AMSTERDAM DEN OEVER Bij de onlangs gehouden aanbe steding door de Rijkswaterstaat in de Directie Wegen te 's-Graven- hage van het onderhoud van de Rijksweg Amsterdam-den Oever ge durende het jaar 1949 was de hoogste inschrijver de N.V. Reef's Aanne mersbedrijf te Oldenzaal voor een be drag van 144.500,terwijl de laag ste inschrijver was de firma J. Ooms en Zoon te Avenhorn met een bedrag van 139.400,P. Daalders Aanne mersbedrijf N.V. te Alkmaar was slechts 40,hoger. ONDERHOUD GROOT NRD. HOLLANDSKANAAL De Hoofd-Ingenieur Directeur van de Rijkswaterstaat te Haarlem zal op 4 Februari a.s. te zijnen burele aanbe steden het éénjaarlijks onderhoud van het Noord-Hollandskanaal van Jac. Claesensluis tot Nieuwediep. Na 21 Januari a.s. zal het betreffende be stek ter lezing liggen bij de Tech nisch Hoofdambtenaar de heer C. Wijker, Buitenhaven te Den Helder. Het bestek kan men ook bestellen bij elk postkantoor. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon en Broertje JACOB CORNELIS. C. NOORDA DUINKER. H. K. NOORDA. JANNEMAN. Den Helder, 19 Jan. '49. Oostslootstraat 53. Enige en algemene kennisgeving. RIENK DIJKSTRA en DIEUW GEERVLIET, Wed. S. G. de Rijke, geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Vrij dag 4 Febr. a.s., voorm. 11 uur, ten Raadhuïze. Den Helder, 19 Jan. 1949. Van Galenstraat 65. Spoorstraat 18. Gelegenheid tot feliciteren; Zondag 23 Jan. a.s. van 3.305 uur, Spoorstraat 18, ingang Weezenstraat. Enige plaatselijke kennisgeving. Heden overleed plot seling onze innig ge liefde Man, Broer, Zwager en Oom* de Heer SIMON NICOLAAS BAKKER, op de leeftijd van 65 jaar. Uit aller naam, Mevr. W. C. BAKKER- DIJKSHOORN. Den Helder. 18 Januari 1949. Loodsgracht 29. De begrafenis vindt plaats Vrijdag a.s. 21 Januari '49 n.m. 14.15 u. op de Algem. Begraaf plaats te Huisduinen. Vertrek Loodsgracht 29 n.m. 14.— uur. Algemene kennisgeving. Heden overleed, nog vrij onverwacht, tot onze droefheid, onze liefhebbende Man, Va der en Behuwdvader, de Heer PIETER WILLEM LEVERING, op de leeftijd van 68 jaar. Den Helder, 18 Januari 1949. H. A. Lorentzstr. 102. Uit aller naam: Mevr. M. LEVERING ZEGEL. De begrafenis heeft plaats Zaterdag 22 Ja nuari a.s. n.m. 13 uur op de Algem. Begraaf plaats te Huisduinen. Vertrek H. A. Lorentz- straat n.m. 12,45 uur. Na een gelukkig bezit van 20 dagen is weder om van ons» wegge nomen onze jongste lieveling en broertje ADRI. JOH. MAESSEN. H. H. A. MAESSEN —v. d. BRAAK. JOPIE, ROBBY en GERARD. Breezand, 18 Jan. 1949. Zandvaart 68. Het Bestuur van de Partjj van de Arbeid afd. Anna Paulowna, geeft met groot leed-/ wezen kennis van het plotseling overlijden van zijn voorzitter JAN DEKKER, Wethouder en Loco burgemeester. 19 Januari 1949. STEENGRACHT. D.V. hoopt voor te gaan op Vrjjdag 21 Januari des avonds te acht uur Ds. W. RUITER, van Sneek. De Kerkeraad. gevraagd Jan in 't Veltstraat 84. NET MEISJE gevr. voor d. en n.. in klein gezin. Moderne flat. Centr. verw. REIJN, Deurloostraat 116III. Tel. 20935 A'dam. MENTAL TRAINING doet voor Uw geest, wot sport en heilgymnastiek voor Uw lichoam deen. Het maakt U fit en in alle opzichten méér woord. Ons boekje DE VOLWAARDIGE MENS licht U volledig in. Gratis en vrijblijvend op aanvraag I PELMAN INSTITUUT Damrak 68 - Telefoon 41878 AMSTERDAM (Erkend door de Insp. van hef Schr. Onderwijst. lONDEN- PARIJS- NE W YORK JOH. MOS en Zn., WASSERIJ „INSULINDE" Kunnen nog ENIGE MEISJES geplaatst worden. Aanmelden: Koningstraat 25 of aan het kantoor te Schagen. 1 Kozijn met Suite-deuren voorzien van Glas in Lood, 1 Kastdeur en 2 Kastdeuren met imitatie spiegelglas. CABARET MARINE SANATORIUMFONDS IN CASINO. AANVANG 8.00 UUR. KAARTVERKOOP voor a.s. ZATERDAG is weer in volle gang b(j: K 18, Keizerstr.; Middenweg 203; H. A. Lorentzstr. 101 Voorziet U vroegtijdig van plaatsen. HET BESTUUR. X Dit bereikt U door regelmatig Uw advertentie te plaatsen in dit dagblad

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 5