Stad en Omgeving. De intrede van ds. C. J. Rasch Turnkring Holl. Noorder-Kwartier heeft twee leden van verdienste Geanimeerd soirée-dansante O.K.K, Derde predikant in de Ned. Herv. Gemeente Moeders en zonen „MARSDIEP" IN CASINO en z'n zwemmers op de gladde vloer. Leden van Olympische keurploeg werkten mee Dammen. H.C.S.C. I-Z.C.FC. 2 1 -0 Van Loo. Den Heider. en Sieuwerts. A. Paulown werden ie Schagen gedecoreerd wi. m, ^jsrEXL~'tSSTSüt Pijn - Pijn - Rheumatische pijn Texel Burgerlijke Stand Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom De derde predikant in de N'ed. Herv. gemeente alhier is gistermorgen in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat door ds. J. W. de Hoest bevestigd. Vele gemeenteleden heetten door hun aanwezigheid de nieuwe predikant welkom. Vóór de preekstoel palmen en bloemen en een feestelijk orgelspel over de hoof den van de velen, die in het huls des gebeds samengekomen waren om hun nieuwe predikant te ontvangen. Ds. De Hoest las, na het zingen van Gezang 83, uit het Evangelie van Lu cas uit het derde hoofdstuk de verzen 21 en 22 en van het vierde hoofdstuk vanaf vers 1. Uit het gelezene was ook de tekst gekozen, namelijk het gedeel te over de verzoeking in de woestijn. Wy allen leven in een bezeten wereld, bezeten door allerlei machten, door oorlog, door snelheid, door een over vloed van geluid en nieuws. Ieder wil vrede, maar dat lijkt een fata morga, na. Alle twist weg en dan één wereld, wat zou dat mooi zijn. Zo zegt de dui vel het ook tegen Christus, als Deze hongert in de woestijn: Maak van deze stenen brood, Gij zijt immers Gods ge liefde zoon? Moet Gij nu verhongeren, Gij die vrede brengen moet? En later op de tinnen van de tempel: Ziet, dit is de wereld, die is helemaal van mij en Gij kunt haar hebbn, alles zal ach ter U komen. Maar Jezus zegt: Ga ach ter mij, satan. Gods kracht bezielt Hem en Hij overwint de satan. Hij overwint zonde en dood, zijn Rijk zal komen. Waarom twijfelen wij nog, Hij heeft toch bewezen de macht te hebben? Al lijkt het een fata morgana, het komt gewis. Nu komt hier in uw midden een nieuwe predikant en zal u dit evangelie prediken. Begin niet met critiek, maar laat ons samen met hem bidden: Verlos ons van de boze. Nadat ds. Rasch door ds. De Hoest op de gebruikelijke manier bevestigd was, zong de gemeente Gez. 112 de verzen 1 en 3, waarna de dienst be ëindigd werd. De Intrede. In de middagdienst om half drie hield ds. C. J. Rasch voor een goed bezette kerk zijn intredepreek. Ds dienst werd geopend met het zingen van Gezang 1321 en 2, waarna ds. Rasch een gedeelte las uit Jesaja40 en uit Mattheus 28. Na het gebed preekte ds. Rasch naar aanleiding van Mattheus 28 vers 18: En Jezus trad na derbij en sprak tot hen, zeggende: Mij is gegeven alle macht in de hemel en op aarde. Is het waar dat Jezus de macht heeft, de oppermacht? Heeft niet het geld, de oorlog', het communisme, het egoisme of welk ander isme <-ok, meer macht? Neen, al deze machten zijn bij voorbaat onttroond, zij worden uitge schakeld. Een systeem, waar geen critiek op mag worden uitgeoefend kan niet bestaan in deze wereld, waar in de mensen zo graag hun eigen ik willen laten gelden. Het eigen ik kan ook nooit zegevieren. Wel voor een poos misschien, maar op de lange duur gaat het nooit goed. Want we worden ontevreden en erkennen dat de wil tot macht altijd on zelfverme- tiging uitloopt. Het geld, de zucht naar het geld kan ook nooit blijven bestaan in deze tijd van inflatie en devaluatie, door de oorlog ons ge- In de Tivolibioscoop wordt Donder dagavond voor de Volksuniversiteit een Hollands toneelstuk opgevoerd, wat stellig de aandacht van vele stadgenoten zal trekkend De medespelenden zijn Neel Knoop, Fred Sterneberg, Lily Meulman, Alex Faassen en verder nog Jap van Herwijnen, Hans Culeman en Gerda Ruyters. Het stuk, dat door Han- no van Wagenvoorde geschreven is cn dus echt Hollands, kan de vergelijking met buitenlandse toneelwerken glans rijk doorstaan. Wij geven hier een kort overzicht ervan en herinneren eraan dat dit iets bijzonders is, waar U echt van zult kunnen genieten. In Holland staat een huis; in dat huis v oont een doktersweduwe met haar -vier kinderen, een dochter en drie zoons. In dit gezin worden wij binnen gevoerd doo,r een figuur Oom Ste ven die er eigenlijk niet is. Hij is een jeugdvriend van de vrouw, Martha, on hij verpersopnlijkt voor haar alles, wat er nog aan droom en romantiek slui mert, in haar hart. Hij leeft ver van haar weg, maar zij krijgt wel eens brieven van hem, zij spreekt over hem met haar kinderen en als zij alleen is en mijmert, peinst over het verleden of probeert met zichzelf in het reine te komen, houdt ze in gedachten lange gesprekken met hem. Op deze wijze is Oom Steven aanwezig. Als de personen uit het stuk met zichzelf bezig zijn, speelt hij de tegenpartij, is hij hun ver leider of hun geweten. Wat gebeurt er nu in Martha's huis? Het eerste bedrijf speelt in 1930. De kinderen zijn nog kiein en Martha droomt zich hoe hun toekomst vijftien jaar later zal zijn. Al les even vredig en harmonisch, braaf en fantasieloos. Maar dan toont het tweede bedrijf onr de werkelijkheid 15 jaar later, in 1945 dus. Er is intussen een oorlog ge weest, waarmee Martha in haar droom geen rekening gehouden heeft. De kin deren lijken niet veel op het ideale beeld, dat hun moeder van hen ge maakt heeft Zij komt met allen in con- fliet, omdat zij eigen wegen kiezen, die niet stroken met haar strenge opvattin gen van plicht en moraal. In het derde bedrijf leert zij haar kinderen aan vaarden Zij begrijpt, dat zij in een an dere tijd volgens gewijzigde innerlijke wetten leven en dat zij ze vrij moet laten om ze te behouden. „Liefde en bezit zijn twee" laat zij zich door Oom Steven voorhouden en Martha leert haar les. bracht. Doch ook de ooriog, die nog maar pas bij ons geëindigd is en z'n kop weer opsteekt in andere delen der aarde, kan ook de wereldheerschappij niet voeren. Wij weten allen, dat dit de weg van de macht niet is maar de weg van de haat. Mij, zegt Jezus, is alle macht gegeven, in de hemel en op de aarde. Deze halfgoden zullen voorbij gaan, om plaats te maken voor God, die ons in Jezus is geopenbaard. De oude goden dragen de dood al in zich, ze zullen vroeg of laat verdwijnen. God spreekt niet plotseling een von nis uit, maar langzamerhand komt hun verval. Daarom hoeven we nooit bang te zijn voor allerlei machten, Christus heeft alle macht gekregen en zal zijn rijk doen komen. Het is geen verloren zaak, want zo lief heeft God de we reld gehad dat Hij Zijn eniggeboren Zoon heeft gegeven, opdat een iegelijk die in Hem gelooft niet verderve, maar het eeuwige leven hebbe. Na het orgelspel richtte dr. Rasch een kort persoonlijk woord tot zijn bei de collega's, de kerkeraad en kerk voogdij, de verschillende verenigingen, de organist en de koster, de jeugd en in het bijzonder de burgemeester. Nu aan het werk, dikwijls zal het moei lijk zijn, doch Jezus heeft macht om ons te helpen bij de verbreiding van Zijn woord. Vervolgens werden woorden van welkom gesproken door ds. Borghardt namens het rechtzinnige deel van de gemeente, de voorzitter van de kerk voogdij, vertegenwoordigers van de Lutherse en Doopsgezinde gemeenten en door ds. De Hoest namens de ring. Ds. Rasch sprak in het algemeen een kort woord van dank, waarna de dienst werd beëindigd. De meeste van de ruim dertien hon derd leden van de zwemvereniging „Marsdiep", uitgezonderd dan de vijf honderd jeugdige „Marsdieper*", heb ben zich Vrijdagavond slechte vereni gingsmensen getoond. Want heeft het bestuur alle moeite gedaan om een goede feestavond te organiseren, dan r.iag men toch zeker van de leden ver wachten dat zij door van hun aanwezig heid blijk geven, hun belangstelling en waardering betonen. Maar laten wij de wegblijvers echter de verzekering geven dat hun wegblijven al'erminst gerechtvaardigd was. Doordat de voorzitter van „Marsdiep" de heer van Vendeloo de regie in han den had van het toneelstuk „De Zond vloed" eveneens op deze avond opge voerd door de toneelgroep de „Lyceïst", werd het openingswoord uitgesproken door de tweede voorzitter de heer J. D. Brandt. De heer Brandt heette alle aanwezigen van harte welkom en sprak tevens z'n dank uit aan allen die hun medewerking voor deze avond hebben willen geven. Gaarne gaf hij daarop het woord aan de „Lyceïst". Wat de inhoud van dit stuk van Louis Lockeer betreft, hierop behoeven wij nu niet nader meer op in te gaan daar wij eerder reeds hierover schre ven. Alleen kunnen wij dit nog opmer ken dat door deze kunstzinnige vertol king van dit echt stoere Zeeuwse plat- telandsverhaal opnieuw bewezen is dat goede leiding ook het amateurstoneel het sublieme en warmdoorleefde toneel spel zeer dicht kan naderen. „De Zond vloed" werd ook ditmaal, uitgezonderd het ietwat stroeve begin, goed en met overgave gespeeld, voor welk succes hulde toekomt niet alleen aan de mede spelenden, maar ook de regisseur en hoofdrolvertolker de heer J. van Ven deloo. En der traditie getrouw, na afloop van het laatste en derde bedrijf zetelden Jaap Kwak en zijn vier mede musici zich achter het nu gedoofde voetlicht en kon het bal een aanvang nemen. Tot na middernacht hielden de meestuiteenlo- pende muzikale creaties jong en oud op de gladde vloer bijeen en droegen niet weinig bij tot het volledig slagen van deze feestavond van „Het Marsdiep" De wens van voorzitter Roodenburg in zijn openingswoord geuit, n.1. dat deze feestavond in Formosa een echte ouderwetse O.K.K.-avond zou mogen worden, is niet alleen in ver vulling gegaan, doch zelfs in gehal te nog ver overtroffen, door het zeer bijzondere karakter dat mevrouw Janzenvan Nimwegen en mej, Ger ritsen, twee leden van de Nederland se olympische ploeg, door hun mede werking aan deze avond gaven. Zij gaven onder meer dezelfde bal-oefe ning als die op de Olympiade moest worden gemaakt, zodat wij en dat waren er zeer velen toch nog een fragment van dit we^eldsportevenement hebben kunnen zien. Voor een stampvol Formosa, be groette de heer Roodenburg in het bijzonder de bestuursleden van de zusterverenigingen en de heer van der Linde, bestuurslid van de Helderse Sportraad. De voorzitter deelde mede, dat op de 's middags te Schagen gehouden cüstrictsvergadering van de Turn kring, het onlangs ingestelde ere- cpeldje voor bijzondere verdiensten, door de voorzitter van de Turnkring, Mr. Breebaart, was uitgereikt aan de directeur van O.K.K.. de heer van Loo. Met een hartelijk applaus compli menteerden ook de aanwezigen deze merkwaardige figuur in de gymnastiek - wereld, die binnenkort zijn achtenze- ventigste levensjaar zal ingaan. Nadat wij, na enkele fox-trots, had den kennis gemaakt met de prima ,Rhythm Fans", vergastte mej. Ger ritsen ons op een serie vrije oefenin gen. Hierbij bleek, dat dit lid van „Kracht en Vlugheid" zeer terecht uit verkoren was de eer van ons land in Londen te vertegenwoordi gen. Zij demonstreerde een charmante souplesse en een rustige vaste wijze van werken. Haar oefening werd fraai uitgevoerd. Wat wij nog niet wisten en hetgeen een prettige verrassing vormde, was het O.K.K.-cabaret. Naarmate de da mesleden van onze oudste turnver eniging het door het klimmen der jaren, wat moeilijker krijgen met de oefeningen, schijnt het met het maken van jolijt en het opvoeren van aller aardigste één-acters, steeds beter te gaan. In de loop van de avond trad dit groepje geregeld op en het be stuur van O.K.K. behoeft zich in de toekomst, ten aanzien van het punt ontspanning, verder geen zorg te maken. Ook voor dit onderdeel een goede leider en ons plaatsèlijk amu- gementsleven is uitgebreid met het O.K.K.-cabaret. Natuurlijk verscheen ook de heer van Loo met enkele leerlingen en kre gen wij een goed uitgevoerde knots oefening te zien. Na enkele Engelse walsen hadden wij het genoegen met de prestaties van mevr. Janzenvan Nimwegen kennis te maken en wel in een oefe ning, die voor Den Helder vrijwel nieuw genoemd kan worden, namelijk de evenwichtsbalk Ongetwijfeld hebben de bestuurs leden van onze gymnastiekverenigin gen, na het zien van dit prachtige nummer, het plan opgevat, tot aan schaffing van dit betrekkelijk een voudige toestel over te gaan. Mevr. Janzen liet op voortreffelijke wijze zien, hoe zeer ook haar ver kiezing verantwoord was. Zij maakte onder meer een handstand-overslag en maakte op de dunne bank haar oefe ning voor- zowel als achterover. Ook mej. Gerritsen bleek volkomen vertrouwd op de evenwichtsbalk. Zij maakte allereerst een kopstand, vervol gens een brug, de spagaat of schrede- zit, een zweefstand, rollen voor- en achterover, om daarna met een prach tige radslag af te gaan. Uit een oog punt van techniek, was dit nummer zeker het fraaiste van de avond. Voor al de wijze, waarop zij, staande op de rechtervoet, achterwaarts de linker voet tegen het hoofd bracht, demon streerde haar bijzondere klasse. Na enig cabaret en enkele dansen, traden beide dames ten slotte voor de derde en laatste maal voor het voet licht om de bal-oefening te maken, welke eveneens verplicht was op de spelen in Londen en waarmede Ne derland tweede werd. Met pianobegeleiding op de be kende muziek „Aquarellen" van Gade, gaven de beide dames een voortreffe lijke uitvoering van deze gracieuse oefening. Volkomen onhoorbaar en met totale beheersing van het lichaam zagen wij hoezeer de gymnastiek in deze vorm een enorme toekomst tege moet gaat. Hoezeer het nieuwe zich met kracht ook hierin een weg kiest en hoe zeer een goed getraind harmonisch lichaam tot ongekende mogelijkheden voeren kan. Achtereenvolgens op de melodieën „Elegie", „Scherzo" en „Barcarole" volgden de toeschouwers deze fraaie oefening onder ademloze stilte, In welgekozen woorden dankte de heer Rodenburg beide dames voor het bijzondere genoegen, dat zij O.K.K. en alle aanwezigen hadden bewezen met hun medewerking. Persoonlijk zouden wij hier gaarne aan willen toevoegen, hoe aangenaam ons getroffen heeft de grote eenvoud van de beide dames. Hoe zeer zij on der dit grote succes de bescheiden figuren bleven, die feitelijk niet van bijzondere waardering wilden horen. Nog een andere figuur werd deze avond volkomen terecht dank betuigd en bloemen geoffreerd. Natuurlijk was op een avond als deze. een goede pianiste onmisbaar. Van deze taak kweet zich op rustige en zeer goede wijze mej. Romkes. Zo hield O.K.K. een goede feest avond, waar enerzijds de echte ouder wetse O.K.K.-sfeer heerste en ander zijds de nieuwe richting in de gym nastiek op zeer aantrekkelijke wijze was opgenomen. De stand van de onderlinge damcom- petitie van de Helderse Damclub is als volgt: le klas: 1. JStolb 11 .8 3 0 19 2. A„ J. Jose 11 8 2 1 18 3 C. J. J. Leibrand 10 5 4 1 14 4. D. Dissel 11 5 4 2 14 5. A. Ouwens 11 5 4 2 14 6. A. A. Bremer 11 4 5 3 13 7. J. Bezemer 11 3 6 2 12 Z. P. v. Veen 10 3 3 4 9 9. J. v. d. Holen 12 2 5 5 9 10. E. Molema 12 1 7 4 9 11. O. Ottevanger 10 2 4 4 8 12. H. v. d. Sloot 11 0 7 4 7 13. S. Slort 11 2 3 6 7 14 J. J. Vink 9 2 1 6 5 15 W. Wieren 10 0 4 6 4 2e klas: 1. 11 6 4 1 16 2. 11 3 8 0 14 3. 11 5 4 2 14 4. J. C. Zijderveld 11 4 6 1 14 5. F. Post 12 5 4 3 14 6. A. v. Ooyen 10 4 4 2 12 7. 12 4 4 4 12 8. 10 2 7 1 11 9 11 5 15 11 10 10 4 0 6 8 11 A. J. Bezemer 12 3 1 8 7 12 P. Oost 0 0 12 2 2 8 3 13. 11 2 18 5 3e klas: I, 9 7 2 1 14 2. A. Bekebrede 12 6 2 4 14 3 G. te Boekhorst 12 6 15 13 4. J. Bijl 12 5 3 4 13 5. H. Rietveld •9 10 5 1 4 11 6. 10 3 4 3 10 7. 11 4 2 5 10 8 W. Slort J» 6 2 1 3 5 9. W. F. K. Ouwens 8 2 15 5 19. H. D. P. Louwerens 6 0 1 5 1 4e klas: 1. J. Bommezijn 11 9 1 1 19 2. D. Bethlehem 11 8 0 3 16 3. 11 7 1 3 15 4. 12 7 14 15 5. P. Schipper 10 6 0 4 12 6 H. P. Kwast 4 0 5 8 7. 10 13 6 5 8. 12 12 9 4 9 12 2 0 10 4 lands Noorderkwartier van net Wervoor naar de mening van het bestuur l„ dienste In te stellen voor le5e ter(iaïD1|ddag j.1. in De Posthoorn te Schagen aanmerking kwamen, op ne voorlitter> mr. D. Breebaart, het voorrecht gehouden jaarvergadering n» kennen. De eerste dragers van de medaille aan twee leden deze «f0*11!* {"'..'Van Loo te Den Helder en de heer Siewerü verdienste zullen erd deze mededeling begroet! te Anna Faulowna. Met luid applaus van Hol-ands waarna hij mededeelde, In een spannende wedstrijd is het HCSC gelukt revanche te nemen van ZCFC. HCSC was over het algemeen sterker. De Zaandammers hebben de overwinning echter niet cadeau ge geven en beschikten in laatste instan tie over een prima keeper. Over de wedstrijd het volgende. Na het begin- signaal is het eerst voor beide par tijen verkennen. We zien enige goede aanvallen van ZCFC doch deze wor den door de HCSC-verdediging af geslagen. Cornielje krijgt de bal toe gespeeld en zet scherp voor, maar de keeper van de gasten onderschept de ze aanval. Er komt meer spanning. Steeds weer gaat H. ten aanval maar de gasten geven niet thuis. Hasselbach heeft het niet gemakkelijk. Steeds zit ten twee of drie Zaandammers op z'n huid. We denken v. d. Werf te zien doelpunten, maar weer is het de keeper die uitkomst brengt. Met blanco stand breekt de rust aan. Direct na het be gin van de tweede helft is H. er weer vandoor en begint een ware belege ring. Een hard schot van Hasselbach weet de keeper ternauwernood te keren. Hij kan de bal echter niet on der controle krijgen. Weer wordt inge schoten maar de keeper van Z. duikt de bal uit de hoek. Hij krijgt een penalty toegewezen maar de bal wordt tegen de paal geschoten. Dan plaatst Boutkan hoog voor doel. Veen bemachtigt de bal, schiet in en via het been van een der spelers verdwijnt de bal in het net. (10). De Zaan dammers laten zich niet ontmoedigen en weten zich los te werken. Piet en Dirk Bais staan echter hun mannetje. Onder grote spanning verstrijken de laatste minuten en als scheidsrechter Boekei einde blaast heeft HCSC een zwaar bevochten, maar verdiende, overwinning behaald. Heel de lange dag - en s nachts Waarom al dat lijden, die chagrijnige pijn. die slapeloze nachten, dat onverdraag. zame humeur? Er ts toch geen reden om te wanhopen! Neem Kruschen Salts Dui zenden en tienduizenden en honderd duizenden gaven u het goede voorbeeld en zij zouden voor niets ter wereld hun kleine dagelijkse dosis Kruschen willen missen Kruschen regelmatig gebruikt werkt aantoonbaar bloedzuiverend En het zijn luist de onzuiverheden In he: bloed die oorzaak zijn van Uw pijnen en leed De zes minerale zouten waaruit Kruschen Is samengesteld, hebben een aansporende werking op Uw lever, nieren en Ingewanden Die bloedzuiverende or ganen komen dan weer tot krachtiger werking en de schadelijke, pijnverwek kende zuren worden afgevoerd lanes natuurlijke weg Begin weer een nieuw leven - begin met Kruschen - morgen de dag reeds en na een kort regelmatig gebruik zult ge de weldadige werking aan den lijve ondervinden Vraag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist (Ingezonden mededeling). Geboren: Anneke E., d. van Sj. Hoekstra en J. A. A. van den Berg. Cornelis, z. van A. A. Westdorp en F. Timmer. Jacob, z. van C. Drijver en A. de Bloois. Joanna C., d. van J. Verberne en Afra A. Commandeur. Petrus J., z. van J. H. Beerling en G. de Graaf. Jan, z. van C. Vonk en C. van der Vis. Overleden: Cornelis Koetsier, echtg. van G. Coevert, 68 j&ar. Jan netje Brouwer, echtg. van J. Trap, 65 jaar. Maria A. B. Hin, d. van C. Hin en A. M. Bakker, 8 maanden. Emma Kiljan, echtg. van E. Groot, 34 jaar. Martje Abbenis, wed. van W. Jonker, 85 kjaar. Een nieuw Hd! !n het overvolle zaaltje vani De Posthoorn werd door mr. D. Bree voorzitter van de Kring en sinds ver leden jaar erelid van het K. jaarvergadering van de Turnkri g Noorderkwartier geopend dat aan de uitgebreide agenda nog een pu"{ toegevoegd, namelijk bespirek ing van de vergroting van het Turnbla Na de notulen, voorgelezen door de heer J. Kaan Kzn., secretaris, werd de ontvangst van een ingekomen stuk vermeld, een circulaire van het Bonds- bestuur n. a. v. het komende congres_ De voorzitter heette vervolgens het nieuwe lid van Bond en Kring van harte welkom, de onlangs opgerichte Broeker Sport Vereniging. De heer Breebaart zeide, dat met de gevoelens van B.S.V. zoveel mogelijk rekening zou worden gehouden. De vereniging heeft nl. in haar reglement staan, dat geen wedstrijden op Zondag gespeeld zullen worden. Mr. Breebaart deelde vervolgens mede, dat het in de bedoeling ligt de Kring een nieuw reglement te geven, waarbij men het nieuwe reglement van Kring Den Haag hoopt te ge bruiken. Twee leden van verdienste! Daarna volgde de in de aanvang van dit verslag reeds even genoemde toekenning van de medaille van ver dienste aan de heer Van Loo, Den Helder, die „reeds aardig naar de 80 loopt", maar nog een harde werker in het rijk der gymnastiek is. De heer Siewerts, Anna Paulowna, is heel wat jaartjes jonger, maar ontving ook de medaille, welke men verdiend moet hebben. De heer Breebaart wenste beide heren geluk en hij zeide te ho pen, dat beide heren nog lang tot heil van sport, kring en bond mochten werken. De secretaris, de heer Kaan, zeide in zijn jaarverslag, dat het bedroe vend was hoe weinig verenigingen uit de Kring deel genomen hadden aan de prachtige feesten te Arnhem. Hij memoreerde voorts, dat het leden tal (1 Jan. 1947: 3100 van 21 aangeslo ten verenigingen) iets teruggelopen was, namelijk 100. Verder herinnerde spr. aan de jubilea van personen en clubs in 1948, welke werden gevierd, maar noemde het voorbije jaar betrek kelijk gering aan activiteit. Tenslotte hoopte spr., dat in 1949 het kring- en ver.-leven zich meer zou ontplooien en dat de goede verstandhouding mocht bliiven voortbestaan. De heer Pennekamp, secretaris van de technische commissie, raadde in zijn desbetreffende verslag aan betere selectie toe te passen bij de vaardigheidsproeven. Overigens had hij weinig opmerkingen want ook volgens hem was er in 1948 weinig geschied. Financiële cvooruitgang. De penningmeester, de heer Lange- reis, Anna Paulowna, kon de verheu gende mededeling doen, dat mede dank zij de lotenactie de kring zijn schuld van f 1400 kwijt was, ja. dat er nu zelfs een onbezwaard batig saido van f 120.42 in kas was, terwijl nog enkele inkomsten verwacht kun nen worden. De heer Schenk. Barsin- gerhorn, adviseerde tot goedkeuring der rekening en verantwoording en tot dechargering van de penningmees ter, hetwelk onder applaus van de aanwezigen door de voorzitter werd gedaan. Volgens rooster werd „Sportlust" van Julianadorp aangewezen als lid van de financiële commissie voor 1949. De heer S. Keesman, Schagen, werd met 42 van de 45 uitgebrachte stern- herkozen tot vice-voorzitter van de Kring. Met grote meerderheid van stemmen werden ook alle periodiek aftredende leden van de technische commissie herkozen, te weten: S Keesman, Schagen. voorz.; H. Penne kamp, A. Paulowna, secretaris: J Mo lenaar. Oudkarspel; C. Mets, Texel en van Essen, Dirkshorn. Allen namen hun herbenoeming aan. uitgezonderd heer Van Essen, aan wie wezig zijnde - het gevraagd worden De heer S. Keesman lichtte daarna als voorzitter van de technische commissie het werkplan voor 1949 toe. dat in bespreking werd gebracht Besloten werd, dat DOKEV, Anna Paulowna, de verenigingswedstrijden voor haar rekening zal nemen, zulks op verzoek. Er werd evenwel op ge. wezen, dat zaal Slikker eigenlijk te weinig accomodatie biedt voor deze matches. De verenigingen zullen «r rekening mee moeten houden, dat met ocht-tallen moet worden gewerkt. Voor grotere ploegen is het toneel te klein. Het ligt in de bedoeling 0p Zaterdag 5 Maart deze wedstrijden te houden. De adspirantendag zal dit jaar weer te Barsingerhorn worden gehouden, waar „De Westfries" dan de ontvan gende vereniging is. Zo mogelijk vindt dit op een Zaterdag plaats. De voor- jaarswedstrijden (voor dames en he ren) wórden ook evenals verleden jaar weer te Noord-Scharwoude ge houden. Hiervoor zal een Zondag worden gekozen. Openluchtdag te Schagen. Van „Lycurgus" te Schagen was een verzoek ontvangen, de openluchtdag dit jaar in Schagen te mogen houden, zulks in verband met het a.s. 70-jarig bestaan van „Lycurgus". „Lycurgus" wenst deze openluchtdag n.1 te organiseren in het kader der ju bileumviering. Enkelen der aanwezi gen merkten op, dat zonder flink publiek bezoek een openluchtdag moeilijk kan slagen, en dat in Scha gen nooit zoveel belangstelling voor de gymnastiek wordt betoond. Het verzoek werd evenwel ingewilligd en men hoopt, dat deze dag in Juli te houden toch zal slagen. Daarna werd besloten de vaardig heidsproeven dit jaar weer te Oude- sluis en Noord-Scharwoude te houden. De Technische Commissie stelde voor een Technische dag te organiseren in Schagen. Voor dit doel is het gym lokaal n.1. uitermate geschikt. De heer Keesman zeide in zijn toelichting dat dit iets nieuws was voor de Kring en dat het de bedoeling was op deze dag - Zondag 10 April a.s. te houden leidsters, leiders en leden der Techni sche Commissie alle vormen der leer stof te laten doorwerken om zo in de verenigingen beter beslagen ten ijs te komen. De heer Van Loo, Den Helder, wees nog op het nut en de noodzaak van zulk een dag en juichte het voor stel toe, want zo zeide hij er is gebrek aan oefenstof! Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. Een keurklasse?! Behalve dit, had de Tech. Commissia een nog iets nieuws! En wel de vorming van een adspiranten-keur-klasse. Ook dit voorstel werd aanvaard. Men zal uit de voorjaarswedstrijden de 25 hoogst geplaatste adspiranten nemen, waarvan vermoedelijk een 12-tal, na selectie, een keurklasse zal vormen. Alleen eerste graad jongens en meisjes komen hiervoor in aanmerking. Hier door hoopt men deze jongelui meer aan het werk van de kring te binden en te vens het sportpeil op te voeren. Besloten werd nog, dat het voor turnen der voorjaarswedstrijden te Schagen op 13 Februari, des morgens om tien uur zal plaats vinden. Hierna zeide mr. Breebaart de Techn. Comm. dank voor de activiteit. Het bestuur van het KNGV heeft het plan aan het Turnblad uitbreiding te geven, maar dan zal 't abonnementen aantal zo ongeveer 40.000 moeten be dragen. Het blad zal 1 maal per 14 da gen verschijnen, terwijl de kosten aan de leden in rekening zullen worden gebracht, te weten I.per lid pfer halfjaar. Volgens het bondsbestuur zal een ieder dit moeten betalen, waardoor dan ook een elk het blad zal ontvan gen. Hiertegen rezen nogal wat bezwa ren. De heer Vergouwe van DOKEV, Anna Paulowna, wilde niet alle leden verplichten een abonnement te nemen, omdat dit weer een contributieverho ging zou betekenen. De afgevaardigde van UDI-WIK, Dirkshorn, meende dat deze verplichting verlies van leden zou opleveren en zijn collega van Ta- venu. Heerhugowaard, wilde de weke lijkse contributie met 2 cent verhogen, hetwelk gemakkelijker te betalen zou zijn. De heer Slot van Lycurgus, Scha gen, voelde er wel voor, maar wilde uitbreiding van de rubriek clubnieuws zien. Dit zal de aantrekkelijkheid ver hogen. De heer Kaptein, Sportlust, Ju lianadorp, had er een zwaar hoofd 'n, maar zou het op de clubavond beplei ten. Nog meer voor- en tegenstanders lieten zich horen. Besloten werd, da. alle afgevaardigden de zaak op de ver enigingen zullen bespreken en rappor aan de Kringsecretaris zullen uitbren gen. Bij de rondvraag werden verschil lende kwesties van technische en an dere aard besproken, terwijl de heren Sieuwerts en Van Loo dank zegde" af- zal 129. Wetsnavel heeft Pim, Pam en Pom heel wat te vertellen, maar.... ae drié hondjes hem ook. Als ze ech ter horen, dat de veldwachter op zoek fiaar hen is en hen onder het stadhuis wil stoppen, schrikken ze toch wel een beetje. „Ik Ingrijp niet, dat de veld wachter zo nijdig is", roept Pim. „We willen iedereen helpen en als beloning jagen ze achter je aan of je een mis- dadiger bent". als'de ^dwa"htJahieTkomtr Pam. „Ach, die komt l- roept woórdt Pim zorgeloos NP V ant' dat we hier weet die zijn allemaal aanwezig Lm 71"" we nu eindelijk eenc K'.Kom, laten weer eriint Kis beginnen". En „Oh, Pim wat ben i V00rzittershamer. Kijk liever eens uit voor de verleende medaille van ver dienste, die zij echter nog moeten vangen. Daarna volgde sluiting vergadering, waarop slechts één ver eniging ontbrak, n.1. DOS van Den Oever. NOODRERMARKTBOND, 22 J»"- 3700 kg aardappelen blauwe heimers 5.60, Bevelanders 5.50, 37W kg rode kool 9.40—12, 10.000 kg f kool 7.90—9.10, 6000 kg witte *0 6.90, 400 kg groene kool 10, 9®® bleten II 4.70.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2