hP Stad m Omgeving. Wordt Alkm. Boys in Den Helder kampioen? Sombere woorden over de Nederlandse visserij Langs de velden Hef1 lag voor het grijpen Van de politie Burgerlijke Stand Tafeltennissers in het Koninklijk Instituut Nieuwtjes van de havenkant M Ouderen kunnen schoolconcert- bijwonen Cello en piano Breezand IJ muiden Lezing voor Volks hogeschool te Bergen Texel Een spion met een harenhart Julianadorp „Ons eigen lied" gaf geslaagde uitvoering Urk De vele sportenthousiasten in onze stad vragen zich af of het a-s. Zondag de Boys uit Alkmaar zal gelukken om de titel van kampioen in ontvangst te nemen. Dat is n.1. mogelijk, zeer goed mogelijk zelfs, want de sympathieke Alkmaarders hebben aan een gelijk spel reeds genoeg ora in een feeststemming weer naar huis terug te gaan. De resultaten van de vorige wed strijden zouden voor ons een richtlijn kunnen zijn en dan zijn wij geneigd om de Alkmaarders een fraaie kans te geven. Niet dat die prestaties nu zo veel beter waren dan die van HRC, het verschil bedraagt tenslotte maar 2 punten, maar wel omdat de huidige vorm van de roodjakken weinig pers pectief biedt op een overwinning. Maar daar is misschien een oorzaak voor. Want bijkans deze zelfde ploeg heeft ons dit seizoen verschillende aardige wedstrijden laten zien en mo menteel zijn nog een aantal spelers in staat een uitstekende wedstrijd te spe len. Slechts enkele spelers vallen iets tegen en juist dat „iets" is oorzaak dat de laatste wedstrijden steeds met pijn tot een goed einde werden gebracht. Geenszins bü voorbaat verloren. Ondanks het verloren gegane zelf vertrouwen bij enkele spelers zouden wij de spelers willen adviseren om niet over te gaan tot een stemming van. „we redden het toch niet". Want tot heden is het nog steeds gegaan. Wij willen geenszins beweren dat het gebodene bijzonder bevredigend was, maar met de wetenschap dat öe roodhemden beter kunnen, is alles nog aanvaardbaar. De vaart van voor heen moet terugkomen. Die vaart waardoor HRC steeds sterker was dan een tegenpartij. Die zelfde vaart die van Kinheim drie punten incasseerde en in Alkmaar tegen de Boys een ge lijk spel kreeg en de overwinning had verdiend. Als dat terugkomt zijn wij er van overtuigd dat de Alkmaarders dit seizoen voor de derde maal tegen HRC in het veld komen. Het mankeert de roodjakken aan zelfvertrouwen. De spelers zijn zich zelf niet bewust van eigen kracht. Dat moet veranderen. De spelers, die a.s. Zondag in het veld komen, zijn opge steld door de elftalcommissie en de oefenmeester. Zij zijn a.s. Zondag de vertegenwoordigers van HRC, gekozen door de vereniging. Zij hebben dus in beginsel het vertrouwen van de club. Houdt daar rekening mee. Alleen daarmede. Maar houdt tevens je oren dicht voor Jan Publiek en spelers die menen dat zij op een bepaalde plaats moeten staan. Dat kunnen deze slechte clubleden niet aantonen met hun mond. Alleen met hun prestaties en die wa ren volgens de verantwoordelijke per- Gevonden: 1 pakje boterbankbil jet 2,50 das van een matroos 1 moltondeken grijze etui met div. bonnen nagel-garnituur-etui jon ge herdershond gouden halsketting met zilveren sluiting handschoen ïstofjas blauwe muts portemonn. inh. 5,04 zwarte portefeuille, inh. f 55,00 bruine portemonnaie, inh. 0,50 padvindersriem padvin- dersriem met sleutels en fluit he renrijwiel lichtbruine sjaal 1 pakje shag rode tompouce licht grijze vulpen zwarte vulpen vul potlood zwarte vulpen 1 blauw rode kinderwant lp. kinderwanten grijs met blauwe rand 2 zilverbon- nen a 1,00 1 zak meel 1 zilver bon 2,50. Verloren: 1 p. zwarte lederen motor handschoenen gouden damesarm bandhorloge zwarte japon zwar te portemonnaie inh. 15 25 portefeuille 30 en legimitatiebewijs pantalon zwart gestreept bruine portemonnaie, inh. 34.00 zwarte portemonnaie, inh. 100 portmon- naie J.J. en 80 textielpunten 1 bruin lederen riem 1 sjaal 3 trouw boekjes vulpen roodbruin vul pen vulpotlood. Inlichtingen op het hoofdbureau van 'politie. Enige tijd geleden hoordé de vrouw des huizes in een perïeel in de Nar eisstraat 's nachts enig gerucht. Haar echtgenoot sprong fluks uit bed en zag nog net twee kerels wegvluchten. Deze hadden gaatjes geboord in het raam om zodoende met de spagnolet te kunnen openen. Vorige week werd in Akkrum een „heer" op heterdaad be trapt, toen hij daar bij een rijke dok ter hetzelfde kunstje wilde uit halen. Het bleek dat deze gaatjesboor de zelfde was, die in de Narcisstraat een poging had gedaan. Hij was 28 Decem ber uit de gevangenis ontslagen en had sindsdien al weer 18 malen de boor gehanteerd. Tot zijn spijt en ook tot die van de politie kwam aan het licht, dat hij niet de enige is. Ook daar al concurrentie: wat moet dat wor den1 Een andere dame, deze woonde in de Van Leeuwenhoekstraat, hoorde haar hond, die in de keuken zat. vré selijk te keer gaan. Omdat het al togen middernacht liep, was dat wat vreemd en zij ging kijken. Het ruitje in de deur was ingedrukt en langs het paadje hoorde ze voetstappen. Dat was dus ook een inbreker. Wel bru taal als er nog. licht brandt In de Oranjestraat waren enige mannen, die in de bekende kennelijke staat verkeerden, bijeen en vierden dat met een nummertje knokken. Toen de politie kwam. waren de vogels ge vlogen. Later zijn ze toch opgepikt, en hebben hun roes in de cel kunnen uit slapen, Verscheidene jochies werden aan het bureau gebracht, die stenen in het water gooiden. Ze zijn ernstig onder houden. Nog andere kinderen, 15 in getal, werden uit de Witte gehaald, ze waren niet oud genoeg om de film te kunnen bijwonen. Weten de ouders dan niet, waar de lieve jeugd naar the gaat en waar deze jeugd helemaal niet komen mag? Bevallen: C. M. v. Brederode- Aggenbach. d.; H. Donkersloot-Stoeken- broek, d.; M. de Leeuw-van Duijn, d.; J. M. v. d. Meer-Appelman.; A. G. Bar- riel-Lont, d.; A. T. Lagerweij-Nomes, d.; E. Mosk-Molanus, z.; T. A. Pranger- v. d. Molen, d.; J. Hillebrand-Bomers, z.; J. C. Gorter-Lavell, z.; E Vries- Schoen, z.; J. Grevinga-van Dijk, d.; H. K. N. Kooger-Wichertjes, z.; J. Lan- gereies-van der Voorde, d.; A. Speel- Commerell, z.; P. Zeeman-Kistema- ker, d. Ondertrouwd: T. Zwart en G. Hemelrijk: H. C. Gans en J. J. C. Lont; G. y. Wolferen en A. C. Koedijker; J. N. Optendrees en G. Verhorst. Gehuwd; J. Amels en W. de Kluijver; A. A. Roels en M. E. v. d. Hert; A. v. Santen en H. v. Eis; J. v. Veen en H. J. Martin; R. Eelman en H. H. de Werker; J. Snijder en E. Artz; R. Dijkstra en D. Geervliet; S. Snitjer en M. v. Eijsden. Overleden; L. Wolff, wed. v. A. P. Valk, v. 72 jaar; S. Sas, m. 70 jaar; K. Wagemaker-van Duin, v. 48 jaar; Z. Hoffman. m. 9 mnd.; Th. Bijlsma, 87 jaar, m.; A. v. d. Werf, m. 69 jaar. sonen nog niet voldoende. Daar past slechts een antwoord op, n.1. nog meer trainen dan komt zeer zeker de kans. Ook wij zijn het nog niet altijd eens met de samenstelling van het elftal. Maar dat wil nog niet zeggen dat de verantwoordelijke personen er naast zijn. Er worden hogere eisen aan een eerste elftal-speler gesteld dan alleen vaardigheid met de bal. Wij meen den dit even te moeten schrijven aan het adres van die mensen die al tijd hun mond vol hebben met praat jes als het niet goed gaat. Maar mocht er soms gewonnen worden a.s. Zondag dan staan deze mensen vooraan om te huldigen. En misschien een week later vervallen zij weer in hun oude fout. Wij spreken de wens uit dat de ver antwoordelijke personen van HRC een winnend en fair elftal zullen samen stellen en dat de spelers van HRC ons een wedstrijd zullen voortzetten die nog lang in herinnering blijft. Tot heil van de voetbalsport in onze stad. In Hoorn waren wel 48 tennis-ent- housiasten in de bus gestegen om zich dan naar Den Helder te laten rijden, waar ze naar hartelust zouden gaan tafeltennissen en toekijken. In het Kon. Instituut hadden de wedstrijden plaats tussen de acht teams (dames en heren) van Hoorn en de acht van Den Helder. Van Hoorn waren het leden van Horna en Disnie, van Den Helder IVA-leden en adelborsten. Het waren alle mooie wedstrijden, alle sportief en met een enorm enthousiasme ge speeld. Er was opvallend veel belang stelling, wat de spelers misschien nog meer heeft doen presteren dan ze zelf hadden verwacht. Het einde kwam met 44, welke gelijke stand de vol gende keer door allen heftig zal wor den bestreden om hem in het voor deel van een van de plaatsen te doen overslaan. De heer Sinjewel Sr. opende de wedstrijden, verwelkomde in het bij zonder enkele autoriteiten, die hun volle medewerking hadden verleend bij het organiseren van deze wedstrij den. Ook dankte hij hen voor de door alie spelers wel zeer op prijs gestelde attentie, die bestond uit het bezichti gen van Hr. Ms. Jacob van Heems- kerek" en Hr. Ms. „Neptunus". Van de zeer scannende wedstriiden noemen we enkel die van adelborst Bruins tegen Wever van Horna, de twee kamnioenen, die elkaar fel aan pakten. Bruins werd winnaar. Ook de nartij BruinsVisser was prachtig. Vissers won in drie sets op het nip pertje, doordat Bruins een bijzonder sterke aanvalstechniek bezit en Vis sers daarom handen vol werk gaf. De dames van Den Helder verdienen een pluim, omdat de drie teams alle drie wonnen en wel ieder met 63. Mede daardoor- heeft Den Helder een gelijkspel in de waeht kunnen slepen. Hulde dus aan de dames. De heer Sinjewel sloot ook weer de geanimeerde bijeenkomst en memo reerde nog even het feit. dat er bin nenkort een school-tafeltennis-tour- nooi georganiseerd zal worden. Reeds 50 jongelui gaven zich on. wat wei de animo typeert, d'e de schooljeugd voor het tournooi heeft. Allen, die zich voor bet tournooi interesseren en mee willen doen. kunnen zich tot 13 Februari nog aanmelden bij de heer Sinjewel Sr„ Boerhaavestraat 28. De Hollandse coaster „Glory" kwam gistermiddag, onderweg van Harlingen naar Antwerpen, even bin nen voor het afzetten van de loods. De kotter „Anthonie van Leeu wenhoek" deed gistermiddag de haven aan om instrumenten aan boord te ne men. Het is een vaartuig, dat in dienst van het visserij-onderzoek vaart. Van daag is de kotter naar Oudeschild ver trokken en morgen zal het schip nog even terugkomen om dan weer zee te kiezen. Het vaartuig dat belangrijke onderzoekingen in verband met de visserij deed, kwam ditmaal van Sche- veningen. WW?? -•vW', J Joseph, kardinaal Mindszenty, de primaat van Hongarije, staat in Boedapest terecht voor een volksgerecht in één der meest opzienbarende processen van deze tijd. Met hem moest o.a. ook zijn juridisch adviseur, Dr. Barannai (op de foto links) verantwoording voor zijn daden afleggen. HCSC-NIEUWS. In de Bondscompetitie tafeltennis is HCSC 1 nog steeds ongeslagen en staat bovenaan met 15 punten uit 8 gespeelde wedstrijden. Zaterdagmid dag j.1. werd met 82 van IVA 3 ge wonnen. De mooiste én tevens span nendste partij van deze middag was die van K. Smit—L. Brakenhoff. Deze partij werd gewonnen door K. Smit met 24—22 en 21—19. K. Smit bleef deze middag evenals H. Weemhoff on geslagen. A. vd Spek bracht al zijn partijen tot 3 games. Hij verloor er 2 en won zijn laatste partij van de sterke L. Brakenhoff, hetgeen een zeer goed resultaat was. Wij berichtten reeds, dat op 1 Maart a.s. de beroemde Amerikaanse saxofo nist Sigurd Rascher op zijn tournée voor de stichting „Eén uur muziek", ook te Den Helder een schoolconcert hoopt te geven. Voordien zullen ech ter eerst nog twee andere kunstenaars onze stad met hetzelfde doel bezoeken. Het zijn de cellist Piet Molenaar en de pianist Willem Hielkema. Zij zul len composities van Joh. Chr. Fr. Bach Frangois Francoeur, Gabriel Fauré, Robert Schuman en Edward Grieg uitvoeren. "Daarnaast zullen zij de on derwerpen „motief", „muzikale zin" en „vroege en late romantiek" behan delen, waarbij o.m. ook de tegenstel ling tussen amusementsmuziek, jazz en klassieke muziek aan de orde komt. De entréeprijs bedraagt voor de leer lingen der Middelbare en ULO-scho- len f 0.40 en voor de ouderen f 0.60. Een beperkt aantal kaarten voor ouderen is verkrijgbaar bij de hoofden der onderwijsinrichtingen, aan het adres Singel 53, en Donderdag 17 Fe bruari, de datum van het concert, ook aan de zaal (Casino). Het z.g. „onder bouwprogramma" vangt aan om 3.50 uur, het „bovenbouwprogramma" om 2.45 uur. UITSLAGEN DAMCLUB EXCELSIOR le Klasse: T. WiersmaD. Jansen 02; Jb. PieterseD. v. d. Wallen 2-0; 2e Klasse: F. TielensJ. Schurer 2-0; P. de Bruin—P. C. Biersteker 2—0; F. JeningaSj. v. d. Wal 11; L. Schou ten Az.S. Wiersma 20. VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer aan de Rijksvisafslag was Zaterdag: 200 kisten haring, 820 makreel, 510 koolvis 400 kabeljauw, 375 wijting, 250 schelvis, 30 tong en tarbot, 235 schol, 220 schar, 20 poon, 20 bot, 15 leng en 75 kis ten met diverse soorten De besommingen waren: IJM 155 „Horn- rif" f 3790; 6 „Norma" f 19,470; 57 ,,Me- dan" f 23,880; RO 53 „Dirkje" f14,123; KW 59 f 2240; 104 f 1080; 227 f 2900; 16 f3180; IJM 230 f 1380 URK, 5 Febr. Door 38 vaartuigen werd Zaterdag aangevoerd: 1627 pond snoekbaars, f 0,58f 0.61 p. pond en 1706 pond witvis f 0,05f 0,46 per p. Een viertal vooraanstaande vertegen woordigers der moderne visserij-weten schap heeft Vrijdag en Zaterdag voor een gemengd gezelschap in de Volksho geschool te Bergen gesproken over de diverse problemen, die thans in de Ned. visserij leven. Wij schreven reeds over de inleiding van Ir. G. J. Lienesch, di recteur van de afd. visserijen op het departement van landbouw, visserij en voedselvoorziening waarin deze erop aandrong de „roofbouw" op de Noord zee binnen de perken te brengen, om dat anders de huidige overbevissing zowel voor Nederland als voor de an dere visserij-mogendheden rond de Noordzee catastrofale gevolgen zal heb ben. Hierbij sloot de inleiding van de bio loog dr. B. Havinga logisch aan: Na zijn overzicht van de onvruchtbare historie van het internationaal overleg over vangstbeperkingen, vaststelling van maximum-maaswijdten der netten en maten der Vis waarschuwde ook deze spreker voor de gevolgen van de onge breidelds uitbuiting der visgronden in onze nabijheid. Toch liet hij de hoop doorschemeren, dat binnenkort een bin dende internationale afspraak over maaswijten en vismaten zal afkomen, maar hij voegde er direct aan toe, dat deze methoden zonder een drastische vangstbeperking de visstand in de Noordzee niet zullen kunnen redden. Aan de hand van een voorbeeld over de Amerikaanse heilbotvisserij gaf hij te kennen, dat het heel goed mogelijk is, het belang van de visserman te die nen door hem beperkingen op te leg gen: doordat men in de nieuwe wereld deze' visserij aan banden legde, kon daarna een ruimere en zelfs meer eco nomische exploitatie verkregen worden. Het menu voor de Zaterdag omvatte een causerie van dr. J. Olie, hoofd van het Utrechtsche visserij-proefstation, die de verschillende manieren ter pro pagering van het vistuig behandelde Hij voorzag, dat de superieure kwaliteiten Java-sisal bij een juiste bewerking de manilla als grondstof voor visserij touwwerk zal kunnen verdringen. De nylon is volgens hem een bijna ideale grondstof voor touwwerk, al heeft het enige nadelen, die echter te zijner tijd kunnen worden geëlimineerd. Een tros van de Willem Barendsz, ver vaardigd uit Nylon, weerstaat een trek van 19.500 kilo Nieuwe methodes. Drs. A. G. V Hildebrandt bezag het onderdeel „Economisch onderzoek", waarbij hij opmerkte, dat de visserij ongetwijfeld een toekomst heeft als be langrijk leverancier van sterk-eiwit- houdende voedingsmiddelen, maar deze toekomst zou volgens drs. Hildebrandt niet verzekerd zijn, wanneer Nederland de niet langer rendabele Noordzeevis serij op de duur niet vaarwel zou zeg gen. Industrialisatie van het productie proces zal ook hier verder noodzakelijk blijken, aldus deze econoom, en het pu bliek zal straks inplaats van een grate- rige bokking een stuk panklare filet ontvangen tegen een prijs, die lager ligt dan die van het vlees. Engeland is op dit terrein reeds bezig met diepgaande experimenten: de grote revolutionnaire installatie aan boord en vist volgens ge heel nieuwe methoden. Dat Nederland met zijn visserij op zijn tellen moet passen, bleek ook uit de woorden van Dr. C. J. H. v. d. Broek, die het voedingsonderzoek behandelde. Hij vertelde, dat in West Europa Neder land' achter ligt bij de andere visserij- mogendheden, speciaal ook op het ge bied van de koeltechniek, die een es- sentiele factor is in de strijd tegen het snelle bederf van de vangst. De verre visserij bijvoorbeeld staat of valt met moderne koelsystemen, die de vis reeds aan boord gefileerd als het enigszins kan) gedurende de lange reis moeten conserveren. Het bacteriologisch visse rij-onderzoek, dat hiermee ten nauw ste samenhangt, beschikt in Engeland, Denemarken en Noorwegen over grote laboratoria, waar Nederland met ge paste trots zijn „toegepast natuurkun dig onderzoek" tegenover kan stellen, dat echter juist voor de visserij door de geringe belangstelling van die kant, nog trawler „Fairfreê" heeft een diepvries weinig heeft kunnen doen. Dr. v. d. Broek besloot echter met te zeggen, dat er op dit terrein „gelukkig in Nederland iets gaande is", maar hy hoopte, dat het vlug zou gaan, anders „ligt ons land er uit". Begroef zijn seintoestel in de duinen De procureur-fiscaal bij het Bijzon der Gerechtshof te Amsterdam, mr. Keune. eiste Maandagmiddag tegen i e Texelaar Willem van Egmond zes jaar gevangenisstraf met aftrek. Van E„ die reeds vanaf 1933 lid van de NSB was met een onderbreking van 1938 tot 15 Mei 1940, knoopte in Maart 1941 relaties met de Duitse Abwehr- stellc aan. Hü werd opgeleid tot radio telegrafist en kreeg daarna in zijn wo ning op Texel een seintoestel. Het was de bedoeling dat hij bij een eventuele landing van de geallieerden op Texel berichten aan de Duitsers zou doorgeven. De activiteit van ver dachte bleef echter beperkt tot het houden van proefuitzendingen. Ten tij de van de opstand van de op Texel ge legerde Georgiërs kreeg hij gelegen heid zijn „broodheren", zoals mr. Keu~ ne het noemde, te dienen, doch hij maakte zich zo beangst dat hij het toestel in de duinen begroef. Ook had hij tweemaal enkele post duiven van het Duitse postduivensta- tion te Hilversum ontvangen, eveneens met het doel om berichten aan de Duitse Wehrmacht door te geven. Bovendien verrichtte hij als opzich ter bij de Bauleitung vorderingen van weideland. De bedoeling hiervan was dat er zoden van dat land gestoken zouden worden voor het onderhoud van het vliegveld „de Vlijt". De president, mr. vd. Goot, wilde weten waarom verdachte de opleiding als telegrafist had genoten. Verd.: „Ik zat zo om geld verlegen Edelachtbare". Pres.: „Wat kreeg u daar dan voor?" Verd.: „Vanaf het moment dat ik het toestel in mijn huis had f 60 per maand en later liep dat op tot f 150 per. maand. Pres.: „Zo, dus dat was de prijs waarvoor u verradersdiensten had wil len verrichten." Verdachte, die direct na de bevrij ding gearresteerd werd. verblijft mo menteel in kamp Crailoo. Als het Hof met de eis van de procureur-fiscaal mocht meegaan, zal van Egmond dus weer spoedig op vrije voeten komen. De uitspraak in deze zaak zal op 22 Februari bekend worden gemaakt. Zaterdagavond gaf de dameszang vereniging „Ons eigen lied", onderaf deling van de Bond van Plattelands vrouwen, een uitvoering in, café „Prins Hendrik" te Julianadorp. Om ruim 8 u. heette de dir. van 't dameskoor, de heer D. Ploeg, de niet overtalrijke be zoekers welkom, waarna „Ons eigen lied" vier nummer liet horen n.1. „Kom, o nacht" van G. Sponhino, „Paree Domine" van Menegali, „Salve Christine" van Fr. Abt en „Herfst- bos" van Kools. Deze liederen werden uitstekend vertolkt en gevoelvol voor gedragen. Een guitaarsolo van mej. Gré Bijvoet Jbd. met pianobegeleiding van de heer Bohlen toonde nog erg de beginnelinge op dit instrument. Een zangnummer van mej. Manshanden met pianobegeleiding van mej. Tini Wit werd uitstekend weergegeven. Nu was het dameskoor weer aan de beurt met een paar lichtere nummers, n.1 „Mijn Nederland" van C. A. Man- gold, „Vlindervlucht" van Ina Bloe men en het „Liedje van de schoen lapper" van Kools. Vooral dit laatste nummer, luchtig voorgedragen, genoot eer, uitstekende vertolking. Voor de pauze werden nog twee duetten van F. Mendelssohn-Bartholdy uitgevoerd door mevr. T. van Zoonen—van der Linde en de heer D. Ploeg. 't Was jammer, dat de sopraan door een lichte griep niet geheel haar mooie, klankvolle stem tot haar be schikking had. In de pauze werden lootjes verkocht, die grif van de hand gingen en waar voor een mooie collectie prijzen be schikbaar was gesteld. Na de pauze trad allereerst het man dolineorkest, de Serenata's, op onder leiding van de heer Bohlen. Dit1 optre den was een verrassing, want de num mers vielen bijzonder in de smaak. Verschillende populaire werkjes wer den uitgevoerd. De zang van mej. A. Manshanden was voortreffelijk. Daar na trad het dameskoor nogmaals op met „Zonnezang" van A. Zwijssig, ..Moeders siaapliedeke" van Kools en ..Zomernacht" van F. Schubert, waar bij voorl de mooie pianissimo's van het siaapliedeke, uitstekend tot hun recht kwamen. Tot slot een bal onder leiding van I. Verbruggen. AUTO-ONGELUK. Dezer dagen vond bij Elburg een auto-ongeluk plaats. De Urker vishan delaar L. S. kwam door onbekende oorzaak met zijn vrachtauto in botsing met een langs de weg staande boom De bestuurder L. S. kwam met een lichte verwonding en de schrik vrij Het voorste gedeelte van de wagen werd ernstig beschadigd. FEEST DER MUZEN. Onder grote belangstelling vond gis teren het huwelijk plaats van de heer J. Schraal met mej. Van Veen. De heer Schraal doet de laatste tijd veel van zich spreken als lyrisch- en na- tuurdichter. Vanzelfsprekend werd het huwelijksfeest opgeluisterd door vele dichtkunstliefhebbers, w.o. alle leden van de reciteerver Kleine Kracht waarin de heer Schraal een zeer voorname plaats inneemt. r\nna Paulowria BURGELIJKE STAND Geboren: Gerda M. C., d. v. D Keppel en C. M. Lont; Pieter, z. v. p J. Borst en D. Dekker; Adrianus Th, J„ z. v. Joh. W. Alkemade en G. Ver laan; Gerardus J. A. P. A. H., z. v. H Winnubst en G. C. Klaver; Cornelis N z. v. K. van Kooten en J. C. Smiers' Antje, d. v. J. van der Wal en j' Schaafsma; Anneke, d. v. L. W. G. de Wit en A. J. Nijhuis; Maria Joh., d. v. J. Cornelissen en M. J. Boerman; Mar- tha J. F., d. v. B. N. Dobbe en A. N. Kreuk; Theodorus A, z. v. H. Berbee en J. Schilder; Adriana J., d. v. p Moolenaar en M. Jansen; Cornelia M. d. v. D. van der Poel en C. Klijn. Ondertrouwd: Jac. van Bode graven en G. Kuiper; H. Luik en P. Eilers; A. Ruitenburg en A. E. Praat; Joh. Blaauboer en A. Brugman; p. Wilms en Joh. M. Mostard; J. Kalter en A. M. Rijk. Getrouwd: L. Blaauboer en T. p. Tuijnman. Overleden; J. Holkema-Semplo- nius, 45 jaar; J. Dekker, 52 jaar; A. J. Maessen, 2 weken; S. Sas, 70 jaar; M. C. Paardekooper, 9 jaar; J. Govers 32 jaar. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: J. Zeeman en echtg. van Wieringen; mej. P. P. Hekkert van Wijhe; mej. A. Blees van Landsmeer; mej. C. Rosloot van Abbekerk; B. Kliphuis-van Dijken van Wieringer- waard; mej. H. L. Meeldijk van Alk maar; C. J. W. de Leeuw van Medem- blik; E. A. Leijen-Kooijman van Zijpe; M. Philipsen-van der Laan van Assen delft; mej. C. M. Conijn van Enkhuizen; mej. J. M. Beelen van Noordwijker- hout; wed. C. Th. M. Bakker-Dobbe van Den Haag'; A. G. P. van Kessel- Weesie van Amsterdam; mej. C. Straat hof van Enschedé. Vertrokken: Joh. A. Kroon en gezin naar Schagen; J. L. Wilms-van der Vliet naar Amsterdam; J. Sloot haak en gezin naar Wieringen; mej. G. J. Groenleer naar Nieuwe Niedorp; F. van Loon naar Woensdrecht. Zondagavond. 't Was een beetje moeilijk van morgen met de terreinkeuring. Alles onder de rijp en een bevro ren grond. Vertrouwende op de weerberichten en het Westen windje, moest de zaak dan toch maar doorgaan en kregen daar door een paar duizend toeschou wers een interessante middag. Ddt was niet de verwachting. Na een buitengewoon onfortuinlijk seizoen is D.T.S. zo ongeveer ge zakt voor haar voetbalexamen. Vanmiddag zal, volgens ons aller verwachting, ook hier in Nieuwe- diep blijken, dat het verschil tus sen haar en een van de topclubs, Racing, belangrijk is. Deze lo gische gedachtengang heeft In ve lerlei opzicht gefaald. De jongens van dokter Wilmink streden alsof 't voor de promotie was en van de roodjakken zou een vreemdeling vermoed hebben, dat zij in degradatiegevaar ver keerden. Gelukkig liep alles nog goed af en kunnen we de ontmoe ting van aanstaande Zondag met de nodige zorg „op een laag pitje zetten". Hoewel dus vanmiddag enerzijds wat teleurstellend, had deze voor laatste match toch anderzijds een interessante zijde. Wanneer U 's het genoegen hebt even te kunnen rondkijken in de bestuurskamer van Racing, dan zult U daar aan de wand verschil lende foto's zien van kampioens elftallen uit de gouden jaren van voorheen. Op één daarvan zult U herkennen Nico Striet en Janus Kuiper. Vanmiddag zijn ze nog 's voor een keer uit het lijstje ge stapt en hebben hun oude club ge holpen op een moeilijk moment. Misschien zijn ze niet meer zo technisch als vroeger en wellicht beschikken ze niet meer over dat fijne positie-spel. Maar in hen leeft nog even krachtig ats voor heen die ontembare geestdrift alles te willen geven voor het heil van hun club. Zo kwamen daar vanmiddag niet alleen twee figu ren uit vroeger jaren in het veld, maar ook iets van die fijne sfeer uit die dagen. Het is zo jammer, dat zo velen kennelijk zo ontzet tend ingesteld, zijn op de over winning, dat dit mooiste moment van deze middag, deze vorm van clubliefde en clubtrouw, hen waarschijnlijk zal zijn ontgaan. Nog even wilde ik TJ herinneren aan de wedstrijd, die de bestuurs leden van de Helderse Sportraad Donderdagavond in Centraal ho pen te spelen, met het organiseren van een binnensportavond. Om teleurstelling te voorkomen, is 't misschien wel goed, U te zeggen, dat er na afloop niet zal worden gedanst. Er zijn die avond alleen maar demonstraties tafeltennis, schermen, boksen, turnen en rhythmische oefeningen gymnas tiek. Verder een zeil- en een gymnas- tiekfilm. U ziet het, een rustige avond, waarop de sportraad een van haar doelstellingen hoopt na te streven, nam.elijk te bereiken, dat iedere tak van sport de be langstelling en waardering krijgt waarop hij recht heeft. TOEAN TIK-TIK.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2