m PETTENWEEK nicvCraaft' Groene carbolineum Maatcorset Hr. Ms. „Tromp" ging „vijf maal ten onder" Nieuwbuurt's Schildersbedrijf Het spookschip koninklijk onderscheiden Amerika houdt het aantal atoombommen geheim V.N.-commissie voor Indonesië vraagt verklaringen Pools complot1 werd met dollars en ponden betaald Engeland en de kwestie Mindszenty Dr. Jessup thans „reizend ambasadeur" Stern-leiders veroordeeld Wasgoeddieven gegrepen Alsmede in Wijdenes gestolen auto Tilden krijgt een jaar Hoogheemraadschap Noordh. Noorderkwartier Ghandi's moordenaar ter dood veroordeeld Wieringert Hoe de O.V.B. de Bedrijfsorganisatie wenst Rotterdams Toneel bracht „Inspecteur voor U!" Petten IJmuiden De Schager Markt Sportpetten Schipperspetten Alvorens U behangen, laat Kijk dan eerst op no. 82 v. Galenstraat DAGBLAD- RECLAME is de beste reclame Aan Hr. Ms. lichte kruiser „Tromp" is wij vermelden het reeds in het kort dezer dagen de „KoninklUke vermelding bU dagorder" toegekend op grond van de stoutmoedige acties waaraan het schip in de afgelopen oorlog heeft deelgenomen. Dat deze eervolle onderscheiding, na te zijn toegekend aan Hr. Ms. „Flor'es en Hr. Ms. „Soemba", de tankschepen „Mijdrecht" en „Ondina", en posthuum aan het (gezonken) motorvrachtschip „Aagtekerk", ook aan Hr. Ms. „Tromp" ten deel zou vallen was te verwachten. Deze oorlogsbodem is n.1. een van de weinig overgebleven schepen van onze vóóroorlogse marine. Na de bezet ting van Nederland in Mei 1940, toen de kruizer zich in de Indische wateren bevond, verrichtte de „Tromp" con- vooi en escortediensten in de Indische en Stille Oceaan. Na de oorlogsverklaring aan Japan nam zij deel aan verschillende acties, waarvan het zeegevecht in Straat Ban- dung op 20 Februari 1942 de voor naamste was. Tijdens dit gevecht werd Hr. Ms. „Tromp" echter zo ernstig be schadigd, dat zij naar Australië moest voor herstel. Hierna maakte Hr. Ms. „Tromp" deel uit van de Britse Eastern Fleet en de Amerikaanse zevende vloot Zij nam deel aan verschillende acties, waarbij de aanval op de haven van Sabang (25 Juli 1944) de belangrijkste was. Tijdens dit gevecht bleef Hr. Ms. „Tromp" 25 minuten binnen de haven De Verenigde Staten zullen het aan tal atoombommen, dat in hun bezit is geheim blijven houden, zo heeft presi dent Truman op zijn wekelijkse pers conferentie medegedeeld. Hij ontkende de juistheid der berichten, dat Lilien- thal, commissaris voor de atoomener gie der V.S.. gezegd zou hebben, dat hij het aantal wereldkundig zou ma ken. Uit Los Angeles wordt gemeld, dat luitenant-kolonel William Stark aan industriële leiders heeft medegedeeld, - dat een atoombom de afmeting heeft van een golfbal, doch dat zij dezelfde ontploffingskracht had als 5.400.000 pounds T.N.T. Behalve in kracht ver schilde de wijze van ontploffen niet van die van andere bommen. De hitte der explosie kon op een afstand van 4800 meter brandwonden veroorzaken. Stark verklaarde later tegenover een verslaggever, dat alleen de splijt bare kern van een atoombom de om vang heeft van een golfbal. Het is duidelijk, dat de bom zelf veel groter is, want er is een Superfort B-29 voor nodig om de bom te vervoeren", al dus Stark. De Commissie van de Ver. Naties voor Indonesië heeft de Nederlandse en Republikeinse delegatie verzocht documenten en verklaringen over te leggen, welke naar hun mening de Commissie van dienst zouden kunnen zijn bij de voorbereiding van de aan bevelingen van de Commissie betref fende de vorming van een federale in terim-regering. In verband hiermede herinnerde de commissie beide partij en er aan, dat, ingevolge de resolutie van de Veiligheidsraad, de Commissie verslag moet uitbrengen aan de Vei ligheidsraad en aanbevelingen moet opstellen voor de oplossing van de moeilijkheden, tenzij de partijen per 15 Februari een overeenkomst hebben bereikt ten aanzien van de federale interim-regering. De standpunten van de partijen zullen volledig in beschou wing worden genomen. Het Ameri kaanse lid van de commissie, Merle Cochran, wordt Maandag te Batavia verwacht. en kreeg van het aan de wal opgestel de geschut vijf voltreffers. Doch keer de op de basis te Trincomalse terug. Hoewel Hr. Ms. „Tromp" door de Japanse radio gedurende de oorlog vijfmaal „tot zinken werd gebracht" waardoor zij de bijnaam „Het Spokenschip" ontving arriveerde zij als eerste Nederland se oorlogsschip op de rede van Tand jong Priok op 16 Sept. 1945. Op 3 Mei 1946 kwam Hr. Ms. ..Tromp" weer te Amsterdam, na op 19 Juli 1939 uit Nederland te zijn ver trokken. Stanislaw Radkiewicz. de Poolse mi nister van Veiligheid, he'eft voor het parlement verklaard, dat het onlangs ontdekte complot tegen de president en de regering werd gefinancierd met dollars en ponden en geleid door cen tra in het buitenland. Tegelijkertijd werd bekend gemaakt, dat twee parlementsleden, voormalige aanhangers van Mikolajczyk, uit de boerenpartij zijn gestoten en hun zetel en het Pools burgerschap verloren hebben wegens illegale vlucht uit Po len. Naar Verluidt zijn deze leden ver leden maand per schip naar Zweden vertrokken. Een vierde parlementslid die op onwettige wijze zou hebben ge tracht Polen te verlaten, maar „aan de grens gevangen genomen" werd. zal binnenkort berecht worden. Prapat, tvaar Ir. Sukarno en andere voormalige Republikeinse leiders thans vertoeven, is een bergoord op 906 meter boven de zeespiegel aan de Noordelijke oever van het Tobameer. De Negara Sumatra Timur exploiteert er enige vacan- tiehuizen, terwijl er ook het landhuis van de Wali Negara staat, dat thans als verblijfplaats voor Sukarno c.s. dient. Sukarno (links) op de ochtendwande ling met Hadji Agus Salim in de omgeving van het huis van Dr. Mansur. Maandag zal de Britse minister van buitenlandse zaken Bevin, in het par lement verzocht worden de economi sche betrekkingen met Hongarije te verbreken als protest tegen de zaak te gen Kardinaal Mindszenty. Het con servatieve lid Christopher Hollis zal het verzoek doen. Een ander conservatief parlements lid Boyd Carpenter zal Bevin verzoe ken „of hij de verzekering wil geven, dat het Britse veto gebruikt zal wor den ter voorkoming van de toelating van Hongarije tot de V.N., zolang Kar dinaal Mindszenty niet in vrijheid is gesteld. President Truman heeft dr. Philip Jessup benoemd tot vertegenwoordiger der Ver. Staten op internationale con ferenties. Hij krijgt de rang van rei zend ambassadeur. Onlangs is gemeld, dat de minister van buitenlandse zaken, Dean Acheson, de tijd wilde beperken, die hij zelf op buitenlandse conferentie^ moest door brengen. Jessup was tot voor kort Ameri kaans vertegenwoordiger in de Veilig heidsraad. Hij ging terug naar de Co- lumbia-Universiteit, waar hij professor in het internationale recht is. Nathan Friedman Yellin, een 35-ja- rige intellectueel, die naar men zegt leider was van de groep Stern, is tot acht jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zijn adjudant Schmülevitz werd tot vijf jaar veroordeeld. Beiden werden schuldig bevonden aan terrorisme in verband met de moord op Graaf Ber- nadotte. Het Hof zeide hen in vrijheid te zullen stellen indien zij een verkla ring zouden tekenen waarin zij belo ven zich voortaan te zullen onthouden van ondergrondse activiteit en waarin zij gedurende twee jaar politietoezicht aanvaarden. Yellin deelde Reuter mee. dat hij noch Schmülevitz de verklaring zou den ondertekenen, indien de clausule over het politietoezicht blijft gehand haafd. SABOTAGE AAN VLIEGTUIG- MOEDERSCHIP Riordan, de Australische minister van marine, heeft in het Huis van afge vaardigden verklaard, dat de laatste inlichtingen van de admiraliteit, waar over hij beschikt, erop wijzen, dat de schade, die het Australische vliegtuig moederschip „Sydney" vorig jaar De cember in Engeland opliep, te wijten is aan sabotage. Hij verklaarde, dat de schade slechts licht was. Men meent, dat er stalen bouten in een tandwielkast van de „Sydney" zijn gevonden. SCHILDERIJENHANDEL MET DUITSERS. Het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam acht de verkoop van schilde rijen aan Duitsers, zoals dit tijdens de oorlog plaats vond, collaboratie. De kunsthandelaar J. Dik uit Huizen, die voor dit feit bij verstek terecht stond, werd conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met ontzetting uit de rechten voor 10 jaar. Tegen D. werd een bevel tot on middellijke gevangenneming uitge vaardigd. Mevr. J. E. A. uit Amster dam. tegen wie een jaar geëist was, werd veroordeeld tot f 20.000 boete, subs. een jaar gevangenisstraf en ont zetting voor drie jaar. ENGELAND TREKT ZICH TERUG UIT BEWEGING VOOR EUROPEES PARLEMENT. De Britse parlementsleden van de beweging voor een Europees parlement hebben besloten zich uit deze bewe ging terug te trekken. Naar hun me ning zijn er andere wegen, waarlangs men met zeer veel succes bij kan dra gen tot de Europese eenheid. Een surveillerende agent trof gister in Amsterdam-Noord twee mannen en een vrouw aan die bezig waren met een bakfiets wasgoed te vervoeren. Hij vertrouwde het zaakje niet en stelde een onderzoek in. Het wasgoed bleek afkomstig te zijn uit een luxe auto, die hij terugvond op de hoek van de Ka naaldijk en de Buiksloterdijk. De wa gen stond daar onbeheerd en dit gaf de politie aanleiding tot het instellen van een grondig onderzoek. Spoedig bleek, dat de auto in Wijdenes gestolen was. Het wasgoed bleek afkomstig uit een wasserij te Purmerend, waar vannacht was ingebroken. De twee mannen en de vrouw zijn gearresteerd. De auto, de bakfiets en nog twee fietsen, die zij bij zich hadden, zijn in beslag genomen. De drie verdachten maken vermoede lijk deel uit van een complot, dat de laatste tijd regelmatig dezelfde metho de gebruikt, namelijk het stelen van auto's om deze te gebruiken voor het vervoer van goederen, afkomstig van diefstal. Op deze wijze slagen zij er in hun bewegingen te camoufleren. William Tilden, bekend als „Big Bill", die als de grootste tennisspeler aller tijden wordt beschouwd, is giste ren op zijn 56e geboortedag, in verband met een zedendelict tot een jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Vroeger had hij al eens voor eenzelfde feit een voor waardelijke veroordeling ondergaan. De rechter zei bij het uitspreken van het vonnis o.m.: „Duizenden sportmen sen, jong en oud, kijken nog steeds naar U op. U had Uw woord als sport man gegeven dat dit nooit meer zou gebeuren. Het woord van een sportman had voldoende moeten zijn". DE OUDE BANKBILJETTEN VAN F 500 EN F 1000 De „Stichting 500 en 1000" (secreta riaat Nicolaas Maesstraat 46 te Am sterdam) welke streeft naar uitbeta ling van deze buiten de circulatie ge stelde biljetten door de Nederlandse Bank wijst op de welwillende houding welke in het algemeen t.o.v. de Stich ting wordt aangenomen en wijst erop, dat zich reeds velen als deelnemer hebben aangemeld. Zij streeft met al le behoorlijke en wettige middelen haar doel uitbetaling der biljetten na, zodat de hoop mag worden ge koesterd, dat langs de weg der onder handeling als nog het gestelde doel bereikt wordt, desnoods met behulp van de rechter. ROOIVERBOD VROEGE AARDAPPELEN INGETROKKEN Nu op het gebied van de aardappel teelt en de handel in aardappelen nor male toestanden heersen, kan voortaan de teler zelf weer de aanvang van het rooien van vroege aardappelen bepa len. De verordening met het rooiver- bod is, blijkens het Voedselvoorzie ningsblad van gisteren ingetrokken. NIEUWE GETUIGEN IN PROCES VAN KRAVCHENKO. Jean Cathala, gewezen persattache bij de Franse Ambassade te Moskou, en de journalist Jean Champenois zijn door Claude Morgan en André Wurm- ser verzocht te komen getuigen bij het proces-Kravchenko contra „Les Lettres Franpaises". Ged. Staten stellen Prov. Staten voor in het Reglement van bestuur vo'or het hoogheemraadschap Noordholl. Noor- derkwarier in no. 58 van het Prov. blad aan het slot van het eerste lid van artikel 161 toe te voegen: Met in gang van 1 Januari 1949 vervallen de bijdragen, volgens staat B verschul digd door de daarop vermelde verza melingen percelen; deze verzamelingen percelen worden over de jaren 1949 1950 en 1951 aangeslagen voor het be drag, vermeld op een bij dit Reglement behorende staat, gemerkt B 1. Deze staat vermeldt de schuldplichtigen aan de voormalige Noorder IJ- en Zeedijk met de per jaar verschuldigde bedragen over 1949 tot en met 1951. Ged. Staten stellen voor: A. in te trekken het besluit van de gewezen Commissaris der Provincie, tot nadere wijziging van het Reglement van bestuur voor 't hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. B. het Reglement van bestuur voor het hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier nader te wijzigen. Bij besluit van 2 Sept. 1948 besloten Prov. Staten tot de oprichting van een provinciaal studiefonds ten behoeve van kinderen van leden van het pro vinciaal personeel. Bij het aangehaalde besluit werd te vens reeds een bedrag van f 5000 be schikbaar gesteld ten behoeve van de op te richten stichting. Ten aanzien van het beheer en be stuur der stichting werden Ged. Staten uitgenodigd daaromtrent een nader voorstel te doen. Naar aanleiding van dit verzoek bie den Prov. Staten thans een ontwerp- stichtingsreglement ter vaststelling aan. in uitvoering voor het afbreken van de achterbuurten in de haven door moderne woonwijken, die deze „Stad van de Toekomst" eer iMenaandolm'links worden de sloppen met de grond gelijk gemaakt. Rechts een moderne voorstad van Haifa. De Israelietische regering heeft plannen stad Haifa, teneinde deze te vervangen De 36-jarige moordenaar van Gandhi Wathoeram Vinajak Godse, is gisteren door een bijzondere rechter ter dood veroordeeld. Met hem stonden 7 ande ren terecht, van wie er een wegens medeplichtigheid eveneens de dood straf kreeg. Vijf beklaagden zullen voor het leven gedeporteerd worden. Een verdachte is onschuldig bevonden en vrijgesproken. AMERIKAANSE VICE-CONSUL MOET HONGARIJE VERLATEN Uit goedingelichte bron wordt verno men, dat de vice-consul der Verenigde Staten te Boedapest, Steussi, bevel heeft gekregen binnen 24 uur. dis is voor 17 uur gistermiddag, het Hongaar se grondgebied' te verlaten. Deze uitwijzing staat niet in verband met de zaak-Mindszenty, zo wordt in- goedingelichte kringen verzekerd. Steussi wordt ten laste gelegd, dat hij Hongaren die uit hun land vluchten, heeft geholpen. BERLIJNERS NAAR URANIUM- MIJNEN De inwoners van de Sowjetsector van Berlijn, die tengevolge van de Westerse „tegenblokkade" werkloos zijn geworden, worden volgens de onder Amerikaanse controle staande „Der Abend" overgebracht naar de uranium- mijnen in Saksen. Woensdagavond j.1. sprak de heer A. v d. Berg, Landelijk Secretaris van het O.V.B., voor de Afd. Wieringen, voor een klein maar aandachtig gehoor over het onderwerp: „Hun Bedrijfsorganisatie en de onze". Voorzitter E. Hartman opende deze vergadering met een kort woord en gaf meteen het woord aan de spreker, die begon met op te merken, dat hij in één avond de zaak van de publiekrechter lijke bedrijfsorganisatie slechts in vo gelvlucht kon behandelen. En spr. vervolgde: Het voorontwerp van minister Vos is met diens heengaan naar de rommel zolder verhuisd en wat ons thans wordt aangediend is uit het katholieke vor mingscentrum afkomstig. En omdat de ze met de Uniebonden staan op het standpunt van de klasseverzoening, doen wij er goed aan, aldus spreker, dit critisch te bezien. Aan de hand van het ontwerp, zoals het daar ligt, blijkt dat de sociaal-economische raad het hogere bestuurslichaam zal zijn van de PBO. De leden van deze sociaal-economi sche raad stemmen zonder ruggespraak te houden. Zij worden voor de tijd van twee jaar benoemd. Bovendien moet elk belangrijk besluit twee-derde meer derheid hebben. Aan alle beluiten kan kracht van Wet worden verleend. Dit laatste kan dus betekenen dat men ge straft zou kunnen worden voor econo mische delicten. Als men dan bedenkt, aldus de spre ker, dat de Uniebonden nauwelijks één derde van de Nederlandse werkers heb ben georganiseerd, maar zich de pre tentie toeëigenen belangrijke besluiten te nemen voor alle werkers, terwijl zij door de hen opgelegde verplichting zonder ruggespraak stemmen, dan staat vast dat met het aannemen van dit wetsontwerp ons het slavenjuk wordt opgelegd om de regeringspolitiek van de bevriende ministers niet te door kruisen. En dat noemt men dan econo mische democratie, aldus spreker. Na een korte pauze behandelde de spreker de bedrijfsorganisatie, zoals hij die zag en wenste. De socialistische par tijen hebben de nederlaag geleden, maar midden in de nederlaag staat de socia listische idee onaangetast, aldus spr. Geslaagde Kunstkringavond. We hebben reeds verschillende ke ren met het Rotterdams Toneel ken nis kunnen maken en met alle emi nente krachten, die dit gezelschap zo gewild maken. Dit is ook gebleken bij de Kunst kringavond in Cinema de Haan, waar veel publiek aanwezig was. Het stuk „Een Inspecteur voor u" had ook wel kunnen heten „Wij leven niet voor ons alleen, maar voor elkaar". De naam van een stuk zegt weinig; de inhoud moet spreken. En dat was hier het geval. yNiet alleen van het voortreffelijke spel, maar ook van de goede inhoud is genoten. Een inhoud, welke een aanklacht kan betekenen tegen hen, die steeds weer hét eigen ik voor opstellen, gelijk de heer en mevrouw Birling de rijke Engelse fa brikant. Een inspecteur van politie, die belast is met het ophelderen van een akelige zaak, waarbij de hele familie betrokken blijkt te zijn, brengt de no dige sensatie in dit stuk. Het blijkt echter, dat deze heer geen inspecteur is geweest, zodat de hele kwestie de doofpot schijnt in te gaan, tot grote ergenis der kinderen. Het slot is ech ter an'dersde politie komt. Wanneer we vermelden, dat het 'spel uitstekend was, bespaart ons dit de namen te noemen van alle spelers van dit gezelschap. Een ieder heeft zich ten volle gegeven. Ook het décor van ir. A. Viergever was keurig. DIEFSTAL OPGEHELDERD. De Rijkspolitie is er in geslaagd de inbreker, die zich toegang verschafte tot de woningen van de heer J. C. de Haan en de heer Van der Laan,% te arresteren. Het bleek een inwoner uit het „Heitelan" te zijn; hij kwam uit de gemeente Noord-Bergum. Het ge stolen rijwiel werd weer terug gevon den, alsmede de andere gestolen voor werpen. UITVOERING HARMONIE. De zaal van Halfweg was op de bei de uitvoeringsavonden wel niet in alle hoeken bezet, doch wanneer we dit toeschrijven aan de talloze griepgè- vallen, kunnen we toch nog constate ren dat de opkomst goed was. In zijn openingswoord releveerde de voorzitter, C. Bosker, dit reeds. Er is nog meer gesproken, n.ï. over het vraagstuk der zitplaatsen voor de do nateurs. Dit is zeer zeker iets, waar aan een ieder moet medehelpen dit op te lossen. Na een zestal goed ge speelde muziekstukken werd het to neelstuk „Adieu.... en revoir" ten tonele gebracht. Het stuk werd vlot gespeeld. De Harmonie kan xeer ze ker op een paar geslaagde avonden terug zien. LAAGSTE INSCHRIJVER De firma J. ten Brink te Hippoly- tushoef was op de te Den Helder ge houden aanbesteding van de riole- rings en bestratingswerken voor reke ning van de gemeente Den Helder de laagste inschrijver met een bedrag van f 12.779. POLITIEBERICHT. Gevonden: een armband en een zwarte wollen want. Verloren: een Lips- sleuteltje aan een touwtje. Inlichtingen gemeentebode. ONDERHOUD PETTEMER ZEEWERING Dezer dagen werd door de Hoofd- Ing. Directeur van de Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed het éénjaar- lijke onderhoud van de Fettemer zee wering. Laagste inschrijver werd d« voor ons dorp geen onbekende aanne mer de fa. P. Broeken uit Breda voor de som van f 62.200. VISERIJ-BE SOMMINGEN Aan de Rijksvisafslag werden gisterén aangeboden: 177» kisten haring, 709 ma kreel S tarbot en heilbot, 220 wijting, 98 poon," SS schol, 30 haai, 250 koolvls, Zog schelvis, 30 schar, 33 kabeljauw, 50 hake, 20 leng en 50 kisten me diverse vissoorten Aan de markt waren da vissers-vaar tuigen EO 46 „Claesje", besomming 110346; IJM 25 „Flamingo" 23130; KW 133 3340; 124 2294; 129 £3869 SCHAGEN, 10 Febr. 1949. Yoor de centrale waren aangevoerd: 50 koeien, 2 stieren, 3 pinken, 1 graskalf, 234 nuchtere kalveren en 3 schapen. Van week tot week wordt de aanvoér voor de Centrale groter, vooral wat koeien met kalveren betreft Het slechte weer van de vroege morgenuren Wis oorzaak van een niet te grote aanvoer op de gebruiksveemarkt. De handel in kalf- en melkkoeien was maar matig. De kopers namen een uiterst gereser veerde houding aan. De prijzen bleven ongeveer onveranderd. De grootste nó~ tering was f 800. Door het koude weer bleven er nog vele op stal achter. De handel in geldekoeien was matig en de grootste notering was f 500, dus nage noeg prijshoudend. Er was wel vróag naar pinken. De grootste notering hier van was f 250. Op de paardenmarkt was weinig drukte en ook een stille handel. Ook in slachtpaarden was. een kalm verloop. Rijtuigpaarden dedesi f 550f 800, oudere paarden f 300 f 500, slachtpaarden f 300f 500. Op de wolveemarkt werd weinig aangevoerd en de handel had een stug verloop. De vraag naar biggen is gè- ring met een langzame handel, maar de prijzen blijven onveranderd h°°K- Wanneer zal hierin eens verandering komen? Men hoort over't algemeen dat het voor mesters geen doen is om te genwoordig biggen te kopen. Op de kippen- en konijnenmarkt was het een een stille boel. Er werd hier weinig aangevoerd. Het bezoek was ook niet groot. SCHAGEN, 10 Febr. 1949. Op de vee markt van Donderdag j.1. waren aan gevoerd: 10 Paarden f 300f 800; 3 Geldekoeien (magere) f 350f 500; 2 Kalfkoeien f 600—f 800; 2 Vaarzen f 325—f 450; 6 Pinken f 200—f 250; 4 Schapen (magere) f 60f 85; 12 Over- houders f 40f 55; 31 Biggen f 45— f 65; 5 Konijnen f 3f 8; 19 Kippen f 2.05—f 4. Voor de centrale waren aangevoerd: 2 stieren, 50 nuchtere geldekoeien, 8 pinken, 234 nuchtere kalveren en 3 vette schapen. WIJ HOUDEN EEN HOUDEN VAN ZATERDAG 12 FEBR. TOT ZATER DAG 19 FEBR. Profiteer deze week van onze Speciale aanbiedingen 48 ct. - 95 ct. - 1.45 2.95 - 3.95 - 5.95 kHIMN-IN JONSINSKlfOWC MOOES J firma n fp SPOORSTRAO-DEN MELOfB TEUEOOWK22JO-J102 PRIMA KWALITEIT 1.— PER K.G. Te koop: 2 HUIZEN, vrije grond, Vijzelstr. no. 106—108, Den Helder. Gegadigden gelieven vóór 28 Febr. in te schreven. Br. onder letter D, aan Boekhandel Ploeger te Ap- pingedam. Verbetert elke jus JXXS Een goed Een goed corset geeft Uw figuur een jeugdige lijn en goede steun. Vooral een corset geheel naar Uw maat gemaakt vol doet aan de hoogste eisen. Prij» zonder binnenband S5— met el. binnenband 39.90 SWISDUKSTRAAT 73

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 5