„Laat passeren naar buiten!" Stad en Omgeving. Twee blunders van H.R.C. werden afgestraft C. Prins biljartkampioen 2e klasse libre Pessimistisch geluid op tuindersvergadering Helder voldeed aan haar sportieve plicht Goede revue van Werfsportvereniging WCW klopt SRC Nieuwtjes van de havenkant Anna Paulowna Belastingdruk te hoog voor Agrarische sector Uitstekende strijd ADO met 1-0 verslagen Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Ponrt Julianadorp Australische textiel voor plattelandsvrouwen Zoala het door Teun Rotgans ge maakte en op muziek gezette aardige liedje in de eerste regels zegt: „Laat panseren naar buiten, kom we vliegen er eens uit!", heeft het bestuur van de Werfsportvereniging haar leden de poorten van de Rijkswerf eens opengezet, teneinde haar leden, die gaarne wilden medewerken aan de op voering van een revue, daarvoor de kana te geven. Van deze geweldige animo vertelde voorzitter Selier ons iets, toen hij om half negen de talrijke aanwezigen in Casino verwelkomde, waaronder de Directeur, Griffier, en verder vrijwel alle hoofden van dienst. Ook onze Burgemeester had tijd kunnen vinden om dit familiefeest van de Werf bij te wonen. „De lust en de animo om deze op voering tot een succes te maken, was buitengewoon geweest en geholpen door de directie, waarvoor wij buiten gewoon erkentelijk zijn, staan wij dan hier klaar om onze medewerkers te laten starten", aldus de heer Selier. Dat aantal medewerkers was niet gering. Daar was allereerst het groep je dat zich met de technische verzor ging had belast, en dat bestond uit de horen Metselaar, Boersema, Sevink en Rotgans. Vervolgens een orkest van 9 man, onder leiding van de heer Die- rehdonk. Dat de Werf, met haar meer dan vijf en twintig honderd werkers een aardig dubbel mannenkwartet heeft zal weinigen onbekend zijn. Zo was daar in dit grote bedrijf allerminst ge brek aan krachten op velerlei gebied en met een gerust hart konden derhal ve de twee grappenmakers van deze avond starten voor hun interessante tocht door vreemde landen. Dat begon met allerlei avonturen in „La douce France", waar men eerst kennismaak te met de vele stakingen en vervol gens met een groepje acrobaten. Het geen de heren Kramer, Forrer en Mai- gret lieten zien, getuigde van veel ernstige studie en een prima lichaams- beheersing. Natuurlijk togen de vro lijke reizigers ook naar Hawaiï, waar de Kalua's, onder leiding van Jo Koek, de zoete doch helaas verre klanken van dit schone eiland vertolkten. Al- wlne Meyer deed ons een groot genoe gen. met haar refreinzang, waarvan vooral Haiti met veel gevoel werd ge zongen. Voor de pauze zong het dubbel kwar tet, onder leiding van de heer D. Ploeg, allereerst ,.Die Treue" en vervolgens ,.A Perfect Day". Beide nummers goed met het eerste nummer het mooist van intonatie. Dat de Werf een grote ver scheidenheid bezit aan artisten, bewees zij eerst recht na dé paüzè, toen .onder meer de heer Joe Barton de meest onbegrijpelijke goochelstuk]es liet zien. Liet de heer Sevink in zijn nummer „Het dode paard" reeds zien, dat hij geen vreemde is in de toneelwereld, met zijn schets „De man van het oude volk" bereikte hij een, voor amateur- artisten, zeer hoog peil. Dit nummer behoorde tot het gaafste van de avond. Tenslotte verenigden de mannen van „Euterpe" en de „Kalua's" zich tot een gezamenlijk optreden, hetgeen zo ongeveer het einde van de avond be tekende. Op moeilijk terrein. Uit onze beschouwing zal men te récht hebben geconcludeerd, dat onze waardering voor de uitvoering van Wie om 12 uur bij de wedstrijd WGWSRC geweest is heeft van een pittige wedstrijd kunnen genieten. W. was over het algemeen het meest in de aanval. S. wist echter zeer gevaar lijke aanvallen op te zetten, maar verder dan de verdediging wist men meestal niet te komen. Reeds na 5 minuten weet Schilder door goede samenspel van Kraakman Ramler keeper v. Nuland te passeren 10. Na een half uur krijgt S. een cor ner te nemen welke goed genomen wordt. De weggewerkte bal komt ech ter zo ongelukkig tegen het hoofd van Lefère aan dat de bal het doel in stuit 11. We zien Ramler alleen voor de keeper hem de bal recht in handen schieten en een schot van Amersfoor gaat net langs doel heen. Kort voor de rust is het Kraakman die goed voorzet naar Schilder, welke er 2-1 van maakt. Na rust is er een WGW die de overwinning voelt. En het is vooral Amersfoort die deze middag een pri ma wedstrijd speelt. Reeds spoedig is het Ramler die door goed samenspel met Schilder en Amersfoort, zich schitterend vrij speelt en de stand op 31 brengt. Bij S. is het Ploeger, die nog al eens gevaarlijk door kan bre ken, deze al niet meer jonge speler beschikt nog over een zeldzame snel heid en Taes had de handen aan hem vol. De voorhoede wist zijn voorzetten echter niet te benutten. Even later is het. Kraakman die naar voren snelt doorgeeft aan Ramler, welke voor het vierde doelpunt zorgt. Vijf minuten voor het einde is het het trio Schilder, Amersfoort en Romley dat goed com binerend de bal naar voren brengt en wederom is het de laatste die met een vliegend schot v. Nuland passeert 5-1. Scheidsrechter Huizing leidde uitste kend. deze revue groot is. Toch willen wij nog een enkele opmerking maken. De Werf Sportvereniging gaat nu groeien, zij is op de Werf zeer populair. Men heeft het aannemen van donateurs moeten stopzetten. Deze vereniging gaat zich thans bewegen op het terrein van het amusement. Dat is prachtig, maar ook zeer moeilijk. Voor dit alles is nodig, uitstekende leiding en orga nisatie. Iets wat zo zeer op deze avond merkbaar was bij de beide mensen, die de ruimten moesten vullen tussen de nummers. Twee jongens, volkomen vrij van plankenkoorts, met een prima vrolijke inslag, maar in hun grappen met voldoende inhoud. Een amu sante figuur alleen is niet genoeg, ook deze jongens moeten een belangrijke rol spelen. Zo ontbrak het ook een en kele maal aan voldoende tempo ach ter de coulissen. Maar de werkers ach ter de schermen weten dit alles wel en zullen er ongetwijfeld het nodige van hebben geleerd. Wij hebben gezien, dat de WSV kan beschikken over voldoen de uitstekende medewerkers en de grote sympathie zowel van de Direc tie als van de collega's. Met hard wer ken en een goede organisatie zal voor zitter Selier ongetwijfeld de eerstvol gende keer uitstekend voor de dag kunnen komen met zijn „Werf Sport en Ontspanningsvereniging". Zaterdagavond liep wegens de opkomende mist de Hollandse coaster „Irene" binnen, geladen met gerst. Gis termorgen werd 't schip door de koop- vaarderschutssluis geschut, waarna het binnendoor zijn reis van Sonderborg (Zweden) naar Rotterdam voortzette. De Duitse kustvaarder „Sextant" kwam Zaterdag wegens machineschade binnen. Dit schip was onderweg van Rotterdam naar Hamburg.. Gistermor gen kon het de reis vervolgen, nadat de schade door personeel van de scheepswerf „De Hoop" was hersteld. Gistermiddag omstreeks één uur ankerde het Engelse vrachtschip „Bull- finch", dat op weg was naar Harlingen, op de rede van Texel. De waterstand op de Waddenzee was te laag. Vanmor gen om zeven uur kon het schip de reis voortzetten. DE RAAD KOMT BIJEEN. Woensdagmiddag a.s. zal de raad der gemeente Anna Paulowna in vergade ring bijeenkomen. Op deze vergadering zal het nieuw benoemde raadslid voor de P. v. d. A., de heer Oudshoorn, wor den geïnstalleerd. Ook de benoeming van een wethouder komt aan de orde. Voorts komen nog enkele voorstellen ter tafel, o.a. de benoeming van een nieuw hoofd voor de o.l.s. I. Vrijdag was de laatste dag van het tournooi van de pers. kampa van het District Den Helder van de N.B.B. in Café A. Luyckx, Bassingracht 1. De belangstelling was groot op deze laat ste avond. En geen wonder. Want deze laatste dag moest immers de kampioen naar voren brengen en deze titanen strijd moest geleverd worden tussen de heren Prins en Alkemade van de B.V. D.O.R. en Royal. Om 8 uur werd een aanvang gemaakt met de voorpartijen en wel tussen de heren C. Wijers (Breezand) en D. Plagmeijer (DOR) op tafel I en L de Snayer (Royal) en N. Hoogschagen (DOR). De uitslag was: De Plagmeijer 150 38 3.94 15 C. Weijers 125 38 3,28 9 N. Hoogschagen 150 45 3.33 13 L. de Snayer 101 45 2,24 13 Toen waren de hoofdpartijen aan de beurt. Op tafel I speelde Prins tegen Alke made voor de kampioenstitel en op tafel II Krijnen tegen Rob voor de bezetting der 3e plaats. De uitslagen van deze partijen wa ren: C. Prins 150 33 454 19 F. Alkemade 144 33 4,39 24 J. Rob 150 34 4,44 22 C. Krijnen 137 34 4,02' 40 Om pl.m. 11 uur nam de heer Jac. Burger als voorzitter van het district het woord. Hij prees de sportieve wijze waarop was gestreden. Er was vooral de laatste twee dagen enthousiast ge speeld en de koplopers Prins en Al kemade hadden elkander geen krimp gegeven, na Donderdag moesten deze spelers het hoofd buigen voor C. Krijner en J. Rob. Hij dankte voorts de fam. Luyckx voor de prettige da gen, in het clublokaal doorgebracht. Dank werd ook gebracht aan de.ijve rige tellers en schrijvers en aan de wedstrijdleider, de heer M. Looy. Prijsuitreiking, De Kampioen kreeg de zilveren leg penning met inscriptie, uitgeloofd door de N.B.B. en verder het diploma van het district Den Helder met nog een luxe voorwerp. Na de prijsuitreiking werd nog het woord gevoerd door de voorzitter van de Helderse Sportraad, de heer D. Luyckx die een geestig speechje hield en zijn woorden vergezeld liet gaan van een feest geestrijk vocht die in het bezit kwam van de heer P. Alke made voor het hoogste gemiddelde in dit tournooi. De heer A. Luyckx dankte nog het districtbestuur voor de prettige wijze van samenwerking en hierna sloot de voorzitter dit tournooi en bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Hier volgt de totale eindstand: 2e klasse (3i%) c. Prins (DOR) 7 6 0 1 1046 225 4,64 27 12 F. Alkemade (Royal) 7 5 0 2 1017 199 5,11 44 10 J. Rob (VOG) 7 4 0 3 984 255 3 86 34 8 D. Plagmeijer (DOR) 7 3 1 3 889 278 3,20 22 7 C. Krijnen (VOG) 7 3 0 4 953 234 4,07 40 6 C. Weijers (Breez.) 7 3 0 4 914 231 3,95 37 6 L. de Snayer (Royal) 7 2 1 4 805 255 3,15 18 5 N. Hoogschagen (DOR) 7 1 0 6 723 245 2,95 18 2 Gepromoveerd naar de le klasse libre C. (Royal). Prins (DOR), F. Alkemade In Alkmaar hield de vakgroep Tuin bouw van de Hollandse Mij. van Land bouw, district Noord- Holland, haar Provinciale jaarvergadering. ne voorzitter, de heer A. Schermer, gaf in zijn openingswoord zijn visie weer over de stand van zaken in de Noordhollandse Tuinbouw. Het was allerminst een optimistisch geluid, dat de heer Schermer liet horen. Eerst re leveerde spreker de moeilijke toestand voor de oorlog waarin de tuinbouw ver keerde. De verdiensten in de vijf oor logsjaren waren volgens spr. in de meeste gevallen nodig om de geleden verliezen van vóór de oorlog te dek ken. Thans is het zover, vervolgde spr., dat de tuinder lang niet onbe vreesd de toekomst tegemoet kan zien. aan welke toestand de tuinder zelf niet debet is. Als oorzaak gaf spr. op het moordend belastingstelsel, dat hij de tuinder alle reserves opslokt. Wij zijn er van overtuigd, zei de heer Schermer, dat er zware belastin gen nodig zijn. daar Nederland ver armd uit de oorlog is gekomen, doch de druk die op het agrarisch volksdeel wordt gelegd, is te zwaar. Speciaal te gen de ondernemersbelasting nam spr. scherp stelling. De maatregelen die de regering neemt door het tuinbouwareaal te vergroten is volgens spr. niet doelma tig, daar de vooruitzichten t.a.v. het afzetgebied niet florisant zijn. Wij wil len een verantwoord areaal, zodanig, dat bij een gemiddelde productie geen te groot surplus is te verwachten. Het systeem dat de regering de laatste ja ren volgt kan aanleiding geven tot zeer grote, niet te plaatsen overschot ten, die binnen afzienbare tijd vele tuinders naar de afgrond zullen voeren. Op deze manier is 't perspectief voorde tuinder een lijdensweg, besloot de heer Schermer. De bestuursverkiezingen leverden op dat de heer T. Bouter in het Provin ciaal bestuur werd herkozen en de heer P. K. Volkers te Oudkarspel nam in dit bestuur de plaats in van het af tredende lid de heer L. Kalverdijk. Als plaatsvervangend lid in het Hoofdbe stuur werd de heer J. Langereis te Hensbroek gekozen. Hierna kwam een aantal voorstel len aan de beurt die wel het grootste deel van de vergadering in beslag na men. De afdeling Hensbroek stelde voor, om met klem aan te dringen dat in de toekomst alle tumbouproducten, w.o. ook het artikel uien uitsluitend via een veilingsvereniging zullen worden ver kocht. De vergadering sloot zich hier bij aan en men zal hierover in contact treden met het hoofdbestuur. Ook het voorstel van Warmenhuizen vond bijval. Men wilde namelijk pogen dat ook landbouwers, die niet bij een veiling zijn aangesloten, hun late con sumptieaardappelen kunnen laten vei len opdat ook in deze sector met succes een minimumprijzenfonds kan worden gesticht. De Boy* werden kampioen in Den Helder. Ziehier het belangrijke bericht voor de jongens van Goudsblom en het min of meer teleurstellende bericht voor de jongens van De Boer. Door een gelijk spel 22 hebben de Boys kans gezien het kampioenschap in de wacht te slepen en wij durven te beweren dat de meest constante ploeg in deze afdeling de titel heeft behaald. H.R.C. speelde te wisselvallig om uit eindelijk succes te hebben. Gaan wij echter de wedstrijd van gisteren na dan kunnen wij van krachtsverschil niet spreken en kunnen wij gerust zeggen dat de Boys hun handen dicht mogen knijpen. De doelpunten, ont staan bij H.R.C., waren twee grove blunders, die wel is waar handig wer den afgestraft, maar die toch een beeld geven dat H.R.C. de wedstrijd in haar bezit heeft gehad. Ook de aanvallen van H.R.C. waren veelvuldiger en ge vaarlijker, uitgezonderd het laatste kwartier toen H.R.C. geheel naar voren ging en Alkm. Boys nog enkele opge legde kansen kreeg. Er was nog een feit dat in het voordeel van H.R.C. was, n.1. het uithoudingsvermogen. Verschil lende spelers van de Boys konden het tempo niet volhouden en het was dan ook geheel niet vreemd dat in deze faire strijd de kleinste botsingen op onthoud gaven en dat het hier steeds spelers van de Boys betrof. Hoewel midvoor Bakker van de Boys lelijk in botsing was gekomen met de Jong en dit geenszins een geval was van ver moeidheid. De wedstrijd werd bijgewoond door ongeveer 5000 mensen en het weer was ideaal. Scheidsrechter Busso was prima, o.i. maakte hij een fout, waarop wij direct terug komen. Het begin was aanvankelijk erg ze nuwachtig en verschillende spelers lieten mistrappen volgen. Toch al spoedig kwam men tot het goede spel en het pleit voor deze ploegen dat zij het tempo hoog wisten op te voeren. De slechte wedstrijden van de laatste weken van H.R.C. waren al spoedig vergeten en het was een lust de vlotte aanvallen aan beide kanten te bewon deren. Dat waren twee elftallen die iets in hun mars hadden. De eerste kans was voor H.R.C. waar Rijkers een goede pass kreeg en de bal juist naast het net schoot. Het rechterverdedi- gingsblok van de Boys was trouwens niet zo uitstekend als het linker vooral op links kreeg H.R.C. verschil lende malen gelegenheid om door te breken. De eerste corner was voor de Boys, maar gevaar ontstond er metui De Boys namen de leiding. Na 7 minuten spelen kreeg Striet, de invaller linkshalf voor Roomeijer ar bal. Heel handig maakte hij een schijiv beweging en speelde de bal onverwacht terug op doel. Rechtsbinnen Van Dok stond buitenspel, maar daar de bal van Striet kwam werd dit opgeheven en hij had geen moeite om De Haan van dichtbij te passeren. Dit was H R.C. een tegenvaller en het lag voor do hand dat dit ook zijn stempel drukte op het spel. De Haan n.1. was niet meer zeker van zijn zaak en juist in de volgende pe riode deed hij vreemde dingen waarbi.i éénmaal een bal tegen de lat kwam en het dus lang niet gek was geweest als de Boys een tweede doelpunt hadden gemaakt. Het liep echter anders. De uitstekend spelende middenlinie van H.R.C. wist het spel te verplaatsen. Een schot van Nieuwstad had de uitsteken de Kramer goed te pakken, doch kort hierna kreeg H.R.C. de kans van de dag. Midvoor Zoon. de enige speler 'van de laatste weken in H.R.C. die deze be naming verdient, zonder tot grootse dingen te komen, zwenkte keurig naar rechts af. Hij passeerde Pennings, gaf een keurige trekbal en de toestormende Kniiff knalde de bal juist over de lot. Dat was weer goed voetbal. Een kopbal van Nieuwstad plukte Kramer heel handig uit de lucht. De corners van Knijff waren uitstekend en het was voor H.R.C. alleen maar jammer dat Kramer juist in hoge ballen zo reso luut was. Hij is echter ook een onder deel van het elftal en dus kan hier niet van pech gesproken worden. De aan vallen van de Boys werden in deze periode veelal in de kiem gesmoord, waarbij vooral bleek dat de l.-vleugel ,van de Alkmaarders niet zo sterk was. Een schot van rechtsbuiten Indri werd door midhalf de Jong van H.R.C. ge stopt. Na een half uur spelen werd de stand 11. Het was Striet, wat wij fijn vonden' voor deze stoere speler, die een fraaie pass gaf aan Rijkers. Heel han dig was de rode linksbuiten er door en terwijl Kramer een voorzet verwachtte en dus een stap naar voren deed, volg' de er een magnifiek schot dat in deze omstandigheden voor Kramer onhoud baar'' 1—1. Het laatste kwartier was in feite voor de Boys. De Alkmaarders kwamen Het is Helder gelukt revanche te nemen op de thuis geleden nederlaag van 21. De 1—0 uitslag is wel het bewijs dat iiet een spannende wed strijd is geweest. Tot 18 min. voor tijd was de stand nog dubbelblank. Toen gelukte het Rottier om met een prachtig schot Helder de leiding te geven wat tenslotte ook de einduit slag was. Voor die tijd hadden zich vele sensationele momenten voor het H.-doel afgespeeld. Immers de aan vallen van Ado 20 waren steeds ge vaarlijk maar de kansen die de A.- voorhoede verprutste waren zo tal dat de A.-aanhang er soms wanhopig van werd. Indien A. één schutte !r had gehad dan waren de punten in Heemskerk gebleven. !Echter dient vermeld te worden dat de H. achter hoede er deze middag goed in was en steeds op het kritieke moment in greep. Wat vooral opviel deze middag was het keurige doelverdedigen van Kloes, Ado's doelverdediger. Ook het spel van midvoor Voormeer was een lust om te zien doch hij ondervond weinig steun van zijn binnenspelers. Bij Helder was het gehele elftal in goede vorm en vooral het harde wer ken van linkshalf Bakker viel op. Het was een fraaie sportieve wedstrijd die op keurige wijze door scheidsrechter Helief werd geleid. Na afloop' tekende Ado 20 protest aan tegen het niet toekennen van een doelpunt dat door de scheidsrechter wegens buitenspel werd afgekeurd. De wedstrijd. Eve* over half drie brengt mid voor Voormeer de bal voor Ado 20 aan het rollen. De eerste aanval is voor1 Ado en Voormeer schiet rakelings over. Bij een volgende aanval van A. wordt de bal door Beekhoven tot corner gewerkt. Deze goed voor het doel geplaatst, wordt echter door Pa ter onderschept die dè bal het veld weer inzendt. Helder gaat er nu 163. Pim, Pam en Pom weten niet, 164. Maar.... ze hebben iets te vroeg dat ze op een autobaan terecht zijn ge- gejuicht. Plotseling bemerken onze komen, midden in een wedstrijd. Envriendjes, dat ze weer bij hetzelfde ze weten ook niet, dat die autobaan in ount uitkomen, waar het schot verd de rondte loopt, zodat ze straks weel bij het beginpunt zullen uitkomen. De jeep raast nog steeds op topsnelheid voort en heeft de andere auto's 'n flink eind achter zich gelaten. Tommie en Brommie juichen vrolijk omdat de am aere wagens hen niet kur.nen bijhou den. gelost. Met strakke ogen tuurt Pim voor zich uit. Hoe kan dat nu? En Pam legint te schreeuwen „Oh, Pim, daar heb je die beer weer, die daarstraks geschoten heeft". „Omdraaien, Pim!" ïcepen ze nu allemaal door elkaar. ,Ga terug!" vandoor. Rottier lost een hard schot dat echter door keeper Kloes op emi nente wijze wordt gestekt. Even later probeert Bakker het met een ver schot wat net naast gaat. Ado gaat er nu weer van door over links. De bal komt te scherp voor doel waar l.-half Th. Nijman Bogaard probeert te pas seren. Deze werpt zich moedig op de bal en bezweert het gevaar. Weer komt Ado terug, nu over rechts waar rechts buiten Castricum een keurige trekbal geeft die door 1. buiten de Wit royaal wordt gemist. Helder krijgt dan eep vrije schop te nemen, hard wordt de bal ingeschoten en door r. back Been tjes van richting veranderd doch Kloes weet op 't nippertje nog te redden. Bij een volgende H. aanval moet Kloes weer handelend optreden als Schouwenaars hard inkopt. Hoebe probeert het dan met een ver schot maar ook nu is Kloes op zijn post. Dan volgen er enige gevaarlijke mo menten voor het H. doel. Bij een snel le A.-uitval komt 1.-binnen H. Nij man alleen voor Bogaard doch hij faalt volkomen. Weer komt Ado te rug en nu krijgt 1. buiten de Wit een kans om te scoren. Voor open doel weet hij nog naast te schieten. Mid voor Voormeer onderneemt dan een run die hij besluit met een strak schot wat echter in Bogaards oog geen gena de vindt. Ado krijgt nu 2 maal achter elkaar een corner te nemen. Steeds komt de bal goed voor doel maar de A. voor hoede is te onproductief om succes te hebben. Zo verstrijken de laatste mi nuten der eerste helft. Er wordt door beide ploegen hard gewerkt maar succes blijft uit. De tweede helft begint met enige goed opgezette H. aanvallen waaruit eerst Hoebe en daarna Paul naast schiet. Dan krijgt 1. binnen Nijman weer een opgelegde kans doch hij faalt wederom welk voorbeeld even later door l.-buiten de Wit wordt ge volgd. De aanvallen van H. worden te veel over links gespeeld waardoor Rottier nog al eens verwaarloosd wordt. Even later krijgt hij echter de bal een keu rige voorzet volgt waaruit Pahl voor open doel over schiet. Bij een volgen de A.-aanval ontstaat een scrimmage voor het H. doel. Tot drie keer toe wordt de bal ingeschoten maar ten slotte wordt Bogaard toch gepasseerd. De scheidsrechter heeft echter buiten spel geconstateerd zodat deze goal ongeldig wordt verklaard. Himpers en Pater brengen dan om beurten red ding als Voormeer weer eens gevaarlijk i ordt. Even later brengt Beekhoven redding als de l.-buiten Bogaird tracht te passeren. De bal gaat naar Wieren die meteen voorzet waar Toes hfct leer bemachtigt en afgeeft aan Rottier Deze schiet razend snel naar binnen en lost een kei hard schot wat Kloes nu te machtig is en Helder leidt met 1-0. Er moeten nu nog 18 minuten gespeeld worden en Ado zet alles op alles maar de H achterhoede laat zich niet paseren en de weinige kansen die Ado nog krijgt worden zo hopeloos verknoeid dat kans op succes totaal uitgesloten is. M.et, ^elder in de aanval fluit de goed leidende scheidsrechter ten slot te het einde en hebben de witjakken de overwinning met deze 1—0 zeee. veilig gesteld. g goed naar voren en hoewel wij konden spreken van gevaarlijke aan vallen werden deze toch gevaarlijk door het onzekere optreden van de achter- hoede van H.R.C. Het bleef echter l-q" een stantj waarmede een ieder zich kon verenigen. De tweede helft was weer eens echt ouderwets. H.R.C. werd luid aangemoe- digd door haar grote aanhang en de Alkmaarders werden geheel in de ver dediging gedrongen. De stand werd 2—q Een aanval op rechts was levensgc. vaarlijk voor de Alkmaarders en toen Zoon de bal keurig naar links gaf, Was Rijkers ter plaatse en gaf met een goed schot Kramer het nakijken. Misschien niet geheel onhoudbaar. De vreugde was groot en het leek wel of de tribune één juichende mensenmassa was. H.R.c, voelde haar kans. Geweldig enthousiast trok roodwit ten aanval en een derde doelpunt hing in de lucht. En dit doek punt kwam ook. Op buitengewoon han dige wijze ving Zoon een bal op en op even goede wijze verdween het leder achter Kramer. Maar scheidsrechter Busso had buitenspel geconstateerd en inderdaad was dit ook het geval. Tocii kwam H.R.C. terug en wij telden jn deze periode wel vier hoekschoppen op het doel van Kramer, maar steeds weer ving hij de ballen keurig uit de lucht Dit was het moment in de strijd. Hier lag de zege voor H.R.C. Maar deze kans werd gemist. Niet door getreuzel, maar door nog te weinig inzicht en het uitstekende verdedigen van de Boyg. Bij een botsing moest midvoor Bakker van de Boys het veld ruimen. Eerst leek het nogal ernstig, maar naar wij vernamen viel het nogal mee en is er van beenbreuk geen sprake. Het werd Z Een gevaarlijke uitval van de Boyg werd H.R.C. noodlottig en kostte een doelpunt en in dit geval dus ook het kampioenschap. Een der Alkmaarders was doorgebroken en de Jong kon niet anders doen dan zijn benen voor de bal te werpen. Scheidsrechter Busso floot en in dit geval kon hij niet anders ge ven dan een strafschop. Het was vol gens ons een te zware straf, maar Ad miraal van de Boys hield daar geen re kening mee en schoot de bal onthoud- baar voor de Haan in het net, 2J. Er volgde nu een verwoede strijd om een derde doelpunt van een der par tijen en ook ditmaal kreeg H.R.C. daar de meeste kansen voor. Wel waren de aanvallen van de Boys niet van gevaar ontbloot, maar dit was toch zuiver het gevolg van opdringen der thuisclub. Dat de Boys uiteindelijk de stand ge lijk wisten te houden is een verdien stelijke prestatie. Het had zelfs wel 32 voor de Boys kunnen zijn, want op een moment dat de Haan weer eens uit zijn doel was gelopen, kreeg Van Dok een juweel van een kans. Met al leen Bot voor hem schoot hij naast het doel. De laatste seconde van deze strijd bracht Rijkers nog voor Kramer maar de bal ketste van zijn schoen en dit betekende het kampioenschap van de Boys. Gefeliciteerd Boys. Wij hopen dat de begeerde plaats in de tweede klasse be reikt wordt, want voor een vereniging met een dergelijke energie is wel plaats in een hogere klasse. H.R.C. heeft met ere het kampioenschap afgestaan en op deze manier in de minderheid blijven is geen schande. De strafschoppen heb ben bij HRC dit seizoen wel een grote rol gespeeld. Scheidsrechter Busso. Na afloop hadden wij met scheids rechter Busso nog even een onderhoud over het tweede doelpunt van de Boys. De uitstekende scheidsrechter vertelde ons dat hij niet anders kon geven dan een strafschop, omdat het volgens hem zuiver haken was. De laatste tien minu ten waren het moeilijkst, maar als ik een overwinnaar moet aanwijzen, zei dc heer Buso. dan viel mijn keus op Den Helder. Wij van onze kant hopen deze scheidsrechter nog vele malen hier te mogen zien. Vóór de wedstrijd werd er 1 minuut stilte gehouden voor het overlijden van het bestuurslid van H.R.C., de heer Roobol. Ook bij zo 'n moment bleek het duidelijk dat er nog mensen zijn die niet weten waar zij staan moe ten. Verschillende stemmen werden n.1. gehoord De Plattelandsvrouwen, afd. Juliana dorp kwamen Donderdagavond bijeen ii. café Rol. De spreekster voor deze avond was door ziekte verhinderd, maar het bestuur had mej. Zijtveld. sociale werkster uit Den Helder bereid gevonden, iets over haar werk te ver tellen. Nadat de voorzitster, mej. A. E. de Vries, de aanwezige dames en in bet bijzonder de spreekster hartelijk wel kom had geheten werden eerst enige zakelijke aangelegenheden afgewerkt. Er was n.1. een zending Australische textielgoederen aangekomen, een ge schenk van de plattelandsvrouwen uit dat werelddeel en deze werden onder de aanwezige dames verloot. Alle da mes werd een bijdrage van een stuiver gevraagd voor de wereldbond. Deze bond telt 4i/, millioen leden, dus kan van deze bijdrage een aardig fonds ge vormd worden, dat gebruikt zal wor den ter versteviging van de vrede. Mej. Zijtveld vertelde de aanwezige11 op rustige, duidelijke wijze iets over ae taak van de gezinsverzorgster. Dez heeft tot taak de gezinnen geesteliJ moreel en sociaal te steunen in moe ii.'kheden van welke aard dan ook. Aan de hand van tal van voorbeelden ui haar practijk gaf ze een idee van ha moeilijk, maar mooi werk. De voorzitster bracht mej. Zijtveld oank der vergadering over en sloot o 10 uur de bijeenkomst.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2