De Noordholland full-speed naar zee LOODS AAN BOORD Siad en Qmgeuno- Langs de velden Zestig mijl in vier uur Oorlogsherinneringskruis Damcompetitie (Dag I» TANDPASTA K.S.K. gaat op de oude voet voort Voor de politierecht-er Anna Paulowna Julia de Gruyter bij de ACCO Oudesluis Wiaringen Wieringer bridge-kampioen van dit rayon Breezand Grote bloemententoon stelling -De hele nacht hebben zes man om beurten aan de pompen gestaan, om de „Maria" lens te houden. Toen de coaster nog op de rug lag, maakte ze reeds vrij veel water, maar nu de be schuttende zandlaag verdwenen is loopt het harder naar binnen. De man nen kunnen het juist bezwengelen. Het wachten is op een klein slepertje, dat de „Maria" naar Harlingen kan brengen. De „Stortemelk" is naar Ter schelling teruggekeerd, en de „Noord- Holland" lag aan bakboordszij van- de coaster gemeerd. Zo was het gistermor gen om half elf. De vrouw van schipper Mooy wierp bewonderende blikken óp de zware beeting, waarin diepe groeven zicht baar waren. „Dat zal wel niet van ons komen". En dan vertelt ze even over het noodgedwongen verblijf op een plaats waar nooit schepen komen. Ze hebben maar geduldig gewacht op het springtij, want eens zouden ze toch wel vlot raken. Wel was het jammer dat vrijwel de hele lading oud-ijzer over boord moest. „Je kunt het haast wel zien liggen", zegt mevrouw Mooy, en ze wijst naar een punt ergens in de grijste achter de strekdam. De overtocht in de donkere avond was niet zo prettig geweest. Het schip rnaèkte water, maar het lek zat ergens onder de lading. Voor alle zekerheid werden de zwemvesten maar vast klaargelegd in de kajuit. „Gelukkig zijn ze niet nodig geweest", constateert de zeemansvrouw, die het allemaal heel laconiek heeft opgevat. Rustig en vriendelijk vertelt ze over de ervarin gen van de laatste dagen, over de moeilijkheden met het eten. Het heeft haar echter geenszins van de kook ge bracht. „Straks komt de S.I., dat is de scheepvaart-inspectie, aan boord om te kijken wat er met het schip moet ge beuren. Ik denk dat we naar Harlingen gaan". Zeelui onder elkaar Dan komt een blonde zeeman om het hoekje van de deur het een en ander bespreken. En wij gaan maar eens op de „Noordholland" kijken. Kapitein Maarten de Koe zit in zijn hut gezel lig te bomen met de heer Jaarsma. De twee mannen van het vak steken even in pittig zeemansjargon de lof trompet over de robuuste „Noordhol land", die zijn baas nooit in de steek laat. Ze draait als het moet om haar eigen as als een tol, en dat voor een schip met één schroef! En ook ziet ze kans om binnen één minuut haar snel heid van het maximum tot nul te re duceren. De 2350 paarden spelen met de 513 ton staal van dit schip. Zij jagen het desnoods met een vijftien mijls vaart over het water. Dat mochten ze al heel spoedig na ons praatje bewijzen. Om vijf minuten vóór elf zat kapitein De Koe nog rus tig op zijn praatstoel, en om elf uur kwam een order door om direct uit te varen. Ergens om de Noord scheen een schip in moeilijkheden te verkeren. Binnen de halve minuut wisten alle achttien 'opvarenden, dat de trossen weer losgegooid zouden worden. Alles aar. dek werd zeevast gesjord, met wijde armzwaaien beduidde de kapi tein „Alles los voor en achter", en daar ging de sleper al. Een korte draai in de haven, full-speed naar buiten. LAATSTE NIEUWS Over de griep-epidemie Slechts een paar druppels ODOL MONDWATER behoeden ook U tegen de ergste gevolgen van griep. FILMAVOND STREVEN NAAR BETER. De konijnenfokkersvereniging „Stre ven naar Beter" gaf in café Sanderse voor vele belangstellenden een film avond. Er werden tal van onderwer pen behandeld op het witte doek en keurmeester D. J. Kortman gaf er duidelijke toelichting bij. Eerst werd het vraagstuk van de juiste hokkenbouw behandeld, zowel in het groot als in het klein. En ook de Amerikaanse konijnenfarms trok ken de aandacht. Daar worden de die ren gefokt om de pels en de bout. Dit zou in Holland ook wel aftrek vin den, werd er geopperd. Alle mogelijke soorten konijnen kwamen onder de loupe, al hun eigenschappen en hun fouten, hun behandeling. Dat deze film de belangstelling van alle konij nenfokkers had, was niet te verwon deren. Maar niet alleen de oudere ge routineerde fokkers gaven van hun interesse blijk, ook de jeugd was pre sent. De heer. Kortman draaide ook een filmpje, waarin de jeugd zich be zighield met munitie en dergelijke te verzamelen en ermee te experimente ren. Zo moet het nu juist niet. Veel beter is het, als de jeugd zich bezig houdt met de mooie sport van het konijnenfokken. Hij wekte de ouderen hartelijk op om bij de jeugd de be langstelling voor de sport gaande te maken en op te voeren. Na de filmvertoning sprak de voor zitter van de vereniging, die ook de avond geopend had, nog een wens van weerzien uit op de aanstaande ten toonstelling, die „Streven naar Beter" eerstdaags hoopt te houden, en waar op veel zelfgefokte beestjes zullen prijken. HET NED. HANDELSREGISTER. Nieuwe inschrijvingen: D. DrosCzn., Texel Eierland C 49. Loondorser, maaier, -ploeger en -sproeier. Opheffingen: R. J. van Lierop, Texel, Den Burg, Wilhelminalaan Ex- ueditiebedrijf. Ontleend aan Het Nederlands Han delsregister. Met een sierlijke boog zwenkte ze de haven uit, haar silhouet werd snel kleiner en verdween weldra in de rich ting van het lichtschip „Texel". Geen hulp nodig. Precies vier uur na haar vertrek kwam de „Noordholland" bij het En gelse vrachtschip „Baltonia" aan. Dit pl.m. 1900 brt metende schip bevond zich ongeveer zestig zeemijlen ten N.W. van Nieuwediep, en het had schade aan de stoomketel. Een ander schip van dezelfde rederij,'de 2000 brt metende „Baltavia", was echter al gearriveerd om de „Baltonia" op sleeptouw te ne men in de richting van de Thames- mond. Kapitein de Koe besloot, om maar een poosje in de nabijheid te blijven, want je kon nooit weten.... Aan onze stadgenoten, de heren W. Koningstein en A. Isendoorn, werd door Z.Exc. de minister van Oorlog toe gekend het Oorlogsherinneringskruis met de gesp voor bijzondere krijgsver richtingen „Nederland Mei 1940". Zij hebben toen resp. als helper en ploeg- commandant van het Nederlandse Rode Kruis een aantal gewonden getranspor teerd in een ambulancewagen, die dui delijk als zodanig kenbaar was. Niette min werden zij door de vijand bescho ten. De auto kreeg twintig kogelgaten, maar het transport bereikte zijn be stemming. STEUNBONACTIE „HARMONIE" Dè"*pfïjzeii van de steunbonactie der vereniging „Harmonie" zijn gevallen op de nummers: 632, 689 2608, 707, 4729, 3735, 1499, 4128, 3467, 4333. 4897, 4267, 1655, 2180, 904, 280, 1177. 899, 1029, 1618, 2433. Zij kunnen uiterlijk 15 Maart as. worden afgehaald bij de heer W. Steffens, Koekkoekstraat 34. Na ge noemde datum vervallen zij aan de vereniging. Zaterdagmiddag werd door de heer Beers, als bestuurslid van de P.N.H. Dambond, in Lunchroom Witkop, het damtournooi om de titel Hoofdklasse Kampioen van het district Noord-Hol lands Noorderkwartier geopend. Hij wees in zijn openingswoord er op, dat deze wedstrijden een goede propagan da vormen voor deze mooie vorm van denksport. De wedstrijden werden met zeer veel interesse en enthousiasme ge speeld. Beers boekte in de eerste par tij reeds winst tegen de Texelse speler Ros die niet bij machte bleek het juis te antwoord te vinden op de neo-ro- mantische speelwijze van Beers. Hoe wel Beers veel tijd nodig had, ver haastte Ros het einde door een fout- zet, die hem een dam en twee schij ven kostte, waarna hij het opgaf. Dijker, de kampioen van Texel, moest in het eindspel zijn meerdere erkennen in de Texelse speler Steen huis. Ravenstein had een vrij gemak kelijke winst tegen Pronk; hij bezorg de zijn tegenspeler enkele randschij- ven, waarna het winnen slechts een kwestie van tijd was. De jonge speler Slot uit Langedijk won van de Haas, nadat deze in een combinatie-rijke stand een verkeerde voortzetting koos, die hem twee stukken en een verloren eindspel kostte. De enige remise was die tussen Veenstra en Pieterse. Het eerst sterkere spel van Pieterse ging weer verloren, zodat een gelijkwaardige eindstrijd ontstond. Reeds de eerste dag is er zeer scherp op winst gespeeld, en men kan ver wachten, dat deze geest onder de deelnemers nog vele interessante par tijen zal opleveren. De uitslagen wa ren: SlotDe Haas 20; Steenhuis Dijker 20; VeenstraPieterse 11; RavensteinPronk 20 en RosBeers 0—2. TOCH WEER GESTOLEN. Al de vijfde keer is het nu, dat in Den Hoorn tijdens afwezigheid van de bewoners werd ingebroken. Nu werd in het huis van de heer Lap in de Kerkstraat een bedrag van f 70 ont vreemd, terwijl de hele familie naar de Kerk was. De dief heeft het niet zo erg moeilijk gehad om zijn buit te bemachtigen, want hij vond de deur open. Het is de gewoonte, dat de kerk gangers die van buiten komen, hun fietsen in de schuur van de heer Lap zetten, waarvan de deur dan wordt opengelaten, ook tijdens de kerkdienst. De schuur staat in directe verbinding met het woonhuis, zodat het voor de ze dief, die kennelijk van de gewoon ten van de Hoornders op de hoogte is, een opgelegde kans was. Als kleine bijzonderheid nog dit, tijdens de Kerkdienst werden door kwajongens stenen gegooid tegen de ramen van dit gebouw. Daar de kerk naast het erf van de heer Lap staat, zou er wel enig verband kunnen bestaan. Bij de betrokkenen bestaat evenwel het ver moeden, dat het wel dezelfde gladde gauwdief is, die al eerder met succes in Den Hoorn heeft gestolen, maar die nog nooit tegen de lamp gelopen is./ Maandag j.1. slaagde te 's Graven- hage voor het diploma B stoomwerk- tuigkundige onze stadgenoot, de heer C. A. Bezem. Ieder probeert op zijn wijze eén stukje van de waarheid te bemachtigen. In „Loods aan boord" heeft Jan Fabricius dat gedaan door diverse menselijke moeilijkheden te projecteren tegen de achtergrond van de verhouding tussen ouders en kinderen. Het is hier speciaal het moeder-instinct, dat critisch wordt bekeken. Fabricius onderkent hierin een stuk egoisme, en hij laat zien tot welke excessen dat kan leiden. Er komjjtt dus excessen, dat zijn uitzonderingsgevallen, aan de orde, en daardoor lijkt dit toneelstuk soms wat drakerig, maar wc moeten dat toch voor lief nemen, omdat een caricatuur dikwijls sprekender kan zijn dan de realiteit. TAVENU heeft zichzelf de opdracht gegeven, dit eerder psychologi sche dan romantische stuk voor het voetlicht te brengen. Men is daarin volledig geslaagd. Deze jongse opvoeringen, Maandag- en gisteravond in Casino gegeven, stonden in alle opzichten op een hoger peil dan de voorgaande. Wij gaan hier het verhaal niet uit voerig vertellen. Er is een moeder, die veel van haar kinderen houdt en ze „dus" 'niét missen wil. Hun geiuk is haar- geluk en omgekeerd, en het ligt voor de hand dat moedér Maree met haar grotere levenservaring het beste weet waar dat geluk te vinden is. Zo is zij dus egoiste-te-goeder-trouw, zij raakt in een vicieuze cirkel en simu leert tenslotte zelfs blindheid om haar zin te krijgen. Die zin is: de kinderen zullen niet trouwen. Dat leed moet hun bespaard worden, want zij zullen, wanneer de eerste liefde wat is be koeld, van de „vreemde" nooit kunnen ontvangen wat moeder te geven had. Voor de kinderen komt daar de onge lukkige factor bij, dat moeder ondanks haar ogenschijnlijke zwakte, haar op de tanden heeft. Vader is een goed aardig mannetje dat uit vissen gaat, zodra strubbelingen aan de kim ver schijnen. En zo gaan de jaren voorbij en groeien volkomen scheefgetrokken verhoudingen in het gezin Maree. Dan komt de „loods aan boprd", een varensgezel die al twintig jaar geleden heeft moeten vechten tegen het moe- der-instict van moeder Maree. Hij wordt de steun van de volwassen kin deren, die zelf hun volwassenheid haast als een grove fout zijn gaan ge voelen. Onder de gezonde invloed van „loods" Fabian wordt de koers streek voor streek gewijzigd, tot tenslotte moeder Maree het verkeerde van haar levenshouding inziet. Niet voor allen komt de koerswijziging te laat. Tante Janneke. de vroegere verloofde van kapitein Fabian, en Jan Maree, hebben echter de boot gemist. De verschillende koerswijzigingen, en wat daarvoor moet gebeuren, worden door Fabricius streek voor streek ge volgd. De tonelisten hebben ze stuk voor stuk uitgebeeld op een wijze, die een volledig begrip voor de bedoeling bewees. Het spel Was over het alge meen zeer suggestief, zodat enkele tsekjes die door de auteur duidelijk heidshalve waren aangebracht, eigen lijk wel gemist hadden kunnen wor den. De rolverdeling was ook wel xeer gelukkig gekozen. Mej. Brizee vertolk te de zware moederrol bijzonder teke nend en consequent. Het karakter van de egocentrische dwingeland, die moe der Maree feitelijk was, werd sprekend uitgebeeld. Haar tegenspeler, Koos Fabian, was voor de heer R. C. Pieterse een prachtrol. Stem en houding waren voortdurend in stijl. Tante Janneke dat half-verzuurde oude vrijstertje, werd keurig gespeeld door mevr. Prins- Köhler. De kinderen, Martha, Jan en Tom, werden door het spel van mej. Reekers en de heren W. Manshanden en C. Pieterse zeer aanvaardbare fi guren evenals de brievenbesteller (M. R. van Essen), het dienstmeisje (mej. C. de Visser), de leerling-verpleegster (mevr. Van Est), de dameskapster (mej. G. Moor) en dokter Krone (J. Ekkers). Laatstgenoemde maakte een rake opmerking, toen hij zei dat het plegen van zelfmoord niet altijd te ma ken heeft met een mes of een revolver. Vader Maree tenslotte was in de crea tie van de heer J. J. Peerdeman een karakteristiek ventje, dat door zijn ar geloze eenvoud van geest vele zonne straaltjes deed schijnen in het dikwijls droefgeestig geheel. Het was een gezellig en uitstekend gespeeld stuk waaruit bovendien nog lering te trekken viel. De décors wa ren bijzonder goed verzorgd. De grime was berekend op een wat sterkere ver lichting. In de pauze werd een verloting ge houden ter gelegenheid van het 45- jarig bestaan. Namens een commissie uit de kunstlievende leden deelde de heer J. de Jong mede, dat een feeste lijke viering niet zou worden gehou den, maar dat men het jubileum wil de vieren door samen een som gelds op te brengen ten bate van één der meest actieve werkende leden, die enige maanden ernstig ziek is. Hij klopte niet aan dovemansoren. Voor dit mooie doel werd op de eerste avond f 343.44 bijeengebracht. Gisteravond bedroeg de opbrengst f 248 zodat de commissie een bedrag van f 591.40 aan het bestuur kan af dragen. COR DE GROOT SPEELT OP DERDE ABONNEMENTSCONCERT Het bestuur van de Muziekkring Den Helder deelt ons mede, dat de bekende pianist Cor de Groot, die zojuist is teruggekeerd van een succesvolle tour- née door Spanje, op het derde abonne mentsconcert van de Muziekkring, Dinsdagavond a.s. in Casino, werken hoopt uit te voeren van Haydn, Beet hoven, Mendelssohn, Ravel en Chopin. Een zeer beperkt aantal losse plaatsbe wijzen kan nog telefonisch worden be steld bij de heer J. van Waalwijk van Doorn, telefoon 3174. Op Woensdagavond d.a.v. wordt het recital herhaald voor de Helderse Volksuniversiteit. Onder geringe belangstelling hield het comité KoningstraatSpoorstraat Keizerstraat gisteravond een vergade ring in Formosa, waarin allereerst be sproken wérd of men het voortbestaan der buurtverenigingen der diverse stra ten afzondelijk nog wenste. Het bleek al spoedig dat dit niet het geval was. Hierover zullen nadere besprekingen velgen in vergaderingen der diverse straten. Men voelde wel dat het noodzakelijk blijft om de KSK te laten voortbestaan. Dit comité heeft wel bewezen in staat te zijn om iets te organiseren, al waren de moeilijkheden ook vele. De voor zitter wees er op, dat de tijd niet ver meer zal zijn dat groter activiteit moet worden getoond, iets waartoe, vooral de kleinere zaken, niet in staat zullen zijn vanwege de hoge kosten. Geza menlijk blijven er echter steeds grotere mogelijkheden. In principe werd besloten om de KSK als vereniging te laten voortbe staan en niet zoals oorspronkelijk werd voorgesteld als een stichting. Aan een stichting bleken practische bezwaren verbonden te zijn. Aangezien de KSK alleen zakelijke belangen voorstaat zal zij zich uitsluitend beperken tot de winkeliers, alhoewel de steun van par ticulieren, mede in verband met even- tule versieringen, op prijs zal worden gesteld. Voorgesteld werd een contri butie te heffen van f 2 per kwartaal, in de verwachting dat dit de draag kracht van de winkeliers niet te boven gaat. In eigen kring zou men de win keliers trachten te overtuigen van het bestaansrecht der KSK. Bij de rondvraag werden nog enige punten ter sprake gebracht, zoals Neon-reclame en treinenloop, doch hieraan was reeds van andere zijde aandacht geschonken. Hiermede was deze korte doch geanimeerde vergade ring ten einde. Voor de politierechter in Alkmaar, mr. J. N. Alblas, stond gisteren Johann Heinrich C. R uit Den Helder terecht. Op 8 December van het vorige jaar waren ergens in Den Helder twee hon den slaags geraakt. Op zichzelf zou dit niet vermeldenswaard zijn. ware het niet. dat deze biitpartij van de honden tenslotte door enige mensen voor de rechter werd uitgevochten. R„ die zag dat de honden elkaar flink toetakelden, besloot een einde aan het gevecht te maken. Hii deed dit blijkbaar op een nogal hardhandige manier, want de eigenaresse van een der dieren maakte hier enkele minder prettige opmerkingen over. Op zijn beurt schold R. de vrouw uit. Enige tijd na het voorgevallene kreeg R bezoek van drie zoons van de beledigde dame. Een der jongens, H. W. S., trad op verdachte toe en vroeg hem uitleg van het voorgevallene. In antwoo-d hierop kreeg hij een vuistslag, waar door hij meteen knock out was. De stomp was zo hard aangekomen, dat S. een van zijn voortanden miste. De officier, mr. A. W. Holsteijn. meende dat het beroep op noodweer, dat verdachte deed. niet opging. Aan de andere kant kon de officier de hou ding van de getuige niet rechtvaardigen. Deze wist niet voldoende van het voor gevallene af. om direct maar een der gelijke dreigende houding aan te ne men. Met deze factoren rekening hou dend, eiste mr. Holsteijn slechts f 5 subs. 3 dagen. Mr. Alblas kon zich hier bij aansluiten en veroordeelde R. con form de eis. „Kijk uit" was niet voldoende. Op 12 Dec. zocht de 16 jarige J. II. uit Den Helder enige verpozing in een dansgelegenheid. Het was tamelijk druk en zo kon het gebeuren, dat H. op een gegeven ogenblik in botsing kwam met Wouterus W„ die ook aan het dan sen was. In plaats vah „pardon" of het gebruikelijke „sorry" zeiden beide partners „kijk uit". Wouterus kon blijk baar niet verdragen, dat hij niet alléén „kijk uit" mocht zeggen en zette zijn woorden kracht bij, door H. twee stom pen in het gelaat te geven. Deze slagen kwamen zo hard aan, dat H. er een lichte hersenschudding door opliep. Mr. Holsteijn meende, dat de drank niet geheel vreemd was aan het hand tastelijk optreden van W. De officier vond deze mishandeling van hoogst ernstige aard en eiste f 100 subs. 30 da gen. Mr. Alblas veroordeelde W. bij verstek tot f 75 subs. 25 dagen. VERLOTING BOND VAN MILITAIRE OORLOGSSLACHTOFFERS De trekking, heeft plaats gehad van de verloting ten bate van de Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers. De uitge breide lijst ligt ter inzage aan ons loket, alsmede aan de adressen Van Speijkstraat 46 en Ruyghweg 215. Voor het propaedeutisch examen aan de Landbouw Hogeschool te Wa- geningen slaagde dezer dagen onze plaatsgenoot de heer E. K. Meppelink. De Kleinesluizers zijn ons tegen gevallen Zaterdagavond. Van de kleine groep belangstellenden die beneden de honderd bleef en gekomen was om te luisteren naar de voordrachtkunste- naresse, Julia de Gruyter - leverden Breezand in de Oostpolder evenveel als de directe omgeving van zaal De Boer. Zeker, het weer was ongunstig, maar van dichtbij had men toch wel kunnen komen en de hospes zorgt al tijd voor een goed verwarmde zaal! Was de naam Julia de Gruyter en wat zij haar hoorders schenkt niet alge meen bekend? Waren er andere rede nen voor het geringe bezoek? Hoe het zij, wie weg bleef, heeft een prachtige avond gemist. Daarover waren alien, die wel kwamen, het eens. In haar sappig Vlaas, met fijne mi miek en prachtige voordracht, vertelde Julia de Gruyter haar mooie vertellin gen. Een enkel ernstig verhaal „Jantje de schoenlapper en z'n Weens kindje", de andere grappig, leutig, vol Zuide lijke humor. Vóór zij „Het varken" en „Het lindeblaadje" voordroeg, wees de kunstenaresse er op, dat men uit deze vertellingen vooral geen gebrek aan eerbied voor godsdienst of geestelijk heid zou mogen opmaken, maar moest bedenken, dat men in het Zuiden ge moedelijker over godsdienst en pastoor praat dan in het Noorden. Men moest eigenlijk „met Vlaamse oren horen". Dat gold trouwens voor al het voorge- dragene en het viel niet moeilijk. Want al klonk een enkel woord of een uit drukking eens wat vreemd in de oren van de Noordeling, de wijze van voor dragen, de mimiek, de gelaats-expres- sie van de kunstenares hielpen daar overheen en het Vlaams en de Vlaam se humor ligt ons allen wel zo, dat van een geestige vertelling volop ge noten wordt. En geestig waren ze de vertellingen of de fragmenten uit boe ken, die Julia de Gruyter voordroeg. M'heer de onderpastoor, Jan de Zwart, de sprekende kraai, een paar guiten streken van Tijl Uilenspiegel, het kwe zeltje, de papegaai en een kwajongen waren er prachtige voorbeelden van. Julia de Gruyter roemde tegenover ACCO's voorzitter de intense aandacht van het publiek. En inderdaad, al klonk meermalen een hartelijke, gulle lach, doodstil werd geluisterd naar haar voordracht. En de kleine' groep dankte haar met een applaus of er een volle eaal was. Verdiend, daar 'legde de heer Noorman ta zijn slotwoord nog eens de nadruk op. Het was (hij ver trekt weldra naar Zwolle) zijn laatste avond als \oorzitter van de ACCO en hij sprak de wens uit, dat het werk van deze organisatie een succes mag blijven en de belangstelling er voor zo g'oot als men, tot voor deze avond, gewend was. VISAFSLAG Aangevoerd van 7 t/m 12 Febr.: 4669 kg. bot, 996 kg garnalen, 1 kg. haai, 26 kg. kaan, 712 kg. kabeljauw. 17 kg rog, 5502 kg. schar. 6508 kg. schol; 152 kg. tarbot; *360 kg. tong, 1545 kg. wulken; 565 kg. wijting; 11 kg. lever; 5 kg. kuit. Voor de bondscompetitie trokken Maandagavond vier viertallen naar Wieringen voor de laatste wedstrijd. De voorzitter van de Wieringer Brid geclub, de heer Kuiper, huldigde in een hartelijke speech het kampioens viertal VBC I en bood de beide dames een bloemetje aan, terwijl ook de he ren niet werden vergeten. De belang rijkste strijd ging tussen VBC III en Wieringen V en het werd ook een spannende strijd. Bij de rust waren de Wieringers 6 matchpunten voor en het slot was, dat zij de wedstrijd met slechts 8 matchpunten verschil won nen en daarmede kampioen werden van de 2e klasse van dit rayon. Ge feliciteerd Wieringers en succes in de komende kampioenswedstrijden! De uitslagen waren: Wieringen III— VBC I 19—97; Wieringen II—VBC II 71—31; Wieringen IV—VBC IV 76—28; Wieringen V—VBC III'42—34. De stand luidt nu: le Klasse: VBC I VBC II Wieringen II HBC 1945 I Wieringen III HBC 1945 II 2e Klasse: Wieringen V VBC III Wieringen IV HBC '45 III HBC 1945 IV VBC IV De slotwedst_w titie, te weten HBC 1945 tegen Wierin gen, worden a.s. Maandagavond ge speeld. 10 10 0 0 20 +349 10 3 4 3 10 22 9 4 1 4 9 70 9 2 4 8 8 1 9 3 2 4 8 —107 9 0 1 8 1 —151 9 6 2 1 14 107 10 6 0 4 12 126 9 4 3 2 11 117 9 3 3 .3 9 67 9 2 4 3 ,8 45 10 1 0 9 2 —213 OOK BEZOEKERS VAN BUITEN VERWACHT Alle jaargetijden hebben zo hun ejgen speciale bekoring en vaak volgen ze kg. onze wens, elkaar wel eens te vlug 0 We zouden er wat langer van willen ge nieten en in het bijzonder de zomer nog wel eens een poosje vast willen houden Maar de winter, die zoveel langer duurt dan de hem officieel toegemeten drie maanden, die winter duurt ons wei eens te lang Vooral op een dag als van» daag, nu alles buiten nog dor ziel maar we het voorjaar kunnen ruiken 'en we een enkele dappere zonder jas, zo maar in 't colbertje langs de weg zien gaan omdat, zoal» De Bilt zegt, het „zacht voor de tijd van het Jaar'- is Dan verlangen we naar het groen van bomen en wei. den, naar de bloemen, die ons in de /tuin en op het veld tegenlachen; we verlan gen naar de Lente! We zijn niet do enigen Zou daar anders het stre ven van onze 'kwekers zijn, om een product te telen dat ons, reeds lang voor de eerste lenteboden buiten, komt ver. tellen, dat het rük van koning Winter niet eeuwig duurt? Wat onze Polderse bezoekers doc/r een speciale behandeling van de bol en met broei op dit gebied weten te bereiken zullen ze weldra weer tonen Niet met een enkele plant in pot of een paar bloe. men in een vaasje Neen, in een grote voorjaarstuin ZIJ deden dit meer en wie hun tentoonstellingen bezocht, wag er enthousiast over Door de medewerking van bijna alle kwekers, vele huiskamer-broeien en leerlingen van alle scholen zaï een zó grote hoeveelheid pjanten en bloemen worden bijeengebracht, dat het grote vei. linggebouw geheel gevuld wordt Het is onze kwekers toevertrouwd van ai het ingezonden materiaal een prachtig gèheel te maken, waarbij goed uitkomt hoe mooi onze bolbloemen het buiten, in een goed aangelegde tuin, het doen Naast de prij. zen voor de mooiste inzendingen zullen die voor de meest decoratieve opstelling een aansporing zijn om van da "etling. gebouw één grote lusthof te maken Het zal lente in Breezand zijn en ons verlangen naar ,,'t zoet getij" zal bevre digd worden Althans voor vijf dagen Want de tentoonstelling, die aanstaande Vrijdagmorgen om 11 uur door jhr dr O F A H van Nispen tot Pannerden, voorzitter van de Algemene Vereniging van Bloembollencultuur, wordt geopend, duurt van 18 tot en met 22 Februari 's Morgens 9 uur kunnen de eerste bezoe kers reeds terecht en 's avonds 9 uur (een avondbezoek is ook aan te bevelen!) wordt gesloten Wij maken speciaal de lezers bulten onze gemeente er op attent, dat in de vijf tentoonstellingsdagen ook een Zaterdag en Zondag vallen De Naco-bussen van Wie- ringen, van het station en uit Den Helder stoppen voor het Veilinggebouw Men komt er dus gemakkelijk en mocht het die dagen guur, koud of regenachtig weer zijn binnen is het licht en warm een prachtige lentedag! Z.H. DE PAUS ZAL RADIOREDE HOUDEN De Paus zal Zondag Voor de radio zich tot de wereld richten na een mis in de St. Pieter te hebben opgedragen te 12 uur des middags „alg eerherstel voor het vonnis dat tegen Kardinaal Mmdszenty werd uitgesproken." Zondagavond. Vandaag dan de top-match, Roeing—de Boys. Belangrijk voor Nieuwediep, voor Alkmaar, voor de K.N.V.B. Bij enkele wedstrijden van de roodjakken waren we er een beetje aan gaan twijfelen, was het ver trouwen, dat ze krachtig en en ergiek naar de top liepen, een beetje in de mist geraakt. Maar gelukkig, alles was nog mogelijk tenslotte, en daar beleefden we vandaag dan zo'n wondere dag in het sportleven, waarvan niemand van te voren iets zeggen kan. Die merkwaardige bekoring van het volkomen onberekenbare bij wed strijden, waar alles van af hangt. Ook voor Alkmaarse Boys. Het bestuur, het team, de honderden supporters, zij allen hebben dat stille bezorgde van iemand, die weet, dat hij zijn prooi uit de hel moet halen. Zij voelen, dat Racing denkt: „Als jullie sterker zijn, welnu laat dat vanmiddag dan maar 's zien.'" Overtuigd van het belang van deze ontmoeting, verzocht de Bond, de jeugdige arbiter Busso, deze wedstrijd te willen leiden. Het is zijn tweede jaar in de K.N.V.B. Busso moet dus wel een „coming- man" zijn. Inderdaad, dat blijkt. Opvallend is, hoe hij reeds vóór de aanvang van de match op hoffe lijke, doch zeer besliste wijze zijn helpers, de beide grensrechters, vertelt, hoe hij het wenst. Nadat we hem hebben zien leiden, is het ons volkomen duidelijk, dat men hem onlangs vroeg, de vriend schappelijke wedstrijd, De Vole- wyekersBlauw Wit, te willen leiden. Van deze 27-jarige referee zult XJ ongetwijfeld meer horen. Tenslotte de match, lezers! Zeker kan met grote stelligheid verklaard worden, dat de jongens van H.R.C. deze middag het rood en wit fier hoog hebben gehouden. Zij hebben de sport en de club een grote dienst bewezen. Vanmid dag werd niet van de Boys ver loren, vanmiddag werd ook niet het kampioenschap verloren. Dat is, meen ik, reeds enkele, weken geleden gebeurd. Toen had menige insider het gevoel, dat niet alleen een match verloren ging, doch ook een illusie. Vanmiddag kregen we, ondanks de teleurstelling, weer een moed gevend beeld van wat Racing ver mag, als het er om gaat. Vandaar dat we zo van harte kunnen instemmen met de woor den van dat bestuurslid: „We be ginnen opnieuw en al zal het drie jaren duren, maar we zullen er komen!" Toean Tik-Tik.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2