Residentie Qca!di$ Frankrijk kent weer arbeidslust tecbetrckkeiijk<; wi- hoestpoeders avontuur Probeer dai eens, Mevrouw! Recepten van Kers de Radio-kookleraar Geklede blouses voor minder-slanken De productie stijgt en het optimisme neemt toe Dc Zeeuwen bewaarden veel oorlogstuig Puzzle-rubriek Het Radioprogramma Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom geschaduwd "NA GEBRUIK VAN ONZE ALOM BEKENDE ^RODE J p. POEDER 77- CT ETUI 6 ST. 4|> CT. BRASKAMP N V. RIJSWIJK (z-h. BRUINE BONENSOEP. (Volledig maal). Driehonderd gram bruine bo nen, 2'/£ liter water, 50 gram bo ter, 50 gram vet, 300 gram ge hakt, aan balletjes, 60 gram bloem, 2 gesnipperde uien, X mes punt thym, 1 laurierblad, 1 kruid- nageltje, wat selderijgroen, fijn gehakt, blikje tomatenpuree, 1 theelepel paprika, 1 flinke beker melk, wat soepenaroma en zout. Laat de bruine bonen 24 uur in de helft van het water (recept) weken, breng ze daarna met het weekwater aan de kook en laat ze zachtjes goed gaar koken, wrijf de bonen daarna met kookvocht door een zeef, doe het vet in een pan, laat dit flink warm worden en fruit hierop de gesnipperde ui met de kruiden, voeg hierbij de toma tenpuree, de doorgewreven bruine bonen met kookvocht en rest van het water. Breng de soep aan de kook en laat zachtjes doorkoken. Maak van de bloem en de melk een klontvrij papje, roer dit papje bij de soep, voeg er de gehakte sel derij en de paprika aan toe, laat de; soep vervolgens 10 minuten zachtjes koken onder toevoeging van de balletjes gehakt. Breng de soep op smaak met wat zout en soepenaroma, roer er bij het op dienen de boter en gehakte peter selie door. NOORSE STOKVIS STAMPPOT. 2%kg. aardappelen (geschild), kokende melk, zout, 30 gram bo ter, 1 pond stokvis, 1 knolselderij, 4 dikke preien, 3 grote uien, 1 pitje knoflook, indien niet gewenst laat men dit er uit, zout, peper, 50 gram vet, 1 flinke eetlepel mos- terd, 3 eetlepels slasaus. Laat de stokvis een nacht in koud water weken. De vis precies onder water, verwijder eventueel vel en vinnen en snijd de vis aan kleine stukjes. Schil de knolsel derij daarna op een rauwkostschaaf aan reepjes en roer de mosterd met de Blasaus door elkaar. Kook de stukjes stokvis met de prei, de knolselderij, iets zout en wat week water van de vis gaar, daarna op een zeef of vergiet goed droog uit laten lekken, vang het kookvocht op, kook de aardappelen in het kookvocht van de vis en de groen ten gaar. Stamp ze vervolgens tot purée en roer deze met de boter en wat kokende melk op het vuur goed luchtig en smeuïg. Bak de ui-snippers met de gehakte knof- loof in de koekenpan met het vet goudbruin van kleur. Roer nu de gare vis, de groenten, de ui en het sausje van mosterd en slasaus door de puree, breng het geheel op smaak met zout, peper en fijne nootmuscaat. Laat het geheel nu flink warm worden en dien het op met gehakte peterselie. VIS FILOSOOF (zéér pikant warm schoteltje voor 12 uur bij de brood taf el). Een hoeveelheid gare vis, 6 k 8 gare koude aardappelen, sap van citroen, 2 grote uien, gesnip perd, 2 theelepels mosterd of een theelepel sambal Oelek, 5 eetlepels bouillon of viswater, 1 eetlepel tomatenkatchup, wat gehakte peterselie, wat fijne beschuit of paneermeel, wat boter. Maak de gare vis aan kleine stukjes, snijd de koude aardappel aan dunne plakjes, maak van de bouillon of viswater met de mos terd of de sambal een sausje. Be strijk de binnenkant van een vuur vast schoteltje met boter en be stuif met paneermeel of beschuit, beleg het schoteltje met aardap pelschijfjes, bestrooi met gehakte peterselie en doe er een weinig van het sausje over, vervolgens hierop een laagje vis besprenkeld met citroensap, leg hier dan over een laagje aardappelen, een laagje vis en ten slotte afdekken met een laagje aardappel. Bestrooi het geheel met wat fijne beschuit of paneermeel, leg hier en daar een stukje boter, plaats het schoteltje in een warme oven en laat alles mooi bruin worden. Geef er brood en boter bij. Als uw taille minder slank is, of u bent 'n beetje gedrongen, draag dan geen blouse in de rok. Een lang mo del. zoals het hier afgebeelde, zal u veel beter staan. De wite blouse is gegarneerd met drie fluwelen strikjes en met kant strookjes, die bij gekleurde zijde beter vervangen kunnen worden door ge- plisseerde strookjes van hetzelfde ma teriaal. In de vestdelen maken we van boven 7 zoompjes, ieder met 1 cm. stofverbruik, waarna we de midden voornaad sluiten. De strookjes hech ten wte even aan het vestje, voordat we het op de voorzijpanden stikken. We verbinden het voor- met de rug pand. Rugschouders iets inhouden. De gordel wordt aan de ingerimpelde on derkant van het lijfje gestikt. In de linkerzijnaad maken we een taille sluiting van ongeveer 14 cm. lengte. We werken het splitje in de onderkant van de mouw af, die we ingerimpeld tussen een 3 cm. breed boordje op polswijdte zetten, waartussen we van onderen eerst de kantgarnering ge naaid hebben. De mouw wordt over de kop even ingerimpeld en met de naad op de zijnaad vallend in het armsgat gezet. De andere blouse sluit middenvoor met knoopjes en lusjes. U knipt dan aan de linkervoorkant van gordel en vestje een overschietje van 2 cm. breed aan. De vestdelen zijn van bo ven tot 7 cm. breedte enige malen in gerimpeld. Tegen de voorkanten zetten we een belegje, waarbij we rechts ge lijk de lusjes meenaaien. Op de mid- denvoorlijn van de linkerkant zetten we de knoopjes. Bü een bovenwijdte van 100 cm. heeft u nodig ongeveer 1.80 m. van 90 cm. breed. (Van onze correspondent te Parijs! M£T DE CANTONALE verkiezingen einde Maart in het vooruitzicht, komt er weer enige tekening in het binnenlandse politieke leven van Frankrijk. De bladen van de Troisième Force zoeken in hoeken en gaten naar berichten, waaruit zou kunnen blijken, dat de Derde Macht met de regering- Queuille het er nog niet zo slecht heelt afgebracht. Dat ze daarin wonderwel slagen ligt deze keer minder aan de spreekwoordelijke handigheid van onze Parijse collega's dan wel aan het feit, dat Henri Queuille inderdaad op een goede staat van dienst mag terug zien. Er sprankelt optimisme in de lucht Nadat de communistische obstructie in het mijngebied was neergeslagen waarbij deze Franse regering zich ster ker toonde dan al haar twaalf voor loopsters sedert het staken der vijan delijkheden de mijnschachten geïn- nundeerd stonden, Parijs twee electri- citeitsloze dagen kreeg en diverse trei nen moesten uitvallen wegens ontstel lend gebrek aan steenkolen, zag het er erg donker uit voor het Franse volk. Het scheen alsof men op dit dieptepunt had gewacht, alvorens men alle krach ten wilde inzetten. De eerste gunstige symptomen, o.a. de stijging van de pro ductiecijfers, kwam al in 1948. doch hoe weinig vertrouwen men daarin had bleek wel uit de jaareinde-overzich ten, die vrijwel unaniem een^ uiterst moeilijk en zeer slecht 1949 voorspel den. Doch het Franse volk is in zijn reac ties onberekenbaar. In Januari sloeg men de handen aan de ploeg. Men werkte, dat het een lieve lust was. Langzaam maar zeker ontstond er enig nieuw vertrouwen in Frankrijks her stel met het gevolg, dat de productie cijfers over Januari een beeld te zien geven, dat zelfs de grootste optimisten in hun stoutste dromen niet hadden durven hopen. Op het industriële front werd 32 pet. meer gepresteerd dan in de overeenkomstige maand van 1938 en ondanks de enorme slagen van de herfst-sabotage steeg ook de steenko- lenproductie in Januari voor het eerst boven het vooroorlogse peil. Behalve uit de textielfabrieken kwamen er uit alle productie-sectoren gunstige berich ten binnen. Het herstel van de land bouw in het afgelopen jaar in aanmer king nemende, begonnen de Fransen hieruit weer enige moed te putten. De gevolgen van het stijgen der be drijvigheid zijn veelbelovend: geduren de dit jaar hoopt Frankrijk weer zelf- verzorger te zijn voor steenkolen, suiker graan en vele andere producten. In 1950 meent men reeds een surplus van deze producten te kunnen exporteren. Het HENRI QUEVILLE .de man die slaagde. brood kon van de bon worden gedaan; de armzalige suikerdistributie werd verhoogd tot 1000 gram per persoon per maand. Ook het boterrantsoentje sprong omhoog en men rekent erop, dat nog vóór de Maart-verkiezingen Slechts een distributie van koffié zal herinneren aan de voedselrantsoene ring. Vertrouwen in de valuta. Op het meest gunstige ogenblik lan ceerde de minister van financiën zijn bekende 5 pct.-lening, die eveneens tot nog toe de verwachtingen heeft over troffen. Het aantal inschrijvingen was zo gunstig, dat het vertrouwen in de Franse valuta steeg, hetgeen o.m. de laatste dagen tot uitdrukking komt in een, zij het geringe, daling van de ster- lingkoers, de dollar en de goudprijs op de vrije markt. In het buitenland maakte dit vooral een uitstekende indruk, zodat de ploeg van Queuille zelfs vriendelijke woor den van de Marshall-administratie te verwerken kreeg. De sociale godsvrede is ongetwijfeld voor een niet gering deel oorzaak van deze vooruitgang, die, naar men in eco nomische kringen verwacht, zich thans snel verder zal doorzetten. Immers naarmate Frankrijk zich royaler kan voeden wordt niet alleen het dollar- surplus groter, dat men kan spenderen aan industriële injecties, zoals o.a. de aankoop van grondstoffen, vooral voor de textielindustrie, doch stijgt ook de arbeidslust. En dat was inderdaad wel nodig. Maar, al willen we de zilveren rand jes aan Frankrijks wolken gaarne zien, dat wil nog niet zeggen, dat we de wol ken vergeten. De spanning tussen loon en prijs is nog steeds ondragelijk. Het zoveelste prijsverlagings-initiatief der regering sorteert nog slechts geringe resultaten. Tegen het goedkoper wor den van eiren, vlees, wijn en groente staat een stijging der hflishuren, een duurder worden der PTT-tarieven, spoorkaartjes, metro-tickets, textielpro ducten, hotelprijzen maaltijden-prijzen in restaurants enz. Het ligt dan ook voor de hand, dat zelfs de niet-commu- nistische werknemers-organisaties me rendeels hun eisen tot loonsverhoging handhaven. Na de verzoenend klinkende woorden van Cachin houdt de G.C.T. zich even rustig, omdat zulks in de rode verkie zingspropaganda past, doch het zoveel ste onweertje kan oji ieder ogenblik uitbarsten. Men is- o.m. geneigd om nieuwe Gaullistische winst te verwach ten, die Queuille zou noodzaken af te treden of zijn ploeg met Gaullisten uit te breiden. Van andere zijde meldt men, dat er binnenskamers reeds overeen stemming zou zijn verkregen over een samengaan tussen de Gaulle, een vleu gel van de M.R.P. en de radicaal-socia listen. Zeker is intussen, dat er de laatste weken belangrijke nieuwe con tacten zijn gelegd tussen vertegen woordigers van deze drie partijen. Van daar, dat er ook een klein kansje is, dat de politieke vrede nog enige tijd gehandhaafd blijft. Laten we het hopen. De geestkracht, welke de Fransen thans ontplooien, bewijst in ieder geval dat dit volk altijd jong zal blijven. Ook al lijkt het soms anders. De Rijkspolitie in Zeeland heeft ge durende drie weken een onderzoek ingesteld naar de aanwezigheid van oorlogstuig en vuurwapenen. De oogst was zeer groot. Zo trof men onder meer aan drie stuks groot geschut, talrijke karabijnen en geweren, acht machinegeweren of onderdelen daar van, 20.000 stuks patronen, 700 grana ten of onderdelen daarvan, pantser vuisten en revolvers, flesjes spring stof, bajonetten, 4 bommen of onder delen daarvan. In een speelgoedkistje van een kind werd een pistool met vier scherpe pa tronen ontdekt. Voorts bleek, dat op verschillende plaatsen projectielen la gen. die niet waren ontploft. PUZZLE 72. Welke dieren? (°I,L) De tien bedoelde dieren waJ:eIhach_ 1. Ratelslang, 2. Flamingo^ g t egaal. 4. Kabeljauw^g Paradijsvogel, Kanarie- Miereneter, 9. Zilvervos, 10. Kan "Ten buitengewoon grootaantal1 opk kwam ditmaal binnen uit alle ci van ons land. inzenders van Na loting onder de in eiykge een goede oplossing i geVal- nrns j f5ditmaal ten deel g fen aanmej. N. Molenaar, I^uriestr. E 26, Schagen (N.-H.) worden Gefeliciteerd! Deze pnjs zal woiü toegezonden. En nu onze nieuwe opgave. PUZZLE 73. Welke deling? Ditmaal weer eens iets voor de c«- ferliefhebbers. een Hieronder vindt men in diagram een opgaande deling, waarvan deler en uitkomst elk uit vüf cijfers bestaan, die samen juist de cijfers van 0 tot en met 9 vormen. Verder zijn alle cijfers 7, die in de bewerking voorkomen, aangegeven. x7xxx/xxx7xx7xxx/xxxxx 7xxxx xxxx77 xxxx7x xxxxxx xxxxxx xxxxx x7xxx xx7xxx xx7xxx 0 Gevraag wordt deze deling geheel in cijfers in te zenden. Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 3 Maart aan de Re dactie van dit blad. (Onder de goede oplossers wordt weer een prijs van f 5.verloot). BEPERKING VERKEER VAN BUITENLANDERS IN TSJECHOSLOWAKIJE. De Nationale Vergadering van Tsjechoslowakije heeft haar goedkeu ring gehecht aan een wetsontwerp, waarbij de autoriteiten de bevoegd heid krijgen zo nodig de beweging van buitenlanders in het land te beperken en de Tsjechoslowaakse burgers ten strengste verplicht worden steeds hun verblijfplaats te melden. Naar verluidt wil Tsjechoslowakije evenals de Sowjetunie alleen pas poorten uitreiken voor speciale goed gekeurde reizen en deze bij terugkeer intrekken. WEER POSTPAKKETTEN NAAR ISRAËL Het pakketpostverkeer met Israël, dat tijdelijk was gestaakt, is hervat. Hierbij dient echter rekening te wor den gehouden met het feit, dat de verzending der pakketten geschiedt op risico van de afzenders. AMERIKAANSE VAKVERENIGINGS- LEIDERS BEZOEKEN ONS LAND Vrijdag 25 en Zaterdag 26 Februari brengen drie Amerikaanse vakvereni gingsleiders op uitnodiging van de Eca-missie een bezoek aan ons land. Het zijn mr. Cornelius Miller, mr. Al- ian Swin en mr. William Gausmann. Nieuwe reisgids in oude gedaante Van de nieuwe zomerdienstregeling, die op 15 Mei a.s. ingaat, zal een reis gids verschijnen, die weer ongeveer de vóóroorlogse gedaante zal hebben en bovendien uitgebreider zal zijn. Het boekje zal 192 pagina's omvat ten en gedrukt zijn op fraai dun pa pier. Evenals voor de oorlog zal deze reisgids cursief gedrukt de aanslui tingen vermelden. Het formaat onder gaat een kleine wijziging. Het nieuwe boekje zal namelijk wel even hoog zijn als het vóóroorlogse, doch iets breder. Het stijve omslag, dat aan de voor zijde met een klep naar binnen wordt geslagen, zal aan de binnenkant het spoorwegkaartje van Nederland te zien geven. De achterzijde van het omslag, die eveneens met een klep naar binnen wordt geslagen, zal het spoorwegkaartje van de Benelux-lan- den bevatten. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten cm 7 8 en 11 uur NCRV: 6,15 Dr W F Schröder 6,3o Voor de Strijdkrachten 7,15 Geestelijke liederen 7,30 Het ac tueel geluid 7,45 CMB-kwartier 8,05 Programma-proloog 8,15 „Eén ding" 3,30 Sweelinck-kwartet 10,00 Sans Souci 10,30 Gramofoonplaten 10,45 Avond overdenking 11,15 Lew White (orgel) 11,35 Gramofoonplaten HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur VARA: 6,15 De Vara feliciteert 6,50 Herdenking Februari staking te Amsterdam 7,00 Denk om de bocht 7,15 Appèl voor de ex-politieke gevangenen VPRO: 7.30 Nederland en zijn gewesten 7,50 Tien voor acht 8.05 Zang en piano 8,30 Jeugd in Ne derland 8,55 Zo juist verschenen VARA: 9,00 Men vraagten wij draaien 9,30 „Het mysterie van de Prinsen gracht" (Hoorspel) 10,00 Buitenlands weekoverzicht 10,15 Swing and sweet VPRO: 10,40 „Vandaag" 10,45 Avond- wijding 11,15 Dr W F Storm 11,30 Gramofoonplaten VOOR ZATERDAG HILVERSUM 1 301 m Nieuwsberichten om 7. 8, 7, 8 en 11 uur KRO: 8,15 Pluk de dag 10,15 Muziek houdt fit 12,33 Amusements-orkest 1,00 Voor de Strijd krachten 3,30 Metropole-orkest 6,15 Journalistiek weekoverzicht 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Katholiek thuis front 7,25 Promenade-orkest 7,45 Uit zending voor de Nederlanders in Duits land 8,05 De gewone man 8,20 Licht baken 8,50 Slavische dansen 9,00 Ne gen heit' de klok 9,45 „Wie neemt de handschoen op?" HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 7, 8 1, 6, 8 en 11 uur VARA: 8,18 Frankie Carle en orkest 12,00 Vincen- tino 1,30 The Ramblers 6,15 Toe spraak door G P Bakker 6,25 Populaire liedjes en melodietjes 7,00 Artistieke staalkaart VPRO: 7,30 Klankbeeld 7,45 Dra Anne H Mulder VARA: 8,05 Dingen van de dag 8,12 Vara-varia 8,15 Accordeola 9,00 Socialistisch com mentaar 9,15 „winter'' 10,00 Stradlva Sextet 10,25 Je moet maar pech hebben 183. En dan vertelt de veldwachter alles. Van de schadevergoeding, die Pim, Pam en Pom aan de schilder moe ten betalen. „Maar dat kan veldwach ter", roept Pim. We hebben behalve deze beker ook nog tweehonderd gul den gewonnen. Zou dat genoeg zijn om de schade te betalen?" „Ja, ja, dat denk ik wel", zegt de veldwachter, uit het veld geslagen. „Oh, daar komt de schilder juist aan. Vraag het hem maar eens". 184. De schilder en de sluwe vos zijn nu ook gearriveerd en al? de schilder hoort, dat Pim, Pam en Pont Item tweehonderd gulden schadever goeding willen geven, kijkt hij hen vriendelijk aan. In zijn hart is hij een goedig dier en hij vindt het erg op offerend van Pim, Pam en Pom. dat ze hem al het geld dat ze gewonnen hebben, willen geven. „Nee beste jon gens, dat is te veel!" zegt hij. ..Met honderd gulden is de «chade ruim schoots gedekt". 35 IN DE DOOR TJEERD ADEM A U kunt 't dan zo opstellen, dat geen on ingewijde dc betekenis daarvan begrijpt. Wanneer u dat kaartje bij uw binnen komst aan een kellner of bediende geeft met het verzoek het voor u te telefoneren, zodra u hem een seintje geeft, zullen uw achtervolgers er niets van bespeuren. Het is alleen de kwes tie „Waar dacht u over, meneer?" vroeg Steensma geïnteresseerd. „Ik dacht er over", zei de heer Don ker, „hoe mijn mannen u kunnen her kennen. Laten wij afspreken dat u bij hun binnenkomst uw bril afneemt en de glazen met uw zakdoek oppoetst. Dat zal zeker niemands bijzondere aandacht trekken. Heeft u misschien bijzondere liefhebberijen? Hoe bedoelt u?" vroeg Steensma verbaasd. „Neem mij niet kwalijk, meneer", zei de heer Donker, „maar de mannen, die u te hulp komen, zullen u waar schijnlijk als goede kennissen begroe ten. Ik weet niet in welke gelegenhe den u verkeert, maar ik heb niet al tijd medewerkers in rok of smoking bij de hand, al zal ik er natuurlijk wel voor zorgen, dat ze er behoorlijk uit- z'en. Evenwel, zou uw gezelschap een zeker contrast in standing en bèscha- ving kunnen opvallen. Ik weet niet of u mij begrijpt: „Volkomen, meneer", zei Steensma geïnteresseerd. „Voor dat geval", legde de heer Donker uit, „zal het wenselijk zijn, dat u ter verklaring van uw relatie zeke re gemeenschappelijke liefhebberijen heeft, postzegels, schaken, of wat dan ook. In verenigingen, welke de lief hebbers daarvan omvatten, vindt men gewoonlijk vogels van zeer diverse pluimage. Ik wil maar zeggen, meneer, dat het niemands verwondering zal V'ekken, als u kennis he»ft aan scha kers uit meer eenvoudige kringen als biijkt, dat u in dezelfde vereniging on derling wedstrijden speelt. Voetbal zou ik u in dit geval niet aanraden. Dat is te populair. Er kón allicht een suppor ter in de buurt zijn, die zich er over verbaasde, dat hij niemand van u her kende". „In orde mijnheer", zei Steensma te vreden. „Ik geloof, dat u de situatie over het algemeen goed heeft beke ken. Laten we het maar op postzegels houden. Daar heb ik tenminste nog enig verstand van". De heer Donker nam een kaartje uit zijn zak en schreef er zijn tele foonnummer op. „Prachtig", zei Steensma, het kaartje in zijn zak stekend. „Ik weet niet wel ke condities u stelt, mijnheer". „Dat is afhankelijk van wat u in de toekomst van mij zult verlangen", antwoordde de heer Donker. .JKunt u het billijken, als ik u maandelijks een nota doe toekomen?" „Volkomen", zei Steensma. „Ik hoop, dat ik uw hulp weldra niet meer no dig zal hebben". „Vanzelfsprekend", zei de heer Don ker glimlachend. „Wat dat betreft, ge voel ik mij in dezelfde precaire positie als de doktoren. Hoe minder men ze nodig heeft, des te beter. Kan ik u nog ergens mee van dienst zijn, meneer?" „Dank u", zei Steensma. „Zou u zo vriendelijk willen zijn", zei de heer Donker, „eveJi voor het venster te gaan staan. Wanneer uw huis géschaduwd wordt is het moge lijk, dat men er zich over verbaasd, dat de slager hier zo lang binnen is gebleven. Vanzelfsprekend heb ik al die tijd in de keuken met uw bedien de gesproken. Wanneer men u voor het raam ziet staan, zal men niet op de gedachte ko men, dat ik hier zit. Ik ga nu naar de keuken, blijf daar nog even en be ëindig mijn praatje daar in de open deur, zodat iedereen kan zien, dat ik net Bastiaan in gesprek ben geweest". „In orde mijnheer", zei Steensma. Hij slenterde langzaam naar het ven ster en keek naar de wolkengevaar ten, die door de Zuidwestenwind over de residentie werden gedreven. „Ik zal hier intussen verdwijnen", zei de heer Donker. „Keert u zich voor eerst niet om mijnheer. U kunt er op rekenen, dat alles in orde zal komen". „Dank u antwoordde Steensma, terwijl hij wat dode blaadjes uit de voor het raam staande kamerplanten plukte. "Toen hij zich enkele minuten later omkeerde, -yvas de slager met zijn vleesmand verdwenen. Steensma zette zich weer achter het schrijfbureau en dacht met voldoening w tv Z,° juist gevoerde gesprek. De heer Donker zou ongetwijfeld een bruikbaar medewerker zijn. Hij had omonTT1 d° precairc situatie vol komen te begrijpen. wpdrenhburgC"emSehdadt verlaten had „Er zal riiet anders opzitten, Bas tiaan". zei Steensma. „De tijd van een lichte verkoudheid is nu wel verstre ken en de heer Van Waardenburg za' zich wel eens moeten vertonen. Trou wens „Ja, meneer?" zei Bastiaan, vragend opkijkend. „Trouwens, dit gevangenisleven be' Sint me te vervelen", zei Steensma ongeduldig. „Ik krijg zo langzamerhand het gevoel, dat ik in een belegerde ves ting zit. Dat is benauwend, Bastiaan. Ik wil er eens uit". Bastiaan knikte. „U vroeg, waar de jonker 's avon wel eens heen ging, meneer. Hij ver meed de Witte en andere gelegenhe den, waar hij in te intiem gesprek hunnen geraken. Meestal zocht de j°h her verstrooiing in de een of ander goede gelegenheid. Hij soupeerde vaax Paulez, ook wel eens in De Brug. maar dat is wel ver van h"ls' a'c' ik dat mag opmerken, meneer „Natuurlijk mag je dat", zei Steen ma. ..we zijn in zekere zin kri.igsma^ hers, Bastiaan. We moeten samen oye leggen". (Wordt vervolg0'

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 4