Wij Naaister ÉBIJENKDRF Kappersleeriim Voorjaars-Aanbieding bij ALPINOs 195 - 225 Den Helder vragen Heren-en Jongenskleding Hoofdingelanden wensen 350-jarige waterschaps-traditie te breken Wetsontwerp Materiële Oorlogsschade Vergadering Zijpe en Hmzepoldmr Zullende molenmeesters verdwijnen? Weekoverzicht visserij Heffingen ineens Scheepvaartberichten NACO-bus rijdt slaapkamer binnen Tsjechische athleten niet naar het buitenland Agent schoot arrestant neer Roof van kunstschatten opnieuw voor het Hof SPOORSTRAAT HOIK KONINGSTRAAT DAGBLAD- f RECLAME is de beste reclame - Jongens Plusfour Pakjes 6-15 j. vanaf 29.20 Gummi Jassen 11.70 Tweed Jassen 2-15 jaar 19.80 Costuums 1. pant. 14-16 j. 49.00 Peau de Pêche L. Jacks 12.00 Heren Tweed Pantalons Gummi Jassen Tweedjassen Hoeden Wolviit Haarvilt Overhemden vaste boord u 2 losse boorden Grote sortering Zelfbinders 11 u 17.75 24.75 31.75 9.90 26.15 6.95 Een groot deel van de hoofdingelanden van het Waterschap ZUpe en Haze- polder zUn ontevreden over de huidige situatie In de Polder. Het Is sinds 350 jaar zo, dat in iedere afdeling van het waterschap een molenmeeater de water wegen en duikers moet controleren. Volgens een aantal hoofdingelanden ge schiedt dit niet of onvoldoende. De molenmeesters kunnen volgens dze hoofd ingelanden moeilijk tegen hun buren zeggen, dat dit of dat niet deugt, aan gezien zij dan last met hun buren zouden krijgen. Bovendien wonen de molen- meesters voor een gedeelte niet in de polder, maar In Heiloo of elders. Zij hebben dan helemaal geen goede controle. Het gevolg is, dat sommige delen van de polder schromelijk vervuilen. De heer Hopman roerde deze kwestie aan in de rondvraag van de Woensdag middag in zaal Ktfiper te Schagerbrug gehouden vergadering van het Water schap. Hij achtte het beter, dat de af delingen geen eigen bestuur meer zou den hebben, maar dat de z.g. „grote" polder het alleen voor het zeggen kreeg en een opzichter in vaste dienst nam voor het verrichten der zo nood zakelijke contróle. 't Grote lastenver- schil in de afdelingen onderling zou dan ook kunnen verdwijnen. Een op zichter kon onpartijdig boven allen staan. De dijkgraaf, de heer Tiel, wees er op, hoe moeilijk het zou zijn de sinds 350 jaar bestaande verhoudingen te verbreken. Ook was spreker bang voor vermeerdering van ambtenarij, terwijl nu de boeren zelf zeggenschap hebben. De heer Hopman vond echter een goe de steun bij de heren Francis, De Raat en Schuit en enige anderen, die hoewel gedeeltelijk een andere mening hebbende het volkomen met Hop man eens waren. Zij allen achtten, dat het met de ambtenarij wel zou meevallen; nu heeft men een ambtenaar als opzichter over de wegen en dat "voldoet ook goed. De heer Francis wees er op, dat ver schillende afdelingen vervuild zijn; in de afd. L. is bijv. in geen honderd jaar gesloot! De heer Schuit wilde het voor stel van Hopman wijzigen en de mo lenmeesters eens per jaar de ronde la ten doen met een deskundig opzichter. Besloten werd de zaak nog eens nader te bekijken. Wij zijn benieuwd of het inderdaad zover komt, dat een 350-jarige traditie wordt verbroken. Anderzijds lijkt het voorstel van de heer Hopman ons veel goede dingen te bevatten. Hamerstukken Na opening der vergadering werd door de dijkgraaf medegedeeld, dat 3 draglines in de Zijpe aan het werk zijn en vele kilometers sloot hebben geschoond. Met het oog op het voor jaar zal het werk spoedig gestaakt m-oeten worden. Goedgekeurd werd daarna de salarisverhoging van de Dijkgraaf van 1300 tot 1800 per jaar. Besloten werd van de N.V. gebrs. Z. P. te Sassenheim van J. Boots te Stolpen ter verbreding van de Midden- 'Egalementssloot aan de Schagerweg enkele perceeltjes grond aan te kopen. Van de heer C. Schoen te Schagerbrug zal een stuk wegberm aan het Schil dersweggetje te Stolpen worden ge kocht. Het personeel der polder werd een tijdelijke toeslag van 1.per week toegekend met ingang van 1 No vember 1948. Twee geldleningen- ieder 25.000.werden aangegaan tot dek king van de onkosten van het sloot- werk, resp. in de Oosteregalement en in een aantal afdelingen. Voor de tijd van 29 jaren werd een perceel grond en water in erfpacht gegeven aan de van Coeverden Adriani-Stichting te Amsterdam, te Stolpen. De begroting voor 1949 werd vastge steld met op de hoofdstukken alge meen bestuur en sloten en wegen een totaal aan onvoorzien van 6231. De begroting vermeldt een post van 97815 voor onderhoud van bruggen en wegen; dit is 10 mille minder dan verleden jaar werd geraamd, maar 17 mille meer dan in 1948 werd uitgege ven. Een polder-kerk! Enkele honderden jaren geleden leende de kerkvoogdij van St. Maar- succesvolle handelsbesprekingen tussen nederland en engeland De handelsbesprekingen, welke deze week tussen Engeland eh Nederland in s-Gravenhage worden gehouden, zul len heden beëindigd worden. Naar wij vernemen is er op alle punten van het voor 1949 te sluiten handelsverdrag overeenstemming bereikt. deviezen voor britse toeristen Volgens een verordening die binnen kort zal worden bekendgemaakt, krij gen Britse bezoekers van het vaste land van Europa de beschikking over 50 pond sterling per persoon. Voor toeristen met auto's zal waarschijnlijk nog een kleine toeslag op dit bedrag worden verleend. Vorig jaar bedroeg de toewijzing 35 pond per persoon. nieuwe secretaris n.j.h.c. De heer K. Leyenaar te Leeuwarden ls benoemd tot algemeen secretaris der Nederlandse Jeugdherbergcentrale, De heer Leyenaar is oud-illegaal werker, kd van de provinciale staten van Fries land en de gemeenteraad van Leeuwar- °®n, secretaris van de stichting Je Maintiendrai-Friesland, van de stich ting de Leeuwarder Courant 1947 en van de Regionale Omroep Noord. opbrengst nationale reclasseringsdag De Nationale Rcclasseringscollecte 'n 1948 heeft in totaal opgebracht een bedrag van f 274.577 netto. Dit is f 11.168 meer dan in 1947. tensbrug de polder een bedrag voor onderhoud van de Oudesluizer sluis. Daarvoor nam de polder op zich de Ned. Herv. kerk en pastorie te St. Maartensbrug te onderhouden. Hiervoor vermeldde de begroting 5000, hetwelk 4000 meer is dan ver leden jaar. Dit is nodig, daar er ver schillende belangrijke werken moeten geschieden aan de kerk. Wel een zeer bijzondere situatie, dat de polder een kerk heeft! In de rondvraag werd nog gesproken over het eventueel in de zomer laten doorwerken van de draglines; het on oordeelkundig opspuiten van grond op het land van Jimmink te Pettemer- kluft, een overpad-kwestie en enkele andere waterschapsbelangen. De heer Koomen zeide, dat de polderwerkman Klaas Boontjes die nu 70 jaar oud is en 20 jaar bij de polder in dienst was spoedig zal werk zal neerleggen. Hij zal echter geen polderpensioen ont vangen. Spreker vroeg of de polder Boontjes toch evengoed niet een soort pensioen kon geven. Aangezien dit toch van de Drees-bijdrage afgetrok ken zal worden, werd dit onmogelijk en onnodig geacht. De afgelopen week was weer iets gunstiger voor het uitoefenen van de snoekbaarsvisserij. Behoudens enige mist waren de weersomstandigheden goed te noemen. De aanvoer was dan ook iets beter. Door de slepers werd per dag aangevoerd ongeveer 50 tot 300 pond snoekbaars. Bij de staandnetvis- sers was dit iets lager. Deze voerden aan van 40 tot 80 pond. De prijs van snoekbaars bleef stabiel. Gemiddeld 0.57 per pond. De aanvoer van andere soorten witvis was ook goed te noe men. Soorten als rode baars en blei noteerden goede prijzen. Rode baars liep op tot f 0.48 per pond. terwijl de grote blei ongeveer f 0.18 opbracht. Voor kleine blei en voorn werd nog ongeveer f 0.12 genoteerd. De week- besommingen waren in verhouding met vorige weken hoger. Deze waren voor de afgelopen week van f 150 tot f 800 per span. Voor de staandnetvis- sers was dit van f 80 tot f 200 per vaartuig. Door 2 vaartuigen werd Noordzeevis aangevoerd. De vangsten waren gering, terwijl de prijzen goed te noemen waren. Kleine en middel schol brachten resp. f 0.12 en f 0.32 per pond op. Schar varieerde van f 0.09 tot f 0.10 per pond. Bot van f 0.12 tot f 0.34 per pond. De vaartui gen, welke in ÏJmuiden markten, maakten lage besommingen. Schar was b.v. f 4 per kist. Aangevoerd werd in de afgelopen week voor ongeveer f 8000. zendingsavond. In de Bewaarschool werd een zen dingsavond gehouden, waar als spreek ster optrad mej. l. Goemaat met het onderwerp: De plaats van de Javaan se Christenvrouw in de verkondiging van het Evangelie. Mej. Goemaat is missionair-zuster en kent Java door haar practische ervaringen. predikbeurten Zondag 27 Febr.. Ned. Herv. Kerk, 10 en 5 uur ds. Gelderman; Ger. Kerk (Zuid) 10 uur ds. Homburg, 5 uur ds. Doornbos; Geref. Kerk (Chr. school), 10 uur ds. Doornbos, 5 uur ds. Hom burg; Ger. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) 10 en 5 uur ds. G. Spijker; Chr. Ger. Kerk, 10 en 5 uur leesdienst. candidaatsstelling. De Staatkundig Gereformeerde Par tij kwam in jaarvergadering bijeen. Uit de notulen van de secretaris, de heer K. Hoekman bleek, dat de ver eniging sinds 4 Augustus 1945 geen jaarvergadering had gehad. Het aan tal leden bedraagt thans 70. De pen ningmeester. de heer G. Nentjes liet geen optimistisch geluid horen. Hierna kreeg de heer G. Post het woord, die sprak over: De invoering van de doodstraf. Spreker toonde aan dat de invoering van de doodstraf ge grond is op Gods Woord. Hij maande tot getrouwheid aan de beginselen en zich door niemand te laten overhalen, welke mooie woorden veelal voor dit doel ook gebruikt worden. Bij de be stuursverkiezing kreeg de beer J. Snoek 48 stemmen, Hakvoort 38 en F. Post 29. Deze candidaten namen de benoeming aan. Hierna kreeg de heer T. Wakker. Godsdienstonderwijzer bij de Ned. Herv. Kerk het woord, die sprak over het onderwerp: Waarom Staatkundig Gereformeerd? Na dit ernstig en bezielend woord werd over gegaan tot stemming voor drie lei dende candidaten voor de gemeente raadsverkiezingen. Het bestuur kreeg machtiging deze verder aan te vullen. Bij stemming werd bovenaan geplaatst l. Hakvoort, 2 P. Bos en 3 F. Hak voort. visserij. URK, 22 Februari 1949. Door 16 vaartuigen werd Dinsdag aangevoerd: 674 pond snoekbaars, prijs f 0.57f 0.58 per pond en 488 pond witvis, prijs f 0.06—f 0.43 per pond. Vervolg van pagina 1) In de wet op de vermogensaanwas- belasting en in de wet op de vermo gensheffing ineens zijn bijzondere voorzieningen voor door de oorlog ge troffenen opgenomen. Afgezien van bepaalde beperkingen en bijzondere gevallen (b.v. bij vergoedingen, welke minder dan 3000 bedragen) kan de betekenis van die bepalingen aldus worden samengevat, dat vergoedingen voor onroerende goederen, bedrijfsmid delen en huisraad slechts in aanmer king worden genomen voor natuurlijke personen tot het bedrag, waarvoor zij voor de vermogensaanwasbelasting in het beginvermogen zijn opgenomen en voor lichamen tot het bedrag van de boekwaarde bij het teloorgaan. Het daarboven uitgaande deel wordt buiten beschouwing gelaten. Gewijzigde bepalingen voor nieuwbouw en herstel Artikel 71 stelt thans financiële faci liteiten in het vooruitzicht voor de her bouw van woningen tot 1000 m3, al dan niet met bedrijfsruimte. Een vol ledige financiering van deze grotere panden ligt daarbij niet in het voor nemen. De regering is van mening, dat in deze gevallen van de getroffenen wel kan worden gevergd, dat zij een deel van de onrendabele top voor eigen rekening nemen. Voor de panden met een woongedeelte tot 600 m3 zal dit deel worden vastgesteld op 5 pet, voor die met een woongedeelte tot 800 m3 op 10 pet en voor de grotere op 15 pet van de stichtingskosten. Voor het herstel gaat de getroffen re geling nog verder. Wat dit betreft, stelt artikel 71 zonder meer, dat het herstel van woningen, al dan niet met be drijfsruimte, zal worden gefinancierd. De minister van Financiën is voorne mens in de desbetreffende financie ringsregeling de voorwaarde op te ne men, dat een herstelde woning van meer dan 750 m3 voor de bewoning door meer dan één gezin geschikt moet worden gemaakt. Tenslotte stelt thans artikel 71, dat op financiële faciliteiten mag worden gerekend bij de herbouw en het herstel van kleine bedrijfspanden, waaronder het begrijpt alle bedrijfspanden, waar van de bouwkosten per Mei 1940 niet meer dan 30.000 bedroegen. Alamak, Buenos Aires—R'dam, 23-2 te Santos Alchiba. Calcutta—R'dam, 23-2 van Havre Aldabi, R'damBuenos Aires passeerde 24-2 Madeira Alcor. R'dam— Porto Alegre, 23-2 van Rio de janeiro Alphacca 23-2 van Newport News naar Nederland Aludra, R'dam—Perzische Golf, 23-2 te Marseille Alcyone, 23-2 van Buenos Aires te Antwerpen Amstel- dijk, 21-2 van Kantang naar Aden Bloemfontein, 23-2 van Kaapstad naar East Londen Drente. 23-2 van Makas- sar naar Soerabaja Ena (t), 23-2 van Pladjoe te Mirl Etrema (t), 23-2 van h'dam naar Shellhaven Grootebeer, A dam—Batavia 23-2 van Sabang Heel- sum, A'dam—Java, 23-2 van Londen Kamerlingh Onnes, 23-2 van Probolinggo te Makassar Keilehaven 24-2 van Car- diff te Freetown Kota Agoeng, 23-2 van R dam te Bremen, vermoedelijk 25-2 terug naar R'dam Kota Inten, R'dam—Ba tavia, 23-2, 22 uur van Port Said Lim burg, San Francisco—Soerabaja, 24-2 te Manilla verwacht Lombok, 23-2 van Colombo naar Penang Maas 23-2 van Demerara naar La Guaira Meerkerk, Japan—R'dam, 23-2 te Colombo Mentor, 23-2 van Haifa naar Tel Aviv Molen- kerk Calcutta—R'dam, 23-2 te Marseille Nigerstroom, 1-3 van Dakar te Havre verwacht Nijmegen, Melilla—A'dam, passeerde 22-2 Finisterre Oranjefontein, Beira—A'dam. 24-2 te Suez Overijsel, 23-2 nog ter rede van Tacoradi Prins Jchan Willem Friso, AntwerpenSt John, 23-2 op 200 mijl oost-zuid-oost van Sable Island Prins Willem III R'damBar- celona. passeerde 23-2 Gibraltar Prins Willem IV, 23-2 van Liverpool naar R' dam Prins Willem V, ValenciaR'dam, passeerde 23-2 Ouessant Prins Willem van Oranje, 23-2 van Havre naar R'dam —Ridderkerk. Sydney—R'dam, 23-2 van Port Said Roepat, 23-2 van Soerabaja naar Bangkok Saiangan, 24-2 van Bom- bay te Karachi Sibajak 23-2 van Ba tavia te Soerabaja Stad Lelden, 23-2 Van Lorenzo Marquez naar Dar es Salaam Stad Arnhem, 27-2 van Danzig te A' dam verwacht Stad Maassluis, 25-2 n m van Narvik te A'dam verwacht Tablan, JavaA'dam, 23-2 van Gibraltar Tero, K dam—Montevideo 24-2 dwars van Opor- to Tiba, 23-2 van San Nicolas naar Buenos Aires Tjibesar 23-2 van Ba tavia naar Cheribon To'sari vermoede lijk 24-2 van Batavia naar Makassar Utrecht, 23-2 van Soerabaja naar Ma kassar Valerius, 25-2 van Kobe te Jo- kohama verwacht Weltevreden, R'dam lava, passeerde 23-2, 24 uur, Finisterre Westland Buenos AiresA'dam, pas seerde 23-2 Finisterre IJssel A'dam— Madeira passeerde 23-2 Dover Zeeland, R'damJava, passeerde 23-2, 15 uur, Point de Galle Zuiderkruis, Soerabaja—R' dam, passeerde 23-2 Port, Soedan Algenlb, Rosario—R'dam 22-2 van Bahia naar Antwerpen Averdijk, 24-2 van Gaiveston te Mobile Boskoop. 24-2 van Curagao te La Guaira Delfland A'dam —Buenos Aires, 23-2 te Las Palmas Grootekerk, Antwerpen—Marseille, pas- seerde 24-2 Gibraltar Jobshaven, 23-2 van Gibraltar naar Tabon Johan van Oldenbarnevelt, Batavia—A'dam passeerde 24-2 Daedalusrif Maaskerk, 24-2 van Port Harcourt naar Calabar Molen- kerk Calcutta—R'dam, 23-2 van Marseille Nigerstroom West-Afrika—A'dani, pas seerde 24-2 Las Palmasf Noordwijk, 24-2 van Tunis naar Sfax Ondina (t), 24-2 van Curagao te Mamonal Rossum, 23-2 var Immtngham te Gibraltar Tlbia (t), FahaheelR'dam, passeerde 23-2 Peniche Abbedijk, 22-2, 5 uur, van Buenos Aires naar New York Alblasserdijk, 24-2 van Londen te Antwerpen verwacht Alm- dijk 26-2 van Houston te Lonaen ver wacht Alpherat, New YorkBuenos Aires, 23-2, 18 uur van Pernambuco Amsteldijk, JavaNew York, 3-3. te Dji bouti verwacht Arendsdijk, 22-2 van P.'dam te Norfolk Arnedijk, 23-2 van R'dam te New York Blijdendtjk, 23-2 van New York te Boston Duivendijk, 23-2 van Vancouver te Tacoma ï'yg- ntallon, 24-2 van Trlnidad te Paramaribo Veendam, 23-2, 17 uur, van Bermuda te New York Volcndam, SydneyR'dam, 24-2, 5,30 uur van Port Said Zwljn- drecht, 24-2 van Emden naar Narvik Vanderwaals, 24-2 van A'dam te Batavia Waterman, R'dam—Batavia 24-2 te Port Sa'd Gistermiddag omstreeks vier uur is de NACO-bus van de Rjn Schagen Alkmaar op de Stroet het huis van de heer H. de Pee binnengereden. Dit huis staat aan een bocht van de weg. De chauffeur van de bus wilde afrem wen, maar de reminstallatie heeft schijnbaar geweigerd. Met een flinke gang reed de NACO- bus tegen de voorgevel van het huis, brak de muur open en kwam in de slaapkamer tot stilstand. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. De chauffeur liep enkele lichte ver wondingen op, door glasscherven van de gesprongen voorruit. De heer de Pee, die de laatste t-jd bedlegerig is, bevond zich toevalliger wijze niet fn de slaapkamer. De passa giers werden later met een andere NACO-bus naar hun plaats van be stemming vervoerd. De aangerichte ravage is uiteraard groot. DE BOEKENWEEK OFFICIEEL GEOPEND Gisteravand is de Boekenweek 1949 officieel geopend met de traditionele litteraire gala-avond in de Amsterdam se Stadsschouwburg. Claudine Wits en Elias declameerde gedichten, waarna Albert Vogel Jr. „De Naumachie" van Louis Couperus voordroeg. De Neder landse Opera gaf een opvoering van Ravel's opera „1'Heure Espagnole". Onmiddellijk na de voorstelling volg de het „schrijversbal", waar verschil lende orkesten de dansmuziek verzorg den en waar Frangoise Flore, begeleid door Han Beuker, met haar chansons optrad. Eerst tegen het morgenkrieken luwde de feestvreugde. ZILLIACUS NIET GESTEUND Het bestuur van de Britse Labour Partij heeft besloten het Labour par lementslid Zilliacus niet te steunen als candidaat bij de aanstaande algemene verkiezingen. Zilliacus, een uitgesproken voorstan der van samen-werking met de Sowjet- inie, is Labourlid voor Gateshead, een industriestad in Noordoost Enge land. De voor Zondag 27 Februari vastge stelde ijshockey-wedstrijd tussen de Racing Club de Paris en een Praagse ploeg werd afgelast omdat de Tsjechi sche minister van voorlichting weigert aan enige spelers, wie dan ook, ver gunning te geven het land te verlaten. Men schrijft in Parijs deze houding toe aan het feit dat al te veel Tsjechische athleten de laatste tijd geweigerd heb ben terug te keren nadat ze in het bui tenland waren opgetreden. De officier van Justitie bij de Haag se arrondissementsrechtbank eiste an derhalf jaar gevangenisstraf tegen de 30-jarige Haagse politieagent G. de G. aan wie ten laste was gelegd dat hij gedurende de nacht van 23 op 24 Juni 1947 bij het overbrengen van een ar restant naar het politiebureau „deze opzettelijk met een pistool een dodelijk schotwond had toegebracht". nieuw wereldrecord 100 yards borstcraw'l dames De Olympische kampioene Greta An - dersen heeft Donderdagavond het we reldrecord voor de 100 yards borst- crawl verbeterd. Zij maakte de feno menale tijd van 58.2 sec (oud wereld record Fritze Nathansen 59.4 sec.) en deze prestatie was nog te fraaier omdat zij alleen zwom, zonder de stimulans van mededingsters. kortere looptijd voor marshall-plan? President Truman heeft tijdens zijn wekelijkse persconferentie medege deeld, dat het wellicht mogelijk zal zijn om het plan-Marshall in kortere tijd dan de oorspronkelijke geprojecteerde vier jaar te voltooien. israël verzoekt opnieuw om toelating tot v.n. Israël heeft opnieuw om toelating tot de V.N. verzocht. Verwacht wordt, dat de nieuwe lidmaatschapsaanvrage bin nenkort door de Veiligheidsraad in be handeling zal worden genomen. Voor het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam heeft terechtgestaan de thans 50-jarige industrieel uit Aerden- hout, Menten, die tijdens de oorlog de vertrouwde vriend was van de Duitse Sipo-generaal Schöngardt. Reeds her haalde malen heeft het Bijzonder Hof zich met deze gecompliceerde zaak be zig gehouden. M. zou lid van de S.S. zijn geweest en bij de Nederlandse consul in Krakau, de heer De Bruin, Kunstschatten hebben geroofd. Ook thans weer ontsponnen zich felle de batten tussen de drie verdedigers en de leden van het Hof. Vóórdat Schöngardt werd opgehan gen heeft hij meerdere malen getracht M. te dekken en'verteld dat M. niet fout" was. Een ter zitting aanwezig Pools dossier bracht aan het licht, dat M. als handlanger der Duitsers was opgetreden, en zich op grote schaal aan roof van kunstschatten had schul dig gemaakt. Nadat de verdediging had verklaard nog een aantal getuigen te willen horen, werd de zitting ge schorst en de verdere behandeling be paald op 10 Maart. Mistverdrijvers op vliegvelden Technici van de Amerikaanse lucht macht nemen proeven met een nieuw systeem van mistverdrijving op vlieg velden. Men maakt gebruik v;m de hete uitlaatgassen van vliegtuigstraal motoren, die op bepaalde afstanden langs de landingsbanen worden opge steld. De proeven worden genomen op vliegvelden in Duitsland. Men wil zo ver komen, dat het verkeer op de luchtbrug bij elke weersgesteldheid mogelijk is. scheiding der ziekenhuizen te berlijn Het geallieerd militair bestuur te Berlijn heeft een order uitgevaardigd, dat patiënten, die wettelijk verblijf houden in de Sowjetsector van Berlijn of in de Sowjetzone niet meer opgeno men zullen worden in ziekenhuizen van West-Berlijn. een flinke zelfstandige voor verander-atelier. Goed salaris. Aanmelden bij Ingang tijdelijk door de huisdeur KONINGSTRAAT 119. GEVRAAGD. J. W. BAKKER, Keizerstraat 57. BISCHOFF! 11 II 11 11 11 11 »i i» alle kleuren

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 5