„Zwaardvissen" leiden de tweekamp ili chioifif RIKKI I» GEVAARLIJKE LADING Stad m Omgeving. Hedenavond voortzetting „Stormeiland" opgevoerd door Elgawa Hermes-nieuws Geen filiaal van C. A. Na tien jaar thuis Officieel ,Snip en Snap" om acht uur Julianadorp J.V.C. is uitgespeeld Wieringen Uitvoering van „Oefening Kweekt Kunst" Voor de Kantonrechter Publieke verkoping jaarfeest „Immanuel" Anna Paulowna Zijpe Breezand Weekoverzicht visserij Scheepvaartberichien KOOPT bij Oamesblouses Uni en Gestreept 9.95 11.50 13.50 IJmuiden K.L.M.-dienst op Indonesië begint Vrijdag Het 5e deeltje De prijs bedraagt De eerste series wedstrijden van de dualmeet tussen Zwaardvissen en Bruinvissen, behoren weer tot het ver leden. Dat het een sportieve strijd zou worden, viel niet te betwijfelen, en de sfeer, die tijdens de diverse wedstrij den in het Marinebad hing, was een vriendschappelijke. De wedstrijden be gonnen met de 3 maal 40 meter wissel slag-estafette als eerste nummer. Van iedere vereniging namen twee ploegen deel, waarbij de Zwaardvissen op de eerste en tweede plaats kwamen in resp. 1.24.1 en 1.25.3. De Bruinvissen maak ten tijden van 1.27.8 en 1.33.1. De grootste moeilijkheid voor deze club ligt wel bij de rugslagzwemmers, die maar dun gezaaid zijn. Door deze om standigheid kwam P. Gode in de ge legenheid op uitstekende manier een achterstand te verkleinen op de butter- fly-ende jonker Kuster. Toch kon de ploeg niet winnen. Daarna volgde een polowedstrijd tussen de twee teams, die zo spannend was, dat de toeschouwers zich niet konden bedwingen aanmoedigende kreten te uiten. De Bruinvissen waren overtuigend sterker, maar zodra de bal voor het vijandelijke doel kwam, wisten ze niet snel genoeg te reageren, zodat geen resultaat behaald werd. Een doorbraak van de Zwaardvissen had meer succes, zodat keeper Kohier de bal uit het net moest vissen. Van de heer Davidson, een Bruinvis, zagen we keurig werk. Het was pas zijn tweede wedstrijd en als hij wat meer inge werkt is, zal hij nog prachtige resul taten boeken. Maandag werd de 100 meter borst- erawl verzwommen. De crack van de Zwaardvissen, Tjebbes, die lelijk, maar met grote snelheid zwom, boekte een tijd van 1.09.2, waartegen Giels het moest afleggen. De strijd tussen jonker Van der Hoeven en Gode was erg span nend, met vrijwel gelijke slag gleden ze door het water. Van der Hoeven kon, hoewel hij een stevige spurt in zette, niet winnen en kwam 1.3 sec. na Gode aan. In de wedstrijd tussen Zeil De personeelsvereniging van de Gem. Water- en Lichtbedrijven, kort weg Elgawa genoemd, bracht Zaterdag in Casino het toneelstuk in drie be drijven van Bob Bertma: Stormeiland. De heer Wijnja, die deze avond open de, meende dat een stuk van de zee het in Den Helder zeker zou doen, vooral na de laatste stormdagen, waarin we weer in de oude tijd met z'n vele stormrampen teruggekeerd leken te zijn. De heer Vossenberg, die het stuk regisseerde, heeft het aangedurfd z'n spelers, die bijna allen voor het eerst op de planken kwamen, dit stuk te laten spelen, wat lang geen gemakke lijke taak was. In dit licht bezien kun nen we zeker van een geslaagde en goede opvoering spreken. In het eerste bedrijf ging het wat stroef, maar hoe meer de climax naderde, hoe meer de spelers en speelsters er in kwamen. Ze gingen vooral in het derde bedrijf zo in hun rol op, dat het perfect gespeeld werd, en er van plankenkoorts niets meer te bespeuren viel. Jammer is het alleen, dat er onder het publiek altijd mensen zijn, die op ongewenste momenten menen te moe ten gaan lachen, wat zeer hinderlijk is. Gelukkig waren het er maar enkelen en het overgrote deel van ae aanwezi gen wist het (overigens wat pathe tische) stuk op zijn juiste waarde te schatten. Dit bleek wel uit het dave rende applaus, dat de Casinomuren bij- ha deed schudden. Zonder de spelers en speelsters uitvoeriger te behandelen of het stuk te bespreken kunnen we aannemen, dat de toneelgroep van El gawa met hun uitstekende regisseur zich op een stijgend pad bevindt. Na afloop werd onder leiding van de heer Trap nog prettig een tijdje na- gedanst, met muziek van de Musical Ramblers van Jaap Kwak. Ondanks het slechte veld hebben de jongens van Hermes a in hun wedstrijd tegen Amsterdam c meermalen aardig spel te zien gegeven. Bijzonder fraai waren de doelpunten van Henk Das- bach en Nico Slemmer. Voor de andere vier doelpunten (Hermes a won met 61) zorgden John Schaper en Frans Nfooy. De stand is nu: BMHC a 8—11 Hermes a 915 A'dam c 1010 Hoorn a109 H.J.C. c 9—7 Eechtrop a 10— 4 De met keurige wijnrode slipovt-rs spelende dames van 't tweede Hermcs- team hebben het tegen Kraaien I op nieuw niet tot een overwinning kunnen brengen. Ze verloren met 4—0. Hst wordt nu oppassen! Zondag a.s. speelt Hermes I (heren) zijn eerste promotiewedstrijd. Men verzocht ons, te informeren naai de juistheid van een bericht, dat in Den Helder eert filiaal zou worden geves tigd van de bekende Amsterdamse fir ma „C. A." (Brenninkmeijer). De directie van genoemde firma deelde ons desgevraagd mede. dat geen plannen bestaan tot vestiging van een filiaal te Den Helder. „Wanneer wij in verschil lende plaatsen panden aankopen, dan geschiedt dat uitsluitend met het oog op geldbelegging", aldus deelde men ons gisteren mede. sfra (Zw.) en Davidson zagen we ook «srdige prestaties, waarbij Davidson toonde in de x-klasse thuis te horen, waarin hij in Zaandam gepromoveerd is De stand na de twee eerste avonden is thans: Zwaardvissen 37 pnt. tegen Bruinvissen 13 pnt. Vandaag wordt het aantrekkelijke nummer 3 maal 40 meter persoonlijk wisselslag verzwom men. Hierop komen uit voor de Zwaardvissen: Tjebbes, Van der Schraaf en Th. Plas; de Bruinvissen komen uit met Uyleman, Wildenberg en waarschijnlijk Van Drimmelen. Ook de 60 meter rugslag staat deze avond op het programma. Gistermiddag om half drie keerde de heer H. W. F. Jas, die tien jaar geleden onze stad verliet, met zijn jonge gezin uit Indonesië terug. De familie werd hartelijk begroet in het huis van de heer Jas. Sr., Ceramstraat 44, waar heel veel bloemen de thuiskomst luisterrijk maakten. De buurtbewoners betuigden hun medeleven door het uitsteken van de vlag. RUNDERHORZELBE STRIJDIN G. De Burgemeester der gemeente Den Helder herinnert belanghebbenden voor zoveel nodig aan de volgende be palingen van het Runderhorzelbesluit. Artikel 2. 1. Elke veehouder is verplicht om jaarlijks vóór 1 Juni alle larven van runderhorzelvliegen, die gedurende de maanden Februari tot en met Mei voorkomen bij zijn of bij onder zijn hoede staande runderen en van welke de aanwezigheid door bulten of andere uiterlijke kentekenen blijkt, te doden. 2. Onverminderd het bepaalde in het vorig lid, is elke veehouder in de maanden Februari tot en met Mei ver plicht om alle larven van runderhor zelvliegen, die voorkomen bij lijn of bij onder zijn hoede staande runderen en van welke de aanwezigheid door bulten of andere uiterlijke kenteke nen blijkt, onmiddellijk voordat deze runderen in de weide worden gebracht, te doden. Artikel 3. 1. Het is de gebruiksgeréchtigde van weiland gedurende de maanden Fe bruari tot en met Mei verboden runde ren in het weiland te of toe te laten, indien deze runderen bulten of andere uiterlijke kentekenen vertonen, die op de aanwezigheid van larven van run derhorzelvliegen duiden. 2. Wanneer gedurende de weide-tijd dc in de weide verblijvende runderen nog bulten of andere uiterlijke ken tekenen vertonen, welke wijzen op de aanwezigheid van larven van runder horzelvliegen, is de gebruiksgerechtig- de van de weide verplicht deze larven zoveel mogelijk te doden. Artikel 4. Een ieder, die runderen aanvoert of doet aanvoeren op een veemarkt, een veekeuring, een tentoonstelling van vee, een openbare veeverkoping of op een andere plaats, waar vee op derge lijke wijze wordt bijeengebracht, is verplicht zorg te dragen, dat alle lar ven van runderhorzelvliegen, die voor komen bij deze runderen en van welke de aanwezigheid door bulten of andere uiterlijke kentekenen blijkt, gedood zijn. Artikel 5. 1. Hij, die in strijd handelt met het bepaalde in de artikelen 2, 3 of 4, wordt gestraft met hechtenis van ven hoogste één jaar of geldboete van ten hoogste vijfhonderd gulden. 2. De feiten worden beschouwd als overtredingen. Den Helder, 4 Maart 1949. De hevige storm van de afgelopen week heeft ook de duinenrij niet on aangetast gelaten. Onmiddellijk is met een uitgebreide controle van deze natuurlijke zeewering begonnen en worden de kale plekken opnieuw met helm beplant. Ter verbetering van een vorige me dedeling zij bericht, dat de voorstelling van „Snip en Snap" morgenavond in Tivoli om acht uur begint. De toegangs bewijzen moeten echter uiterlijk heden avond aan de zaal worden afgehaald. JVC I speelde haar laatste compe titiewedstrijd tegen Kaagvogels I te Kolhorn. Deze wedstrijd was voor JVC hoogst belangrijk. Wist JVC te winnen, dan kon zij de gevaarlijke plaats nog ontlopen. Het is echter anders gegaan. Vóór de rust, een kwartier na de aan vang, maakte Kaagvogels een mooi doelpunt, dat onhoudbaar voor de kee per in het doel verdween. JVC wist echter nog vóór de rust gelijk te maken met een even mooi doelpunt van Kis- temaker. De rust ging dus in met 1—1. Alles was nu nog mogelijk. Het geluk zat JVC echter niet mee. Bij een der Kaagvogels-aanvallen kreeg de mid denvoor, o.i. in buitenspelpositie, de bal toegespeeld, de keeper van JVC vergat uit te lopen en 't werd 21 voor Kaag- vogels. Door deze tegenslag iets ont moedigd zakte JVC iets af en wist geen verandering meer in deze stand te brengen. JVC I is nu uitgespeeld en met 12 punten uit 16 wedstrijden zal ze zich wel moeten voorbereiden op het spelen van degradatiewedstrijden. De muziekver. „Oefening Kweekt Kunst" heeft onder leiding van de heer P. Jongkind twee goede avonden ver zorgd in zaal Concordia te Hippolytus- hoef. Het werd een zeer geslaagde af sluiting van het seizoen, eensdeels door de bijdragen van het mandoline orkest, dat het eerste gedeelte van de avond vulde met een vijftal mooie nummers en daarvoor terecht een hartelijk ap plaus mocht ontvangen. Maar ander deels was het welslagen van deze avon den te danken aan de tonelisten van O.K.K., die een opvoering gaven van „Buskruit", geschreven door A. van der Lugt en A. Kloos. Dit stuk was e°n aanéénschakeling van de dolste ver wikkelingen, waardoor in de zaal me nige lach-orkaan werd ontketend. Het was op deze manier werkelijk „bus kruit", want de stukken vlogen er soms af! Een dergelijke avond kan op zijn tijd geen kwaad. De zorgen kunnen eens even op zij worden gezet. Beide avonden werden met een gezellig bal besloten. Zitting van Dinsdag 8 Maart 1949. J. K., chauffeur op Texel, had onvol doende afstand bewaard tot een tegen ligger, waardoor een botsing was ver oorzaakt. Zijn wagen was geslipt we gens de plaatselijke gladheid, wat ver dachte zeide niet te hebben opge merkt. Hij had er echter wel rekening mee dienen te houden en daarom kreeg hij 15 subs. 5 dg. Diverse huiseigenaren stonden weer voor het hekje, omdat ze niet de voor geschreven verbeteringen en reparaties aan hun woningen hadden aange bracht. In de meeste gevallen kwamen ze er met een geringe boete, schuldig verklaring zonder oplegging van straf, of een vrijspraak af. J. B. K. meende slim te zijn, maar v.Tas integendeel erg dom, toen hij bij een aanhouding door de politie een valse naam opgaf. Het kwam natuur lijk uit en K. kreeg eèn boete van f 20 subs. 10 dg. G. B. te Texel bevond zich kort na elkaar twee keer in het veld met klemmen bij zich. Zulks nog geen jaar na een dergelijke veroordeling, en dat was wel wat kras. Voor het ene deel van de tenlastelegging werd aanhou ding verzocht en voor het andere aeel moest hij 75 dokken of 20 dagen brommen. De jeugdige W. W. was in kenne lijke staat een publieke gelegenheid. w,?ar juist gezellig gedanst werd. om- rien gekomen en had een jongen zo hardhandig tegen de neus gestompt, dat dit lichaamsdeel begon te bloeden. Daarna had hij nog getracht te vech ten met andere aanwezigen en was erg hinderlijk. Voor de bleudneus w*.i hij al veroordeeld en nu kwam de orde verstoring aan de beurt, 25 subs. 10 dg. met bovendien een voorwaardelijke straf. Commentaar van verdachte: ,,'t Viel wat verkeerd en daarom was ik zo gauw nijdig Een dame, G. v. d. V., op wier ge drag zo af en toe iets viel aan te mer ken, kwam binnen om zich te verant woorden over het feit, dat ze nog voor haar proeftijd om was, alweer in kennelijke staat had rondgelopen. Ze kteeg veertien dagen hechtenis en als 't weer gebeurt, gaat ze naar een Rijkswerkinrichting. De aannemer J. Z. te Schagen was zo vrij geweest om wat klei, die langs de vaart gelegen had, maar mee te nemen. Baar echter die klei niet van hem was en hij er dus helemaal seen recht op had. werd hij veroordeeld tot 25 subs 10 dagen. Afbreken maar weer. De landbouwer J. P. K., wiens boer derij afgebrand was, zat vreselijk ver legen om een bergplaats voor zijn werktuigen en veldproducten. Hij had een vergunning om een schuur te bou wen aangevraagd, doch deze nog niet ontvangen. Daarom had hij maar vast tussen de bomen een schuui van ïolf- pk-ten gebouwd in afwachting van de bouwvergunning. Dat keurden B. en W. niet goed en het geval moest wor den afgebroken Mr. Mulder, die ver dedigde. wees op het ongerijmde in deze eis en vergeleek de vele °ven lelijke en opvallende schuren en ba rakken overal langs de weg en zelfs in de stad, terwijl de betrokken schuur niet te zien was tussen de bomen. Schoonheidsoverwegingen behoefden hier dus niet te gelden. Er stonden voor verdachte grotere belangen op het spel dan die vergunning en uaar- om bracht hij z'n producten en werx- tuigen tijdelijk onder. De kantonrech ter verklaarde he>- schuldig zonder evenwel straf op te leggen. Ten overstaan van notaris Groendijk heeft in Café Kaan te Wieringen een publieke verkoping plaats gehad. Het woonhuis met schuren, erf en bouw land, groot 45.30 are, van erven M. Kooy.werd in twee percelen geveild; kopers waren S. C. Kooy te Den Oever i.p J. D. Kooy te De Haukes, voor f 4402. Een woonhuis met boet en tuin aan de Belt, van de heer P. Metselaar Jaczn., werd gekocht door wed. Ant. Keijzer te Hippolytushoef, voor f 3980. Het huis van de erven Joh. Takes Kzn. te Westerland werd ingehouden op f 1500. Vooral voor het vaste goed van de heer Metselaar was veel belangstel ling. De knapenvereniging „Immanuel" en de jonge-meisjesvereniging „Wees een zegen" hielden gezamenlijk hun jaar feest in hotel De Haan, onder leiding van de heer J. Terpstra uit Midden- meer. Het goed-verzorgde programma liep netjes van stapel, en viel ook zeer in de smaak, getuige het applaus dat na elk nummertje de medewerkers ten deel viel. Ook het jaarverslag, dat in humoristische stijl was gehouden, oogst te veel bijval. Van verschillende ver enigingen waren felicitaties binnenge komen. In de pauze werden consump ties verstrekt, wat natuurlijk ook op hoge prijs werd gesteld. De geslaagde avond werd door de heer Van der Zwaag met dankgebed besloten. BONTE AVOND P.J.G. Ondanks het feit, dat er gelijktijdig meerdere uitvoeringen waren, werd de bonte avond van de Plattel. Jongeren Gemeenschap door een vrij groot aan tal personen bezocht. De heer J. de Gorter, afgevaardigde van het provinciaal bestuur zette, na het openingswoord van de heer B. Kaan en het gezamenlijk gezongen Bondslied, het doel en streven van de P.J.G. uiteen. Zijn betoog waarom dit streven de steun van alle plattelanders verdient, besloot spr. met de wens. dat men de afdeling die steun niet zou ont houden en de P.J.G. in Anna Paulow na een goede toekomst tegemoet mocht gaan. Het bonte programma, dat hierna volgde gaf de leden gelegenheid hun vorderingen op het gebied van toneel, muziek en zang te demonstreren. In de vermakelijke éénacters ,,'t Slippertje" (regie mevr. Liefhebber-Speets) en „Hoe papa op z'n neus keek" (regie J. Oltmans) werd vaak zeer goed en geestig spel te zien gegeven. De liede ren, gezongen door mej. B. Meeldijk (pianobegeleiding mej. A. Dekker) en het viool- en pianoconcert, gespeeld door mej. B. en de heer Jb. Kooiman, oogstten een welverdiend succes. De heer Disselkoen las een groeten- wisseling tussen een Canadese Vrou wenorganisatie te Navan (Ontario) en de afde. AP. van de PJG voor. Na het door allen gezongen Polder lied dankte de heer B. Kaan alle me dewerkenden, in het bijzonder mevr. Liefhebber-Speets en de heer Oltmans. Mej. A. Dekker huldigde mevr. Lief hebber met bloemen. Nog geruime tijd bleef men genoeglijk bijeen. WANDELSPORT De eerste wandeltocht van de NHWB werd wel wat vroeg in het seizoen gehouden en de deelname was daarvoor wellicht wat beneden de ver wachtingen. Alle deelnemers, het wa ren er een 50-tal leden van Wit-Geel- Wit uit Den Helder, van Door Weer en Wind (Anna Paulowna) en individuele tippelaars, liepen onder zeer goede om standigheden de 20 km. tocht en ont vingen een aardig herinneringslintje. In samenwerking met de VVV te Texel wordt daar op 28 en 29 Mei een wandeltocht gehouden, waaraan een kampeerweekend wordt verbonden. Ook de Apeldoornse vrienden en vrien, dinnen van Door Weer en Wind doen daaraan mee. Op 21 en 22 Mei worden in Anna Paulowna weer propaganda- tochten gehouden. MET NAALD EN DRAAD Op een Zaterdag j.1. gehouden exa- men „Huishoudnaaien" slaagden de leerlingen: de dames A. Bakker- Schenk, R. Post-v. Kessel,, M. v. d. Kolk-Jansen, J. Weststrate, Gré v. d. Meer, Jeanne Smakman, J. Molenaar, Oorry Rooiakkers en Stien v.d. Voor de. Allen waren leerlingen van de modevakschool „West Frisia", leraar Peter Schenk. OPRIt'HTINGS-VERG ADERING AFD. ZIJPE VAN DE A.B.V.A. Zaterdagmiddag j.1. werd in zaal Homan te St. Maartensvlotbrug een vergadering gehouden om tot oprich ting te komen van een afdeling Zijpe van de Algemene Bond van Ambtena ren. Na een hartelijk woord van wel kom door de heer Smit, voorzitter van de afdeling Schagen van de A.B.V.A., werd een rapport voorgelezen van de commissie van voorbereiding. In dit rapport werd een aantal candidaat-be- stuursleden genoemd, en uit deze per sonen moest nu een bestuur gekozen worden. Na de gehouden stemming bleek, dat de heren J. H. Helder, D. Brak, S. Buik, A. Backer en W. de Bruijn als bestuursleden gekozen wa ren. en wel J. H. Helder, voorzitter. D. Brak, secretaris en A. Backer, pen- nigmeester. Hierna zette de heer Wittenbers hoofdbestuurder van de A.B.V.A. in een korte toespraak het doel en het streven van deze bond van ambtenaren uiteen. GESLAAGDE TWEEDE OPVOERING Ook de herhaalde opvoering van Vriendschaps zangrevue is goed ge slaagd en weer had het publiek veel lof voor deze wijze van concerteren, waarbij het zingen zelf niet in het ge- drangbehoeft te komen en goede koor muziek onder de aandacht wordt ge bracht en ook spreekt tot hen die daar voor minder gevoelig zijn. Vriend schap zelf is eveneens zeer tevreden over de resultaten van dit experiment en ingenomen met de wijze waarop met haar 30-jarig jubileum is meege leefd. De vereniging heeft twee mooie avonden gehad, waarop nog lang met vreugde zal worden teruggezien. Het geweldig onstuimige en storm achtige weer heeft zeer ongunstig ge werkt voor de snoekbaarsvisserij. Het schijnt altijd een vaststaand feit te zijn dat na zware stormen de snoekbaars zeer dicht naar de kant gaat, waar de visserij wegens ondiepte niet kan worden uitgeoefend. Verleden week kon er maar 2 etmaal worden gevist. De staandnetvissers hadden per etmaal tot 150 pond snoekbaars boven water gebracht. Door de mindere aanvoer liep de prijs op tot 65 ct. per pondv Eigenaardig en raadselachtig is thans' voor zeer velen de prijs van de roode baars. Veelal was deze hoger dan 50 ct. per pond, terwijl de voorn op liep tot 9 ct. per pond. De staandnetvisserij hadden weekbesommingen tot f 100, de sleepnetvisserstot f 250 per span (2 vaartuigen). Een vaartuig marktte eenmaal per week met 1000 pond snoekbaars. Dit was echter als een grote uitzondering te beschouwen. Voor de meesten waren de besommin gen teleurstellend. Van onze grote Noordzeevloot lagen vele vaartuigen de gehele week ge meerd aan de kant. Diegenen die nog 1 etmaal visten hadden weinig ge vangen. Van de kustvissers waren de besommingen niet hoger dan f 200, van de grote kotters tot f 500,— per vaartuig. De vorige week werd alhier aan de afslag geen Noordzeevis aange voerd. Aan de afslag werd in de week van 28 Februari tot en met 5 Maart voor f 2150,verhandeld. Bali, New YorkJava, 8-3 te Belawan Bengkalis 7-3 van Soerabaja naar Ma- kassar Beverwijk, Kouen—Bougi, 7-3 van Gibraltar Congostroom, A'dam—W- Afrika, 7-3 te Bordeaux Cottica, Para maribo—A'dam, 8-3 van Ponta del Gada Carona (t), 6-3 van Colombo naar 'Faha- heel Dordrecht (t), R'damNigeria, pas seerde 7-3 Casablanca Grootekerk, A' dam—Beira, passeerde 7-3 Stromboii Larenberg, A'dam—Trinidad, 7-3 van Lis sabon I.ievevrouwekerk,' ColomboR' dam, 7-3 te Port Soedan Loenerkerk, 7-3 van Bombay te Marmogoa Manoe- ran, 7-3 van Soerabaja naar Semarang Marlekerk, R'dam—Japan, 7-3 van Genua Muiderkerk 7-3 nog te Tacoradi Nieuw-Amsterdam, 7-3 van Kaap Haitlen naar Sanjuan Nestor. A'dam—Tanger, passeerde 7-3 Finlsterre Noordwijk Gibraltar—Leith, passeerde 6-3 Kaap St Vincent Nijkerk 8-3 van A'dam te Mombassa Omala (t), 7.3 van Miri naar Pladjöe Oranje, A'dam—Java pas seerde 7-3 Malta Polydorus 7-3 van Makassar te Banjoewangi Prins Wil lem III, 7-3 van Barcelona naar Carta- gena Prins Willem IV, R'dam—King ston, passeerde 7-3 Ouessant Reiniersz, 7-3 van Makassar naar Ambon Ruys 7-3 van Zamboanga te Kohslchang SJad Alkmaar 8-3 van Lorenzo Marquez te Beira Stentor, 7-3 van Pireaus naar Volos soerates, 6-3 van Antofagasta naar Callao Tasman, 8-3 van Amoy te Hongkong Vanderwaals 7-3 van Ba tavia naar Cheribon Venus 8-3 van Gibraltar naar Pireaus Waterman R' dam—Java, 8-3 te Sabang Zeeland (KRL) R damJava, 7-3 te Pangkalplnang Gadila (t), 7-3 van Port Said naar Port de Bouc (niet Le Havre) Kartosono, Java—New York, 6-3 19 uur van Co lombo saiatiga, New York—Java pas seerde 7-3, 21 uur. Malta sibajak, Ba tavia—R'dam, passeerde 7-3, 12 uur Point de Galle sinabang, R'dam—Batavia, 6-3, 11 uur, te Bona, vermoedelijk 8-3 vandaar Southmoor (Charter) 7-3 van Suez, 20-3 te Bahrein verwacht Tiba, Buenos AiresAntwerpen, passeerde 8-3 l uur, Fenando Noronha Aalsdijk, 7-3 van R'dam te New York Algenib, BahiaAntwerpen passeerde 7-3 Madetra Alkald R'dam—Buenos Aires, L"3 ?ahla Amsteldijk, Java—New Yoik, 8-3 van Suez Amstelkerk A' dam West-Afrika, 9-3 te Las Palmasver- v^»v B|ommersclijk, R'dam—New SJA 1i'3® uur' Scillie gepasseerd Blljdendijk, 7-3 van Norfolk te New York Breda 8-3 van Cristobal naar Curacao Dalerdijk, vertrekt 8-3, 17 uur van R' dam via Antwerpen naar Vancóuver - Hilversum, 8-3 van Havre naar Bordeaux r „t' -e,rien. f"3 van sfax na®r Holland ,Van New York te Bcs'on Ltndekerk 7-3 van Bahrein naar Rasta- n"Ja, Prlna Frederik Hendrik Esblerg -Malaga, passeerde 8-3 Finlsterre - Ta- Ja" An,werpen te Philadelphia Veendem, New York-R'dam, passeer de 7-J, 17 uur Bishoprock WINTERLEZING Voor de Ger. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) hoopt Vrijdag 11 Maart 's avonds 8 uur, in de Rehoboth Kerk. Ds. van Dijïc van Groningen een winterlezing te houden over het onderwerp: Zelf beproeving. Gezien het actuele van het onderwerp heeft men voor deze lezing veel belangstelling. BRAND AAN BOORD VAN EEN TRAWLER Waarschijnlijk als gevolg van een vuile schoorsteenpijp is brand uitge broken aan boord van de trawler IJm. 37, de „Gloria", liggende voor de vis- hal. Nadat de aan boord aanwezige wachtsman vergeefs getracht had met emmers water het vuur te blussen, sloeg hij alarm, waarna het door per soneel van het Staatsvissershaven- bcdrijf en de brandweer is gedoofd. Enige houten schotten gingen in vlam men op. Bovendien stond de kajuit vol bluswater. VISSERIJBESOMMINGEN Aan de Rijksvisafslag bestond de aanvoer gisteren uit: 470 kisten wij ting, 320 schelvis, 300 kabeljauw, 150 koolvis, 200 schar, 120 schol, 50 bot, 15 haai, 170 poon, 50 tarbot en tong, 200 haring, 350 makreel, 10 heilbot. 45 wolf en 50 kisten diverse vissoorten. De besommingen waren aldus: 1 trawler f 9200, IJm. 54 „Limburgia" f 12.500, 19 „Adelante" f 13168, 117 „Beatrix f 10590. 8 „En Avant" f 11450, 57 „Medan" f 7010, KW 15 f 5515, 124 f 6365, 129 f 4964, 147 f 4000, 56 f 2710, 94 f 660. IJm. 204 f 2400. 229 f 3400, 277 f 1090, 230 f 725, 249 f 700. Het plan was, dat de KLM dienst op Indonesië via Mauritius Maandag zou beginnen. In verband met de benzine positie op Mauritius zal de dienst ech ter eerst Vrijdag 11 Maart ingaan. Waarschijnlijk zullen, met het oog op de achterstand in de boeking, die door dit uitstel ontstaan is, enige extra vluchten gemaakt worden. NAAR EEN SCANDINAVISCHE DOUANE-UNIE Hoewel zij niet in staat zijn ge weest overeenstemming te bereiken over een defensief verbond, zullen Zweden, Noorwegen en Denemarken op sociaal, cultureel en economisch ge bied blijven samenwerken, aldus ver klaarde de Zweedse premier Erlander te Helsingborg. Erlander, die op de terugreis is van Kopenhagen, waar hij een bijeenkomst heeft gehad met de Deense en de Noorse premier, deelde voorts mede, dat de besprekingen over een Scandi navische douane-unie worden voort gezet. FABRIKANT GEARRESTEERD De politie te Enschede heeft gearres teerd de fabrikant W. Beukers wegens verduistering van aanzienlijke hoeveel heden stoffen. In zijn fabriek werden ctoffen geverfd voor andere bedrijven. Als gevolg van het verfproces rekken bepaalde stoffen, zodat elke honderd meter stof circa drie meter langer wordt. In opdracht van B. werd het surplus afgeknipt en aan opkopers ver kocht. VEILINGOMZETTEN 1948 De totaal-omzet aan de Noordhol landse groenteveilingen bedroeg in 1948 ruim 61 millioen gulden tegen 57 millioen in 1947. De grootste omzet be haalde de veiling in Grootebroek met 7 millioen. De Beverwijkse veilingen, Kennemerland en BET te zamen, ne men met hun vijf millioen de eervolle zesde plaats in van de deritg veilingen welke Noord-Holland telt. HAARLEMSE WINTERFLORA TELDE 40,000 BEZOEKERS De Zondagavond gesloten „Winterflora" heeft met 36,500 betalende bezoekers aller verwachtingen overtroffen Het hoogste dagbezoek was Zondag 27 Februari, toen 6500 personen de tentoonstelling bezochten Reken men het personeel en de scholieren mee, dan wordt het aantal bezoekers op ruim 40,000 geschat van onze serie Stripverhalen is nu van de pers! is de titel van een spannend avontuur, dat U dagelijks in de krant kon vinden. Nu in boekvorm verschenen zal het vooral de aandacht trekken van diegenen, die dc voorgaande deeltjes reeds in hun bezit hebben. Het boekje is verkrijgbaar bij de bureaux, agenten en bezorgers van dit blad.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2