Stad en Omgeving- Finales schooltournooi tafeltennis Tweede winterconcert van het Stedelijk PIIROI Poef Uw handen goed Wie hef laatst lacht HSCS-nieuws DOK-nieuws ZUINIG MEI BENZINE DAT IS DEVIEZEN VERDIENEN Helder-ZAP 3—2 HRC-adsp. b kampioen KOOPT BIJ OflMESKLOXROKKEN, WOLLEN SLOF 14.75 - 20.75 Afd. Noord-Holland Haarlemse combinatie versloeg Westelijk elftal Rumoerig debat over Atlantisch Pact in x Italiaanse Kamer Conferentie van atoomdeskundigen Woelen en Wentelen van Riieumatiscbe pijn-Heel de lange nacht... IJ muiden Het Radioprogramma ROODMERK 100 gr. JQ 74 ct BLAUWMERK X 70 ORANJEMERK JQ 64 GROENMERK Kt 58 Zaterdagmiddag werden onder grote belangstelling, niet alleen van school- jengdzUde, maar ook van ouderen, de finales van het tafeltennis-tournool voor de schooljeugd gespeeld. Heel spannende wedstrijden zagen we erbij en som mige partijen, die door jongens zonder wedstrijdervaring, werden gespeeld, waren „af". Van twee uur tot ruim half zeven werd er getennist en toegeke ken In het Mulo-gymnastieklokaal in de Molenstraat, en het heeft beslist nle- man verveeld. Voortdurend waren de vijf tafels bezet, en als er een of twee in de steek gelaten werden, kwam dat, omdat er aan de resterende tafels zo'n mooie wedstrijd gestreden werd, dat iedereen daarbij moest gaan kijken In doodstille aandacht. Wat jongens en meisjes, die in geen enkel clubverband oefenden, ervan terecht brachten, was prima. En als ze voortaan in clubs zul len spelen en zich wat meer oefenen in verschillende technieken, zullen ze lang niet mis zijn in een competitie. Het is een goed voornemen geweest dit tournooi te organiseren, en om het tot een goed einde te brengen is voor iy A geen futiliteit geweest. Maar nu het achter de rug is, kunnen ze met tevredenheid zeggen dat het uitstekend geslaagd is en dat ieder ten volle heeft meegewerkt om dit te bereiken. De jeugd voelt er voor en zal, als volgend jaar dit tournooi herhaald wordt, in nog grotere getale opkomen om de wedstrijden mee te spelen. De heer Sinjewel Jr. had met enkele helpers de leiding van de wedstrijden, wat hem bijzonder goed afging. Hij werd dan ook door de heer Sinjewel Sr., toen deze zijn sluitingswoord sprak, hartelijk bedankt. Ook de heer Steil- terg, die door het beschikbaar stellen van de ballen en de bats het tournooi had helpen slagen, kreeg een applaus je. Nog vele anderen, die meegewerkt hsddèn op een of andere manier wer den bedankt en ieder kreeg een harte lijk applausje. Onder de toeschouwers van deze laatste middag zagen we de burgemeester, die een wisselbeker be schikbaar had gesteld en wethouder Van Loo. Van Texel kwam de heer Peetoom, leraar aan de Mulo aldaar, met een groep leerlingen om ook deze finales bij te wonen, waaruit blijkt, dat dit tournooi door velen met belangstel ling werd gevolgd. Van de wedstrijden zullen we alleen de prijswinnaars en winnaressen noe men, omdat alle partijen bespreken vrijwel ondoenlijk zou zijn. Van de dames werd mej. Burghard nummer een, 2 mej. Oosterloo, 3 mej. Groen huizen en 4 mej. Koopmans. Jongens van 12 tot en met 14 jaar: 1 Adriaanse, 2 Rijpma, 3 Sinnige, 4 Dirkzwager, 5 Steilberg. Jongens van 15 en 16 jaar: 1 Luiting, 2 Spetter, 3 Van Leeuwe, 4 Hoogvorst, 5 Van Wensem. Heren van 17 tot 19 jaar: 1 Brakenhoff, 2 Smit, 3 Pronk en 4 Van der Spek. Natuurlijk waren de wedstrijlen om de eerste en tweede prijs het belang rijkste en ook het mooiste; even willen we nog noemen de wedstrijd van de jongsten, die tussen Adriaanse en Riio- ma. Dat was werkelijk de moeite waard, zo kalm en beheerst de beide jongens, de een groot en de ander Ml JN HARDT De Marinecantine was Vrijdagavond, ondanks de vele weekenders, stamp vol, en dat niet ten onrechte, want er werd puik toneelspel verwacht. En dat kwam opdagen in de vorm van het Haarlemse Toneel, dat het blijspel: „Wie het laatst lachtvan Douglas W. Home opvoerde. De acht tonelisten, die amateurs heten, waren van be roepsspelers niet te onderscheiden, zo voortreffelijk de mimiek, de rolken- nis en de ongedwongenheid, kortom, alles wat tot 'n echt artiest stempelt. Het stuk speelt in Engeland in 1945 in de verkiezingstijd, in het huis van een Commissaris des Konings, wiens zoon candidaat staat voor de Conser vatieven. Deze zoon is verloofd met 'n Amerikaanse, die volgens haar lands aard erg vooruitstrevend is, maar die van harte hoopt, dat hij de zetel krijgt, die al 200 jaar in de familie is. Hij verliest echter, wat in het huisgezin en ook onder het personeel geheel ver schillende reacties wekt. Bij de vol gende tussentijdse verkiezingen stelt de zoon zich candidaat voor de tegenpar tij, wat zijn verloofde zo kwaad maakt, dat ze de huisknecht overhaalt ziGh als tegencandidaat op te werpen. Wat niemand verwachtte, de huisknecht wint. Maar niemand is er tevreden mee, want onderhand zijn allerlei strubbelingen ontstaan in de liefde tussen zoonlief en verloofde, keuken meisje en huisknecht. Alles wordt ge lukkig in gemoede opgelost, als de meisjes elk hun ware Jozef vinden en de mannen hun politieke loopbaan, om des lieven vredes wil, opgeven. Dit stuk, waarin de politiek zo naar voren kwam, op zeer politieke ma nier ook nog, ontketende geen lach salvo's, maar hield er voortdurend de stemming in, omdat het zo uiterst hu moristisch en fijn gespeeld werd. De leuke' intermezzi van de verstrooide papa, die zich beslist niet met politiek maar wel met de konijnen in de moes tuin ophield, en de hoogmoedige butler met zijn uitgestreken gezicht werden zo fijn getypeerd, dat je erom lachen moest, of je wilde of niet. Ook de andere figuren werden uitstekend naar voren gebracht, maar die hadden niet die sterke karakteruitbeeldingen no dig, hoewel de jonge Amerikaanse ook raak geschetst werd. Deze opvoering in de Cantine was eigenlijk een expe riment: dat het slaagde, bleek genoeg zaam uit het enthousiaste applaus. ZIJ SLAAGDEN. Voor het, op 2 en 3 Maart te Rotter dam gehouden examen voor costumie- re slaagden de dames: Dina Jimmink te Schagerbrug, Riet Eriks en Jannie Vriesman te Callantsoog, Sonja Hirsch te Wieringerwaard, Sietske Boomsma te Nieuwe Niedorp en Gerrie Hoes te Wieringerwerf. Voor het op 9 en 10 Maart gehouden coupeuse examen slaagde mej. N. Pauw te Kilhorn. klein, speelden. De kleine Adriaanse kreeg dan ook een ware ovatie, toen hij eindelijk na een beslissingswedstrijd had gewonnen. De scholen, die door de leerlingen werden vertegenwoordigd, kregen elk een aantal punten, naar het aantal be haalde prijzen. De Mulo I won met 98 van de R.K. Muloschool en de wisselbeker werd dan ook door mej. Burghard, die de Mulo I vertegen woordigde, in ontvangst genomen. De beer Sinjewel Sr. reikte de prijzen uit, met een felicitatie aan de winnaars en winnaressen, die allen beloofden het volgende tournooi weer hun krachten te. komen meten. Jong-Holland IX—HCSC 1 4—1 ZCFC 3—HCSC 3 2—0 Het is HCSC 1 Zaterdag niet gelukt de punten mee naar huis te nemen. Ge speeld werd tegen Jong-Holland II in Alkmaar. Het begin was alleszins hoopvol. Steeds was HCSC in de aan val. Er werd goed gecombineerd en de achterhoede van Jong-Holland raakte hierdoor steeds in verwarring. Na een kwartier spelen gaf v. d. Werf een scherpe voorzet en M. Veen kopte de bal in het net (10). HCSC wist deze voorsprong tot de rust te behouden. Na de rust lieten de gastheren zich ook niet onbetuigd en brachten het doel van HCSC menigmaal in gevaar. Graaf was echter steeds op zijn post en verrichte enkele mooie safes. Er was nog pl.m. 20 min. te spelen, toen de middenvoor van Jong-Holland de bal in buitenspelpositie kreeg toegespeeld en wist te doelpunten (11). Vijf mi nuten later ontstond een misverstand tussen de achterhoede en de keerper, waardoor J.H. aan een goedkoop doel punt kwam. HCSC liet zich hierdoor ontmoedigen en opeens rommelde het in alle gelederen. Ook Hasselbach deelde in de malaise. Jong-Holland wist hier na nog tweemaal het net te vinden en hierdoor met 41 te winnen. EVC is hierdoor kampioen in deze afdeling geworden. HCSC II speelde in Zaandam tegen ZCFC 3. Ook dit elftal bracht het niet tot een overwinning. Hier werd met 02 verloren. Kraak stompt een Belgisch schot in de tweede helft van de ontmoeting NederlandBelgie tot corner. V.l.n.r.: Van Schijndel, Steenbergen (half zichtbaar), aanvoerder Schijvenaar (die zich aan de doelpaal vastklampt), doelman Kraak, Möhring (gedeeltelijk zichtbaar) en de Belg Govard. Zondag hield de Helderse Wielren- veren. D.O.K. haar 2e trainingsrit over 55 km. Eerste werd C. Ris in een tijd van 1 uur 46 min. 48 sec.; tweede S. Pranger in 1 uur 47 min. 58 sec.; derde J. Bijl; vierde J. Trompetter en vijfde V/alraven. Voor Zondag 20 Maart is er een trai ningsrit over 65 km. De start is, even als de vorige malen, bij Duinoord. Het tweede winterconcert van het Stedelijk Muziekorps onder leiding van directeur Steinroth werd Zaterdag in een geheel gevuld Casino gegeven. Een zes tal geheel uiteenlopende werken stond op het programma, waarvan twee verzoeknummers en het was treffend, dat juist die twee nummers niet aan onze hooggespannen verwachting kon den voldoen. De griep, die zes van de leden gedwongen had in bed te blijven, kan hieraan "bet geweest zijn, wat we eigenlijk maa. hopen. Want dan zal bij het volgende concert, waarop alle leden weer present zijn, het gehele program ma wat men noemt „af" zijn. Nadat de voorzitter, de heer Bruin, geopend had en de aanwezigen, waar onder we de burgemeester en wethou der Van Loo, evenals de commissaris van politie en een vertegenwoordiger van de Marinecommandant opmerkten, verwelkomd had, werd begonnen met een pittige mars. De bekende mars van Herman Starke. „With sword and lance". Met het strakke rhythme van hel marstempo kwamen de aanwezigen allengs in defileerstemming en ver- scheidenen konden hun voeten niet in bedwang houden. Slechts in enkele passages, waarin de vingers van de blazers zich in ijltempo moesten voort bewegen, liepen de tonen in elkaar ovpr, wat het geregelde rhythme wat verdoezelde. Maar een eerste nummer is nu eenmaal zelden vlekkeloos, want er is altijd een heel klein vleugje plan kenkoorts of aarzeling om zich te ge ven. Het tweede en het derde nummer waren uitstekend, we weten niet welke van de twee we als het beste moeten betitelen. Het apiplaus na bei de nummers werd vermengd met een dof voetengestamp, wat altijd een blijk van bijzonder grote waardering ls. Dat elk enthousiast geluid van harte ge meend was, kunnen we met zekerheid zeggen. Het tweede nummer was „Pi qué dame", de ouverture van Franz von Suppé in een arrangement van Rogister. Het derde een polka voor twee clarinetten en orkest: „La chan son des nids" van Van Bijot, waarin de clarinetsoli werden gespeeld door Van Dam en Cornelissen. In beide stukken werd ook een fluitsolo gespeeld, die ons bij de lage tonen niet helemaal kon voldoen wegens het te geringe geluid, dat soms zelfs wat hees klonk. De cla rinetten waren des te beter, we kunnen de beide solisten niet anders dan be wonderen, vooral omdat een van hen nog betrekkelijk jong was. De wisse lende thema's in beide stukken, die vaak heel moeilijke passages oplever den, werden keurig genomen, bijna foutloos kunnen we wel zeggen. Dat deze beide werken de glansnummers van de avond waren, staat vast. Het verzoeknummer, het Intermezzo van Coleridge-Taylor, werd vlot en sfeerrijk gespeeld. Daarna de fantasie uit de opera Lohengrin van Richard Wagner. Het orkest speelde er twee gedeelten uit, waaronder de bruilofts mars. Hoewel vlot en technisch heel goed vertolkt, ontbrak diepgang. Het bleef wat aan de oppervlakte en het kon daarom wel onze waardering, maar niet een tevreden gevoel wegdragen. Daarna de Taptoe, met orkest, tam boers en pijpers en hoornblazers. Dat was het stuk, waarnaar menigeen de hele avond, ondanks die twee heel mooie nummers, had verlangd. Het or kest was geheel anders opgesteld, de trommen links, daarna de fluiten en ean de rechterkant het verdere orkest. Tamboers en hoornblazers begonnen met roffel en taptoe, daarna de taptoe van de pijpers. Daar was het, dat de fluiten niet meer die volle tonen ga ven, alleen de hoge noten waren hel en duidelijk, de lagere werden minder gaaf en trefzeker ten gehore gebracht. Het orkest, dat inviel met de eremars: wiste die indruk weer wat uit, waarna de tamboers en pijpers hun partij ver volgden met het gebed. Daarna ander maal het orkest, rat nu in volle bezet ting het gebed herhaalde, waardoor hel stuk weer in zijn eer hersteld werd. De laatste twee delen, „Marching thro' Georgia" van Miller en de Defi- leermars van Hazebroek waren weer uitstekend. Allen hebben er oprecht van genoten, dat bleek wel uit het handgeklap en het voetengeroffel waarmee werd gereageerd. "Het orkest speelde nog een marsgedeelte toe. waarna ook dit concert, dat ondanks de wat zwakkere nummers, toch goed ge slaagd mag heten, weer voorbij was. In de pauze de gebruikelijke verlo ting met een groot aantal aantrekke lijke prijzen en daarna een gezellig blijspelletje in één bedrijf, dat door een zestal dames en heren voor het voetlicht werd gebracht. Het was „Ca- roussel", een studentikoos geval, dat het goed deed. Na afloop nog een paar prettige uurtjes dansen met de Musi cal Ramblers van Jaap Kwak. Zaterdagmiddag speelden Helder en ZAP vriendschappelijk tegen elkaar. Veel perspectieven heeft deze wed strijd niet laten zien of het moet ko men van de kant van de Zappers. De ze speelden een vrij constante wed strijd. Daarentegen vatte de witjakken het somtijds te licht op met het ge- Volg dat zij vóór de rust een 'achter stand moesten inlopen. Het eerste goal van de gasten kwam door een mis verstand in de achterhoede. Beekho ven die zijn oude fouten weer naar harte naleefden pingelden weer wat te lang met de bal. Het gevolg was dat de rechtsbinnen van Zap de bal onbe rispelijk langs Boekei, de nieuwe kee per van Helder plaatste. De gelijkma ker kwam van de voet van Driehuis, die een zeer bruikbare kracht voor Helder wordt. Na de rust nam Zap de leiding door een penalty. Het ant woord van Helder kwam hierop al gauw. Weer was het Driehuis die de partijen op gelijke voet bracht met 'n hard schot. Het mooiste doelpunt werd gemaakt door Bal, die overigens niet voldeed. Een trekbal van Rottier kwam hoog voor doel waarna Bul het leer hard, onhoudbaar voor de Zap-keeper in de uiterste linkerbovenhoek van 't doel kopte. Scheidsrechter Brouwer leidde de wedstrijd ilaar behoren, alhoewel hij zich een paar maal vergiste met off side. Door een 130 overwinning op Alcm. V. d is HRC b kampioen ge worden. Gefeliciteerd rood jakken. Het is een kranige prestatie om kampioen te worden in afdeling waarin Water vogels a en Schoorl a spelen. LEDENVERGADERING „HELDER". Morgen, Dinsdagavond vindt er een zeer belangrijke ledenvergadering plaats van de v.v. Helder. Het belang rijkste punt vormt het a.s. 40-jarig ju bileum. Aller opkomst is dus ge wenst. Aanvang 3 uur ln safé Sanderte B. a 1—0; Zaterdagmiddag Jun, E: D.T.S. b—Alk. B. b 3—0. 1 I: Petten aFlevo a 00. 2 I: H.R.C. h—H.R.C. f 0—4. Zondag Jun. D: Schagen aAlk. B.K.C. a—H.R.C. a 1—0. Jun. K: V.I.O.S. a—L.S.V.V. S.V.W. a—St. Victor b 3-0. Adsp. 1 E: H.R.C. aAlk. B. a 32. I G: H.R.C. c—Alc. V. c 1—6; HRC. b—Alc. V. d 13—0. 1 H: B.K.C. bWatervogels b 30; Helder cH.R.C. e 22. 1 I: Winkel aDirskh. a 80. 2 G: D.T.S. aRanders b 30. 2 K: Succes c—B.K.C. c 0—1; B.KC, dSucces b 00. Zaterdagmiddag speelden verschei dene vertegenwoordigende elftallen en daarom kon ook niet verwacht wor den, dat een sterk westelijk bondsteam aan zou treden tegen het Haarlems elftal op het terrein van „Haarlem 3VIet 40 wonnen de Haarlemmers, die vooral in de tweede helft goed op dreef waren in tegenstelling met de westelijke combinatie. Vóór rust ging er van beide ploegen weinig uit, er werd vrij kalm gespeeld. Het spel stond in de tweede helft op een hoger peil dan vóór de rust. In het bijzonder waren de Haarlem mers op dreef. Fraai combinerend trokken de voorwaartsen ten aanval. Groeneveld had met schieten minder geluk, maar eenmaal schoot hij de bal op prachtige wijze in. Hanse (RCH), die vóór de rust weinig had uitge richt, kwam een kwartier voor het einde goed opzetten en me': twee fraaie doelpunten verhoogde hij de voorsprong tot 40. Slechts een en kele maal brak de voorhoede van de westelijke ploeg door en dan deed linksbuiten van Wijngaarden (Blauw Wit) goed werk. Wille kreeg na de hervatting weinig te doen, in tegen stelling met Van der Bijl (Feiienoord) die aan de andere zijde van het doel verdedigde. Deze had echter weinig steun aan de aehterspelers van Kam pen (ADO) en Bak ('t Gooi). Vermeld zij nog. dat Roozen vóór rust gedoelpunt had, zodat met 10 voor het Haarlems elftal gedraaid werd. ROTTERDAM—ANTWERPEN 1—3. Een soepel en zelfbewust spelend Antwerps elftal heeft Zaterdagmiddag op Spangen ëen volkomen verdiende overwinning op de Rotterdammers be haald. Het werd 31 nadat de rust met 1—0 in het voordeel der Antwer penaren was ingegaan. In de Rotterdamse ploeg was prac- tisch alleen bij het achterkwartet van teamwork sprake, de rest met uit zondering van Van Meerwijk, die overal en nergens was kwam soms met aardig individueel spel uit de hoek en er werd zelfs ook nu en dan zuiver en hard geschoten, maar alles was te doorzichtig om succeste kunnen heb ben. AMSTERDAM—BRUSSEL 3—0. Na een aantrekkelijke wedstrijd, waarin vooral vóór de rust de Neder landers zeer goed speelden, heeft het Amsterdamse elftal Zaterdagmiddag in het Ajax-stadion te Amsterdam met 30 van Brussel gewonnen. De overwinning is in de eerste plaats te danken aan het voortreffelijke spel van Amsterdam en in de tweede plaats aan de schotloosheid van de Belgische voorhoede, die bovendien niet voldoen de gevoed werd door haar midden linie. Nenni,.de leider van de Italiaanse Socialistische meerderheidspartij, heeft in de Kamer verklaard, dat zijn partij met alle grondwettelijke middelen het Atlantisch pact zal bestrijden. Hij drong er op aan, de beslissing ever al dan niet toetreden van Italië tot het Pact afhankelijk te stellen van een volksstemming Nenni verklaarde verder, dat 't pact een aanvalswapen betekent en sprak aan met lof over de Sowjetrussische strijdkrachten. De afgevaardigden van Centrum en Rechts begonnen hier te roepen „leve Italië". Over en weer vielen harde woorden en de voorzitter kon slechts met moeite de orde herstellen. Driehonderd geleerden van interna tionale reputatie, allen deskundig op het gebied van de atoomenergie, zullen 28 Maart in Engeland bijeenkomen. Hun besprekingen zullen strikt beperkt olijven tot het gebruik van atoomener gie in de scheikunde. De conferentie duurt een week. Aanwezig zal o.a. zijn professor Otto Hahn, de eerste wie het gelukte het uraniumatoom te doen splitsen. Hij is nobelprijswinnaar en was tijdens het hegiem van Hitier de leidende Duitse figuur op 't gebied van het atoomonder zoek. Hij zal een uiteenzetting geven van zijn laatste ontdekkingen, welke hij in de universiteit van Göttingen gedaan heeft. Het doel der conferentie is bekend heid te geven aan de mogelijkheden welke de atoomenergie biedt. ENGELAND PROTESTEERT TEGEN PROCES BULGAARSE PREDIKANTEN De Britse regering heeft Bulgarije een nota gezonden, waarin zij critiek cefent op het onlangs gevoerde proces tegen 15 Bulgaarse predikanten. Engeland beschouwt het proces als een inbreuk op artikel twee van de be palingen aangaande de burgerrechten van het vredesverdrag met Bulgarije. omdat die pijnen U het slapen onmogelijk maken Om nog niet te spreken van djt geradbraakte gevoel omdat ge steeds nachtrust te kort komt.... Neem toch Kruschen Salts! Daarmee drijft Se Uw pijnen het lichaam uit Iedere morgen maar wel regelmatig de minimale dagelijkse dosis Proeven doet ge het nauwelijks maar voelen aoet ge de weldadige werking al gauw door al Uw nu zo pijnlijke ledematen Kruschen's aansporende werking op lever, nieren en Ingewanden draagt alles bij orn Uw bloed te zuiveren van de schadelijke zuren, die de verwekkers zijn van Uw pijn, Uw stramheid en ongemak Een heerlijk middel, een uitkomst reeds voor mlllioenen lijders aan Rheumatische pijnen: Kruchen Salts Vraag het bij Uw Apotheker of Drogist. (Ingezonden Mededeling). BOKSWEDSTRIJD MET DODELIJKE AFLOOP Kort nadat de scheidsrechter het ge vecht tussen, de Britse amateur veder gewicht-kampioen Peter Brander en de Fransman Andre le Floch in de derde ronde staakte en Brander tot winnaar verklaarde, zakte de 19-jarige Fransman in elkaar. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij, zon der weer bij kennis te zijn geweest, na 24 uur overleed. GROOT AANTAL DEELNEMERS AAN „STILLE OMGANG" 25.000 Katholieke mannen maakten Zaterdagnacht wederom de jaarlijkse „Stille Omgang" door het oudste ge- deelte van Amsterdam. De bedegang door de druilerige vrij gure nacht, had een geheel ongestoord verloop. De P.C.J.-wereldomroep zond 'n lof van de Sint Nicolaaskerk uit naar West-Indie. TSJECHISCHE VLUCHTELINGEN Vier Tsjechen, die per vliegtuig uit hun land zijn gevlucht, zijn te Frank fort geland Zij zijn van een vliegveld bij Praag opgestegen De vluchtelingen verzochten de Amerikanen hun namen geheim te houden om represailes te gen familieleden ln Tsjecho-Slowakije te voorkomen. DE RAPID 2 LOSGESLEEPT Het Noorse s.s. Rapid 2, dat bij Schier monnikoog was gestrand, is Zaterdag cm half negen door de sleepboten Stortemelk" en „Holland" van de re derij Doeksen losgesleept. Men zal trachten het schip naar Amsterdam te brengen. GRATIE VERLEEND Bij K.B. is gratie verleend aan S. Blaauw, tot de doodstraf veroordeeld bij arrest van de Bijzondere Raad van Cassatie. De doodstraf is veranderd in levenslange gevangenisstraf. De aanvoer was gisteren 350 kisten schol, 300 kabeljauw, 75 poon, 55 fijn- vis, 215 schar, 50 wijting, 30 bot, 30 wolf, 20 schelvis, 10 leng, 20 diversen. Besommingen 1 trawler f 9650; IJM 96 Vios 4 f 8340; 219 Shamrock f 4100; KW 39 f 4050; 53 f 1095; 77 f 980; IJM 74 f 3865. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 7 8 en 11 uur NCRV: 6,15 Sport, rubriek* 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Onder de NCRV-leeslamp 7,30 Het actueel geluid 7,45 Ir W C van der Meer 8,05 Programma-proloog 8,15 Busch Strijkorkest 8,45 Jona, luister. sPel 9,30 Radio Philharmonisch-orkest 10,15 Met band en plaat voor U paraat 10,45 Avondoverdenking 11,15 Man- dolinata 11,45 Gramofoonplaten HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur AVRO: 8,15 Victor Silvester en orkest 6,30 Radio Film krant 7,00 Johan Patist> piano 7,30 Inleiding tot muziekbegrip' 7,45 Gra mofoonplaten 8,05 Radioscoop-program. ma 10,40 Volksliederen 11,15 Avro- swing-corner VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten cm 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur KRO: 8,15 Pluk de dag 12,33 Orkest zonder naam 1,25 Beroemde koren zingen 6,00 Amusements-orkest 6,20 Sportpraatje G,3o Voor de Strijdkrachten 7,15 Katja Bernsen, zingt 7,30 „Dit is leven" 7,45 Rubriek voor de scheepvaart 7.30 Rubriek voor de Wederopbouw 8,05 De gewone man 8,12 Viool en piano 8,30 Lijdensmeditatie 9,30 Concertgebouw- orkest 10,10 Annie Hermes, alt 10,35 West-Europeees commentaar 10,45 Avondgebed 11,15 Kamermuziek HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur AVRO: 8,15 Gramofoonmuziek 12,40 Gerard van Krevelen, piano l,2o Metropole-orkest 6,15 Tom Erich, piano 6,30 Drs W A Nell 7,00 Radiostrip 7,15 Vlotter Frans leren spreken 7,30 The Romancers 8,05 in het Radio-Zoeklicht 8,15 Bonte Dinsdagavondtrein 9,30 Avro-allerlet 9,45 Buitenlands overzicht 10,00 Rie Hei mig introduceert 10,2o Brieven over hersengymnastiek 10,30 Ik zou zo graag.. 11,15 Symphonie

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2