Huishoudelijke en SchOËimaak-ariikelen Stad en Omgeving. Totale herziening van het rioolnet zou f 80.000 kosten Van Willigen Wieringer Jongeren op de bres voor „bescherming van de jeugd Het kweken en grootbrengen van tropische vissen Zaterdag komt Nicolientje Het lag voor het grijpen Naar een AVO-afdeling Burgerlijke Stand Blindenavond Uit het politierapport Visafslag Den Helder K.V.H.-nieuws D.O.K.-nieuws Supportersvereniging H.R.C. Verenigingsbesturen Oprichtingsvergadering Schouwburgcomité Centraal Genootschap Van het1 Adelborsten-front Onze hockey-ers winnen Gemeenteraad Wieringen Er komt een vuilsnisauto Voor Grote sortering, Lage prijzen en prettig winkelen DenHelder Koningstraat Jaarvergadering V.A.R.A. Ouderavond Chr. School Schrijven aan de Burgemeester KOOPT BIJ Dames Blouses Uni en Gestreept 9.95 11.50 - 13.50 Callantsoog Anna Paulowna Correspondentie Dezer dagen sprak voor de Aquari- umhoudersvereniging „Rasbora" de heer P. van Gijn uit Arnhem over „Het kweken en grootbrengen van onze tropische vissen". Er was grote be langstelling en de aanwezigen bleken met de keus van de spreker meer dan tevreden. De heer van Gijn wees er op dat men de dieren niet als mensen dient te bezien, maar dat men hun levens uitingen vanuit een dierlijk standpunt moet verklaren. In dit verband wees hij op het feit, dat een hond na het doen van zijn behoefte met zijn ach terpoten achteruit slaat, niet om de uitwerpselen te bedekken, maar om ze zoveel mogelijk te verspreiden en zo een sterk reukspoor na te laten. De kat daarentegen bedekt haar uitwerp selen wel, maar dit gebeurt, omdat zij als roofdier de prooidieren niet op merkzaam wil maken op haar aanwe zigheid. Spreker had veel gezworven in de Belgische Congo en in Indie, waar hij opgemerkt heeft dat de vis sen in de natuurstaat in heel vuil wa ter zwemmen. De mooie felle kleuren zijn dan nodig als herkenningsmiddel, zoals de kleuren van de bloemen de Insecten aantrekken. De kleur als ca mouflagemiddel treedt vooral naar vo ren bij de maanvis, die daardoor ge heel in het riet schuilgaat. De Barkus Sumartanus, evenals de baars zijn an dere voorbeelden hiervan. Daarna behandelde spr. het kweken. De mislukking van het kweken van Labyrinthvissen ligt vaak in bepaalde moeilijkheden by het paren. Ook zijn veel mislukkingen te wijten aan een teveel aan licht in de bakken. In de natuur storten de vissen veelal vuil en zand over de eieren. De kweker moet de diertjes in hun prilste jeugd de beste verzorging geven die mogelijk is, want wat ze dan tekort komen, kan nooit meer worden ingehaald. Er zijn twee soorten aquariumhouders, de één wil alles in zijn bakken hebben en het wordt dus een soort concentratie kamp. De ander houdt slechts enkele vissen, maar behoudt een biologisch evenwicht. Ook ging spreker nog wat dieper in op de voedering. In het tweede deel van de avond kwamen de lichtbeelden aan de beurt, waarin de aanwezigen eerst met en kele jungle-opnamen wat meer aan de tropen werden gewend. Het rijke bac terieleven in het vuile water, dat met allerlei afvalstoffen van plantaardige en dierlijke oorsprong was vermengd, vormde een grote tegenstelling met de schone aquariums. Verschillende epi soden uit het vissenleven kwamen op het witte doek, wat voor de liefheb bers een grote verduidelijking van het lief en leed hunner pupillen was. Ver na elven sloot de voorzitter de geani meerde avond, en dankte hij uit naam van alle aanwezigen de heer Van Gijn voor zijn leerzaam betoog. Met rasse schreden nadert de dag, waarop de inmiddels populair gewor den „Nicolientje" zich voor de vijfde maal den volke zal vertonen. Vier maal had zij een groot succes, dank zij de voortreffelijke manier waarop het toneelgroepje van de Bond van Mili taire Oorlogsslachtoffers „Nicolientje" opvoerde. Nog éénmaal komt dit blij spel, dat voluit de naam draagt van „Nicolientje knapt het wel op", voor het voetlicht, en wel op Zaterdag a.s. in Casino. Nicolientje zal het dan eens opknappen voor de NIWIN, want Den Helder wil niet achterblijven, nu een landelijke actie wordt gevoerd om aan da militairen overzee kisten met sport- materialen te zenden, in het bijzonder aan de militairen in de rimbu. De in houd van één kist kost f 420. Het moet mogelijk zijn, om dit bedrag op één avond bijeen te brengen. De entrée werd gesteld op f 1, inclusief belas ting. Men kan nu reeds kaarten kopen bij de heer Van Wijngaarden, Ned. Middenstandsbank, Koningstraat' 7, bij de heer W C de Bie, Loodsgracht 55 en bij de dames van het toneelgezel schap. Laat de zaal uitverkocht zijn a.s. Zaterdag, 's Middags bestaat ervan twee tot vier uur gelegenheid tot plaatsbespreken aan de zaal. Gevonden: autoped (luchtbanden) autoped (groen), autoped (massieve banden), jongensbril, 'boodschappentas, krielhaan, 1 paar zwart leren motor' handschoenen, kam en nagelvijl, kam étui, portefeuille met geld, beige port, inh. 38 cent, bruine port. inh. 56 cent, port. inh. 20 cent, sleutel en bonnen pakje inh. kinderkleding, rozenkrans, tuinschop, paar bruin-geel kinderwan- ten, paar blauw en geel-bruin kinder wanten, paar groene kinderwanten, honden. Verloren: zilveren broche, 5 bil jetten van f 10, horloge (goud) met armband, hoofddoek (rood), port. bruin inh. pl.m. 40 cent, kinderrijwiel (drie wielig), bruin led. port. inh. f 14, bruin lederen port. inh. f 2.50, zwarte dames handtas inh. portemonnaie, rode schou dertas met inhoud, 2 zilverbonnen van f 1.Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. Men zal zich herinneren, dat onlangs een vergadering werd gehouden ten einde te komen tot de oprichting van een Helderse afdeling der vereniging „A.V.O." (arbeid voor onvolwaardi gen). Door de secretaris-penningmees ter van deze organisatie, de heer W F Detiger, werden doel en streven toege licht. Besloten werd, om nogmaals een vergadering te beleggen, waarop tot de definitieve oprichting van een AVO afdeling kon worden overgegaan. Deze vergadering zal, naar ons werd mede gedeeld, Maandagavond 28 Maart a.s. om acht uur, ten raadhuize worden gehouden. Bevallen: C M R Weel-Wittebrood, d. F. Harkema-Rosier, d. W. M Terra-Meskers, z. P. J. v.d. Weel de Buck, d. G. Feenstra-Boelsma, z. J. Luters-Hickmann, z. D. A. Koorn-Godding, d. S. v. IJzendoorn- Vijver, d,A. T. W. v. d. Winkel- Henneman, z. P. A. Buschman-Ha- melink, d. A. Kramer-van Loon, z A. Walstra-Harkema, d. J. M. Bax-de Voogd, z. Ondertrouwd: W. C. Jongman en J. G Hilgers G. v.d. Wal en M. C. Tie- lemans J. M. de Bokx en R. M. Jan sen J. Kaptein en W. S. van Dron- gelen HL Smiat en J A J van Eaar T. W. dt Boer en M. Moor A. Nohl en A. Ufkens. Gehuwd: H. A Herderschee en C Brouwer G. de Hart en J. J. de Jon ge E. v.d. Pol en C. W. M. v. Wol- feren. J. Bosker en J. Prolilij A. Kriele en C. A. Koc»en A. H. Oonk en B. F. Breedenbeek J. Post en M. F. de Feijter T. Kranenburg en E v.d. Wal. Overleden: wed. A Terpstra-Zijlstra, v., 56 jr. wed. G. Vollegraaf-Nier- kes, v„ 80 jr. J. M. Manshanden, m., 50 jr. J. v. Zoonen, m., 59 jr. J. A. Ruijneman, m., 48 jr. Door de Nederlandse Blindenbond wordt op Donderdag 21 April a.s. in de Tivoli-bioscoop een propaganda- 1-unstavond georganiseerd, waaraan wordt medegewerkt door het Helders Mannenkoor en enkele blinde kunste naars. De pianist. T van Driest uit Bilt- hoven zal enkele pianosoli spelen, de heer F Tingen uit Amsterdam zal de clameren, en mej. Gusta van der Heij den zal, met pianobegeleiding van de heer Joh. Slegtenhorst, enkele viool- soli ten gehore brengen. De heer J van den Berg, uit Den Haag, zal een korte propaganda-rede houden. De en trée voor deze avond zal één gulden bedragen. Diverse wielrijders kregen een bon netje omdat ze nog steeds niet sche nen te weten, dat een fiets van vo ren en van achteren een verlichting moet voeren als het donker is. Nadat ze drie jaar bij een Helderse firma opgeslagen waren geweest, wa ren een stofzuiger, een trap en een be zem verdwenen. Mogelijk met hun drietjes uit schoonmaken gegaan? Een hopman van de padvinders deed aangifte dat de „ondergrondse" kwa jongensbende, die luistert naar de beeldromantische naam van „De Zwarte Hand", het weer op de club huizen van de padvinders had voor zien. De politie zal ze in de gaten hou den. De clubhuizen en de bendeleden VRIJ ERNSTIGE AANRIJDING Hedenmorgen reed de heer R. Koen achter een bus met werkvolk aan die van de Kanaalweg naar het station ging. De heer Koen moest de Koning straat in, en vloog in volle vaart om de vluchtheuvel heen. Juist passeerde een Nacobus waar de heer Koen met het bovenlichaam tgen aan vloog. Het slachtoffer werd enige meters meege sleurd en bloedde uit het hoofd. Het is naar het ziekenhuis ter observatie overgebracht. Waarschijnlijk heeft hij een hersenschudding en inwendige kneuzingen opgelopen. Gedurende de week van 14/19 Maart werden aan de gemeent*>Iiike visafslag aangevoerd: 367 kg bot (0.300.42). 54 kg garnalen (0.50). 28 kg kaan (0.98), 60 kg kabeljauw (0.720.78), 1814 kg schar (0,22—0.33), 2218 kg schol (0.32— 0.88), 26 kg tarbot (1.48—1.98), 133 kg tong (0.61—9.92), 2119 kg wijting (0.28 —0.40). KVH heeft het tegen de tweede klas- ser Indo niet tot een gunstig resultaat kunnen brengen en moest haar eerste wedstrijd om de Nieuws v. d. Dagbal- beker reeds verliezen. KVH speelde geen slechte wedstrijd en was in het veld ook niet de mindere, doch het schieten van Indo was veel beter ver zorgd. KVH hebben we minstens even veel zien schieten, doch alles zonder succes. Verder moeten de heren van KVH niet te zelfzuchtig zijn en ook de dames meer in het spel betrekken. KVH 2 vertrok met 5 invallers naar Wormerveer en speeld daar tegen Groen Geel. Met een 5—0 nederlaag kwamen de KVH'ers terug. Zondag hield de wielervereniging DOK haar derde trainingsrit over ze ven ronden (64,4 km). Ofschoon er een stevige bries stond, werden mooie tij- dend gemaakt, no. 1 werd C. Ris, die er 1 uur 58,14 over deed, gevolgd doo> Visser met 2 uur 5,8 en Pranger met 7 uur 6,15. Deze laatste had in de tweede ronde pech door een lekke band, waardoor hij enige minuten ach terstand kreeg, die hij later weer net jes inliep. Bij de Junioren, die 4 ron dend (36,8 km) moesten rijden, werd K. Frans no. 1 met 1 uur 7,15, tweede werd N. Zijp met 1 uur 18,50. Zondag a.s. is de start om 9,30 uur bij Donkere Duinen voor acht ronden (73,6 km). De supporters van HRC gaan een vereniging oprichten. Hedenavond is er een vergadering in het clublokaal, waar de heer Krijnen van ZFC de aan wezigen zal vertellen, hoe de suppor tersvereniging van ZFC haar le elftal dit seizoen heeft bijgestaan. Hij zal verder alle punten behandelen die met supporters te maken hebben. Laten al le HRC-supporters dus vanavond naar het clublokaal komen, want het ko mende seizoen wordt voor HRC een belangrijk seizoen, omdat de club dan 30 jaar bestaat en dit feit graag met een kampioenschap wil vieren. De steun van een supportersvereniging kan daarbij moeilijk worden gemist. Vrijdagavond 25 Maart a.s., om acht uur, zal in de recreatiezaal van „Elgawa" (ingang Oranje straat) de oprichtingsvergadering van het schouwburgcomité wor den gehouden. Afgevaardigden van alle verenigingen, die bij de symbolische eerste-steenlegging tegenwoordig waren, of hun ad- haesie daarmee hebben betuigd, worden op deze vergadering ver wacht. De voorzitter van „Elga wa" zal, in zijn kwaliteit van gast heer, presideren tot de vergade ring een voorzitter van het schouwburgcomité zal hebben benoemd. Onder diens leiding kunnen de besprekingen worden voortgezet, waarbij naar wij mogen aannemen de voorzitter enige actieve comitéleden naast zich zal krijgen. Men wordt verzocht, indien mogelijk, aan het bestuur van „Elgawa" (p.a. gasfabriek) op te geven, hoeveel vertegenwoordi gers per vereniging komen. Dat laatste is van belang bij het plaat sen van tafels en stoelen en bij de voorbereidingen in de keuken. De afdelingssecretaris van het Cen traal Genootschap voor kinderherstel lingsoorden en gezondheidskolonies schrijft ons: In deze tijd, nu er zo vaak met ge tallen gewerkt wordt, is het geen won der, dat er wel eens een vergissing plaats heeft. Of het nu komt door de toeren van de heer Elte op onze feest avond van 14-3-'49 weet ik niet, maar uw verslaggever goochelde een nul weg uit het aantal verpleegdagen. Hij schreef in zijn verslag 4938 verpleeg dagen. Dit moet zijn 49038. Op onze avond mochten we een to taalbedrag van f 256,38 incasseren, ter wijl de opgeheven buurtvereniging Hector Treubstraat, Jan Blankenstraat, Huygensstraat" ons verblijdde met een bedrag van f 91.09. De opbrengst on zer collecte op 5 Maart was f 509,28. Onze financiële barometer luidt nu: Na de vorige opgaaf ontvangen: J. B. f 1.—; M. V. f 4.10; mevr. E. f 0.65; mevr. G.-D. f 10.45; P. S. f 2,50; H. J. V. f 2,50; W. C. R. f 8,62; J. H. S. f 4,23; J. K. f 1.44; mej. A. M. f 2.21; korfbal ver. KVH f 15,87; fam. B. f 2,51; klas la VGLO f 3,20; klas lb VGLO f 2,22; N.A.P.B. f 10.-; Held. Fanf.corps f 19,01; Harmonie f 33.76; pers. Gasf. f 2,30; pers. O.W. f 5.mevr. v. d. V. f 5,04; slagerspatroons f 10J. W. f 2,50; .Zilvermeeuw" f 17,09; Elgawa f 8,70; Biljartclub Voor ons Genoegen f 25. buurtvèr. H. Tr,, J. BI. en Huygensstr. 91.09; U. N. f 10.collecte 5 Maart 509,82. Totaal f 1129,32. Wij zijn bijzonder tevreden en danken de gevers harteijk. Dat het echter no dig is, dat wij onze financien verster ken, blijkt wel uit het feit, dat we in de eerste 3 maanden van het jaar aan verpleegkosten uitgaven f 1033,60. Wij hopen dan ook, dat men ons niet van onbescheidenheid verdenkt, als wij blijven opwekken ons te steunen en onze gironummers nog even vermel den. Ze zijn: Mej. E. S. Held, Singel 53, gironr. 125726; H. J. Marinus, Ruygh- weg 21, gironr. 28220. VOETBAL. RANGERS—KAAGVOGELS 2 4—3 In de eerste speelhelft, waarin Ran- gers de wind mee had, wogen beide partijen tegen elkaar op, ofschoon de aanvallen van Rangers wat gevaarlij ker waren. Eenmaal kroop Kaagvogels door het oog van de naald, hetgeen echter na de rust Rangers ook over kwam. Na een half uur spelen brak de Rangers-midvoor door en bracht via de onderkant van de lat de stand op 10. De eerste tien minuten in de tweede helft bracht een heftige wind vlaag. waarvan Kaagvogels dankbaar gebruik maakte om een offensief in te zetten en twee doelpunten te scoren, 2. Lang plezier hadden ze echter niet van deze voorsprong, want bij een snelle doorbraak over rechts ving de Rangersmidvoor de voorzet op en schoot ogenblikkelijk in, 22. Een vrije trap op de rechtervleugel werd door de rechtsbinnen zo scherp en hard ge nomen, dat de bal via de paal en han den van de doelverdediger in het net verdween, 32. Even later pikte de midvoor een bal in het middenveld op, dwaalde af naar de vleugel en gaf een voorzet, welke door de linksbinnen op de juiste manier werd afgewerkt, 42. Een toegestane penalty wegens onge oorloofd aanvallen bracht de stand op 43, waarmede het einde kwam van Rangers' laatste competitiewedstrijd. HOCKEY. ADELBORSTEN I GEPROMOVEERD! Door in Amsterdam met 10 van Pinoké II te winnen is Adelborsten I voor de derde maal in successie gepro moveerd en komt het volgende sei zoen in de Promotie-klasse uit, het geen een zware opgave zal zijn wil ook daar een goed figuur geslagen worden. Het was een prettige en sportieve wedstrijd, waarin beide doelen herhaal delijk in groot gevaar kwamen, met de Adelborsten een tikje in de meerder heid. Ongeveer 20 minuten vóór het einde kon de Adelborstenlinksbinnen het enige doelpunt van deze wedstrijd scoren, als resultaat van een langdu rig en heftig Adelborsten-offensief. Pinoké nam hierop het heft in han den, maar het Adelborstendoel bleef schoon. Adelborsten II heeft zijn promotie kans verspeeld door bij DEM met 12 het onderspit te delven. KRAAIEN I— HERMES I 1—1 Deze wedatryd werd gespeeld op het prachtige veld van de Amster damse hockeyclub. Van de eerste tot de laatste minuut heerste er span ning. Meerdere malen werd er uitste kend gespeeld en het talrijke pu bliek, vooral aanhangers van de Kraaien, staken hun waardering niet onder stoelen of banken. Direct na de beginbully was Her mes al in de aanval. Na ongeveer tien minuten spelen kreeg midvoor Broek huizen op het middenveld de bal, speelde hem snel naar v.d. Pias, me onmiddellijk de bal voorzette en het was Wierstra, die met een schitterend schot zijn club de leiding gaf. Nog geen drie minuten later liep Broek huizen alleen door de Kraaienverde- diging, mikte lang en nauwkeurig en het was 0-2. Ondanks het felle ka rakter dat de wedstrijd nu kreeg bleef het spel volkomen fair. Doelman Zegel moest er nog al eens aan te pas komen en na een scrimmage wees de goedleldende A scheidsrechter on verbiddelijk naar de bekende straf- bully-stip. Zegel had n.1. de bal met de hand voortbewogen. Heel kalm ontdeed hij zich van zijn legguards en onder grote spanning wist hij de bully te winnen. De teleurgestelde Kraaien verza melden hierna al hun energie en stormden keer op keer de Hermes- cirkel binnen, maar slechts eenmaal gelukte het hun met een geweldig hard schot een bres in de Hermesver- dediging te schieten (1-2). Na de rust, eerst nog een kwartier Kraaien- offensief, maar daarna ging de strijd volkomen gelijk op. Hermes scoorde zelfs nog een keer, maar er was bui tenspel geconstateerd. Zo eindigde deze boeiende wedstrijd in een kleine, maar verdiende over winning voor de Heldersen. Hermes heeft nu de kans om de tweede klas te bereiken weer in eigen hand. De heren moeten nog drie wed strijden spelen en daaruit tenminste vier punten halen. Overige uitslagen: H.I.C. IIIHer mes IV (heren) 2-1; Hermes A (jon gens)B.M.H.C. c 5-0. (Hermes A kampioen!) V.V.V. IHermes I (da mes) 2-0; Amsterdam VHermes III (dames) 3-0. De soirée dansante was zoals ge woonlijk gezellig. Voorzitter Lastdra ger sprak Hermes a (jongens), die het kampioenschap behaalden, toe. Even als de'jongens werden ook de Adel borsten, die naar de promotieklasse promoveerden, door de voorzitter ge huldigd en in de bloemetjes gezet. Met een aardig toneelstukje, muziek, zang en dans, alles onder de goede leding van de heer Steilberg, luidden de Helderse Hockeyers dit succesvolle weekend uit. In de j.L Vrijdag gehouden vergade ring van de raad der gemeente Wierm- gen kwam o.a. aan de orde het voor stel, om de vuilnisophaaldienst in eigen beheer te nemen en daartoe een vuil nisauto (waarvan de kosten werden geraamd op f 12.375) aan te schaffen. De jaarlijkse kosten zouden op f 5850 komen, terwijl ze thans reeds f 2821 bedragen. De auto zou echter ook voor andere doeleinden gebruikt^ kunnen worden, waardoor een bedrag van f 2500 zou worden uitgespaard. B. en W. achtten het nodig, een chauffeur werkman aan te stellen op een salaris van f 2750 per jaar. De heer Bosker vreesde, dat men hiermee niet zou kunnen uitkomen, omdat één man z.i. niet voldoende was. De heer Lukien stelde voor, het vuil wekelijks in Wes- terland te doen ophalen, en niet meer om de veertien dagen. De heren Borg- dorf en Van der Laan wilden de raad laten beslissen over de benoeming en salariëring van de chauffeur-werkman. De voorzitter deelde mede, dat naar zijn mening één man voldoende was, omdat de wagen aan de buitenkant kan worden bediend. Nadat hij had toe gezegd, dat met de naar voren gebrach te wensen rekening zou worden ge houden, nam de raad het voorstel aan. Een volgend punt was het voorstel tot verbetering van de riolering te Den Oever. Door ir. Versteeg waren de kosten geraamd op f 41.400. De heer Bosker vond het jammer dat de riool- putten in de Havenstraat niet in het plan waren opgenomen. De heer Mul der wees op het gevaar voor het vee. Wethouder Lont deelde daarom mede, dat de kwestie van alle kanten was bekeken, maar dat een algehele her ziening van rioolnet en lozing op De Vara-afdeling Wieringen hield in het, Eigen Gebouw een zeer slecht be zochte jaarvergadering, waaraan het ongunstige weer wel een beetje de bet was. De voorzitter opende, heette do districtsvertegenwoordiger Speur welkom, en dankte de heer Penne- kamp voor het aanwerven van vele nieuwe leden. De notulen werden zon der meer goedgekeurd, maar de uit- zendprogramma's leverden nogal wat critiek op. Voornamelijk het muzikale gedeelte vond men te zwaar op de hand. De heer Speur deed toezegging, een en ander op de districtsvergade ring naar voren te zullen brengen. Vervolgens sloot de voorzitter de ver gadering. Nadat met gebed de ouderavond van de Chr. school geopend was, wa ren eerst de kinderen aan de beurt, die met voordrachten, zang en sa menspraken onder leiding van de heer Goyer de vrolijke noot verzorgden. Ook voerde de eerste klas o.l.v. mej. Van de School het sprookje van Sneeuwitje en de zeven dwergen op. Na de pauze werd een door de heer Zuidema opgenomen film over de zo- mertocht van de kinderen vertoond, die evenals het programma van voor de pauze veel waardering vond. Ver volgens gaf de heer Zeilstra een refe raat over Bijbels onderwjs op school, waarna de heer Goyer besloot met een overzicht van de huishoudelijke zaken. De voorzitter sloot de geani meerde bijeenkomst met gebed'. »i Verontrust door de voortgaande ont duiking van maatregelen, die toch eigen lijk genomen zijn om de jeugd tegen voor haar schadelijke invloeden te be schermen, heeft de Jongerengroep Oost- Wieringen het initiatief genomen tot het uitschrijven van een bijeenkomst, waarin de diverse jeugdorganisaties van Wie ringen zich zouden kunnen uitspreken over verschillende door de Jongerengroep gedane voorstellen De voorzitter, Henk Cornelissen kon Vrijdagavond in de Jeugdherberg te Ocs- terland een veertigtal vertegenwoordigers (sters) van een tiental verenigingen wel kom heten Daarna gaf de heer V d Kwast een toelichting op de voorstellen Na enige discussie werd met algemene stemmen besloten een schrijven te rich- cn tot de burgemeester van Wieringen waarin aangedrongen zal worden op strengere naleving van de bepalingen, be treffende: le het verbod tot het schenken van al coholhoudende dranken aan personen beneden 16 jaar; 2e het toegankelijk stellen van film voorstellingen, gebonden aan bepaal de leeftijdsgrenzen (i c 14 en 18 jaar); 3e het verbod tot het betreden van open bare dansgelegenheden door jeugdigen beneden 16 Jaar Voorts werd overeengekomen zich in de eigen organisaties nog nader te bera den over voorstellen tot verdergaande beperkingen voor het bezoek van bals en bioscopen van kinderen beneden 14 jaar Hier bleef het echter niet bij Een Dorpsjeugd-tehuis? Ook werd de vraag besproken wat er gedaan zal kunnen worden om de jeugd iets beters terug te geven voor wat men haar wil ontnemen Onder meer werd genoemd het stich ten van een dorpsjeugd-tehuis,, waarvan de verschillende organisaties gebruik zou den kunnen maken (i v m de woningnood voorlopig niet uitvoerbaar, maar gewe zen werd op de mogelijkheden die de jeugdherberg 's winters beidt en op de lege lokalen in de schooi te Oosterland) Ook werd de wenselijkheid van meer samenwerking tussen de onderscheidene jeugdverenigingen naar voren gebracht, opdat men eventueel zou kunnen komen tot het gemeenschappelijk organiseren van jeugdconcerten, lezingen, filmavon den, huis vlij ttentoonstellingen' en derge lijke Daarnaast blijft natuurlijk het ver sterken van de eigen organisaties en het aantrekkelijker maken van de eigen bij eenkomsten van groot belang Voor de kleuters en de lagere-school-kinderen wordt gedacht aan het stichten van speel tuinen Kortom, het was, zo constateerde de heer v d Kwast in zijn in zijn sluitings woord, een avond waarop de aanwezigen met voldoening kunnen terugzien Hij sprak tevens de hoop uit dat deze bij eenkomst een aansporing 'mocht abn tot verdere gezamenlijke activiteit Hij deed verder een beroep op de aanwezige ouderen om ook in de toekomst de jeugd te steunen in haar streven naar geeste lijke verheffing Als datum voor de volgende bijeen komst werd vastgesteld Vrijdag 8 April aanstaande BURGERLIJKE STAND Geboren: Slmon P, zoon van O de Haan en C M Snooij Cornelta w, dochter van D Eekhof en A F Engel Maria H, dochter van G Moermond en G Kooij Johannes, zoon van R Jon- geneel en N C Bergsma Franciscus M H zoon van H M Cedee en M van Hoesel ondertrouwd: a Kok en p de Vries R J Blaauboer en J w M Dinl keiman N C Leeuw en J M Russel- man J Schermer en M van Wieringen P Kreijger en H Koorn Getrouwd: Th wind en R Hum. mei Overleden: Trijntje Klein 68 jr, echtgenote van L Mulder BOUWVERGUNNINGEN Aan de heer C P Poei te Hippolytus- hoef werd vergunning verleend tot het verbouwen van zijn huis aan de Elft Aan de heer C Maulus, wonende te Den Oever, werd vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan de Zwinstraat aldaar Aan de heer L de Jong te Hippolytus- hoef werd vergunning verleend tot het verbouwen van een berg- en werkplaats aan de Belt nr 84 f 80.000 zou komen.. Hij geloofde wel dat de toename der tuberculose onder het vee wordt veroorzaakt door het rioolwater, dat de dieren binnen krij gen. De heer Mulder was het hiermee eens, maar de voorzitter sprak het op grond van mededelingen van een deskundige ten stelligste tegen. Het voorstel van B. en W. werd daarop aangenomen. Bij de rondvraag had de heer Visser een hele waslijst, beginnende met een klacht over de droge sloot bij de Mol- gerdijk. De stank daar is ondraaglijk, en spr. drong dan ook op demping aan! De kosten, zijnde f 15.000, werden ech ter te hoog geacht. Aan zijn wens in zake het gestorte vuil zal worden te gemoet gekomen, en zijn klacht over de baldadige jeugd tijdens de avond godsdienstoefening te Den Oever zal worden onderzocht. In antwoord op een vraag van de heer Bosker, deelde de burgemeester mede, dat sollicitaties voor de functie van schoolhoofd te Westerland bevredigend binnenkomen. Met de lokalen in de Finse school is het somber gesteld. Het VGLO zal wel naar Oosterland moeten verhuizen. Er kwam nog een enkel onderge schikt punt aan de orde, waarna de vergadering werd gesloten. U|, UITVOERING ZANGLUST In de zaal van Ben de Vries gaf de dameszangvereniging „Zanglust" Zater- dagavond een goed geslaagde uitvoe ring onder leiding van haar directeur, de heer Tj. Prins. Medewerking ver leende het damesbandje bestaande uit de zusters Er s en mej. I. Voorthuysen. Vóór en na de pauze werden door Zanglust 9 nummers met veel succes ten gehore gebracht. De zang werd af gewisseld door een klucht in 2 bedrij ven, getiteld „Inwoning", welk stukje werd opgevoerd door leden van de zangvereniging. Van dit stukje ging niet veel uit. De inhoud was niet erg boeiend, hoewel er aardig gespeeld werd. Tot ons genoegen zagen wij, dat Zanglust enige nieuwe leden had ge wonnen. Onder de goede leiding van de heer Prins is een aardig koortje ge vormd. Het was jammer, dat de zaal niet geheel bezet was. Zanglust ver diende beter. BOND VOOR STAATSPENSIONNERING De afd. Anna Paulowna van de Bond voor Staatspensionnering organiseerde in Veerburg een bonte avond, waaraan zowel de uitgenodigde ouden van dagen als de in flinken getale aanwezige jongeren veel pleizier beleefden. De heer P. Harder betoogde in een korte speech dat er, met de Noodwet Ouderdomsvoorziening, wel verbetering is gekomen, maar het doel van de bond (premievrij Staatspensioen) nog niet is bereikt. De heer Harder besloot met te vragen zich achter het streven van de bond te stellen en deze ook geldelijk te steunen. De heer K. Kaan fungeerde als conferencier en droeg er veel toe bij, dat het programma vlot en zonder hiaten werd afgewerkt, waarvoor alle medewerkers grote lof toekomt. PERSONEEL IN PUBLIEKE DIENST De jaarvergadering van de Chr. Bond van Personeel in Publieke Dienst werd Zaterdag gehouden. Na de opening door de voorzitter G. van Eerde, sprak deze een inleidend woord over: Blijd schap en Droefenis. Uit het verslag van de secretaris bleek de weinige ac tiviteit der leden, ook van het be stuur zelf. De penningmeester had als inkomsten f 584,74. Uitgaven f 537,40. In kas f 47,29. Voorts werd gesproken door de heren Otter, L. Snijder en H. Nentjes. De heer H. Nentjes werd met 11 tegen 5 stemmen als bestuurslid herkozen. CANDIDATEN C.H. Voor de aanstaande Raadsverkiezing werden bij de C.H. Kiesvereniging de volgpnde candidaten gesteld: 1 Roelof Tide Oost; 2 Harm ten Napel; 3 Klaas de Vries. WARMENHUIZEN, 19 Maart 104,200 kg rode kool 13,40—24,20; 20,900 kg gele kool 18,90—24,10 35,000 kg Deense witte kool 10,90; 800 kg uien 10; 400 kg Aard appelen; Eigenheimers 4,50 NOORDERMARKTBOND, 21 Maart 12,500 kg peen 2.50—3,60; 1500 kg bleten: II 3,60 en III 2,40; 9800 kg rode koert 17,70—19,60; 24,000 kg witte kool 11,40—12,70 J. van P., Oostslootstraat. Inder daad was het eerst op het laatste ogen blik bekend, dat de sportfilm niet in Casino kon worden gedraaid. De Wit te Bioscoop was slechts op Zaterdag middag beschikbaar. Men heeft het aanvangsuur zo laat mogelijk gesteld. Voor het overige verwijzen wij naar het antwoord van de Helderse Sport raad, aan welke wij uw brief hebben doorgezonden.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2