Georgette Hagendoorneen genre apart Interessante brandweerdemonstraties aan de Kanaalweg Jaarvergadering Hollandse Mij. voor Landbouw te Julianadorp Stad m QmgeuUu^ Straks geen kijkspel meer Dit jaar nog geen verzets- monument Viering 100-jarig bestaan in September Newfoundland bij Canada Wieringen Het nieuwe boek Eén April! De Helders* Brandweer heeft Zaterdagmiddag ten overstaan van een groot publiek haar vaardigheid beweien in het met de modernste middelen be strijden van branden. Het Militair Tehuis aan de Kanaalweg en het naastgele gen terrein, waarop vroeger o.a. het gemeentelijk gebouw van sociile zaken prijkte, was het centrum van deze interessante demonstraties, die werden bij gewoond door verschillende autoriteiten van gemeente, marine en rijkswerf. Het geheel was zodanig geënsceneerd, dat de meeste moeilijkheden, die in de practijk kunnen voorkomen, bij deze demonstraties overwonnen moesten «orden. Boreas, de god van de Noordenwind, had voor deze gelegenheid het werk overgelaten aan zijn collega Uit Zuide- liiker regionen, en dat was om meer dan Cén reden prettig. De Zuidooste lijke wind bracht iets goeds mee en woei iets onaangenaams weg. Dat goede was het heerlijke lenteweer, en dat onaangename was de dikke zwarte smook die soms ten hemel steeg en dan gelukkig Marsdiepwaarts wolkle. Op zulke momenten geleek het een tan- las tisch offer, opgedragen tijdens het hoogtepunt van een mystieke gebeur tenis. Nu heeft een brand altijd iets mystieks. Het vuur mag nog zo'n boeiende aanblik opleveren en de waterstralen mogen nog zo hoog naar d,e wolken streven, het meest fasci neert toch de vijandige ontmoeting tussen die beide oer-elementen. We leven mee met het vuur en hopen zo van harte dat het maar lang mag blij ven branden en tegelijk wensen we ?en snelle overwinning van de dappere brandweerlieden met hun vinnige stralen. We zullen er langzamerhand aar. moeten wennen, dat de specifieke branden-romantiek gaat verdwijnen. De vorderingen op het gebied van techniek en chemie zullen maken, dat de aardigheid eraf gaat, wanneer een brand moet worden geblust. De tijd zal komen, dat de brand als publieke vermakelijkheid (want, laten we eer lijk zijn, dat is het toch wel een beetje! r.al hebben afgedaan. Nog voor de ont dekking van dit melkkoetje door de belasting-experts zullen koolzuur- sneeüw. schuim en uiterst fijn verdeeld Water de felste brand zo gauw onder de knie hebben, dat een groot kijk lustig' publiek er niet meer aan te pas zal komen. Zulk een groot, kijklustig publiek heeft daarvan Zaterdagmiddag al een voorproefje gehad, toen de gloed en de hitte -van een laaiend olievuur slechts voor luttele minuten zegevierden over de kracht en de warmte van het zon licht. De moderne brandblusmiddelen maakten rap een einde aan het feest. Dank zij het feit. dat de demonstratie tijdig was aangekondigd welke goede gewoonte de echte rode haan niet heeft kon de Helderse bevol king kort maar hevig geniéten vun een ..daverende fik". Als furiën spoten de felle vlammen naar boven, in het hart vrm de kolkende rookkolom. Dat was het mooist van al en het speet zelfs do meest verstokte brandweerman, dat dit schone vlammenfeest moest worden verstoord. Nauwelijks waren de slan gen uitgèrold en was de motor gaan lonken, of het vuur toomde zich in. Het blussen met schuim ging reeds verbazend vlug, maar werkelijk won derbaarlijk was het effect tot met de niistblusmethode werd bereikt. Met twee miezerige straaltjes werden de vlammen op geraffineerde manier tt-uggedrongen en binnen de minuut was het afgelopen. Reddingswerk Interessant waren ook de demonstra lies met de handblusmiddèlen. Het be kende voorhistorische emmerpompje deed dapper zijn best in de strijd tegen een laaiend /Strovuur, maar de kool- zuur-natblussers speelden het toch sneller klaar, Ook demonstreerde Je b'-sndweer het redden van mensen uit een brandend huis. De magirusladder kvyam erbij te pas en in een snel tem po konden de „slachtoffers"' uit de bovenverdieping van het militair te huis worden gered. Het publiek kon zien, hoe het redden van bewusteloze nensen tegenwoordig in zijn werk gaat. Aan de top van de magirusladder worden twee touwen bevestigd, die beide door dezelfde losse ring lopen Do te redden persdon krijgt een riem óm het middel, met een haak die aan genoemde ring wordt bevestigd. Twee op de grond staande brandweerlieden houden de beide touwen ver uitéén. Door langzaam vieren zakt de ring met D« Zakbijbelbond Men schrijft ons; Kent U de Zak-Bijbelbond? De ZBB is een Wereld-Organisatie, die duizen den leden telt. Deze Bond, die Inter kerkelijk is. tracht op eenvoudige wij ze gelovigen en ongelovigen te bewegen dagelijks een gedeelte uit de Bijbel te lezen en overal een Bijbel of Nieuw-Testament bij zich te dragen. Helen Cadbury, een 12-jarig Engels meisje, dat de Heiland der Wereld, Jezus Christus als haar persoonlijke Verlosser had leren kennen, stichtte deze bond. toen zij nog op school was. Zij wees haar medescholieren de weg tot Hem, rechtstreeks door Zijn Woord. Door haar huwelijk met de bekende Wereld-Zanger-Evangelist Charles. M. Alexander, groeide de Bond uit tot een Wereldbeweging. Sedert 1814 bestaat de ZBB in Ne derland, waar deze zich snel heeft uit gebreid en velen ten zegen is geweest. Ook in Den Helder bestaat een afde ling. Woensdag is er gelegenheid na der kennis te maken met de arbeid van deze Bond. de zware last steeds lager. Het lichaam wordt beneden afgehaakt, de touwen worden Weer gespannen, waardoor de ring naar boven glijdt en het volgen de slachtoffer kan worden „gedropt". De zelfredding berust op hetzelfde principe. Alleen wordt hier gebruik gemaakt van één touw, dat loopt door een ring aan de gordelriem. De val snelheid kan men zelf ragelen door het touw met meer of minder wrijving de ling te laten passeren. Twee punten. Het bleek bij deze demonstraties wel, dat de vuurbestrijding op zichzelf niet meer het grootste probleem is. Het zal in de toekomst vooral aankomen op twee punten: hoe snel ia de brand weer ter plaatse na het uitbreken van een brand, en hoe snel weet men de brandhaard te benaderen. Het eerste punt wordt goeddeels be paald door het alarmeringssysteem. De nieuwe installatie hier ter stede heeft reeds enige malen met succes proef gedraaid. De brandweer traint zich ook voortdurend in het snel uitrukken, maar zij blijft toch afhankelijk van de snelheid waarmede een brand wordt gerapporteerd. Het tweede punt wordt goeddeels bepaald door de plaats, waar de brandhaard zich bevindt. Zowel de alarmering als de benadering van dé brandhaard behouden dus nog wel zo veel speculatieve factoren, dat de romantiek voorlopig niet geheel teloor zal gaan. Prijsuitreiking. Na afloop van de demonstraties heeft de commandant van de brandweer, de heer K. Rijoma. in de kazerne aan de Javastraat de zilveren hamertjes uit gereikt aan de vijftien leden van de ploeg, die vorige week de brandweer wedstrijden heeft gewonnen. Dat was, zoals we reeds berichtten, de groep van wijk 3, onder commando van de heer Jongman. Agent Jellema, die vorig jaar ook bij de winnende ploeg be hoorde, kreeg de dubbele hamer. In Hotel Bellevue werd Vrijdag avond een goed-bezochte vergadering van de Vereniging van Oud-illegale werkers gehouden. Uit de geanimeer de besprekingen bleek wél, dat de le den zeer, veel belangstelling hadden voor hetgeen de monumentcommissie tot nu toe heeft bereikt. Twee en een half jaar geleden werd begonnen met de voorbereidingen voor de oprichting van een verzetsmonument. Er bestond hoop, dat het definitieve monument, doch zeker een voorlopig. Vóór 4 Mei 1949 gereed zou kunnen zijn. Men had een, ontwerp doen vervaardigen, dat de instemming van alle leden had, naar de monumentcommissie had ech ter met zodanige moeilijkheden te worstelen, dat een gereedkomen vóór de nationale herdenkingsdag van dit jaar helaas niet meêr kan worden verwacht. Uitvoerig werd het een en ander toegelicht. Op voorstel van het bestuur ging men er unaniem mee eccoord, dat de monumentcommissie deze zaak verder zal behartigen. In de volgende vergadering zouden ho pelijk opwekkender geluiden kun nen worden gehoord. Aan de VOIW zal weer de organisa tie van de plechtigheden op de vierde Mei opgedragen zijn. Evenals verle den jaar wordt weer een Stille Tocht gehouden, met in aansluiting daarop een herdenkingssamenkomst in de Nieuwe Kerk. De herdenkingsrede zal daar worden uitgesproken dóór bur gemeester G. Ritmeester, terwijl ver der koorzang en declamatie op het programma Zal staan. Het laatste agendapunt was de Mei actie van de Stichting 1940—'45. Aan het bestuur werd mandaat verleend, de gewenste maatregelen te nemen. De leden der VOIW. die aan deze Mei actie willen medewerken, worden a.s, Woensdagavond om acht uur in hotel Bellevue verwacht, waar de verdeling der werkzaamheden zal worden be sproken. De afdeling Den Helder van de Holl. Mij voor Landbouw hield Donderdag haar jaarvergadering in café C. Rol te Julianadorp. Precies op tijd opende de voorzitter, de heer N. Hoorsnman de vergadering, heette de 26 aanwezige leden welkom, waarna de notulen werden gelezen door de secretaris, de heer J. Henderikx. Naar aanleiding van deze notulen vroeg de heer J. Sleu tel Pzn. hoe het stond met de actie te gen de ondernemingsbelasting en de vereveningsbelasting. Hierover kon wor den meegedeeld, dat het door het Kringbestuur doorgezonden was aan het hoofdbestuur en dat de heffing vart het bedrijfskapitaal -ervalt. Daarna bracht de secretaris het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de afdeling 98 leden telt. De ingekomen stukken be helsden o.m. een concept-collectieve arbeidsovereenkomst en 'n bericht, dat de heer K. Hoogschagen bedankt heeft voor de Sociale commissie van de Stichting van de Landbouw. Verder had de voorzitter nog de mededeling, dat het bedrag, dat overgebleven was van het waarborgfonds van de ten toonstelling van de H. M. van L. door alle leden op twee na in de kas van de afdeling was gestort. De rekeningen van de penningmees ter waren nagezien door de heren J. Eriks en G. vd Vlies. Bij monde van de eerste werd geadvise<-.d de reke ning goed te keuren, waarop de pen ningmeester de heer J. J. Kistemaker door de voorzitter werd bedankt. Nu werden verschillende vragenlijs ten nagegaan, waarin het oordeel van de vergadering' werd gevraagd over allerlei onderwerpen, le. Of men prijs stelt op de voortzetting van de combi natie van het Holl. landbouwweekblad met dé Landbode. De vergadering was tegen een combinatie en vóór zelf standig weekblad en men ging ver der na welke wensen men ten opzicn- te van een eigen weekblad koesterde. Ook het jaarboekje kwam ter spra ke en de wenselijkheid werd betoogd, dat de leden dit in het vervolg vóór 1 Januari ontvangen. Dit zal gebeuren en hierbij werd tevens de gelegenheid geopend, dat de leden hun contributie over hun lopende rekening op de Boe renleenbank kunnen betalen. Vestigingseisen? Een ander punt was het vraagstuk, of er vestigingseisen in de landbouw nodig zijn. Het merendeel van de ver gadering was hier voor, maar de eisen mogen niet te hoog gesteld worden. Een diploma landbouwcursus achtte men voldoende en dan de nodige prac- tische bekwaamheid. Voor een deelne ming in een pensioenfonds voor zelf standigen was de vergadering niet te Vinden. De heer J. J. Kistemaker deed als kringbestuurder van de Stichting van de Landbouw nog enige belangrijke mededelingen, die door deze Stichting waren behartigd. lè. dat de boerderijenbouw van ver nielde en verbrande boerderijen door de Stichting was overgenomen en dat daardoor de architectenk-osten tot een derde waren teruggebracht. 2e. een belastingcommissie was in 't leven geroepen. 3c TBC-be6trijding on der het vee. Hi rvoor was de 4 gul den stalgeld afgeschaft. 4e. Bestrijding mond- en^klauwzeer. Bij gezamenlijke inspuiting der die ren waren de kosten minder. Voor dit doel gaven zich verscheidene leden op Ook besprak de heer Kistemaker het concept arbeidscontract. Ondertussen had de bestuursverkiezing plaats ge had. De heer Kistemaker werd herko zen, terwijl in de plaats van de heer D. Grin, die binnenkort naar Canada vertrekt, de heer G. vd Vlies werd ge kozen. Tot afgevaardigde naar de al gemene vergadering werd naast 'n be stuurslid de heer A. Keppel gekozen. In verband met het 100-jarig be staan van de afdeling in 1949 deelde de voorzitter mee, dat het bestuur voor de viering hiervan een schema had opgesteld. Dit feest zal in September worden gevierd en wel op een Zater dag en een Zondag. Zaterdagsvoormiddags zal een keu ring van vee (koeien) worden gehou den voor leden van de fokvereniging en voor niet-leden. 's Middags houdt de vereniging receptie én 's avonds is er een feestavond voor de leden met hun dames. Zondags wil men een harddra verij houden voor boerenpaarden uit Koegras en daarna een demonstratie van de ruitersportvereniging. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake het houden van een excursie Ook hiervoor was veel animo. Daarna volgde sluiting. V.S.V. slaagde er in met 20 in Tilburg van Noad le winnen. Een duel lussen dé twee achterspelers van Noad en v. Onselen (links) en Strickcr V.S.V» Op de eerste dag van April is New Foundland Canadees gebied geworden. Dit uitgestrekte gebied, waarin de lenst van Labrador staatkundig begrepen wordt, stdat practisch sedert zijn ont dekking in 1583 door Giovanni 'en Se- bastian Caboto onder Brits bestuur. Nu de bevolking te kennen heeft ge geven voor aansluiting bij Canada >e gevoelen, heeft de Angelsaksische we reld deze gelegenheid terstond aange grepen om het voor de na-oorlogse strategie zo uitermate belangrijke New Foundland in de Amerikaanse ver dedigingsgordel te betrekken. New Foundland wordt tot een van de pijlers van het Atlantische Pact uitge bouwd. Kroonprinses Martha van Noor wegen heeft Zaterdagmiddag op de werf van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij te Am sterdam het vlaggeschip van de Noorse koopvaardijvloot „Oslo fjord", dat op de Amsterdamse werf gebouwd wordt, te water ge laten. Links Kroonprinses Martha van Noorwegen op het moment, dat zij met het zilveren bijltje de doop van het schip verricht, rechts het in zijn elfement glijdende ruim 16.500 ton metende schip. YAN DE POLITIE. Gevonden: een bosje ijzeren strips en een bankbiljet. Verloren: een portemonnaie inhou dende busabonnement en foto's. Inlichtingen bij de gemeentebode. Paraphrase van het boek 1 Konin gen; J. Kapteyn en Joh. Frantke- uitff. T. Wever - Franeker. Dit deeltje van de Paraphrase Mei- lige Schrift is wel op bijzondere wljZe ontstaan. Het is door Ds. Joh. Kap. teyn in de gevangenis aangevangen en tot op hoofdstuk 16 31a voltooid. Het overige deel van dit werkje is behan- deld door Ds. Joh. Francke nadat eerst genoemde bewerker voor zijn trouw aan de Bijbelse Theocratie (Godsrege. ring) in het concentratiekamp sijn leven had gelaten. Wie dit weet, leest dit werkje met zekere piëteit. Welk 'n liefde voor het Woord moet men bezitten om in der gelijke omstandigheden zó te kunnen paraphraseren. De tweede bewerker heeft zich bij de kennelijke bedoeling van ds. Kapteyn aangesloten om in 'n korte en sobere omschrijving van de tekst zich niet ver, niet opzettelijk en nodeloos ver, te verwijderen van het- geen daar als het Woord Gods ge schreven staat. O.l, zijn de beide para- phrasten daar volkomen in geslaagd. De paraphrase geeft de bijbeltekst voortreffelijk weer. Zo begint de tekst en het geheel van het boek, ook voor hen voor wie deze geschiedenissen overbekend zijn, weer te leven. Dit deeltje behandelt de geschiedenis vanaf Davids troonsafstand tot op die van de Judeese koning Josafat. Deze geschiedenissen worden door deze paraphrase weer nieuw.- Hoe geheel anders b.V. lezen We in deze paraphra se de tempelbouw. Zijn we geneigd de bijzonderheden daarvan in de Bijbel maar over te slaan, door deze duide lijke omschrijving van de bijzonderhe den krijgen we juist een heldere in druk van de overweldigende schoon heid van Salomo's tempel. AMERIKAANSE MARCONISTEN GAAN WEER WERKEN. De marconisten van de „Pan Ameri can Airways" die Vrijdag in staking gingen, zullen weer aan het werk gaan. Op verschillende lijnen zijn door He staking vertragingen ontslaan. De iweede exira avond van de Muziekkring Het volkslied, la chanson populaire, tekent de karaktereigenschappen van het gehele volk, aldus Georgette Hagendoorn bij haar inleiding tot de volks- liederenavond waarop zij ons j.I. Vrijdag in „Centraal" vergastte. En inder daad, in de oud-hollandse liedjes en franse chansons die zij voor ons „speelde", toverde zij ons door haar weergaloze techniek van gebaren, stem en mimiek de specifieke kenmerken van en land- of streekbevolking, voor een ieder duidelijk voor ogen. De Muziekkring heeft met deze tweede extra avond haar leden weer een van de hoogtepunten van dit aan evenementen rijke seizoen gebracht en ons in de gelegenheid gesteld het aparte genre waartoe mevr. Hage- doorn zich heeft ontwikkeld, te leren kennen. Vóór de oorlog hadden wij haar in verschillende toneelstukken en als de- clamatrische gezien, doch wisten van dit eigen repertoire slechts uit ver slagen in andere bladen. Wij hebben Georgette Hagendoorn en haar sym pathieke begeleider Pierre Verdonck in de pauze naar de oorsprong ervan gevraagd en hèt bleek dat zij eerst omstreeks 1943, toen optreden in het openbaar consequenties voor het ge weten met zich bracht, deze vertol king van volksliederen uit een reeds bestaande liefhebberij heeft ont wikkeld en op kamerconcerten voor liet publiek bracht. Vooral de bekende regisseur Ludwig Berger heeft sterk op ontwikkeling in deze richting aan gedrongen. Het eigene van haar genre bereikt de kunstenares door haar volmaakte spel van de eerste tot de laatste seconde tussen op komen en afgaan, waarbij de piano muziek harmonisch is aangepast en waardoor de eigenaardige sfeer van het volkslied ten volle tot z'n recht komt. Elk woord, elk gebaar heeft z'n eigen muzikale onderstieping, doch wal daarvoor aan oefening en zorg wordt vereist, laat zich denken. Pierre Verdonck vindt hierin on danks zijn klassieke opleiding en eind diploma conservatorium, als schepper van de toonzettingen, harmonisatie en vaak van de gehele muziek bij de Voor het met de juiste intonatie uitspreken van de zin „Eén April" heeft men de menta'dtiet nodig van een opgeschoten schooljongen, die zich nog niet schaamt voor het eerlijk uiten van Zijn mening. Hoe hatelijk, meesmuilend, spottend, ironisch, cynisch, genoeg lijk, sarcastisch, gnui vend, meewarig, neerbui gend en tegelijk hqoghar- tig zulk een onervaren knaap deze twee afschu welijke woorden weet uit te spreken, is ons nog steeds een raadsel. Zo iets moet hem aangebo ren zijn, want de leer school des levens kan hel hem nog niet hebben bij gebracht. Het zal op 1 April toe! zo zijn, dat het beest in de mens eren uit zijn kooitje mag ko men, ouder de hoge en welwillende goedkeuring van de edelste geesten. Op deze datum accep teert ieder een goede grap, mits deze binnen redelijke perken blijft. Grofheden blijven zelfs op 1 April uit de boze. Maar een gezellig beet- nemerijtje kan er op deze dag bij een ieder ■mee door. De wereld wordt 365 dagen van het jaar op allerlei manieren beetge nomen, laat het op één dag maar eens op een goedwillende manier ge* beuren. Het kan' ons tot lering strekken bij iet onderkennen Van echte en werkelijk gevaarlijke gemene streken op de andere dagen des jaars. Men kan natuurlijk zeggen: grapjes zijn altijd uit de boze. Men kan ko- ninklijker willen zijn iav de koning, reentvaardiner dan Vrouwe JuStltia, maar dan loopt men de kwalijke kans. de zede- meester uit te hangen W{j hebben ons gist'.ren gezellig laten beetnemen, en daarbij singuliere en originele gaven ontdekt bij mensen, clie normali ter hun licht onder de korenmaat houden. Na tuurlijk hebben wijzelf ook pogingen aangewend om het mensdom kool'jes te stoven. Er zou worden gerolschaatst en filmster, ren tonden zeeziek wor den op de Texelse boot. Het was jammer voor de schepper van de mop, maar het pleitte voor de scherpzinnigheid van Den Helders burgerij, dat de belangstelling in de Ko ningstraat en op het Sta tionsplein beperkt bleef tot jeaigdige burgers en volwassen dito, die kwa men kijken of er nog mensen kwamen kijken.' Op het Stationsplein was een burger, die arts aanschoot en gniffelde: „Ha, ha, V bent zeker ook beetgenomen?" Waar- °P wij, enigszins be schaamd, bevestigend moesten antwoorden. Me? Ir. Van der Stalm en Si" Alexander Korda (d'e niet op de boot durfde) zijn wij toen koffie gaan drinken in de foyer van .de nieuwe schouwburg. Een gemaskerde rol schaatser lokte ons wel dra strautwaarts. „Daar ben ik dus toch.'" zei Ir. Van der Stalm verbluft Stuurt tJ me een krantje met het verslap?" vroeg hij geagiteerd. Het- peen wij beloofden, om dat het niet altijd 1 April chansons de bevrediging welke de herschepping van andere muziek hem niet volkomen mocht verschaffen. Juist zo staat Georgette Hagendoorn tegenover het toneel, waarnaar zij niet terugverlangt en dat haar niet de ge legenheid heeft gegeven haar talent vobr het dramatische te bewijzen waarvan zij in „La ballade de Flo- xentin Prunier" van Duhamel, muziek van Piex-re Verdonck, op overtuigende wijze heeft blijk gegeven. Daar is het innig gezongen verhaal var Mai-ia's vlucht naar Egypte, (La fuite en Egypte), waarin de boer in zijn poging, het kindeke Jezus te ver bergen voor de soldaten van Herodes, wordt geholpen door het in enkele U'-en tot rijpheid wassen van zijn zo pas gezaaide koren. Of „La chanson de ia splendeut' et misère d'une courtisa ne", „Les cinq étages" (de vijf eta ges) van Béranger en La décue (dé teleurgesteldein de liefde die na- ievelijk toch steeds weer opnieuw ge looft). Ook hierin toont de chanson- nière, het exmstige lied op de goede manier te kunnen bréngen. Doch luchtige liedjes, Hollandse als Mien mouder (Gron.), Hebberke, teb- bcj-ke, De legende van St. Nicolaas en De stovehzetsters (Brabants), moderne als De drie gebedjes en Klap eenS in je handjes, een der laatste van Louis Davids. doch door hemzelf niet meer gebracht, een Engelse popular song, John Biunt, maar vooral Franse als Lu sénateur. La x-oi a fait battre tam- bour, Les belles manièrès en Le fia- cie tnet het van Maurice Chevalier bekende dansende x-efreintje: Cahtn, caha, hudo. hoplahet lichte genre vit de tijd van het f in de siècle, wel ke het meest harmoniëren met haar vrolijke, open karakter, liggen haar wel het best. Haar afkomst „Moeder was een Ps- i'sienne", zal daax-aan niet vreemd zijn. Zelfs haar diex-enimitaties waren uitstekend en bij het noemen van „De Boerderij" zal elk van haar toehoor ders de herinnering aan de koe en de gans, de kip, de kat, de hond en het konijn en hun meningen over elkaar, levenlig worden. Wij hebben hiermede in vogelvlucht meteen de meeste nummers genoemd welke mevrouw Hagendoorn bracht tn zijn dankbaar dat zij na de succes volle tournee's door Noorwegen en Denemarken ook iets minder Noor delijk maar blijkbaar vaak ontoegan kelijker, in onze goede stad, dit Pf0" gramma heeft willen brengen. Jammer dat na de pauze de aan dacht werd gebroken doordat een dei aanwezigen onwel werd en moe' worden weggebracht. Wij memoreren dit voorval alleen omdat wij het niet anders hebben medegemaakt dan de prettige wijze waarop de voorzitter van de Muziekkring na bverleg mc de aanwezige arts bekend maakte da het programma kon worden a'£c* werkt. In tegenstelling tot de negatie van dergelijke gebeurtenissen en de stellJ ming elders, vonden wij dit een hc fend beeld van de goede sfeer in dez kring, ontstaan door de verheffend- invloed van goede kunst en de selwerking tussen uitvoerenden toehoorders.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2