R Landbouwpolitiek zal op den duur weer zelfstandig worden Resolutie van Veiligheidsraad doodvonnis voor federalisten Paardenfokkerij en de totalisator Minister Mansholt spreekt te Utrecht „Hoed af voor Marshall maar jas uit om te werken" Overdracht herbouwplicht Illegaal werkster werd V.-vrouw van de S.D. Verenigde Naties voltallig bijeen Vrees voor herstel der Republiek Paardensport niet langer een vertoning Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur „Toto" is thans noodzakelijk H Scheepvaart berichten AVONTUUR ESIDENTIE EFFECTENBEZITTER! <3)e CJhtartuee{eJl'jeriej ,,Hik- en snikstaking" Het Radioprogramma Minister S. L. Mansholt heeft gisteren op de Marshall-clag, die op de Utrechtse Jaarbeurs werd gehouden, een redevoering uitgesproken, waarin hij zeide, dat de uitvoering van de Nederlandse landbouwpolitiek mogelijk is geworden dank z\j de hulp van het Marshall-plan. Indien de Marshall-hulp niet tot stand zijn gekomen, aldus de minister, zou de invoer1 van grond stoffen voor de landbouw drastisch zijn beperkt. Dit zou een zware weer slag op de veestapel hebben gehad en de gevolgen zouden voor het Neder landse volk fataal zijn geweest. Zestig procent van het voedergraan wordt op het Westelijk halfrond aangekocht. Om efficiënt te zijn, zo vervolgde de minister, zal dc veestapel tot 2.8 mlllioen runderen, 15 mlllioen kippen en 2 millloen varkens moeten worden uitgebreid. De Nederlandse landbouwpolitiek is er op gericht, dat na het beëindigen van het herstelprogramma op eigen kracht kan worden voortgegaan. Minister Mansholt gaf een uitvoerig overzicht van de agrarische structuur van ons land en de sociale betekenis van de agrarische sector. De kleine be drijven moeten de boeren en hun mede werkers bestaanszekerheid geven. Goedgeleide, rationele bedrijven met een zo hoog mogelijke productie, die uit sociaal en economisch oogpunt ge rechtvaardigd zijn, kunnen deze be staanszekerheid verzekeren. Het rich ten van de productie Is daarom nood zakelijk, zo zeide de minister. Dit betekent, dat regering en or ganisaties in de landbouw gezamen lijk zullen moeten uitmaken, welke maatregelen ten aanzien van produc tie- en marktbeleid zullen moeten worden genomen. Slechts hierdoor kan de zekerheid ontstaan, dat een soepel systeem geschapen wordt. Op dit ogenblik, aldus minister Mansholt, lijdt nog steeds 75 procent van de wereldbevolking aan onder voeding. Voor ons, die in de hoog ont wikkelde landen leven, zo vervolgde hij, is het wellicht niet gemakkelijk ons met dit feit vertrouwd te maken. Inschakeling der F.A.O. Ik acht het noodzakelijk, dat de F.A.O. zoveel mogelijk wordt inge schakeld bij de samenwerking in eco nomisch verband. Voorts ben ik uiter mate verheugd over het feit, dat het mogelijk is gebleken op de interna tionale tarweconferentie, die op ini tiatief van de regering van de Ver enigde Staten te Washington bijeen geroepen werd, overeenstemming te bereiken. Resumerend moge ik zeggen, zo be sloot minister Mansholt zijn toesprak, dat het van primair belang is, dat de Nederlandse zeer grote vooroorlogse importen van granen worden vervan gen door een sterke verhoging van de productie van eigen voedermiddelen. Dit is slechts mogelijk door inten sivering en verbetering van de land bouw, zowel in de akkerbouw als in het gemengd bedrijf. Verbetering van De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft bepaald, dat voortaan slechts bij hoge uitzondering goedkeuring zal worden verleend voor de overdracht van z.g. herbouwplich- ten. Deze goedkeuring, die is voorbe houden aan het college van algemene commissarissen voor de wederoubouw, werd tot dusver vrij gemakkelijk ver kregen. Alleen herbouwplichten, die betrekking hebben op verwoeste wo ningen, al dan niet met bedrijfsruimte en die behoren tot een onverdeelde nalatenschap zullen nog aan éèn van de deelgerechtigde erfgenamen kun nen worden overgedragen. Voor het overige moeten wel zeer bijzondere redenen zijn aan te voeren, wil de goedkeuring voor de overdracht wor den verleend. De overdracht van herbouwplichten terzake van geheel verwoeste opstal len, die niet als woningen met of zon der bedrijfsruimte kunnen worden aangemerkt, zal slechts worden goed gekeurd, wanneer de herbouw dezer opstallen geschiedt in een gemeente, waarvoor een wederopbouwplan is of zal worden vastgesteld. De bepaling volgens welke bij de overdracht van herbouwplicht voor bedrijven eerst advies wordt gevraagd van het be stuur der gemeente, waar het ver woeste bedrijf was gevetsigd, blijft van kracht. Indien vóór het bekend worden van deze beperkende bepalingen reeds aantoonbaar overeenstemming was be reikt over de overdracht van een her bouwplicht of indien van de zijde van het ministerie reeds bepaalde toezeg gingen zijn gedaan, zal de goedkeu ring alsnog verleend kunnen worden. De Joodse verpleegster I. Seelig uit Amsterdam werkte mee in een ac tieve verzetsgroep. Zij werd betrapt met een grote hoeveelheid illegaal materiaal en gevangen gezet. Volgens haar advocaat, mr. P. A. Hoogbergen, is haar door de S.D.-er O. in gevan genschap zoveel angst aangejaagd, dat zij er in toestemde V-vrouw te wor den. De procureur-fiscaal bij de Bijzon dere Raad van Cassatie achtte de aan I. S. opgelegde straf van 12 jaar ge- gevangenisstraf met aftrek van voor arrest eigenlijk te laag, al wilde hij angstpsychose bij het illegale werk, tijdens gevangenschap en nadien wel in aanmerking nemen. Gezien haar optreden en gedragingen leek het hem wenselijk een psychiatrisch onderzoek te doen, instellen, waartoe hij conclu deerde alvorens een straf te noemen. het onderzoek, uitbreiding van onder wijs en voorlichting, moeten dit mede mogelijk maken, terwijl vooral ook door grondverbetering en ruilverka veling gepoogd wordt groter effiën- tie in de landbouw te bereiken. Dank aan Amerika. Ik weet te spreken namens het ge hele Nederlandse volk en namens de Nederlandse landbouwende bevolking In het bijzonder, wanneer ik op deze plaats de diepe erkentelijkheid uit spreek, die wjj allen jegens de Ver enigde Staten voelen. Hoezeer de agrarische bevolking begrijpt en waar deert, dat het doel van de Marshall hulp is Europa weer op de been te helpen door de zelfwerkzaamheid der Europese volkeren te stimuleren, moge blijken uit een kernachtige uitdruk king, die ik uit de mond van een Ne derlandse boer hoorde: „Hoed af voor Marshall, maar jas uit om te werken". Debai over Ailaniisch Pad De Algemene Vergadering der V. N. komt hedenavond om 21.00 uur (Ned. tijd) te Flushing bijeen om opnieuw te trachten de lange agenda, die het vorig jaar tijdens de bijeenkomst te Parijs niet kon worden afgehandeld, af te werken. De voorzitter van de vergadering, de Australische minister van buitenlandse zaken, Herbert Evatt, zal de voltallige bijeenkomst van 58 landen toespreken, welke daarop onmiddellijk uiteen zal gaan. De Algemene Vergadering zal mor genmiddag opnieuw in volledige zitting bijeenkomen om het rapport van de algemene commissie te ontvangen. Het voornaamste punt, dat van de bij eenkomst te Parijs is overgebleven, is de kwestie van bet beheer over het voormalige Italiaanse imperium, waar over de vier grote mogendheden geen overeenstemming hebben kunnen be reiken. Voorts komt ter sprake een Chileense motie, waarin de Sowjetunie wordt beschuldigd van schending van „funda mentele rechten van de mens, traditio nele diplomatieke gewoonten en andere beginselen van het Handvest". Waarnemers zijn van mening, dat de Sowjetunie tijdens de zitting wellicht een gelegenheid zal zoeken om een volledig debat over het Atlantisch Pact te beginnen. Conferentie van Sumatra gesloten Zaterdag is de slotzitting van de conferentie van Sumatra gehouden, waar alle delegaties het ter vergade ring opgestelde manifest onderteken den. In de zitting, die acht uur duur de, werd uitvoerig gedebatteerd. De voorzitter van de conferentie Abdul Malik, zeide ten aanzien van de resolutie, die op 28 Januari door de Veiligheidsraad werd aangenomen, dat daarin voortdurend sprake is van twee partijen. „Daarin wordt dus over ons en zonder ons beschikt. Ziedaar mijne heren, dat de resolutie voor ons een doodvonnis is". De gedelegeerde van Zuid-Tapanuli zeide, dat wanneer de Republikeinse leiders op Bangka zelfs als particu lieren weer naar Djokja zouden terug keren, het volk zou zeggen: De Re publiek is blijkbaar hersteld. Dit zou het resultaat zijn en de stem van het volk zou hierover dan niet zijn ge hoord. Waar het om gaat, is, een organisatie te vormen, waarin onze nationale gevoelens bevrediging kun nen vinden, waarbij de regionale be langen verzekerd zijn. Geen herstel van Republiek. Abdul Malik verklaarde daarop, dat de restauratie van de Republiek, zoals die door de Veiligheidsraad verlangd wordt, een miskenning van de volks wil zou zijn. De resolutie van de Vei ligheidsraad van 28 Januari zou tot resultaat hebben, dat vele, thans autonome gebieden weer verdwijnen. „Wij weten, hoe het onder de Repu bliek geweest is, wij weten niet hoe het worden zal, maar daarvoor zijn wij bang. Wij gevoelen ons verantwoor delijk voor het lot, dat onze volks genoten dan wacht". Nadat van verschillende zijden be zwaren waren gemaakt tegen de re solutie van de Veiligheidsraad, las de voorzitter de tekst van de Canadese resolutie voor en concludeerde, dat déze geheel gebaseerd is op de reso lutie van 28 Januari en dus geen we zenlijk gunstiger aspect biedt. WONINGBOUW VOOR LANDARBEIDERS De gezamenlijke landarbeiders organisaties, samenwerkend in de Unie van de Landarbeidersbonden hebben met de verenigingen en stichtingen in gevolge de landarbeiderswet een ver gadering te Utrecht gehouden, waar de ■woningbouw voor de landarbeiders werd besproken. Eenstemmig kwam men tot het oordeel, dat er gezamenlijk getracht moest worden de Landarbei derswet weer in werking te doen treden en dat er bij de overheid op aan moet worden gedrongen dat het bouwen van landarbeiderswoningen, ingevolge deze wet ook financieel mogelijk wordt. 29. En zo gaan de drie broertjes de volgende dag naar Buldogstad. Moeder heeft hun plannetje goed gevonden en hen meteen een briefje voor Oom El- mer medegegeven. Misschien weten jul lie nog wel, dat Oom Elmer ook in Bul dogstad woont en Moeder vraagt hem in dat briefje of hij een oogje op haar drie zoons ènPepi wil houden. Maar Pim, Pam en Pom treffen het al weer niet, want Oom Elmer is ook dit maal op stap en zal pas tegen de avond terugkomen. Moet dat soms betekenen, dat Pim, Pam en Pom weer in een avontuur verzeild geraken? Ik weet het niet, maar het is we) jammer, dat Oom Elmer niet op zijn neefjes kan passen, want als Pim, Pam en Pom zo alleen op stap gaan, gebeurt er nog wel eens wat. Voorlopig lopen de drie hondjes met hun vriend Pepi echter nog rustig door Buldogstad in de richting van de haven. Paard in fraaie draf op de Alkmaarse baan. De terugkeer van de totalisator Is door zeer vele paardenliefhebbers met enthousiasme begroet. Bookmakers en zjj, die op andere ongeoorloofde ma nleren belangrijke bedragen aan de paardensport verdienden, zien met lede ogen toe, want aan eerlijke sport kunnen deze lieden niets verdienen. Nu de te behalen prijzen aanmerkelijk hoger zullen worden zal er voor iedere course weer worden gereden. De paardensport zal niet langer meer een „vertoning" zijn, maar sport in de ware betekenis van dit woord. De publieke belangstelling zal weer toenemen en het draf- en renwezen zal uit de impasse geraken waarin het dreigde te verstikken. Nu hoort men de laatste tijd meermalen de vraag stellen: .,Is nu dlet paardensport werkelijk zo belangrijk, dat men daarvoor een wedapparaat als de totalisator Is weer in het leven heeft moeten roepen?" Hierover kan men van mening ver schillen. Wij zijn van mening, dat to talisator momenteel noodzakeliijk is, misschien een noodzakelijk kwaad, daar zonder deze instelling de paar densport ten dode is opgeschreven. Men kan zeggen, dat is jammer, maar als men weet, dat dan tevens de fok kerij een ernstige slag wordt toege bracht, moet men zeggen, dat is ern stig. Er is nameliijk een nauw verband tussen de paardensport en de fokke rij. Bij het fokken van de draver is het toch belangrijk te weten wat of bet fokproduct waard is, wat zijn snelheid, uithoudingsvermogen en betrouwbaar heid is. Het zoeken naar deze facto ren kost onnoemelijk veel inspanning en brengt veel kosten met zich. Daar de kwaliteit van de draver het best aan het licht treedt bij een krachtme ting behoeft het wel geen betoog, dat die krachtmeting, de wedstrijd dus, noodzakelijk is. Wanneer er nu in ons land voldoende mensen te vinden wa ren, die om alleen van dit fraaie schouwspel te genieten voldoende geld bijeen wilden brengen om de kosten van voeding, verzorging, training en vervoer bijeen te bren gen dan was de toto niet noodzakelijk. Dit zou „de" oplossing zijn, maar of die ooit zal ko men Op het ogenblik is dat zeker niet het geval en is de oplossing de tota lisator. Geen hazardspel. In wezen is toch die totalisator een onschul dig vermaak, zeker is 't geen hazardspel. Het uitzoeken van een win ner op de renbaan is geen gokje. Geheugen en scherpe berekening zijn daarvoor nodig, de zelfde factoren, die men nodig heeft om te brid gen en om te schaken. Een bridger, die om een inzet speelt houdt zich evenmin met hazardspel bezig als de paardenliefhebber, die een gulden of rijksdaalder op zijn favoriet zet. Natuurlijk, er zijn de zwakke broeders, die men door de toto In ver leiding kan brengen. Zwakke broeders lopen echter altijd gevaar als gevolg van hun zwakte en deze mensen spe len dan toch wel bjj een „bookie" met grotere risico's dus dan bij de totalisa tor. De belangstelling, die Zondag op Duindigt bestond heeft wel bewezen, dat de belangstelling voor de drave rijen met de komst van totalisator is toegenomen. Zo zal het ongetwijfeld Zondag ook in Alkmaar zijn. Die be langstelling zal blijven bestaan als de sport zuiver wordt gehouden en de totalisator naar behoren blijft wer ken. Misschien is dan in de verre toe komst mogeljjk, dat het Nederlandse publiek zoveel liefde voor de paarden sport heeft gekregen, dat de prikkel om op de totalisator te kunnen wed den niet meer nodig zal zijn om pu bliek naar de banen te trekken. Dat zou o.l. de ideale toestand zijn. Voor lopig echter verheugen wij ons met de totalisator. De fokfondsen, en ook 's Rijks schatkist, zullen daar wel bij varen en wij zullen hopen, dat de re gering niet teleurgesteld zal worden in de verwachting, dat er weer een gezonde toestand op de coursebanen zal komen. Zuivere sport vormt toch de grond slag voor een bloeiende paardensport waaraan de fokkerij parallel loopt en die fokkerij Is, gezien de exportmoge lijkheden, een zeer belangrijke factor. aMMI Abbekerk, K'dam—Brisbane, 3-4 van Port Said Adinda (t), Miri—Singapore, 2-4 120 mijl zuid-west van Miri Ala- mak, 2-4 van Bremen te Hamburg. Albireo, 3-4 van Bremen naar Hamburg Alblasserdijk", 2-4 van New Orleans naar Londen Aldabi, Buenos Aires R'dam, passeerde 3-4 Vitoria Alphe rat, Buenos Aires—New York 4-4 te Bahia Aludra 3-4 van Bahrein naar Khor- ramshar Amsteldijk. New York—Gal- vestone, passeerde 3-4 Keywest Andijk, 3-4 van Antwerpen te R'dam Arkel- dijk, New Orleans—Antwerpen, passeerde 3-4 Dungeness Averdijk, R'dam—New York, 3-4 van Antwerpen Berkel, Gran- bassam—A'dam of Zaandam passeerde 3-4 Kaap Palmas Bloemfontein. 3-4 van East Londen naar Port Elisabeth Blommersdijk. 2-4 van New York naar Londen Antwerpen en R'dam Borneo, VancouverCalcutta, passeerde 1-4 Sa- bang Breda, 3-4 van A'dam te Ham burg Britsum, 3-4 van Manakara naar Tamatave Buys Ballot, R'dam—Balti- more passeerde 3-4 Wight Ceiebes, 3-4 van Semarang te Soerabaja Cistula (t). 3-4 van Singapore naar Pladjoe Colytto, 3-4 van R'dam te Savona Drene, Java—R'dam, 3-4, 18,30 uur, van Suez Esso Den Haag (t), 2-4 van Aruba naar R'dam Esso Rotterdam (t R'dam— Ras Tanura, 2-4 van Suez Friesland, 3-4 van Soerabaja naar Pladjoe Hedel, 3-4 van St John te Havre Hilversum, 3-4 van Port Bouet naar Libreville Keilehaven, 3-4 van Banda Point naar Pointe Noire Klipfontein, 3-4 van A' dam te Kaapstad Kota Inten, Java— R'dam. passeerde 3-4 4 uur, Perim Leerdam. New YorkR'dam, 2-4 t.e Ant werpen Lekhaven, AntwerpenMonte video, 2-4 van Vitoria Leuvekerk 2-4 van Bombay naar Aleppey Lieve- vrouwekerk, CalcuttaR'dam, 2-4 te Bou- logne Malvina (t) HambleTampico, passeerde 2-4 Miami Manoeran, 2-4 van Colombo naar Bahrein Madoera Java —A'dam, 3-4 te Djibouti Mariekerk, R'dam—Japan 3-4 te Manilla Mataram, R'damJava, passeerde 3-4, 9 uur, Malta 66 IN DE DOOR TJEERD ADEM A ant- „Had u, toen u in de taxi stapte veel geld bij u, mijnheer?" „Ruim vijfduizend gulden", woordde Steensma.- De inspecteur liet een fluittoontje van verrassing horen. „Zo, zo", zei hij, „dan hebben de heren struikrovers een goede slag ge slagen". Hij stond op. „Wij zullen trachten het mysterie te ontraadselen, mijn heer", zei hij. „Als u mij niet méér gegevens kunt verschaffen, zal het een lastige kwestie zijn". Ir. Steensma knikte. „Ik zou u, in verband met mijn officiële functie, willen verzoeken van een en ander geen melding in de dagbladen te laten maken, inspecteur". „Ik begrijp uw bezwarwt, mijuhaer zei de inspecteur. „Ik zal mijn chef verzoeken, de zaak niet in het rap port voor de pers op te nemen". „Ik ben u zeer erkentelijk", zei Steensma vriendelijk. De jonge inspecteur boog. „Ik dank u beleefd voor uw bereidwilligheid, mijnheer", zei hij. „Ik hoop, dat ik u niet te veel vermoeid heb. Zodra wij een spoor van de straatrovers ontdek ken, hoop ik u dat te berichten". Steensma knikte de jonge man vriendelijk toe. Inspecteur Van der Weele maakte opnieuw een kleine buiging en ver liet, op zijn tenen lopend, de zieken kamer. Tegen de tijd, dat de bezoekuren waren verstreken en familieleden, vrienden en kennissne van de patiën ten in bonte groepen corridors en trappen bevolkten op weg naar de uitgang, meldde zich bij de «portier een jonge dame met het verzoek de heer Van Waardenburg te mogen' spreken. Zij had een bouquet in de hand en deelde mede. dat zij een verre tocht g«ma#kt h*d, In de heep neg deze middag bij de zieke te worden toege laten. Door de omstandigheid, dat zij een patiënt uit de eerste klasse wilde spreken, had de portier zich in ver binding gesteld met de hoofdzuster, die enig bezwaar had gemaakt, maar ten slotte toestemming voor een kort bezoek had gegeven, toen de portier nog mededeelde, dat de bezoekster de verloofde van jonkheer Van Waarden burg, freule Tervooren uit Warmond, was. Zuster Blanca besloot zelf de pa tiënt op dit bezoek voor te bereiden. „Er is een verrassing voor u op komst, meneer Van Waardenburg", zei ze met een veelbetekenend lachje. Eigenlijk moest ik vandaag niemand meer bi: u laten, maar voor dit be zoek wil ik natuurlijk graag een uit zondering maken". ..Wie is het, zuster?" informeerde de zieke nieuwsgierig. „Nw verloofde, mijnheer", antwoord de de zuster glimlachend. „Is dat nu geen verrassing?" v«r*«lad- Juist nti hebt U financiële voor lichting nodig. ABONNEERT U OP WEEKBLAD VOOR BEURS, FINANCIËN EN ECONOMIE Bevat o.m. Vragenrubrieken op beleggings- en belastinggebied en iedere week 1 ne koerslijs' VRAAGT GRATIS PROEFNUMMER Kalverstraat 35, Amsterdam Telefoon 32317 (Van onze correspondent te Turijn) Sedert enkele weken wordt de ma chine-industrie van Turijn door een z.g. „Singhiozzo"-staking lamgelegd. Terwijl bij een gewone staking het werk geheel wordt neergelegd, zodat het gedupeerde bedrijf zijn poorten geheel moet sluiten, hebben de Ita liaanse communisten, op staking be lust, iets nieuws verzonnen om de voortgang van de productie tegen te gaan en toch het bedrijf op gang te houden. De nieuwe methode is de Hik- en Snik-staking", een benaming, die wel grappig in onze oren klinkt en die van een zekere galgenhumor van de Italiaanse arbeider getuigt, maar die toch voor de werkgever een minder prettige achtergrond heeft. Immers: de arbeiders onderbreken het werk op last van de communisti sche voormannen twee keer per dag telkens een half uur lang. Tijdens de gedwongen werkpauze hangen de ar beiders met verveelde gezichten in groepen rond en maken op de bezoe ker een nogal neerslachtige indruk. Telkens „maar" een half uurtje lijkt zo te zien onschuldig en zonder al te grote betekenis, maar als het om een bedrijf gaat, dat voor de export werkt en als bet orders betreft, die met de grootst mogelijke spoed dienen te wor den utigevoerd, is zo'n hik- en snik staking bepaald funest. De productie wordt ernstig gehandicapt en de ex port komt in gedrang en daarom is het degenen, die aan de touwtjes trekken te doen. Aanleiding tot deze merkwaardige, maar niettemin fnuikend* staking te VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I 301 m Nieuwsberichten om 6 8 en 11 uur AVRO: 6,15 Tom Erich(piano) 6,30 Voor de Strijdkrach ten 7,00 Pepi 7,15 Achter het voet licht 7,30 Ik zou zo graag.... 7,50 Voor de Wederopbouw 8,05 Westeuro- pees commentaar 8,15 Bonte Dinsdag- avondtrein 9,35 Als ik daar nog aan denk 9,45 Buitenlands overzicht 10,00 Pierre Palla's parade 10.30 Zang- en samenspel 11,15 Gramofoonmuziek HILVERSUM II 415 m Nieuwsberichten om 7 8 en 11 uur KRO; 6,10 Sport- piaatje 6,20 Actualiteiten 6,30 Dr W H C Tenhaeff 7,15 Kamermuzlekgezel- schap 7,45 „Dit is leven" 8,05 Da gewone man 8,12 Gramofoonpiaten 8,30 Lijdensmedidatie 9,30 Radio Phil- harmonisch-orkest. 10,45 Avondgebed 11,15 Gramofoonpiaten VOOR WOENSDAG HILVERSUM I 301 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1 6, 8 en 11 uur VARA: 8,18 Victor Silvester en orkest 12,00 Jan Vogel en zijn orkest 12.38 The Kilima Hawaiïans 1,20 Vincentino 5.15 Me- tropole-orkest 6,20 „Fats Waller (piano) 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,00 Prof Dr E de Vries VPRO: 7,30 Voor de jeugd 7,45 Ds N van Gelder VARA: 8,05 Dingen van de dag 8,20 Promenade- orkest 8,50 „Huwelijk in de schaduw" (hoorspel) 10,00 Malando 10,25 Volks- ilderen 10.45 In de tuin der poëzie 11.15 Bruce Lowe zingt 11,35 Kwartet Jan Corduwener HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7 8 en 11 uur NCRV: 8,15 Muziek bij het werk 11.15 NCRV-koor 4,15 Voor onze jongens en meisjes 6 09 Onze Nederlandse koren en korpsen 6,30 Gramofoonpiaten 6,45 „De kunst van reizen" 7,15 Nieuws uit Indië 7,30 Het actueel geluid 7,45 Engelse lgs 8,05 Programma-proloog 8,15 Lij- denscverdenking 8.45 Omroep-orkest 9,45 „De zee blijft viij" 10,00 Gramo foonpiaten 10,15 Geestelijke liederen 10,45 Avondoverdenking 11,15 Avond. sedert anderhalf jaar met gestegen kosten van levensonderhoud. Turijn waren officieel de hoge, maar De schade voor de Italiaanse volks huishouding, die toch al met te hoge kosten werkt en een bijzonder inten sieve serieproductie bij dalende kos ten Van node zou hebben, is ongetwij feld aanzienlijk. De nieuwe stakingsmethode heeft echter het voordeel voor de arbeiders, dat zij tijdens de staking slechts een gedeelte van hun loon moeten derven, omdat zij tenslotte toch op het werk verschijnen. Evenals de reeds eerder toegepaste „non-collaboratie" is ook de .,hik- en snik-staking" geenszins een manifesta tie van de macht der communistische vakverbonden in Italië. Veeleer gaat het hier om een enigszins vreemde noodsprong, omdat de Italiaanse arbei ders niet meer gemobiliseerd kunnen worden, als zij hun weekloon er ge heel bij inschieten. En de stakingska* van de vakverbonden is leeg.... huidaandoeningen. Doet de jeuk bedaren en doodt de ziektekiemen, zodat de huid zich kan herstellen.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3