Kort Bestek Zaterdag 23 April uitvoering van de grenscorrecties? VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Sultan van Djokja e Batavia Enthousiaste Belgen bereidden Prinses Josephine Charlotte vorstelijk onthaal Dinsdag 12 April 1949 74e Jaargang No. 10554 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Nederlands bestuursapparaat zou 250 man tellen Premier Arnold doet tegen voorstellen Labour Party verloor 362 zetels Nog geen overeenstemming in West Duitsland Weerbericht Forrestal in ziekenhuis „Het zal aan ons niet liggen" Extra verlichting op Koninginnedag toegestaan Einde dezer week eerste besprekingen Bunche bij Gravin Bernadotte Jan Kloosterboer tot Vlz jaar veroordeeld 7000 Londense haven arbeiders legden het werk neer Prins Aschwin naar Amerika Nieuwe rantsoenborsners voor textiel Grote menigte verbrak het politie-cordon Geen vermindering van Amerikaanse bezetting Von Weizsacker schuldig Tankschip op IJselmeer door een vliegtuig opgespoord Vier maanden voor oud-lid van Hoge Raad Regeringscrisis in Griekenland? De honderdduizend eruit BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Directie: BIJLSMA en C. KRAK (MANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm. - Kleine advertenties „Juttertjes"* tot 15 woor den f 1.—. elk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal 4.— by vooruitbe taling, plus incassokosten Volgens de Haagse correspondent van Reuter wordt uit gewoonlük wel ingelichte bron vernomen, dat de wijzigingen aan de Nederlands-Duitse grens 23 April zullen worden uitgevoerd. Heden zouden tussen Engelse en Nederlandse autoriteiten te Arnhem de laatste besprekingen hierover gevoerd worden. In de „zak" bij Sittard, waar de bevolking ongeveer 6.000 zielen telt, zou ongeveer 70 man marechaussee de plaats van de wegtrekkende Duitse functionnarissen en poli tie onmiddellijk innemen. De marechaussee zou vergezeld worden van 80 douanebeambten. Men verwacht, dat met de inschryving van de bewoners on geveer twee dagen gemoeid zullen zyn. Het Nederlandse bestuursapparaat al daar zal naar schatting igeveer 250 man bedragen. Het Duits zal de voertaal blflven op de negen schooltjes in dit gebied, doch er zal een ambulant onder wijzer benoemd worden om in het Nederlands les te geven, aldus de by deze bron verkregen inlichtingen van Reuter's correspondent. Lord Henderson, Brits onderminister van Êuitenlandse Zaken, heeft gisteren op een persconferentie te Düsseldorf herhaald, dat de grenscorrecties pas bij het vredesverdrag definitief zullen worden. Op de vraag, hoe correcties zonder de instemming van de betrok ken bevolking in overeenstemming waren te brengen met internationale beloften, antwoordde Lord Henderson, dat tot aan de ondertekening van een vredesverdrag onderhandeling met de Duitsers mogelijk blijft. De voorzitter van het Britse Lager huis, Morrison, zeide over de correcties, dat het wenselijk was, dat Duitse ver klaringen op het gebied van internatio nale politiek in weloverdachte en dis crete vorm, bewust van verantwoorde lijkheid, werden geuit. Morrison wilde evenwel niet alle Duitse uitingen over de correcties nationalistisch noemen. Het was, zo zeide hij, volkomen begrij pelijk, wanneer Duitse autoriteiten over dit vraagstuk hun mening uiten. Voorstel van Arnold De Landdag van het land Noordrijn- Westfalen heeft zijn goedkeuring ge recht aan een nieuwe verklaring van minister-president Arnold over de cor recties, waarin gebiedsafscheidingen nogmaals worden afgewezen als onver enigbaar met het volkenrecht en met de Europese gedachte. Het Centraal Bureau van de Conser vatieve partij heeft verklaard, dat de definitieve cijfers van de verkiezingen voor de graafschapsraden in Engeland en Wales een winst voor de_ conserva tieven te zi°n gaven van 360 zetels te genover een verlies van 19 zetels. De winst van Labour bedroeg 69 zetels tegenover een verlies van 362 zetels. Volgens de verklaring hebben de con servatieven 225 zetels op Labour ver overd en 11 zetels aan Labour verlo ren. De door de Labourpartij gepubli ceerde definitieve cijfers zijn: verlo ren: 338 zetels, gewonnen: 83 zetels. Bii deze plaatselijke verkiezingen wor den van officiële zijde geen cijfers verstrekt. De hoop der westelijke geallieerden op spoedige overeenstemming tussen de Duitsers over de Westduitse con stitutie werd Maandag door het be stuur van de Duitse sociaal democra tische partij vernietigd De leiders van Dr. Schumachers partij ver klaarden dat het voorstel niet offi cieel naar voren gebracht diende te worden voordat een grotere partij- commissie, waarin alle districtsqrsm- nisaties vertegenwoordigd waren, de gelegenheid had gehad om het op 20 April te bespreken. Tuinbouwconferentie te Londen Van 20 tot en met 22 April a.s. zal te Londen een internationale tuin- bouwconferentie worden gehouden. Tuinbouwers uit Engeland, Frankrijk Nederland, Belgie, Denemarken, Noor wegen, Zweden en West-Duitsland zullen vertegenwoordigd zijn, terwijl Italië, Ierland en de Kanaal-eilanden waarnemers zullen sturen. Het doei van de conferentie is de bestudering van de middelen, waardoor ^e stabili teit van de tuinbouw zou kunnen wor den verzekerd. De laatste maande' hebben Britse tuinbouwers zich be klaagd over de „invasie in Engeland van landbouwproducten, afkomstig van het continent van Europa". herman bouber naar indonesië Met het troepentransportschip „Groo- te Beer" zal Woensdag 13 April voor de Niwin vertrekken het toneelgezel schap Herman Bouber, dat bestaat uit Herman Bouber, Aaf Bouber, Hans Tiemeijer, Ans Koppen, Anny Ver hulst, Aafje Bouber. Cor Witschge Hert Silvester en Bert Minoli. Verwachting, geldig tot heden avond: Overdrijvende wolken velden met overwegend droog weer. Meest krachtige, Westelijke wind, dezelfde of iets hogere tem peraturen dan gisteren. Minister Arnold heeft in deze verkla ring bepaalde concrete voorstellen ge daan. Zo stelde hij voor Duitse hulp te verlenen voor de uitvoering van de IJselmeerwerken en een autoweg aan te leggen door Duits gebied ter verbin ding van de Limburgse mijnstreek met Noord-Nederland. Ook het recht tot exploitatie van kolenlagen zou volgens hem bij verdrag aan Nederland kunnen worden gegeven. Aan de Belgische regering bood Ar nold aan op Duitse kosten een spoor weg op Belgisch gebied te leggen, waar door de verkeersmoeilijkheden in het gebied van Monschau zonder grenscor recties zouden kunnen worden opgelost. James Forrestal, de voormalige Amerikaanse minister van Defensie, is volgens een mededeling van een dok ter van het marine-hospitaal Bethesda te Washington op 2 April in het hospi taal opgenomen. Zijn toestand hield di rect verband met „overmatig drukke werkzaamheden tijdens de oorlog en daarna" Forrestal verkeerde volgens de arts in een toestand van „overver moeidheid". De democratische afgevaardigde John Rankin verklaarde Maandag dat „Forrestal zeer ziek en bij tijden waarschijnlijk aan psychische storin gen onderhevig was". bulgarije verwerpt joegoslavisch protest. Bulgarije heeft een Joegoslavisch protest tegen „grensschendingen van Bulgaarse zijde", waarover in èen no ta van 12 Maart beklag is gedaan, van de hand gewezen. Dr. v. Royen ie Baiavia „Het zal zeer zeker niet aan Neder land liggen wanneer de besprekingen niet tot een goed resultaat zouden lei den", aldus verklaarde dr van Royen bij zijn aankomst te Batavia. „Het feit, dat wy aan de tafel willen zitten, al dus voegde hij er aan toe, is een bewijs van onze hoop en vertrouwen op een goede uitslag. Hiertoe is echter de goe de wil van beide zijden nodig". Op een hem gestelde vraag ant woordde dr. van Royen, dat de duur van zyn verblijf te Batavia niet vast staat, daar deze afhangt van de om standigheden. Op de opmerking, dat de B. F. O. heeft medegedeeld, dat zij niet in de Nederlandse delegatie opgenomen wil worden, zeide dr. van Royen, dat dit hem niet bekend was, doch dat hij hoopte, dat de B. F. O. aan de bespre kingen zou willen deelnemen. „De Nederlandse delegatie te New York is steeds opgekomen voor de rechten van de federalisten", aldus zei de hij. Dr. van Royen zeide verder, het ze ker mogelijk te achten, dat men vol gens de uitgestippelde punten van het reglement tot overeenstemming zal ge raken. Hij verklaarde, dat naar zijn mening de drie punten van het regle ment onderling verbonden zijn hoe wel zij afzonderlijk besproken kunnen worden. Hij deed een beroep op de medewerking van de pers. voor het slagen van de besprekingen. Dr. van Royen werd verwelkomd door vele Nederlandse autoriteiten en de voltal lige U. N. C. I. In verband met de viering van de verjaardag van H. M. de Koningin is door de minister van Economische Za ken bepaald, dat op 30 April a.s. extra verlichting zal zijn toegestaan. Het ontsteken van extra verlichting vóór of na die datum is niet geoorloofd. GEEN UITNODIGING VAN SOWJETUNIE Een communistisch voorstel in het Britse Lagerhuis, dat de regering met andere ondertekenaars de kwes tie zou opwerpen om de Sowjeturve tot toetreding tot het Atlantische Pact uit te nodigen, is doo- de Britse regering verworpen. Het Franse persbureau AFP meldt, dat de sultan van Djokjakarta, die in het Republikeinse kabinet minister zon der portefeuille is, gisteren met het vliegtuig van de unc1 onverwacht uit Djok.ja te Batavia is aangekomen. Hij werd vergezeld door drie Repu blikeinse persoonlijkheden, w.o. de Re publikeinse ministers van openbare werken en verbindingen. Zij werden afgehaald door het Ame rikaanse lid van de UNCI, de heer Merle Cochran Bij zijn aankomst ver klaarde de sultan van Djokjakarta dat hij enkele dagen in Batavia zou blijven voor een oriëntatie, die geen verband houdt met de voorbesprekingen voor de a.s. conferentie. Met hetzelfde vliegtuig arriveerde;) de heren Loah. Latuharhary en Dju wanda, die wèl voor de voorbesprekin gen kwamen. Vernomen wordt, dat Moh. Rum, de voorzitter van de Republikeinse delega tie en Ali Sasroamidjojo Dinsdag in verband met de besprekingen te Bata via zullen aankomen De heren Lei- mena en Natsir zi.in daartoe gisteren naar Bangka vertrokken. In Republikeinse kringen is men van mening, dat de sultan van Djokja zijn denkbeelden ten aanzien van de terug keer van de Republikeinse leiders naar Djokja zal uiteenzetten. Van de zijde van de Commissie der V.N. voor Indonesië verneemt Aneta, dat de voorbesprekingen te Batavia moge lijk einde dezer week zullen aanvangen. Zij zullen dan worden gehouden in Hotel des Indes. Naar aanleiding van het bericht, als zou een vertegenwoordiging der Bijeen komst Federaal Overleg mogelijk in de Nederlandst delegatie worden opgeno men, heeft de voorzitter van de publi- citeitscommissie der BFO verklaard, dat het nimmei in de oedoeling der BFO heeft gelegen, om bij de komende be sprekingen vertegenwoordigd te zijn in de Nederlanose delegatie. (Dit heeft be trekking op de mededeling van dr. Van Royen bij diens vertrek Zaterdagmor gen „dat allereerst beslist zal moeten worden, of een vertegenwoordiging van de BFO in de delegatie zal worden op genomen. ded. ANP). Dr. Bunche, de waarnemende be middelaar van de N.V. in Palestina, is te Stockholm aangekomen, waar hy de gast zal zijn van gravin Est-clle Bernadotte, de weduwe van wijlen Graai Eoike Bernadotte, die in Sep tember van het vorige jaar te Jeru zalem werd vermoord. Onmiddellijk na zijn aankomst te Stockholm bracht Dr. Bunche een bezoek aan het graf van wijlen graaf Bernadotte. De 54-jarige groentenexporteur Jan Kloosterboer uit Sint Pancras, tegen wie 6 jaar was geëist wegens het in be gin 1940 verstrekken aan de Duitsers van gegevens over geallieerde schepen, die de neutrale Nederlandse havens aandeden, is gistermiddag door het Amsterdamse Bijzonder Gerechtshof iot 2'/t jaar gevangenisstraf veroor deeld met aftrek van voorinternering, maar met het recht op beroep in cas satie. Te Londen zijn gisteren 7.000 ha venarbeiders in staking gegaan als protest tegen het ontslag van 33 col lega's. Hierdoor kwam het lossen van 46 schepen op een Zweed en een Panamees na alle Engelse stil te liggen. Ruim 6.000 van de stakers hebben de steun van hun vakvereniging: de nationale bond van havenarbeiders. De anderen behoren tot de transport arbeidersbond, die zijn leden heeft op gewekt aan het werk te blijven. In de middag breidde de stokt ne- zich met ruim 500 man uit en werd het werk op nog 8 schepen gestaakt. Met het lijnvliegtuig van de KLM is prins Aschwin gisteravond naar Ame rika vertrokken, waar hij zijn weten schappelijk werk op het gebied van de sinologie en de Oost-Aziatische cul tuurgeschiedenis kan voortzetten. H. M. de Koningin en Prins Bern- hard deden Prins Aschwin uitgeleide op het vliegveld Schiphol. Belangstel lend informeerden de hoge gasten naai de weercondities en lieten zich aan de gezagvoerder Peetoom voorstellen. In de salon van het passagiersrestau rant voor uitgaande reizigers kregen de hoge gasten de gelegenheid om onge stoord het moment van vertrek af te wachten. Enige minuten over acht, steeg het KLM toestel op. nagewuifd door Koningin Juliana en Prins Bern- hard. Het koninklijk echtpaar vertrok hierna per auto naar het paleis Soest- dijk. Naar wij van het Centraal Distri butiekantoor vernemen, zijn gisteren nieuwe rantsoenbonnen voor textiel in gebruik genomen. Deze nieuwe bonnen dragen het kenmerk „G 81" De oude bonnen met de opdruk ,.E 81" blijven tot nader order geldig. Lenstra speeit Woensdag niet Naar wij vernemen heeft Abe Len stra de wens te kennen gegeven niet opgesteld te worden in het Zwaluwen elftal, waarin hij voor de wedr-trijd tegen de Rode Duivels WoensHav 13 April te Rotterdam als midvoor was gekozen. Lenstra voelde zich Zondag j.1 in de kampioenswedstrijd tegen AGOVV te Apeldoorn niet geheel f't Hij had last van griep gehad en hii is bevreesd, dat, indien hij Woensdag weer speelt, hij zijn physieke krach- ten zal forceren. Er is nog niet be sloten wie als plaatsvervanger tegen de Belgen zal meespelen. Vier Zwitsers in de ronde Naar wij vernemen zijn thans ook 4 Zwitserse renners gecontracteerd voor de Ronde van Nederland, die, zoals bekend, van 6 tot'15 Mei a.s. gehouden zal worden. Naast Gottfried Keiler, die pas nog in de wegwedstrijd Milaan— San Remo tot de grote uitblinkers be hoorde, zijn ditmaal de gebroeders Weilenmann geëngageerd. Dit gerouti neerde drietal wordt aangevuld met de jeugdige Bosschart, de Zwitserse ont dekking van het seizoen 1949. niE MENEER van de distributie maakt het maar weer goed met u, vriendinnen! Vlak voor Pasen nieuwe textielbonnetjes geldig verklaard! En nou allemaal op 'n drafje naar dat lek kere zomerjurkje en die lollige fingertip. Heel 't Hollandse vrouwendom met Pa sen in de ruisende nieuwigheid. Wij zullen wel kijken. En betalen. Nietwaar., mannen broeders. In Zuidslavie krtj gen ook de mannen een mooi pak an als ze mijnwerker zijn tenminste en als ze voor een jaar bij-tekenen. Blauw uniform met veel goud. De insecten gaan zich teweer stellen tegen het poeier, dat hun ondergang beoogt. Hoe meer het spul gebruikt wordt, hoe ster ke- het geslacht wordt In Nieuw Zee land worden de huisvliegen bullen van kerels! Engeland zit te prakkizeren wat er gebeuren moet met het afval van de atoomfabriek, die in de Miö lands werkt. In de zee gooien kan niet. want dan gaat de haring dood aan radio-actieve dinges. JEREMIA BLOM, geïnspireerd door de verslagen over grote geldsom men die vertotood worden, bereidt een iiniiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiii!iiiuiii;iii:>iiiii.,i.i„. .i'llllllllllllllllllilll.llllilllllllSIINIII rees met bokkenwagens voor, afgewis seld door harddraverijen voor juffies met kinderwagens. Minister Mansholt zal het overwegen. In Washington zijn de zetters der dagbladen in stakine gegaan. Er verschijnen geen kranten. Bijgevolg vertonen zich veel apen met vrije tijd in de straten. De Grote Beer, die op 13 dezer naar Indonesië Liefste, ik heb zo'n dot van een zomerjurkje gezien en nou de distributie het goed vindt, zul jij toch ook wel ja zeggenf vertrekt, legt op de 21ste aan in Port Said; wie de jongens daar graag met een brief wil verrassen moet zorgen dat hij de 14e in de bus ligt. O Luc van Dam, die in Parijs bij een bokswed strijd zijn achillespees blesseerde, komt dezer dagen per auto in het vaderland: zijn vrouw zal achter het stuur zitten want Luc moet het been rechtuit hou den. Aldus meldt ons, volkomen serieus, het ANP QF HET IN DE BENELUX zit is moeilijk uit te maken, maar een televisie-amateur in Antwerpen slaagde er in een uitzending van Philips op te vangen. En 't was schoon, zunne! O In Den Haag bracht de collecte voor de Emmabloem ruim een kwart ton op. En da's ook ïchoon! Weinig schoon zijn de berichten uit Indonesië. In Brebes werd een ziekenhuis overvallen en ge plunderd; in Sentong werden twee in landse ambtenaren ontvoerd; in Besuki werd een betonnen brug opgeblazen en bij Malang haalden de guerrilla-jongens hetzelfde grapje uit. Aan de Noordkust van Java zijn 42 gevallen van pokken gaaonrUtasrd. Prinses Josephine Charlotte, de dochter van de te Pregny (Zwitser land) verbiyvende Belgische Koning, is gisteren te Brussel aangekomen, waar zij enkele dagen zal doorbren gen by Koningin-moeder Elisabeth op het kasteel te Lacken. De prinses werd een vorstelijk onthaal bereid. Zaterdag was de thans 21-jarige piinses te Luxemburg aangekomen, Waar zij te gast was op het kasteel van de Groothertogin te Fischbnch. Ongeveer een uur voordat de prin ses te Brussel arriveerde, verbrak een menigte, toen iemand uitriep „daar komt ze", het politiecordon vooi; het kasteel. Vrouwen gilden en vele men sen werden onder de voet gelopen. Kinderen werden tegen de hekken van het kasteel platgedrukt. Toen de prinses in haar auto arriveerde, was de orde nog niet geheel hersteld en moest de politie 20 minuten lang vechten om een weg voor haar te ba nen naar de toegang tot het kasteel. De menigte drong op achter de auto en ongeveer 500 personen wisten de binnenplaats te bereiken tot aan de trappen van het paleis. Velen wierpen bloemen naar de auto op haar tocht, van Luxemburg naar het kasteel te Laeken. Royalistisch gezinden verzamelden zich aan de grens en riepen om de terugkeer van de koning. Er werden vlugschriften verspreid met de uitnodiging prinses Josephine Charlotte een vorstelijke ontvangst te bereiden. r Gisteravond zou de prinses in het Paleis voor Schone Kunsten te Brus- Volgens inlichtingen, die gisSeren pas bekend zijn gemaakt, heeft de Amerikaans* minister van het leger. Kenneth Roijall op 7 Maart voor de commissie voor de toewijzingen van het Huis van Afgevaardigden gezegd, dat leiders van sommige Westeurope- se landen hadden aanbevolen de Ame rikaanse troepen in Europa te ver sterken. Roijall zei niet welke landen dit hadden gevraagd Hij voegde aan zijn verklaring toe, dat de V.S. niet van mening zijn, dat de Amerikaanse troepen in Duitsland in de nabije toe komst kunnen worden verminderd. „Elke poging om militaire aspec ten te verwaarlozen en zich geheel te verlaten op economische steun is ge heel onrealistisch" zo zei hij. „Zelfs wanneer de Duitsers zich zelf weer gaan regeren zou de nood zaak van bezettingstroepen nog aan zienlijk Zijn". Een Amerikaans tribunaal voor oorlogsmisdaden te Neurenberg heeft Ernst von Weizsacker, de vroegere ..SÏaatssekreta van het Duitse mi nisterie van buitenlandse zaken en gewezen diplomatiek vertegenwoordi- grpr k)fi hf> vonden aan deelneming aan de orga nisatie en voorbereiding van de Duit se invasie in Tsjeohoslowakije. Nog 20 andere gewezen diplomaten staan in dit „proees-Wilhelmstrasse" te recht, dat het dertiende en laatste oroces tegen om-logsmisdadlgers te 17IS. Von Weilzsacker is op alle acht punten der beschuldiging schuldig he- vonden. Naar verwacht wordt zal het voorlezen van het requisitoir vier da gen in beslag nemen. De vonnissen zullen Donderdagavond worden uitge broken. sel een uitvoering bijwenen van de Matthaus-Passion. Toen men ver aam, dat de prinses bij de voorstel ling aanwezig zou zijn, werden de lo ketten voor de plaatskaarten be stormd en was de zaal binnen een uur uitverkocht. In het Paleis van Schone Kunsten werd de prinses begroet met een mi nutenlange ovatie. Daarna zetten de aanwezigen de Brabangonne in. Velen konden hun tranen niet bedwingen bij de plechtige slotwoorden „Le roi, la loi, la libertéê („De Koning, de Wet, de Vrijheid"). Prinses Josephine Char lotte dankte vanuit de koninklijke loge met dezelfde natuurlijke minzaamheid, die haar moeder zo geliefd maakte. Nieuwe chauffeursdiploma's Binnenkort is de instelling van nieuwe vakdiploma's voor beroeps chauffeurs ter vervanging van het te genwoordige „groot-cbauffeursdiploma" te verwachten. Deze vakdiploma's ko men tot stand door samenwerking van de verkeers- en vervoersbonden, de werknemersorganisaties in verkeer en vervoer en het ministerie van verkeer en waterstaat. Op korte termijn wordt een definitieve beslissing genomen. De betreffende diploma's worden vooralsnog niet verplicht gesteld. De vaktechnische kant moet het belang rijkste worden geacht Gestreefd wordt naar goed. bedrijfszeker vervoer met werkkrachten, die hun vak terdege verstaan. Naar.de mening van deskundi gen kan de veiligheid van het verkeer hierdoor terdege bevorderd worden. Het pact bij het congres Naar officieel is medegedeeld, wordt verwacht, dat het Noord-Atlantisch pact heden aan het Amerikaanse Con gres zal worden voorgelegd. Charles Ross, Truman's" perssecretaris, zeide, dat de boodschap van de president, die bij de indiening zou worden voor gelezen. slechts betrekking zou heb ben op het verdrag en niet op het be wapeningsprogram voor W.-Europa. hoger beroep aangetekend door „les lettres francaises" Kravchenko's tegenstanders in het proces tegen „Les Lettres frangaises", Ar.dre Wurmser en Claude Morgan, hebben hoger beroep doen aantekenen tegen de drie vonnissen, die op 4 April tegen hen zyn uitgesproken. Een tankscheepje van 110 ton, de „Taf V" van de Verenigde Nederlandse Tankrederij in Rotterdam, dat op weg van Londen naar Amsterdam in de stormnacht van Vrijdag op Zaterdag op het IJselmeer was losgeslagen en daarna spoorloos was verdwenen, is dank zij vliegtuighulp teruggevonden. Het olietankschip „Taf V" had het in destormwind hard te werd, nadat het op drift het laatst gesignaleerd Daarna hoorde of zag meer van, zodat men vreesde. De rederij stelde zich Zaterdag direct in verbindin met Aero Holland op Ypenburg bij den Haag, charterde een vliegtuig om een onderzoek in te stel len en reeds in een uur tijds, nadat de piloot in de buurt van Marken had ge kruist, vond men de „Taf V", 12 km uit de kust, bij Huizen terug. Het schip lag, voor anker naast een Belgische Rijnaak. verduren. Het geraakt was, bij Marken, men er niets een ongeluk Het Amsterdamse Gerechtshof heeft het oud-lid van de Hoge Raad der Nederlanden mr. W. M. A. Weitjens, wegens omkoping van ambtenaren veroordeeld tot 4 maanden gevange nisstraf. Mr. W. had, teneinde een onder houd te kunnen hebben met de ban kier Repgolz, die toen als politiek de linquent opgesloten was in een schbol- gebouw te Amsterdam, in 1946 een bedrag van f 5000 doen uitkeren aan eer. oud-rechercheur van de Centrale Vermogens Opsporingdienst, die op zijn beurt weer' twee nog in dienst zijnde rechercheurs bedragen van f 500 en f 750 had gegeven. De eis was eveneens vier maanden gevangenisstraf Griekenland wordt met een politie ke crisis bedreigd, die tot een splitsing 'n het 2'a maand oude coalitiekabinet zou kunnen leiden, aldus meldt Reuter uit Athene. Markezinis. minster zonder porte feuille, wordt er namelijk van be schuldigd betrokken te zijn bij een de- viezensmokkelaffaire. Op grond hier van heeft Diomedes, plaatsvervangend minister-president, hem verzocht uit het kabinet te treden, totdat het ge recht uitspraak heeft gedaan. Diome des heeft de steun van drie ministers, onder anderen van Tsaldaris Naar ver luidt weigert Markezinis af te treden. Volgens welingelichte kringen is ko ning Paul tegen een splitsing of crisis tijdens de heersende noodtoestand in Griekenland De 100.000.is gevallen op 9956. De 100.000, die Maandag uit de Stsatslote^ijbus is gekomen, is in Apeldoorn gevallen. De collectrice mevrouw de weduwe A. M. van Twisk-Goudkade heeft het gelukkige nummer verkocht in een half lot en tien twintigjes. Grieks schip weer vlot De „Agioi Victores", het 7000 ton metende Griekse schip, dat Vrijdag avond 1.1. bij Schiermonnikoog strand de, is gisteren door de „Holland" van de redery Doeksen weer vlot gesleept. Toen de wind gisteren eindelijk uit de gewenste hoek kwam nam de „Hol land" met goed gevolg zyn kans waar. driejarig jongetje doodgereden. Gistermorgen liep de driejarige R. van Willigen te Amsterdam met zijn moeder op het trottoir op de Rozen gracht. Plotseling rukte het kind zich los en rende tussen enkele auto's door de straat over. Het knaapje werd door een passerende vrachtauto overreden en was op slag dood. DE EERSTE ASPERGES Gisteren zijn in Bergen op Zoom de eerste asperges gestoken en ter veiling aangevoerd. Het betrof echter nog slechts een bosje van 7'/i ons dat voor de prijs van 42 cent per ons geveild werd.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1