Kort Bestek Merle Cochran opent Donderdag de conferentie te Batavia VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Indonesië op de agenda van de U.N.O. Texfiel blijft op de bon Nieuw vermaan van Generaal Spoor Staking der Londense bootwerkers uitgebreid tot 14.000 stakers Woensdag 13 April 1949 74e Jaargang ëo. 10535 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Rum gearriveerd Moh „Telegraaf'-personeel is het wachten moe Autodiefstal leidt tot Wild West-drama Weerbericht Acht jaar geëist tegen Poolse messensteker Levenslang geëist wegens moord op taxichauffeur. Ook de maak-Mindszenty in behandeling „Zorgt voor recht en veiligheid' Zwitserse legerpatrouille vermist Nationalisatie-program van de Labour-party Vijftig schepen wachten op lossing Regering verontrust Sjanghai voor 6 millioen pond verkocht? Gevallen in Indonesië Doodstraf geëist voor Haags politie-agent EE,N Amerikaanse oudstrijder, Po- lowsky geheten, richt zich per manifest tot de volkeren, om d« 12e April te gaan vieren al« de dag, waarop BIJ een kinderfeest in Assen werd een revue opgevoerd, waarin de bekende heer Klaas Vaak ten tonele verscheen met een vlassige, lange baard en een brandend kaarsje. In de hitte van het spel hield Klaas de kaars on der zijn sik en terwijl de moeders een gegil aanhieven ging de baard in de fik. Een lid van de vrijwillige brand weer (koelbloedig als steeds) greep in en doofde de vlammen. In Belgie zoeken de socialisten en de katholieken ruzie over de vraag, of koning Leopold 6 millioen francs méér dan totdusver uit de staatskas moet hebben. Het le ven is duur. ook voor vorsten. Mieke Melcher (van: hoe is de stand?) en Net- iy Rosenveld, omroepsters van deAvro. zijn per KLM naar Indie gegaan om de troepen prettig bezig te houden. Laat het einde smakelijk zijn. In Am sterdam werd een darmbewerker ge arresteerd, die vet te koop aanbood. Hij had het gestolen van het Zaandam- se abattoir en vervoerde het in hoge laarzen, die hij over zijn blote voeten droeg. Eet ie! Truman legt het Pact aan de Senaat voor „Een groie vooruitgang'' Een duivelsplan met Joodse kinderen BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A KAPTEIN Directie: j BIJLSMA en C. KRAK mimm courant TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm. - Kleine advertenties .„Juttertjes") tot 15 woor den Lelk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal 4.— bij vooruitbe taling, plus incassokosten De heer Cochran, voorzitter van de week van de Commissie van de V. N. voor Indonesië, zal de openingszitting van de besprekingen tussen de Neder landse delegatie en de Republikeinse delegatie presideren. De opening zal plaats hebben op Donderdag des voor middags half elf plaatselijke tijd. Bovenstaande werd medegedeeld In een communiqué van de IJNCI. Als voorzitters van de delegaties zullen optreden dr. van Royen en Mo hammed Rum. Moh Rum gearriveerd. De heren Moh Rum en Ali Sastroa- midjojo zijn gistermiddag met het vliegtuig van de UNCI uit Bangka te Batavia aangekomen in verband met Paroolen „Trouw" in moeilijkheden Van de zijde der beide dagbladen „Het Parool" en „Trouw" deelt men mede: „Tengevolge van tegenwerking door het technisch personeel van de onderneming „De Telegraaf", dat in de mening verkeert dat herverschijning van „De Telegraaf" en „De Conrant- Het Nieuws van den Dag" door „Het Parool" en „Trouw" wordt belemmerd, is het deze laatste dagbladen, die in het gebouw van de voormalige „Tele graaf" worden vervaardigd, onmoge lijk op normale wijze te verschijnen. De beheerder van de onderneming ,.De Telegraaf", mr. H. Westermann en de erven Holdert zijn deswegen door de stichting „Het Parool" en de N.V. Dagblad Trouw in gebreke ge steld en de regering is op de hoogte gebracht van de in deze bedrijven ont stane situatie tengevolge van deze actie. Het Parool zowel als Trouw wend den zich gisteren elk met een speciale editie, die in een ander dagbladbedrijf is vervaardigd, tot hun lezers, tenein de dezen in te lichten over de achter grond van de moeilijkheden, waarin hun bladen thans door de houding van het personeel van de voormalige Tele graaf geraakt zijn. Van heden af zullen Trouw en Het Parool met nooduitgaven verschijnen, daartoe door Amsterdamse collega dagbladen in staat gesteld". Gisteravond omstreeks half tien heb ben twee 18-jarige jongens F. van S. uit 's-Graveland en L. D. uit Naarden in Naarden een nieuwe Skoda perso nenauto gestolen. De diefstal werd onmiddellijk be merkt. Een motorrijder van de rijks politie ontdekte de Skoda op de Mer- wedebrug. De pogingen om de wagen te doen stoppén mislukten en weldra schoot de Skoda met een formidabele snelheid, achtervolgd door de agent op de motorfiets, in de richting Amster dam. Door de politie werd verscheide ne malen op de vluchtelingen gescho ten. Bij de Hakkelaarsbrug trachtte de wagen een bocht te maken. De be stuurder verloor de macht over het stuur en de auto sloeg viermaal over .de kop. De twee inzittenden vlogen er uit en zagen geen kans meer te ont snappen. Zij bleken bovendien schot wonden te hebben opgelopen. Van de auto is niet veel meer over dan een hoop verwrongen 'staal. Spoedige opheffing van de Berlijnse blokkade Volgens de Berlijnse correspondent van de „Daily Mail" bestuderen hoge geallieerde functionarissen in Duitsland thans berichten, „die op de mogelijkheid wijzen van een spoedige opheffing van de Sowjetrussische blokkade van Ber lijn". VRACHTAUTO MET ARBEIDERS IN DIJKSLOOT GEREDEN Gistermiddag ra,akte aan de Nauer- nasedijk in Westzaan een militaire auto met arbeiders in de evenwijdig lopende dijksloot. De chauffeur, een militair uit Halfweg, en de zes arbei ders mankeerden niets. Met een nat Pak en enige lichte verwondingen wisten ze op het dak van de auto te kruipen, vanwaar zij via een neerge legde balk de wal konden bereiken. Weersverwachting, geldig tot he denavond: Over het algemeen veel bewolking met nu en dan enige regen of motregen. Matige tot krachtige wind, hoofdzakelijk tussen West en Zuidwest. Weinig verandering van temperatuur. de voorbereidende conferentie. Op de vraag, of en wanneer hij resultaat ver wacht, antwoordde Moh Rum dat, wanneer de besprekingen tot resultaat leiden, dit spoedig zal zijn. Een aantal Republikeinse autoriteiten, de heer Cochran en enige andere vertegen woordigers van de UNCI waren ter begroeting op het vliegveld aanwezig. Het kantoor van de Republikeinse de legatie zal zijn gevestigd aan het Ko ningsplein Zuid 4, het voormalige ge bouw van het Rode Kruis. Acht jaar met aftrek van voorarrest requireerde de officier van Justitie bij de Amsterdamse Rechtbank, mr. L. H. Feitsma, wegens doodslag tegen de 24-jarige Pool Joseph P., die er kende in de nacht van Zaterdag 2 op Zondag 3 October van verleden jaar in de Rustenburgerstraat te Amsterdam zijn vriend, de 26-jarige scheepsbouw- arbeider Jan de Weyer met een tot dolk geslepen broodmes te hebben doodgestoken. De verdediger las o.a. een brief voor, die de getroffen familie De Weyer aan de verdachte had geschre ven, nadat deze in arrest was gesteld. Daarin stond: „Beste jongen, slecht ben je in geen geval. Er is veel kracht voor nodig om de straf met geduld te dragen. Wij vergeven je je daad van ganser harte, al valt ons dat moei lijk". De verdachte barstte bij de voor lezing van deze brief in tranen uit. Uitspraak in deze zaak volgt op 26 April a.s. Op de avond van 18 November 1947 werd op de Rijksweg Den HaagAm sterdam ter hoogte van het viaduct te Sassenheim door de Rijkspolitie een verongelukte Chevrolet gevonden, waarin zich het lijk van de 62-jarige taxichauffeur A. G. Globus uit Rotter dam bevond. Uit het onderzoek bleek, dat deze man door een revolverschot van het leven was beroofd. Verdacht van deze moord werden de 25-jarige H. B. en zijn 17-jarige broer gearres teerd. De 25-jarige H. B. bekende de moord te hebben gepleegd. Tegen hem werd levenslange gevangenisstraf ge ëist. De zaak tegen zijn 17-jarige broer werd met gesloten deuren behandeld. Belgische Kamer verwelkomt Josephine Charlotte Frans Cauwelaert, de voorzitter van de Belgische Kamer van Afgevaardig den, heeft bij de opening van de ver gadering gisteren een welkomstadres aan prinses Josephine Charlotte, de 21- jarige dochter van Koning Leopold voorgelezen. Alle afgevaardigden, be halve vier socialisten en een commu nist, stonden op en applaudiseerden. De kleine Kathy Fiscus, een 3%-jarig meisje uit San Marino (Cal.) viel in een onbewaakt ogenblik in een 40 meter diep boorgat, van 35 cm. door snede. Om haar te redden wilde men eerst een slangemens in de put doen afdalen, maar dit plan werd opgegeven, aangezien men vreesde, dat de luchttoevoer dan geheel zou worden afgesneden. Tenslotte werd besloten het kind uit te graven, maar de redders kwamen te laat; het meisje bleek reeds te zijn overleden. Onder het licht van schijnwerpers doen de graaf machines hun reddingspogingen. De Algemene Vergadering van de V. N. heeft Dinsdagmiddag in plenaire zitting besloten de Indonesische kwestie op haar agenda te plaatsen. Dit besluit werd genomen met 41 tegen 3 stemmen, bij twaalf onthoudingen. Tegenstemden Nederland, Belgie en Zuid-Afrika. De landen, die zich van stemming onthiel den, waren: Frankrijk, Groot-Brittannie, Griekenland, Luxemburg, Noorwegen, Peru, Zweden, Turkije, Venezuela, Ar gentinië, Denemarken en de Domini caanse Republiek, De Nederlandse bond van detailhan delaren in textiel en modeartikelen „Demotex" deelt medé, dat de mi ni ster, in antwoord op het door de bond aan hem gezonden telegr'am mededeelt, dat hij geen termen aan wezig acht voor afschaffing van de textieldistributie. Naar eerst thans blijkt uit het week blad voor de Nederlandse strijdkrach ten in Indonesië „Wapenbroeders" heeft de legercommandant, lt-generaal Spoor op 24 Maart een dagorder aan de troe pen in Indonesië uitgevaardigd, waarin hij o.m. zegt, dat ondanks zijn waar schuwingen en zeer pertinent gestelde opdrachten, dat elk militair van het leger in Indonesië zich onder alle om standigheden heeft te gedragen als een goed soldaat betaamt in zijn behande ling van gevangenen en in zijn optre den tegen verzetslieden, in zijn omgang met de bevolking en ten opzichte van de eigendommen van anderen, hem toch nog telkenmale vermeende klach ten over door militairen gepleegde mis dragingen bereiken. „Ik wens hier dadelijk aan toe te voegen, aldus generaal Spoor, „dat vele van deze klachten bij nader onderzoek blijken te berusten op „geruchten" en vaak slechts een kern van waarheid bevatten doch schromelijk overdreven zijn, dan wel geheel uit de lucht ge grepen. Doch dit neemt niet weg, dat ik mij niet kan losmaken van de ge dachte, dat er toch gevallen zijn, waar in door enkelingen somtijds wordt op getreden op een wijze, welke ontoe laatbaar moet worden genoemd. Een Zwitserse legerpatrouille, die deelnam aan manoeuvres in gletsjer- gebied bij Zermatt en uit drie man bestaat, wprdt vermist, Twee hulp patrouilles zijn uitgerukt en leger vliegtuigen zoeken het gebied af, die voedsel laten vallen voor de hulppa trouilles. De patrouille wordt sinds Zondag vermist. HONGAARS PARLEMENT ONTBONDEN AFP meldt, dat het Hongaarse par lement heden is ontbonden. De nieu we Hongaarse Kamer zal 8 Juni bij een komen. Ik wil hier in dit verhand nogmaals aanhalen, hetgeen ik in mijn laatste dagorder van 18 December 1948 tot u zeide: „Beseft, dat gij geen krijgsvolk zijt, doch brengers van recht en vei ligheid aan een bevolking, die reeds te lang zuchtte onder terreur en onder drukking. Verlicht haar noden, ver meerdert deze niet. Onthoudt u van elke daad, die niet de toets van een scherpe critiek zou kunnen doorstaan. Zijt beslist doch tevens menslievend en ontziet andermans eigendom." Gij hebt in de afgelopen maanden getoond uw taak uitnemend te begrij pen en gij hebt deze op bewonderens waardige wijze uitgevoerd. Zorgt dat op uw prestaties geen smet wordt ge worpen als hiervóór bedoeld en die de soldaat onwaardig zijn". Tevoren was een voorstel van Noor wegen, om het besluit op te schorten in verband met de komende onderhande lingen te Batavia, verworpen met veer tig tegen tien stemmen, bij zes onthou dingen. De Algemene Vergadering aanvaard de eenstemmig de aanbeveling van de agendacommissie om de Indonesische kwestie te verwijzen naar de politieke commissie nummer een, tenzij deze commissie wegens tijdgebrek de kwes tie aan de commissie ad -hoc zou moeten overdragen. De Algemene Vergadering besloot voorts de, bespreking van de jongste r ocessen tegen de Hongaarse primaat kardinaal Mindszenty en tegen de 15 Bulgaarse predikanten op haar agenda te plaatsen. De stemverhouding was 30 vóór, 7 tegen, 20 onthouding. Voor het debat protesteerden Hongarije en Bul garije telegrafisch tegen het voorstel tot bespreking. Denemarken, Noorwegen, IJsland e.r Zweden maakten bekend, dat zij niét voor bespreking waren. In een manifest van dertig pagina's heeft de Britse Labour-partij een uit eenzetting gegeven van de nationali- satieplannei in Engeland, het tweede zogenaamde vijfjarenplan. Het manifest is genaamd „de Labour-partij gelooft in Engeland" en het vervatte program moet nog voorgelegd worden aan de nationale partij-conferentie in Juni. Onder meer wordt voorgesteld de na tionalisatie van verzekeringen, de sui- kerfabricage en de raffinaderijen, de cementindustrie, de watervoorziening en de nationalisatie van alle „geschikte mineralen". De scheepsbouw- en reparatie-indus trie wordt gewaarschuwd, dat niet ge aarzeld zal worden „tot de nodige stappen" over te gaan, indien het par ticuliere initiatief faalt, „opdat deze belangrijke bron van inkomsten nooit meer verwaarloosd zal worden". Een dergelijke waarschuwing wordt tegen de chemische industrie gericht. De chemische industrie speelt een mach tige rol in de nationale economie, al dus het manifest. De staking der Londense bootwer kers heeft zich uitgebreid, als gevolg van het feit dat ongeveer 3000 andere leden van het algemene vakverbond van transportarbeiders zich bjj de sta kers hebben aangesloten, wier aantal daardoor op 14.238 is gebracht. Op 50 in de havens liggende schepen waaronder er 14 zijn. die levensmid delen aan boord hebben wordt in het geheel niet gewerkt en op vijf andere gedeeltelijk. Voor uitvoer bestemde goederen sta pelen zich in de havens op. De stag natie in het lossen en laden der goe deren in de Londense havens verwekt enige ongerustheid in regeringskringen. Nader wordt gemeld, dat het bestuur van het Britse nationale vakverbond van havenarbeiders een verklaring Bankiers te Sjanghai zijn bereid de communisten een bedrag van 6.250.000 pond sterling te betalen als deze de stad niet bezetten, zo wordt in onbe vestigde berichten gezegd. In gewoon lijk welingelichte kringen werd ver klaard, dat de communisten het aan bod hadden aanvaard en dat een kwart van de som reeds was betaald. Volgens pro-regeringsberichten uit Nanking zijn de aanvallen van de communisten op de vijf resterende re- geringsbruggehoofden aan de noorde lijke oever van de Jangtse tot stilstand gekomen. Te Nanking overleggen re geringsleiders, of zij al of niet zullen voldoen aan de communistische eis tot het verlenen van overtocht over de Jangtse. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Koninklijke Marine: Mar. 2 Z. M. W. G. Govers uit Haarlem. Koninklijke Landmacht: Sold. W. J. Bink uit Gilze-Rijen. Sold. H. G. Schansert, uit Almelo. Huzaar C. Slabbekoorn, uit Heienoord (Z.-H.) Korp. J. H. M. Wulms, uit Odilienberg (L.) Huzaar le kl. J. G Bloemsma, uit Hil versum. Sold. le kl. P. H. Peulen, uit Belfeld (L.) Sold. le kl. J. Seekles, uit Breskens. Majoor H. J. Balfoort, uit Haarlem. Sold. P. Dijkhuizen, uit 's-Gravenhage. Sold. le kl. H. Hulst, uit Staphorst. Sold. L. A. van den Oord, uit Kerkdriel. Sold. G. B. Schurink, uit Losser (O.) Sold. A. van der Zeeuw, uit Leiden. Sold. le kl. J. D. Posthuma, uit Roer mond. Korp. J. van Polanen Petel, uit Drie bergen Rijsenburg. De procureur-fiscaal bij het Bijzon der Gerechtshof te Den Haag heeft de doodstraf geëist tegen Verbaan, agent van politie te 's-Gravenhage, die tus sen Juli 1943 en Mei 1945 als politie beambte gedetacheerd was hij de, Sipo en de S.D. Hem was ten laste gelegd dat hij in die hoedanigheid 114 perso nen had gearresteerd of helpen ar resteren, waarvan 30 niet zijn terugge keerd en in vele gevallen dit optreden heeft gepaard doen gaan met mishan delingen. Voorts werd hem ten laste gelegd, dat hij gelden en goederen van Joodse arrestanten in beslag heeft ge- romen. p|ET was gisteren een rare dag in de krantenwereld. Parool en Trouw, die in de Lebensraum van De Telegraaf zitten, gingen de narigheden van de inwoning ondervinden en ver schenen in pamfletvorm. De een drukte aan ,je El^e (je hand reikten. Het was immuunminiiiiiiih in 1945 Amerikanen en Russen elkaar een hoofdartikel over de beruchte Jo denster af en de ander een briefkaart van wijlen Colijn, maar beide waren het er over eens, dat het Telegraöf-per- op 'n plaats, waar tvveeduizend Duit sers door granaatvuur waren gedood. Er lag een kind bij, met een pop in de armen gekneld. Daar zwoeren Rus- len voor eeuwig en altoos moesten wor- den uitgebannen uit het leven der vol- Trouwens, ook dichter in de jieren ,-j Voor de eerste maal heeft was t niet al boter totdeboóm. jg Oostenrijkse regering dit jaar de soneel is opgejutterd tot sabotage. En sen en Amerikanen, dat zulke gruwe- dus gaan we, vier jaar na de bevrij ding, weer eens gezellig in de modder baaien buurt was De apen waren de kluts kwijt vanwege een textieleend, die in de Haagse vij ver was opgelaten en die te laat werd teruggeroepen. Alle vrouwen blij met 'n dooie mus. Ons medeleven. En hart grondig excuses. Die punten komen tóch, mevrouw, al is het dan wat later Erger is in ieder geval wat er in de kerk van Marion (VS) gebeurde. Daar ontplofte tijdens de dienst de ketel van de centrale verwarming; de kerk stortte in en tientallen werden onder het puin bedolven. Helaas zijn er tien doden te betreuren. Als ik het goed begrijp, willen de Duitsers óns corrigeren in ons «igen lattd. bevrijding van Wenen door het rode leger niet officieel herdacht. „Het heeft geen politieke betekenis" is er bij ge zegd. Voor 't geval u zulks soms mocht vermoedenIn Oldenburg lijden 150 Duitsers aan paratyphus. heeft uitgegeven, waarin gezegd wordt: „De staking in de Londense havens, welke geïnspireerd is door het natio nale vakverbond van havenarbeiders en die door de communisten wordt uit gebuit, vormt een bedreiging van de welvaart en de stabiliteit van het land. De buitenlandse handel van het land en het welzijn van zijn bevolking, die voor het handhaven van zijn levens standaard afhankelijk is van de invoer van grondstoffen en levensmiddelen wordt door de staking in gevaar ge bracht". Vier vertegenwoordigers der stakers zijn gisteren uit Londen naar de ha vens van Huil en Liverpool vertrokken, teneinde onder de bootwerkers aldaar steun te zoeken voor de staking. De minister van Arbeid, George Iisaacs, beschreef de staking der Lon dense bootwerkers als een „uitdaging aan de autoriteiten". Hij deelde het parlement mede, dat de staking „onge twijfeld werd geïnspireerd door motie ven, die in strijd waren met alle be langen van de bootwerkers zelf en van het publiek". President Truman heeft gisteren het Noordatlantisch' pact ter ratificatie aan de Senaat toegezonden. In de begeleidende boodschap zeide Truman, „de landen van het Noord atlantisch Pact hebben gezien dat plechtige overeenkomsten, die bedoeld waren om de vrede en de rechten der van deze landen door terreur en on een werden gebroken en dat de volken van heze landen door terreur en on derdrukking van hun vrijheid werden beroofd. Zij zijn vastbesloten, dat hun landen niet, een voor een, hetzelfde lot zullen ondergaan". Ofschoon het Atlantische Pact „slechts een stap hoewel een grote op weg naar vrede is", zeide Tru man, dat geen alleenstaande daad, hoe belangrijk ook, tot de vrede zal leióen. „Wij moeten geduldig en zorgvuldig blijven werken en voortgaan met practische en realistische stappen naar gelang van de omstandigheden en ge beurtenissen, die zich dan zullen voor doen, om het bouwwerk van de vrede hecht en innerlijk gezond te maken". In de overtuiging, dat het Noordat- lantische Pact een grote vooruitgang betekent bij het in vervulling doen gaan van de onbedwingbare wens van het Amerikaanse volk, dat een recht vaardige en duurzame vrede worde bereikt, verzoekt Truman het advies en de toestemming van de Senaat tot de ratificatie ervan". Het Amerikaanse tribunaal voor oor logsmisdaden te Neurenberg, dat thans het vonnis uitspreekt over 21 van Hit- Iers voornaamste diplomaten, heeft een duivels plan van het Duitse ministerie van buitenlandse zaken bekend ge maakt, „om de schuld van het ver moorden van Joden op de Britse rege ring af te schuiven". In Mei 1943 had de Britse regering Duitsland voorgesteld om erin toe te stemmen, dat 5000 Joodse kinderen naar Palestina konden emigreren en het Duitse departement van buitenlandse zaken besloot van dit aanbod gebruik te maken voor propagandistische doel einden. Onder niet te aanvaarden Duit se voorwaarden zou Engeland er in moeten toestemmen deze kinderen in eigen land op te nemen en zijn bereid heid daartoe in het Lagerhuis te ver kondigen. In een memorandum wordt verklaard, dat Engeland naar verwach ting de voorwaarden zou afwijzen, in welk geval de verantwoordelijkheid op zijn schouders zou komen te rusten. Ex-sergeant pleegde fraude De Amsterdamse politie heeft een 32- jarige ex-sergeant gearresteerd, ver dacht van fraude. De man stichtte een organisatie, die door middel van acqui siteurs geld inzamelde „voor de jon gens in Indonesië". De ex-militair werd tot directeur van deze stichting be noemd en in die kwaliteit reed hij rond in auto's, richtte drinkgelagen en eetpartijen aan. Hij was daarbij steeds gekleed in kapiteins-uniform. In de tweede helft van 1948 werd door een der acquisiteurs reeds 40 a 50 duizend gulden ingezameld. Inderdaad werden door de stichting pakketjes naar In donesië gezonden en er werd een maandblad gedrukt, „Contact" genaamd. Een politie-onderzoek wees echter uit, dat de directeur valse handtekeningen onder kwitanties plaatste en dat de accountants, die hij aangesteld had, geen accountants waren. De man, die vroeger verzekeringsagent was, wordt heden voor de officier van Justitie ge leid. METEOOR WAARGENOMEN Een schitterende meteoor is gister avond boven de hemel van New Eng- land waargenomen. De meteoor is kort daarop uiteengesprongen en volgens de mededelingen van een piloot van een lijndienst, schenen stukken neer te vallen op Khode Island.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1