OE Reeds een halve eeuw vogelbescherming Hoort U over spreken? Taofoëg jaar geneeskundige troepen bij de Koninklijke Landmacht Sumatra-conferentie verklaarde zich voor samenwerking met Nederland Frankrijk ongerust over Duits gevaar in de toekomst In Mei 1940 viel de eersie van onze hospiiaalsoldaien Heer dan 10.000 man in de tropen werkzaam Varende vacantievloot 1949 *John Belcher is weer spoorwegbeambte „De Telegraaf" krijgt een bewindvoerder Demonstratie bij vertrek van „Groote Beer" Een jaar met aftrek voor Menten Dan heeft men het over de DE ZAAK VOOR DE MAN VAN SMAAK SPOORSTRAAT 49 Buitenlandse inmenging afgewezen Gaaf Wesi-Duifsland Franse economie bedreigen VRIJDAG 15 APRIL 1940 Toen dezer dagen generaal-majoor dr. J- T. Wilkens, inspecteur-generaal der Kon. Landmacht te Utrecht de ge denksteen onthulde, waarin de naam was gebeiteld van majoor Jacob Blok huis te Alkmaar, die op 3 Mei 1942 voor het vuurpeleton in het kamp Ora- niënburg bij Berlijn gevallen is hij was een der 72 officieren van de O.D., die de Sicherheitsdienst in September 1941 h»d gearresteerd eerde hij daarmee alle officieren en manschap pen van- het legeronderdeel, dat thans Korps Geneeskundige Troepen heet, die het leven in dienst van het va derland, hetzü hier te lande hetzij el ders, gelaten hebben. Hoeveel er dat zijn? Niemand weet het tot dusver; het officiële gedenkboek vermeldt 32 namen, maar het aantal groeit nog gestadig; niet alleen omdat er af en toe uit de Overzeese Gebieds delen, waar meer dan 10.000 leden van het Korps dienst doen, een overlijdens bericht bij de staf binnenkomt, maar ook, omdat alle feiten, die zich sedert Mei 1940 hebben voorgedaan, nog niet alle bevestigd.® Het Korps vierde Dinsdag en Woens dag het tachtigjarig bestaan der ge neeskundige troepen in ons leger, al is het als zodanig nog geen drie jaar oud. Bij Kon. Besluit van 7 April 1896 ech ter werden twee compagnieën hospi taalsoldaten opgericht, behorende tot het Wapen der Infanterie. Wel was er al sedert 1815 een Militaire Geneeskun dige Dienst, maar die bestond tot dat ogenblik alleen uit officieren-artsen, die belast waren met het keuren van recruten en het beheren van militaire hospitalen. Er bestond echter geen hulp verlening te velde en geen georgani seerd vervoer van gewonden en zie ken. Dat kwam er dan in 1869, nu tachtig jaar geleden. De twee compag nieën waren gelegerd te Utrecht en te Breda. Later werden het er vier; toen maakte men er een Bataljon Ge neeskundige Troepen van, dat in 1938 te Gorinchem werd gekazerneerd. Een jaar later werd, ter gelegenheid van de vóórmobilisatie, te Amsterdam het Depót Geneeskundige Troepen opge richt, waarbij in elke universiteitsstad o.a. de medische studenten werden in gedeeld. In 1940 zat dit legeronderdeel verspreid in vele kleine groepjes door geheel het land. In Mei van dat jaar sneuvelde de eerste „hospitaalsoldaat". Het was Jo- hannes Bavinck, dienstplichtig soldaat 24 jaar oud, uit Breda. Zijn naam is de eerste in het gedenkboek, dat wordt bijgehouden in de Van Sypesteynka- zerne te Utrecht, waar het tegenwoor dige Korps is ondergebracht. Majoor Blokhuis was toen commandant van Korps en Depót. Ook hij viel in de strijd tegen de vijand, zij het op andere wijze. Terwijl hier te lande het leger van 1940 tot 1945 ten dele in krijgsgevan- Veren, foi bescherming van vogels vierde feest In een buitengewone algemene ver gadering onder leiding van de heer G A Brouwer, gehouden in Krasna- poisky te Amsterdam, heeft de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Vogels haar 50-jarig bestaan ge vierd. Dat er over de vogels en hun be scherming gedurende een zodanige pe riode heel wat te vertollen valt, daar van heeft de secretaris der vereniging, de oud-Texelaar J. Drijver, de aanwe zigen wel overtuigd. De internationale bescherming zal opnieuw worden geregeld, terwijl ook de aansluiting bij Belgie en Luxem burg de aandacht heeft, evenals de vogelbeschermingswachten en het stookoliegevaar. Het aantal jagers hier te lande is de laatste jaren zo onge veer verdubbeld en ook dat brengt al lerlei consequenties met zich mee, evenals de clandestiene vogelvangst, de roof van jonge dieren en de eier- raperij buiten de gestelde tijd. Dat 1 omphanen onder de naam van Mei- srippen worden bemachtigd en ver handeld kan natüurlijk helemaal niet door de beugel. De bestaansmogelijkheden van be paalde soorten worden op allerlei, wij ze bedreigd en beperkt. Men denke slechts aan de intensieve cultivering van de grond en de verindustriahse- ring van het land. Wij kunnen de vo gels niet missen, want waar zou het met al die insecten naar toe moeten als er geen natuurlijke belagers wa ren om dat veelal schadelijke goedje binnen de perken te houden? En ver liezen wij vooral ook niet het zuivere genot uit het oog. de waarden, welke ir.haerent zijn aan een gevarieerde vogelstand. De heer G. K. C. van, Tienhoven liet een prachtige serie lantaarnplaatjes zien van vogels op het water en in de lucht, die het tegen de moderne, gc- terfectionneerde techniek van tegen woordig hadden moeten afleggen. Natuurlijk was Jan P Strijbos ook op het appèl. Eerst draaide hij een aantal plaatjes uit de oude doos en vervolgens vertoonde hij een film van Burdet, toegelicht door wijlen dr. Jac P. Thijsse, de man van de leuze: "Pp" ter tien vogels in de lucht dan één in de hand". De samenkomst werd met een geanimeerde receptie besloten. JAN VISSER.. genschap vertoefde en voor een ander deel in illegale formaties de strijd voortzette, groeide in de geallieerde landen en dus ook bij de Nederlandse regering te Londen een nieuwe geest ten opzichte van de medische verzor ging van de soldaat, waaruit een orga nisatie op veel bredere basis is ont staan. Als nu een soldaat aan het front staat of elders op zijn post ziek wordt, staan er manschappen klaar om hem te vervoeren, zo nodig uit de vuurlinie. Dat zijn gewondendragers, die weten hoe zij handelen moeten; zij brengen hem naar de tent van de dokter. Zo nodig gaat hij vandaar per jeep naar de verzamelplaats, waar brancard auto's gereed staan voor het vervoer naar de hulpverbandplaats, het veld hospitaal of het vaste hospitaal. Moet hij van de vreemde, naar het moeder land overgebracht worden, dan zorgt het Korps ervoor, dat hij aan boord van een schip of zo nodig een vliegtuig wordt gebracht, dat hij on derweg een goede verzorging krijgt. In het moederland staan er sanatoria voor hem open en er wordt niets nagela ten om de gevolgen van zijn verwon ding op te heffen of te compenseren. Van dit alles geeft de tentoonstelling, die thans teUtrecht wordt gehouden, een beeld. Evenals vorige jaren zal het comité „Onze Marine" ook dit jaar weer een Varende Vacantievloot organiseren. Vorig jaar namen aan deze vacantie vloot ruim 900 jongeren deel en moes ten bijna 500 jongeren worden afge wezen. Teneinde tegemoet te komen aan de vraag van velen besloot het comité „Onze Marine" de vaarperiode van de Vacantievloot belangrijk te verlengen. Zo zal dit jaar niet drie maar zeven weken worden gevaren, waardoor dus de deelnemers, reke ning houdend met andere vacantie- plannen, toch aan de Varende Vacan tievloot van „Onze Marine" kunnen deelnemen. De accomodatie van de schepen is zéér belangrijk verbeterd. Ook met de wensen van de ouders en die der deelnemers met betrekking tot de ma ritieme ontwikkeling en ontspanning is volkomen rekening gehouden, zodat het doel: meer maritieme belangstel ling te brengen onder de jongeren van Nederland béter nog dan de vooraf gaande jaren, kan worden benaderd. E.C.A.-hulp tot Juni 1 950 Het Amerikaanse Huis vAi Afge vaardigden heeft het compromisvoor stel goedgekeurd dat voor de uitvoe ring van het plan-Marshall tot Juni 1950 een bedrag van 5.430.000.000 toe staat. Wanneer ook de Senaat dit voorstel aanvaardt, kan het door pre sident Truman ondertekend worden. Onmiddellijk na de ondertekening zal de reconstruction finance Corpora tion een bedrag van 1 milliard dollar ter beschikking van de ECA mogen stellen, waarmede deze haar werk zaamheden zal kunnen voortzetten tctdat het Congres de bovengenoemde gelden definitief zal toekennen. Van het bedrag, dat in het compro misvoorstel wordt genoemd, is 1150 millioen dollars bestemd voor de maanden April, Mei en Juni en 4280 millioen dollars voor het daarop vol gende jaar. De Senaat had een bedrag van 5580 millioen dollars goedge keurd. het Huis van Afgevaardigden 200 millioen dollar minder. Jongetje door phosphor- projectiel gedood Terwijl de handelaar in oud ijzer B. te Helden-Dorp in de smederij van V. oude materialen aan het verzamelen was in het bijzijn van zijn tien-jarig zoontje, raapte de jongen een voor werp op, dat plotseling explodeerde en hem geheel in vlammen hulde. Bij de blussingspogingen, die de vader on dernam, werd ook deze ernstig ge wond. De brandende stof bleek uit phosphor te bestaan, welk gevaarlijk oorlogstuig op raadselachtige wijze in de smederij terecht was gekomen. De met ernstige brandwonden overdekte jongen werd naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd, waar hij kort na aan komst is overleden. (Van onze correspondent te Londen) „Als de Lcndense huisvrouwen ver leden week geen verse bloemkool heb ben kunnen krijgen, is dat gedeeltelijk mijn schuld geuafct," verklaarde de nieuwe spoorwegambtenaar John Bel cher, hier dezer dagen aan de pers. De voormalige staatssecretaris van het Britse ministerie van Handel, die naar aanleiding van het corruptleproces- Stanley als zodanig zjjn ontslag nam, had zojuist zjjn eerste werkweek ach ter de rug als beambte in het Londen- se goederenstation te Padington. Hoewel Belcher na het proces vele goede zakenaanbiedingen ontving, ver koos hij naar zijn oude baantje bij de spoorwegen terug te keren,waar hij tot aan zijn verkiezing als socialistisch parlementslid in 1945, van zijn 18c jaar af gewerkt had. Zijn besluit om geen profijt te trekken van de publi citeit, die het proces hem bezorgde, en weer onder aan de ladder te be ginnen, heeft hier alom sympathie eri respect voor hem afgedwongen! Belcher, die van plan is zich met tertijd weer in de politiek terug te werken, legde met grote nauwgezet heid uit, dat het werk van een spoor wegbeambte helemaal niet zo eenvou dig is als vele mensen wel denken. Hij was nu belast met de expeditie van 't goederenvervoer van West-Engeland naar Londen, en was voonamelijk ver antwoordelijk voor het snelle ontladen van verse groenten hier en haar on middellijke doorzending naar de hoofd stedelijke groentemarkt te Covent Garden. Dit mocht op het eerste gezicht eenvoudig lijken, maar voor iemand, die drie jaar lang als staatssecreta ris op een dik rood tapijt in Westmin ster heeft gezeten, was er op zo'n groot station weer heel wat te leren. Hij was dan ook erg dankbaar voor de hulpvaardigheid en vriendschap van zijn oude spoorwegcollega's, die hem zo geduldig door de eerste mofeilijke week hadden heen geholpen. Belcher was blij, dat hij nooit op grote voet was gaan leven, zodat het hem nu niet al te hard viel om weer van zijn loon als spoorbeambte te moeten rondko men. NATUURLIJKE DOOD OF NIET? Woensdagavond bemerkten arbeiders, die in een bus zaten welke hen van een werkobject in Spijkenisse naar het station Feijenoord vervoerde, dat de 26-jarige grondwerker W. Loh- mann uit Den Haag bleef zitten, toen zij uitstapten. Het bleek, dat hij be wusteloos was. Kort daarop overleed hij. De politie stelde een onderzoek in, waarbij bleek, dat er 's ..morgens in de bus was gevochten. Lohman had toen enige klappen op het hoofd ge kregen. Van de zijde van de persraad wordt 'het volgende medegedeeld: Nu de wil de actie van het personeel van de „Te legraaf" het regelmatig en tijdig ver schijnen van de dagbladen „Het Pa rool" en ..Trouw" onmogelijk heeft ge maakt. zag de persraad zich voor de noodzakelijkheid geplaatst, aan de on derneming „De Telegraaf" de verplich ting op te leggen, deze bladen alsmede „De Volkskrant" te doen zetten en drukken overeenkomstig de door de persraad nader te verstrekken aanwij zingen. Ter verzekering van de nakoming dezer verplichting, besloot de pers raad de beheerder te vervangen dpor één of meer bewindvoerders, die voot hun beleid dan verantwoording aan de persraad verschuldigd zijn. In de opdracht aan deze bewind voerders zal mede zijn vervat het treffen van voorbereidingen voor de verschijning van „De Telegraaf" en „Het Nieuws van de Dag", evenwel niet dan nadat de regelmatige en tij dige verschijnig van de „gastbladen", overeenkomstig de eisen, die daaraan redelijkerwijze mogen worden gesteld ten volle is verzekerd. Woensdagavond vertrok de „Groote Eeer" met militairen uit IJmuiden naar Indonesië. Naar schatting 3000 personen waren met spandoeken en pamfletten naar de Noordersluis in IJmuiden gekomen om hun afkeer uit te spreken over het verschepen van militairen naar Indonesië. De betoging werd geleid door de beide communis tische wethouders van Velsen, de he ren Th Kruisman en R van Eyken. Kreten als „geen kazernes maar huizen" en „troepen terug" weerklon ken over de Noordersluis. De politie heeft de betogers uiteengedreven. Van overheidszijde wordt medege deeld, dat dergelijke wanordelijkhe den tot gevolg kunnen hebben, dat in de toekomst de toegang tot de sluizen ook aan familieleden van vertrekken de militairen wordt ontzegd. Gisterochtend heeft het Amsterdamse Bijzonder Gerechtshof uitspraak ge daan in de zaak tegen de groot-in dustrieel uit Aerdenhout A. Menten. Het Hof veroordeelde Menten tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van voorarrest en beval zijn onmiddellijk invrijheidstelling. De eis luidde 3 jaar met aftrek. De verzoeningscommissie van de V.N. heeft medegedeeld, dat op 26 April te Lausanne in Zwitserland Arabisch Israëlische besprekingen zullen begin nen over het probleem van de Pales tijnse vluchtelingen en andere kwes ties. (Van onze correspondent te Medan). Uit de telegrafische berichten Zal het de lezer in Nederland zonder twij fel reeds bekend zijn, dat in de eerste dagen van April te Medan, op de Oostkust van Sumatra (Sumatera Ti- mur) een belangrijke politieke gebeur tenis heeft plaats gehad. Zestien dele gaties, tezamen tachtig vertegenwoor digers tellend, kwamen daar samen uit alle delen van Sumatra: een gebied 131/, maal zo groot als Nederland. 4 maal zo groot als Java. Alleen het (nog Republikeinse) Atjeh en Nias waren er niet. De uitslag van deze grote Sumatra- conferentie is met enige spanning tege moet gezien, omdat wèl mocht worden verwacht, dat zij van niet te onder schatten invloed zal zijn in het BFO, het college der deelstaatvertegenwoor digers te Batavia, dat het grootste deel van het Indonesische volk represen teert: meer dan 45 millioen mensen. De resultaten van dit Sumatra-congres hebben de gunstigste verwachtingen tenslotte nog verre overtroffen. Zowel de debatten, die soms acht uur aan één stuk hebben geduurd, als het na enkele dagen met algemene stemmen aangenomen „manifest" ademen een gezonde geest van realiteit, zin voor samenwerking, verlangen naar rust en opbouw en een grote mate van broe derschap. Men zal in Nederland al wel uit de kranten gelezen hebben, dat het ma nifest o.a. deelneming van de autono me gebieden aan de besprekingen met de Republiek vraagt (wat een logisch verzoek is, getuige het feit dar die gebieden de stem van 45 millioen be tekenen!), zich voor een Verenigde Staten van Indonesië verklaart met gelijkberechtigde delen (wat betekent dat men de Rleubliek eventueel hoog stens als déélstaat erkent!), zich na drukkelijk uitspreekt voor samenwer king met Nederland en tenslotte een samenbundeling van alle opbouwende krachten op Sumatra beoogt. Dit dan is het resultaat van debatten, waarin 80 vertegenwoordigers van dit grootste gebied van Indonesië uni sono buiten landse hulp' en inmenging zoals van de Veiligheidsraad afwezen, verkla rend. dat men uitsluitend de hulp en de steun van het Nederlandse volk wenst. Waarin verder met ronde woor den werd gezegd, dat de jongste reso luties van Lake Success „het doodvon nis over het Indonesische volk" beteke nen, terwijl de achtergrond der egoïs tische economische motieven van Ame rikaanse en Australische inmenging scherp in het licht werd gesteld. En waarin, op grond hiervan, onomwon den werd uitgedrukt,dat Nederland „een grote historische fout" maakt zo lang het alléén het oog op de Repu bliek richt, en de deelstaten min of meer als politieke factor verwaarloost. Ten aanzien van al deze punten heers te een zeer sterke eensgezindheid, ook met betrekking tot de vrees dat de Republiek, eenmaal in Djokja her steld. opnieuw een op terreur geba seerde machtspolitiek zal willen voe ren, waardoor de vrijheid der uit de volkswil ontstane deelgebieden ernstig in gevaar wordt gebracht. Duidelijker dan ooit en ergens is op deze Suma tra-conferentie uiting gegeven aan ge dachten en gevoelens onder het Indo nesische volk, die in Nederland helaas nog in verschillende kringen niet wor den verstaan en begrepen, omdat men zich daar blind staart op de Republiek een Republiek die althans wat Su matra betreft vrijwel nergens, ook niét naar en in de geest, meer bestaat maar die hier door een vrij volk in een vrije bijeenkomst althans voor het al lergrootste deel van Sumatra definitief werd afgezworen omdat wij zoals een der delegatieleiders verklaarde „omdat wij weten wat het betekent onder een Republikeins regiem te staan". Het valt van harte te hopen, dat deze stem van Sumatra zowel in het buitenland als in Nederland goed wordt gehoord. Dr. N. de Groot, hoofdnatuurkundige van het Philips-laboratorium voor Wetenschappelijk Onderzoek, heeft op het symposium voor warmte-over- dracht in de techniek te Utrecht met een infra-rood droogstraler een spiegelei gebakken. De stralende warmte van deze Philips lamp bleek vol doende om in enkele minuten het ei gaar te krijgen. Dubbel gebakken kwam het uit de pan, omdat de infra-rede stralen het eerst de bovenzijde treffen. Hei vermogen van de drooglamp, die in 'de techniek o.m. wordt gebruikt voor het drogen van lakken en vernissen, is 250 W., voldoende om een halve liter water in 10 minuten aan de kook te brengen. (Van onze correspondent te Parijs). De rechtse Franse bladen pogen in schoonklinkende theorieën de overeen komst tussen Washington, Londen en Parijs teil aanzien van de federale re publiek West-Duitsland voor het Franse volk aannemelijk te maken» doch zij slagen hierin slechts zeer ge deeltelijk. „Le Monde" zegt zo tussen de regels door, dat deze federale re publiek nu eenmaal spoedig moest ko men om Moskou de wind uit de zeilen te nemen en straks bij de onderhan delingen over Berlijn en andere zaken tegenover Rusland drie partners te stellen, die onderling geen enkel twistje meer hebben. Reeds te vaak speculeerde Stalin er op, dat Frank rijk niet genegen zou zijn inzake de kwestie Duitsland evenver te gaan als Amerika en Engeland en met name zou dit land volgens de Russische di plomaten niet bereid zijn mee te hel pen aan de spoedig totstandkoming van een Duitss federale republiek. We hebben reeds twee maanden ge leden uitgesproken, dat deze hoop wel eens ijdel zou kunnen blijken, omdat het standpunt van de Franse regering ten aanzien van Duitsland gewijzigd was onder de druk van de permanen te Russische dreiging. De feiten blij ken ons in het gelijk te stellen. Toch is het een bittere pil, die de bladen het Franse volk te slikken gaven. Men verheelt zich niet, dat in de onder handelingen over Berlijn een Trizonie sterker sta'at dan een Bizonie en dat wellicht de Duitse koopkracht nu sterk kan gaan toenemen, hetgeen men vooral van groot belang acht voor het Franse landbouwsurplus. Doch daartegenover betwijfelt men in bre de kring of deze voordelen even zwaar weken als de nadelen, verbonden aan het voortschrijden van de Duitse in dustriële betekenis, waarop men hier rekent. Men vreest eveneens, dat de Duitse federale republiek via het Marshallplan en andere na-oorlogse organisaties direct invloed zal gaan uitoefenen op de Europese economi sche structuur en deze invloed zou De lichtingen 19411944 en de Nat. Reserve Er bestaan plannen, de jongeman nen, behorende tot de lichtingen 1941 t/m 1944 aan een keuring te onder werpen, teneinde de mogelijkheid te openen, hen geheel of gedeeltelijk in te schakelen bij de landsverdediging. Deze jongelieden genoten een voor recht boven die van latere jaarklas sen, op wie de volle zwaarte van de dienstplicht kwam te rusten. Thans is de wenselijkheid gebleken, om behal ve de in het kader de Westelijke Unie te vormen strijdkrachten, een korps territoriale troepen te vormen, voor handhaving van rust in Nederland zelf. De jongemannen, die tot nu toe geen dienstplicht hadden te vervullen, hebben het in hun eigen hand, door zich vrijwillig te melden voor de Nationale Reserve, te voorkomen, dat het principe van vrijwilligheid zal worden verlaten, aldus wordt van of ficiële zijde medegedeeld. voor Frankrijk, Belgie en Nederland wel eens te groot kannen blijken te zijn, vooral omdat Washington al meermalen bewezen heeft een te gro te bereidheid te hebben om Duitse verlangens in te willigen. Het Ameri kaansEngelsFranse brouwsel is dan ook moeilijk te slikken. De katholieke „L'Aube" geeft een doekje voor het bloeden en vertélt dat Duitsland nu wel rechtstreeks on derhandelingen kan voeren over zijn herstel met Amerika en andere lan den; eveneens invloed kan uitoefenen op het Europees herstel via het Marshall-plan en direct door eigen vertegenwoordigers, doch dat het toch in geen geval lid zal kunnen worden van het Atlantisch pact. Maar gelooft de redactie van „L'Aube" dit wel? De gemiddelde Fransman niet. Die ziet naast zijn grenzen een nieuw, mach tig Duitsland ontstaan, dat na eerst met Amerikaans kapitaal te zijn ver nield, thans met Amerikaans kapitaal wordt opgebouwd. Men twijfelt op historische gronden in Frankrijk of met he£ vernietigen van Hitier en de zijnen ook de histo rische Duitse krijgslust is verdwenen en evenzeer betwijfelt men het of de- mocatie een kunst is, die men in vier jaren kan aanleren. En evenals in Frankrijk zal men deze zelfde twij fel voelen in de andere Europese lan den, die een bezetting van Hitlerianen énDuitsers hebben beleefd. Ame rika en Engeland hadden niet onder een Duitse bezetting te lijden. Dat is gelukkig voor deze volkeren, doeh, het zou aldus beweert een Frans provinciaal blad wel eens ongeluk kig voor West-Europa kunnen blijken te zijn. OUDERDOMSVOORZIENING AAN WEDUWEN. Is het mogelijk 55 jaar in plaats van 65 jaar te stellen als minimum-leeftijd, waarop weduwen die na 1 October '47 weduwe zijn geworden en wier echt genoot een uitkering ingevolge de noodwet ouderdomsvoorziening ont ving, eveneens voor deze uitkering in aanmerking kunnen komen? Deze vraag heeft het hoofdbestuur van de Neder landse Bond van Ouden van Dagen gesteld aan de minister van sociale zaken. OUDE MOLEN AFGEBRAND Gisteravond omstreeks half twaalf is brand ontdekt in de 26 meter hoge molen „De Korenbloem" te Gouda. De molen dateert van 1751 en is, ontdaan van de wieken, ingericht als graanma- lerij. De brand sloeg spoedig door tot in de nok. waardoor de gehele voor raad graan van ongeveer 100 ton ver loren ging. Ook de molen zelf werd vernield. De Goudse brandweer kon weinig meer doen dan de buitenkant nat houden. „KOTA INTEN" ARRIVEERT MAANDAGNACHT. Het troepentransportschip „Kota In- ten" wordt in de nacht van Maandag 18 April op Dinsdag 19 19 April in de Rotterdamse haven verwacht. Aan boord bevinden zich circa 600 militai ren, die om bijzondere redenen worden gerepatrieerd. De ontscheping zal be ginnen op Dinsdagmorgen 19 April te 9 uur.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3