Dansen N RIKKI EN DE VERDWENEN REDDERS door D. J. VAN EXTER^ Lachend door de Hoedjes uit Hollywood aatste ieuws N.V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - EINDHOVEN Donderdag 21 April in de Marine Cantine" PHILIPS PISOfOFF KINDERCAPES 7.55 - 8.75 - 10.50 Onze Bridgerubriêk DE BOLLEN BLOEIEN! MutsspaarbankK Alle dagen gelegenheid N! Politiejeep over de kop Dirkshorn jiu Jitsu demonstratie Advertenties Oud-Geref. Kerk BRUILOFT? FEESTGEBOUW MOUTON Natuurlijke Vitamine C wordt door het lichaam ge makkelijker opgenomen. Verse groente bevat volop Vitamine C en heeft bovendien een zeer hoge voedingswaarde. Twee vliegen in één klap, zegt Miep. hoiweroa Heden overleed nog vrij onverwacht onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, Broer, Zwager en Oom, de Heer WILHELM CHRISTIAAN TABELING wedn. van Maartje van der Reijden eerder wedn. van Johanna Buijs in de ouderdom van 76 jaar. Den Helder, 16 April '49 Ruijghweg 191 Uit aller naam: F. TABELING De begrafenis heeft plaats Dinsdag 19 April a.s. op de Algemene Be graafplaats te Huisdui nen te 14.30 uur. Vertrek vanuit Ruijgh weg 191 te 14 uur. 98. De Lange is er meteen vlak voor. „Maar alles goed en wel", zegt hij, „als je denkt dat deze tobbe bestuurbaar is, wil ik natuurlijk meehelpen hem een haven binnen te bren genmaar hoeik bedoel de machi nesAan die machine mankeert niks", zegt Janus. „Als ik maar stoom kan hou denik ben nu maar alleen!" „Als de Chef nu es aan het roer ging staan en ik hielp je met stoken?" stelt de Lange voor. „Allicht", zegt Janus, „dan kon en els er een bergingspremie op staat, we delen met zijn drieën!" „O.K." zegt de Chef, „Ga mee man nen, dan zullen we de schade eens opnemen" Janus maakt het nood-roer op het achterdek in orde want het stuurgerei op de brug is geen bout meer over. De zon komt op be ven een kalme zee. Aan de horizon trekken de nevels snel weg van een blauwe golvende kustlijn. „De Mari Juana" stevent daar recht op af. Vette rook walmt op uit haar romp en drijft laag over het water verder. De mannen hebben een nood-schoorsteen opgetrokken om nog wat trek in het vuur te krijgen. Achter op staat de Chef bij het nood-roer, hij moet steeds van stuur- naar bakboord hollen, want hij kan niet over de midscheeps heenkijken! De Lange en Janus werken als karrepaarden om de ketel onder stoom te houden en dat schijnt ze wel te lukken. De „Mari Juana" heeft een snor voor de boeg! Philips PhiliShave Staalbaard-Standaard f 39.- in luxe doosverpakking Philips „PhiliShave" Staalbaard-lvoor f 47.- in luxe doosverpakking eledrisch droogscheerapparaai KOOPT BIJ Inplaats van kaarten Plotseling ging van ons heen, mijn lieve Vrouw en der kinderen zorgza me Moeder JOHANNA VAN VEEN- SLORT, in de ouderdom van 50 jaar. Dat zij ruste in Vrede. Haar diepbedroefde man P. VAN VEEN, Kinderen en Klein kinderen en familie. Den Helder, 15 April '49 Beukenkampstraat 57. De teraardebestelling heeft heden plaats gehad te 1 uur op de Algemene Begraafplaats te Huis duinen. tot inleg en terug betaling van gelden Al kunt U op de baan niet steeds successen behalen, doe dit wèl in het leven-van-alle-dag! Scheer U met Philips electrisch droogscheer- opparaat „PhiliShave"! 't Gaat vlug! 't Gaat veilig! Het toppunt van gemak. VERTROUWEN IN DE PARTNER Om in het bridgespel een doeltref fend samenspel te verkrijgen is het vertrouwen in de partner een zeer be langrijke, zo niet de belangrijkste fac tor. Paren die onderling dit vertrou wen missen, ziet men nimmer goede resultaten behalen; bij hen speelt de vraag „zal mijn partner het wel goed doen" een zo grote rol, dat er door dit wantrouwen regelmatig te hoge of te lage contracten ontstaan. Dan wel ziet men, dat het tegenspel te lijden heeft van de dikwijls ongemotiveerde ge dachte, dat de partner het „wel weer fout zal hebben gedaan". Er zijn bepaalde spellen wuarvan men zeggen kan, dat het allerbeste re sultaat alleen maar zal kunnen wor den bereikt, indien een rotsvast weder zijds vertrouwen aanwezig is. Een aar dig voorbeeld van een spel, waarin een dergelijke situatie voorkwam is het volgende. West was de gever, niemand was kwetsbaar; West opende het bieden met 2 sch. Weliswaar speelden O—W de z.g. „kleine forcing" en was het niet nodig, dat Wests twee-opening de manche garandeerde, toch was het openingsbod voor de Oostspeler een aangenaam gehoor. In het bijzonder omdat Oost zelf nog de volgende aar dige kaart had: schoppen 6, harten a, 10, 5, 3, 2, rui ten a, 6, klaver a, 8, 7, 4, 3. Het komt niet alle dagen voor, dat men drie azen in handen heeft wan neer de partner met een 2-bod opent. Oost zag dan ook al grote mogelijk heden en begon met 3 h. te bieden, waarna West 3 sch. bood. De tegen partij bemoeide zich, wijselijk, niet met het biedverloop en Oost kwam weer aan de beurt van bieden. Hij toonde thans zijn klaverkleur met een bod van 4 kl., waarna West 4 r. bood. Thans, lezer, wat zoudt gij geboden hebben met het bovengenoemde Oost-spel. Duidelijkheidshalve vermeld ik nog even schematisch het biedverloop: West 2 sch; Oost: 3 h.; West 3 sch.; Oost 4 kl.; West 4 r.; Oost Alle biedingen hebben werkelijke kleuren aangegeven en aan Oost is thans de taak, het meest bevredigende bod te vinden. Welke zijn de mogelijkheden? Oost kan 5 r. bieden en het is dan wel vrij zeker, dat West zal passen, daar West natuurlijk niet kan bevroeden dat Oost liefst drie azen heeft. Oost kan met „4 S.A." vragen naar het aantal azen van West. Aangezien West met een 2-bod is begonnen, is het vrijwel zeker dat West schoppen aas heeft; en wat schiet Oost er mee op, indien hij, na zijn bod van 4 S.A., van West de be vestiging krijgt, dat hij maar 1 aas heeft? Niets, en daarom is 4 S.A. een onbevredigend bod. Verder zou Oost zijn harten of klaver kleur nog eens kunnen bieden, maar aangezien West al heel duidelijk demonstreerde, dat hij vrijwel uitsluitend kracht in schoppen en ruiten heeft, is het herbieden van harten of klaver volkomen zinloos. Tenslotte zou Oost 6 S.A. kunnen wa gen; een groot risico, want indien er met harten of klaver wordt uitgeko men en Oost zou éénmaal van slag gaan, kan er een debacle ontstaan. De Oost-speler die al deze mogelijk heden en moeilijkheden in de practijk weet te onderkennen, zal tenslotte ook tot de volgende conclusie komen. Hij zal als volgt redeneren: „Aangezien mijn partner met 2 schoppen opende en die kleur nog eens herhaalde, is het overduidelijk, dat hij daarin een zeer sterke 6-kaart zegt; in rhiten, zijn tweede kleur, zal hii wel h-v-b vierde of vijfde hebben. Een groot-slambord is niet gemotiveerd, omdat Wests sch.- kleur niet volkomen aaneengesloten behoeft te zijn, maar een 6-bod in sch. is zeker gerechtvaardigd, daar slechts óf een slag in sch. óf een slag in een der bijkleuren verloren zal gaan." Het juiste bod moet dus geacht worden 6 schoppen! En, om de nieuwsgierig heid naar het West-spel te bevredigen, dit was: schoppen a, v, b, 10, 9, 5, har ten 4, ruiten h, v, b, 8, 2, klaver h. Daar Zuid schoppen h, 4, 3, 2 had, gaat slechts 1 slag in schoppen ver loren; ook 6 ruiten is te maken, ech ter moet 6 schoppen een beter bod ge acht worden, daar het meer punten op levert. 6 S.A. is niet te winnen, wan neer met harten wordt uitgekomen. Mr. E. C GOUDSMIT Aangetrokken door het prachtige weer trokken vele tienduizenden er met de beide Paasdagen op uit om van de in volle bloei staande bollenvelden te genieten. De nauwe weggetjes tussen Hillegom en Lisse konden het ver keer ternauwernood verwerken en af en toe ontstonden opstoppingen van lange rijen wachtende fietsers en automobilisten. LjOLLYWOOD heeft een zeer speciale en een zeer grote invloed op de mode. In tegenstelling met Londen en Parijs, waar 2 maal per jaar op shows door elegante mannequins getoond wordt, wat 6 maan den later als ,,mo dern" geldt, geeft Hollywood, door elke nieuwe film de toon aan op het gebied van kleren, meubels, badkamers en hoe den. Deze keer wil len we het eens over de hoeden hebben, die Hollywood haar beroemdheden laat dragen en die daar om door duizenden vrouwen bewon derd enals het enigszins mogelijk is, nagemaakt worden. Wanneer de film in een bepaalde periode afspeelt, worden de hoeden gecopieërd van oude prenten en modeplaten. Als er sprake is van een moderne film, is de taak van de hoeden-ontwerpster dub bel zo zwaar, Want men verwacht, dat haar modellen minstens een paar jaar modern blijven.. Dit met het oog op de verschillende tijdstippen, waarop de film in diverse landen verschijnt. De hoeden, die door de sterren gedragen worden ook in hun privé-leven, zijn dikwijls verbazend .eenvoudig en zeer praktisch. Zij zijn een- csr>i*y. voudig van lijn en doen de fijne trek- ken van het gezicht V'ja van de draagster beter tot hun recht komen. Jf® De blonde June Al- lyson heeft b.v. een hoedje van donker vilt met een kleine, teruggeslagen rand. Op deze rand is een brede band ribszijde aangebracht. Hierop steekt June verschillende orna mentjes, die het donker hoedje een persoonlijk cachet geven. Heeft zij een bijzondere afspraak, dan worden broche of clips verwijdert en brengt zij een lange, tot op de schouder nan- gende voile op de hoed aan, waardoor het dopje plotseling van eenvoudig gekleed wordt. De voile heeft echter neg een Amerikaans snufje, n.1. een in geweven spinneweb. Mooie grote rozen en kleine veld- bloemetjes vormen naast veren de frisse garneringen van zomerhoedjes anno 1949. Een van de charmantste voorbeelden hiervan is het hoedje van Jean Fontaine. Het is een klein lich- bruin stro-bolletje met een, het gezicht overschaduwend rand je, afgebiesd met bruin fluweel. Aan de bovenkant is de rand gegarneerd met aller lei kleine veldbloe men en gele korenaren. Een bruin flu welen band wordt zedig onder de kin gestrikt. Bij haar deux pièces en man telpak koos zij een bleekgroen stro hoedje, afgebiesd met mosgroen lint en middenvoor gegarneerd met twee zeer donkerrode rozen. Een donkergroene voile valt tot onder de kin. Ava Gard- ner, de beroemde „cover girl", die stond te klappertanden van opwinding, toen zij hoorde, dat een filmmaat schappij haar een kans wilde geven, houdt van een kleine, zwarte, vilt toque, be dekt met tulle, waarop schitterende pailletjes. In het midden een satijnen roos, die vastgehouden wordt door een stfokje van zwart bandfluweel. Ava is er van overtuigd, dat een vrouw nooit een hoed moet copieëren, die door een totaal ander type vrouw gedragen wordt. „Alle over daad schaadt", be weert zij en met hoe den moet je al heel erg oppassen. Zelf maakte zij een schat tig klein kapje van wit kant, waarop een klein bruin lintje in de kleur van baar japon, de enige garnering vormt. Filmsterren, die weliswaar een staf van beroemde schoonheid-experts tot haar beschikking hebben, zijn zich er toch van bewust dat zowel in haar privé als openbaar leven, een hoed on misbaar is als omlijsting van haar ge zicht. Ongecorrigeerd.) Twee agenten en drie jongens gewond Om half twee Zondagmiddag is een jeep van de Amsterdamse politie op de Velserweg door een heg gerederf en over de kop geslagen, waarbij da twee inzittende agenten werden ge wond evenals drie kleine jongens, die achter de heg aan het spelen waren en door de vallende jeep werden ge raakt. De chauffeur van zie jeep kwam er het beste af en liep slechts onbe duidende verwondingen op. De tweede agent liep enige grotere wonden op en werd naar het ziekenhuis vervoerd, doch zal waarschijnlijk in de loop van de dag eveneens naar huis kunnen worden vervoerd. Van de drie jongens werd de 11-jarige Frans Goossens vrij ernstig gewond. Hij ligt in het zieken huis met inwendige kneuzingen De beide anderen kwamen er met kleine verwondingen, aan het hoofd af. De heer J. Kuilman van de bekende sportschool te Schagen zal op veelvul- d;g verzoek in Dirkshorn een afdeling oprichten van de landelijke vereni ging, die zich bezig houdt met Jiu Jitsu en Judo. Om de verschillende leerlingen met de sport kennis te laten maken zal de heer Kuilman Woens dagavond in zaal Rys een demonstratie geven. Aan dit adres is bovendien ge legenheid om zich als leerling te doen inschrijven. PUBL CENTR. BUR. VOOR OE TUINBOUWVEILINGEN IN NEDERLAND SPECIALE TARIEVEN voor ritten buiten de stad. DEN HELDER, Janzenstr. 30 Op 20 April a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders B. J. BIEGSTRAATEN en J. M. BIEGSTRAATEN— LUMKEMAN hun 50-jarige echtvereniging te herdenken. Dat God hen nog lang mo ge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen en klein kinderen. (Hoogstraat) A.s. Woensdagavond 7.15 uur DS. MIERAS DE KERKERAAD SPOORGRACHT 40. Te k. weg. aanschaf kleinere wagen: Renault, ruime 5-p. auto, prima onderh., gerev. motor, kachel en 5 z. g. a. n. banden. Prijs 1850. Na ontv. brief k. komen we event. met auto bij U. NIJHOF, de Genest.weg 32, Bloemendaal.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 6