Stad w Om Weer 74 woningen in Oud Den Helder Aankoop van grond voor de Landbouwschool Herstel der gashouders voldoet aan zware eisen Uit het politierapport Burgerlijke Stand Visafslag Den Helder De laatste TAVENU-avond 20 jaar H.W.N. Z.A.P. benutte eerste helft niet Hermes-jeugdtournooi Het lag voor het grijpen Van de havenkant Emmabloem-actie Julianadorp Geslaagde uitvoering van „De Wioka's" ZUINIG MEI BENZINE DAT IS DEVIEZEN VERDIENEN sin na Paulowna Urk Callantsoog Veel Paasbezoek Ouderavond van de O.L. School Wollen- en Dril-Opknoop- pakjes Trainingspakjes Skipakjes Kindermantels Kinderjurkjes Callantsoog I speelde in Bergen Toneeluitvoering De Koog Dameshandbalclub Purmerender mark* Wieringen „De jeugd van Parcival" Scheepvaariberichien Aan. de Zaandamse architect W. A. van Gogh werd op 16 October 1947 door B. en W. opdracht gegeven tot het ma ken van schetsontwerpen van een aan tal woningen in Oud Den Helder. Na het gereedkomen daarvan werden de plannen door de dienst van Openbare Werken uitgewerkt. De directeur daar van heeft deze uitgewerkte plannen op 12 April j.1. bij B. en W. ingeleverd. Zij voorzien in de bouw van 73 woningen, 1 winkelwoonhuis en 4 garages. De bouwkosten worden cp rond f 854.000 geraamd. Het is de bedoeling, dat 34 woningen voor dubbele bewoning wor den ingericht, waarvan dan neg rond f 44.200 extra-kosten verbonden zullen zijn. Voor het totaal benodigde bedrag van f 989.200 vragen B. en W. thans aan de raad een crediet. De woningen e.d. zijn geprojecteerd aan de W. C. Schoutenstraat, de Jan Bijlstraat, de Theodorus Rijkersstraat, de Cornelis Ditostraat en de Klaas Duitsstraat. Voor particulieren zal weer de gelegenheid worden geopend om te zijner tijd één of meer van deze wonin gen over te nemen ter voldoening van hun herbouwplicht. De andere wonin gen kunnen aan „Woningstichting" in beheer en exploitatie worden overge dragen. Een relatie van de architect is bereid, de woningen te bouwen voor een prijs die voor de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting aanvaardbaar is. Op grond hiervan stellen B. en W. aan de raad voor, tot onderhandse aanbe steding te besluiten. De architect kan dan in staat worden gesteld om in over leg met de directeur van openbare wer ken onderhandelingen met de bedoel de aannemer (wiens naam nog niet werd bekend gemaakt) te voeren. Reeds lang is in voorbereiding de bouw van een nieuwe landbouwschool te Julianadorp. Het verkrijgen van de benodigde grond leverde vrij grote moeilijkheden op, vooral ook omdat bij het projecteren van het schoolgebouw rekening moest worden gehouden met de toekomst van het dorp. Thans wordt door B. en W. aan de raad voorgesteld, enige percelen grond aan te kopen, mede in verband met de voorbereiding van een uitbreidingsplan voor Juliana dorp. Ook de bij de landbouwschool be horende proefvelden kunnen daarop worden aangelegd. Het betreft hier een perceel van 35.700 m2, eigendom van de heer J. Biersteker, die deze grond voor f 17.850 aan de gemeente wil verkopen; voorts 500 m2 van de heer C. Schoorl tegen een prijs van f 1.50 per m2. De gemeente heeft tenslottj op het oog een perceel ter grootte van 33.995 m2, eigendom van de heer K. Hoornsman. Hieromtrent hebben de onderhandelingen nog niet tot het gewenste resultaat geleid, zodat B. en W. hierop binnenkort hopen terug te komen. Antwoord aan de heer Schreuder Men zal zich herinneren, dat het C.P.N.-raadslid, de heer B. Schreuder, in de raadsvergadering van 1 Febr. j.1. een opmerking heeft gemaakt over het herstelwerk aan de kleinste gashouders, dat blijkens hem verstrekte inlichtingen „knoeiwerk" zou zijn. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. een onderzoek ingesteld. De directeur der gemeente- waterij en lichtbedrijven heeft een rap port ingediend, de N.V. Pletterij v/h L. X. Enthoven en Cie. te Delft eveneens, terwijl ook schriftelijke verklaringen werden verkregen van een voorman en een lasser der genoemde firma. Uit deze stukken is aan B. en W. ge bleken, dat de opmerking van de heer Schreuder was ontleend aan wel zeer oppervlakkige mededelingen van ondes- kundigen. Er is aan de uitvoering van het onderhavige herstelwerk een nauw keurig onderzoek naar de toestand der gashouders voorafgegaan. Wanneer de reparaties gereed zijn, kan de levens duur van beide gashouders op nog wel enige tientallen jaren worden getaxeerd. Niet minder dan vijf en twintig kwajongens moesten op het politie bureau ter verantwoording worden geroepen, omdat Zij stenen gooiden in het Helders Kanaal, in de buurt van het Militair Tehuis. Twee maakten het zelfs zo bont, dat ze voorbijgaande auto's bekogelden. Een paar andere jongens brachten het verkeer ernstig in gevaar, toen zef aan het vliegeren waren. Het vlieger touw liep op geringe hoogte dwars over de weg, onzichtbaar voor men sen die kwamen aanrijden. Een mo torijder kreeg het touw tegen zijn ge zicht, wat niet bepaald een pretje was. Hij remde onmiddellijk, en nood zaakte daardoor ook de achter hem rijdende automobilist tot snel stop pen. Gelukkig reageerden beide be stuurders vlug en werkten ook de remmen perfect, zodat een ernstig ongeluk nog juist kon worden voor komen. Moraal: niet vliegeren in de nabijheid van een openbare weg. De visser H. heeft aangifte gedaan, dat hij uit de Fortgracht achter het gemeente-ziekenhuis twee palingfui ken miste. In de Visstraat kwam een roeke loze fietser in aanrijding met een mi litaire auto. De fiets kwam gekraakt uit het conflict. De jongeman kreeg geen letsel. E e v a 11 e n: G Seegers-Faber, d. F J Blom-Muller, d. J de Smidt-Boot, d. V Donze-Los. d. H S Meelis-Raads heer. d. A Melker-Kabel, z. Z de I,eeuw-de Haan, d. O Gobeé-Schef- frahn. d. C J J van Heusden-Beck, z. M W Thomas-Mosch. d. C M Hen driks-Brinkman, d. A Draaisma-Kla- ver, d. L Bakker-Gorter, z. E J Carle- bur-Dieleman, d. P M Boomstra-Din- garten, z. L M Rïjk-Kouwenberg, z. Ondertrouwd: P Pool en C M van Bergen vd Grijp. W Groot en L A A Zijlstra. K Egberts en J C Ver sluis. Getrouwd: P G v. Stipriaan en C Darphorn. P Kossen en P Hijman. T vd Linde en J C Visser. S v. Aurich en C Cats. Overleden: A H P Wagemaker- vd Clundert, v. 32 jaar. M de Vries, m. 51 jaar. P Cornielje-Leijden, v. 78 iaar. W Gildemeijer-Laurier, v. 64 jaar. A E Ouwens-Trap, v. 53 jaar. W C Ta- heüng. m. 76 jaar. J v. Vee-Slort, v. 59 jaar. Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd gedurende de week van 11 t/m 16 April 1949 aangevoerd: 2412 kg bot, 2244 kg garnalen 282 kg kaan, 255 kg kabeljauvV, 9193 kg schar, 9370 kg schol, 85 kg tarbot, 3732 kg tong, 2205 kg wijting. Nog eenmaal in dit seizoen zal Tavenu een toneelvoorstelling geven. De keuze is gevallen op een luchtig stuk, het blijspel „De Fuik" van Henk Bakker en Ed. Terlingen, dat a.s. Maan dag- en Dinsdagavond in Casino, zal worden opgevoerd. Een aantal oude bekenden speelt érin mede, met ais new-comer de heer T. van Est, die enige malen op een Debo-avoni' voor het voetlicht is geweest. Regisseur is weet de heer R. C. Pieterse. Ter gelegenheid van het 20-jarig be staan der watersportvereniging „Helder —Willemsoord—Nieuwediep" wordt op Dinsdag 26 April a.s. een feestavond ge geven in „Formosa". Behalve de gele genheid tot het aanbieden van geluk wensen aan het bestuur der jubilerende vereniging, staat op de agenda een cau serie door de heer W. Hoogstrate over „De wereldreis van de Alk". Na de pauze wordt de film „Diep water en wind" vertoond, en na afloop kan wor den gedanst onder leiding van de heer Siebeling. Ook ZAP's tweede promotiewed strijd eindigde in een gelijk spel, en de Poldersen kunnen met deze uit slag dik tevreden zijn. Sijbekarspel had het in de eerste helft tegen de stugge bries in hard te verantwoorden tegen de onafgebroken aanvallen van ZAP's voorhoede en de felle schoten van Neyens, Mc Coy en Kuys. Ge steund door de wind opent ZAP de aanval. Gedurende de eerste 25 mi nuten is het ZAP-overwicht wel goed melkbaar, Kuys de rechtsbuiten krijgt tot driemaal toe gelegenheid schoten op het doel der bezoekers te lossen, waarbij de ballen echter öf over èf naast het S.-doel vliegen. Even krij gen de bezoekers lucht als de forse S.-midvoor zich door de ZAP-achter- hoede weet heen te werken en een harde schuiver op Davids afvuurt die deze vallend weet te stoppen. Dan blijft de bal echter voor het grootste deel op de helft der bezoekers. Na plm. een half uur spelen kent scheids rechter Wit aan de gastheren een vrije schop toe. op vrij korte afstand van het S.-doel. De haag van spelers die zich voor het doel opstellen is voor Neyens geen beletsel, want het keiharde schot vindt zijn weg naar het net. Gedurende het laatste kwar tier van de eerste helft blijft het overwicht aan de zijde der bezoekers doch een uitval van Sijbekarspel, plm vijf minuten vóór de rust, ontneemt ZAP de illusie van de voorsprong als Davids na een plotselinge doorbraak roet een lage bal wordt verrast. De ploegen wegen na rust beter tegen el kaar op en weldra vinden voor Da- vid's doel de eerste schermutselingen plaats. Het spel begint iets te luwen, beide ploegen geraken klaarblijkelijk een beetje vermoeid doch als na twin tig minuten spelen na een korte be legering van het ZAP-doel de S.-links- midden een goede pass aan zijn mid- voor geeft, is het de laatste die Da- vinds handig weet te omspelen en zijn club de leiding kan geven. Even later kopt Mc Coy goed in en brengt de partijen daarmee op gelijke voet, in welke stand geen verandering meer komt. Hermcsmeisjes en Kraaienjongens winnen. Hermes kan terugzien op een bui tengewoon geslaagd tournooi. Ruim 100 jongens en meisjes hebben de gehele dag genoten zowel van het mooie weer als van de wedstrijden. Dank zij de komst van de hockeyjeugd uit Wormer- veer, Beverwijk en Leeuwarden kon den de Hermes-junioren eens tonen wat ze waard waren. En dit vertoonde is erg meegevallen. Bij de jongens kon Hermes a, hoewel in iedere wedstrijd iets sterker dan de tegenstanders, geen doelpunten maken. Kraaien a wist ten slotte voor een jaar op de beker be slag leggen. Bij de meisjes had Hermes zijn junioren over drie elftallen ver deeld. Hermes c werd in poule A de winnares en DEM in poule B. De fi nale tussen beide teams was zeer span nend. Hermes scoorde in de laatste mi nuten het winnende doelpunt en won zodoende de lauwertak. Het was voor de eerste maal dat Friese hokeyers in Den Helder waren en mede door hun keurig costuum en goede spel maakten ze een uitstekende indruk. De stemming op de velden was best en in de middag werd de gezel ligheid nog verhoogd door de muziek van de geluidinstallatie „de Vox". Gevonden: paar beenpijpen, rubber autovelg, bril, levensmiddelbonnen, broche, enveloppe mét geld en bonnen, hond, haarlint, paar glacé handschoe nen, horloge met armband, krui wagen, kousen, oorbel, portemon- naies, pantoffel, popje, riem, rijwiel tas, rozenkrans, damesrgwiel, heren- rjjwiel, spaarbankboekje, schoolrap port, aansteker, sportschoen, zwarte kinderschoentjes, bruine kinderschoen' actetas met inhoud, kindertas met in houd, vulpen zonder dop, vulpen, blauw-wit vest, zilverbon. Verloren: doublé armband, bril, zwarte stoffer, bruin étui met inhoud, bouvier, paar dames-glacé's, honden- riem, kip, paar klompen, lieslaars, portemonnaies, rozenkrans, rijwieltas, distributiestamkaart, spaarbankboek je, schoolrapport, schoentje, rijwiel tas met rooster, schooltas met boe ken, vulpennen, jong konijn. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. Hr. Ms. torpedowerkschip „Mer- cuur" heeft nog steeds de oefentor pedo niet gevonden, die vorige week aan de haal is gegaan. De onderzee boot Hr. Ms. „Tijgerhaai", die bij het torpedo-inschietbedrijf zou worden ingedeeld, is mede in verband met bovengenoemde zoekpartij nog niet naar Den Helder gedirigeerd. Eerst het verloren schaap terug, dan ver der gaan met het inschieten. Hr. Ms. radar-instructieschip „Soemba" is gistermiddag om half vijf gereedgekomen. De bodem heeft om vijf uur de werf verlaten, en is toen onmiddellijk opgestoomd naar Rotterdam. Hr. Ms. onderzeebootjager „Johan Maurits" kwam gistermiddag om vijf uur voor de haven en liep een uur la ter binnen. Het schip werd gemeerd voor Hr. Ms. „Tromp". Er moeten enkele kleine reparaties worden ver richt. De jaarlijkse Emmabloem-actie zal dit jaar in de laatste week van April worden gehouden. Volgende week Maandag t/m Vrijdag zal voor dit sym pathieke doel huis aan huis worden ge collecteerd. Dames en heren, die hun medewerking hierbij willen verlenen, wordt verzocht zich uiterlijk Zaterdag 23 April a.s. aan te melden bij de heer H. W. Reijnen, Singel 20. De laatste dag van de actie-week, dus op Koninginne dag, Zaterdag 30 April zal de befaamde straatcollecte worden gehouden. Wij willen deze nu reeds in de warme be langstelling der ingezetenen aanbevelen. Voor een uitverkochte zaal gaven de Wioka's, de accordeonvereniging, Maan dag (2e Paasdag) een uitvoering in ca fé Rol. Voorzitter E. Zon, die tevens ais conferencier optrad, heette de aan wezigen welkom en leidde de verschil lende nupimers van het programma in. Eerst traden de Wioka's op en gaven onder leiding van de heer Joh. Strang enige nummers ten gehore, die aardig werden uitgevoerd. Daarna kwam de jeugdafdeling voor de dag met een schets „Een fijne familie", waarin voor al het optreden van de kleine Jan Weidema veel bijval vond. Een zang en accordeontrio „De drie klokken" uitgevoerd door de drie gezusters Mooy begeleid door de twee gezusters Kant en Jo de Graaf klonk prachtig. De jongeheer P. Kuit, die zich ontpopte als een accordeon-virtuoos, gaf een accordeonsolo „Levensdroom". Een duo voor piano en accordeon uitgevoerd door de jongedames Ria Henderikx en Maria Smit klonk ook heel goed. De schets „De man. die niet liegen kon" bracht de lachspieren geducht in beweging. Nogmaals trad hetzelfde zang- en accordeontrio op met „Mijn pappie". Vóór de pauze trad de jeugd afdeling van de Wioka's op met enige aardige nummers. Sommige spelers waren niet ouder dan 8 jaar, terwijl de drummer nauwelijks boven de gro te trom kon uitkijken! Na de pauze traden op „The Ka- Iua's", het Hawaiïan ensemble uit Den Helder, die met het spelen van enige Hawaiïan-nummers veel succes hadden. Daarna werd' nog een schetsje opge voerd „Op de huwelijksadvertentie", dat geweldig insloeg. De jongeheer P. Kuit gaf nog een paar solo's. Er werd nog een mooi tableau uitgevoerd, voor stellende het boerenleven. De jonge dames Ria Henderikx en Maria Smit gaven nog een krontjongliederenpot- pourri voor piano en accordeon en tot slot kwam het gehele Wioka-gezelschap nog enige nummers brengen met re freinzang van mej. Annie Mooy. Tot slot dankte voorzitter E. Zon allen, die meegewerkt hadden om deze avond te arrangeren en kregen mevr. Kuit Minnes en nevr. Strang bloemen, ter wijl de directeur de heer Joh. Strang ook een cadeautje ontving, 't Was een mooie avond, alleen de verloting duur de wel wat lang. ÉEN VINOLIA PRODUCT .VH 25 0179 „DE SPAANSE VLIEG" Het was geen nieuw stuk, de klucht, die „De Lagedijkers" Zaterdag vóór Pasen in Veerburg opvoerden. „De Spaanse vlieg" toch stond een goede dertig jaar geleden al op het hoofd stedelijk schouwburg-programma. We kenlang prijkte de titel toen op de aanplakborden. Het stuk steekt lichtelijk de draak met verenigingen van zedelijkheids apostels, waarvan de leidende figuren zelf niet altijd brandschoon waren. Dolle situaties en verwikkelingen zijn er genoeg in, zoveel zelfs, dat het voor de schrijvers een moeilijke opgave werd, te zorgen, dat aan het eind alles op z'n pootjes terecht kwam. „De Lagedijkers" gaven een goede, vlotte vertolking van de klucht. Voor al de heer Disselkoen maakte iets bij zonders van zijn rol, de wereldvreem de Heinrich. Dat deze verliefd raakte op de fris door mevr. Blok-Oostdijk gespeelde Wally was niet zo verwon derlijk, maar het omgekeerde werd wel wat al te onwaarschijnlijk. Hier was, dunkt ons, niet het' gewenste evenwicht in de opvatting van beide rollen. Met pleizier keken we ook naar de jonge advocaat dr. Frits Ger- lach van de heer A. Blok, beschaafd, wel verzekerd, doch niet met te veel flair gespeeld. Behalve een enkel bij rolletje, werden de overige rollen vertolkt door de leden, die reeds lan ger lid van „De Lagedijkers" zijn. Zij cpeelden, zoals we dat van hen ver wachtten en waardoor, we zeiden het reeds, het geheel een goede, vlotte opvoering werd. Op de Tweede Paasdag voerden „De Lagedijkers" hetzelfde stuk op in de zaal van de heer Bossen te Breezand. Men trok hier minder publiek dan in Veerburg. maar kon overigens ook nu weer over deze avond tevreden zijn. DAMCLUB EXCELSIOR Uitslagen van gespeelde partijen- Ie klasse: J A Meijer—K D Sas 0—2, K D Sas— J A van Vliet 11. 2e klas se: W A Meijer—Sj vd Wal 02. P C Biersteker—P Liefting 0—2, D Kruit hof—F Tielens 0—2, P de Bruin— J Schurer 20, L Schouten AzP Liefting 2—0, Sj vd Wal—P C Bier steker 20. UITBREIDING VAN ONZE VLOOT De grote Urker IJsselmeervloot wordt nog steeds uitgebreid met nieu we ijzeren kotters. Zo arriveerden een dezer dagen weer drie nieuw kot ters, n.1. de UK 82, schipper Evert Hakvoort; UK 200, schipper K. Visser, en UK 264, schipper C. Bakker. Aangelokt door het mooie weer, heeft Callantsoog beide Paasdagen druk bezoek gehad. Beide dagen ts er door velen genoten van het strand cn de duinen. Ook het secretariaat van de V.V.V. heeft verschillende adspirant- huurders te woord gestaan en er zijn door de verhuurders inderdaad zaken gedaan. Vanaf de tweede helft van Juli tot het einde van Augustus is vrij wel alles verhuurd. Een paar woningen ziin voor die periode nog disponibel. Voor Juni en Juli is er nog plaats. De vooruitzichten voor het a.s. sei zoen zijn niet slecht; er rest alleen nog de hoop op mooi strandweer. Dezer dagen is een ouderavond ge houden vanwege de O. L. school. Is het steeds gebruikelijk dat deze avon den in de school worden gehouden, ditmaal is hiervan afgeweken en werd deze avond gehouden in café B. de Vries. De reden daarvan was, dat er door de leerlingen van de hoogste klas sen het sprookje „De Gelaarsde Kat" werd opgevoerd, dat ingestudeerd was onder de voortreffelijke, leiding van het hoofd der school, de heer B. Ouwerling. Behalve door de ouders van school gaande kinderen, was de avond ook toegankelijk voor belangstellenden. Hiervan is een druk gebruik gemaakt; de zaal was nagenoeg geheel bezet. Het sprookje werd door de jonge speelsters en spelers heel goed opge voerd. Het was voor het eerst, dat de leerlingen een stukje opvoerden en bij velen vormden de zenuwen een strui kelblok, maar wij twijfelen niet of dat zal in de toekomst niet meer het geval zijn. Tussen de bedrijven door verrasten Jan Mooij en Tin Mol ons op een stuk je muziék, resp. accordeon en piano. Het is een genotvolle avond geweest en de heer Ouwerling heeft beloofd dat dergelijke avonden zullen worden herhaald wat wij kunnen toejuichen. Na afloop dankte de heer A. Schenk, voorzitter van de Oudercommissie, het hoofd der school en de kinderen voor de wijze waarop het sprookje werd opgevoerd. HET LIEP GOED AF Op Tweede Paasdag draaide een autobus van de firma J. van de Rijks weg langs het kanaal bij Stolpervlot- brug de Weg in naar Callantsoog. Aan beide zijden passeerde een motorrij wiel. Een er van, bestuurd door een persoon uit Amsterdam niet op de duo zijn echtgenote,' kwam met de bus in botsing. De zware motor werd be schadigd. De berijders kwamen met de schrik vrü. Nieuwe zending Vergezeld van een grote schare sup porters trok Callanstoog naar Bergen, waar op het terrein van de club van die naam een beslissingswedstrijd moest worden gespeeld voor de onder ste plaats van de tweede klasse C. van de Afd. Noordholland, tegen Kolping Boys I van Oudorp. Het is geen mooie wedstrijd gewor den; verschillende keren moest het spel onderbroken worden door min of meer hard spel. De scheidsrechter had het spel echter goed in handen en werd bijgestaan door twee neutrale grensrechters, waardoor het spel niet ontaardde in ruw spel. De rust brak aan met blanke stand. Een kwartier in de tweede helft scoorde C. door mid del van kopballen van haar spil twee maal. Kort vóór het einde wist K. tegen de scoren en daar bleef het bij. C. heeft echter niet over vrouwe For- tuna te klagen gehad. K. werd een penalty toegekend wegens hands, welke door de K.-keper werd gestopt. Later herhaalde dit zich doordat een C-back de bal miste en daardoor een tegenstander raakte. Hiervoor gaf scheidsrechter eveneens penalty, ons inziens een te zware straf, doch de bal werd keihard tegen de lat geschoten. C., die in het begin van de competi tie zoe goed was gestart, heeft zich ter nauwernood in de 2e klasse weten te handhaven. Door verschillende omstan digheden is het C. dit seizoen erg tegengelopen en wij zullen hopen, dat zij zich volgend seizoen beter kan handhaven. Inmiddels feliciteren wij C. met haar behoud in de 2e klasse. „Je hebt 'tof je hebt 't niet" was de titel van het blijspel in drie bedrij ven, dat door de Toneelgroep van de VW te Callantsoog in zaal Vriesman werd opgevoerd. Dit blijspel had niet veel inhoud en was vrij oppervlakkig. Het was omdat de spelers iets van hun rollen wisten te maken, waardoor de uitvoering voor het publiek het aan zien ten volle waard was. De reclame loper, Janus Prent, heeft door zijn hoogst komisch spel de aanwezigen hartelijk laten lachen. Zijn vrouw en dochter waren goed. Ook Joosten, de huisjesmelker, had de lachers op zijn hand, bijgestaan door Meinders, de schoenmaker. Bob. de verloofde van Lilian Veringa, speelde zijn rol voortreffelijk en zijn „ongelooflijk zag" vond eveneens de goede weg. Lilian, als studente in de rechten, had een goede opvatting van haar rol. „Linke Lou" en de politieagent, twee kleinere rollen, werden naar behoren vertolkt. Alzo een gezellige avond. De goed bezette zaal beloonde de spelers met een hartelijk applaus. Rest ons nog te ver melden, dat de grime door de heer Groothuizen uit Alkmaar zeer goed was verzorgd. Op een Donderdag j.1. gehouden bij eenkomst van sportieve dames in ho tel „De Toekomst" te De Koog, werd besloten om een handbalclub voor da mes op te richten als onderafd. van de voetbalvereniging te De Koog. Als lid gaven zich 26 dames op; een goed be gin! De contributie werd vastgesteld op 25 cent per week. Als secretaresse zal fungeren mevr. R. T. Blok vd Vel den—de Meyere, terwijl mej. N. Eel- man tot secretaresse werd gekozen. Besloten werd om onder leiding van de heer J, Kiewiet elke Dinsdagavond om 7 uur te trainen op het voetbalveld. We hopen, dat de goede korfbaltradi tie van de Koog nu zal herleven in de nieuw opgerichte handbalclub. PURMEREND, 19 April 1949. Aange voerd 1544 runderen waaronder 95 vette koeien, 4 stieren, 1129 nuchtere kalve ren, 23 schapen en 6 vette varkens voor de levering, verder: 191 melk- en kalf- koeien f 550f 875, handel iets williger; 1148 geldekoeien f 380—f 625, goed' 20 pinken f 280—f 425, goed; 65 graskalve ren f 185f 325, goed; 56 Nuchtere kalveren (fokkers) f 32—f 80, stug- 18 stieren f 350-f 850, kalm; 46 bokken cn geiten f 10—f 60, stug; 475 schapen, fok f 85f 120 en weide f 5268, goed; 871 biggen f 40—f 70. goed; 31 paarden f 375 f 750, stug; 7 zeugen f 175—f 325, stug 1500 oude kippen en hanen (rode cn 2.25—f 2.50, 250 idem blauwe f 2.60—f 2:80, 1300 jonge hanen (rode De eerste Paasdag werd in de Ned. Herv. Kerk te H'hoef het lekenspel op gevoerd „De jeugd van Parcival. Ds. v.d. Winden gaf bij zijn inleidend woord een korte uiteenzetting over de inhoud van het lekenspel. De jeugd van Parcival is een legende uit de vroege Middeleeuwen, waarvan het eerste gedeelte op deze avond werd uitgebeeld. Wij zagen Pascival thuis bij zjjn moeder Herzelaide, in de eenzaamheid van het woud. Op zekere dag, wan neer hij bij het jagen in het woud, zijn eerste hert heeft geschoten, rijst d« vraag bij hem op naar de zin en da waarde van het leven. Hij vraagt zijn moeder naar het raadsel van leven en dood. Terzelaide vertelt hem nu over God en Parcival wordt hierdoor zo getroffen, dat hij het besluit neemt om zijn moeder te verlaten, de wereld in te trekken, met als enig doel God te dienen. Zijn moeder echter geeft hem een narrenkleed, met 'de bedoeling hem weer spoedig terug te krijgen, wan neer de wereld hem zal hebben bespot. In overmoed en onwetendheid zien wij Parcival de wereld ingaan en in een reeks bonte tafrelen zien wij in Parci val de strijder Gods, in iedere ontmoe ting met de wereld. Na vele ervaringen en avonturen leert Parcival dat God alleen gediend wordt in zelfverloochening en naas tenliefde. Op het spel willen wij geen critiek uitoefenen. Zeker, dit liet wel wat te wensen over, maar het betrof hier geen ge woon toneelspel. Het streven van deze jonge mensen om iets hogers naar vo ren te brengen is prijzenswaardig. Misschien kan dit een stap beteke nen, om de jeugd van Wieringen te bewegen zich geheel te geven, wan neer het betreft het naar voren bren gen van geestelijke waarden van de mens. De belangstelling was niet groot, waaraan het mooie Paasweer niet ge heel vreemd zal zijn geweest. Ds. v.d. Winden wekte na afloop van het lekenspel, de aanwezigen op, door een milde gift het jeugdwerk te steu nen. De avond werd met gebed ge sloten. Abbedijk, New York—Buenos Aires, 19-1 10 uur te Port of Spain verwacht Al. phacca, 18-1 van Rio de Janeiro naar Santos Alwaki, 18-4 van Philadelphia naar New York Arendsdijk, 18-4 van Victoria naar Santos Barendrecht, 18-4 van Suez naar Abadan Gouwe. R'dara Oran, passeerde 18-4 Ouessant Nestor, HamburgValencia passeerde 18-4 Oues sant Raki, 18-4 van Djibouti naar Suez Rijn, 19-4 ta Stockholm Streefkerk, 18-4 van Hamburg naar Londen Tiba, AntwerpenMqptevideo, 18-4 1100 mijl noord-noord-west van Pernambuco Vo- lendam, R'dam—Java, 19-1 te Sabang IJsel. 19-4 van Houston te Curagao Albireo, R'dam—Buenos Aires passeer, de 18-4 Finisterre Aldebaran, A'dam— Baltimore, passeerde 18-4 150 mijl west Scillies Alderamin, Montvideo—R'dam, 18-4 van Las Palmas Armilla (t), 18-4 van Grimsby naar A'dam Bantam, 19-4 van New York te Port Said verwacht Borneo, 18-4 van Bombay naar Madras Celebes' 19-4 van Tjilatjap te Batavia Cleodora, 17-4 van Miri naar Pladjoe Ccngostróom, 18-4 van Matadi naar Luan da Hersilia, Roseau—Antwerpen, pas seerde 18-4 Oeussant Hestia, 18-4 van Curagao te Trinidad Jobshaven, 18-4 van Tobou naar Las Palmas Johan van Oldenbarnevelt, A'dam—Java, 18-4 van Port Said Kamerlingh Onnes, Java— R'dam, passeerde 18-4 Algiers Lawak, 18-4 van Belawan naar Penang Lop- persum, 18-4 van Antwerpen te Hamburg Lutterkerk, 18-4 van Bahrein te Ras Tanura Madoera, Java—A'dam, pas seerde 18-4 Gibraltar Malvina (t), Tam- pico—R'dam 18-4 225 mijl oost Bermuda Manoeran, 18-4 van Bahrein te Koeweit Meliskerk, 18-4 van Port Swettenham te Penang Oranje, Java—A'dam, 18-4 van Southampton Papendrecht, R'dam —Abadan, passeerde 18-4 Kaap Bengat Riouw, 18-4 van Rangoon naar Batavia Roebiah, A'dam—Java. 18-4 te Port Said Rijnkerk 18-4 van Cochin naar Bombay Schiedijk New York—Java. 18-4 te Port Said Stad Alkmaar, Port Said—R'dam, lt-4 95 mijl noord-noord-west Alexandrie Aldabi, 18-4 van Buenos Aires te R' dam Ceram, 18-4 van Pensacola te Kaapstad Cronenburgh, 16-4 van R'dam naar Casablanca EssO Den Haag (t), van U'dam naar Aruba Kota Inten, 19-4 van Batavia te R'dam Kota Gede, New Orleans—Java, 18-4 in Süezkanaal Lim burg, wordt 17-4, 8 uur te Bahrein ver wacht Noordam, 18-4 van New York te U'dam Overijsel 18-4. 24 uur, van R'- te Antwerpen Samarinda, 17-4 van Ma nilla naa» Tarakan Slamat, 18-4 te Ba tavia Stad Dordrecht, 17-4 van San van Gent te R'dam Rosari passeerde 17-4, 9 uur Guardafui, wordt 19-4, 16 uur, te Aden verwacht Utrecht, 17-4 van Pe nang naar New York wéltevreden 18-4 van Balik Papan te Singapore Wes- terdam, 18-4 van R'dam te New York Zuiderkruis, 17-4 van R'dam te Batavia Muiderkerk, 18-4 van Novoredondo ta Lobito Akkrumdijk, vertrekt 20-4 van Antwer pen, 21-4 te R'dam verwacht Algorab. R'dam—Porte Alegre, 17-4 van Santos Alkaid, Buenos Aires—R'dam 17-4 van Victoria Alphacca, New York—Buenos Aires, 18-4 van Rio de Janeiro Alphe rat, 17.4 van Buenos Aires te New York Arendsdijk, 18-4 van Santos Arne- dljk 19-4 van Antwerpen naar R'dam Averdijk, 17-4 van Norfolk te New York Dalerdijk. 16-4 van Portland naar Seattie Nieuw-Amsterdam R'dam—New York passeerde 17-4 Scillies' Veendam, 16-4 van Bermuda te New York Abbekerk, R'dam—Australië, 18-4 van Bombay Almkerk Brisbane—R'dam, passeerde 18-4 Gibraltar Cottica, 19-4 van Demarara te Curagao Helder, 18-4 van Puero Cabello naar La Guaira - Hermes 19-4 van Rio de Janeiro te Re* cife Mentor, 19-4 van A'dam te Valen- cia Oberon, 19-4 van Maracaibo te New York Papendrecht, R'damAbadan, passeerde 19-4 Kaap Zebib Winsum, 19-4 van Kaap Haitien te Maracaibo Zwijndrecht, 19-4 van Saffi te Kalundborg en witte) f 2—f 2.25 en 200 blan've f 2.50f 2.90 per kg; 150 jonge hennen f 5—f 7, 300 eenden f 2—f 2.50, 400 Ko nijnen f 1—f 8 20 ganzen f 4—f 6, alles per stuk; 1100 kievitseieren 10 cent pet stuk; 1800 kipeieren f 11—f 11.50 en 2500 eendeneieren f 7.50 per 100 stuks.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2