Een Naaister, KLEINBEHUISDE»! H. L. VRIES ZOON JOÏTERÏJES 'Omednde Binden is moeilijker dan breken Nederlands natuurschoon werd in de oorlog zwaar geschonden iBIJENKORF J Trianus voor de Q.H.IJ. Melkkoeien werden ziek door eiwitvergiftiging Sam Oly in cassatie Rust in Djokjakarta Nieuwe arrestatie in de goudstaven-affaire Diensttijd voor Mariniers z.m. Anna Pauhwna IJmuiden Urk Purmerender markfoverzichf Gevraagd Nieuwe Bonnen f Voor U Een wonder van comfort is onze nieuwste Amerikaanse Slaapkamer Te koop aangeboden afi s ua* Te koop gevraagd Te huur aangeboden Ruilen Personeel DONDERDAG «1 AfHlt 1949 DE NIEUWE ZOMERZEGELS 8lauw eti ora.»;.*.gÉf; élaltw blauw en $eel sla. ChriJ zal verantwoordelijkheid dragen De voorzitter van de Christelijk Historische Unie heeft op de gisteren te Amsterdam gehouden algemene vergadering der C.H.U. een rede uit gesproken, waarin hij o.a. zijn dank baarheid uitsprak over het feit, dat in de Grondwet thans is neerge legd, wat Ne derland con structief, in po sitief opbou wende zin, wil. De heer Tila- nus ging ver volgens na de kabinetsforma tie, na de ver kiezingen. Hij zeide o.a., dat het hem aangenaam geweest zou zijn, wanneer ook de anti-revolutionnairen in het overleg en de constructie van het nieuwe ka binet hadden kunnen worden betrok ken, maar hun houding tegenover de Grondwetsherziening maakte dit wel uiterst moeilijk. Wanneer men steeds op het stand punt heeft gestaan, dat in deze moei lijke tijden het kabinet zo breed mo gelijk moest zijn samengesteld en de gelegenheid wordt geboden tot een bredere basis van het kabinet te ko men, dan was er voor de C.H.U. ze ker geen aanleiding daar afwijzend tegenover te staan. Eén van haar vooraanstaande mannen mr. W. F. Schokking heeft een verantwoorde lijke en een zeer belangrijke post in dit kabinet willen aanvaarden. Het is heel gemakkelijk, aldus de heer Tilanus, om aan de kant te blij ven staan en critiek te oefenen. Het is oneindig veel zwaarder, ook voor Als de Aprilmaand in het land Is, brengen de boeren hun vee van de stallen naar de weide. Het gras is dit voorjaar weljg gegroeid, zodat er mals voedsel in overvloed is. Aan die plot selinge overgang van stal- op gras voeding is in sommige gevallen een gevaar verbonden. Een landbouwer uit Meerkerk, die zijn koeien fil de wei Had gebracht, voijd bijv. 's morgens één der dieren dóód en twee andere ernstig ziek. De veearts constateerde eiwitvergiftiging. Het gras bevatte 'n hoog percentage eiwit, dat de dieren, die aan hooi en dergelijk voedsel ge wend waren, niet konden verwerken. Voor de Raad van Cassatie diende gistermorgen de zaak tegen de Am sterdammer Sam Oly, een bokser, die vóór de bezetting een populaire figuur was in het Amsterdamse politiekorps. Tijdens de oorlóg werd hij echter een zeer berucht jodenjager. Requirant, die deswege door het Amsterdamse Hof tot de doodstraf was veroordeeld, hoorde nu 14 jaar tegen zich eisen. doelman swift houdt er mee op Frank Swift, de populaire Engelse doelman, die in vredestijd 18 maal in het Britse nationale team uitkwam, heeft medegedeeld, dat hij zijn keepers trui dit seizoen voor het laatst zal dragen. Voor zijn club Manchester City speelt hij zijn laatste wedstrijd op 7 Mei te Huddersfield. een politieke partij, om mede verant woordelijkheid te aanvaarden en te dragen. De C.H.U. is zich die verant woordelijkheid in deze moeilijke, zorg volle tijden zeer wel bewust. Zij zal die verantwoordelijkheid dragen, zo lang haar dat staatkundig mogelijk is. De C.H.U. is dit kabinet, dat geen parlementair kabinet is, vrijblijvend en met vertrouwen tegemoet getre den. Spr. doet niet mee aan het zaaien van wantrouwen tegen dit kabinet, zolang hij op principiële en zakelijke gronden daarvoor geen reden ziet. Hjj waardeert het integendeel, dat ook mannen als Schokking en Stikker hun schouders hebben gezet onder het zeer moeilijke werk, dat te verrichten is. Men heeft getracht, ook in onze gelederen tweespalt te zaaien, zo ging de heer Tilanus verder. Breken, stuk ken maken, is gemakkelijk. Bijeen houden, samenbinden is een moeilijker werk. Het zou onverantwoordelijk zijn in deze tijd te breken. Onze taak is binden. Volgens de bijzondere correspondent van Aneta, die de voornaamste plaat sen van Midden-Java heeft bezocht, maakt de stad Djokja een volkomen rustige indruk en biedt zij een norma ler beeld dan Solo, waar nog vele win kels gesloten zijn en het leven nog niet zijn gewone gang gaat. Djokja is ordelijker dank zij de Nederlandse militairen, terwijl te Solo reeds poli- 'ietroepen van de mangkunegara bij de beveiliging van de stad zijn inge schakeld en weldra twee veiligheids bataljons na opleiding zullen worden ingezet, zodat op het gebied van zelf werkzaamheid Solo de stad Djokja vooruit is. De 63-jarige molenbaas A{ K. uit Dordrecht is Vrijdag j.1. op het vlieg veld Schiphol door de politie gearres teerd in verband met de diefstal van uit de Nieuwe Waterweg opgebagger de goudstaven. Toen indertijd zijn me deplichtigen in deze affaire werden ge arresteerd werkte hij in Noord-Afrika. Vrijdag keerde hij per vliegtuig naar Nederland terug, waar de politie hem met open armen ontving. Hij zal voor te officier van justitie te Rotterdam geleid worden. Men streeft er bij de Koninklijke Marine naar om de zeemiliciens-mari nier, die in het voorjaar van 1947 zijn opgekomen en die thans in Nederland dienen, na een diensttijd van ongeveer 29 maanden in het genot van groot ver lof te stellen. Een klein gedeelte van deze zeemiliciens-marinier, dat een zeer dringende reden heeft om vroeger te worden gedemobiliseerd, zal na een diensttijd van ongeveer 27 maanden huiswaarts worden gezonden. Verzoe ken hiertoe moeten deze zeemiliciens indienen bij hun commandant. De zaak-Mindszenty Engeland heeft zich gisteren in de vergadering van de tweede politieke commissie der V. N., evenals de V. S. uitgesproken voor het voorstel, dat de processen tegen de Hongaarse en Bul gaarse kerkelijke leiders zullen worden behandeld in het kader van de vre desverdragen, in plaats van door een speciale commissie van de V. N. Sir Alexander Cadogan (Engeland) zei ten aanzien van het proces tegen kardinaal Mindszent: „Het is moeilijk te ontkomen aan de gedachte, dat het werkelijke doel achter dit proces was, de oppositie van de rooms-katholieke kerk tegen de regeringsplannen voor het communistisch maken van Hon garije te elimineren". R.K. TONEEL „ANJA ERFT EEN SPOOK" Zijn hele Tweede Paasdag had de heer Janson opgeofferd om in „Veer- burg" het toneel in orde te maken en het lag dan ook niet aan hem, maar aan de grimeur die een trein latei- kwam dan nodig was, dat niet precies op tijd als we van „Ons Toneel" ge wend zijn, het doek openging voor de opvoering van „Anja erft een spook". Een wonderlijke geschiedenis dit „vrolijk griezelspel" van Will Braken- berg, minder flauw dan de meeste spookverhalen die ten tonele worden gevoerd en geschikt voor het doel van de R.K. vereniging „Ons Toneel", dat volgens het programma was: na de ernstige vastentijd een avond van ge zelligheid en luimige ontspanning te bengen. Is men daarin geslaagd? Wel voor een groot deel, maar niet voor ieder in de zaal ten volle. Er haperde zo nu en dan iets aan de rolkennis, .wat natuurlijk aan de vlotheid van opvoering niet ten goede kwam, maar erger was, dat enige der medespelen der. heel slecht waren te verstaan, vooral als zij zittend spraken. Juist bij een stuk als dit, zo vol intrige en verwikkeling, gaan dan zo gauw de fijne .puntjes verloren. Daarom, hoe goed de heer Homan zijn rol van Amand Stock ook speelde, menen we, dat hij er beter aan gedaan had, daar voor een ander in de plaats te stellen, zichzelf tot de regie te bepalen en bij de repetities eens achter in de zaal te luisteren. „Ons Toneel" heeft immers niet te klagen over een tekort aan le den? Niettegenstaande de dertien rol len die het stuk telt, waren deze gro tendeels in goede handen. Gré Kuijs maakte iets zeer goeds van de huis houdster, mevr. Grapendaal. en bleef \xortdurend uitstekend in stijl. Jacques Winnubst speelde de moeilijke rol van de geesteskranke Peter bijzonder goed. Paul Alkemade was een model butler en Attie Ran, als freule, en Rie Kuijs. die wegens ziekte van les van Oosten de rol van journaliste-kamer meisje op zich nam, waren ten volle voor hun taak berekend. Het tweetal Claudius Kreukniet en Jozef Neute boom (Piet Preijde en Floor Alkema de) deden ons meermalen aan Watt en Half Watt denken. Ook bij de niet- genoemden merkten we vaak aardige trekjes in hun spel op, maar het zou ong te ver voeren daarop in te gaan. De „Sunny Boys" verleenden muzika le medewerking, ook bij het gezellig samenzijn dat na het toneelspel volgde. VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer bestond gisteren uit 1000 kisten makreel, 1615 schol, 900 schel vis, 650 wijting, 360 tarbottong, 40 schartong, 25 griet, 15 heilbot, 280 ha ring, 500 schar, 625 kabeljauw, 65 poon, 230 koolvis, 125 wolf, 125 leng, 100 diversen, totaal 6655 kisten. Be sommingen: 1 stoomtrailer f 20490, IJm. 43 „Danser" f 32200, 204 f 2696, 74 f 3527, KW 107 f 1547, 84 f 2497, 64 f 1926, 138 f 2222, 69 f 2778, 56 f 1938, 227 f 1972, 124 f 5288, 140 f 3275, 54 f 1760, 5 f 2350, 9 f 4580, 41 f 6038, 65 f 3717, 48 f 2460, 162 f 2280, 169 f 2674, 89 f 2434, 125 f 2525, 24 f 1900, 85 f 3738, 50 f 1980, 37 f 4250, 151 f 2130, 170 f 1898, 16 f 1891, 91 f 1835, 108 f 1468, 104 f 2318, 94 f 1333, 53 f 980, HD 79 f 3100, BU 33 f 1888, IJM 277 f 840, 229 f 940, 11 f 1210, 230 f 540. VISKISTEN VAN ALUMINIUM Er is een overeenkomst gesloten tussen een machinefabriek te IJmui den en een blikfabriek in Kromme nie om te komen tot de aanmaak van aluminium viskisten. Deze kisten worden op grote schaal in Engeland gebruikt en ook in IJmui den werd reeds een proef genomen, die uitstekend geslaagd werd geacht. Doorvoering van het gebruik in Ne derland stuitte tot nog toe op devie- zengebrek. De aluminiumkisten zullen in plaat# van houten kisten gebruikt worden bij het vervoer van vis. De aluminium kisten zijn gemakkelijk schoon te ma ken en nemen de reuk van vis niet aan. visserij URK, 15 April 1949. Door 8 vaartui gen werd Goede Vrijdag aangevoerd: 84 pond fuikaal f 1.401.44 per pond en 1600 pond nest f 2 per 100 pond. Door 16 vaartuigen werd Dinsdag al hier aangevoerd: 389 pond lijnpaling 0.961.35 per pond; 214 pond fuik paling 0.96—1.30. 8120 pond nest 0.02. PURMEREND, 19 April Hetaantal runderen, dat werd aangevoerd kan wel als een record gerekend worden daar in de laatste 25 jaren dit getal maar drie maai werd bereikt Het hoogste aantal in die jaren is ruim 1800 geweest Niet alleen da^ het aanbod groot was, er was eek veel kooplust Het fraaie weer van de laatste dagen had veei veehouders op de been gebracht Voor verse melkkoeien, gelde koeien en het jonge vee bestond 'goede belangstel ling, maar met de gebruiks-stiertjes ging het nog maar heel kalm aan Op de wolveemarkf was het aanbod minder De handel was vlugger en de prijzen hoger; ook voor de stelletjes was meer vraag De handel in bokken en geiten was echter stug en de prijzen worden iedere week lager Ook op de biggenmarkt was een flinke aanvoer en de afname blijff vrij goed Er was aardig handel en de markt was goed prijshoudend De vraag naar fokzeugen was minder groot De paardenmarkt gaf nog weinig ver andering te zien Voor een goed slacht- paard bestaan nog belangstelling, maar verder is de handel stil Op de pluimveemarkt was het merkbaar dat de feestdagen achter de rug zijn ALKMAAR, 19 April Opgave van het aangevoerde vee: 18 stuks vette koeien en 307 nuchtere kalveren; alles voor de Qsn- tralq Herbebossing gaat traag Nu het weer voorjaar is en w(j alle- wegen aan vacantie gaan denken en ons bosrijke plekjes zoeken om uit te rusten, moeten we toch eens zien hoe het met onze bossen is gesteld. Veelal wordt er alleen gesproken over de schade, die ten gevolge van de bezet ting in steden en dorpen is aangericht, doch men zwijgt gewoonlijk over de verwoestingen in ons landschapsschoon. Toch verdient deze wel degelijk aile aandacht, omdat in het zomerse leven de ontspanning in bosrijke streken een niet te onderschatten onderdeel van ons bestaan vormt. Het is bekend, dat de Duitsers ons natuurschoon niet hebben gespaard, ja, zelfs moedwillig hebben vernield, zoals bijv. de prachtige Middachter Allee met bomen uit de 18e eeuw. Er moest hout gekapt worden voor de oorlogvoering, rommelasperges, stel lingen, terwijl ook de meubel- en mijnindustrie, die moesten meewerken aan de herbevoorrading van de Duitse getroffen gebieden, het nodige hout opeisten. Daarnaast werd hout het ver- vangmiddel voor vele producten als keukengerei, speelgoed en dergelijke, terwijl benzinetekort het verkeerswe zen noodzaakte generator-blokjes te stoken. Als we dan nog aannemen, dat tijdens de hongerwinter de Nederlan ders zelf een handje hebben geholpen voor verander-atelier Vast of voor enige dagen per week. Goed salaris, aanmel den bij de A™: SPOORSTRAAT HOEK KONINGSTRAAT bij het slopen van ons bosbezit, dan kan men aannemen, dat ons natuur schoon een gevoelige klap heeft ge had. En dan zwijgen we nog maar over de natuur zelf, die moedeloos werd en meehielp de bossen uitdunnen. Immers, waar gedeeltelijk gerooide bossen zijn, krijgt de wind meer vat op de over gebleven bossen, terwijl zandverstui vingen gemakkelijker ontstaan. Ten slotte beïnvloedt dunne bebossing de vogelstand, waardoor insecten meer „bewegingsvrijheid" krijgen en zich meester maken van blad en stam. Zo is alles bijeen 30 pet. van ons 184.000 HA grote bosbezit verloren ge gaan en het is onze erfenis deze won de plek in ons land weer te genezen. Hout nodig. Ons land zit te springen om hout: mijnhout, hout voor de wederopbouw, voor lucifers, meubel- en speelgoed industrie, alsmede voor de beschoei- ingswerken. Voor de oorlog voerde Ne derland ca. 51 millioen m3 per jaar in, een kwantum, dat thans wel drie maal zo groot moet zijn. Het is dus nodig, dat we onze bos sen weer uitbreiden, niet alleen voor nu, maar vooral voor later. We hou den daarmee deviezen in, de zak, terwijl er bovendien buitenlandse belangstel ling is voor Nederlandse lucifers, hou ten halffabrikaten, boomzaden en zelfs dennen (Kerstbomen voor Engeland). Herbebossing is dus van vitaal be lang en direct na de bevrijding is de ze met kracht aangevat. Men over weegt daarbij het bos-areaal van 8 pet. van onze bodem te vergroten tot 10 i 12 pet. In de nieuwe IJsselmeerpolders zal aan de beplanting speciale aan dacht worden besteed, terwijl men ve le woeste gronden op deze wijze ren dabel wil maken. Daarbij doet zich nog de merkwaar dige bijzonderheid voor, dat ook de landbouw profijt zal trekken van ster kere bos-aanplant, omdat bomen regen aantrekken en humus geven. Geen dennen. Bij de aanplanting wil men afwijken van vroegere methoden, bomen van één soort in éen bos onder te brengen. Men kreeg dan vaak doodse dennen- tuinen. Nu wil men gemengde bossen scheppen met loofhout als hoofd en dennen en sparren als onderbeplan ting. Daardoor wint men niet alleen aan schoonheid, doch ook aan rende ment, terwijl het hout zelf krachtiger wordt, omdat van het loofhout dat is onderbeplant de zijloten afsterven, zodat de stam krachtiger wordt. Wel is het streven van de bosbezitters erop gericht om het volk meer eer bied voor de bossen bij te brengen, zo dat het ten slotte mogelijk zal zijn de hatelijke bordjes „Verboden Toegang" en „Eigen Weg" op te ruimen. Maar dan zal het publiek er op moeten let ten geen hout te vernielen, geen vuil nis achter te laten of niet te roken. Het is hun opdracht dit bij de na dering van de zomer aan alle liefheb bers van bos en hei nog eens extra mede te delen. Tot behoud van het weinige, wat nog gebleven is. voor het tijdvak van 24 April t/m 7 Mei 1949 Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van Voedingsmiddelenkaarten 905 101 Vlees (A, B, D) 100 gr. vlees. 102 Vlees (A, B) 300 gram vlees 103 Vlees (D) 100 gram vlees 105 Algemeen (A, B, D) 250 gr. boter, margarine of vet 106 Algemeen (A, B) 500 gram boter, margarine of vet 107 Algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 108 Algemeen (A, B) 125 gram koffie 109 Algemeen (A, B) 500 gram sinaas appelen (inleveren uiterlijk 30 April) 112 Algemeen (B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 114 Algemeen (D) 250 gram boter, margarine of vet 115 Algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas U6 Algemeen (D) 1 kg sinaasappelen (inleveren uiterlijk 30 April). Tabakskaarten 903 16 Tabak (QA) 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. 18 Tabak (QC) 2'rantsoenen sigaretten of kerftabak. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, ml), mf, mh 905 (büz. arbeid, a.s. moeders, zieken)Geldig zijn de bonnen gemerkt met de letter L. (De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waarop de be treffende bonnen voorkomen). De bonnen 084, 089, 090, 091, 093, 097, 098 en 099 Algemeen der bonkaarten voor voedingsmiddelen kunnen ver nietigd worden. Toekomstige geallieerde Hoge Commissarissen Verantwoordelijke functionarissen te New York zijn van mening, dat de vol gende personen tot geallieerd Hoge Commissaris van Duitsland zullen wor den benoemd: John McCloy (V.S.), zwager van Lewis Douglas, de Ame rikaanse ambassadeur te Londen, en president van de wereldbank; gene raal Sir Brian Robertson (Engeland), thans militair gouverneur van Duits land; André Francois-Poncet (Frank rijk); speciaal adviseur van generaal Pierre Koenig, Frans militair gouver neur van Duitsland. kwekers dienen rekening te houden met prijsdaling Voorzitter j. Barendsë zeide ten aan zien van de toekomst van de Neder landse tuinbouw in de te Naaldwijk gehouden 60e jaarvergadering van de Bond Westland van tuinbouwveilingen', hoe meer goederen er aan de markt komen, hoe onvermijdelijker prijsda lingen zijn. ook voor de tuinbouwpro ducten. Hiermede dienen de kwekers rekening te houden. Hoge kwaliteits eisen en goede verpakking zullen slechts de prijzen op een behoorlijk peil kunnen houden. willem strijbis overleden Nog vrij onverwacht is na een. ern stige ziekte de heer W. Strijbis, 2e voor zitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond en oud-voorzitter van de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, Dinsdagmiddag op 57-jarige leeftijd overleden. cochin-china bij de staat vietnam Volgens gewoonlijk welingelichte kringen zijn vooraanstaande Franse en Vietnamese leden van de Cochin-Chi- rese assemblée het eens geworden over de inlijving van het gebied in de ont worpen staat Vietnam. Te bezichtigen in onze étalage Complete Meubilering Koningdwarsstraat 71-73 Tel. 2193 De adressen Bureau enz uit sluitend 's middags na vier uur Zeer mooie bruidsjapon, z P, mt 40-42 Binnenhaven 27 In goede staat zijnde Van Delft's kinderwagen (beige) f 50,— Herzogstraat 35 Electrische wasmachine met wringer Creemers, Van Ga lenstraat 45 Wegens vertrek: zgan huis kamer-ameublement (old fi nish); tevens schilderijen en schemerlampjes Na 6 uur Molenstraat 107 Zgan drle-delig donker blauw kamgaren herencos- tuum mt 50 en zgan heren tweedjas mt 52: alles zonder punten Dahliastraat 4 Zes-persoons eetservies f 30 (compleet) Te bevr. na 7 uur Adres: Bur van dit blad Goed onderhouden eiken dressoir voor f 50,Adres: Bureau van dit blad Klnderledikantje met bedje f 20,t kinderstoel f 20,en box f 15,—; alles in prima staat Van Galenstraat 111 Lichte regenjas, geen gum mi, als nw, mt 40-42, prijs f 20 z p Reigerstraat 63 Ouderwets zilverkastje f 75 Middenweg 1S1 Twaalf zilver zwart geleverde Hollandse Hoenkrielen met 3 haantjes: ook afzonderlijk Adres: Herzogstraa. 52A; Tel. 2980 Zwart persianer pat-bont mantel mt 42 HA Lorentz- Portet-brisé kozijn met deu ren (geëtst glas), compleet met portieken en kamerdeur, sa men f 35,— Torenstraat *30 Banketbakkersgoed lft 16 jr Wagenstraat 9 Een grijs jongenspak lft 15-16 jr met plusfour en korte broek f 10,—en z p Polderweg 58 Kinderstoel en mod crème kinderwagen f 50,— Ook af zonderlijk J Swart, Weezen- straat 2 Accordeon, 80 bassen, 4 re gisters, nog niet gebruikt, win kelprijs f 875,—nu f 575,— (vaste prijs) Hans Zuidweg, Sluisdijkstraat 48 Twee crapauds en 4 stoelen f 75,viool i 25,piano krukje f7,50 en distributie luidspreker f 5,— Jan In 't Veltstraat 63 Een vissersbootje Wester- land 60. Wieringen Nieuwe mantel mt 42, z p, f 45,— Molenstraat 64 Motorrijwiel, moet in goede staat Zijn, zonder gebreken, niet ouder dan van 1936 Bl ond nr 633, Bur van dit blad Een 1-persoons opklapbed met ombouw, traploper en vloerkleed Lijsterstraat 18 Nette gemeubileerde kamer met of zonder pension bij dame 34 jr, liefst K M Bl ond nr 634. Bur v d blad Wonlngruil Woning Cen trum, voor woning in Tuin dorp of Vogelenbuurt Adres: Schagenstraat 105 Gevraagd bij man en 2 kin deren, kl bedrijf, nette huis houdster lft plm 22-32 jr; kind geen bezwaar Huwelijk niet uitgesloten; foto op erewoord retour Br ond nr 632. Bur van dij- blad Biedt zich aan: schoonmaak ster; tevens te koop beste he renfiets Adres: Asterplein 1 Gevraagd een flink meisje voor hele dagen Hotel „Het Wapen van Den Helder" Spcorgracht 43 Gevraagd net meisje, bene den 18 jr, voor de morgenuren S Boendermaker, Spoorstr. 69 Flink meisje gevraagd van 's middags 12-8 uur Hotel Woud, Spoorstraat 31 Diversen Nette kostganger gevraagd in gezin met huiselijk ver hees flüwtmi voor de schoonmaak en al 't werk k zó .gedaan. Persil zorgt ervoor, daf de wollen winterkleren kraakhelder de kast in gaan, ATA reinigt vuile potten, pannen, vloeren, was tafels en houtwerk en IMi maakt alles wat vet of vuil is blinkend schoon. De persil ptoducten zorgen voor Hollandse helderheid. Iets bijzonders IJZERSTERKE WERKSOKKEN 2.59 zonder punten JAEGER KORTE HEREN ONDERBROEKEN 1.98 3 punten GEMINDERDE DAMESKOUSEN mooie tinten 2.45 2 punten

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3