Stad w Omgeving- Gele schepen op de werf Zaandijk en Succes staan gunstig Er komt spanning in afd. C.C. van Gouden Kruis Goed spel van H.R.C. in tweede helft De vlag van „Onrust" werd gehesen! Zaaiweek Geref. Kerk De AVO is met haar arbeid begonnen Lezing over Albert Schweitzer Koninginnedag nadert De Duinkanters openden het wandelseizoen Anna Paulowna IJmuiden DEBO-avond met „Ketty jokt nooit!" 4-0 Zege op K.V-V> Slechte dag voor De Polder ZUINIG MEI BENZINE DAT IS DEVIEZEN VERDIENEN Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Succes behaalde verdiende overwinning Texel S.R.C. a en Alcm. V. a kampioen Dr.Valentine bijopening van de Kaasmarkt te Alkmaar Om deICNVB-beker Waarschijnlijk zullen vele lezers zich hebben afgevraagd, wat het toch voor schepen zijn, die in het werf- kanaal langs de Weststraat gemeerd liggen; vooral, omdat die schepen zo'n opvallend gele kleur hebben. Het zijn voormalige Engelse motorlaunches, die in de oorlog langs de gehele Engelse kust en vooral bij de havens dienst deden bij de afweer tegen duikboten. Ze hadden een gepantserde huid en ai weergeschut aan boord en zwerm den zo maar wat rond om vooral de V-boten op veilige afstand van de grote geallieerde convooien te houden. Nu heeft de Nederlandse regering drie van die ML's aangekocht, waar van er één, de „RY 2", dienst doet bij de hydrografische dienst en nog z n oorlogsuitrusting bezit. De andere twee liggen nu, ontdaan van alle oor logskentekenen, in het werfkanaal. Ze werden geheel omgebouwc. voor vreedzamer doeleinden, namelijk het behulpzaam zijn bij het redden van verongelukte vliegtuigbemanningen. Ze zijn opgenomen in de opsporings- e.i reddingsdienst, waarin ze' zullen samenwerken met de vliegmachines, die voor dat doel op Valkenburg ge- stationneerd zijn. Met vliegmachines alleen is het dikwijls niet mogelijk de overlevenden van een in zee gestorte machine op te pikken en direct in be handeling te nemen. Deze twee „geelvinken" zullen waarschijnlijk op 15 Mei a.s. in dienst komen. Ze hebben behalve een uitste kende zend- en ontvanginstallatie een uitgebreid medisch instrumentarium aan boord. Naast de bemanning (8 koppen) zal een geneesheer en waar schijnlijk ook een ziekenverpleger aan boord worden geplaatst. Er is in de ziekenboeg op het achterschip een in richting voor EHBO, een apotheek, oen zuurstoftoestel en men heeft er de instrumenten, die nodig zijn om desnoods zes zwaargewonden te be handelen en te opereren. De organisatie van de dienst waarbij de scheepjes worden ingedeeld ge schiedt volgens internationale richt lijnen. Vooral in de oorlog is het grote r.ut hiervan gebleken. Langs alle kus ten worden de snelle boten (ze lopen 22 mijl) gestationneerd en samen met Voor alle padvinders was het Zater dag j.1. een bijzondere dag; „Sint Jo- risdag". In het Julianapark wapperden als ieder jaar de vlaggen, waarbij de wachten en werken eindelijk hun hielden de padvinders hun Sint Joris- viering. Voor de Helderse padvinders van groep IV, „Willemsoord-Jutters", was de Sint Jorisdag echter wel uitermate feestelijk, omdat na lang en geduldig wachent en werken eindelijk hun troephuis aan de Sperwerstraat kon worden geopend. We zullen hier maar niet vertellen, wat er allemaal aan deze opening vooraf is gegaan. Zelfs eer: welp zou daarvan grijze haren kunnen krijgen! Maar nu is alle leed geleden, het troephuis staat er en de jongens van hopman Pottinga kunnen er trots op zijn. Verscheidene ouders hebben de feestelijke opening bijge woond. Uit de woorden van hopman Pot tinga hebben zij kunnen horen, hoe blij de padvinders met hun „Onrust" zijn en hoe dankbaar voor de medewerking die van verschillende kanten werd ondervonden. De heer Pottinga Sr., die van dag tot dag bij de opbouw heeft geholpen, kreeg het dankbaarheids- kruis. Toen was het ogenblik aangebroken, waarop de vlag kon worden gehesen. De luitenant ter zee. der le klasse TJ. F van Veen, die bij deze gebeurtenis de commandant der Marine vertegen woordigde, verrichtte deze handeling, waarna hij een hartelijk felicitatie- speech je hield. Als oud-padvinder kon hij de aanwezige ouders de verzeke ring geven, dat je die prachtige en leerzame padvinderstijd nooit vergeet. Hopman de Geus van de Prinses Wd- helminagroep, hopman Niesthoven van cle Luchtverkenners guido Graaff van de Rainiero-groep. akela Labohm van Groep V en natuurlijk ook hopman Metselaar spraken hun gelukwensen uit en boden daarbij een kleine atten tie aan. Hopman Pottinga en akela Bels heb ben toen het troephuis, met alles wat eraan annex is, aan de bezoekers ge toond. Het centrale punt van „onrust" is'de dertien meter barak, die met bescheiden middelen bijzonder aantrekkelijk werd ingericht. Iedere patrouille heeft een eigen kamertje de welpen hebben hun gezellige hol „De razende bol", naast de kamer van de voortrekkers, die „Huisdeur" heet Ook alle bijbehorende onderdelen in de open lucht kregen een toepasselijke benaming. De raadsrots (van gebroken tegels gemaakt) heet „Keizersbult", de knoestige poorttoren werd „Lange Jaap genoemd en de kampvuurcirkel heet „Falga Aan weerszijden van de vlaggemast hebben een paar machtige boomstronken een plaatsje gekregen. ie dat alles bekijkt, kan verklaren, dat de jongens van groep IV met hun helpers een keurige prestatie hebben geleverd. Wij hopen, dat zij in hun „Onrust" een kostelijke tijd tegemoet gaan. Jubileumconcert- We herinneren nog even aan net concert, dat vanavond in de Bethel kerk wordt gegeven door het Christe lijk Mannenkoor o.l.v. de heer J. A. van der Vliet, ter gelegenheid van het 2ü-jarig bestaan dezer vereniging. Als solist treedt op de bekende bas-bariton Laurens Bogtman uit Hilversum. ae vliegmachines kunnen ze het op- sporings- en reddingswerk prachtig verrichten. De gele kleur, die zo sterk opvalt, werd gekozen, opdat de vlieg machines en ook andere schepen on middellijk weten, waar ze de redding boten kunnen vinden. Half Mei zullen de scheepjes geheel klaar zijn en hier op de ree proefvaren. Waar ze gesta tionneerd zullen worden, is nog niet bekend, maar de mogelijkheid, dat Den Helder één van hen zal herber gen, is geenszins uitgesloten. De Evangelisatie-commissie, uitgaan de van de Gereformeerde kerk te Den Helder, houdt van 24 April t.m. 1 Mei een z.g. zaaiweek, waarin huis aan huis evangelisatielectuur zal worden ver spreid en waarin verschillende samen komsten, zullen worden gehouden. Woensdagavond a.s. zal in het teken staan van de straatprediking.' Daaraan wordt medegewerkt door het Gerefor meerd evangelisatie-zangkoor en de ge luidswagen van de Amsterdamse Auto- zending. Als sprekers zullen optreden ds. M. Hamming, ds. J. Hartkamp, ds. Ch. H. Swen en de heer Schotvanger, laatstgenoemde uit Amsterdam, "s Mid dags om vier zal te Huisduinen de straatprediking worden gehouden en in de avonduren op de volgende punten in de stad: Vismarkt, Ooievaarstraat, Crocusplein, Hector Treubstraat, Her- zogstraat, Spoorstraat. Verder worden in deze zaaiweek de volgende samenkomsten gehouden: Dinsdagavond 26 April om acht uur in de Bethelkerk, Julianapark, spreekt ds. A. W. Schaafsma uit Rotterdam voor de jeugd, over hS. onderwerp „We leven gewoon". Donderdagavond 28 April om acht uur spreekt ds. P. Veenhuizen uit Amsterdam (voorheen Den Helder) in de Bethelkerk voor de ouderen, over het onderwerp „Christus is overwin naar". Vrijdagavond 29 April, om acht uur, wordt in de Rehobothkerk, Fazanten straat, een samenkomst „Voor de jeugd, door de jeugd" gehouden, met op het programma: zang, declamatie, orgelspel en toespraak. Zondagavond 1 Mei, om acht uur, wordt de zaaiweek besloten met een samenkomst voor belangstellenden in de Bethelkerk. De drie gereformeerde predikanten hier ter stede zullen daar spreken over het onderwerp „Ik ben de weg, de waarheid en het leven". Alle bijeenkomsten zijn vrij toegan kelijk. Er is thans een bestuur gevormd van de op 28 Maart j.1. opgerichte afdeling Den Helder van de Nederlandse Ver eniging „A.V.O." (Arbeid voor onvol- waardigen). Daarin hebben zitting de heren C. lest, Singel 144, voorzitter; N. Helder, Wezensraat 43, 2e voorzitter; G. H. Böhmer, Reigerstraat 9, secretaris; R v. d. Hoef, Visstraat 24, 2e secretaris; M. Quant, Ruyghweg 90. penningmees ter; H. v. d. Schoor, Singel 162, 2e pen ningmeester; C. Steenlage, Fazanten straat 45, lid; J. A. Snel, Celebesstraat 17, lid; P. Tigchelaar, Ooievaarstraat 96, lid. Adviesbureau. Voorts is een adviesbureau gevormd, waaraan behalve door de voorzitter en secretaris der 'afdeling wordt mede gewerkt door de heer P. A. v. d. Nieu- wenhuizen, arts, de directeur van de Dienst voor Sociale Zaken en de waar nemend directeur van 't Arbeidsbu reau. Het ligt in de bedoeling, dat het Ad viesbureau tweemaal per maand zitting zal houden, zo mogelijk (indien het ge meentebestuur daarvoor toestemming verleent) in het gebouw van de Ge meentelijke Geneeskundige- en Ge zondheidsdienst aan de Middenweg. Het is thans reeds van belang, dat een aanvang wordt gemaakt met de re gistratie vap personen, die door licha melijke of geestelijke gebreken niet in staat zijn, gewone werkzaamheden te verrichten. Zij kunnen zich hiervoor wenden tot de secretaris van de afde ling en wel iedere Dinsdag van 9 tot 12 uur, ten kantore van de Dienst voor Sociale Zaken, Kerkgracht 32. De naam van professor Albert Schweitzer is over geheel de wereld bekend. Toch zullen er velen zijn, die niet precies weten waaraan deze be kendheid is te danken. Reeds vóór 1914 trok hij naar Lambarene in Midden- Afrika, om daar de verschrikkelijke ziekten waaraan de negers lijden, te helpen bestrijden. Behalve deze mens lievende taak had hij op zich genomen, om deze heidenvolken op eenvoudige manier het Evangelie te brengen. Prachtige resultaten heeft hjj met zijn arbeid bereikt. Albert Schweitzer is echter niet al leen een knap dokter en begaafd pre diker. Hij is ook een uitstekend musi cus. Weinigen zullen Bach's muziek be ter kennen dan hij. Op menig orgelcon cert, ook hier in Nederland, heeft hij zijn muzikale talenten getoond. Thans i' hij diep in de zeventig, maar hij is nog steeds vitaal en vol arbeidslust. Hij blijft het middelpunt van de medische zending in het hartje van Afrika. Over deze merkwaardige figuur, dit lichtend voorbeeld voor velen, komt a.s. Dins dagavond ds. S. Postma uit Stiens spre ken in de kerk aan de Palmstraat. Het gesprokene zal met lichtbeelden wor den toegelicht. De toegang tot deze bij eenkomst, die om acht uur aanvangt,'is vrij. De laatste dag van deze week zal weer een feestdag zijn. De re gering heeft bepaald, dat alle rijksdiensten op Zaterdag 30 April gesloten zullen zullen zijn, voor zover de dienst dat toelaat. Ook het personeel van de Rijkswerf zal uiteraard met dezelfde res trictie op die dag vrijaf heb ben. En aangezien de Rijkswerf voor velen in Helder als officieel voorbeeld dient, mogen wij aan nemen dat het lied van de arbeid in onze stad a.s. Zaterdag niet zal klinken. De Helderse Gemeenschap is met de voorbereiding van een be scheiden feestviering bezig. Een programma zullen wij eerst Woensdag a.s. kunnen publiceren. Wel is reeds bekend, wat de Koninklijke Marine op Konin ginnedag organiseert. 's Middags om twee uur wordt in de gerestaureerde marinecan- ';ine aan de Buitenhaven 'n feest middag gegeven voor de kinde ren van het marinepersoneel. De clowns „Doppie en Co." zullen daar hun kunsten vertonen, en verder staat er accordeonmuziek, goochelen en sneltekenen op het programma. 'e Avonds is er in, de cantine aan de Buitenhaven 't traditionele „Oranjebal", met muziek van Johnny Polane en zijn Musetta's. Ook in de officierscantine aan de Hoofdgracht zal 'n dansavond worden gehouden. Voorts zullen 's middags, zoals wij reeds berichtten, de speeltui nen weer worden geopend. Even eens 's middags houdt de Chris telijke Oranjevereniging met de kinderen van haar leden een feestmiddag in de zaal van het Leger des Heils aan de Spoor - gracht. Ter gelegenheid van de opening van het wandelseizoen hielden de „Duinkanters" Zaterdagavond een voor honderd procent geslaagde feest avond fn Centraal. De voorzitter kon in zijn openingswoord een speciaal woord van welkom richten tot de be schermheer, burgemeester Ritmeester, de ereleden, de heer en mevrouw Van Stenis, de bondsofficials en de verte genwoordigers der zusterverenigingen. De stemming was al direct gezellig, toen ter inleiding van het programma een aantal wandelaars (sters) in hun keurige pakjes het „Wandellied" zon gen. Het cabaretgezelschap „Zonder Naam" heeft er ijverig voor gezorgd, dat deze goede stemming erin bleef. De diverse nummertjes vóór de pauze werden vlot afgewerkt. Het publiek waardeerde vooral de samenzang en het schetsje ,,'t Orkest van Blauwe Jan". Maar na de pauze kwamen de lachspieren eerst goed los, door de op- \oering van de verjongingstragedie in één bedrijf „Kan dat?" De amateur cabaretiers ontketenden een zodanige hilariteit, dat de Centraal-muren dreigden in te storten. Tot besluit kon nog een poosje worden gedanst. We kunnen er zeker van zijn, dat door deze avond de band tussen de Duin kanters weer op oude sterkte is ge bracht en dat dus de bedoeling van het bestuur een goede inzet van het wandelseizoen werd bereikt. DAMCLUB „EXCELSIOR". Uitslagen gespeelde partijen, le klas se: H. VeenstraJ. Pieterse 11, K. D. SasT. Wiersma 20, D. Jansen H. J. vd Berg 20, K D. SasJ. A. Meijer 11. 2e klasse: S. Wiersma—F. Tielens 2—0, Sj. vd Wal—D. Kruithof 0—2. VISSERIJ-BESOMMINGEN Aanvoer 165 kisten wijting, 180 ka beljauw, 400 makreel, 60 wijting, 65 schartong, 10 heilbot, 15 haring, 75 wolf, koolvis, 25 poon, 114 schelvis, 260 schar, 240 schol, 40 bot en 50 diversen. Besommingen IJM. 71, Bloemendaal, f 7200; 8, En Avant f 9290; 94, Zwarte Zee f 8510; 241, f 127, 213 f 259; BN. 41, f 414; KW. 15 f 5690; 77 f 700. De leden der personeelsvereniging „Debo" (en hun gasten) hebben zich Zaterdagavond bijzonder kunnen amu seren met de belevenissen van Ketty, die zich het ongenoegen van haar man op de hals had gehaald. „Ketty jokt nooit" heette de klucht, die door de Debo-acteurs en -actrices werd opge voerd. Die titel was een leugen, want niet alleen dat Ketty liegen kon, alsof het bij De Boer gedrukt was, ze deed het ook, grif en charmant. Drie bedrij ven lang moesten Ketty (mej. M. Lan- gendoen) en het hulpvaardige echt paar Scot (F. Dukers en mej. T. He melrijk) martelen, om de scherven van Ketty's gebroken geluk weer aan één te lijmen en het hart van haar ge pikeerde man (W. Mouwe) te vermur wen. Daaraan moesten zelfs drie (bij zonder rustige) baby's te pas ko men, een reusachtige diender, een negerjongen van ontzaglijke zwartheid en nog enige mede-slachtoffers. Vooraf Jimmy Scot moest zich bovenmense lijke inspanningen getroosten, maar hij zag dat alles rijkelijk beloond, toen William en Ketty (nadat de drie baby's weer het veld hadden geruimd) elkan der tederlijk omhelsden. Het toneelclubje is erin geslaagd om de komische situaties en verwikkelin gen met de nodige vlotheid weer te geven. Het stuk was het tegendeel van een „psychiatrisch rapport", zodat ernstige denkrimpels achterwege kon den blijven. Sommige scènes werden in cabaretstijl gebracht (waarschijnlijk niet opzettelijk!), waardoor de lach lust nog meer werd opgewekt. Het ver band was nog niet altijd even hecht, vooral in het eerste bedrijf, en ook hadden de handzwengelingen wel wat getemperd kunnen worden, maar daar aan heeft niemand zich gestoten. Het geheel was gezellig en vrolijk en men beleefde er aan beide kanten van het voetlicht plezier van. Een paar uurtjes dansen, met muziek van de Musical Ramblers, volgden na het daverende applaus en het slotwoord van de heer Luyendijk. HRC speelde gisteren een vl'e" schappelijke wedstrijd tegen KVV. Het is een wedstrijd geworden m totaal verschillende speelhelften. de rust was het van beide kanten een slechte wedstrijd. HRC was wel ster ker, maar de voorhoede verviel in de oude fout het samenspel veel te ver door te drijven. Men wilde als het ware de bal in het doel wandelen en gaf de robuste KW-verdediging ge legenheid om in te grijpen. Toegege ven dient te worden dat het genoem de verdediging enige malen niet te gen zat, maar de blanke stand, waar mee de rust inging, was in hoofdzaak het gevolg van het te peuterige spe der voorhoede. Meer willen wu over cie eerste helft niet zeggen en ons maar liever tot de tweede helft bepa len. In die tweede helft stonden er v/el dezelfde spelers in het veld maar overigens leek het wel een andeie ploeg. Van meet af aan werden de KVV-ers overspeeld en stonden er to taal twintig spelers op de speelhelft der gasten. Men gooide het spel nu over de vleugels en het werd al gauw luidelijk, dat hoewel de Krommenie- ers met man en macht verdedigden, doelpunten niet konden uitblijven. Het eerste kwam dan ook binnen tien minuten na hervatting. Knijff maakte de bal eoed vrij, gaf een voorzet aan de vrij (Taande Nieuwstad en deze knalde met z'n linkervoet het leer on houdbaar in (10). Het was Rijkers cie voor nummer twee zorgde. De Werker gaf een verre pass, Rijkers zwenkte naar binnen en met een lis tige kopbal bracht hij de stand op 20. Vlak er op maakte de HRC- linksbuiten de bal op zijn bekende manier vrij, gaf een afgemeten trek- bal naar Knijff en deze bracht de score op 3—0. Ongeveer tien minuten vóór het einde gaf Nieuwstad een voorzet naar links en het was weer Rijkers die de bal in volle ren in de touwen schoot en hiermee het mooi ste doelpunt van de middag scoorde. HRC vond het toen welletjes en ging er een demonstratie-partij van maken Het was gisteren voor de Polder een slechte dag. BKC verloor op Wieringen met 3I van Succes en ZAP liet de punten in Schoorl achter. Dat is een lelijke tegenvaller voor onze mensen en juist deze nederlagen kunnen op dit moment funest zijn. Voor Succes is de kans om zich te handhaven nu beter dan ooit te voren. Om een plaats in de 2e klasse. Zilvermeeuwen kon het tegen IW in Ilpendam niet redden en kreeg met 21 klop. Het zat er in dit resultaat. En daar de Boys zich in Hilversum lieten afdrogen door Hilversum is zij nu wel een eind achterop geraakt. Zaandijk heeft deze dag niet gespeeld, maar een gespeelde wedstrijd kon niet meer winst brengen dan deze dag. De stand is nu: Zaandijk 4 2 2 0 53 6 Zilverm. 5 3 0 2 14—9 6 IVV 5 2 0 3 5—7 4 Hilversum 5 1 2 2 810 4 Alkm. Boys 5 1 2 2 6—11 4 In de tweede afdeling deed Schoten eindelijk van zich spreken door SDW in Amsterdam met 4—4 klop te ge ven. Dat zal WA wel prettig vinden. De Kennemers schakelde Baarn met 41 uit en de kans van WA is nu buitengewoon. De stand is n.1.: WA 4 3 1 0 7—2 7 SDW 4 2 11 6—7 5 De Kennemers 4 2 0 2 96 4 Schoten 4 2 0 2 89 4 Baarn 4 0 0 4 511 0 Om een plaats in de 3e klasse. Succes en BKC speelden voor een talrijk publiek de returnmatch tegen elkaar. De Wieringers wisten nu te ze gevieren en waarschijnlijk geeft deze uitslag de doorslag. Grasshoppers wist met 31 te winnen van Randers en de Ouddorpers zijn nu uitgeschakeld. De Hoogwouders moeten we echter nog even in de gaten houden. De stand is nu: Succes 4 3 0 1 96 6 BKC 4 2 11 6—6 5 Grasshoppers 4 2 11 86 5 Randers 4 0 0 4 310 0 In de tweede afdeling speelde DTS tegen Purmersteijn en de Deetjes moes ten een punt laten glippen. Dat viel ons tegen en dat mag ook niet meer gebeuren, want DRC ligt op de loer. 45. Het wordt plotseling erg stil in het ruim. De matrozen zijn weggegaan, het werk is klaar. „Ik hoor niemand meer", roept Pim. „Ik denk, dat alles ingeladen is", antwoordt Pepi. „Maal laten we nog een ogenblikje stil zijn. om zeker te zijn, dat we alleen zijn" „Waarom?" vraagt Pam. „We kunnen er toch niet uit!" „Nu. dat zou ik maar niet zo hard zeggen". roept Pepi lachend uit. De drie broertjes kijken Pepi een beetje angstig aan. Zou Pe pi wel de ernst van de toestand be grijpen? „Pepi, zegt Pim dan plechtig „Ik vind het prachtig dat je een opti mist bent, maar ik moet je er toch wel op wijzen, dat we hier in een ver velende situatie zijn geraakt". Pepi trekt er zich niets van aan. Hij begint zelfs weer te rijmen, altijd een teken, dat hij in een goed humeur is. „Kom. geen gezeur! Ik ga er vandeur", roept hij uit en meteen grijpt hij met zijn armen twee planken van de kist beet en geeft er een* hevige ruk aan. De Durgerdammers wisten nu weer van OFC in Oostzaan te winnen en zij krijgen DTS nog thuis. De stand is: DTS 3 2 1 0 5 DRC 3 2 0 1 4 OFC 3 10 2 1 Pudmersteijn 3 0 12 1 Om een plaats in de 4e klasse speel de Zap in Schoorl tegen Schoorl. Het werd een 10 nederlaag. Veel zegt dit niet, maar de punten zijn weg en dat zegt wel iets. Het komt ons voor dat de Poldersen een te laag tempo spe len en daardoor juisj; iets te kort ko men. Nog is de kans niet verkeken, maar het wordt nu tijd om de bakens te verzetten. Sijbekarspel won met 3—2 van LSVV waardoor de Langedijkers nu wel ge degradeerd zijn. De stand is: Schoorl 3 2 10 5 Sijbenkarspel 3 2 0 1 4 Sporters 2 110 3 Zap 3 0 2 1 2 LSW 3 0 0 3 0 Succes 2 verloor nu weer met 10 van Zilvermeeuwen 2, zodat de Wie ringers te licht zijn bevonden voor de grote KNVB. Pech gehad noemen ze dat, volgende keer beter. Om de NHVB-beker. Helder 2 wil dit jaar een ernstige gooi doen naar het bekertje van de Onderafdeling. Nu weer werd van Alm. Boys 2 met 30 gewonnen. Maar ook HRC 2 voelt er veel voor, het ge lijke spel in Alkmaar tegen Alcmaria 2 11 is toch wel een bewijs van ern stig opvatten van de gestelde taak. Goed zo jongens. hetgeen wel aardig was om te zien maar geen doelpunten opleverden' Ook KVV ging het nog een paar maai proberen, maar dë rode achterhoede waarin vooral Bot uitblonk, bleek moeilijk te passeren. Bovendien was de voorhoede der rood-zwarten zeker een klasse minder dan die der voor de ze gelegenheid in oranje shirts gesto ken tuindorpbewoners. Toen de maar matig leidende scheidsrechter het eind signaal gaf, had HRC een alleszins verdiende 4—0 overwinning behaald hetwelk een stimulans kan zijn voor de komende bekerwedstrijden. De zeer talrijke BKC-supporters, die Zondag per auto of fiets naar Wierin gen togen om getuige te zijn van deze uiterst belangrijke derby tussen biauw-zwart en geel-zwart hadden ze ker iets anders verwacht. Het zou mis schien ook anders geweest zijn als de Poldersen dezelfde vechtlust hadden getoond als in hun thuiswedstrijd te gen Succes, die veertien dagen gele- den plaats vond. Doch zoals de zaken nu stonden en wij een enthousiast Succes zagen, waartegenover de geel zwarten weinig of niets stelden, kun nen wij slechts tevreden zijn dat de uitslag niet groter is geworden. De toss is voor Succes en de aftrap van Buning brengt de bal direct inde nabijheid van het S.-doel. echter lang liet gevaarlijk genoeg. Even blijven de Poldersen in het offensief, doch als Blok drie ntinuten na het begin een opgelegde kans niet benut, neemt Succes het initiatief over. De druk van de blauw-zwarten blijft te zwaar om door de wel eens falende BKC- achterhoede volkomen te kunnen door staan en als Schmidt op een gegeven moment de bal scherp voor het Pol- derse doel zet is het ten slotte Rot gans, die geheel ongedekt zijn doelwit kan kiezen en IJselstein voor de eer ste maal onhoudbaar kan passeren. Aangemoedigd door dit eerste succes blijven de blauw-zwarten aanvallen waar tussendoor de Polderse voorhoe de slechts enkele malen een door braak kan forceren. Tien minuten na het eerste doelpunt is het weer de Succes-linksbuiten Rotgans, die we derom een voorzet van Doves op vrij wel dezelfde wijze kan benutten en voor de tweede maal IJselstein het nakijken geeft. Even lijkt het alsof de P.KC-ers de ernst van de toestand gaan inzien en wordt er gedurende korte tijd beter aangepakt. Enkele doorbraken geven wel even sensatie, doch zijn de ballen dermate slecht ge plaatst dat geen enkele voorhoede speler der geel-zwarten er aan te pas kan komen. In deze periode verlaat Buning wegens een beenblessure het veld en wordt vervangen door Prins. Langzamerhand komen de gastheren opnieuw in het offensief en IJselstein moet nog enkele malen handelend op treden. De rust gaat in met een ver diende 20 voorsprong der gastheren. Na de thee zijn het de Poldersen, die in den beginne meer op de Suc ces-helft opereren, doch de blauw zwarten spelen thans slechts verdedi gend. waardoor het voor de geel zwarte voorhoede moeilijk is een doorhraak te forceren. Schoten van verre leveren niets op en na pim. tien minuten spelen krijgt Idoma zijn kans als hij de opgedrongen Polderse ach terhoede weet te passeren en de aar zelende IJselstein met een keihard schot het' nakijken geeft Direct daar op heeft Blok eindelijk zijn kans, als de uittrap de bal bij hem doet belan den en hij op zijn beurt IJzer kans loos passeert. PERSONALIA. Benoemd tot adjunct-commies titulair bij de belastingen alhier de heer W. Bakker, thans tijdelijk schrijver 2e klasse. SRC heeft zijn derde kampioen er bijgekregen. De beslissingswedstrijd tussen SRC a en WGW a werd een 2—1 overwinning voor de eerstgenoemde. In de afd. BB conserveerde Holl. T. 1 Flevo 1 met liefst 13—1. Schagen 2 versloeg in afd. DD Zap 2 met 7—1 en SRC deed kranig werk door VZV met 31 te kloppen. Voor de uitslagen zie hieronder. Gouden Kruis: IJ; WGW 2—BKC 3 2—0. Z: ZAP 2—BKC 2 2—2, SRC 2— Kaagvogels 2 22. BB: Holl. T—Flevo 13—1, N. Nie- dorp-j Winkel 2—2. CC: Kaagvogels—WGW 2—2, SRC— VZV 3—1. DD: Schagen 2—ZAP 2 7—1, Water vogels 2—Dirkshorn 1 04. Competitie: 3 E: Alkm. Boys 4— Vrone 2 4—0, Randers 3DTS 3 01 4 K: ZAP 4Helder 5 22. Naar wü vernemen is het thans ze ker, dat mr. A. Valentine, leider van de Marshall-hulp in Nederland, bij de openstelling van de Alkmaarse Kaas markt op Vrijdag 29 April tegenwoor dig zal zijn. Na afloop daarvan wordt de heer Valentine een lunch in het V ictory-hotel aangeboden waarby di- verse bij de kaasmarkt betrokken auto riteiten tegenwoordig zullen zijn. Jun. D: West Frisia aAlcm. V. a 01, Alcm. V. a kampioen. Jun. K: VZV a—LSVVa 4—0, SVW a—SRC a 1—1, St. -Victor a—Vios a 0—11. I H: Helder cBKC b 10. HRC dWatervogels b 50. 1 J: Dirkshorn aSint Boys a 4—0, Petten a—W. Waard a 2—0. 2 Y: Schagen c—DTS a 0—1. 2 Y: WGW b—ZAP e 2—2, WGW c —ZAP d 0—0. Beslissingswedstrijd: SRC aWGW a 21, SRC a kampioen. Groep E bekerwedstrijden Alcmaria 5 4 1 0 15—4 9 Watervogels 5 1 3 1 9—8 5 Hollandia 5 2 1 2 9—9 5 Westfriezen 5 1 2 2 6—9 4 Wieringerw. 5 2 0 3 9—16 4 Texel 5 0 3 2 3—5 3 Groep H bekerwedstrijden Watergr.meer 4 4 0 0 13—3 Purmerend 4 3 0 1 11—8 8 Berdos 4 1 1 2 3—4 3 WMHO 4 1 0 3 9—15 2 APGS 4 0 1 3 6—12 1 Groep I bekerwedstrijden QSC 4 3 1 0 11—3 7- WE 3 2 0 1 13—6 4 De Spartaan 3 2 0 16—3 4 VVB 4 1 1 2 7—12 3 CSV 4 0 0 4 2—15 0 Groep O bekerwedstrijden WFC 5 4 0 1 18—3 8 GVO 5 3 1 1 15—9 7 VVZ 5 2 1 2 7—11 5 Bergen 5 1 2 2 7—10 4 RK AFC 5 1 2 2 8—15 4 Andijk 5 1 0 4 9—16 2 Groep P bekerwedstrijden OSV 4 4 0 0 17—3 8 Schagen, 4 3 0 1 10—6 6 Ripperda 4 2 0 2 8—8 4 DSS 4 1 0 3 5—11 2 Zeevogels 4 0 0 4 3—15 .0

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2