Viermogendhedenconferentie te Parijs waarschijnlijk reeds op 15 Mei bijeen Oud-Minister Fiévez overleden „Nederlanders beheersen slechts voornaamste steden en wegen in Republikeins gebied" Zestig duizend kinderen rond het Ganzenbord VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN De wereld vierde de 1 Mei-dag Bloemenhulde op Paleis Soestdijk Maandag 2 Mei 1949 74e Jaargang No. 10569 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Blokkade van Berlijn nog deze week opgeheven? Groie parade in Moskou staking in Parijs Weerbericht Leven in dienst van 't leger Sjanghai bedreigd Wharton-Cooke wonnen de Tulpen Rallye Met vijf Pond naar Engeland Scherpe resolutie van Tito's communisten contra Moskou Cadeautjes voor de jarige Koningin „Zuid-Afrika kan het beste een republiek zijn'' zegt Malan Dagorder en radiorede RAPPORT AAN DE VEILIGHEIDSRAAD De Indonesische bevol king lijdt ontberingen Care/ Briels Schepping in het Stadion Sprookjesstad kwam tot leven BUREAU: Koningstraat 78—80 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A KAPTEIN Directie: J. BUliSMA en C. KRAK (fllMT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm. - Kleine advertenties ,,,Juttertjes"> tot 15 woor den Lelk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal 4.— bij vooruitbe taling. plus incassokosten Volgens gewoonlijk betrouwbare bronnen te Parijs zal waarschijnlijk, na op heffing van de blokkade van Berlijn, op 15 Mei te Parijs een Viermogendheden conferentie beginnen. Functionarissen van het Franse departement van buiten landse zaken houden er zich van overtuigd, dat de opheffing van de blokkade nog slechts een kwestie van enkele dagen is. Naar vernomen wordt is er een gedachtenwisseling gaande tussen de Ameri kaanse, Britse en Franse regeringen over dè mogelijkheid van aansluiting van Oost-Duitsland bij de Westduitse federatie ingeval de Sowjets een dergelijke stap bij een eventuele viermogendhedenconferentie in overweging zouden wil len nemen. Herbert Evatt, de voorzitter van de algemene vergadering van de V.N., verklaarde op 'n persconferentie, dat er „alle reden is om 't einde te verwach ten van het langdurige en allergevaar lijkste meningsverschil terzake van Ber lijn en spoedige opheffing van de blok kade". Een regeling van de Berlijnse kwestie zal geenszins het geschil tus sen de grote mogendheden in zijn ge heel omvatten, doch zeker de weg be reiden voor een nieuwe poging om tot een juiste en duurzame regeling te ko men niet alleen met betrekking tot Duitsland, doch ook, wat van even groot belang is en maar al te veel wordt vergeten, met betrekking tot het Verre Oosten, aldus Evatt. Te Berlijn bevestigd. Op een bespreking met de hoofdre dacteuren van de met Sowjet-licentie werkende bladen te Berlijn heeft ko lonel Toelpanof, hoofd van de afdeling voorlichting van het Sowjetrussische bestuur, in het vooruitzicht gesteld, dat de blokkade van Berlijn Maandag of Dinsdag zal worden opgeheven. Toel panof verklaarde, dat de „kardinale vraagstukken" betreffende de verkeers- beperkingen tussen Berlijn en de Wes telijke zone van Duitsland, thans door de vier grote mogendheden waren op gelost. Radio-Moskou meldt, dat de traditio nele 1 Mei-parade te Moskou door maarschalk Stalin werd gadegeslagen van het Lenin-mausoleum op het Rode plein. De luchtparade stond weer onder leiding van Stalins zoon, generaal-ma- joor Vassili Stalin. Het hoogtepunt van de militaire optocht, die in vol maakte orde verliep, was het voorbij trekken van drie modellen van straal- toestellen, waarvan de snelheid die van het geluid overtreft. Vervolgens sprak maarschalk Vassiljevsjki een rede uit, die door middel van luidsprekers over de gehele stad te horen was en waarin hij „de aggressieve plannen van de Verenigde Staten" hekelde. De Bul gaarse pers publiceert 'n boodschap van Dimitrof, die zich onder medische be handeling in de Sowjetunie bevindt. Hij zegt hierin, dat hij spoedig hoopt te her stellen van de in Duitse gevangenissen doorstane ontberingen, waarna hij de laatste jaren van zijn leven in dienst van zijn volk zal stellen. V In Parijs was het ongewoon rustig. Door stakingen ter gelegenheid van de 1 Mei-dag reden de bussen en de meeste taxi's niet; de theaters gaven geen mid dagvoorstellingen, de Zondagsbladen waren niet verschenen en de papier bakken waren vol als gevolg van een staking der straatvegers. De Duitse politie in de Amerikaan se sector van Berlijn heeft de deelne mers aan een 1 Mei-optocht, georgani seerd door de „Vrije Duitse Vakbewe ging" (communistisch) verspreid, waar bij van de gummistokken gebruik moest worden gemaakt. Een aantal personen werd gewond; er zijn arrestaties ver richt. De Oostenrijkse sociaal-democrati sche partij heeft in een manifest ver zocht spoedig het vredesverdrag te slui ten, de bezettingstroepen terug te trek ken en af te zien van aanspraken op vergoeding van de bezettingskosten door alle vier bezettende landen. De Britse premier Attlee heeft op een Mei-meeting te Norwich verklaard, dat vrijheid slechts mogelijk is in een georganiseerde maatschappij, „waar de olinde economische krachten worden geleid in het belang van allen". SPANJE EN HET ATLANTISCH PACT Volgens waarnemers te Washington bestaat er op het ogenblik geen kans op opneming van Spanje in het Atlan tisch pact. omdat hiervoor in de Ame rikaanse senaat niet de benodigde meer derheid te krijgen zou zijn. Verwachting tot Maandagavond. Droog weer met enkele overdrij vende wolkenvelden. In de Noor delijke provincies zwakke tot ma tige wind tussen Noord en West. In de rest van 't land meest ma tige Noord-Oostelijke wind. Kou de ochtend, in de namiddag tem peraturen oplopend tot 9 11 gra den in de kuststreken en in het binnenland tot 11 14 graden. Nog besprekingen? Naar Reuters diplomatieke correspon dent seint, kunnen geen uiteindelijke beslissingen worden genomen, zolang Frankrijk en Engeland niet bij de be sprekingen zijn betrokken. Het is nog niet bekend wanneer deze voorlopige besprekingen een aanvang zullen ne men. In Londense officiële kringen toonde men voorzichtigheid met betrek-, king tot de berichten, dat de opheffing van de blokkade nog slechts een kwes tie van dagen was. Men meent, dat de onderhandelaars nog nieuwe instructies zullen moeten ontvangen. Ambtenaren van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken ver klaren, dat er nog meer besprekingen tussen Jessup en Malik zullen komen. Jessup kon niets bekend maken over de loop der besprekingen. Omtrent de onderhandelingen was weer geheim houding opgelegd. Zaterdagmiddag is in het ziekenhuis Westeinde te 's-Gravenhage in de leef tijd van 46 jaar overleden de oud-minis ter van oorlog, A. H. J. L. Fiévez. Alexander Helenus Johannes Leopol- c'us Fiévez werd 22 Juni 1902 te Zut- phen geboren waar hij de HBS bezocht. Na zijn militaire studies in 1922 te Bre da te hebben voltooid, werd hij benoemd tot 2e luitenant bij het 17e regt. infan terie te Venlo. In Maart 1938 volg de zijn benoeming tot kapitein der in fanterie en in Nov. van dat jaar tot idem bij de gene rale staf. In krijgs gevangenschap ver toefde hij te Neu renberg, Stanislau en Neu-Branden- burg, waar hij hoofd was van de geheime berichtendienst (radio) der krijgsgevangen Nederland se officieren. Na terugkeer in Nederland in Juni 1945 werd hij geplaatst bij het ministe rie van oorlog bij de afdeling generale staf, later bij het militair kabinet van de minister. Kort daarop volgde zijn benoeming tot majoor en op 1 Mei 1946 tot luit.-kolonel van de generale staf. In het kabinet-Beel, dat optrad in 1946 vervulde overste Fiévez de functie van minister van oorlog. Hij werd in 1948 opgevolgd door mr. W. F. Schokking. In Augustus van dat jaar werd hij tot kolonel bevorderd. Hij was ridder in de orde van de Ned. leeuw en grootofficier-in de kroonorde van Belgie. Communistische troepen, die bezig waren met zuiveringsoperaties, bedrei gen op het ogenblik plaatsen ten Noor den van Sjanghai, waarvan de belang- rijkse Woesoeng, aan de mond van de Whanpoe, is. De communistische troe pen, die in twee colonnes naar de stra tegisch belangrijke stad Kasjing 90 km ten Zuid-Westen van Sjanghai oprukken, maken goede vorderingen. De voorhoeden van beide colonnes zijn tot resp. 37 en 22 km ten Noorden van de stad opgerukt. „Verlaat China!" In een uitzending van de communis tische radio Peking heeft generaal Li Tao, de woordvoerder van het hoofd kwartier van het communistische leger, geëist, dat de Ver. Staten, Groot-Brit- tannie en Frankrijk „snel met hun strijdkrachten, oorlogsschepen en mili taire luchtmacht uit China terugtrek ken". Nadat de rekencommissie de gehele nacht door de resultaten had zitten te becijferen, werd Zaterdag de uit slag van de eerste Tulpensterrit be kend gemaakt In het algemeen «t.?s- j sement werd de Engelse équipe K. W bartonJ. Cooke eerste met Ford met totaal 441 punten. Tweede werd E. I. Appleyard-—C. A. Stuart (Groot - Brittannie) met Jaguar, 534,7 punten; 3. A. J. M. van der Lofmevr. D. H. van der LofOdink (Nederland) met Fiat. Madame M. Trouismevr. F. G. M. GatsonidesHofhuis (FrankrijkNe derland) met Simca, 527,7 punten, werd winnares van de damesprijs. Bloemenhulde voor H.M. Koningin Juliana, Prinses Beatrix en Prinses Irene namen aan het Bloemenfestijn op Soestdijk deel. Gewapend met hun ballonnetjes wachten zij, staande op het bordes voor het Paleis, tussen H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard, het sein af om ze los te laten Van Engelse zijde wordt er de aan dacht op gevestigd, dat toeristen die Engeland bezoeken, bij 't binnenkomen van het Verenigd Koninkrijk niet meer dan vijf pond sterling bij zich mogen hebben. Men kan echter vanzelfspre kend z.g. travellers-cheques, crediet- brieven enz. tot elk bedrag meenemen. Ook tegen het bij zich hebben van vreemde valuta bestaan geen bezwaren. Bij het verlaten van Engeland mag ech ter slechts een aequivalent aan vreem de valuta van 10 Pond Sterling meege nomen worden of papiergeld tot een bedrag, dat bij binnenkomst door de douane-ambtenaren in het paspoort is geschreven. Men doet er dus goed aan geen bedrag groter dan 5 Pond Sterling in of uit Engeland te brengen. In een proclamatie heeft de Joegosla vische communistische partij verklaard, dat de scheuring in de Kominform ge vaarlijker is voor de toekomst van het communisme dan de tegenstand van de kapitalistische wereld. De campagne van de Kominform tegen Joegoslavië is de ernstigste hindernis voor Joegosla- vie's verdere ontwikkeling. De beginse len van gelijkheid van grote en kleine landen en van non-interventie in bin nenlandse aangelegenheden van andere landen zijn „vertrapt" JACHT OP AUTODIEVEN. Zaterdagavond ontvreemdden twee jongens uit Hillegom 'n auto te Haar lem. Tijdens de rit door de stad, waarbij zij door de Haarlemse politie achterna ge zeten werden en waarbij van vuurwa penen gebruik werd gemaakt, reed de auto tegen een paal. De 24-jarige Hart man vloog door de voorruit en is ter verpleging in het ziekenhuis opgeno men. De 26-jarige van de Wolf kwam met de schrik vrij en werd te Haarlem ingesloten. Een uur lang zijn duizenden en nog eens duizenden Zaterdagmiddag langs het bordes van het paleis Soestdijk ge trokken om Koningin Juliana de tradi tionele bloemenhulde te brengen. Vóór bet défilé begon hebben drieduizend schoolkinderen de jarige Vorstin toege zongen waarna drieduizend luchtbal lonnen werden losgelaten onder luid ge juich van de kinderschare. Op het bor des nam koningin Juliana de huldebe tuiging, in ontvangst, in gezelschap van Prins Bernhard en de prinsesjes Bea trix en Irene. Prinses Margriet stond voor een der ramen, terwijl het jongste prinsesje op de schoot van haar groot moeder voor een ander venster het feest gadesloeg. De prinsesjes hebben Zaterdag haar jarige moeder zoals ze dat al enige jaren gewoon zijn met een zelfvervaardigd geschenk ver rast. Ditmaal was het een fruit- schaaltje met vruchten, geheel zelf geboetseerd en gekleurd. Beatrix en Irene schonken bo vendien een foto van zichzelf fe paard - in sprong. Van Prins Bernhard kreeg de verjarende Koningin o.m. een fluwelen avondtasje, gemaakt van een Oostenrijkse boerinnekap. KLOKKENBRONS GESTOLEN Geruime tijd geleden werd de Rotter damse politie er van in kennis gesteld, dat aan een uit Duitsland teruggevoer de partij klokkenbrons 43 ton, een waarde van 65.000 vertegenwoordi gend, ontbrak. De politie vond 31 ton brons, dat voor een deel reeds verwerkt v as, terug en kon elf verdachten in deze zaak arresteren. Malan, de Zuid-Afrikaanse minister president, heeft te Genève verklaard, dat hij en de nationalistische partij, waarvan hij de leider is, van mening zijn, dat „de republikeinse regerings vorm in de huidige omstandigheden de beste is voor Zuid-Afrika". Malan zeide verder: „Zuid-Afrika heeft na tuurlijk niet de bedoeling uit het Ge menebest te treden, zolang geen in breuk gemaakt wordt op de souvereine rechten van het land, waaronder ook het recht valt een republiek te wor den". GEESTELIJKE IN POLEN GEARRESTEERD De Poolse geheime politie heeft een overval gedaan op de Allerheiligenkerk te Warschau en de 55-jarige pater Kac- zynski gearresteerd. De overval werd in alle vroegte uitgevoerd. Dr. Beel heeft zich Zaterdag in 'n dag order tot de troepen gericht, waarin hij hen uitnodigde hun beloften van trouw en aanhankelijkheid aan de koningin en haar huis te hernieuwen. Vice-admiraal A. S. Pinke hield een radiorede tot het marinepersoneel, waarin hij de gelukwensen aan de ko ningin aanbood en de bijzondere band tussen het Oranjehuis en de Koninklijke Marine naging: Hij zeide: „Behalve de kritiek van het buitenland op de Ne derlandse politiek ten aanzien van In donesië, zijn er ook in Nederland tal van aanvallen op onze politiek en vooral aanvallen op de Nederlandse strijdkrachten in Indonesië, die het beste geven wat zij bezitten, maar die beschuldigd worden van de laagste wreedheden. Wij militairen zijn diena ren van onze staat en vertrouwen, dat onze regering een politiek voert, die liet beste strookt met de belangen van de volkeren, waarover zij regeert". Luchtbrugvliegtuig verongelukt Een Halton-vliegtuig van de lucht brug, dat als vermist werd opgegeven, is op 25 km. ten noordwesten van Ber lijn neergestort, waarbij plle vier le den van de bemanning zijn omgeko men. PRINS BERNHARD BIJ LEIDSE STUDENTEN Prins Bernhard zal Dinsdag de schiet oefeningen van de Leidse Studenten weerbaarheid „Pro Patria" op de schiet baan te Katwijk bijwonen. „Pro Patria" zal diezelfde middag voor de prins pa raderen. Een rapport van de UNCI aan de Vei ligheidsraad over de militaire toestand op Java en Sumatra in de periode van 24 Januari tot 11 April bevat de vol gende conclusies: In een groot deel van het vroegere republikeins gebied beheersen de Ne derlanders slechts de voornaamste ste den en wegen. In de gebieden van West- Java en Oost-Java, die vóór 19 Decem- jyjEER DAN ZESTIG maal duizend toeschouwers hebben zich Zaterdagmiddag geschaard rondom de groene grasmat in het Amsterdamse St-iion. Wel heel verschillend was het schouwspel dat zij zagen van dat, waarvoor ge woonlijk deze arena pleegt vol te stromen. Geen aanmoedigende kreten deze maal, geen juichende mensenmassa, die elkaar uit enthousiasme op de schou ders slaat, geen overwinningsfanfares. En daar beneden, op die wijde groene vlakte, geen elkaar bekampende elftallen, in vinnigestrijd gewikkeld, geen grensrechters, geen witte doelpalen Alleen kinderen, vrij en ongedwongen geheel opgaand in het spel, dat zij speelden voor hun minder bedeelde broertjes en zusjes, voor het zwakke kind. Honderden kinderen, het een al sierlijker en teerder dan het ander, in een kleurig geheel samengebracht door de meester hand van regisseur Carel Briels, het geheel, dat het Oud-Hollands Ganzenbord heet. Dat was het gevoel, dat de tienduizenden doorstroomde, vertedering er. ontroering, om deze kinderen, die zo opgingen in hun spel en daardoor het ge heel maakten tot een feest, dat men niet licht vergeet. OCH, hoe onbeholpen kunnen woor den klinken, als men tracht, dit festijn te beschrijven, hoe weinig-omvattend kunnen zij zijn, hoe koud en nuchter soms Men zou willen, dat niet zestig duizend, maar tien miliioen Nederlan ders dit zagen, opdat ook zij zouden we ten, hoe kinderen kunnen spelen. Naast mij zit een meisje in een bontmantel met een man, die zich bezorgd voor haar toont, want het waait en het is kil in 't grote stadion. Maar zij voelt geen kou, haar hart wordt warm door die honderden kleinen daar beneden en zij zegt: „Och. hoe schattig" en weer „Ach, hoe lief' en weer: „Zie die boerinne tjes" Zo zegt zij, maar niet zij alleen, want daar wordt het gezegd en daar en daar in die deinende mensenzee, door tienduizenden toeschouwers, die twee en-een-half uur lang dit spel beleefden. Overweldigende indruk. Wat te zeggen van dit kleurrijk tafe- teel, wat van de muziek, zo juist geko zen, zo stijlvol en op haar plaats, wat van de tekst van Dagboekenier en Joost, met het hart gesproken door Pe- ronne Hosang en Koos Koen, wat van het décor, dat van het middenterrein 'n werkelijke „sprookjesstad" maakte? Wat zou men meer hebben bewonderd, de machtige entree van de hoofdprijs. Ford 1949, gevolgd door vijftig stram- marcherende arbeiders van de Neder landse Fordfabriek, of het kleurengam ma voor de herberg, waar een jsaar do zijn boertjes zich vermeit? Wat zou ver rassender zijn geweest, de komst van bruine, dartele konijntjes, zo maar uit de grond, of het ontwaken van maar liefst een heel bed van zonnebloemen rond de waterbrug? Wat raakte het hart van de toeschouwers méér, de koddige Chineesjes met hun pikolans en hun grappige gele hoeden, of de tweehon derd welpen, die op tweehonderd auto peds de sintelbaan overraasden en van pure uitgelatenheid een race ontketen den? Waardoor voelde men zich meer geroerd, door het zwarte hartje der keurslijfjes van de elfen of door de dap pere grenadier Briels Jr., die met zijn vierjarige beentjes geen kans zag zijn martiaal voortstappende makkers bij te houden, zelfs niet toen zijn moeder hem aanmoedigde? Hier werden zestigduizend mensen kinderen opnieuw, hier leefden zij mee met het spel der kleinen, dat toch zo'n grootse achtergrond heeft. Twee honderdveertigduizend gulden werd na afloop door de winnende groep, dè ka bouters, aan mevrouw d'Ailly over handigd. Bijna twee-en-een-halve ton voor het zwakke kind.' Een groet uit de lucht. EN HOE GONSDE het Stadion van bewondering toen gezagvoerder van Ulsen zijn zilverglanzende Convair bo ven de muren van de arena optrok om een sierlijke bocht te schrijven tegen de hemel, die toen, evenals op alle an dere nodige ogenblikken nét een mo ment blauw was. af toen de sprookjes stoet van circus Strassburger zijn in tocht deed door de Marathonpoort en paarden, kamelen, zebra's fier rond trokken. Hoe koddig waren de gebaren van Heer Bommel, die, vergezeld van .ziin vriend Tom Poes, nu eens hier, dan weer daar opdook en alleen maar door er te zijn de lach deed schallen! Zo was het in het Amsterdamse Sta dion, lezer, op de eerste Koninginnedag in April Het koude weer, de frisse wind, de grijze wolken, die telkens en telkens hun flarden naar de zon uit strekten vermochten niet de vertede ring te doden, die de tienduizenden doorgolfde en die zich uitte in een zacht gemurmel, dat zich in die immen se kuip voortplantte, soms onderbroken door een applaus zoals voor de Alk- maarse kaasdragers met hun berries of voor de hautaine haremdames op hun kamelen. Vanal de eerste fanfare, die de ka bouter wekte, opdat hij door klokgelui zijn sprookjesstad tot ontwaken zou brengen, vanaf het kanonschot, dat de soldaatjes naar binnen riep tot de laat ste klanken uit de luidspreker en de accoorden die Neerlands enige bereden harmoniekapel van de Landelijke Rui ters deed horen, zat men daar geboeid en zag toe. Men zag toe naar een feest van kleur, van gracielijke bewegingen van waarlijk kinderlijk spel Mevrouw R.egina Strassburger mag dan haar groot zwart volbloedpaard feilloos in de hand hebben, honderd voetballen mochten dan als een grote tros bunge len onder de Marathon-tribune, men gmg heen met de herinnering aan een feest van kinderen, van kinderen zon der tal met daarachter dit mooie doel: bet steunen van het zwakke kind Nooit eerder heeft men geweten, dat kinde ren zó spelen kunnen, als zij deden op dit festijn in het Amsterdamse Stadion, waarbij zelfs de aanwezigheid van zes tigduizend mensen geen hinderpaal was. om zich uit te leven op het Oud-Hol- lrndse Ganzenbord. ber onder Nederlandse controle ston den, bevinden zich concentraties van republikeinse strijdkrachten. De vijandelijkheden op Java en Su matra vonden voortgang. Ofschoon ver andering is opgetreden in de omvang van guerrilla-activiteiten in verschil- 'ende gebieden, is geen enkele belang rijke wijziging in de algehele omvang van deze activiteiten in de afgelopen maanden opgetreden. Er kwamen mili taire operaties voor, waarbij aan beide zijden tenminste 200 man betrokken waren. Bij dergelijke botsingen werden door beide partijen moderne wapens gebruikt. In één geval, een aanval op Djokja, beliep het aantal republikeinse strijdkrachten ongeveer 1500 man. De Indonesische bevolking lijdt ont beringen omdat bij vijandelijkheden verliezen onder de bevolking geleden worden; in sómmige gebieden de hand having van recht en orde onbevredigend blijft, en er geen persoonlijke veiligheid is; ofschoon de economische toestanden in sommige gebieden beter geworden zijn, in andere gebieden ernstige tekor ten voorkomen; in de gebieden, die niet onder Nederlandse controle staan, de meest dringende behoefte aan medische goederen en in sommige gevallen aan medisch personeel bestaat. De commissie gelooft, dat het econo misch herstel, de terugkeer van recht en orde en het eind van het lijden slechts kan worden bereikt, indien spoedig algehele politieke overeenstem ming wordt bereikt. Activiteit van benden. Over de toestand op Jaya wordt in het rapport het volgende" gezegd: In het gebied van Bandung bevinden zich aanzienlijke strijdkrachten van de Sili- wangi-divisie. Hiervan heeft een batal jon ingestemd met de wapenstilstands- voorstellen; de andere bataljons hebben bljjkbaar besloten geen verdere onder handelingen te voeren. De positie is in dit gebied verward door de aanwezig heid van de Darul Islam, „een fanatieke organisatie van Moslims, die grote ge bieden in W.Java terroriseert, en klei ne benden gewapende extremisten, die onder de invloed staan van Tan Mala- ka". De meest recente berichten wijzen ei op, dat elk ogenblik de huidige klei ne gevechtsaanrakingen tussen de Ne derlandse troepen en de Silinwangi-di- visie ernstiger afmetingen zouden kun nen aannemen, aldus het rapport van de UNCL

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1