Koninginnedag 1949: Vlaggen; zonen wind! Eerste prijs gewonnen door Avondvaktekenschool De Polder vierde Koninginnedag Den Helder en Texel spreken met Indonesië Den Helder op 30 April NIEUW GETIJ Keurmeester met pensioen Zeemacht-Rangers Cursusvergadering V.V.D. „Polly Perkins'1, vlot toneel werk van „De Lyceïst" Finales Schoolwedstrijden O.L.S. Callantsoog nummer één in afd. A J^AAR BUITEN gelokt door een stralend 'zonnetje, en in de verwachting' van een heerlijke voorjaarsdag, waren Zaterdagmorgen talloze stadgeno ten naar de Buitenhaven gewandeld, om daar getuige te zijn van de traditio nele vlaggeparade. Overal in de stad hing reeds het rood-wit-blauw te klappe ren in een frisse wind, die naar ieder hoopte wel spoedig wat milder worden zou. En zo stonden dan zeker vierduizend mensen dicht-opééngèpakt langs de Buitenkant. Voor het eerst in de geschiedenis van het Koninkrijk der Neder landen een Koninginnedag in April. Het was wat onwennig en de natuur wilde niet erg meehelpen daar, waar het aanpassingsvermogen der Oranjeklanten tekort schoot. Om precies negen uur klonk aan de Buitenhaven het hoornsignaal en wer den overal de vlaggen en pavoiseerlij- nen gehesen. De 33 saluutschoten van Hr. Ms. „Neptunus", die met machtig geweld de ruimte vulden, terwijl alle uniformdragers stonden aangetreden, schiepen de juiste Willemsoordse sfeer. Ter opluistering van de vlaggeparade was het Stedelijk Muziekkorps aanwe zig. Het Wilhelmus en de Defileermars klonken niet minder indrukwekkend dan wanneer zij gespeeld waren door een militair orkest, maar toch maakte het een voor een marinebasis wat so bere indruk: een burgerorkest (hoe keurig overigens ook) spelend bij een maritieme plechtigheid. Het Stedelijk en de erewacht van ma riniers marcheerden af, het marineper soneel van de schepen en inrichtingen werd geïnspecteerd, de commandanten spraken hun mannen toe, en er werd tenslotte een driewerf „Hoezee!" uitge bracht op de jarige Vorstin. De burgers wandelden terug naar de stad, waar in de morgenuren de aubade voor het raadhuis werd gehou den. Terwijl de kinderen van de hoog ste klassen der lagere scholen zich op stelden op het Stationsplein, vond in de Hoogstraat een kleine plechtigheid plaats. Toen onlangs de buurtvereni ging Hoogstraat-Koningdwarsstr. 12 y2 jaar bestond, had de erevoorzitter, de heer Steeman, de vereniging een vlag- vaandel toegezegd. Dit werd op de hoek, waar in de gevel enkele herin neringen aan vroegere activiteiten prijken, door de gever onthuld. Ten overstaan van betrekkelijk weinig buurtgenoten nam voorzitter Gieles het fraaie geschenk in ontvangst. Om elf uur stonden de schoolkinde ren allemaal in het hun toegewezen vak voor het raadhuis. De heer Her man Zaal hief de dirigeerstaf, de har moniekapel „Winnubst" zette het Wil helmus in, en daar klonk ons volks lied uit honderden kinderkelen. De aanwezige volwassenen durfden het nauwelijks aan, met hun senöre stem men het frisse geluid te ondersteunen. Hoog in de blauwe lucht trokken 27 viermotorige vliegtuigen over, voor de jeugd een bijzondere attractie, voor de ouderen een herinnering aan de da gen, waarin hun Oranjeliefde niet mocht worden gedemonstreerd. De burgemeester, die met mevrouw Rit meester de gezongen liederen had aan gehoord, sprak van het bordes af de kinderen toe. Hij bedankte hun harte lijk voor de hulde, gebracht aan onze jonge Koningin, en gaf hun enige va derlijke vermaningen mee. Allerlei feestelijkheden Het aanbreken van de middag werd aangekondigd door 35 saluutschoten, weer van de „Neptunus". Twee uur later was het feest op verschillende plaatsen in de stad. De Christelijk» Oranjevereniging, die de vorige avond de verjaardag van H.M. de Koningin had gevierd met de volwassenen (men mocht o.m. genieten van voortreffelijke declamatie door de Leeuwarder voordrachtkunstenaar Jo Nobel), was nu de gastvrouwe van vierhonderd kinderen in 'ihesttooi, die in Casino mochten luisteren naar een vertelling van de heer Eijlders over „Het geheim" en verder op prettige wijze werden beziggehouden. Ook de marinecantine was (hoe kon het anders) tjokvol. De kinderen van het marinepersoneel vermaakten rch op dit Oranjefeest, bij het optreden var potsierlijke clowns, een gooche laar die moeite had om de jeugd knol len voor citroenen te verkopen') en een bandje. Alle versjes werden uit volle borst meegejubeld. Koek en limo nade werden rondgedeeld, wat na tuurlijk docr de kinderen met groot enthousiasme werd begroet. Daar was ook feest in zaal Mouton aan de Spoorgracht, waar de buurtver eniging „Oud Tuindorp" een Oranje middag voor de kinderen had georga niseerd. Op Tuindorp zelf werd op luisterrijke wijze de speeltuin „Tuin dorp" voor de twintigste maal ge opend. Voorafgegaan dtfor „Winnubst" maakten de kinderen een mars door de wijk, waarna ze de poorten van de tuin mochten binnengaan. Ook de bei de andere speeltuinen werden feestelijk geopend. Schoolwedstrjjden. Het weer bleef zonnig, maar de zee wind maakte het toch geducht fris in de stad. Dat werd vooral gevoeld aan de Sportlaan, waar de finales Tan ae schoolwedstrijden werden gespeeld. Eerst kwamen de onderwijzers tegen de „kwekelingen" in het veld en later volgden de twee eigenlijke finales. Tegen half zeven reikte de burgemees ter de prijzen uit. Receptie. Om vier kwamen verscheidene voor aanstaande stadgenoten, waaronder tal van autoriteiten en vertegenwoordi gers 'van verenigingen en organisaties, naar het raadhuis, om aan burgemees ter en mevrouw Ritmeester hun geluk wensen met de verjaardag van Konin gin Juliana aan te bieden. In een korte toespraak schetste burgemeester Rit meester de betekenis van het Oranje huis, als bindende kracht in ons volks bestaan en sprak hij de hoop uit, dat onze jonge Koningin nog jarenlang zou mogen treden in het voetspoor van Haar hooggewaardeerde Moeder. Allen brachten een driewerf „Hoera!" uit op Koningin en vorstenhuis, gezamenlijk werden twee coupletten van het Wil helmus gezongen, waarop men nog korte tijd bijeenbleef. Tentc ««eert De koude maakte het voor de men sen niet aangenaam om lang stil te staan in de buitenlucht. Daardoor was de belangstelling voor het tentconcert, dat in het Julianapark -werd gegeven door het Sted. Muziekkorps, niet zo groqt als anders. Het was niemand kwalijk te nemen, al verdiende de uit voering een duizendkoppig publiek. Door de Helderse Gemeenschap was nog de gelegenheid ingelast tot dansen in de open lucht. Op het Stationsplein hingen de bekende luidsprekers van radio Métropole. Velen waagden zich op de stenen dansvloer, maar het bleef cok daar een „vlottende bevolking'1 Voor het marinepersoneel had O. S, en O. een Oranjebal georganiseerd m de bijzonder aardig versierde marine cantine. Johnny Polane en zijn Mu- setta's speelden de dancnv.—;ek en de bezoekers (voor het merendeel dames) amuseerden zich terdege. In de stad bleef het gedurende enige uren gezellig druk. Men maakte het echter over 't algemeen niet laat, zo dat al vóór twaalven de algemene vie ring van deze Koninginnedag als ge ëindigd kon worden beschouwd. In tegenstelling met Breezand, .waar Koninginnedag altijd volop gevierd werd, ging aan de Kleine Sluis vroe ger de 31e Augustus vrijwel ongemerkt voorbij. Nu echter ook hier een Oran jevereniging is opgericht, is dat anders geworden. De kinderen van de open bare scholen I (Kleine Sluis) en III (Oostpolder) en van de R.K. School in de Spoorbuurt trokken, met muziek van Soli Deo Gloria, naar het plein voor het gemeentehuis,' waar ten aan- hore van B. en W. een aubade werd gebracht. In Veerburg werd hun ver der een prettige ochtend bereid door een gezelschap van Van Meurs uit Haarlem, dat clownerie, poppenkast en goochelen bracht. De tractatie van enige versnaperingen was natuurlijk ook zeer welkom. Op het Sportterrein werden 's mid dags volksspelen gehouden, waarvan we de uitslagen laten volgen: Motorrijden met hindernissen: le prijs W. Rezelman met 5 strafpunten; 2e prijs R. Schutte met 6 strafpunten; 3e prijs Th. Bloolhoofd met 20 en 4e prijs J. Leijen met 24 strafpunten. Ruiter te paard: le prijs J. Visser; 2e prijs Th. van Zanten; 3e prijs W. Philipsen. Fietsen met hindernissen: le prijs J. Siebenga, 2e prijs J. de Graaf; 3e prijs mej. N Verhage. Tonnetje rijden: le prijs mej. M. de Vries; 2e prijs mej. Conijn; 3e prijs mej. H. de Vries. Te Breezand. In Breezand is de schooljeugd zo tal rijk, dat de kinderen van de Openbare school, R. K. school en School met de Bijbel niet in één lokaliteit zijn on der te brengen. Toch was men ook hier van de gebruikelijke kinderspelen afgestapt en had een oplossing voor het ruimtegebrek gevonden door van de kinderen twee groepen te formeren die afwisselend in de bioscoopzaal enige filmpjes en in de zaal van de heer Bossen een poppenkastvertoning en de handigheid van een goochelaar te zien kregen. Vooraf maakten allen met de muziek van Concordia, „een driehoekje". Ook hier ontbraken de versnaperingen ter verhoging van de feestvreugde niet. Van de op het terrein van de heer Keijzer des middags gehouden Volks spelen waren de ui'slnfen: JJET is altijd, ook voor een stadsbewoner, weer prettig om te zien, dat het vee de stallen heeft verlaten. De hok ken zijn schoongemaakt, de groep is geschrobd en de koeien grazen van het malse voorjaarsgras, als of ze niet een winter lang in de broeierige stal hebben doorgebracht. Ue t oudere vee trekt zich totaal niets van leze verkassing aan. Ze knip peren een beetje tegen het zonlicht en zijn al weer gauw gewend op de groene grasmat. De zachtste plekjes zijn spoedig gevonden en wanneer de boer komt met zijn melkemmers, kruipen de koeien bij- elkaar op het vertrouwde plaatsje, waar de grond kaal is en modderig soms Sr klinkt weer koeien- geloei over de velden en 's avonds kwaken de kikkers, als een grotesk koor. Een nieuw jaarge tij komt. AOK de mensen hokken wel eens bijelkaar. Laat maar eens een groepje mannen, vrouwen en kinderen in de regen wachten op bus of boot. dat de zorg voor dit Wie een oppertje gevon den heeft, staat daar niet lang alleen. Zelfs de drukste babbelaars kun nen dan zwijgzaam zijn, wanneer triest de regen neerdrupt op hun Zon dagse hoed, of op een vasgestoomde zomerman tel. De Texel-reizigers hebben het lang in de open lucht moeten doen en het was daar dikwijls boos aan de Buitenhaven, wanneer de boot wat laat kwam en een bm t.ale Noordwester de regenvlagen door alles heen joeg. Maar nu is er sinds kort een wacht lokaal. De mensen staan daar heerlijk beschut tegen wind en regen en kunnen zich desgewenst van binnen bevochtigen. Het wachtlokaal heeft een Verlof A, men kan er koek en andere versna peringen krijgen en een tabaksvergunning is ook onderweg. Er staan ra fels en stoelen, wanneer het koud is, brandt de kachel en een mooi raam geeft uitzicht op de ha ven. Zelfs een toilet is aanwezig. Het echtpaar lokaal op zich heeft ge nomen, is op zijn vost van 's morgens zeven uur tot 's avonds na het ver trek van de laatste boot Alleen van half één tot half twee is de zaak ge sloten. Het is een goede aanwinst, dat gebouwtje bij het havenhoofd. Velen zullen er plezier van hebben. P EN ander gebouwtje aan de zeekant, dat telkenjare wordt opge bouwd en weer afgebro ken, is weer in staat van wording. Het clubhuis van de zwemvereniging „Marsdiep" wordt door vaardige handen in el kaar gezet. De mannen spelen met de onder delen, als waren 'net stukken uit een grote constructie-bouwdoos. Het is een prettig gezicht, dat vertrouwde witte bouwsel te zien groeien. Nog even, dan zullen de vier winterzwemmer.,, alias „IJsduikers", hun bunker kunnen verlaten. Jong en oud zal zich weer wagen in het altijd bewogen water van het Marsdiep, dat verfrissing brengt uitonbekende verten. Dames korfballen: le prijs Truus v. d. Berg; 2e prijs Lenie v. d. Berg; 3e prijs Lien Smakman. Dames hardlopen (met heer): le prijs Annie Halfschepel; 2e prijs Mary Borst; 3e prijs Beb Alders. Dames hardlopen (30 m. vóór- en achteruit): le prijs Nel Koster; 2e pr. H. Bijwaard; 3e prijs Annie van den Berg. Heren ruiter te paard: le prijs A. Folge; 2e prijs J. van Galen; 3e prijs N v. d Berg. Heren verkleden in manden: le pr. Sj. v. d. Wal; 2e prijs Jacob Jeninga; 3e prijs Aart v. d. Werff. Heren touwtrekken: winnenÜe ploeg C. Kuijs-J. van Galen-J. Slootweg. Des avonds werd nog, onder aanvoe ring van de muziek van S.D.G., een fakkeloptocht door het dorp gehouden. Overschotje. Los van het door het Oranjecomité georganiseerde feest, zorgde de heer De Boer, dat er op Koninginnedag ook van een goed toneelstuk was te genieten. En hoewel er in verschillende zalen bal en in Breezand de fakkelop tocht en de mooie film „Achter de wolken" was, hadden we bij „Over schotje" toch meer dan de ongeveer 150 bezoekers verwacht, die het stuk nu trok. Het stuk en de vertolking er van door ,.de Maskers" hadden dat verdiend, want niet alleen heeft Over schotje vele goede kwaliteiten, maar ook de manier waarop het gespeeld werd, verdiende lof. Uitmuntend, vaak ontroerend spel gaf Aag de Kruyff— Klinger in de titelrol. Bep Schoen-Ha- bich als de mislukte cabaretzangeres Franca, en Paul Godvliet als de inge nieur Titus Fanti, waren eveneens heel goed; de eerste in het bijzonder door haar gelaatsexpressie, laatstge noemde vooral in het eerste bedrijf. Een enkele maal was echter zijn praten niet duidelijk genoeg. Rie Kooy-Stade- gaard en Klaas Sluys. het echtpaar Bernini, speelden beiden na een wat mat begin, steeds beter en al hadden wij ons de typering van Julius iets ouder gedacht, ook in hun spel viel veel te waarderen. De kleinere rollen tenslotte, verzorgd door Jo Fakkert, Dick Meelis (de kellner) en Jan Dog ger. waren eveneens in goede handen, zodat de gehele vertolking van het stuk, mede door een goed gebruik van het aanwezige décor en de juiste re- quisieten, een gaaf geheel werd. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft de heer C van der Laan, ambtenaar bij de ge meentelijke keuringsdienst voor vee en vlees, met ingang van 1 Mei 1949 de dienst verlaten. In zijn woning, Emma- «iraat 2, hebben superieuren en col lega's afscheid van hem genomen. Na mens het gemeentebestuur bedankte wethouder L. F. van Loo de scheiden de ambtenaar voor de vele goede diensten, aan de gemeenschap bewezen. Ook de heer D. Haan, directeur van de dienst, sprak een woord van afscheid en bood, mede namens de collega's, een actetas en een boeket bloemen aan. De heer J. van Twisk, voorzitter van de Slagersvereniging, overhandigde een elcctrisch'e klok en keurmeester P. Békker sprak nog een persoonlijk woord. De heer Van der Laan, die geduren de 39 jaar de gemeente Den Helder op nauwgezette wijze heeft gediend, Be dankte de sprekers voor hun sympa thieke afscheidswoorden. Hij wenste hun wederkerig alle goeds toe. In de loop van de dag kwamen velen, vooral uit slagerskringen. de keurmeester ten afscheid de hand drukken. De voetbalwedstrijd Zeemacht—Han gers, die Donderdag j.1. zou worden gespeeld, doch wegens het slechte weer werd afgelast, wordt nu gespeeld a.s. Dinsdag 3 Mei om 18.45 uur op het terrein Ankerpark. HET ECHTPAAR BOERTIEN—VAN E1JSDEN, Spechtstraat 2, Den Helder, is vandaag 55 jaar getrouwd. In de krant van Vrijdag j.l. plaatsten wij reeds een artikeltje (jammer genoeg onder de foutieve kop „Vijf en twintig jaar huwelijkstrouw") naar aanleiding van deze feestelijke gebeurtenis. De bruid is 78 en de bruigom 85 jaar. Men zoy, het hen niet aanzien! Voor een niet talrijk gehoor sprak in Formosa het Tweede Kamerlid van de V.V.D., de heer Cornelisse. „De middenstand heeft lange tijd zwak gestaan tegenover de politiek en voor hen, de mensen die tussen de ar beidersgroep en de groot-industriëlen instaan, vormde men de V.V.D., de partij voor de mensen, die een zelf standig- bedrijf uitoefenen. De overneid zal zijn aandacht aan deze groep moe ten schenken en in de Troonrede 1948 werden reeds verschillende wetsont werpen aangekondigd. De sociale wet geving is een probleem, dat nog «iet voor de middenstanders leeft. De kin derbijslag van een zelfstandig onder nemer zal een zeker plafond moeten krijgen. Enige wetsontwerpen zijn reeds ingediend, waarbij de ene wet een algemeen doel kan hebben, terwijl de andere alleen voor een bepaalde groep middenstanders van belang is. De drankwetherziening zal weer een hogere retributie gaan opeisen en hier is de V.V.D. zeker tegen. De midden standers hebben ook weinig belang stelling voor het werk van de Kamer van Koophandel. Toch kan het zeker z'n nut hebben. Ook een wet ten aan zien van het cadeaustelsel is in ont werp. Enige uitzonderingen zullen er op het totale verbod gemaakt worden. Waarheid in de reclame is daarbij een eerste vereiste! Met de winkelsluiting gaat de V.V.D. grotendeels niet accoord. De plaatse lijke middenstand zal moeten uitma ken of zij haar zaken tot zeven uur wil openhouden, terwijl een sluiting van alle winkels op een middag niet kieslijk is. De fiscale wetten zullen binnenkort een verlaging der onder- remingsbelasting geven, maar de V.V. D. zou ze in het geheel weg willen hebben. En hoewel de Nederlandse middenstand vanwege de Benelux zich enigszins bij Belgie moet aanpassen, volgens de regering, zal de V.V.D. hier nauwlettend op toezien. We zijn op ons qui vive", aldus de heer Cornelisse. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen maakte één der aanwezi gen gebruik. Door de toneelclub van de H.S.V. „De Lyceïst" werden in de afgelopen week twee voorstellingen gegeven van het blijspel „Polly Perkins". De jeug dige acteurs en actrices zijn er, onder de regie van de heer J. W. van Ven- deloo, In geslaagd een verdienstelijke opvoering van dit luchtige stuk, vol verwikkelingen en vermakelijke si tuaties, te geven. Dit stuk is het verhaal van een jon ge weduwe, mevrouw Calthorpe, die later incognito in haar eigen huis gaat spelen tegenover de zoon van een overleden minnaar. Deze zoon, Fer- gus Wimbuch, zal met haar de rijk dommen erven, indien het aan hem gelukt om met mevrouw Calthorpe te huwen. Fergus komt kennismaken, maar mevrouw is plotseling vertrok ken. Met behulp van neef Bob. het dienstmeisje Martha en oom Priestly speelt ze nu de rol van het kamer meisje Polly Perkins, om aldus Fer gus te leren kennen. Het portret van een oude (lelijke) dame dient er voor, om Fergus te laten zien wat hij ten huwelijk zal kunnen vragen. Hij voelt daar niets voor en zal z'n erfenis la ten varen om met Polly te huwen. Na de vele (soms boeiende) situaties komt dit stuk tot een slappe ontkno ping, waarbij twee 5 drie huwelijken in het zicht zijn. Van spanning was geen sprake. Ondanks haar vele handgebaartjes en overdadige mimiek hebben we kun nen genieten van het levendige spel van Hanke van Vendeloo, die de aar dige rol van Polly Perkins speelde. Voor een jonge weduwe zette zij deze figuur wel wat te kluchtig op het to neel. Haar talentvolle tegenspeler Jaap Mooy, als Fergus Wimbuch. hebben we elders beter gezien. Hij was lang niet op volle kracht! Aardig was de humor waarmee' Bob. de neef van Pol ly (Gerrit de Leeuw) in dit stuk rond sprong. Een afgestudeerde jongeman kon men echter niet in hem herken nen. De oudste zuster van Fergus (Cor- ry van Prooyen) kreeg een treffend accent van echtheid door het kordaat geleverde spel. Haar zware venijnige stem was juist! Oom Priestly had in Periodiek stelt het Radioprogram voor de Nederlandse Strijdkrachten^ naaste betrekkingen van in Indon i vertoevende militairen in de gelee heid, een korte groet via de radio t deze „jongens overzee" te richt»"' Thans zijn ook Den Helder en Xe "i aan de beurt. Op Donderdagmiddag 26 Mei I gesproken (dus op Hemelvaartsdag) van twèe t't vijf uur, zullen de gesproken groet" worden opgenomen in Casino. Ue uit" zending daarvan naar Indie geschiedt op een nader te bepalen datum, waai- schijnlijk eind Juni. Bij de voorbereiding van deze uit- zending werden de'Band Nederland-J Indonesië, het Protestants Interkerk^ Hjk Thuisfront en het Katholiek Thuis" front betrokken, zowel op Texel als in Den Helder. Op de bewuste middag zullen de gesproken groeten aan maxi maal 36 militairen overzee worden op. genomen. Voor ieder zijn 46 woorden beschikbaar, die desgewenst door twee personen mogen worden uitgesproken. De uitzending zal te zijner tijd gei schieden van 13.1514 uur Neder landse tijd, dat is van 20.15—21 uur Javatijd, over de golflengte van de PCJ-zenden in de 13, 16 en 19 meter band (voor Europa bovendien in de 41 meter band). Op korte termijn. Aangezien de programmaleiding uiterlijk op Zaterdag 7 Mei a.s. alle ge gevens binnen moet hebben, kunnen de familieleden, verloofden etc., die van deze gelegenheid willen profiteren, zich uiterlijk a.s. Woensdagmiddag 4 Mei om 12 uur opgeven bij de vol gende adressen: mevr. Moerman (Band Nederland—Indongsie), Ankerpark 25; W. Knol (P.I.T.), Chr. Militair Tehuis, Kanaalweg 106; N. B. van der Vring (Katholiek Thuisfront), Javastraat 159; mevr. H. M. BakkerDruif, Oosterend O 12, Texel. Opgegeven moeten worden de roep naam (bijvoorbeeld „Klaas" voor Nico- laas) en het militaire adres van de ge adresseerde, naam en adres van degene die de groet uitspreekt en tevens de familiebetrekking tussen beiden. Wan neer men verwacht, dat de betrokken militair vóór 1 Juni a.s. op de thuisreis zal zijn, heeft opgave geen zin. Het voornemen bestaat, om het pro gramma van gesproken groeten te omlijsten met samenzang o,l.v. Johan Jong, de bekende radio-organist. Ver moedelijk werkt ook het Helders Meis jeskoor o.l.v. Geert de Boer aan deze middag mede. Belangstellenden hebben vrij toegang Piet Groot de juiste persoon gevonden. Achter snor en sik liggen bepaald ta lenten verborgen! De jongste zuster van Fergus (Gus- ta Posthumus) speelde een door haar te vlug uitgelaten verliefd rolletje, met een slordig gebruik van onze taal. Evenwel kwiek en monter gespeeld! In Aat Molenkamp was niet het dienstmeisje te treffen. Het was een zwak gespeelde bijrol. Twee kleinere bijrollen, met grote contrasten ln op maak van moeder en dochter, werden aardig vertolkt door Anneke Winter en Rie Aalderink. nE SCHOOLWEDSTRIJDEN zijn weer voorbij. En de heren onderwijzers kunnen op een zeer geslaagd tournooi terugzien. Het moet voor de orga nisatoren toch wel prettig geweest zijn dat bij de prijsuitreiking zoveel auto riteiten aanwezig waren. Burgemeester Ritmeester, burgemeester Correljé van Callantsoog, wethouder Van Loo, verschillende onderwijs-inspecteurs, consul Van der Linde, de heer Kramer van de afd. Noord-Holland van het school- voetbal en een groot aantal onderwijzers. De finale in de A-afdeling gaf nog de meeste voldoening. De jongens van de R.K. Jongensschool en Callantsoog speelden een pittige strijd, waarbij df balbehandeling goed verzorgd was. De kleine rechtsbuiten van Callantsoog was een uitstekend spelertje. Maar ook aanvoerder Laag van de Jongens school was in goede vorm. Als belo ning zie je hierbij je afbeelding, Aris. Jammer dat jij de beker niet naar school mocht brengen. De kleine Van Nuland van Juliana- dorp bleek eveneens uit het goede hout gesneden. Onze tekenaar nam ook hem onder schot. De Heldersen waren iets sterker, maar Calantsoog gebruikte de kansen beter en wist met 21 te zege vieren. De hoofdwedstrijd tussen de Avondscholen van Tekenaars en Ma chinisten was een teleurstelling. De machinisten telden te. weinig spelers met capaciteiten, hoewel Toes en Ewald wel alles deden, wat mogelijk was. Doelman Konirigsteijn was na de rust in goede vorm. Tijdens de rust, die met 1o voor de Tekenaars ingang, maak te'' wij nog een „leuk" praatje mee. Eén der spelers van de Machinisten rr^akte tegen iemand van het publiek LAAG de opmerking van: „Wat een zwakke tegenpartij die Tekenaars, we kunnen ze straks wel verslaan". Hoe fout een dergelijke mentaliteit is bleek wel in de tweede helft, toen de Tekenaars de stand op 20 brachten en daarmede de zege veilig stelden. Voor de aardig heid vermelden wij er nog bij dat de betreffende speler bij de grote groep behoort van baltrappers. De prijsuitreiking Voorzitter Van Waalwijk van Doorn bracht dank aan de autoriteiten, de scheidsrechters, Theo de terreinknecht, de gevers van prijzen, de pers en alle stille medewerkers. Ook de burgemees ter van Callantsoog, de heer Correljé, werd niet vergeten. Burgemeester Ritmeester reikte de prijzen uit en wij sluiten ons aan bij de woorden van oorzitter Van Waalwijk .van Doorn dat de burgemeester tijdens de prijs uitreiking in topvorm was. Hij deed het op een prettige, sympathieke wijze, die er bij de jongens goed insloeg. De woorden gericht aan collega Correlié deden ook sympathiek aan, evenals het antwoord van- de burgervader van Cal lantsoog. Vooral de belofte dat hij een poging zou doen om een subsidie voor het Helderse schoolvoetbaltournooi te bei eiken, werd met enthousiasme ont vangen. De prijzen vielen als volgt; Afdeling A I. Kampioen: OLS Cal lantsoog, wisselbeker, 11 draagmedail- les en een tak; 2e prijs RK Jongens school, standplaquette en een taart; 3e prijs OLS no. 4, medaille en een worst- 4e prijs OLS no. 4 1 medaille. Afdeling A II. Kampioen: OLS no 7 wisselbeker, medaille en 11 zuurstok ken.. 2e prijs OLS Tuindorp, medaille en een worst; 3e prijs RK Jongens school II, een kruis. Afdeling B I. Kampioen: VGLO Hip- polytushoef, wisselbeker, tak en een worst; 2e prijs Groen van Prinsterer- VAN NULAND school, een medaille; 3e prijs OLS Ju- lianadorp, een medaille. Afdeling B II. Kampioen: ABS V, wisselbeker, tak en diploma's HRC 49/50; 2e prijs VGLO I, standplaquette en een worst; 3e .prijs ABS IV,"een me daille. Afdeling C: le prijs ULO Den Burg, wisselbeker, 11 ex. „Zo moet ik voel" ballen" en een tak; 2e prijs ABS Ifl> standplaquette; 3e prijs Lyceum Hl, medaille; 4e prijs ABS IV. Afdeling D. Kampioen: Avondvak tekenschool, wisselbeker, tak en een worst; 2e prijs medaille Avond Machi- nistenschool; 3e prijs RHBS I, medaille; 4e prijs Gem. Lyceum I, een kruis. Afdeling D I. Kampioen: Vervolg onderwijs I, wisselbeker en 11 abonne menten „Helder Nieuws"; 2e prijs Am bachtsschool I, 1 medaille. Prijs voor sportief gedrag OLS no. en voorts vele individuele prijzen. Attentie winnaars. De winnaars van bekers, takken, me dailles enz., die gegraveerd moeten, wordt verzocht deze prijzen beslis deze week te bezorgen bij de heer 5an Waalwijk van Doorn. Later bezorgen te laat, want de voorzitter wil beslis niet als voorgaande jaren langer wach ten. Alle prijzen, die gegraveerd mos* ten worden, dus nog deze week na de H. A. Lorentszstraat 66. De heren onderwijzers kunnen m1®' schien de jongens even helpen herinne ren.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2