Op flfiA hoort: flALATAi 5 Siad en Omgemng- O. en O.-wedstrijden zijn begonnen Geeft U iets? Zij gaven alles! Eervolle nederlaag van hei Koninklijk Insiiiuui Betonningsvaartuigen terug naar Duitsland Bescheiden feestprogramma Anthony van Kampen spreekt tot Indie De vierde schaakronde Emmabloem-collecte bracht bijna f 1500 op Geen training hfcC 1Haarlem 1 De duiven vlogen weer Mevr. Sinjewel andermaal kampioene tafeltennis Hermes had geen succes Aanvoer Visafslag „Mr. King" in het middel punt op H.B.S.V.-avond De Chr. Ver. Zedenopbouw Begin en eindig de dag met IVOROL Mei-aciie van de Siichiing '40— '45 Callanisoog De gaande en de komende man Burgerlijke Stand Peiien Petten l-AIcmariaeomb. 3-2 Een wild koebeest Purmerender markt VAN IJ TOT MARSDIEP Urk Wieringen IJmuiden De eerste voorwedstrijden In het kader van de Jubileum-Sportweek van de Stichting „Comité O. en O." werden Maandagavond aan de Sportiaan gespeeld, waarmede een jaarlijks terugkerende reeks van interessante sportgebeurtenissen een aanvang heeft genomen. Op het A-veld van HJt.C. bekamp- ter. de elftallen van het Koninklijk in stituut en het Tweede Territoriale Bataljon te Haarlem elkaar, terwijl °P liet B-veld de Amsterdamse Mare chaussee en de Verbindingsdienst der Koninklijke Marine Willemsoord in het strijdperk traden. Van deze beide wedstrijden was de eerstgenoemde zeker het aantrekke lijkst. Vóór de rust waren de Haar lemmers, die toen het voordeel van de sterke wind in de rug hadden, voort durend in de aanval. Reeds na 5 min. viel de eerste goal, toen de midhalf zo in het nauw kwam, dat hij de bal in eigen doel trapte en de Haarlem mers een 10 voorsprong bezorgde. Dat met deze stand ook de rust aan brak, is voor een groot deel te danken ?.an de doelverdediger van het Kon. Instituut, die in grootse vorm was en de moeilijkste ballen wist te stoppen. De tweede helft ging meer gelijk op. hoewel de Haarlemmers zonder twij fel beter voetbalden dan de mannen van Willemsoord. Dit kwam dan ook tot uiting door twee zeer fraaie doel punten, resp. gescoord door Wijnands en Luk. Ongeveer 10 min. vóór het einde wist jonker Van Groningen de ver diende tegengoal te scoren. Even leek het nog te gaan spannen, toen Wil lemsoord „alles of niets" ging spelen. De Haarlemse veste beleefde enkele benauwde ogenblikken, verdere doel punten bleven evenwél uit, zodat het einde een verdiende 31 zege bracht vopr de Haarlemmers. De, wedstrijd op het B-veld is er een geweest van de voorhoede der Am sterdamse Marechaussee tegen de ach terhoede van de Verbindingsdienst. Het kwam duidelijk tot uiting, dat er bij de hoofdstadbewoners verschillende behoorlijke voetballers meespeelden en dat werkelijke voetballers bij de man nen van de Verbindingsdienst ontbra ken. Dissel en zijn mannen, die in de eerste helft de wind tegen hadden, waren toen reeds sterker. Er werd vlot Onlangs zijn de „Nordsee" en de '„Coldewey", twee betonningsvaartui- gen, die in oorlogstijd in ons land voor de Duitsers zijn gebouwd, aan Neder land overgedragen. Deze schepen, die thans in onze haven liggen, zullen in charter gaan varen voor de Britse be zettingsautoriteiten in Duitsland, die door gebrek aan materiaal moeilijkhe den ondervinden bij het beboeien van de scheepvaartroute naar Hamburg. Een der schepen zal voor één jaar, het andere voor zes maanden naar Duits- lapd teruggaan. Vrijdag a.s. zullen Duitse bemanningen de schepen uit Den Helder komen halen. Hoewel velen morgenmiddag vrij af zullen hebben, kan geen alge mene viering van de Nat. Feest dag worden gehouden. Teneinde echter toch de sfeer in de stad een beetje feestelijk te maken, zal de Helderse Gemeenschap morgen middag zorgen voor gramofoon- muziek in de Koningstraat. Mor genavond kan men weer, net als op Koninginnedag, dansen op het Stationsplein. De middenstandsvereniging „Den Helder" heeft haar leden geadvi seerd, morgenmiddag na één uur hun winkels te sluiten. Zoals eerder medegedeeld, zullen de vier plaatselijke muziekkorpsen 's avonds rondgangen maken door de stad, te beginnen om half acht. Het Stedelijk Muziekkorps volgt de route: Lorentzstraat, Begonia straat, Violenstraat, Gladiolen- straat, Crocusstraat, Goudsbloem straat, Tulpstraat, Dahliastraat, Bloemstraat, Florastraat, Anjelier straat, Brakkeveldweg, Overweg, Sluisdijkstraat, Goversstraat, Go- versdwarsstraat, Parallelweg, Sta tion. Het Helders Fanfarecorps volgt de route: Overweg, Boerhaave- straat, Jan Blankenstraat, Huy- gensstraat, Buys Ballotstraat, Middenweg, Javastraat, Van Ga lenstraat, Herzogstraat, Kruger- straat, Van Speijkstraat, Wilhel- minastraat, Van Galenstraat, Kerkgracht, Loodsgracht, Hoog straat, Koningdwarsstraat, Stati onsplein. De Harmoniekapel Winnubst volgt de route: Gasfabriek, Fabrieks- gracht, Jan in 't Veltstraat, Nieuwstraat, Bassingracht, Vis- straat, Ruyghweg, Ooievaarstraat, Koekkoekstraat, Burg. Houwing- singel, Reigerstraat, Ooievaar straat, Meeuwenstraat, Ruyghweg, Sluisdijkstraat, Gravenstraat, Sta tion. Het Leger des Heils Muziekkorps volgt de route: Keizersbrug, Mo lengracht, Breewaterstraat, Cali- forniestraat, Diaconiestraat, Mo lenstraat, Palmstraat, Spoorstraat, Molenstraat, Oostslootstraat, Eerste Vroonstraat, Spoorstraat, Tweede Vroonstraat, Koning- dwarsstraat, Hoogstraat, Spoor straat, Koningstraat, Prins Hen driklaan, Station. gecombineerd, men wisselde geregeld van plaats en het was dan ook geen wonder, dat de achterhoede van de Verbindingsdienst telkenmale gepas seerd werd. Bovendien waren er en kele spelers, die over een zeer hard schot beschikten, zodat doelman Bou- ma handen te kort kwam. Vooral de blonde rechtsbinnen tracteerde hem af en toe op ware kanonskogels en een flink portie van de tien doelpunten kwam dan ook van zijn voet. Geen groot voetballer, maar wel iemand a'.e weet wat schieten is. Vermelden wij nog, dat die doelpuntenregen de stand met de rust op 50 bracht en de eind stand op 100. Reeds enige Zondagavonden heeft de heer Anthony van Kampen in het pro gramma voor de Nederlandse Strijd krachten de luisteraars in Nederland toegesproken, en hun verteld over zijn kruistocht langs eenzame posten in de archipel. Thans heeft hij van officiële zijde een uitnodiging ontvangen, om via de bekende golflengten in de ultra korte golf voor de PCJ-microfoon het woord te richten tot de militairen van zee-, land- en luchtmacht, die momen teel in Indonesië verblijven. Deze radiotoespraak zal op de her denkingsdag van onze bevrijding, Don derdag 5 Mei, van 's middags kwart over één tot half twee worden gehou den. Zij zal in Nederland te beluisteren zijn in de 49-meter band. In de vierde ronde om het persoon lijk schaakkampioenschap van Den Hel der kon in geen der beide partijen in de hoofdklasse een beslissing bereikt worden. Enige dagen tevoren had Wy- ker zijn partij uit de 3e ronde tegen De Waard gewonnen. Het was een Scandinavische verdediging, waarin Wijker zich, met zwart spelende, min of meer gedwongen zag een pion te offeren, waarbij ingewikkelde en wilde complicaties ontstonden. Hieruit wist zwart uiteindelijk met materieel voor deel te voorschijn te komen en besliste daarna de partij met. een paardoffer in zijn voordeel. Een uiterst merkwaardige strijd le verden Bommel en De Waard. In een Sicillaanse partij speelde Bommel heel vroeg c4. en oefende druk in het een' trum uit. Beide spelers manoeuvreer den daarna nagenoeg alleen met dame en paard, waarhij De Waard kwaliteit en twee pionnen vóór kwam te staan, doch een ietwat benauwde konings- veste opliep. Bommel wist in deze ko ningsstelling binnen te dringen, doch had te weinig materiaal om een be slissing te forceren. De stelling werd afgebroken in een situatie, waarin re mise door eeuwig schaak de enige oplossing lijkt. W. J. Geus en dr. A. Groenink speel den een Franse party, waarin de zwart- speler vroeg in de opening een fout maakte. Geus Jr. profiteerde hier goed Van, behield met loperpaar en voor sprong in de ontwikkeling een uitne mende stelling en won tenslotte een pion. Bij het afbreken had hij deze pluspion nog steeds en dr. Groenink zal hard moeten vechten om er remise uit te slepen. De volledige resultaten waren: Hoofdklasse: K. J. de WaardJ. Wy- ker 01; J. P. BommelK. J. de Waard en W. J. Geusdr. A. Groenink afgebr. Ie klasse: G. J. GeusJ. Noordeloos 01. 2e klasse: J. v. 't OostenL. J. Goslings 0—1; E. BoschB. Muller uit gesteld en J. BeumJ. Kubbe, afgebr. 3e klasse: R. de LeeuwH. Voer man 1—0; J. H. BurgersF. Dijks hoorn 10. De opbrengst van de Emmabloem- collecte, die vorige week in de ge meente Den Helder werd gehouden, heeft f 1442,33 opgebracht. Dit bedrag is omstreeks f 300 hoger dan de op brengst van verleden jaar, zodat het op de bevolking gedane beroep blijkbaar niet tevergeefs is geweest. Het aantal collectanten was niet groot, maar men heeft er niet minder hard om gewerkt. Er was een heel ge zin, dat zich beijverd heeft om de huis- aan-huis collecte te doen slagen. Vader, moeder en kinderen namen tezamen zes wyken voor hun rekening, en kwamen terug met f 238,52. De jongste collectrice bleek voor geen kleintje vervaard. Haar bus bevatte de grootste inhoud. Daar waren ook mensen, die de bus lieten voorbygaan, omdat zij geen geld by zich hadden. Eén daarvan was een dame, die later op de dag een gulden kwam brengen bü de administrateur. Voor deze sympathieke geste was het stichtingsbestuur zeer dankbaar. En vanzelfsprekend is men ook bijzonder erkentelük voor de medewerking van gevers en collectanten, waaronder ver scheidene verpleegsters uit het ge meenteziekenhuis, het parkherstellings- oord en Julianadorp. Hedenavond zal de gebruikelyke training van de voetbalvereniging „Helder" niet doorgaan, teneinde de leden in de gelegenheid te stellen, aan de Stille Tocht deel te nemen. Ook de training van HRC gaat morgen, met het Oog op de Nationale- Feestdag, niet door. H.R.C. heeft het genoegen voor de 2e ronde om de K.N.V.B.-be- ker uit te komen tegen Haarlem I, de le klasser. Het bestuur van Haarlem was direct bereid om haar elftal op te geven. De op stelling is als volgt: Kokhuis, Van der Linden, Van Gooi; Heertens, Van Dalen, Van Strien; Pastoors, Boeree, Roozen, Smit, Groeneveld. Alleen de linkshalf is een invaller. Wij ko men nog nader terug op deze voor Den Helder zo belangrijke strijd. De vereniging van Zaterdagvliegers „Nieuwediep" heeft haar duiven de laatste maal laten vliegen vanaf Dor drecht. De 308 vogels, die voor deze vlucht waren ingekorfd, werden om 12.30 uur in vrijheid gesteld. Zij hadden een harde Noordwesten wind tegen, zodat de sterkste duiven spoedig een flinke voorsprong hadden. De af te leg gen afstand was 128 kilometer. De eerste duif kwam in Den Helder aan om 3.18 uur. De prijswinnaars waren: M. Klaassen 1, 30, 38, 41, 42. J. Boon 2. A. Koorn 3, 10, 13, 16, 22, 43. Geer vliet, 4, 11, 21, 32. P. Bakker 5, 18, 26. 37, 47. Gebr. Koopman 6. P. Ham 7. 12, 33. Zondervan 8, 23, 36, 52. P. Wit 9, 14, 29. Molenaar 15, 40, 55. A. de Ruiter 17, 39, 46, 50. Steen man 19, 51, 56. S. Koorn 20, 35, 45. C. de Wit 24, 25, 34, 48. Kater 27. A. Dienaar 28, 53. Neehuys 31. L. v. d. Werf 44, 54. Bastelaar 49. De leden van V.O.P. zochten het Zon dag verderop. Hun duiven werden naar Roosendaal gebracht, Vanwaar ze een afstand van 160 km moesten afleggen. Hier waren de prijswinnaars: Wit Buis 1, 2, 35, 37. Bruin 3. Bontes 4, 15, 20, 33. Giezen 5, 17, 49. Heegsdyk 6, 10, 26, 45. M. de Boer 7, 28, 48. Hendriks 8. Petrus 918. De Wit 11, 12, 30, 31, 33. Bais 13, 14, 19, 21, 23, 39, 47. R. de Boer 16. H. de Vroome 22. Ottevanger 24. Vla ming 25 29. B. de Boer 27, 36, 40, 46. Pompert 32. Hufkens 34, 41, 47. W. de Boer 42. Frltz 43. Stam 50. Zondag 1 Mei zyn in Hoorn de wed- stryden om de Horna-cups voor dames en heren verspeeld. In de dames-afd. wisten mevr. Sinjewel (IVA) en mej. Krab (DSS) de finale te bereiken. Na een zeer spannende m#tch in 3 sets, waarby mevr. Sinjewel haar sterke aanval toonde en mej. Krab haar sterke verdediging, kwam de IVA-speelster als winnares uit de stryd. Voor de tweede maal heeft mevr. Sinjewel de beker iri haar bezit. Onze hartelijke gelukwensen met deze overwinning! De IVA-heren deden het niet zo goed. Zij moesten toezien hoe de finalisten Penning en Visser een zeer goede partij gaven. Visser werd winnaar en met deze uitslag kwam ook het einde van het cuptourtooi. De heer A. Paay reikte de prijzen uit en wy hopen volgend Jaar nogmaals een kans te hebben. Het vierde herenteam van Hermes heeft het in de beslissingswedstrijd te gen Amsterdam 7 niet kunnen klaar spelen. Met 20 werd verloren, zodat ook dit elftal volgend jaar nogmaals een poging in de onderafdeling zal moeten wagen. Zodoende is niet één der Hermes-teams erin geslaagd, naar een hogere afdeling te promoveren. Vooral in technisch opzicht waren de meeste tegenstanders beter. Dit tekort kan alleen door serieuze training wor den aangevuld. De hockeyers weten dus, waarop zij zich deze zomer moe ten toeleggen! Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd gedurende de week van 25 t/m 30 April j.1. aangevoerd: 1051 kg bot, 7651 kg garnalen, 985 kg kaan, 327 kg kabeljauw, 10930 kg schar, 21393 kg schol, 216 kg zwarte poon, 329 kg tarbot, 7099 kg tong, 641 kg wijting. Het la altyd leuk om jonge mensen te zien spelen In de rol vsn volwasse nen. Vorige week verschaften de ly- ceïsten tweemaal een volle zaal dit ge noegen, gisteravond waren de HBS-ers aan de beurt. Op deze jaariykse HBSV- avond werd een allergezelligste opvoe ring gegeven van het blijspel „Mr. King", een uit het Engels vertaald stuk dat ingestudeerd werd onder regie van de heer Smit. De hoofdpersoon van dit blyspel is de gentleman-dief „Mr. King", die voortdurend op het toneel is, maar pas op het eind als zodanig wordt herkend. Hü is zelfs al drie weken in Mr. Coo- pers woning aanwezig, wanneer de heer des huizes in een gestrande automobi list, die hy tijdens een sneeuwstorm gastvrij heeft ontvangen, de uit Dart moor ontsnapte misdadiger meent te herkennen. Dat is een grandioze mis vatting, waardoor de echte „Mr. King" prachtig in de kaart wordt gespeeld. Er komt nog een ongenode gast, op wie de verdenking plotseling wordt af gewenteld. Hy is al bijna als Mr. King ontmaskerd, wanneer de eerste ver dachte zich als detective ontpopt en de butler James in de boeien sluit. Het is een gegeven, dat zich voor een spannende uitwerking leent. De auteur Gerald Vandon is daarin geslaagd, en hij heeft door de keuze van zyn figu ren het geheel nog met een humoris tisch sausje kunnen overgieten. Er zyn tal van momenten van prettige span ning, die echter pas tot hun recht ko men wanneer de spelers zich met de nodige losheid en spontaniteit op de planken bewegen. Daaraan heeft het gisteravond niet gemankeerd. Met het élan der jeugd hebben de tonelisten der H.B.S.V. zich op hun rollen geworpen, ze correct in gestudeerd en op een ongedwongen, losse wyze gespeeld. De figuur van Dick Cooper bood vele mogelijkheden voor een komische vertolking. Ze werden door Tjibbe Bijlsma op geestige manier uitgebuit. Mevr. Cooper (Ettie Moen) was een rustig en bezadigd rolletje. Hun dochter Anne (Mies Booden) daar entegen bruiste van levenslust. Ondanks haar jeugdige onervarenheid wantrouw de zij de eerste verdachte John Kellog (de gestrande automobilist) geen ogen blik, integendeel! Een even aardige rol was die van zwager Edward (Hans Claessen), een gemoedelyke oud-mili tair, die in alles met Dick contrasteerde. De tweede verdachte Joe Kent (Jan Keyzer) was een vlotgespeelde detec tive. De butler Jamer werd door Karei Puhl wat zwak uitgebeeld; als onder gedoken gentlemandief had hij wat meer raffinement kunnen tonen. Het dienstmeisje Kitty (Netty Meppelink) was een beminnelyk typetje en het keukenmeisje Daisy (Adri Puhl) een verdienstelijk gespeeld bijfiguurtje. Carel Denker reageerde in zijn rol van John Kellog netjes op een onverwachte vraag van zijn medespeler Hans Claessen, die handig een hiaat in het spel wist op te vullen. De verwikkelingen werden door de zaal met levendige belangstelling ge volgd. Zeker sprak de waarnemend- voorzitster, mej. R. Wynia, namens al lemaal toen zij de spelers hartelijk be dankte. Alvorens het gezellige bal be gon, werd een door de heer Kool opge nomen reportage gedraaid van de ver leden jaar gehouden reünie. In de Helderse Courant van Zater dag berichtten wy, dat in onze stad een afdeling was gevormd van de Christelijke Vereniging Zedenopbouw, waarvan het hoofdkantoor is gevestigd Amstel 169, Amsterdam. In verband met de opening van een consultatiebu reau werd verwezen naar een adver tentie, die echter niet in dezelfde editie werd opgenomen. Men treft deze an nonce thans in de advertentierubriek aan. onbetwist de beste tandpasta. - Verkrijgbaar in alle welvoorziene zaken Wy gedenken vandaag de velen, die gevallen zyn in de barre jaren van 1940- 1945. Talloze mannen van de Koninklijke Marine, de landmacht en de lucht- strijdkrachten, gaven hun leven voor onze vrijheid en de onafhankelijkheid van de Nederlandse natie. Hoevele n nlozen hebben die stryd in het verzet mee gevoerd? Ook uit deze kring van dappere vrywilllgers offerden zeer velen hun leven, hetzij in een eeriyke stryd van man tegen man, hetzij in de concentratie kampen of voor wrede vuurpelotons. Het is goed, dat de gedachte aan deze offers levend wordt gehouden, niet in de eerste plaats om de gevallenen in de geest te eren, maar vooral omdat wy allen een ereplicht hebben tegen- oVer degenen die achterbleven. Le Stichting '40-'45 wil de plicht voor ons vervullen en ook dat is goed, want nu wordt de morele en financiële steun aan de nagelaten betrekkingen ge bracht door mensen, die de omstandig heden kennen en zich van wijzigingen op de hoogte houden. Sinds de bevrijding werd door de Stichting prachtig werk gedaan, waar bij zij zich heeft mogen verheugen in de spontane medewerking van heel ons volk. Telkenj are werden grote geld sommen bijeengebracht, het Rijk sub sidieerde, zodat de Stichting tot nu toe de taak heeft kunnen vervullen, die zij op zich had genomen. Men weet. dat de activiteit van de Stichting zich voortaan zal concentre ren in de Mei-maand, omdat dit de maand is, waarin herdenkingsdag en nationale feestdag beide vallen. Van daar dat wy heden de aandacht van onze lezers vragen voor de Mei-actie van de Stichting '40-'45. De medewer kers van de Stichting zullen trachten het aantal donateurs uit te breiden en daardoor de vaste basis te verbreden. Tn het bijzonder vestigen wy de aandacht op de voorstelling van het mooie toneelstuk „Dokter Bavino", die a.s Vrijdagavond om acht uur in C.-sino wordt gegeven ten bate van de Stichting. Laat de zaal vol zijn! Voorts noemen wij de film voorstellingen, die gedurende de ge hele week in het Tivoli-theater ten bate van de Stichting worden gegeven. De hoofdfilm is „Vrouwen in de nacht", een filmverhaal dat is ontleend aan authentieke gegeven» uit d« oor logsjaren. De J. W. Frisokazerne te Ede, die in de oorlog grotendeels werd verwoest, wordt thans hersteld. De arbeiders zijn met man en macht aan het werk om 't gebouw weer zo spoedig mogelijk voor het gebruik gereed te maken. Ingekomen: Neeltje Hollander en gezin, Voorweg 6, uit de Wieringermeer; Wolter Bax en gezin, Rijksweg 13, uit Ilpendam; Egbert Hulshof en gezin, Scheidingsvliet 6, uit Odoorn; Klaas de Vries, Helmweg 27, uit Harenkars pel; Pieter Mooij en gezin, Dorpsplein 26, uit Den Helder. Vertrokken: Johannes Molier en gezin, naar Den Helder, Prof. P. J. Blikstraat 23; Jannetje Dijkstra, naar Den Helder, Vijzelstraat 80; Andries M. J. Mol en gezin, naar Haarlem, Uranusstraat 20; Catharina M. Zeeman naar Amsterdam, Bos- en Lommerweg 41; Willem H. Beettjer en gezin, naar Den Helder, Anemonenstraat 12; Dirk A. Grin en gezin, naar Canada, Ontario. Geboren: Elizabeth A. P., d. v. Cornelis E. M. de Vries en Stijntje Oudekerk. Ondertrouwd: Marinus F. H. Boogaard en Catharina M. Zeeman: Antonius W. Hagen en Trijntje Loete; Adrianus P. Noot en Hendrika M. A. W. Vader; Jacob Hollander en Grietje de Leeuw. Gehuwd: Marinus F. H. Boogaard en Catharina M. Zeeman. Overleden: Johannes Vader, echt genoot van Antje Wever. Petten 1 kreeg voor een vriendschap pelijke wedstrijd bezoek van een ge combineerd Alcmaria elftal, welke wedstrijd door Petten met 3—2 werd gewonnen. Het was een aardig gelijk opgaande strijd waarbij de aanvallen van Petten over het algemeen iets ge vaarlijker waren. Petten speelde de eerste helft met krachtige wind tegen, wat niet wegnam dat reeds in de eerste 15 minuten twee doelpunten gescoord werden. Het zag er aanvankelijk slecht uit voor de Alcmarianen, doch zy her stelden zich en wisten vóór de rust nog tweemaal doelman Rover te passeren, waarmede de stand gelijk kwam en de tweede helft begonnen werd. Petten kreeg nu de wind mee en was ook het meest in de aanval met als resultaat dat zij nog eenmaal de bal in het net schoten, wat de Alcmarianen, die ook verscheidene aanvallen lanceerden niet mocht gelukken. Petten speelde in deze wedstrijd een aardig partij voetbal, ter wijl wij van de Alcmarianen meer ver wacht hadden. Over het algemeen wa ren deze spelers veel jonger doch waarschijnlijk beter getraind. Ook hier aan moeten de Pettemers voor de com petitie van het a.s. seizoen nog eens terdege aandacht besteden. Bij het in de weide brengen van het vee uit de stal, kwam de heer C. S. zodanig met een koe in aanraking, dat doktershulp moest worden ingeroepen. Vermoedelyk heeft hy een gekneusde been opgelopen. Op de grote voorjaarsmarkt werden aangevoerd 839 runderen. Dit was een 50 stuks meer dan het vorig jaar en nadat men de laatste weken al flinke aanvoeren op de gewone markten had gezien viel het geheel niet tegen. De handel in gelde koeien ging minder vlot, de hoge prijzen, die gevraagd werden en het koude weer van de laat ste dagen hielden de vlugge gang te gen, maar trots dit alles werden ze yry goed prijshoudend, kalm verkocht. Voor de verse melkkoeien was nog wel animo. Zijn de verse melkkoeien duur met de kalfdragende is het niet min der. Ook voor Belgie werd gekocht. Voor de gebruiksstiertjes was aardig r^iT v werden vry vlug verhan deld. Voor een goed graskalf werd eveneens een flinke prys betaald. De prijzen waren: melk- en kalf- koeien 550—850, gelde koeien 380— 500-900- Mta Y De heer P. Waterdrinker, stations- cnef te Zaandam, heeft na 22-jarig« dienst de N.S. vaarwel gezegd; zijn op. volger is de heer J. Berkerg uit Alphen a. d. Ryn. Ds. P. Cannegieter, Ned. Herv. predikant te Krommenie, heeft wegens verleend emiritaat afscheid ge nomen. De gemeenteraad van Beem- ster besloot tot de invoering van een straatverlichtingsbelasting op basis van 50 pet. der kosten. In de raad van Broek in Waterland werd de wense- lykheid bepleit van de plaatsing van (geschilderde) doodskoppen langs de provinciale weg aldaar als waarschu wing voor het levensgevaarlijke over steken van die weg. Y In Alkmaar is de bedrijfsvoetbal competitie weer begonnen; niet minder dan 30 elftallen nemen eraan deel. 0 Te Noord-Scharwoude is het pakhuis van Heines' zakken- en strohandel ge heel uitgebrand. Na een diensttijd van 30 jaar bij de Alkmaarse politie heeft brigadier-rechercheur J. Vedder hei korps met pensioen verlaten. De heer P. Duives is benoemd tot voor zitter van de te Noord-Scharwoude ge vestigde Noorder Marktbona. •Y Mgr. J. Groen, de nieuwbenoemde Apostolisch Vicaris van Bandjermasin (Borneo), die in zijn jonge jaren als boerenarbeider te Beverwijk werk zaam was, zal binnenkort zyn oude woonplaats bezoeken. In het Na tuurvriendenhuis te Wyk aan Zee ver toeven momenteel 26 Zwitserse natuur vrienden, o.w. een 86-jarige veteraan. Ter gelegenheid van het uitvaren van de haringvloot wordt Zaterdag as. te IJmuiden een vlaggetjesdag gehou den. Y Te Enkhuizen is een depóthouder van een wasserij te Wormerveer ge arresteerd wegens m dienstbetrekking gepleegde oplichting en verduistering. 't Gebeurde eveneens in Enkhuizep. dat uit een gracht een notitieboekje met f 200 werd opgevist; het behoorde aan een melkslijter, die het boekje nog niet eens had vermist. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Heiltje, dochter van Teu- nis Hak voort en van Aaltje Wakker. Jannetje, dochter van Klaas Wak ker en Willemina Baarssen. Annig- je, dochter van Teunis Romkes en van Willempje Bakker. Ondertrouwd: Hendrik Visser «n Marretje Hakvoort. Gehuwd. Jacobus Johannes van Hoorn en Grietje Bakker. UITBREIDING URKERVLOOT. Nog steeds wordt de vloot van de Urker motorkotters uitgebreid. Zo za gen wij een dezer dagen weel een nieuwe kotter de haven inkomen voor de schipper van de U. K. 203, L. Romkes. Schipper F. van Slote hoopt ook nog een nieuwe kotter krygen. Door 80 vaartuigen werd Zater dag aan de Gem. Visafslag alhier aan gevoerd: 2440 kg kuilpaling, pn.is f l.S tot f 2.20 per kg; 433 kg lijn- of beug aal, prijs f 2.60 tot f 3.70 per kg e" 13210 kg nest, prijs f 1.75 per 50 kg. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden: Een gouden broche, kinderportemonnaie Inh. enige een een portemonnaie inh. enig kleingel een portemonaie met haarkam. Onbeheerd achtergelaten: Dame wiel. Inlichtingen zyn te verkrijgen de gemeentebode. visserij-besommingen De besommingen van gisteren zijn. 87 „Neptunus" f 5375; 53 f 1705; 75 f «u -. -930 f 18-7' 85; 5'f 0620; 39 f 6600; 69 f 4925, - f 2855; 125 f 2725: 89 f 3040; 102 J; 24 f2140; 85 f 8200: 91 f 1845; 50 108 f1915; 171 f210; 15 f2185; 104 9J 33 f 1780; 77 f2015; 94 f 2340; 210 20 f 1630; SCH 45 f7180

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2