DRIE DAGEN FEEST VAN H.R.C. Mantelcostnums Vertrouwde stemmen uit het verre Holland Zilveren jubileum van voorz. De Efoer De club bestond 29jaar; ,de Jeugdafdeling kwart eeuw Gesproken brieven IN HET KORT WUton-Fijjenoord te gast bij I.V.A. Oud-marinemann&.t vergaten Den Helder niet! Visgraat dessin 47.25 Blauw Kamgaren gestreept 74,25 DEN HELDER Wieringen jeugdraad doet zich gelden Hippolytushoet Succes voor de Harmonie Texel Julianadorp Urk Het Zijper Salonorkest Explosie in cacoafabriek te Zaandam Heider-Oranje Zwart 1.$ Visserijbesommingen IJmuiden VAN MARSDIEP TOT IJ HRC heeft drie dagen feest gevierd, noodzakelijk omdat er drie bijzondere feiten werden herdacnt, maar ook omdat de v.v. HRC met haar 1000 le den en een grote aanhang nu eenmaal niet op één avond in onze stad een zaal disponibel heeft. Wij hebben de feesten meegemaakt en kunnen zonder twijfel aannemen, dat het geheel bijzonder geslaagd is. Een voetbalvereniging moet uiteraard zich uitleven op het veld. maar een enkele maal een afwisseling in de vorm van een gezellig en intiem feest bevordert o.i. de innerlijke geest. Dé innerlijke geest bij H.R.C. is altijd een van de sterkste wapens geweest, een eigenschap die in en langs het veld steeds tot uiting komt. De afgelopen feestperiode werd de innerlijke geest nog meer versterkt. De jeugdafd. 25 jaar. In feite bestaat de H.R.C.-jeugd al 27 jaar, maar daar men in 1922 nog niets officieel deed, is het jaar 1924 als jaar gekozen van de oprichting. Vrijdagavond nu werd dit feit in Ca sino herdacht. Vele adspiranten, wei- Den cn junioren waren met hun ouders naar Casino getogen, waar voorzitter De Boer in zijn openings woord dank bracht aan deze voor H.R.C. zo belangrijke commissie. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. En een goed geleide jeugd is vooral voor een voetbalvereniging van veel belang. De Boer bood namens de vereniging een clubvlag aan, alsmede een enve loppe, inhoudende 50 voor de a.s. jeugdreis naar Bussum. Van de dames club kreeg de jeugdcommissie even eens een enveloppe met inhoud. Daar na werd de revue „Karre maar" opge voerd door de eigen amusementsclub, die de jongens lange tijd heeft bezig gehouden. 25-jaar jubileum De Boer. 25 jaar bestuurslid zijn van een voet balvereniging is geen kleinigheid. Vele offers moeten gebracht worden, niet in het minst ten koste van het gezin, vele teleurstellingen komen voor en geluk kig ook veel vreugde. De heer R. P. de Boer heeft 25 jaar geleden de taak van bestuurslid op zich genomen ert heeft kans gezien zich de volle 25 ja ren te kunnen handhaven. Een unieke prestatie, die zeer zeker onze en aller waardering heeft, temeer daar De Beer over bijzondere capiciteiten be schikt. Toen hij 25 jaar geleden door het bestuurslid Jansen werd voorge steld als bestuurslid, merkte voorzitter Thijssen op, dat De Boer zo weinig zei en er dus te weinig kracht vanuit ging. Jansen vond deze eigenschap juist goed en De Boer deed zijn intrede in het bestuur van HH.C. Het is geble ken, dat juist het gesloten karakter van De Boer zijn kracht is gebleken. Zijn woorden zijn weloverwogen, zijn weg is als een afgebakende lijn gete kend. recht op het doel af. Wij zijn verschillende malen met De Boer in contact geweest, maar zijn woorden hadden altijd een diepere betekenis en veel, zeer veel van zijn woorden ble ven bij ons bewaard. Een prettige eigenschap is, dat De Boer bij een overwinning of een nederlaag, hoe be langrijk soms ook, nimmer zijn gezicht uit de plooi laat vallen. Langs de lijn wordt De Boer niet gehoord. Een sportman en clubman van grote bete kenis, dat is onze indruk. Ook de aanwezigen op de receptie van Zaterdagmiddag uitten zich in deze geest en hoewel wij bij soort gelijke gelegenheden de meeste woor den niet altijd serieus nemen, menen wij toch wel, dat de verschillende sprekers De Boer respecteren en als voorbeeld stellen. De feestcommissie had voor deze gelegenheid alleen instanties uitgeno digd, die met de voetbalsport hadden uit te staan. De receptie De heer Rondel, een persoon die bij HRC wel hoger op de ladder komt, heette alle aanwezigen een hartelijk welkom, in het bijzonder de jubilaris met vrouw en dochter. Wij kunnen niet alle sprekers een voor een na gaan. Maar wel willen wij vermelden dat ons is gebleken dat De Boer een figuur is, die gewaardeerd wordt en erkend als een groot voetbalkenner en paedagoog. De volgende sprekers voer den het woord: A G vd Linde, als con sul met een sympathiek woord; de heer Luyekx van de Sportraad had veel waardering; voorzitter^ Wiersma van Helder, met een elec'risch scheer- r.pparaat als cadeau; Watervogels bij monde van de heer Stuive (bloemen); Bouma van WGW (bloemen): Teitsma van HCSC (met een boek); oefen meester Zpiaema van Vitesse, oud speler van HRC als vriend (bloemen): Helder van de scheidsrechtervereni ging (bloemen); mevr Goudswaart van de damesclub (bloemen en een cadeau); A G Lensen 'met een fles advocaat voor mevr. de Boor)Gouds- waart, een zwager van De Boer; de terreincommissie met bloemen en tot slot de ere-voorzitter de heer Thijs sen. Deze spreker ging de geschiede nis even ophalen en vroeg één minuut stilte voor de overleden sportbroeders als Van Rijswijk. Maas, Van der Ak ker. Layendekker. Roobol. Pollinge.a. Zodra de gelegenheid zich voordoet komt Thijssen weer naar Den Helder en hoopte dan een bescheiden baantje te krijgen bij HRC. De Boer bedankte alle sprekers, maar vond het feit. waarvoor men te zamen was gekomen, sterk overdre ven. 25 jaar geleden koos ik fle kleu ren rood-wit en die ben ik en zal ik trouw blijven. De sport heb ik willen dienen en ik hoop dat de club tevre den is. De naam van sportvriend vond De Boer bijzonder svmpathiek en hoopt hij nog vele jaren waardig te zijn. Mevrouw de Boer. De vrouw van de voorzitter hebben wij juist tot het laatst bewaard, om dat zij een belangrijk aandeel heeft in het succes van haar man. Stel U voor dat mevrouw De Boer niet had mede gewerkt, de voorzitter had de 25 jaar nimmer bereikt. Zelf neemt zij de laatste tijd ook actief deel aan het verenigingsleven, want de voorzitters hamer van de damesclub wordt door mevrouw De Boer gehanteerd. Hoe kan het anders. Het lag voor de hand dat ook zij mededeelde in de vriendelijke woorden tot haar man gesproken en wij sluiten ons er volkomen bij aan. Fraaie cadeaux. In Casino vond 's avonds het feest plaats, waarbij de inleiding weer. werd gevormd door enkele officiële hande lingen. De ere-leden kregen allereerst hun officiële diploma en het officiële HRC-speldje. Dit waren de heren Prins De Boer, Thijssen, Terburg en Jansen. Daarna ging het doek omhoog en kwam er van boven een fraaie kamerlamp, bestemd voor mevrouw de Boer. Een nieuwe fiets was het cadeau, dat voor zitter De Boer kreeg van de leden, do nateurs en sympathiserenden. Het is te begrijpen dat het echtpaar De Boer verrast was. Wederom volgden er woor den van dank, waarbij de voorzitter niet achterwege kon laten om de leden nog een prikkel te geven om op de ingeslagen weg verder te gaan. De revue. Daarna was het woord aan de amu sementsafdeling, die de revue „Karre Maar" ging opvoeren. Boot en Van der Sande, Boersema, de heer en mevrouw Dusscldorf, de dames Dol, Bedorf en De Bont, alsmede de heren Wieringa, Sieders, Coppens en Doezie hebben eer van hun werk gekregen. Zonder opont houd hebben zij, keurig bijgestaan door het (HRC?) orkest, de tot alle hoeken bezette zaal enkele uren aangenaam bezig gehouden. Van der Sande met zijn liedje dat hij afwisselend brengt op een ernstige toon en hierna weer het publiek meesleurt met een popu lair lied. Hij is toch wel een smateur van aparte klasse. Boot is van een ander genre, maar niet minder verdienstelijk. Hij ver zorgt de vrolijke noot op zijn eigen manier. Een weinig overdrijving, maar dat nemen wij op de koop toe, want tenslotte is het 'n feestavond en de le den vragen juist naar dit soort amuse ment. Boersema vult Boot goed aan, hoewel hij het ook zonder zijn tegen speler zeer goed redt. De dames De Bont en Dol waren nieuwe gezichten, maar hadden veel succes, hoewel ook zij juist geschikt zijn voor rollen, die in overeenstemming zijn met hun ka rakter. De tropen-idylle werd ver zorgd door het echtpaar Dusseldorf, dat met zijn liedjes veel succes had. Een goede keus van de roodjakken. De Bozega's waren de heren Boot en Ze- gers, met hun accordeon. De capaciteiten van Zegers zijn be kend, die van Boot waren niet veel minder. Mej. Bedorf zong enkele ge slaagde liedjes, ook \ii is een goede aanwinst Jack en partner werden ge vormd door de heer Coppens en de 16- jarige Doezie. Wat zij presteerde grens de aan het ongelooflijke. Coppens was de leider, maar Doezie deed ons ver steld staan. Wat een soepelheid heeft deze knaap. Een lichaam van elastiek. Een ovatie brak los toen deze mensen hun kwartier hadden volgemaakt. Zo als gezegd was het geheel heel goed. HRC had drie dagen feest, wij zijn er van overtuigd dat geheel rood-wit met vreugde op deze dagen kan terugzien. Naar wij vernemen was ook de derde avond uitverkocht. Over enkele weken zullen in het verre Indonesië 36 Helderse en Texel se militairenvol spanning naar de radio luisteren. Op verspreide plaat sen, misschien duizend kilometers van elkaar zullen deze mannen en jon gens even de stem mogen horen van iemand die hun heel lief is, maar zich op zo'n grote afstand bevindt. Deze afstand wordt binnen een twintigste seconde overbrugd door het reeds lang geaccepteerde wonder, dat radio heet. Kunt u zich indenken wat het voor onze jongens overzee betekent, wanneer zij, heel even maar, de stem mogen horen van vader of moeder, verloofde of vrouw, broer of zuster? De mensen die Zaterdagmiddag in Casino waren samengekomen, waar hun gesproken groet op gramofoon- platen werd vastgelegd, hebben dat stellig wel beseft. Zij voelden wat het zeggen wilde, dat meer dan tiendui zend kilometers voor een ogenblik konden worden genegeerd. Daar was spanning onder de 72 familieleden, die hun groet moesten uitspreken en de ruim honderd belangstellende fa milieleden en vrienden leefden met hen mee. Deze spanning werd nog vergroot, doordat technici eerst meer dan een uur na de afgesproken tijd konden beginnen. De heer Johan Jong, die de samenzang zou leiden, had autopech. Bij Alkmaar brak de achteras en de heer Jong moest naar Den Helder liften. Zo kon men pas omstreeks half vier goed op dreef ko men. De tijd was gekort door enige mooie zanenummerties van het dub- belmannenkwartet .Euterpe", terwijl ook de teksten van de groeten nog even werden doorgenomen, en allerlei nuttige wenken werden door de om roeper van het Striidkrachtenprogram- ma gegeven. Ook de liedjes voor de samenzang v/erden vast bestudeerd. Tegen drie uur konden de eerste groeten via de lijnverbinding naar de studio in Hilversum worden overge bracht en daar nn de r-amofoonplaat De familienamen Wer t.m. Z. zijn morgen aan de beurt voor het afhalen van de bonkaarten K/L 909. De Duitse coaster „Hummel", ge laden met kali onderweg van Strahl- surd naar Gent, liep Zaterdagmorgen de haven binnen om bij te leggen. De Friese Elfstedentocht voor auto's en motoren, waaraan verleden jaar verscheidene Heldersen hebben deelgenofhen, wordt dit jaar op Pink stermaandag, 6 Juni a.s., gehouden. Door de directie der Rijkswerf zal op Dinsdag 14 Juni a.s., 's avonds om half twaalf, in het openbaar wor den aanbesteed het maken van acht ducdalven met bijkomende werken ten behoeve van de drijvende dokken op de werf. Vanavond om zeven uur wordt op het HRC B-terrein de wedstrijd tussen het 2e elftal van het 2e territo riale bataljon uit Haarlem en het 2e elftal van. de Centrale magazijnen der LS.K. te Weesp gespeeld. worden vastgelegd. Enkele moeders konden hun ontroering nauwelijks be dwingen, maar de omroeper bracht telkens de zaak met veel tact in het goede spoor. Jonge meisjes en stoere vaders, pittige knulletjes en bezorgde moeders sprakerï even een woord van hart tot hart. dat zij moesten richten tot dat vreemde dof-glanzende ding met fijn gaas ervoor: de microfoon. Kleine peutertjes mochten ook, nau welijks begrijpend, een paar woordjes tot vader of grote broer zeggen. Toen Johan Jong was aangekomen, werd eerst het programma van „com- munity-singing" afgewerkt, waarmee straks de uitzending wordt opgeluis terd. Het zou onbescheiden zijn om hier aan de openbaarheid prijs te ge ven, wat toch eigenlijk onder vier ogen werd gezegd. Met zorg waren de korte teksten opgesteld. Met zo weinig woorden moest zoveel worden gezegd. Hoe zullen die woorden straks in In donesië worden ontvangen? De klank van de stem, en de liefde die eruit spreekt, zullen misschien nog diéper indruk maken dan de betekenis der woorden. Zij zullen veelzeggender zijn dan een lange brief Op Hemelvaartsdag was de tafel tennisvereniging I.V.A. de gastvrouwe der zustervereniging Wilton-Fij en- oord uit Schiedam. I.V.A. kwam met vijf gemengde teams uit. Aan beide kanten werd heftig gestreden om de twee prijzen, die resp. door Wilton- Fijenoord en I.V.A. beschikbaar wa ren gesteld. Het eerste I.V.,-..-team (J Padt - J. Sinjewel Jr. - L. Brakenhof) verloor met 46 van het eerste team der tegenstanders, w.aarin de hoofd klasse-speler Zuidgeest uitkwam. Het tweede I.V.A.-team (Groot - mevr. Sinjewel - N.. Hemelrijk) won met 54, I.V.A. 3 (W. Vreugdehil - J. Jronk - S. Makelaar) won met 63, I.V.A. 4 (C. Goedegebuur - S. van der Vliet - J. de Bunje) won met 72, maar I.V.A. 5 (R. v. d. Wetering - mevr. Makelaar - A. Valkhoff) verloor met 18. Na afloop van de wedstrij den konden de voorzitters van I.V.A. 'de heer Sinjewel Sr.) en Wilton- Fijenoord de prijzen uitreiken. I.V.A. ontving een medaille en W'lton- Fiienoord een lauwertak. EINDEXAMENS. De eindexamens aan de Rijks HBS zulien voor de B-afd. plaats hebben op 21 en 22 Juni en voor de A-fdeling op 21 en 22 Juni en voor de A-afdeling op Lyceum zijn de data der examens voor de afdeling HBS b 1520 Juni en voor de afdeling a 27, 28 en 29 Juni. Als deskundigen bij deze examens zijn aangewezen: J. Lucassen te Haar lem. mr. W. G. Koster te Ede, dr. H. G. ten Bruggencate te Purmerend, mej dr J M Graftdijk te 's-Gravenhage, dr. G. Barendregt te Heemstede, ds. R. J. de Boer te Veesen. Een lezer uit Den Haag bericht ons, dat een aantal gepensionneerde onder- Officieren van de Koninklijke Marine uit Den Haag en Rotterdam het plan heeft oopgevat om hun oude stand plaats Den Helder weer eens op te zoeken. Zij hebben in Nieuwediep zo veel voetstappen liggen, en zij bewa ren aan deze stad en de contacten die hiei werden gelegd, zulke aangename herinneringen, dat zij graag weer een dagje in de oude vertrouwde omge ving doorbrengen. De 45 Hagenaars en 'J0 Rotterdammers hopen op Zondag 26 Tur>i a.s. per autobus naar Den Helder te komen. Het is de bedoeling, dat het gezelschap onmiddellijk na aankomst tij Formosa zal afstappen, waar ook de maaltijd zal worden gebruikt. Men rekent erop, dat tal van oude kennis- ren hen daar zullen weten te vinden Wij wensen de bezoekers nu reeds een aai gename dag. Te dikke olie in motor of versnellings bak is om verschillende redenen sterk af te radenEn 'n motor voelt zich pas behaaglijk, als hij warm is. Rij den met een te koude motor doe dat NOOIT! Finget tips, mode-tinten vlotte modellen 35.90 Geribd Fluweel, Bleu Groen, Bruin 39.75 NIEUWS VAN DE ZATERDAG VLIEGERS De postduivenvereniging „Nieuwe diep" heeft j.1. Zaterdag een wed vlucht vanaf Roosendaal (een terug vlucht) gehouden: deze vlucht was te vens de laatste voor het kampioen schap Vitesse (korte afstand). Kam pioen werden: le A Koorn met 452 p., 2e M Klaassen met 397 p. en 3e P Wit met 377 p. Wij feliciteren deze he ren met de door hen behaalde kam pioenschappen. De uitslag van Roo sendaal was als volgt: H Kok 1; P Wit 2, 10, 13, 24; P Ham 3, 16; P Bak ker 4, 6, 28; J Dienaar 5; J Boon 7; A Koorn 8, 11, 14, 17, 21, 27; Molenaar 9; M Klaassen 12, 22, 23; L de Wit 15, 26; Steinman 18; Leen 19; Zondervan 20; G Koopman 25. Woensdagavond inkorven voor St. Quentin (Fr) van 5 tot 6.45 uur. Vrij dagavond klokken aanslaan van 7 tot 3 uur. De onlangs gestichte Wieringer Jeugd raad, waarin een tiental jeugdorganisa ties van allerlei schakering zijn ver tegenwoordigd, zal Vrijdag 10 Juni a.s. voor het eerst naar buiten optreden. Dan zal in Cinema de Haan een jeugd avond georganiseerd worden met film, muziek en zang (volksliederen), terwijl een spreker een uiteenzetting zal ge ven van doel en wezen der jeugdbewe ging. Deze avond zal naar we hopen, een begin zijn van een positief gerichte activiteit, die de samenwerking tussen de verschillende organisaties en daar door de jeugd in het algemeen ten goe de zal komen. Ook de pogingen tot het stichten van speeltuinen en tot uitbreiding van het aantal sportterreinen in onze gemeente, zal de Jeugdraad trachten te stimule ren. Een en ander is zeer toe te juichen, daar het probleem van een gezonde vrijetijdbesteding ook voor de platte- landsjeugd dringend om £en oplossing vraagt. Moge ook de overheid in deze haar taak verstaan. Onze plaatselijke muziekcorps „De Harmonie" behaalde Hemelvaartsdag te Andijk in de ere-afdeling voor Fanfare corpsen een eerste prijs met 384 pun ten en in de ere-wedstrijd een eerste prijs met 177 punten. Een hele presta tie voor de leden en hun actieve di recteur. Moge onze Harmonie zoo door gaan! GROND VERKOOP. Notaris Mulder te Den Burg heeft een publieke verkoping gehouden van bouw- en weiland. Onder de hamei- was een perceel grond, groot 10.02.55 Ha, gelegen in de polder Eierland, eigendom van de N. V. „TESO". Dit land werd door de heer B. de Ridder uit Eierland gekocht voor f 8.100. Te vens werd de op dit land rustende her- bouwplicht, vertegenwoordigende een waarde^ van f 2600 (interest vanaf 1945 inbegrepen) door betrokkene overge nomen. Ook werd het wei- en bouwland be horende bij de afgebrande boerderij „Frincenhage" in de polder Eierland, geveild. Dit land was groot 65.47.20 Ha. Voor deze percelen was blijkbaar geen animo, want zij werden niet verkocht, en derhalve opgehouden. MOOI RESULTAAT. Zoals bekend gaat ds. Van Boven uit Den Hoorn een dezer dagen naar Indonesië, om daar als veldprediker onder onze jongens te werken. Zijn bedoeling is. om zoveel mogelijk tijd schriften, bijbels en liederenbundels mede te nemen, ja zelfs een gramo- foon. Om dit te verwezenlijken, heeft hij een beroep gedaan op alle protes tanten van Texel. Een collecte in de ed. Herv. Gemeente in Den Burg ge houden bracht precies f 200 op, terwijl uit de gemeente en de zusterkringen nog een bedrag van f 80 werd bijge dragen, in totaal dus f 280. Voorwaar een prachtig resultaat. MUZIKALE SUCCESSEN. Ondanks het slechte weer behaalde het Chr. fanfarecorps „Excelsior" op het concours te Krommenie een eerste prij^ in de marswedstrijd rpet 30 pun ten. Te Andijk behaalde het fanfare corps „VIOS" een eerste prijs in de 3e afdeling concert met 348 punten. Mooie prestaties, die een stimulans inhouden- toekomat inhouden! VOORUITGANG ZIJ ONS STREVEN. Vrijdagavond half acht hield de ver eniging „Vooruitgang zij ons streven" een algemene ledenvergadering in café Het Centrum van de heer H. W. Veul. De voorzitter, de heer K. Bregman opende met een hartelijk welkom aan de slechts door 10 leden bezochte ver gadering. Hierna las de secretaris, de heer J. J. Gaaheer de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen was een bericht van over lijden van de heer A. Speur, lid van de Raad van Toezicht. Uit het jaarver slag bleek, dat de vereniging op 1 Ja nuari 1949 44 leden telde, onder wie 3 vrouwen en 9 begunstigers. In 1948 waren 4 ziektegevallen voor gekomen. Een woord van dank werd gebracht aan dr. J. A. Swaters voor 't gratis invullen der ziektebriefjes. De rekening en verantwoording sloot met een batig saldo van f 379.03. De penningmeester en ook de Raad van Toezicht ontvingen eén woord van dank. De vergoeding voor het dagelijks be stuur bleef ongewijzigd. De aftredende bestuursleden, de heren I. J. Gaaheer, C. van Bodegraven en P. Verder wer den bij acclamatie herkozen. In de vacature in de Raad van Toe zicht ontstaan door het overlijden van de heer A. Speur, werd gekozen de heer C. Bregman Pzn. De rondvraag leverde niets op, waar na de voorzitter met de wens, dat '49 voor de vereniging en haar leden een gunstig jaar moge zijn, de vergadering sloot. URKER VISSERS NAAR ENGELAND Evenals andere jaren gaan ook nu weer Urker vissers naai- Enge land om daar vis te lossen. Voorna melijk wordt dit gedaan omdat de prijzen in Engeland voor mooie vis beter zijn dan in Nederland. Nu ech ter werd weinig voordeel behaald, aan gezien ook in Engeland de prijzen ge daald waren. URK, 27 Mei. Vrijdag werd aan de visafslag door 125 vaartuigen aan gevoerd: 4596 kg kuilpaling f 1.36 f 1.52 per kg. 232 kg lijnpaling f 1.36— f 2.22 per kg. 8500 'kg nest f 0.08 per kg. Naar wij vernemen komt „Het Zij- per Salonorkest" dit seizoen met een geheel ander genre voor de dag. Direc teur Jansen, die een grondige wijziging in het orkest hoopt aan te brengen, geeft de voorkeur aan muziek die het publiek meer in het gehoor ligt. Dit biengt met zich mede, dat het orkest enige aanvulling van node heeft, meer speciaal een bassist, cellist, clarinettist en hoboïst. Voorts is er nog plaats voor violen. Mochten musici voor aansluiting bij „Het Zijper Salonorkest" gevoelen, dan zij medegedeeld dat de repetities aanvangen heden Maandagavond des avonds 7 uur 30 in het lokaal van de heer Baars op de Markt. Omwonenden van de cacaofabriek „Het Zwarte Schaap" te Zaandam, hoorden Zaterdagmorgen om ongeveer kwart vóór zeven een hevige explosie in de fabriek, waarop rookwolken uit de bovenste verdieping van het ge bouw opstegen. De 39-jarige J. Hooischuur en de 45-jarige K. Jonker waren hier reeds vroeg bezig met het mengen van ca- caoschilfers in een ketel benzine, door welke behandeling de nog in de cacao aanwezige boter neerslaat. Toen zij met een 12-volts looplampje de substantie wilden controleren, ont stond kortsluiting, waarop het vat benzine in brand vloog en explodeer de. Beide mannen liepen onmiddellijk ernstige brandwonden op en zagen zich door het vuur omringd. J. Hooi schuur, die zich waarschijnlijk de te rugtocht afgesloten zag, sprong van het 4 meter hoge dak naar beneden. Jonker wist, hoewel zwaar gewond de begane grond via de trap te berei ken. De fabrieksbrandweer wist het vuur snel te bedwingen, zodat de ge meentebrandweer van Zaandam, die met groot materiaal was uitgerukt met in actie behoefde te komen De beide arbeiden, zijn naar het R.K Ziekenhuis in Zaandam overge- bracht Hun toestand is zorgwekkend. Hooischuur is gehuwd en vader van kinderen J°nker heeft n^en De oefenwedstrijd welke Helder Zon. dag speelde tegen de Amsterdamse 41 kiasser Oranje-Zwart is in een grot! nederlaag voor de witjakken geëindigd Oranje-Zwart dat in de afgelopen com.' petitie als no. 1 eindigde, doch in <j* promotie-wedstrijden faalde, heeft een prima indruk achtergelaten. Hun spel was goed verzorgd en zij beschikken over een voorhoede die zeer schotvaar- dig is. Het positiespel der Amsterdammers was al heel goed. Geen moment werd de bal te lang vast gehouden, terwijl de aanvallen steeds goed over de vleu. gels geleid werden. Helder daarentegen zocht het meer in het korte spel, Er werd onnodig veel gepingeld terwijl het plaatsen slecht was. Het eerste kwartier van de wed strijd was nog het beste van de witjak- ken. Toen waren de aanvallen zeer ge. vaarlijk. Vooral Rottier en Hoebe stichtten toen veel verwarring m O-achterhoede. En toen Wieren 11a 20 20 min. een keurige corner nam, werd deze op fraaie wijze door Rottier ine?, kopt. Wij dachten toen dat Helder het de- ze middag wel zou redden. Maar Oran je-Zwart liet zich niet ontmoedigen en reeds na vijf minuten na het Heider- doelpunt was de stand gelijk, toen de H.-achterhoede miste en de l.-buiten van O. een opgelegde kans kreeg welke hij ook benutte. Even later weer een falen in de H.-defensie en weer was het de l.-buiten die scoorde (1—2) met welke stand de rust in ging. Na de rust scoorde de O.-voorhoede er lustig op los, zodat Helder spoedig een grote achterstand kreeg. Wat de witjakken ook probeerden niets wilde meer lukken en zo kwam het einde met een onverwachte 6—1 nederlaag der witjakken. Een slechte generale belooft altijd een goede uit voering. Laten wij dan ook hopen dat Helder in haar voortournooi, dat 2e Pinksterdag begint, een beter figuur zal slaan. Dan is deze wedstrijd Zon dagmiddag weer gauw vergeten. Wit jakken „let op uw saeck". Vermelden wij nog dat vóór de wed strijd Helder een keurig bloemtak aan geboden kreeg van de Amsterdammers in verband met haar 40-jarig bestaan. Helder 2 in de finale. Helder 2 speelde gisteren tegen As sendelft 2 om de Noordhollandse Be ker. De witjakken wisten in een heel goede wedstrijd met 31 te winnen en plaatsten zich daardoor in de finale van dit kleinood. Zondag a.s. wordt deze finale gespeeld in Alkmaar tegen de winnaar van De RijpKFC 3. De kans op de beker lijkt ons groot. Helder 2 doet Het toch maar uitste kend en vele Helder-spelers kunnen daar een voorbeeld aan nemen. De aanvoer was Vrijdag 650 kisten schol, 100 schar, 40 poon, 100 schelvis, 65 makreel, 35 haring, 40 fijnvis, 5 heilbot, 15 rode poon, 25 schartong, 75 wijting, 100 kabeljauw, 25 haai, 15 wolf en 50 diversen. Besommingen: IJM 85, K. Wijker, f 13.520; 23 f 1213; 241, f 469; KW 92, f 918. In Schagen en omgeving bestaan vergevorderde plannen tot oprichting voor een coöperatief grasdroogbedrijf. De officiële Alkmaarsé delegatie is zeer voldaan teruggekeerd uit de En gelse stad Bath; de reeds bestaande contacten tussen beide steden zijn nog verstevigd. Te Egmond aan Zee is een comité uit de burgerij gevormd dat zich ten doel stelt glas in lood ra men aan te bieden voor de gerestau reerde en vergrote raadszaal. Tij dens het badseizoen zal van 16—21 Juli te Egmond aan Zee weer een lunapark worden gehouden. De heer C. Koel werd gehuldigd wegens zijn 25-jarig lidmaatschap van de raad van toezicht der Coöp. Boeren leenbank te Schoorl. Te Hoorn is op 72-jarige leeftijd overleden mgr. Nic. Stam, een be kende missie-bisschop. Op 9 en 10 •Juli zal te Venhuizen het jaarlijkse turnfeest van de kring West-Fries land van het K.N.G.V. plaats hebben. Het aardbeienseizoen nadert met rasse schreden. Te Beverwijk werden reeds de eerste vruchten van de volle grond aangevoerd! De prijs was f 4 per slof. Op Zaterdag 2 Juli zal de K.R.O van uit het R.K. sanatorium „Heliomare" te Wijk aan Zee de Hoog mis uitzenden. Uit het kantoor van Bruijnzeel's Fineerfabriek te Zaandam werd f 4000 ontvreemd, zijnde het loon van ds nachtploeg, wier leden bij het vertrek aan den lijve werden gefouilleerd. O De Onderlinge Brandwaarborgmij te Wormer heeft de aanschaffing van snelblusapparaten op boerderijen ver plichtend gesteld. Ter stimulering van het tentoonstellingswezen en het kunstleven te Zaandam, heeft het ge meentebestuur twee schilderijen aan gekocht van Zaanse schilders, n.1. een werk van de Zaanse molenschilder Kruiver en van de kunstenaar Wij" nands. Aan de aandeelhoudersver gadering van de N.V. Albert Hetin is voorgesteld een dividend van TVif» uit te keren. Te Zaandam is een personenauto op de Leeghwaterweg van de .dijk gereden; de bestuurder brak een been, een der inzittende da mes liep een hersenschudding op en de auto werd zwaar beschadigd. Te Purmerend zal Zaterdag 11 Juni in 'l Noordhollands Kanaal een prestatie zwemtocht over 1 K.M. worden ge" houden. Aan de firma Broertjes te Overveen is voor f 796.200,de bouw gegund van 68 woningen (woonruimte voor 84 gezinnen) voor i.e woning" stichting „Patrimonium" te Zaandam'

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2