Kort Bestek President Truman zet zich schrap tegen het isolationisme VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Geheimste zitting sedert het begin van de Grote Vier-conferentie Belgische regering betreurt critiek op Koning Leopold Groentenexport naar West-Duitsland stopgezet Controverse tussen Oost en West staat niet alleen Abe ^lee^t 'm tegen de Denen maar weer netjes geleverd; ge- komt er niet over uit gedacht, dat de kuitspieren van zo'n knaap voor ons internationaal aanzien minstens zo be langrijk zijn als de pet van Beel, die nou zielig naast de bevelhebbers jas aan de kapstok hangt. En dat ge de heup gewrichten van Wilkes gerust kunt taxeren tegen de speknek van Romme Zo'n sprong van De Munck weegt op tegen de snor van Gerbrandy en een dribbel van De Vroet is eigenlijk aar diger dan een verkiezingsredevoering van meneer Gortzak. Ik bedoel maar: dat soort dingen is allemaal relatief, maar een kool is een kool en wat zit zit f3 In Leopoldsville voetbalde een elftal, gehuld in vuurrode shirts, het geen de zenuwen van een stier be zeerde Het hoornbeest kwam switchend het veld op stormen, spelers en kij kers renden een nabijgelegen bos bin nen en het dekdier, zich plotseling in verlatenheid ziende, gaf een minachten de schop tegen de achtergelaten bal Zweedse goedwillenden hebben een middeltje uitgevonden om drankzuch tigen droog te leggen. Wie het inneemt, kan geen borrel meer ruiken! Het is in Amerika geprobeerd op acht erkende neuriebakken en sindsdien roepen ze alleen nog om karnemelk en ranja. Per KLM kwam uit Londen (in een zwart kistje) een zending diamanten ter waarde van 4 millioen, bestemd voor de Amsterdamse tentoonstelling. Bin nenkort komt er uit Amerika nog een duurder klussie. Maandag 13 Juni 1949 74e Jaargang No. 10604 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Senator Taft tegen mili taire hulp aan Europa Sneltrein in volle vaart ontspoord Nederl. sportvliegtuig verongelukt Garry Davis dreigt met hongerstaking Zwitsers dorp geheel afgebrand Coloradokevers op de Oostfriese eilanden Scherpe polemieken blijven nadelig Drie jongens verdronken in het Wyier-meer Coniingent van drie millioen dollar uiigepui Lie Trygve geefi overzichf een Stemming over Berlijnse spoorwegstaking Opnieuw roofoverval te Amsterdam Duitse kustvaarder in moeilijkheden Engelse treinen stonden weer stil Bijz. Raad van Cassatie be vestigt twee doodvonnissen Schilderijen van Kees van Dongen verwijderd BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Rostgironummer 449041 Hoofdredacteur: A KAPTEIN Directie: J BIJLSMA en C. KRAK HELDERSE COIMT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm Kleine advertenties „Juttertjes"* tot 15 woor den L—elk woord meer 5 cent. Abonnementen per Kwar taal 4.— bij vooruitbe taling, plus incassokosten President Truman heeft in een rede te LiHle Rock in Arkansas bij gele genheid van de onthulling van een oorlogsgedenkteken enige voorwaar den genoemd, die volgens hem van es sentieel belang zijn voor het bereiken van een duurzame wereldvrede. De V.S. en de andere „vrede- en vrijheidlieven de" landen, aldus Truman, moeten sterk zijn en welvarend. Als tweede voor waarde noemde hij het bestaan van een nternatlonaal lichaam dat internatio nale geschillen kan beslechten en de vrede kan handhaven. Truman verwachtte, dat het Noord- atlantisch Pact spoedig met overweldi gende meerderheid door de Senaat zou worden aanvaard en dat het van vitaal belang was, dat het pact gevólgd zou worden door een program van mili taire hulpverlenning. Drie gewonden zeer groie schade De snel'rein uit het Noorden, die om streeks 12 uur hedennacht Hilversum passeerde, is door tot nu toe onbekende oorzaak uit de rails gelopen. De loco motief werd voor een groot deel ver nield, terwijl alle tien wagons zwaar werden beschadigd. Wonder boven wonder hebben zich geen ernstige per soonlijke ongelukken voorgedaan. De machinist en de stoker liepen verwon dingen op en een der passagiers kreeg een lichte hoofdwonde. Vanzelfsprekend was de opwinding onder de overigens niet talrijke reizi gers zeer hevig. Hun letsel bleef even wel beperkt tot enkele builen en schrammen. De materiële schade daar entegen is bijzonder groot. De eerste aanblik van de ravage deed een verschrikkelijk ongeluk vermoe den. De grote locomotief was omgesla gen. De voorste assen van het onder stel vlogen meters ver weg en de cabi ne werd verwrongen. Het gehele ge vaarte boorde zich naast de rails in de grond. Het voorste rijtuig, ontspoord en scheef hangend, bleef aan. de locomo tief bevestigd. Daarna kwam, met een gaping van een tiental meters, de rest Van de trein, een negental wagens, schots en scheef naar beide kanten, alle uit de omgebogen rails gesprongen. Stukken rails en ander ijzer, brokken en splinters hout vlogen naar alle rich tingen. Diverse sporen met vele wissels Werden verwrongen. Een ingesteld onderzoek wees spoe dig uit, dat er geen slachtoffers te be treuren waren. Alleen de machinist en de stoker, die uit de zwaar gehavende cabine moesten worden bevrijd, hadden bloedende verwondingen, resp. aan be nen en hoofd opgelopen. Zij werden met een passagier, die een lichte hoofdwon de had, naar de R.K. Ziekenverpleging vervoerd. Drie gewonden Zaterdagavond heeft een Nederland se „Super Cruiser" een noodlanding tij Lens moeten maken. De bestuur der, de heer P. van der Drift uit Voor burg, brak een been en liep andere blessures op. Zijn passagiers, de me dicus N. Versteeg en diens echtgenote uit Nootdorp werden licht gewond. Het sportvliegtuig werd zwaar be schadigd. De verwondingen van de heer Van der Drift zijn volgens de laatste gegevens niet levensgevaarlijk. De heer Van der Drift deed met zijn Super Cruiser, een vergrote en mo derne Piper Cub, mee aan de „Rallye du Cervin" naar Zürich, Zwitserland. Hij is Zaterdagmorgen van Ypenburg hij Den Haag gestart. Garry Davis, de eigengedoopte we reldburger, die zijn Amerikaanse pas- Poort verscheurde, heeft gedreigd in hongerstaking te gaan, indien hij volgende week niet zonder pas in Bel gië wordt toegelaten. Davis wil de proefverkiezing, die ie Nivelles zal worden gehouden, om de openbare mening over een wereld regering te peilen, bijwonen. Weerbericht Verwachting, geldig tot heden avond: Half tot zwaar bewolkt met voornamelijk in het Noorden van het land tijdelijk enige lichte regen of motregen. Zwakke tot matige Westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. Met betrekking tot het Amerikaanse isolationisme in het verleden zeide Truman: „Ditmaal zullen wij het besluit niet voor ons laten nemen door een kleine groep mannen, die alleen voor hun eigen bijzondere belangen oog heb ben". Truman verklaarde, dat de zaak van de vrede en de vrijheid nog steeds be dreigd werd en critiseerde degenen, die „de hulpverlening aan Europa willen beknotten, die voor verdediging tegen aggressie nodige maatregelen afwijzen en de pogingen tot herstel van de ^we reldhandel willen teniet doen". Taft tegen hulpverlening. Senator Taft, voorzitter van de poli tieke commissie van de Amerikaanse Republikeinse partij, heeft naar aanlei ding van president Trumans rede zich tegen militaire hulpverlening aan Europa verklaard. Hij achtte het Atlantische pact het juiste middel om Rusland van een oor log te weerhouden, doch militaire hulp verlening aan Europa zou naar zijn me ning het tegengestelde resultaat hebben. Ofschoon Taft zeide, dat de ECA waardevol werk deed, geloefde hij niet, dat een besnoeiing van de uitgaven er voor met tien percent „enig essentieel voordeel ervan zal teniet doen". Tom Connally, de democratische voorzitter van de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen, zowel als de democratische senator Tydings, voor zitter van de senaatscommissie voor de strijdkrachten, verklaarden, dat de mi litaire hulpverlening aan Europa nog in deze zitting door het Congres moest worden goedgekeurd. Tydings was ech ter, evenals Taft, van mening, dat de ECA-fondsen konden worden besnoeid. Tijdens een Nederlandse aanval in de wedstrijd Denemarken-Nederland kwam Brandes in botsing met doelman Nielsen. Hij werd voor enige ogenblikken buiten gevecht gesteld. V.l.n.r.: Timmermans, Wilkes, scheidsrechter Kristiansen, de Bondstrainer Kaufmann, Brandes, liggend op de grond, een Deense verdediger, geheel links doelman Nielsen. De vergadering van de vier minis-1 heid van de Zondag gehouden open ters van buitenlandse zaken is Zondag 1 vergadering plannen zijn gemaakt om In de nacht van Zaterdag op Zon dag is het op zestien honderd meter boven de zeespiegel gelegen berg dorp SeVva, aan de Oostelijke rand van de Oberalppas in het Kanton Graubünden, geheel afgebrand. De brand ontstond in de late avond in een van de vijftien woonhuizen van het dorp. Het vuur werd zodanig door de krachtige wind aangewak kerd, dat reeds na een half uur het gehele dorp in lichterlaaie stond, de kerk en een twinigtal stallen inbe grepen. De uit hun slaap opgeschrikte bewoners konden slechts het vege lijf redden. Van de ongeveer honderd vijftig inwoners bekwam niemand letsel, doch al hun have en vee werd een prooi der vlammen. in een geheime bijeenkomst voortgezet om, zoals waarnemers menen, de za kelijke bespreking van een plan voor een regeling te Berlijn te hervatten. Na de besloten vergadering, die an derhalf uur duurde, werd bekend ge maakt, dat de ministers eerst Dinsdag opnieuw bijeen zullen komen. De of ficiële reden voor de besloten zitting, die begon na een open debat vap vier uur en een kwartier, was dat de mi nisters de procedure voor Maandag wilden bespreken. Waarnemers ter conferentie ver klaarden echter in toenemende mate tot de overtuiging te geraken, dat achter de klaarblijkelijke besluiteloos- Zwermen coloradokevers zijn sinds Dinsdag neergestreken op de kusten van de Oostfriese eilanden Borkum, Norderney en Langenoog. De boeren ter plaatse helpen de politie langs de gehele Noordzeekust om het gedierte te bestrijden. Onder de kustbevolking doet het gerucht de ronde, dat de coloradoke vers onlangs door een blauw gestreept vliegtuig, dat op kleine hoogte vloog, zijn neergelaten, aldus ANP. De over heid wijst er echter op, dat daarvan tot nog toe geen bewijs is geleverd. Op 17 Mei j.1. heeft koning Leopold, zoals bekend zich met een schrijven tot de Belgische regering gewend waarin hij verzocht een einde te maken aan de critiek waaraan hij en zijn gezin in de linkse pers worden blootgesteld. In het antwoordschrijven van de re gering aan de vorst, dat thans via de secretaris van de koning, Pirenne, werd verzonden, wordt o.a. gezegd, dat vol gens de regeringsverklaring van Maart 1947 inzake het koningsprobleem tussen de regeringspartijen geen enkele over eenkomst is bereikt en dat dit vraag stuk op het ogenblik niet kan worden opgelost. De regering, zo gaat het schrijven voort, is er zich evenwel van bewust, dat gestreefd moet worden naar een accoord tussen de partijen, teneinde tot een oplossing te geraken en zij heeft de overtuiging tot nu toe al het mogelijke gedaan te hebben om dit doel te bereiken. De regering drukt er haar leedwezen In het gecorrigeerde gebied onder de gemeente Ubbergen—Beek bij Nij megen zijn Zaterdagavond in het Wy- lermeer drie jongens verdronken. De 11-jarige Gradissen, de 12-jarige Ben- da en de 14-jarige Schattner waren met een 13-jarig vriendje naar het meer gegaan, waar zij een plat bootje van een visser hadden gevonden. Terwijl het vriendje aan de kant bleef, zijn de drie anderen met het bootje naar het midden van het meer gepeddeld. Daar sloeg het vaartuig om. Slechts één van de jongens kon zwemmen, maar hjj werd door de an deren mee naar de diepte getrokken. TWEE DODEN BIJ BOTSINGEN IN ITALIË In San Giovanni is 'n stakende land arbeider doodgeschoten bij een botsing met niet-stakers. Een tweede staker werd ernstig gewond. Bij Brescia, waar stakers de politie met stenen bekogel den, is ook een staker gedood. over uit, dat verschillende kranten de affaire niet met waardigheid hebben behandeld. Scherpe polemieken kunnen, zo gaat het schrijven voort, de atmos feer, waarin een oplossing voor het koningsvraagstuk gevonden moet wor den, slechts vergiftigen. In de aanvang van liet schrijven me moreert de regering nog, dat de koning heeft laten weten, dat het zijn wens is dat de schrijvers der gewraaakte arti kelen niet vervolgd worden. in Berlijn een regeling te bereiken, gebaseerd op wederzijdse tolerantie. De verrassende loop van de verga dering volgt op een aantal officieuze particuliere besprekingen tussen alle vier ministers. Van gezaghebbende zij den wordt het diner, dat Wysjinski gister met Acheson had, veel meer dan een pure beleefdheidsgelegenheid genoemd. Ook Bevin had gisteravond in de Sovjetrussische ambassade een offi cieuze bespreking van meer dan twee uur met Wysjinski. In de besloten vergadering waren de ministers elk viseur en gezaghebbende Amerikaan se kringen noemden het de meest be sloten zitting van de conferentie. Naar het ANP verneemt is de Neder landse export van groenten naar Duits land met ingang van heden stopgezet. Na uitvoerige beraadslagingen is men hiertoe overgegaan, omdat het tot heden beschikbare contingent van drie mil lioen dollar is uitgeput. Onderhandelin gen hebben tot dusver nog niet tot goedkeuring van een nieuw contingent geleid. Voorlopig kunnen geen uitvoer- machtigingen worden afgegeven. Zoals bekend geschiedde de export van verse groente naar Duitsland sedert begin Mei 1949 op individuele basis, zulks in afwijking van het contract, dat in 1948 werd afgesloten en waarbij een centrale levering van 200.000 kilogram- ton werd overeengekomen. Dit contract was eind April 1949 vol ledig afgewikkeld. Op 2 Mei werd op basis van het in het nieuwe handels verdrag overeengekomen bedrag begon nen met de export van verse groenten naar Duitsland, waarbij meer recht streeks contact tussen importeur en ex porteur mogelijk was. De enorm grote vraag van Duitse zijde naar de Nederlandse producten heeft een buitengewoon snelle uitputting van 't overeengekomen betalingscontingent teweeg gebracht. Een dergelijke ont wikkeling was te enen male niet te voorzien, omdat de spontane vraag van West-Duitsland niet vooraf gepeild kon worden. Paul Robeson zong ie Moskou Paul Robeson heeft Zaterdagavond voor 20.000 Sowjetrussische arbeiders in een park te Moskou gezongen. Zijn zang werd met gejuich begroet. Ro beson heeft te Moskou verklaard, in de toekomst te zullen weigeren „tegen hoge prijzen voor snobs" te zingen, doch dat hij alleen tegen lage prijzen voor de arbeiders zou zingen. „Zingen is een sociaal wapen", aldus Robeson. Trygve Lie heeft een overzicht ge geven van de resultaten der „Verenigde Volken" over de afgelopen vier jaar. Hij zeide o.m.: „De V.N. heeft uitbrei ding van de oorlog voorkomen in de Balkan, in Palestina, Indonesië, Iran, Syrië, Korea, Kasjmir en de Libanon". Ten aanzien van het vetorecht zei hij: „Met of zonder vetorecht, dwangmaat regelen tegenover een grote mogend heid zouden oorlog betekenen". Pakistan, Birma, Thailand, Jemen, Indie en Israël zijn leden geworden van de V.N., Mongolië, Ceylon, Nepal en Korea hebben om opneming in de V.N. verzocht. De stijgende invloed van de Aziati sche en Afrikaanse landen is tot uiting gekomen tijdens de jongste besprekin gen over de Italiaanse koloniën. Be halve de Sowjetunie en de Verenigde Staten zijn er dus nog andere krachten in de wereld en het is verkeerd alles te herleiden tot de tegenstelling tussen die twee blokken," aldus Trygve Lie. De veertienduizend stakende West- berlijnse spoormannen zullen in het begin van de week stemmen over al dan niet hervatten van het werk. Dit besluit is genomen op een stormachtige vergadering van achthonderd stakers' vertegenwoordigers, welke gisteren in de Britse sector werd gehouden. Er werd een resolutie aangenomen, waarin aan de Westelijke geallieerden garantie werd gevraagd dat de spoor mannen uit de Westelijke sector voort aan alleen op stations en treinen in de Westelijke sector tewerk gesteld zullen worden en dat de spoormannen uit de Oostelijke sector en zone, die aan de staking deelnemen, ook alleen in het Westen van Berlijn tewerk gesteld zullen worden. Voorts werd gevraagd alle gearresteerde stakers terstond vrij te laten en alle ontslagen leden van de Westelijke vakbond weer aan te nemen, aangenomen zullen worden. gen naar verhaal uit Italië. In Con- finio plukte een kind een paar kersen in een bongerd, de boer kwam niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiii!iiiiii!iiiniimiii!niii!ii!niiii!iiiiiiii met een sikkel naar buiten en ont hoofde de peuter. Een jager, die pas seerde, zag de gruweldaad gebeuren en schoot pardoes de boer dood. Twee lij ken om een paar kersenIn Har- lan (iKentucky) is de 89-jarige me vrouw Lucy Jane Blevins voor dé zevende maal getrouwd; zij droeg witte open schoentjes, had zwaar met de lip penstift gewerkt en op haar geperma nente lokken danste een zwierig hupsa- keetje met een lapje gaas aan de ach terkant. De echtgenoot maakte een O Rotterdam, wat zijl gij groot, Luid worde uw lof bezongen! Gij hoedt ons voor het kouwe bloot Van schilder Kees van Dongen. De wereld lere uit uw daad, Dat kunst van naakte gratie Hier niet getolereerd wordt, want We »ijn een nette natiel sombere indruk; hij is gepensionneerd doodgraver van beroep. In Baltimore werd James Staneck geopereerd en tweemaal bleven zijn hart en adem haling stilstaan. Maar hij bleef in le ven, doordat de chirurg 29 minuten lang zijn hart zachtjes masseerde. Aldus een medische verklaring; wie 't niet aan vaardt mag 't navragen. In Baltimore. O Vandaag is het theehuis van wijlen Hitier op de Kehlsteinberg heropend. Als Amerikaans restaurant. "De Zweden zijn ook niet lui; ze gaan een brug van elf kilometer bou wen (voor de helft over volle zee) van de stad Kalmar naar het eiland Oeland. Natuurlijk moeten ze over de brug komen: 2 millioen! In Assam sloeg een boot om; dertig mensen verdron ken. Als ze willen kunnen Oosten rijkers weer telefoneren met Duitsers. n In Belgie is politieke deining ont staan door het terechtstellen van 11 po litieke delinquenten; in totaal zijn er al 300 ter dood gebracht. De Christelijke Volkspartij is zeer verontwaardigd. In Australië gaan natuurkundigen pro beren kunstmatig Poollicht te maken, dat „als een tweede maan" de lucht zal verlichten. Opletten vanavond! Ten slotte zal het u belang inboezemen, dat atoomgeleerden met een isothopenther- mometer hebben vastgesteld, dat het klimaat van Noord-Schotland 125 mil lioen jaar geleden even warm was als dat van Hawaiï in deze tijd. De Noord zee was toen 70 graden Fahrenheit en de bokking dreef met een bruin korstje aan z'n buik door de stoom. Ze hebben het opgemeten bij een voorhistorische inktvis en dat beest zal er niet om liegen. Aangezien Nederland verantwoorde lijk is voor hélt beheer over het contin gent, werd het noodzakelijk, in afwach ting van het resultaat van opnieuw ge opende onderhandelingen over aanvul lende contingenten, de export van groenten op te schorten. Het bedrijf schap voor groenten heeft zich dus ge noodzaakt gezien met ingang van heden de export van groenten naar Duitsland tot nader order stop te zetten. In offi ciële kringen hoopt men, dat energiek gevoerde onderhandelingen tot snelle resultaten zullen leiden, omdat juist in de komende weken de aanvoer op de veilingen van bepaalde producten zeer groot belooft te worden. Kleermaker ie waier gegooid Voor de tweede maal binnen een week is in de hoofdstad een roofover val gepleegd. Ditmaal was het de 28- jarige kleermaker J. B. uit Amster dam Zuid, die Vrijdagnacht omstreeks één uur op het Jaagpad door een onbe kende jongeman is neergeslagen, van zijn portefeuille beroofd en daarna in de Schinkel is geworpen. De kleermaker, die tegen midder nacht in het Vondelpark liep, kwam in gesprek met een jongeman met wie hij opwandelde. Plotseling begon de onbekende hem met de vuisten te be werken, sloeg hem tegen de grond, beroofde hem van portefeuille en por- temonnaie en wierp hem vervolgens in de Schinkel. Toen de kleermaker, die vol blauwe plekken zat en wiens ge zicht was opengehaald, op de wal was gekrabbeld, was de aanvaller reeds in het donker verdwenen. Het slachtoffer was in staat, een vrij nauwkeurig sig nalement op te geven. De Duitse kustvaarder „Klaus Bi- schoff", groot 398 ton en onderweg van Rotterdam naar Hamburg, kwam ter hoogte van 't Wassenaarse Slag gister morgen in nood te verkeren. Waar schijnlijk tengevolge van een construc tiefout, drong water in het schip, dat zwaar slagzij begon te maken en op drie mijl afstand van de kust aan de grond moest worden gezet. Om zeven uur kwamen vier opvarenden in een rubberboot naar de wal om hulp te halen, waarna de reddingboot „Arthur" uit Scheveningen en de sleepboot Maas zijn uitgevaren. De bemanning van de „Klaus Bischoff" telt acht koppen. De sleepboot is er in geslaagd, verbinding met de kustvaarder te krijgen en begaf zich op weg naar de Nieuwe Waterweg, met de reddingboot in de nabijheid met het oog op alle gebeurlijkheden. De ka pitein van de kustvaarder en twee an deren zijn aan boord gebleven, de ove rigen bevinden zich op de „Arthur". In Hoek van Holland werd alles in ge reedheid gebracht om de coaster met behulp van bergingsvaartuigen voor de wal te krijgen. Het slepen van de Klaus Bischoff ging met grote moeilijkheden gepaard, daar de wind aanwakkerde en de slagzij het schip onhandelbaar maak te. Nadat toestemming verleend was de k-.stvaarder de Nieuwe Waterweg op te slepen, werd de „Klaus Bischoff" naar Maassluis gebracht. Op het grootste gedeelte van het Noordoostelijke spoorwegnet van Groot-Brittannie stonden de treinen gisteren stil ten gevolge van de vijfde Zondagstaking bij de Engelse spoorwe gen tegen de dienstregeling volgens welke sommige spoorlieden niet thuis kunnen slapen. De Nationale Unie van spoorweg arbeiders had verzocht het werk niet neer te leggen en niet deel te nemen aan een ongeorganiseerde staking. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft het cassatieberoep van de 35-ja- rige Van Droffelaar, voormalig wacht meester der staatspolitie uit Assen, die door het Bijzonder Hof te Leeuwar den tot de doodstraf werd veroordeeld, verworpen. De Bijzondere Raad verwierp even eens het beroep tegen het doodvonnis in de zaak tegen de 31-jarige J. Lam- berts, voormalig wachtmeester der ge meentepolitie uit Assen. Ongezonde belangstelling enerzijds en ernstige bezwaren van de burgerij an derzijds hebben het Rotterdamse ge meentebestuur tot zijn leedwezen ge noopt enige schilderijen van de ten toonstelling van Kees van Dongen uit het Museum Boymans te doen ver- wijderen. KONINGIN ELISABETH VAN BELGIE ZIEK. Koningin Elisabeth, de Belgische koninginmoeder, heeft tengevolge van een ernstige griepaanval voor de ko mende dagen van alle officiële be zigheden moeten afzien, aldus is offi ciéél te Brussel bekend gemaakt.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1