Het 40-jarig bestaan van H.F.C. „Helder" &5sa,nw«yBa- De innerlijke kracht is groot Helderse bakkersgezellen tonen hun kunnen Festiviteiten bijzonder geslaagd Vakv/edstrijd en tentoonstelling op 21 Juni a.s. Van de Zaterdagvliegers jaarvergadering Helderse Sportraad Toen de heren Borgerding, Goedknecht, Bos en Van Hasselt Zondagmorgen vroeg naar huis gingen, zullen zij toch wel even hebben stilgestaan bij hetgeen vanaf Zaterdagmorgen is gepasseerd. Deze vier heren vormden de feestcom missie en het hing in vele opzichten af van hun voorbereidende werkzaam heden of het geheel zou slagen. Wij zijn ervan overtuigd dat zij daarna ruati:# zijn gaan slapen, want het resultaat van hun werk was in één woord schit terend. De ver. Helder is hun veel dank verschuldigd, een dank die al ver schillende malen geuit is maar die toch nog lang in herinnering zal blijven, niet in het minst bij de commissieleden zelf. Want het succes ls veelal de beste1 dank. Buiten deze heren kunnen wij nog wel een aantal personen noemen die veel en nuttig werk hebben verricht en zonder ook maar iemand van het be stuur te kort te doen mogen wij in dit geval wel een uitzondering maken voor) de heer Wiersma. Deze nog jonge voorzitter van de H.F.C. „Helder" heeft zich! in korte tijd behoorlijk ingewerkt en wij maken hem ons compliment, waarop hij de gehele dag zijn voorzitterschap heeft waargenomen. Met Wiersma aan het hoofd komt Helder zeer zeker verder. Opvallend is het dat met het Icomen van Wiersma de verstandhouding tussen de zusterverenigingen veel beter is, we zouden haast zeggen beter is dan ooit te voren. Een van de vele goede ka raktereigenschappen van voorzitter Wiersma, eigenschappen die in de toe komst voor onze plaatselijke voetbalsport een groot voordeel in zich kunnen hebben. Wij liggen een weinig uit het voetbalcentrum en alleen door onder linge samenwerking kan dit nadeel worden weggewerkt. Wiersma van Helder en De Boer van H.R.C. voelen dit zeer juist aan. Het begin was uitstekend. Verleden week hadden we het voor- tournooi dat in alle opzichten bijzonder is geslaagd. In feite waren echter de data 11 en 12 Juni voor de v.v. Helder het belangrijkst. Zaterdagmorgen om 10 uur kwamen de reünisten aan op het station en hoewel van 170 mensen be richt was gekomen, bleef het toch voor de club een verrassing hoeveel oud jeden aan de oproep gehoor gaven. We .kunnen het direct zeggen: de opkomst overtrof alle verwachtingen. Het gezel lige zaaltje van Musis Sacrum was be hoorlijk gevuld met reünisten en het deed prettig aan om deze echte Helder mensen weer eens gezellig bij elkaar te zien. Wij kennen uiteraard de meeste personen slechts van het voetbalveld en \lan nog wel van onze jongensjaren. Maar toch kenden wij direct de stoere figureb van Jelle Blinkhoff. Har- ry Sporken, Janmaat, Kiljan, Groote, Jurg, de gebr. Freeke, Nic Ran en ver der dë heren Letschert, Kees Goes Bregman, Lammers, Schellingen, Wit Sr., e.a. De opmerking dat Helder heden ten dage nog teert op deze namen lijkt ons eei weinig overdreven en zouden wij als eerste elftalspelers in het komende Viizoen zeker niet nemen. Maar dat deze heren veel hebben gedaan aan de goede naam van Helder staat voor ons als een paal boven water. Van de heer Let schert hadden wij in de loop der jaren veel gehoord. Hij was een uitstekend voorzitter en toen deze reünist een toe spraak hield bleek het nog wel dat hij zijn oude club een warm hart toedraagt. Ook Kees Goes bleef niet achter en op de bekende gemoedelijke wijze haalde hij enkele oude verhalen op. Onderling heerste er een gezellige in tieme sfeer, .waarbij verschillende oud leden nog eens echt over de oude tijd gingen bomen, Kranslegging. In de middaguren ging het gezel schap naar het kerkhof, waar nog een grote schare Helder-vrienden heen was gegaan, om getuige te zijn van de kranslegging op het graf van de oud voorzitter de heer C. Taylor. Deze kranslegging was een symbolische her denking van de ontvallen leden. Wij kunnen ons begrijpen in de omstandig heden van voorzitter Wiersma dat hij op het graf niet in grootse vorm was. Maar dat deed er niets toe, de opzet was goed en wij zijn er van overtuigd dat de gehele Helderfamilie tijdens deze momenten alle leden die heengin gen in stilte hebben herdacht. Zoals bekend was de heer Taylor jaren lang voorzitter van Helder en een voorzit ter die door zijn heldere kijk en eer lijke strijdwijze in een "hoog aanzien stond. De heer G. Taylor, een zoon van de overledene, bedankte namens zijn familie. De receptie Het is ons helaas in verband met de beperkte plaatsruimte onmoge lijk om ook maar een summier over zicht te geven van hetgeen er alles cp aeze receptie ls gezegd. Als wij dus slechts hier en daar de namen van de sprekers noemen, moet men ons dat niet ten euvel duiden. Met alles wat er gesproken is zouden wij een gehele krant kunnen vullen. Het was in Casino om drie uur, toen wij er binnen stapten, een wer kelijk gezellige drukte. Net zoals 's morgens troffen oude bekenden el kaar en er kwam geen eind aan het schoudergeklap en handengeschud. Voorzitter Wiersma vond het prettig dat zovelen waren gekomen om de ja rige vereniging te complimenteren. Hij vond het een gunst om zo jong voor zitter te mogen zijn van een zo bloei ende vereniging. Maar de meeste res- oect heeft hij toch wel voor penning meester Dorlijn, die nu al veertig jaar lid .s van de vereniging, waarvan hij het grootste deel (28 jaar) achter de groene tafel heeft gezeten (applaus). 'Wanneer het zo blijft, dat wij zulke trouwe aanhangers hebben, kunnen wij trots zijn op onze wit-zwarte kleu ren, en dan hoort H.F.C. „Helder" in oe tweede klasse thuis (applaus). Maar de opvatting dat het „wel zal gaan", moet er uit. Er moet ge werkt worden, men moet niet aan de kant blijven staan afwachten. „Vecht voor je wit-zwarte kleuren, dan zal 'i waarachtig wel gaan". De burgemeester, die na deze woor den het woord kreeg, vond dat er roor de bezielende woorden van de voorzitter hard was geklapt. Maar hij zou het beter vinden als er hard werd getrapt. Het voetballen heeft opvoe dende waarde: men wordt er opge voed tot teamgeest: samendoen. Met de voorzitter had hij zojuist gespro ken over verschillende wensen oa. een betera afrastering en dan weer dit, dan weer dat. Maar het is het -de- aal dat wij hier in Den Helder een groot sportpark krijgen. Als Den Hel der straks een veel grotere stad is, zijn de sportvelden te klein. (Op de woorden van de burgemeester komen wij in de loop van de week nog uit gebreid terug. Red.) Maar met meer inwoners komen er ook meer krach ten, dan komen door selectie de be teren naar voren en is in Den Helder zeer zeker ook een tweede, ja zelfs eerste klasser mogelijk. Namens het gemeentebestuur bood de burgemees ter een fraaie bloemenmand aan. De heer Van der Linden sprak in drieërlei functies: als bestuurslid van de afdeling Noord-Holland, als consul van de KNVB en als oud-lid. Eigenlijk zou hij 't liefste als oud-lid spreken, omdat hij. terugbladerend in het „boek van zijn jeugd" zoveel prettige herin neringen aan Helder heeft. Als be stuurslid van de afd. Noord-Holland bracht hij de hartelijke dank over aan Helder, dat een van de oudste leden is en de meeste steun heeft verleend. Als consul aldus de heer vd Lin den ziet u mij niet erg graag, want dan moet een van de bestuursleden des Zondagsochtends vroeg naar het sportveld. Dat doen ze niet graag. Het mooiste vond ik wat één bestuurslid eens zei, toen ik hem vroeg waarom hij niet graag cm half acht op het sportveld kwam. „Och", zei deze, „als ze me Zondagsmorgens om half acht door Den Helder zien lopen zeggen ze „Die is ook naar een best fuifje geweest". De heer vd Lin den bood daarop een voetbal en een bloemenmand aan. De heer Huizing bood als consul van de afdeling met een paar welge meende woorden de Damesclub een cadeautje aan. Die zitten Donderdags avonds altijd in het clubgebouw te vergaderen. Hief" zijn nu al genoeg bloemen; wij nemen op ons om een jaar lang voor een bloemetje in het clublokaal te zorgen. De heer Wiers ma vond dat zij daardoor eens gemak kelijker een avondje vrij konden krij gen van hun vrouwen. De heer Moll sprak namens de Dis trictscommissie van de Scheidsrech ters KNVB. In zijn jeugd had hij in Helder gespeeld en het was hem opge vallen dat er altijd zo fair werd ge speeld. Behalve toen hij eens in Hel der VI tegen Texel zoveel speelde. Toen stond een zekere „Ome Piet" achter het T.-doel om een praat je met de keeper te maken als Helder een aanval opbouwde. Dat gaat na tuurlijk nipt meer. Helder moet ho gerop komen en wij vertrouwen dan ook zeer zeker dat Helder over vijf jaar in de tweede klasse speelt. Daarna sprak, namens het bestuur van de KNVB, de heer Geurts, be stuurslid van de,v.v. Schoten. Het was hem opgevallen dat het bestuur uit buitengewoon harde werkers bestaat. Het is jammer dat niet alle leden zul ke harde werkers zijn, want met de elftallen is Helder wel eens ongeluk kig. De mensen moeten niet aan de kant blijven staan en kijken; ze moe ten zelf de handen uit de mouwen steken en werken, strijden achter de clubkleuren. Niet afwachten: strij den! Namens het bestuur van de KNVB bood hij daarop de KNVB- Bondsvlag aan. Daarna sprak de heer De Boer, voorzitter van HRC. Hij vond het een voorrecht dat hij er op deze hoogtij dag bij kon zijn, want nog niet zo lang geleden was de verstandhouding tus sen beide verenigingen niet direct zo prettig. Hij bracht de v.v. Helder dank voor hetgeen zij in de veertig jaar van haar bestaan voor de voetbalsport heeft gedaan, ien daarmee voor de jeugd. Hij hoopte dat „Helder" op de zelfde weg zou blijven doorgaan. Hij kon niet wensen dat „Helder" eerste klas of zelfs landskampioen zou wor den, maar wel dat het dezelfde, krach tige vereniging zou blijven waarmede HRC steeds prettig zou kunnen samen werken. Voorz. Wiersma vond 't in zijn ant woord prettig de heer De Boer op deze „verjaardagsfuif" te zien. De voetbalverenigingen in Den Helder zijn tot elkander gekomen, en dat moet ook. Er moet een gezonde rivali teit in de sport zijn, maar daarom kunnen wij evengoed prettig samen werken, in het belang van de sport. Laat de samenwerking blijven zo als ze nu tussen onze verenigingen is. Daarna spraken nog de heren Krab- bedam, De Groet (Alc. Victrix), Wes tenberg Techn. Comm. Noord-Holland) Luyckx (Sportraad en Kath. Sport Centrale, Van Doorn (Watervogels), Prachtig geschenk van de Damesclub, in samenwerking met leden en donateurs. Mevrouw Dorlijn zei, dat de dames al anderhalf jaar geleden zich er het hoofd over braken wat ze voor 'n ca deau moesten geven. Totdat ze eens iefs in 'n ander clublad lazen. Sinds dien zijn ze anderhalf jaar aan 't col lecteren geweest om het bedrag bij elkaar te krijgen. Maar hoewel er een grote som bijeen was gebracht, het was toch nog te weinig. Dat laat ste deel heeft de Damesclub uit haar kasmiddelen bijgelegd. Het cadeau dat wij nu gaan geven, is een symbool van wat samenwerking vermag tus sen leden, donateurs en de vrouwen. Wij hopen dat U er jaren plezier van moogt hebben. Daarna ging het toneelscherm omhoog en klonk uit een versterkerinstallatie een jubileum lied. De gehele versterkerinstallatie zowel als het jubileumlied was een geschenk voor de jubilerende ver eniging. De voorzitter vond het plei ten voor de saamhorigheid in de ver eniging dat een zo vorstelijk cadeau bijeen was gebracht. Hij stond per plex. De heer Borgerding had daarna nog wat te zeggen namens de feest commissie. Hij deed dat met de hem eigen flux de bouche. Hij riep alle leden toe, dat ze hun jonge voorzit ter moesten waarderen, want zo'n voorzitter vond je niet voor een twee de maal. Om het kort (vooral kort, nietwaar Hr. Borgerding?) te maken bood hij een pachtige clubvlag aan terwijl de nieuwe versterkerinstallatie het eveneens nieuwe clublied daaide dat hr. Borgerding de voorz. gaarne in overweging gaf als officieel clublied te accepteren, omdat er nog geen clublied was. Daarna spraken de heren Enklaar (H.A.V.), Schermer (Vitesse), Helder (Scheidsrechters vereniging)Rooden- burg (O.K.K.), De Jonge (K.V.H.), Teitsma (HCSC), Goudsblom (Alkm. Boys), Mattinga (Hollandia), Stijndel (Zeemacht), Grootveld van de E. C., v. d. Neut (le en 2e elftal), Bruin van de werkende leden, V. Waalwijk van Doorn (Schoolvoetbal), Mw. Dor lijn Jr. (damescomité, Ris (trainer) mede namens Th. - Oud (terrein knecht), Ran (Texel), Wijker (M. S.C.), van Pelt (Jeugdcomm.), Manus Nak, Arie Krab (als oud-lid), thans weer nieuw lid), Klingehever (sup portersvereniging), de oud-voorzitters Goes en Letscher. Voorts waren er nog tal van felici taties binnen-gekomen, waaronder een telegram van de heer Karei Lotsy. De feestavond. HetCasino bood een vrolijk aan zicht. Vóór het toneel een bloemenrij, waarvan het bedrag van aankoop een lieve som geweest zal zijn, de schitte rende clubvlag en de vlag van de K.N.V.B. aan de kant, maakten al di- recht dat de feeststemming er in was. Even over tijd deed de heer Borger ding voor de zoveelste maal het woord en dat is hem goed toever trouwd. De gebruikelijke opening vond plaats, waarbij Borgerding in het bijzonder de directeur van de Rijkswerf, Kol. Barendrecht de comm. Marine L. t. z. le klasse De Boer, mevr. en de heer Eindhoven, Mevr. en de heer Schoorl,, de wet houders Van der Vaart en Van .Loo, de Pers en de leden van de Strijd krachten, alsmede de besturen van zusterverenigingen welkom heette. Namens de feestcommissie bood spreker het bestuur de feestavond aan. Voorzitter Wiersma bedankte de reünisten voor hun opkomst, de leden en donateurs en sympathiserenden voor de complete geluidsinstallatie met versterker en piek up (een ge weldig cadeau) en de feestcommissie voor de clubvlag. De innerlijke kracht van Helder is sterk, dat heb ben deze dagen bewezen, laten wij deze innerlijke kracht samenbundelen en zorgen dat wij het volgend jaar weer hier aanwezig zijn, maar dan voor de viering van een ander feit, waarmede voorzitter Wiersma natuur lijk bedoelde die lastig te bereiken 2e klasse. Daarna vond de feestavond plaats, maar daar vóór de pauze nog enkele belangrijkheden plaats vonden, willen wij deze eerst de revue laten pas seren. Uitzending naar Indonesië. Het is een uitstekend idee geweest van de Ned. Strijdkrachten om ook eens een opname te maken in Den Helder, de eerste Marine-basis van ons land Helder viel deze eer te beurt en heeft de uitnodiging vanzelfspre kend met beide handen aangegrepen. Wat is mooier dan met de eigen jon gens te kunnen spreken en ook uit propagandistisch oogmerk is deze uit zending van veel belang. Het eerste feit is voor de jubilerende club van zelf doorslaggevend. Wij als publiek werden eerst geoefend, maar laten we eerlijk zijn de Nieuwediepers had den de opzet al spoedig door, zodat de leider al gauw het sein tot begin nen kon geven. Eerst werd het clublied uit volle borst gezongen, waarbij het applaus op deskundige wijze er achteraan kwam. Voorzitter Wiersma sprak een kort maar krachtig woord, waarna de volgende personen in Indonesië door familieleden werden toegespro ken: de heer Gode in Soerabaja, Uile man, gebr. Jans, Vonk, Troost, Pronk, gebr. Goutier, Groningen, Been en Gerda Groote. De opname maakte op de geheel bezette Casinozaal een die pe indruk, vooral toen de verschillen de moeders hun woordje hadden ge daan. De uitzending vindt plaats op 20 Juni, 's middags van 1.15 uur tot 2 uur, op de P.C.J. zender in 13-16-19 en 49 Meter band. Wij nemen aan dat de Radio-centrale deze uitzending eveneens zal uitzenden. Huldiging. Het tweede belangrijke feit was dat de heren Dorlijn, Goedknecht, Doezie en Bruin op toneel moesten verschijnen. Weer was het voorzitter Wiersma die deze heren ging toespre ken en hij deed het uit het diepst van zijn hart, een opmerking die ons overbodig leek, want uit het gespro kene konden wij duidelijk opmaken dat het recht gemeend was. D« ver diensten van deze heren zijn een leder bekend, het is ons niet mogelijk om dit alles nog eens naar voren te - bren gen. De heer Dorlijn kreeg een arm bandhorloge voor zijn 40-jarig lid maatschap en van de dames een kistje sigaren. Tevens kreeg hij nu het di ploma van erelidmaatschap, een on derscheiding die hij al enige tijd rijk was. Ook de heer Goedknecht kreeg het officiële diploma, terwijl de heer Doezie 't nu officieel werd uitgereikt en dus een nieuw ere-lid is van de vereniging. De heer Bruin ten slotte kreeg het diploma als lid van ver dienste. Vier grote mensen in de Helderse sportwereld, die op het to neel wel zeer klein waren. De Boer van H.R.C. kwam daarna de heer Dorlijn bedan ken voor hetgeen hij voor de Helderse sport heeft gedaan en bood namens zijn vereniging een kistje sigaren aan en aan Mevr. Dorlijn, die niet minder heeft gepresteerd, een bloemetje. Het viel ons op hoe groot de ovatie was na deze daad van sportiviteit. Ga zo voort heren. In dit kader zij ook nog vermeld dat de vlaggen van het Watervogels-veld en het H.R.C.-veld ter ere van den Helder steeds hebben gewapperd tijdens deze feestdagen. De avond zelf. Wij moeten over de avond zelf kort zijn. De revue van de Gooise Theater bureau was voor vele mensen een geweldig succes. Weer anderen had den iets beters verwacht, en ook wij vonden enkele gedeelten niet hele maal geslaagd. Desondanks viel er veel te waarderen. Tim Telby als conferencier was heel goed en vooral zijn liedje van Helderziende, waarbij hij in de zaal ging was uitstekend. De muzikale xylofoon-show was in één woord een topprestatie. Het was keurig werk wat Diana en Diranti ons ten gehore brachten. Henny Ver- ra als cabarettière behoorde ook tot de successen, terwijl Nick Godart als accordeonnist ons kon bekoren. Siem Nieuwenhuizen viel ons echter tegen. Wij hebben er ons waarschijnlijk te veel van voorgesteld, maar vonden hetgeen hij bood erg goedkoop en jniet boeiend. Smaken verschillen, want er werd steeds hartelijk om ge lachen, zodat wij aannemen dat het geheel toch wel zeer voldoende was en zeer zeker een gang naar het Ca sino waard was. Al was het alleen maar voor de xylofoonshow, die op ons wel een aparte indruk heeft ge maakt. De 'verschillende schetsen meestal gespeeld door Siem en Connie Nieuwenhuizen waren wel aardig. Na afloop gingen de Helder-enthousias- ten nog tot vroeg in de Zondagmor gen een dansje maken, om gisteren morgen om 11 uur weer op het veld te zijn, waar de voetbal weer ging rollen. Het grote tournooi. De eerste wedstrijd tussen Water graafsmeer en E.D.O. was van goed gehalte, hoewel de Haarlemmers zwaar gehandicapt waren door het feit dat zij met 7 invallers uitkwamen. Alleen Rootselaar, Verdam, Steendam en Schildwacht waren present van het eerste elftal, terwijl de overige spelers uit het tweede elftal waren. Wij weten de oorzaak niet van dit invallen, maar weten wel dat het E.D.O. duur is komen te staan. Zowel tegen Watergraafsmeer als tegen Vi tesse werd verloren. De Amsterdam mers waren technisch zeker niet min der dan de Haarlemmers en telden enkele spelers, die qua capaciteiten zich gerust met de eerste klassers konden meten. Rechtsbuiten Oldenhof en midhalf van Houten waren spelers van grote klasse en van hen vooral hebben wij veel genoten. W. opende de score toen de rechts buiten na 3 minuten een fraaie kans kreeg en deze prompt benutte. E.D.O. liet het er niet bij zitten en werkte dat het een lust was. Het was rechts buiten Nauweland die eindelijk kans zag de uitstekende doelman van Wa tergraafsmeer te passeren. In de twee de helft leek het er aanvankelijk op dat EDO zou gaan winnen. Schild wacht deed wat hij kon om zijn voor hoede aan het werk te zetten, maar voor het doel waren veelal te weinig mensen van de Haarlemmers aanwe zig om tot succes te komen. Een fraaie voorzet van de Amsterdamse rechts buiten werd op eminente wijze inge kopt door linksbinnen Dijkstra on houdbaar voor de invaller-doelman van E.D.O. Vrij onverwacht wist linksbuiten De Haan van Water graafsmeer met een vliegend schot de zege veilig te stellen. Het was een verdiende overwinning voor de Am sterdammers die hebben bewezen dat zij een sterke 2e klasser zijn en wat spel betreft menig eerste klasser nog iets leren kunnen. Iets wat wel meer voorkomt in Amsterdam. K.F.C.—Vitesse. De 2e wedstrijd in dit tournooi was een treffen tussen de Koogse le klasser en de winnaar van het voor-tourftooi Vitesse. Het klasseverschil was hier wel duidelijk merkbaar. Ondanks hun moedig volhouden kon den de sympathieke Castricummers toch niet verhinderen dat hun doel vijf maal doorboord werd. K.F.C. dat bijna geheel volledig op kwam, liet ons direct al enige staaltjes van haar kunnen zien. Goed gestuwd door de middenlinie, waarin linkshalf Kok uitblonk, trokken zij keer op keer ten aanval. De Vitesse-achterhoede wist voor lopig nog stand te houden, maar moest zwichten, toen bij een treuzeling rechtsbinnen Lamie met een kalm schot KFC de leiding gaf (10). Even later liet linkshalf Tool van V. de rechtsbuiten Holenaar los en deze maakte van de gelegenheid gebruik om met een hard schot doelman Zonneveld geen schijn van kans te geven (20). De enkele aanvallen die Vitesse on dernam, strandden steeds op de hechte K-achterhoede. Bij een opnieuw falen der V.-achter- hoedc verhoogde K.F.C. haar voor sprong door dit falen goed af te straf fen (3-0). Linkshalf Kok ging er dan inzijnëentje vandoor en wist doehnan Zonneveld het nakijken te geven (4 met welke stand de rust aanb"*nn kat Na de rust was het een spel en muis. ter- K.F.C. deed het nu kalm aan, wijl Vitesse moedig volhield en P beerde om nog de eei Dit mocht echter niet gelukken e tenslotte K.F.C. s middenvoor Piet Boer met een fraaie kopbal de score verhoogde, was ook bij V. de uit en trad K.F.C. als overwinnaar uit deze 2e wedstrijd te voorschijn. De verliezersronde. E.D.O. en Vitesse kwamen daarna in de verliezersronde tegen elkaar. e Castricummers waren nu veel bete dan in de morgenuren, waaraan de op name van enkele junioren niet vreemd was. Midvoor Van Twisk was van uit stekend gehalte en kan voor zijn club nog veel gaan betekenen. De wedstrijd ging over het algemeen gelijk op. Tech nisch waren de Haarlemmers iets beter en ook individueel viel er voor de E.D.O.-ers een hoger cijfer te noteren, maar als combinatie voldeed Vitesse ons meer en juist dit onderdeel deed de balans overslaan naar de derde klas sers. Eerst in de tweede helft wist midvoor Van Twisk na een uitsteken de combinatie met Valk de stand op 10 te brengen. Na afloop spraken wij nog enkele bestuursleden van Vitesse die vol lof waren over de organisatie en straks nog rekenen op enkele wed strijden tegen de Helderse clubs. De winnaarsronde. Voor deze ronde kwamen K.F.C. en Watergraafsmeer in het veld. Er werd door beide partijen met veel élan ge speeld. Bij K.F.C. was Baljet nu van de partij die het echter zwaar te verduren had tegen de hechte W.-achterhoede. De Amsterdammers hadden het eerste succes, want na 18 min. werd de bal hoog voor de K.-veste gespeeld. Kee per Stadt weifelde even en dat was voor r.-buiten Oldenhof de gelegenheid om de bal op fraaie wijze in het net te Koppen. De aanvallen van K.F.C. wer. den steeds goed opgebouwd door half Kok, maar voor het doel wilde het r-iet altijd vlotten. Met een 1—O-voorsprong der Am sterdammers brak de rust aan. De 2e helft bracht ons een fel aanvallend K.F.C., doch de doelverdediger v. Veen van Watergraafsmeer was onvermurw baar. Toen echter bij een overtreding K.F.C. een penalty kreeg kreeg toege wezen, moest hij toch zwichten, want Baljet schoot raak (1—1). De spanning nam nu toe en wij dach- ten reeds aan een beslissing door pe- nalty's toen 1 min. vóór het einde W,. linksbinnen Dykstra een schot inzond, dat via een Koger been doel trof(l-2). Meteen blies scheidsrechter Gouds waard het einde. De prijsuitreiking! Hierna ging voorzitter Wiersma er toe over de prijzen uit te reiken, nadat hij eerst zijn welgemeende dank had uitgesproken aan de verenigingen, di# aan het tournooi hadden deelgenomen. Hij sprak de wens uit dat de banden," die nu waren gelegd, in de toekomst nog verstevigd zouden worden. Ook sprak hij een woord van dank aan al- len die hadden medegewerkt, om dezt dag zo prachtig te doen slagen. Als le prijswinnaar ontving Water graafsmeer een fraaie beker; 2e prijs K.F.C. een lauwerkrans; 3e prijs Vi tesse een lauwerkrans en de 4e prijs E.D.O. een lauwertak. De voorzitter van E.D.O. en Water graafsmeer namen hierna het woord en spraken hun welgemeende dank uit voor de prettige ontvangst en de prima organisatie. En zo behoort dit Jubileum-tournooi weer tot het verleden. Dinsdagavond krijgen wij nu nog de Jeugdwedstrijden en diverse andere wedstrijden op Woensdag, Donderdag en Vrijdagavond, terwijl Zondag 19 Juni de feestweek besloten wordt met een groots Junio- :en-tournooi, waaraan 12 verenigingen deelnemen. De inlevering der werkstukken zal van 's morgens acht tot elf uur geschieden. Daarna vindt de beoordeling plaats. Het ligt in het voornemen, de tentoonstel ling geopend te houden van 's middags drie tot 's avonds negen uur. De inzen dingen blijven het eigendom van het Unie-bestuur, dat echter zelf slechts een beperkte eetcapaciteit heeftOok voor dit probleem werd een prachtige oplossing gevonden: de producten wor den ter beschikking gesteld van de ouden van dagen, behalve de taarten die in het bezit komen van de bezoe kers. Iedere honderdste bezoeker ont vangt namelijk een verrassing in de vorm van een taart. Wij hopen, ook voor de organisatoren, dat voor dit doel veel taarten nodig zullen zijn! Het is wel zo, dat de Helderse bevol king elke dag 'werkstukjes van onze bakkersgezellen in handen krijgt, maar de lezer zal moeten toegeven dat deze broden en kadetjes, en wat er verder door de brood- en banketbakkers wordt geleverd, wel zelden met meer dan oppervlakkige aandacht worden beke ken. Hoe beter en smakelijker het brood, hoe minder wordt erop gelet. Hoe brosser en croquanter het gebak, hoe meer het dient tot een verlevendi ging der conversatie, dus hoe sneller de aandacht van het gebak wordt afgeleid. We feunnen ons voorstellen, dat het voor een bakkersgezel niet aardig is, dat zijn producten veelal zo onnaden kend en achteloos worden verorberd. Het is voor hem bepaald vervelend, dat de mensen juist het werk zijner handen grondig bestuderen en met argusogen bekijken, wanneer er één zoutkorreltje teveel of één suikerkristalletje te wei nig in verwerkt is, wanneer het brood niet zo wit als anders en de korst een tikje donkerder dan gebruikelijk is. Het bestuur van de afdeling Den Hel der van de Unie der drie Gezellenorga- nisaties heeft daarop iets gevonden. Er wordt een vakwedstrijd georganiseerd, met daaraan verbonden een tentoonstel ling. Alle Helderse bakkersgezellen kunnen daaraan deelnemen. Zij kunnen inschrijven in verschillende klassen en groepen, al naar gelang het door hen te vervaardigen werkstuk. De inzendingen zullen bestaan uit busbrood, knipbrood, tarwebrood, luxe brood, beschuit, creme- taarten, moccataarten, boterkoekjes, ge bakjes, montées of fantasie-werkstukjes. De heren Leeuwaarden en Broer van het Unie-bestuur verzekerden ons, dat maar weinig gezellen verstek zullen laten gaan, zodat omstreeks tweehon derd inzendingen worden verwacht. Deze zullen worden beoordeeld door een des kundige jury, waarna de werkstukken door het publiek kunnen voorden be zichtigd. 's Avonds zullen de prijzen worden uitgereikt. Nu reeds zijn tal van medailles en plaquettes hiervoor be schikbaar gesteld, o.a. door de plaatse lijke organisaties van brood en banket bakkers, die zeer sympathiek staan tegenover dit initiatief. Vakwedstrijd en tentoonstelling zul len gehouden worden op Dinsdag 21 Juni a.s. in het gebouw „Musis Sacrum". WEGGEBRUIKERS, 300 kinderen elk jaar weer, Vallen ten offer aan het Verkeer! DIE ZWARTE VLEK MOET WEG! ..Nieuwediep" hield een wedvlucht vanaf Noyons (Fr.) In concours waren 140 duiven, die om tien uur in vrij heid werden gesteld. Het jeugdlid Bob Krijns constateerde de eerste duif. De uitslag voor de andere leden was als volgt: Geervliet 1, A Dienaar 2, 4, 15, 31, M Ruiten 3, 8, Zondervan 5. 17 21 Kater 6. 7, 24. 25, 33, Kok 9, 12 35' Leen 10, 11, 13. P Wit 14, 26, A Koorn 16, Ham 18, 34, Rab 19, Klaassen 20 27, 30, J Woort 22, 32, A de Ruiter 23, Boon 28, 29. Woensdagavond inmanden voor Crick (Fr.) van 5—6.45 uur. Klokken stellen Vrijdagavond van 7 8 uur, tevens inmanden voor Schagen jonge duiven. Voor het kampioenschap van de jeugdleden staat als nummer éen Bob Krijns en op de tweede plaats Piet Bak. BESOMMINGEN IJMU1DEN De aanvoer van Vrijdag was 130 kisten 10 tV i* 2ritt' 25 bot' 35 en lü kisten diversen. Besommingen: 1JM 25 „Flamingo" l 13 ons. BU 38 f 385; 226 f 123; 24lT305. M«n groto tong 220-1,93: gr. mid. tong 2 10- L95' l M "w 2'I5-2'0°l "«In I tong 195 1 75* r T" tarbot I Vrijdagavond werd in „Musis Sacrum" de jaarlijkse algemene vergadering van de Helderse Sportraad gehouden. Om acht uur opende de heer Luyckx deze vergadering en sprak er zijn vreugde over uit, dat niettegenstaande 't goede zomerweer ie opkomst zeer bevredi gend was. Hierna volgden enkele mede delingen. Een daarvan was, dat het vrij wel zeker is, dat er op Zaterdag 16 Juli een voetbalwedstrijd zal plaats vinden tussen een behoorlijk Zwaluwenelftal en een ploeg samengesteld uit spelers van Helderse verenigingen. Het Zwa luwenelftal zal vermoedelijk bestaan uit spelers van le en 2e klassers uit Am sterdam, Haarlem cn Zaandam. Het ligt in de bedoeling er een avondwedstrijd van te maken. Een wedstrijd die onge twijfeld zeer in de smaak zal vallen bij het voetbalminnend publiek. Vervolgens werd het woord gegeven aan de actieve secretaris-penningmeester de heer v. d. Heuvel Rijnders, die achtereenvolgens de notulen, de gebeurtenissen van het afgelopen jaar en de financiële toestand op zijn bekende wijze ter kennis van de vergadering bracht. Een bestuursvoor stel om de wielervereniging DOK, de sportvereniging Zeemacht en de tafel- tennisafdeling van WGW als leden aan te nemen werd eenstemmig aanvaard. De heren v. d. Linde en v. d. Heuvel Rijnders die reglementair moesten af treden hadden zich beiden weer her- kiesbaaar gesteld en werden gehand haafd. Nadat de sportuitwisseling tus sen Den Helder en Alkmaar op 3 Juli a.s. nog even te berde was gebracht, ging men over tot de rondvraag. Hier voor gaven zich op de vertegenwoordi gers van de Bruinvissen, OKK, Water vogels, HAV, Zeemacht en de Vei". Hel derse wandelaars. Wij volstaan met de vermelding dat er wel wat opmerkin gen maar geen aanmerkingen waren en lat alles op prettige wijze werd behan deld, zoals dat tussen sportvrienden be hoort. Om kwart over tien sprak de voorzitter het slotwoord uit en behoor de ook deze geanimeerde jaarvergade ring weer tot het verleden. EERBEWIJZEN SECRETARIS VAN MARINE In afwachting van de officiële re- gehng yan de positie, die de staats secretaris van marine zal innemen, worden aan hem dezelfde eerbewijzen gebracht als aan de minister van ma rine. De vlag, die de staatssecretaris zal voeren is eveneens gelijk aan die van de minister. De aanspreektitel luidt: Excellentie. BEENBREUK DOOR AANRIJDING- Zaterdagmiddag had bij de overweg een aanrijding plaats, waarbij mevr. yan Meizen haar onderbeen heeft ge broken. Nadat het been gespalkt was, is zij per ziekenauto naar het zieken huis vervoerd. De eerste -hulp werd verleend door de heer M. de Waard, lid van de Rode Kruis-colonne.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2