Oranje behaalde geflatteerde De Denen faalden voor hei doel Wilkes en Terlouw in topvorm Residentie Quick dit jaar bekerhouder Het Radioprogramma Doelpunten van Wilkes en Lenstra De Munck uiisiekend op dreef JEen geschenk De Groot wint Benelux koers Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur AVONTUUR Het Nijmeegse Quick, dat Zaterdag avond in het Gemeentelijk Sportpark te Eindhoven tegen Helmondia de fi nale moest spelen voor de KNVB- bcker, is er in geslaagd door het beter benutten van strafschoppen voor een jaar beslag te leggen op de beker. De wedstrijd eindigde in een 11 gelijk spel, waarna strafschoppen de beslissing moesten brengen. De Ooste lijke eerste klassers toonden zich hier in de sterksten. Zij benutten er 2 te gen Helmondia 1. De wedstrijd had doorlopend een aantrekkelijk karakter, waarbij het spel van Quick iets beter verzorgd was. Vooral in de eerste helft kwam dat tot uiting. Na de rust waren de Helmondianen, door hun groter ent housiasme, sterk in de aanval, maar ook zij waren niet in staat om in die periode een beslissing te forceren. De doelpunten vielen in de eerste tien minuten van de wedstrijd. Eerst werd het 10 voor Quick, toen Schip- perhijn, de Nijmeegse linksbuiten een corner benutte. Enkele ogenblikken later was het 11 door een doelpunt van de Helmondse linksbinnen Ni- cholson, eveneens uit een hoekschop gescoord. Na afloop reikte de KNVB-bestuur- der Kruyver de beker aan de aan voerder van Quick uit. NEDERLANDS KORFBALTEAM VERSLAAT BELGIE De interland korfbalwedstrijd Belgie Nederland, welke Zondagmiddag te Antwerpen werd gespeeld, is in een 10 8 overwinning voor het Nederlands twaalftal geëindigd. Bij de rust was de stand 64 in het voordeel der Belgen. NIEUW WERELDRECORD VAN ZATOPECK Tijdens athletiekwedstrijden te Vit- kovice verbeterde de Tsjechische lo per Zatopeck het wereldrecord op de 10.000 meter. Hij bracht het op 29 mi nuten 28.2 sec. Het oude record stond sedert 25 Augustus 1944 op naam van de Fin Heino met 29 min. 35.4 sec. TRAGISCHE AFLOOP WELDADIGHEIDSVLUCHT Zaterdag is een weldadigheidslucht- rondreis in Zuid-Amerika ten bate van de Italiaanse jeugd tot 'n tragisch einde gekomen doordat het vliegtuig te Cinco Esquines is neergestort en in brand ge vlogen. De inzittenden van het toestel, twee Italianen, kwamen bij het ongeluk om het leven. FAUSTO COPPI WINT DE „GIRO" De 19e en laatste etappe van de Ronde van Italië, TurijnMilaan (262 km), is gewonnen door Corrieri in 8 u. 51 min. 29 sec. Tweede werd Ricci op een wiel, derde Coppi, vierde Tonini en vijfde Brasela. Voor alle renners werd dezelfde tijd genoteerd als voor Corrieri. Eerste in het eindklassement is Faus- to Coppi. Volgens radio Boekarest heeft de Roemeense Communistische partij in het gehele land een „schifting" der leden op touw gezet. De „zuivering" voltrekt zich naar wens en heeft be wezen, dat de meeste partij-organisa ties uit „trouwe en betrouwbare ka meraden" bestaan. Het algemeen Italiaans vakver. bond heeft een algemene staking van 24 uur, te houden op Woensdag a.s. op het platteland in geheel Italië uit geroepen om de staking der landar beiders, die reeds 25 'dagen duurt, te steunen. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. NieuWvSberichten om 6, 8 en 11 uur. VARA: 6.20 Louis Davids. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Reportage. 7.30 Vrouwenkoor. 7.45 Landbouwrubriek. 8.05 Mr. A. Kesper. 8.15 Aansluiting met Wenen. 8.50 Ducdalf. 9.10 Radio Philharmonisch-orkest 10.10 Lezingen. 10.25 Actuele kanttekeningen. 11.15 Dansmuziek. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. NCRV; 6.15 Sport- rubriek. 6.30 Populaire orgelbespeling. 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Actueel geluid. 8.05 Mr. A. L. Kesper. 8.15 Met band en plaats voor U paraat. 9.10 Betekenis van de Gemeenteraadsverkiezingen. 9.25 Sans Souci. 10.00 Hollands Strijkorkest. 10.45 Avondover denking. 11.15 Opgewekte melodieën. 11.40 Gramofoonplaten. VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. AVRO: 8.15 Ochtendvaria. 9.30 „Aubade". 12.40 Piano en orgel. 1.20 Metropole-orkest. 6.15 Tom Erich (piano). 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Kobus Kwint. 7.15 Achter het voetlicht. 7.30 Gramofoonpla ten. 7.45 Rubriek. 8.05 Westeuropees commen taar. 8.15 Residentie-orkest. 9.05 Als ik daar nog aan denk.... 9.15 „Wenen herdenkt Jo- hann Strauss". 9.45 Buitenlands overzicht. 10.00 Theater-orkest. 10.30 Muziek. 11.15 George Gershwin-concert. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - KRO; 8.15 Pluk de dag. 12.33 Orkest zonder naam. 6.10 Sportpraatje. 6.20 Actualiteiten. 6.30 Lezing. 7.15 Rhythm.-sextet. 7.45 „Dit is leven". 8.05 De gewone man. 8.12 Liederencyclus. 8.50 Kamermuziek-programma. 9.40 Omroep-orkest. 10.45 Avondgebed. 11.15 Muziek. 11.50 Zang. HET NEDERLANDS ELETAL i. „„.„j Kop„h parken de vertegenwoordiger, van de Jubilerende Deense voetbaibond met 2_1 t. verslaan. Het is geen grootse wedstrijd geworden. Daarvoor was het ter rein te slecht, een harde grond met vele kale plekken en bovendien liet drt voetbalmoehe.d zich b« verschillende Nederlandse speler, danig gelden Dat desondank, een overwinning kon worden behaald, is een uitstekende prestatie tegen een ploeg welke b« de Olympische Spelen op de derde plaats eindigde «n nog kort geleden een draw tegen een Engels A-elftal speelde De wedstrijd in Kopenhagen was de dertiende landenontmoeting tussen Dene- marken en Nederland, waarvan er zeven door Nederland en drie door Dene marken werden gewonnen. De andere drie wedstrijden eindigden in een gelijk Het Nederlands elftal, dat Zater dagavond werd samengesteld, zag .er als volgt uit: De Munck (Sittardse Boys); Van Bun (MVV) en Schijve- naar (EDO); Van Schijndel (SVV), Terlouw (DCV) en De Vroet (Fejjen- oord) aanvoerder; Van der Tuyn (Hermes DVS), Wilkes (Xerxes), Brande, (Fejjenoord), Timmermans (ADO) en Lenstra (Heerenveen). Denen nemen het initiatief. In. het begin werd het aan weerszij den een aftasten van de eventuele zwakke plekken waarbij het initiatief voornamelijk van de Denen uitging, die enkele malen gevaarlijk het Ne derlandse doel naderden. Enkele duels tussen Praest en Terlouw, eindigden in het voordeel van onze stopperspil. Verder <ian een hoekschop konden de Denen het echter in de eerste tien mi nuten niet brengen. De Munck, die on middellijk het publiek verbaasd deed staan door zijn verre uittrappen, kon een voorzet van linksbuiten Sörensen stijlvol uit de lucht grijpen. Duidelijk werd, dat het Deense elftal het moder ne spel volkomen beheerste, en vooral de twee kanthalfs steunden de aanval uitmuntend om bij een Nederlandse aanval zich weer onmiddellijk terug te trekken. Abe geeft Oranje de leiding. Een tweede corner voor Denemarken had eveneens geen resultaat en toen na elf minuten een heel eenvoudig op gezette aanval van onze linkervleugel TimmermansLenstra plotseling met een doelpunt van Lenstra eindigde, was iedereen toch wel een beetje ver rast. Lenstra kreeg de bal keurig aangegeven, hij werkte zich tussen Pilmark en Koppel door en zijn rustig schot verdween via de binnenkant van de paal in het doel (01). Een verwoed Deens offensief volg de op dit Nederlandse doelpunt maar in het doelgebied van De Munck ge komen waren de rood-wittèn de kluts kwijt en de enkele schietkansen, die zij kregen werden door slecht richten verknoeid. De Nederlandse aanvallen bleven schaars, maar zij waren door het uitnemende individuele spel van Wilkes en ook van Lenstra steeds ge vaarlijk, waar nog bij kwam, dat de Deense verdediging een niet al te be trouwbare indruk maakte. Vooral rechtsback Koppel, die debuteerde, faalde nog al eens. Het Deense over wicht verdween geleidelijk en ge stuwd door Van Schijndel, die enkele fraaie passes door het midden gaf, en in sommige perioden het middenveld geheel beheerste, kwamen de Oranje hemden een aantal malen voor het doel van Nielsen. De gelijkmaker. Zo verliep het eerst» half uur, waar in op sommige momenten aantrekke lijk voetbal werd gespeeld, al steeg het spelpeil nooit tot grote hoogte. De Denen waren over het algemeen ster ker in het veld, het ploegverband van de gastheren was beter en de gelijk maker, welke na 32 minuten werd ge scoord, was volkomen verdiend. In het doelgebied maakte rechtsbinnen Harsen van een lichte aarzeling on zer landgenoten gebruik door met de rug naar het doel staande, een halve slag om te maken en een scherp on verwacht schot te lossen, waar De Munck volkomen door verrast werd. Het spelbeeld bleef na deze goal hetzelfde, de Nederlandse aanvallen bleven schaars en die van Denemar ken waren talrijker. Door het onsa menhangende spel onzer voorhoede slaagde de Deense achterhoede er in de Nederlandse aanvallen steeds in de kiem te smoren. De tweede helft. De Nederlanders waren in het veld gekomen met de wil en de energie om het er in de tweede helft beter af te brengen dan voor de rust. Het ge volg was, dat wij in de eerste vijf mi nuten meer* aanvallen van de •oranjehemden telden dan in de eerste drie kwartier bij elkaar. Maar aan de afwerking ontbrak nog veel en ook liep het in sommige gevallen niet mee. Toen dacht Faas Wilkes, dat hij het maar eens alleen moest proberen. Na het fluitsignaal had hij reeds na een soloren een prachtig schot gelost, dat juist over ging, maar nu, er waren nauwelijks tien minuten gespeeld, zou hij het beter doen. Het winnende doelpunt In een hevig duel gewikkeld met de back Petersen, die hij met enkele schijnbewegingen volkomen van de wijs bracht, loste hij plotseling een effectvol boogschot, dat doelverdediger Nielsen volkomen verraste en prach tig verdween het leder hoog in de lin kerhoek (12). Nog enkele aanvallen van de Oran- jeplaeg volgden en een hoekschop Een aanval der Denen op het Nederlandse doel. Terlouw kopt een door de linksbinnen, Lundberg, ingeschoten bal weg. De Munck kijkt in spanning toe. voor elke vrouwen- en meisjeshand, vooral in herfst en winter, is een tobe Hamea Gelei (Mijnhardt) pr.7? ct. Doelman De Munck heeft zijn doel voortreffelijk verdedigd. Wij kre gen de indruk, dat hij door het on verwachte schot van Hansen, dat de gelijkmaker betekende, volkomen ver rast werd. Op dat moment had hij geen schot verwacht. Van Bun en Schij venaar zou den wij in een adem willen noemen, want beiden speelden een gave partij. De laatste iets meer doortastend en opvallend trapvast, maar de Haar lemmer zowel als de Zuiderling on vermoeid. Daar tussen stond Terlouw, die midvoor Praest in het kopwerk vrijwel voortdurend de baas was. Wat prachtig timede hij de bal bij het uitschieten van doelman Nielsen. Van Schijndel hebben wij wel eens beter gezien. Heeft hij de zware kampioenswedstrijden van SVV nog in de benen? Toch heeft hij weer tal rijke staaltjes van verdienstelijk voet bal laten zien, zowel in defensief als in aanvallend opzicht. Aanvoerder De Vroet heeft van begin tot eind gezwoegd. Hij was over al te vinden en zijn volhouden werk te stimulerend op de teamgenoten, hetgeen in de gegeven omstandighe den zeker nodig was. Van de voorhoede waren rechtsbui ten Van der Tuyn midvoor Brandes en linksbinnen Timmer mans niet op dreef. Zij speelden wat loom, de pushing power ont brak en noch Lenstra, noch W i 1- k e s slaagde er in de andere spelers te inspireren. Trouwens Lenstra heb ben wij wel eens beter gezien. Ten slotte Wilkes, de ster van het veld. De wijze, waarop hij verschei dene malen er in slaagde twee, drie Denen te passeren, dwong bewonde ring af, ook bij onze tegenstanders. De tweede goal, de „winner", naar later bleek, was een juweeltje van persoon lijk initiatief en prachtige voetbal- kunde. Bij de Denen waren geen zwakke plekken te bekennen. Aanvoerder Lundberg was een van de besten. Midvoor Praest moest in Terlouw zijn meerdere erkennen. Hij heeft, ge zien zijn befaamdheid, ietwat teleur gesteld en van zijn dodelijk schot heb ben wij niet veel kunnen ontdek'jen. De buitenspelers Sörensen en Frandsen waren te langzaam. Van de rest van het elftal viel de debu tant en rechtsachter Koppel tegen. De spelers van de middenlinie en ver der ook Petersen, de linksback, waren trapvast. Zij bewogen zich veel gemakkelijker op dit terrein dan onze aanvallers, hetgeen hun veel voordeel bezorgde. Over scheidsrechter Christ Jan sen was men in het Hollandse kamp niet tevreden. De uitleg, welke hij aan de obstructie-regel gaf, kon geen bevrediging schenken en menigmaal zagen wij onze spelers de handen op heffen van verbazing bij een vreemde beslissing van de Noor. was het resultaat, doch deze werd niet benut. De Deense middenlinie zag kans het spel te verplaaten en weer volgde een periode waarin de Denen door' mooi samenspel gevaarlijk dicht bij het Nederlandse doel kwamen. Het beslissende schot ontbrak evenwel en een aantal malen maaiden Lund berg en Hansen, tot grote teleurstel ling van de 40.000 toeschouwers vol komen over de bal heen. Twee hoek schoppen werden geforceerd door de Denen maar telkens waren het Ter louw, Schijvenaar en van Bun, die de situatie op het laatste ogenblik meester bleven. Na 23 minuten liep Brandes op een pass hard door, waar bij hij in botsing kwam met doelver- diger Nielsen. Benauwde ogenblikken. Hij moest worden „opgelapt" en daarna kon het spel worden hervat, waarna wederom een periode van Deens overwicht volgde. Tot in het doelgebied combineerden de roodwitten en wanneer zij het ein delijk tot een schot brachten, stond doelman De Munck op zijn post. Zo sloeg hij een keihard schot van mid voor Praest, die een ogenblik aan de bewaking van Terlouw was ontkomen schitterend uit zijn doel. Na een half uur ging Wilkes linksbinnen spelen en Timmermans rechtsbinnen. Deze omzetting bracht wat meer ver band in onze voorhoede. Wilkes loste in vliegende vaart uit een pass van Timmermans, een prachtig schot, dat juist over de lat vloog. Een handsbal van Terlouw viel juist buiten het strafschopgebied. Een muur van Oran- jehemden werd gevormd, maar er volgde geen schot op doel. Lundberg gaf de bal met een kalm trapje aan de vrijstaande Praest; deze loste een scherp schot, dat in de veilige handen van De Munck belandde. Na nog en kele benauwde momenten voor het Nederlandse doel zette de Oranje- voorhoede enkele verdienstelijke aan vallen op, waarvan Wilkes de ziel was. Timmermans kreeg een pracht kans om de score te verhogen, doch hij was niet zo bij zijn positieven als in de wedstrijd tegen Frankrijk. De tijd verstreek en na nog enkele zeer ge vaarlijke momenten voor het doel van de Munck floot scheidsrechter Chris- tiansen het einde van een wedstrijd waarin Nederland met 21 een enigs zins geflatteerde overwinning had be haald. De Leidenaar De Groot, die twee we ken geleden de Ronde van Noord-West Nederland om onze zilveren Dagblad beker won, behaalde Zondag weer een succes door in de eindspurt de eerste plaats te veroveren in de Benelux-wed- strijd, een wegwedstrijd van Breda naar Antwerpen, terug naar Breda en naar Amsterdam, over een totaalafstand van 268 km. De uitslag luidt: 1. De Groot (Leiden) 7 uur 40 min. 18 sec.; 2. Vos (Den Bosch) op een fietslengte; 3. Van Room (Haarlem) op 15 m.; 4. Breedveld (Rot terdam) op 33 sec.; 5. Alblas (Over- schie) idem; 6 Sieveking (Amsterdam) op 1 min. 31 sec.; 7. Guus (Putte) idem; 8. La Grauw (Amsterdam) idem; 9. Geerts (Teteringen) idem; 10. Mange laars (Hogerheide) idem; 11. Faanhof (Amsterdam) op 4 min. 19 sec.; 12. Rijn- ders (Amsterdam) op 4 min. 35 sec,; 13. Kiekens (Haarlem) op 5 min. 3 sec.; 14. De Booy (Amsterdam) idem; 15. Koe man (Krommenie) idem. 85 Pim is weer in de kombuis ver dwenen en de woedende zeerovers stormen op de deur af. Maar ze kun nen maar één voor één naar binnen en dat is het juist, waar Pim en Pepi op gerekend hebben. De aanvoerder met zijn zwarte lap stormt het eerst naar binnen. „Zo bloedarm scharmin kel van een hond, wou jij gehakt van mij maken hè? Je laatste uur heeft geslagen mannetje!" Pim wijkt angstig terug in de hoek van de kombuis, zo dat hij vlak onder de luchtkoker te recht komt. De woedende zeerover volgt hem. Maar voordat hij een poot naar Pim kan uitsteken, slaakt hij een diepe zucht en zijgt op de grond neer. De twee zeerover, die juist de kom buis is binnengekomen en ziet, dat de aanvoerder voor mirakel op de grond ligt, vliegt woedend op Pim aan, een grote knuppel zwaaiend. Angstig deinst Pim achteruit! Een aanval der onzen op het Deense doel. Links: Van der Tuyn in een „kop"duel met een der Deense verdedigers. Op de achtergrond in het ■midden Faas Wilkes, die het tweede doelpunt der Nederlanders maakte. IN DE 118 DOOR tjeerd adema De confrontatie bij de rechter-com- missaris stempelde hem tot een man, die allerminst recht had, zich aan de familie van dit meisje te vertonen, ja, die zelfs gevaar liep, dat men on middellijk de politie zou waarschu wen om hem te arresteren. Daartegenover stond zijn pertinente belofte aan Ingeborg de Leeuw en maar dat wilde hij zich nog niet be kennen zijn verlangen, opnieuw het meisje te ontmoeten, dat hem bij de confrontatie in het gebouw der Justitie het bevrijdende gevoel had gegeven, dat zij hem niet alleen volko men vertrouwde, maar bovendien be reid was hem in alle opzichten ter zijde te staan. Hij herinnerde zich. dat Bastiaan hem destijds verteld had, dat moeder en dochter te Leiden woonden en vond naam en straat zonder moeite in een adresboek. Hij stelde zich de vraag of hij zich bij dit bezoek dat toch hoofdzake lijk een condoleantie-visite zou zijn niet in een behoorlijk costuum zou moeten stekén, maar de gedach te dat hij, zo dicht bij het doel. geen enkel risico mocht lopen, hield hem daarvan terug. Dus liet hij zich in zijn overall op een regenachtige middag voor de deur van een vriendelijke woning afzetten en zag, toen hij zijn vinger bescheiden op het knopje van de bel had gelegd, zijn gastheer in de vertrouwde cabine met een vijftig kilometer-vaart om de eerstvolgende straathoek verdwijnen. Een halve minuut later werd de deur door Astrid de Leeuw geopend. Zij liet een snelle blik over de on verwachte bezoeker gaan en leek een -igenblik geschrokken. „U hier?" zei ze, hem verbaasd aan kijkend. „Ja", zei hij, „ik heb een boodschap voor u en uw moeder". Zij opende wijd de deur en noodde hem binnen. Zij ging hem voor naar een kleine salon en sloot de suite deuren om hem de zekerheid te ge ven dat niemand hem kon beluisteren. „Ik dacht", zei ze enigszins aarze lend, „dat u...." „U dacht natuurlijk nog altijd, dat ik in het Huis van Bewaring zou zijn", zei Steensma. „Ik ben ontsnapt, juffrouw De Leeuw en de politie is er nog niet in geslaagd mijn spoor te ontdekken". Zij knikte hem begrijpend toe. ,.U had een boodschap voor mij?" vroeg ze zacht en weer trof hem de klare blik van haar vergeet-mij-niet blauwe ogen. „Voor u en voor uw moeder", zei hij. „Ik sprak uw zuster even vóór haar dood. Ik beloofde haar u beiden haar laatste groeten te zullen over brengen. Zij was een dappere vrouw tot het laatste moment vol zorg voor de haar toevertrouwde belangen". „Mijn moeder rust nog", zei het meisje, „maar ik hoop, dat u zo vriendelijk wilt zijn hier te blijven, tot zij is opgestaan. Ikik wil u ook namens haar ons diep leedwezen betuigen, dat wij destijds ook maar een ogenblik aan uw goede trouw konden twijfelen". „Maar", zei Steensma, „dat was toch vanzelfsprekend. U kende mij niet, u ontmoette mij bij de rechter-commis- saris als beschuldigd van moord „En toch", zei zij, „wist ik, dat u onschuldig was, zelfs al was u een ander dan jonkheer Van Waarden burg aan wiens schuld alleen de rechter-commissaris ons een ogenblik heeft doen geloven". „U had een te groot vertrouwen in zijn loyaliteit", zei Steensma. „Dat hadden we beiden, moeder en' ik", zei ze„en toch, u heeft ge zien, dat we een ogenblik weifelden. De schijnbare feiten wogen voor moe der op dat ogenblik zwaarder dan haar gevoelens. Ik zelf.... ik twijfelde een moment tot ik u moest herkennen Toen begreep ik, dat u vokomen be trouwbaar was en dat ik u moest helpen". „Ja", zei Steensma. „dat heb ik ge weten". Het meisje keek verrast op. „Hoe wist u dat?" „Uw ogen hebben het mij gezegd", zei Steensma eenvoudig. Het meisje bloosde en verschikte enkele herfstrozen, die in een kleu rige vaas op de tafel stonden. „Ik heb moeder gemakkelijk kun nen overtuigen", zei ze. „Daarna.... daarna hebben we het onomstotelijke bewijs van uw goede trouw ge kregen". „Mag ik vragen", zei Steensma „welk bewijs?" „Freule Cato Tervooren was dezei dagen hier", zei het meisje. „Zij kwam namens jonkheer Van Waardenburg. die ziek is, zijn en haar oprechte deel neming betuigen. Zij sprak ook over u...." „Heeft zij u verteld, dat ik op vrije voeten was en dat ik de jonker be zocht heb?" vroeg Steensma. „Neen", zei het meisje. „Wij kwa men over u te spreken, omdat moe der haar, in verband met ons bezoek aan het ziekenhuis, vertelde, dat zij bij de rechter-commissaris met u ge confronteerd was. Moeder zei, dat zij gedacht had in u de heet Van Waar denburg te herkennen en dat zij niet kon begrijpen, hoe zij een ogenblik had kunnen denken, dat hijToen heeft de freule haar gezegd, dat zij er zeker van kon zijn, dat u even wei nig wantrouwen verdiende, want dat het haar bekend was, wie u was en hoezeer u onze belangen heeft be hartigd". Zij zweeg en staarde nadenkend een' moment uit het venster. „Freule Cato", zei ze, „overtuigde ons niet alleen van de onmogeijkheid, dat de jonker tijdens de moord in de residentie had kunnen zijn, maar ook van uwe vriendschappeijke gevoelens tegenover mijn lieve zuster". Er wa-» ren", zei ze, „redenen waarom u niet openlijk. Zij liet opnieuw een vluchtige blik over zijn kleding gaan. .Mijn vader was medicus", zei ze, mijn zuster was in het gezantschap als het ware nourri dans le serail. Ik ben maar een eenvoudig meisje, maar ik verzeker u. dat de geheim houding, welke mijn familie als amb- tplijke plicht kende, mij als het ware is aangeboren". (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3