Enthousiast Nederlands elftal brak de dappere Finse tegenstand Van Roessel debuieerde mei 2 goals Van Schijndel en Asikainen Pluimveehouders protesteerden tegen exportzegelregeling De „C. A. Banck" op de eerste bank Residentie Van Schijndel had er zin in Liast van zenuwen? „Geef hem weer een kans" Geschenkzendingen naar Amerika Spoedvergadering van de A.N.P.V. ie Schagerbrug Zweeds schip naderf zijn element Het Radioprogramma AVONTUUR Het Nederlands elftal heeft zijn tour door Scandinavië met een 41 zege op de Finnen besloten. In een vooral na de rust uitstekend gespeelde wedstrijd bleef de Oranjeploeg de jongens uit „het land van de duizend; meren" de baas. Vierentwintig uur had het in Helsinki gestortregend Een uur vóór de wedstrijd gingen de stortbuien over in een druilregen en dit was wellicht de oorzaak, dat slechts 5000 toeschouwers in het reusachtige stadion aanwezig waren. Wilkes, Schaap en ook van Van Schijn del vlogen over de lat en de meerder heid van het Oranje-elftal, dat het veld was ingekomen met de bedoeling de doelcijfers zo hoog mogelijk op te voeren, werd zo groot, dat Schijvenaar, Terlouw en Everse tot op de middenlijn kwamen. Dit overwicht werd beloond toen Van Roessel het leder kreeg toegespeeld, met een handige beweging de back Martin snel voorbij ging en van zeker 30 meter afstand een scherp schot loste, dat via de binnenkant van de paal doel trof. 03. Een vierde doelpunt liet niet lang op zich waghten. Nadat keeper Sarnola enkele prachtige schoten van het biij- nentrio keurig had gestopt, trof een kopbal van Van Schijndel, die in het Nederlands elftal uitblonk, doel (04). Drie minuten vóór het einde maakten de Finnen uit een zware doelworsteling een tegenpunt, door de rechtsbuiten Rytkoenen. Het was een doelpunt, dat de Nederlandse achterhoede min of meer cadeau gaf, maar dat door de Finse toeschouwers hartelijk werd toe gejuicht, 14. Reeds onmiddellijk bleek hoe zwaar dit veld te bespelen was. Men had de grootste moeite om zich op dit glibbe rige vettige terrein staande te houden. Daarbij toonden de Finnen meesters in het kopwerk te zijn, een groot voor deel onder deze moeilijke omstandighe den. De eerste goede aanval van de Nederlandse voorhoede kwam na twaalf minuten, toen door fraai spel langs de grond de bal ten slotte bij Van der Tuyn belandde, die hoog voorzette. Van Roessel stond in vrije positie maar deze eerste kans van de debuterende midvoor werd hoog over doel geschoten. Er volg de een veldmeerderheid van Oranje, maar het schieten op dit zware veld leverde zulke grote problemen op, dat de meeste schoten van onze aanval naast of over doel gingen. Het peil steeg niet tot grote hoogte en zo verliep het eerste half uur. Wel wist Finland een doelpunt te fabriceren, maar terecht werd dit door scheidsrechter Nordboe afgekeurd en aan de andere kant moest ook een goal van Van Roessel wegens een ongeoorloofde duw bij het inkop pen, worden geannuleerd. De Oranje voorhoede kreeg verscheidene mogelijk heden, maar slechts eenmaal is in de nog resterende tijd vóór de rust van een kans gebruik gemaakt. Uit een hoge voorzet van rechts kopte van Roessel onhoudbaar voor de Finse doelverdedi- ger de bal in het net, 01. Strijdvaardig oranje. Direct na de hervatting wist Faas Wilkes het leder keurig voor doel te krijg*n waar Van Roessel, op drie meter van de doellijn staande, maar voor het intrappen had. Hij was zo verrast door deze kans, dat hij de bal half raakte en het schot ging naast. De eerste hoek schop na de rust en de zevende in totaal, werd door Van der Tuyn uitste kend voorgezet. Een van de achter- spelers van Finland kopte het leder het veld in, Schaap, kreeg de bal precies voor de voeten en zijn schot ging langs vele benen heen onhoudbaar in het Finse doel, 02. Groot overwicht. Het Nederlandse overwicht bleef ook na dit tweede doelpunt. De schoten van Van Roessel (op de knieën) heeft met een kopbal het eerste doel punt gemaakt. De Finse doelver- dediger Sarnola heeft vergeefs naar de bal gegrepen. Achter de Finse doelman op de rug gezien Faas Wilkes. Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Het derde Nederlandse doelpunt. Van Roessel (in 't midden) scoort het derde Nederlandse doelpunt. Geheel links Van der Tuyn, links van hem de scheidsrechter, Van Roessel, Minti en de doelman Sar nola (op de knieën). Finse lof voor De Finse aanvoerder Asikainen ver klaarde na afloop van de match: „Die Nederlandse voorhoede heeft na de rust voortreffelijk gespeeld. Ik vond het spel van de Nederlanders beter dan dat van het Engelse elftal." Enkele andere Finnen onderschre ven de mening van hun aanvoerder volledig. „Het spel van de Nederlan ders in de tweede helft was een open baring voor ons", zo besloot Asikainen het interview. Ook de opinie van de Finse officials sloot hierbij geheel aan. Op de vraag, wie de beste speler bij het Nederlandse elftal was geweest, klonk uit hun monden tegelijk: Van Schijndel. En bij de Finnen Asikai nen, maar dat zei de aanvoerder niet zelf. Want die was van mening, dat zijn doelverdediger de wedstrijd van zijn leven had gespeeld, hetgeen wij ons levendig konden indenken. Karei Lotsy was best tevreden met de resultaten van deze tour. Twee overwinningen in 't buitenland mogen er zijn. Het doelpunt van de Finnen was volgens hem „geheid buitenspel". Het lid van de keuzecommissie Ver- legh vond Van Schijndel ook een der beste spelers. Maar hij noemde met een ook de debuterende midvoor yan Roessel. Met twee doelpunten en goed veldspel mocht het eerste optreden van Van Roessel er zijn, zo luidde zijn oordeel. Zaterdag 18 Juni 1949! Dat is een belangrijke datum in dit jaar, want dan wordt in de meeste plaatsen van ons land de Nationale Re- classeringsdag gehouden; elders vincü die dag op een andere datum plaats.® Wat is die Nationale Reclasscrings- dag, die in de loop der jaren een tra ditie is geworden? ..Een landelijke collecte" zegt men. Inderdaad, een col lecte, die dit gemeen heeft met alle andere collecten: dat gestreefd wordt naar een zo goed mogelijk resultaat. Maar niet alleen oen collecte. Het is de dag, waarop de reclassering, die gewoonlijk haar werk onopvallend en bescheiden doet, aan de weg timmert, de dag, wgarop de reclassering appel leert aan het beste wat in ons is: een broeder of zuster te zijn voor de me demens, en dat niet om gewin of an der eigenbelang, maar alleen uit het besef dat hij, die onder zoveel gunsti ger omstandigheden staande is geble ven, hem die door welke oorzaak dan ook „gevallen" is moet helpen. „Het is niet hetzelfde alleen te zijn en op zich zelf aangewezen of dat er iemand naast u staat, die zich om u bekommert In deze enkele woorden ligt de reclas- seringsgedachteschreef dr. N. Muller onlangs. De reclassering heeft vele taken. Eén daarvan is het toezicht na het ontslag uit de gevangenis. Wat zou alle ge vangenishervorming, de sociale verzor ging incluis, baten, indien zij, die daar voor in aanmerking komen, niet na hun ontslag opgevangen zouden wor den, indien hun niet enige leiding kon worden gegeven, opdat zij de kans krij gen weer als een gewoon burger te le ven? De Nederlandse reclassering is ge differentieerd naar levens- en wereld beschouwing, ten dele ook naar de aard van de delinquentie, ten dele is er zelfs een geografische differentiatie. Maar het beroep wordt gezamenlijk gedaan, het doel is gelijk. Het staat vermeld op de affiche van dit jaar: „Geef hem weer een kans". Bijdragen kunnen ook worden ge stort op postrekening 160150 ten name van Nationale Reclasseringsdag te 's-Gravenhage. De centrale dienst voor in- en uit voer vestigt de aandacht op de in de Verenigde Staten van Amerika gelden de beperkende bepalingen voor invoer van geschenkzendingen, welke voe- dings- en/of genotmiddelen bevatten. Producten, die ingevolge deze bepa lingen niet mogen worden ingevoerd, zoals vleeswaren en alcoholhoudende dranken, worden bij ontvangst aldaar als regel door de douane opgehouden en in sommige gevallen vernietigd. Ter voorkoming van teleurstellingen wordt belanghebbenden aangeraden zich, alvorens geschenken naar Ame rika te verzenden (evt. als postpakket) of mede te nemen, ervan te vergewis sen, dat de producten in Amerika wor den toegelaten. Pluimveehouders uit geheel Noord- Hoiiand waren in café Kuiper te Scha- j gerbrug, op uitnodiging van het dis- I trictsbestuur van de ANPV, aanwezig, j om te beraadslagen over eventueel te nemen maatregelen tegen de huidige exportzegelregeling. Dat deze kwestie in het brandpunt van de belangstelling staat, bleek uit het feit, dat de grote zaal, ondanks het betrekkelijk gunsti ge hooiwecr, bijna geheel bezet was. De heer Vergaay, voorzitter van het districtsbestuur, sprak hierover zijn vreugde uit, waarna de heer H. Was- sink, een bekende figuur onder de Friese pluimveehouders, zijn zienswijze kenbaar maakte ten opzichte van de regeringsmaatregelen. Onrecht voor de pluim veehouders? Spr. stelde vast, dat de regering met Engeland een, voor de eierexport zeer ongunstig contract afgesloten had, daar de prijs aanzienlijk ligt beneden die van de binnenlandse markt. Nu heeft de regering, om dit verlies op te vangen, een regeling ontworpen, die hierop neerkomt, dat de pluimveehou ders, die in aanmerking willen komen voor een voertoewijzing, een zeker aantal zogenaamde exportzegels moe ten kopen. In feite wordt het verlies op de export dus betaald door de pluimveehouders. Een kippenhouder van enige betekenis is op het ogenblik iedere maand een weekgeld kwijt aan zegels. Het ergste vond de heer Wassink echter, dat deze maatregel genomen Pseudo-jonkerije maakie goede sier Door de politie van Vlissingen is een 18-jarige manufacturiers- bediende uit Lisse aangehouden. Deze jongeman had in Middel burg kennis gemaakt met een jongedame, aan wie hij zich voorstelde als jhr. De R. van V, De jongelui besloten het er een paar dagen van te nemen. In een hotel te Vlissingen reserveerde de jongeman op zijn adellijke naam enkele kamers. Hier heb ben de jongelui twee weken vertoefd. Zij bestelden diners van f 9.per persoon, waarbij ook sterke drank werd gedron ken. Toen het op betalen aan kwam, gaf de jongeman zijn juiste naam op. Het bleek daarna, dat hij geen. cent op zak had. Zijn enige bezittingen bestonden uit twee spoorkaartjes, een regenjas en een tandenborstel. Er zal een vervolging wegens oplichting tegen hem worden ingesteld. De „jonkheer" is aan zijn ouders teruggegeven en de adspirant- jonkvrouwe heeft haar werk zaamheden als dienstbode hervat. Er bestaat gegronde hoop, dat het Zweedse vrachtschip „C A Banck", dat sinds 1 Maart, toen het bü stormweer vlakbij de Bloemendaalse duinen strandde, nog deze maand vlot zal ko men. Reeds driemaal achter elkaar is men bij hoge vloed er in geslaagd het schip in de richting van de zee te ver plaatsen, doordat het vrjj kwam in de gegraven geul. De laatste maal, Woensdagmorgen, legde het gevaarte 18 meter af en werd door ver in zee liggende ankers in zijn nieuwe positie vastgelegd. Het achterschip is thans op de eerste bank, zodat men er ook bij laag water niet meer omheen kan lopen. Een water hoogte van ongeveer 1 meter in de geul, waarin de „Banck" zich thans bevindt, is reeds voldoende om het schip te doen drijven, aangezien het een vlakke kiel heeft, die 60 cm breed is. Op dit vlakke deel schuift de boot over het strand en wanneer een deel van het schip daarbij drijvende is, moet het op den duur lukken om de „Banck" weer terug te brengen in haar element. Het wachten is thans op hoge waterstand of springvloed. De bergers zijn vol vertrouwen, dat zij hun bergingsloon zullen verdienen en het risico „no cure no pay" dat zij indertijd met technisch inzicht op de mogelijkheden voor het vlotbrengen van het schip aangingen, lijkt voor hun op het ogenblik tot een minimum gereduceerd. Met het eventuele vertrek van de „C A Banck" zal het Bloemendaalse strand deze zomer een grote beziens waardigheid kwijtraken. De strand- bedrijven hadden er al op gerekend, dat zij 't gehele seizoen van deze on verwachte attractie zouden kunnen profiteren, aangezien het bezoek aan het Bloemendaalse strand, volgens be rekeningen door de gestrande boot ongeveer verdubbeld werd. ISRAELISCH-SÏRISCHE WAPEN STILSTANDSBESPREKINGEN HERVAT Na het afbreken der wapenstilstands besprekingen, een maand geleden, zijn gedelegeerden van Israël en Syrië in niemandsland in Noord-Gallilea, bijeen gekomen, om deze te hervatten. De ge delegeerden bespraken een nieuw voorstel van de vroegere bemiddelaar der V.N., dr. Bunche, om de betwiste gebieden in Noord-Palestina te demili tariseren. FOKKERVLIEGTUIG IN ZWEDEN NEERGESTORT. Een Nederlands één-motorig lesvlieg- tuig van de N. V. Nederlandse vlieg- tuigenfabriek Fokker te Amsterdam, type S 11, dat ter beschikking van de Zweedse luchtmacht was gesteld, is in Zweden neergestort. Twee Zweedse pi loten kwamen om het leven. was zonder voorkennis van de pluim veehouders zelf. De vertegenwoordi gers van de A.N.P.V. bezetten een minderheidspositie in de pluimvee commissie van de Stichting van de Landbouw, zodat zij practisch geen invloed op te nemen maatregelen I. ebben. Spreker noemde het in strijd met ons democratisch rechtsbeginsel, om de verliezen van een exportcontract, dat in 't belang van de gehele bevol king gea^st kan worden,N af te wen telen op de betreffende producenten, zonder dat zij van te voren zelf over een dergelijke regeling hebben kun nen beslissen. Als het nodig is, dat het verlies door de pluimveehouders gedragen wordt, dan is -het toch op zijn minst billijk, dat zij over een dergelijke maatregel iets te vertellen krijgen. Ook de maatregel óm de pluimvee houders dit voorjaar een bedrag van f 0.05 per kuiken te laten betalen, werd door de heer Wassink fel becri- tiseerd. Hij noemde dit een brutale brandschatting, die op geen enkele rechtsgrond steunt. Spreker wekte op, om door het gehele land tot een actie tegen de exportzegels te komen. Zienswijze mevr. Bekïnk. Mevr. Bekink, secretaresse van de A.N.P.V., liet een iets gematigder ge luid horen. Zij vond het eveneens on juist, dat de exportverliezen door de pluimveehouders alleen gedragen moeten worden. Aan de regeling zit ten echter ook voordelen en zij wilde vastgesteld zien in hoeverre het ver antwoord is de pluimveehouders voor het verlies te belasten. Als bestuurslid van de A.N.P.V. kan zij het stopzetten van het zegel- plakken op het ogenblik echter niet propageren. Zij was n.1. kort vóór de vergadering op de hoogte gesteld van een voorstel van de pluimveecommis sie van de Stichting van de Land bouw, dat, indien het aangenbmen wordt, verschillende fouten van de huidige regeling zal corrigeren. Door voor de lopende periode niet te plak ken, bestaat kans dat de betrokkenen hun eigen glazen ingooien. Scherpe reactie. Uit de vergadering kwamen hierna meerdere personen op voor directe beëindiging van het zegelplakken. Als gevaar werd gezien, dat aan nemen van de verbeterde regeling zou inhouden dat ook de oorspronke lijke regeling rechtsgeldigheid zou krijgen. Men verbetert de kleinig heden, doch laat de hoofdzaak be staan! Na heftige en langdurige discussies werd tenslotte besloten om voor deze periode nog geen drang op het be stuur van de A.N.P.V. uit te oefenen cm het stakingsadvies uit te geve®. Wel werd besloten dit bestuur te ver zoeken onmiddellijk een rechtskundig onderzoek te laten instellen naar de rechtsgeldigheid v^i deze regerings maatregelen en duidelijk naar voren te brengen, dat de pluimveehouders niet langer genegen zijn de verliezen op de huidige exportregeling volledig voor hun rekening te nemen. HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. - VARA: 6.15 De Vara feliciteert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Accordeoala. VPRO:^ 7.30 Voordrachten. 7.50 Tien voor acht. 8.0o Mu ziek. 8.30 Lezing. 8.55 Zo juist verschenen. - VARA: 9.00 Men vraagten wij draaien 9.30 Johan Jong (orgel). 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. VPRO: 10.45 Avondwijding. VARA: 11.15 A^ond-concert. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. - NCRV: 6.00 Concert. C.30 Lezing. 6.45 Geestelijke liederen. 7.15 „Tempo in het postvervoer".1 7,30 Actueel ge luid. 7.45 CWV-kwartier. 8.05 Programma-pro loog. 8.15 Omroep-orkest.'9.15 Streekrecepten. 9.45 Sweelinck-kwartet. 10,30 NCRV-kwartet. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Selecties. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 8.15 Ray Ventura en orkest. 12.00 Accordeola. 1.00 Strijdkrachten. 6.15 Piano-soli. 6.30 Strijd krachten. 7.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 7.30 Lezen in de Bijbel. 7.45 Voor de Ne derlanders in Duitsland. VARA: 8.05 Din gen van de dag. 8.15 Toespraak. 8.20 Am sterdams politie-kapel. 8.45 „Geen vuiltje aan de lucht". 9.45 Socialistisch commentaar. 10.00 Stradiva-sextet. 10.25 Flitsen. 10.40 Kwartet Jan Corduwener. 11.15 Marcel Thielemans no digt u uit11.25 Gramofoonplaten. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - KRO: 8.15 Pluk de dag. 12.33 Amusements-orkest. 6.30 Journalistiek weekoverzicht. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Piano-duo. 7.50 Katholiek Thuisfront. 8.05 De gewone man. 8.20 Lichtbaken. 8.45 Gra mofoonplaten. 9.00 Orkest zonder naam. 9.45 Kruisklankpuzzle. 10.00 Promenade-orkest. 10.30 Koorzang. 11.15 Avondconcert. 122 IN DE DOOR tjeerd a d% m a „Wel," zei Steensma, „dan kannen we precies zien wie van ons beiden hij eigenlijk in het oog houdt. Hij weet niets van die achterstraat en ziet mij in een café verdwijnen. Moet 'dj mij in het oog houden dan zal hij zijn wagen stoppen en binnenkomen Heeft hij 't alleen op u begrepen, dan blijft hij natuurlijk achter u aanrij den". „Prachtig!" riep Van Ginkel van Pret op zijn knie slaande. „Die mop zullen we hebben, mijnheer. Morgen middag moet ik in Rotterdam zijn „Jij kunt gemakkelijk lachen', zei Steensma een beetje kregel, t Is niet de eerste maal, dat ik geschaduwd word. Ik verzeker je, dat 't op den duur op je zenuwen gaat werken". „Maar wat willen ze dan van u, mijnheer?" vroeg Van Ginkel nieuws gierig. f „Wist ik het maar", zei Steensma 'grimmig. De volgende middag, toen ae vracht wagen met een matig vaartje door Delft reed, keek de chauffeur Van Gmkel zo nu en dan eens in het spie geltje en constateerde, dat die kerel nog altijd achter hem aan reed. „Blijkbaar is die hele verzekerings maatschappij maar een wassen neus", zei hij. ,,'t Lijkt wel of ze die grap penmaker uitsluitend betalen om ach ter mijn wagen aan te hobbelen". „Zeer waarschijnlijk zelfs", ant woordde Steensma. Op de brug reed de bestuurder van de luxewagen dicht achter hen, als vreesde hij de vrachtauto in de drukte van het verkeer uit het oog te zullen verliezen. Nadat zij een paar straten hadden doorgereden, kwam het cafétaria in 't zicht. Van Ginkel had op verzoek van Ir. Steensma vrij hard gereden, zodat er geen enkele aanwijzing was, dat hij plotseling zou stoppen. Hij stond onverwacht stil en zo wel hij als zijn passagier hoorden, toen hun auto reeds tot stilstand wzt gekomen, het geluid van knarsende remmen en omkijkend zagen zij, dat dc bsstuurder van de blauwe Che vrolet zijn wagen vlak achter de hunne tot stilstand gebracht had. Steensma stapte uit, schudde de chauffeur Van Ginkel de hand alsof hij voor lange tijd afscheid van hem nam en stapte, toen de vrachtwagen z;ch weer in beweging zette, haastig net cafétaria in. Hij passeerde daarbij de bestuur der van de Chevrolet, die uitgestapt was en midden op de rijweg stond en wiens verstoord gelaat alle teke nen van een minder prettige verras sing vertoonde. Toch aarzelde de man geen ogen blik. Hij liet zijn wagen in de steek en volgde de ingenieur op de voet, zo dat zij achter elkaar door de draai deur naar binnen gingen. Steensma glimlachte en baande zich haastig een weg door de dichtbevolk te lokaliteiten. Hij bereikte binnen twee minuten de achteruitgang van 't perceel, stapte naar buiten en zag, dat Van Ginkel terzelfder tijd met zijn vrachtwagen om de hoek was geko men. Nog vóór de wagen stopte, zat Steensma al weer in de cabine en keek met het gevoel van een ondeu gende HBS-er die een onbeminde jeraar een kooltje gestoofd heeft, door het portierraampje. Hij zag de ogen van de man in diens vertrokken gezicht kwaadaar dig achter de brilleglazen flikkeren en gaf hem in zijn overmoed spottend een knikje. Het drong weer tot hem door, dat hij dit nerveuze gezicht meer gezien had en hij trachtte zich tevergeefs te herinneren, waar hij de man ontmoet had. Veel tijd voor studie van gelaats expressie was er niet, want de vracht wagen wgs reeds in vrij snelle vaart de volgende straathoek genadeid, toen de man van de Chevrolet nog steeds op de stoep van 't cafétaria stond en hen met een blik van woede nastaarde. Die middag waren ze hem kwijt. Steensma bedacht, dat hem nu een gelegenheid tot ontsnapping werd ge boden, maar zag geen kans in Rotter dam onmiddellijk een veilige schuil plaats te vinden en hij besloot het er voorlopig maar op te wagen. 's Middags, bij het passeren van de brug, zagen zij de Chevrolet terzijde van de weg staan. De man met de uilebril zat gereed achter het stuur en geen wagen pas seerde hem, zonder dat hij er notitie van nam. Toen Van Ginkel zijn vracht auto vol bevroren vlees vlak langs hem stuurde, wierp de man een snelle blik terzijde. Blijkbaar was hij gerust gesteld, toen hij niet alleen de chauf feur, maar ook diens tóchtgenoot in de cabine zag zitten. Hij volgde opnieuw de vrachtwagen en zorgde er voor die geen moment meer uit het oog te verliezen. 's Avonds in bed overdacht Steens ma de zonderlinge situatie en be greep, dat hij geen kans op ontsnap ping zou krijgen. Tenzij Wat drommel, die man kon toch niet dag en nacht achter het venster zitten. Die zou toch 's nachts ook moeten slapen En dus, wanneer hij Steensma onopgemerkt wilde verdwijnen, had hij eenvoudig 's nachts naar buiten te gaan. Het leek onwaarschijnlijk omdat de man. die hem zo zorgvol schaduwde, een dergelijk voor de hand liggende mogelijkheid niet over het hoofd zou hebben gezien. Maar hoe. Hij besloot onmiddellijk de proef op de som te nemen, kleedde zich aan en maakte geruisloos de voordeur open. Hij liep drie huizen ver zonder iets bijzonders op te merken en zag toen een donkere gestalte uit een portiek komen. Het was een lange man van wiens gezicht vrijwel niets was te on derscheiden De man stapte op ongeveer vijf passen afstands achter hem aan en Steensma kreeg onmiddellijk het zeer onaangename gevoel, dat hij in gevaar verkeerde. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3