Voor Sept.1950 50.000 soldaten naar huis - Kort Bestek Belastende verklaringen tegen Joseph Schreieder Joegoslavië verwerpt het ontwerp- vredesverdrag voor Oostenrijk VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Woensdag 22 Juni 1949 74e Jaargang No. 10612 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Men moei hen weer in '(zadel helpen Werkgevers, neemt ze op Pessi imisme over order „Staakt het vuren" Belgische paketboot op een mijn gelopen Kriminal-direkior zou hand gehad hebben in execufies De zaak-Kolitz Bittere teleurstelling in Belgrado Werve'storm in Japan maakt honderden slachtoffers Binnenkort boter en vet van de bon P Weerbericht Auto-ongeluk bij Wijhe eist twee doden Een atoombom per week Laai- Pakistan weer K.L.M.-vliegtuigen toe? Suez-kanaai wordt breder Een moderne Robinson Nieuw beroep op Berlijnse spoorwegstakers Nederlands artist in Zweden gevallen Hardnekkige textielbrand Hef proces tegen de moordenaars van Candhi „Tabinta" met emigranten naar Canada BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Fostgironummer 449041 Hoofdredacteur: A KAPTEIN Directie: j BIJLSMA en C. KRAK COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm. Kleine advertenties „Juttertjes' 1 tot 15 woor den f 1.— elk woord meer 5 rent - Abonnementen per kwar taal ƒ4.— oij vooruitbe taling. plus incassokosten r*l1 Tilli 1Q/4 Q 1 Cl4.1 T 1950 2ullen 50 000 militairen demobilise ren. De aandacht van geheel Nederland dient er op gericht te worden, deze mensen weer m het zadel te helpen. Het gaat hier om een recht en een plicht. Geeft deze mannen werk en huisvesting en ge zult geen kind aan ze hebben. ZU volbrachten een nationale taak op eervolle wijze en voor ons moet het een zaak van eer en geweten zjjn hen weer in te passen in de Nederlandse werk en levensgemeenschap Moge het diensttüdperk van deze mannen niet worden afgesloten met ondank en onrecht, maar bekroond worden door een royale en eerlijke mede-opname in het grote Nederlandse gezin van duizenden van zijn beste zonen Deze woorden werden Dinsdag door de hoofdvlootpredikant ds. J. H. Sillevis Smitt gesproken op de grote nationale demobilisatiedag, welke te Utrecht in de schouwburg onder presidium van prins Bernhard der Nederlanden gehou den werd. De prins wees erop, dat wij tegenover hen, die onder uiterst moei lijke omstandigheden hun plicht hebben gedaan een grote verplichting hebben. Ieder zal verlangend moeten zijn om het zijne te doen teneinde de demobili satie een zo vlot mogelijk verloop te doen geven. Aan het slot van het ope ningswoord van Z.K H. verhieven de aanwezigen zich van hun zetel, ter her denking van hen, die niet meer onder ons zullen terugkeren. ..Moge hun voor beeld onze daden bezielen", aldus» de prins. Een taak en een plicht. In de ochtendbijeenkomst werd na prins Bernhard het woord gevoerd door minister-president dr. Drees. Na gewe zen te hebben op hetgeen wij verschul digd zijn tegenover hen, die in Indo nesië een daad stelden, sprak dr. Drees een geruststellend woord naar aanlei ding van de geruchten, dat er voor velen geen werkgelegenheid zou zijn .en dat zij daarom 'zullen moeten emigreren. De werkkans is hier zeker niet ongun stig. Het vaderland heet U welkom en is U dankbaar en hét zal zijn taak ver vullen. Laten wij daarvoor samenwer ken. De minister van oorlog en marine, mr. W. F. Schokking, ging iets dieper op het demobilisatieprobleem in. Er zal voor deze gewezen militairen gelegen heid moeten rijn voor overgang naar de burgermaatschappij. De eerste verant woordelijkhei I ligt bij ministeries, die Tijdens de rede van Z.Exc. Dr. W. Drees (geheel links). Derde van rechts Z.K.H. Prins Bernhard; tweede van rechts Z.Exc. Mr. W. F. Schokking. de mannen naar. Indonesië uitzonden, maar daarnaast is het particuliere ini tiatief broodnodig bij de demobilisatie. Men zal b.v. eens een man in dienst moeten nemen, die men wellicht zou kunnen missen en men zal er begrip voor moeten hebben, dat de gedemobili seerden aanvankelijk het tempo niet kunnen volgen. Maar vast staat, dat zij ijverig zullen, zijn, die gewezen soldaten. Werkgevers, neemt ze op, zo besloot de minister zijn rede. Ze zijn wel anders teruggekomen dan ze gingen, omdat ze geleefd hebben on de dunne eierschaal tussen leven en eeuwigheid, maar zorgt ervoor, dat ze aan het werk komen! Behoefte aan vaklieden. Voorts werd nog gesproken door dé oud minister van oorlog, mr. J. Meynen, directeur "ar de Algemene Kunstzijde Unie. De door haar in dienst genomen "'demobiliseerden blinken uit door I mhtsbetrachting, werklust en activiteit.' iüpr. waarschuwde er in het algemeen de terugkerende soldaten voor, thans iets anders te willen dan wat zij vroe ger deden. Het vakmanschap moet in ere hersteld worden. Het bedrijfsleven heeft grote behoefte aan vaklieden. De aandacht <Mcnt hier gevestigd te worden op de scholingsmogelijkheden in de rijkswerkplaatsen en de ondernemingen. Intergewestelijke arbeidsbemiddeling is nodig omdat de ene streek meer op- namegelegenheid biedt dan de andere. Zijns inziens behoren meisjes en vrou wen, werkzaam in de industrie, over te gaan naar typisch vrouwelijke beroe pen, ten behoeve van de werkzoekende gedemobiliseerden. De voorzitter van de prov. demobili- satieraad in Limburg, de commissaris der koningin in dat gewest, mr. dr. F. J. M. A. H. Houben, gaf 's middags ten slotte nog enkele bemoedigende cijfers. Van Januari 1948 tot en met 31 Maart 1949 werden bij de arbeidsbureaux 19.874 gedemobiliseerden ingeschreven. Op 31 Maart had nog slechts zes procent van hen geen emplooi. In Limburg was dat cijfer zelfs vier procent. Naar aanleiding van de woorden van minister Van Maarseveen bij zijn vertrek uit Nederland: „het zou niet goed kunnen samengaan, confereren terwijl het schieten voortduurt" en soortgelijke bij zijn aankomst te Bata via, schrijft „De Vrije Pers" te Sura- baja in een hoofdartikel onder de titel „Wedden Excellentie?" o.m.: „En toch Excellentie, als men een Ronde Tafel-conferentie wil hebben, dan zal men het schieten op de koop toe moe ten nemen, want: Hatta is naar Kota- radja gegaan en ontmoette daar Sjg- fruddin niet. Hij sprak met afgevaar digden van de noodregering. Via dezen is aan Hatta volgens onze informaties het volgende medegedeeld: „Ik, Sja- fruddin, ben er vóór het vuren te sta ken. Ik ben bereid de overeenkomst van 7 Mei na te komen. Ik wil naar Djokja, als de Republikeinse regering daar hersteld is en ik zal mijn man daat ter beschikking stellen. Maar be denk goed, ik ben van de noodregering de enige die dit wil. De rest van het noodkabinet voelt er niets voor en de Republikeinse militairen ook niet. Re ken dus alleen op mij en niet op de rest van Republikeins Sumatra". Uit de direct daarna volgende be kendmaking van de noodregering ziet het blad het bewijs, dat buiten Sja- fruddin. de., gehele noodregering en de Republikeinse militairen zullen door gaan met schieten. Vijf doden De Belgische paketboot „Princesse Astrid" heeft Dinsdagmiddag noodsei nen gegeven. Het schip bevond zich ter hoogte van Duinkerken en is op een mijn gelopen. De „Princesse Astrid", die op het ogenblik wordt gebruikt op de route Dover-Ostende, is op ongeveer vijf km. van de kust vóór Duinkerken gezonken, nadat de 218 passagiers en de bemanning, die 55 koppen telde, van boord waren gehaald. Volgens de eer ste berichten zijn enige personen ern stig gewond en naar het ziekenhuis overgebracht. De „Princesse Astrid", die eigendom is van de Belgische rege ring, was op weg naar Dover. Latere berichten meldden, dat zes Belgische zeelieden ernstig werden ge wond, vijf anderen werden gedood. Naar de Volkskrant meldt, koos het stoomschip „Cap Hadid", dat in Duin kerken lag, onmiddellijk zee, evenals enkele sleepboten. Zij slaagden erin. de passagiers aan boord te nemen. Ver moedelijk heeft de ontploffende mijn een ketel-explosie veroorzaakt. Ver scheidene leden van de bemanning wa ren met brandwonden overdekt, daar zij in aanraking zijn gekomen met hete olie. De redding had een rustig verloop. De vrouwen en kinderen werden het eerst van boord gehaald. In drie kwar tier was alles achter de rug en een uur na de ontploffing verdween het schip in de golven. Vele passagiers hebben al hun bagage moeten achter laten. De zaak Kolitz voor het Arnhemse Bijz. Gerechtshof vond een onver wacht einde doordat de procureur-fis caal mr. Huber in. plaats van requisi toir te nemen verklaarde, geen vrij heid te kunnen vinden voor het uit spreken van een gefundeerd oordeel omtrent verdachte K. Hij verzocht het Hof de zaak terug te verwijzen naar de rechter-commis- saris voor een nader onderzoek, het geen werd ingewilligd. Aangenomen mag worden, dat deze onverwachte wending het gevolg is van die aard van verschillende getuigenver klaringen, welke eerder voor Schreieder dan voor verdachte belastend waren. In de voortgezette zitting te Arnhem van het bijzonder gerechtshof werd in zake Kolitz gehoord een aantal „Dienst- leiter" van de S. D. uit verschillende steden, die van de staf van Schöngarth opdracht hadden ontvangen zoveel mo gelijk gevangenen te zenden naar Apel doorn teneinde represaille-maatregelen mogelijk te maken in verband met de aanslag op Rauter. Het kwam niet vast te staan dat K. alleen de opdrachten had gegeven. Ook Schreiedef' bleek volgens deze getuigen in sterke mate bij het geven van deze opdrachten be trokken te zijn. Een merkwaardige ver klaring legde ,.de man van Woeste Een wervelstorm, die niet de voor spelde loop nam, heeft gisteren Japan ?e;eisterd. 225 Personen kwamen om het leven, onder wie 128 passagiers van een veerboot. Bijna 1400 personen wor den vermist. Het Japanse meteorologische bureau had aanvankelijk voor de storm ge waarschuwd, doch trok de waarschu wing in toen het scheen, dat hij buiten de eilanden om zou passeren. De vis sers voeren uit efl 1300 boten gingen Verloren. De veerboot werd getroffen midden tussen twee Zuidelijke eilanden. Slechts een Amerikaan en een Japanner van de 82 passagiers en de bemanning van 18 koppen overleefden de ranjp. Haar „Het Parool" verneemt, wordt °P het ogenblik de mogelijkheid over wogen van opheffing van de distribu tie van boter en vet. Men had aanvan kelijk het voornemen de distributie yan boter tegelijk met die van vlees het najaar op te heffen. Men wil thans echter bekijken of de vetpositie ons land niet zodanig is, dat de dis tributie hiervan eerder kan worden °Pgeheven. Verwachting, geldig tot heden avond: Overwegend droog weer, overdrijvende wolkenvelden met Perioden van zonneschijn, voor namelijk in het Zuidoostelijk deel Van het land. Meest matige wind uit Noordelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. Gistermiddag is een kleine personen auto even ten noorden van Wijhe op de dijk tegen een met stenen beladen vrachtwagen gereden. De personenauto werd totaal ver splinterd en vloog vervolgens in brand. De heide inzittenden, twee mannelij ke personen uit Zwartsluis, kwamen om het leven. Vermoed wordt dat de kleine per sonenauto met te grote snelheid een bocht nam en daardoor is gekanteld en tegen de vrachtauto opreed. De personenauto werd tien meter door de vrachtauto megesleurd. Na dat de Wijhese brandweer het vuur had geblust, kon men vaststellen dat de twee inzittenden om het leven wa ren gekomen. Zij konden echter niet worden geïdentificeerd. De auto was een „Minor", afkomstig uit Overijsel. De chauffeur van de vrachtauto kwam met de schrik vrij. Hij was de enige ooggetuige. Joegoslavië heeft het ontwerp van de vier ministers van Buitenlandse Zaken voor een vredesverdrag met Oosten rijk verworpen. In een communiqué dat „de grootste bitterheid" tot uiting brengt, wordt j gffzégd, dat Joegoslavië nimmer zijn „wettige territoriale aanspraken op Sloweens Karinthie, herstelbetalingen van Oostenrijk en vergoeding voor oor logsschaden, noch de andere gerecht vaardigde eisen van de Joegoslavische republiek tegen Oostenrijk" zal opge ven. Engeland, de V. S. en Frankrijk, aldus het communiqué, hadden „steeds geweigerd aan de wettige aanspraken van Joegoslavië en de Sowjetunie, ge grond op het beginsel van zelfbeschik king der volkeren, welke een voor waarde is voor een duurzame vrede in dit deel van de wereld, tegemoet te komen". Joegoslavië beklaagt zich er over, „dat de regeling van het Oosten rijkse vraagstuk getroffen werd zonder „leder doe het zijne!".... Dr. BEEL LIEP MEE IN PROCESSIE. Tijdens het afgelopen weekend zijn dr. Beel en echtgenote gedurende en kele dagen te gast geweest op de pas torie in de Mortel (gem. Gemert). Zon dagmiddag liepen de hoge gasten mee in de Sacramentsprocessie door het dorp. In antwoord op de verklaring die professor Klemperer van de universi teit van Halle (Russische zone) op 10 Juni heeft afgelegd, als zouden „de Russen sedert korte tijd atoombommen fabriceren" schrijft Nat Finney in het tijdschrift „Look", dat de Russen wel dra tot de productie van atoombommen zullen kunnen overgaan, doch dat zij er tot dusver nog geen hebben. Zij zijn thans zover, aldus verklaart Finney, als de Amerikaanse geleerden in 1942. „Zulks betekent geenszins, dat de Russen spoedig over zoveel atoom bommen zullen kunnen beschikken, als wij er thans bezitten". De schrijver schat het aantal bommen, dat thans in de Verenigde Staten wordt gefabriceerd, op 1 per week. De kracht van de hui dige bommen zou die van de bommen, welke tijdens de oorlog op Japan wer den geworpen verre overtreffen. dat ook maar in het minst rekening gehouden werd met de vitale belangen van het Joegoslavische volk en zonder voorafgaand overleg met de Joegosla vische vertegenwoordiger in Parijs, of schoon alle vier ministers zich verston den met de Oostenrijkse minister Karl Gruber". Volgens gewoonlijk betrouwbare bron te Karachi zal Pakistan de boy cot op vliegtuigen van de KLM, die op de Indie-route over Pakistan vlogen, opheffen, wanneer de Republikeinse regering weer te Djokja gevestigd is en de .overeenkomst van Batavia aanvaard heeft. Het bestuur van de Suezkanaalmaat- schappij is voornemens het kanaal over een afstand van 11 km te ver breden om de schepen in staat te stel len elkaar te passeren, zonder dat het verkeer in één van beide richtingen behoeft te worden stilgelegd. Het kanaal zal voorts dieper ge maakt worden, waardoor de maximum diepgang der schepen 50 cm groter zal worden. Tn een kleine vliegtuigenfabriek te Los Angeles werkt de 53-jarige Stasys Rastikis, eens de bekendste generaal van Litauen. Hij is van me ning, dat oorlog tussen Rusland en de rest van de wereld onvermijdelijk is. Op een Londense verkoping ging een tekening van Rembrandt voor 4200 Pond Sterling. Met bebloed gezicht kwam een Amerikaan bij de Haagse politie. „Ik heb een moord ge pleegd" zei hij in goed-Washingtons. „Ruzie gekregen met een collega-zee man en morsdood geslagen". De po litie op zoek naar het lijk. Onvindbaar. En de Amerikaan had geen papieren. Alles spoorloos. Tot een rechercheur tegen een andere rechercheur een grapje maakte in goed Nederlands en de Amerikaan begon te lachen! Toen was de comedie uit. Géén Amerikaan en géén gevecht en géén lijk. Allemaal fantasie om onder de pannen te ko men en een half jaartje gratis te wo nen. In Voorburg is „de man met de pijp" gearresteerd; een 21-jarige bezoeker van talloze sportvëlden. waar hij talloze portefeuilles uit kleedkamers stal. Hij is in de val ge lopen, omdat hij steeds 'n pijp rookte. Pr is deining rond het testament van de pianist Paderewsky, dat iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui dezer dagen geopend werd. Zwitserse communisten beweerden, dat de gezant in Stockholm bij een schandaal rond de erfenis betrokken was, maar de regering ontkent het. Op 23 en 24 Juni, tijdens het reclamecongres in Scheveningen, zullen affiches uit Be- neluxlanden worden tentoongesteld. In de open lucht. Q Er bestaat sinds Maan dag een Kamer van Koophandel Ne- derland-Israel. Vijf dagen lang toe ren er Turkse oud-ministers en kamer- Stemt Theodoor! De enige can- didaat, die voor apenootjes zorgt! leden door ons land. Het Nederland se legermuseum te Leiden wordt Don derdag geopend. In Frankfort zijn voor het eerst na 16 jaar weer 600 vrij metselaars bijeengekomen; Hitier was er tegen geweest. Het Russische be zettingsleger gaat manoeuvres houden bij Berlijn; 200 tanks en veel vliegtui gen spelen mee. Jn een dorp in Westfalen verschaf ten inbrekers zich toegang tot een varkensstal en probeerden de biek van 300 pond met chloroform te be dwelmen. Het beest ging zo te keer. da: de boer uit bed en in de broek schoot. Het stalpanorama was schoon: de twee inbrekers lagen bewusteloos vanwege hun eigen chloroform en het varken was zo fris als 'n kip. Me neer Ford (in auto's) verwacht binnen twaalf maanden 5 millioen werklozen in de States en een daling van 32 pro cent in de autoverkoop. Op de ker mis in Ruischerbrug kregen twee man nen ruzie over de verkiezingen: de een greep een dolk en stak de ander dood. Sam Fowler ligt in het ziekenhuis van Denver op zijn buik; er zijn vijf revolverpatronen uit zijn zitvlak ver wijderd. Hij had tot zijn vrouw gezegd, dat het eten was aangebrand. In Lensvik, een klein vissers dorp aan de Trondhjem-fjord, is zojuist een verhaal bekend ge worden van een Noorse zeeman, die 9 jaar lang als Robinson Crusoe op een eiland in de Stille Oceaan geleefd heeft. De familie Selbekk te Lensvik ontviyig 5 Juni j.l. een brief uit New York van Georg, een zoon, die sinds 1935 op zee was geweest en waar van men al die tijd niets had vernomen, ondanks alle naspo ringen, die na de oorlog naar hém werden gedaan. In de brief schrijft Georg, die zich tijdens de oorlog op een vrachtboot be vond, dat het schip op de Stille Oceaan werd getorpedeerd. Na 15 dagen in een reddingboot te hebben rondgedreven, bereikten enige leden van de bemanning een eilandje, waar zij negen jaar onder de inboorlingen leef den. Eindelijk slaagden zij er op een goede dag in de aandacht te trekken van een Amerikaans vliegtuig, dat toevallig overvloog. Het toestel landde en nam de mannen mee naar New York, waar Georg Selbekk nu een baan aan de wal heeft. De Britse. Franse en Amerikaanse bevelhebbers te Berlijn hebben, na ont vangst van een schrijven van hun Scw- jetrussische collega. Dinsdagavond een beroep gedaan op de stakende Ber lijnse spoorwegarbeiders om het werk te hervatten op de voorwaarden, wel ke door de onder Sowjetrussische con trole rtaande Directie der Berlijnse spoorwegen zijn aangeboden. Zoals gemeld hield dit aanbod in. dat 60 proc. van het loon der West- berlijnse spoorwegarbeiders in West- marken zal worden uitbetaald, terwijl er jegens de stakers geen représaille maatregelen zullen worden genomen. Hoeve" Gerbig af. Hij zeide, een stuk je papier met de namen van de slacht offers van Woeste Hoeve in hun zakken te hebben gestoken maar op last van Schreieder, die hoogst verbolgen was over dit eigenmachtige optreden van Gerbig, moest hij de papieren weer verwijderen. Het motief van Schreieder was, dat de verzetsbeweging onnodig profijt zou hebben getrokken van deze aan duiding der identiteit van de slacht offers. Een zevental Duitse S. D.-ers lichtte als getuigen a decharge de verhou dingen toe in de staf van generaal Schöngarth. Indien zij de waarheid spreken, komen verschillende tenlaste leggingen tegen Kolitz op losse schroe ven te staan Volgens hen zou de rol van Schreieder zeer bedenkelijk ge weest zijn. Alle verantwoordelijkheid ten aanzien van executies zouden vol gens deze getuigen bij „Kriminaldirek- tor" Schreieder berusten. De Nederlandse circusartist Antoriius Werkerk, die met twee partners zou uitkomen op de wereldsporttentoon- stelling, welke deze week te Stockholm wordt gehouden, is Maandagavond ernstig gewond door een val van een hoogte van zes meter bij oefening voor zijn balanceernummer op de mo torfiets. De val werd veroorzaakt door het breken van een paar schroeven. Werkerk werd in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Men acht zijn toestand zeer ernstig. Het ANP verneemt nader: Werkerk en zijn twee parteners „de drie Tori- ni's", zijn afkomstig uit Amsterdam en bekend om hun sensatienummer, waar van gezegd wordt dat het 't enige in Europa is. Hierbij wordt zonder net gewerkt op een hooge van ongeveer veertig meter, namelijk acrobatiek aan een zwiepmast van achttien meter bo venop een motor, welke zich op twin tig meter hoogte bevindt. Werkerk schijnt bij zijn val een ver splintering in de schedelpan te hebben opgelopen. Gisteravond heeft in de hoofdstad een zeer hardnekkige textielbrand ge woed, waardoor de brandweer bijna 2 uur werk heeft gehad. Het vuur is ont staan op de derde étage van het zes étages hoge pand Nieuwe Zijdsvoor burgwal 4850 van de N.V. Handel mij Lethem Bros and Mellin, een fir ma in tapijten, dekens, gordijnstoffen en manufacturen. De rookontwikkeling was zó enorm dat een groot gedeelte van de Voorburgwal was gehuld in een dikke gele mist, die zelfs tot aan de Dam doortrok. Het oppergerechtshof van Oost- Pendsjab heeft Sjankar Istayya en Dattatraya Partsjoere vrijgesproken in verband met het door hen aangeteken de hoger beroep. Zij waren beschuldigd van medeplichigheid aan het doden van Gandhi. Het beroep van de ande re beschuldigden werd afgewezen. Het Hof beval clementie aan voor Gopal Godse, de broer van Gandhi's moorde naar. In Februari werden Nathoeram Godse en Narayan Apte ter dood ver oordeeld en vijf andere Hindoe-extre misten werden tot levenslange verban ning veroordeeld. Natoeram Godse kwam indertijd op tegen de beschuldi ging van samenzwering, doch beken de Gandhi gedood te hebben. Het m.s. „Tabinta" van de Mij. „Nederland" zal 24 Juni vanuit Am sterdam met emigranten naar Canada vertrekken. Op de thuisreis zal de „Tabinta" 750 Amerikaanse studen ten meenemen, die een bezoek aan Europa en aan ons land zullen bren gen. Op 2 September zullen deze stu denten weer met de „Tabinta" naar New-York terug reizen. ACHESON ENTHOUSIAST ONTVANGEN De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dean Acheson, is per vliegtuig van de conferentie te Parijs in Washington teruggekeerd. Hij werd enthousiast verwelkomd door presi dent Truman, Alben Barkley en ande re prominente Amerikaanse regerings- en legerfunctionarissen. Acheson en Truman reden vervolgens samen naar het bureau van de president. DUITSE KRIJGSGEVANGENEN UIT RUSLAND TERUG Het officiële Sowjet-Russische blad faegliche Rundschau meldt, dat in het tijdvak van 1 tot 19 Juni in totaal 19.453 Duitse krijgsgevangenen uit de Sowjetunie repatriëerden.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1