Weer groenten naar Duitsland Vertrouwen in KLM is ongeschokt Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Griekse premier overleden Tweede Kamer juicht verplichte werkloosheidsverzekering toe Vermoedelijke moordenaar van A. M. de Jong te tweeden male gearresteerd Zaterdag 25 Juni 1949 74e Jaargang No. 10615 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Ter waarde van 250.000 dollar Interpellatie Goedhart- Vermeer toegestaan Bankwerker verdronken in waterput Handgranaat in garage gegooid Twist de oorzaak Botsingen tussen negers en blanken in de V.S. Kosten geschat op f 240 millioen Tony van Gogh ontvluchtte in 1946 uit kamp te Den Helder Ontspoorde jeugd De voorziiier van de Tweede Kamer veriolki de gevoelens van het Nederlandse volk Zware brand in de Betuwe Washington aan gevaar ontkomen Gevallen in Indonesië Geen Nederlandse roeiers tegen Duitse clubs Twintig jaar voor SD-er BUREAU: Koningstraat 78—80 Uen Helder Telefoon 2345 Postgironummér 449041 Hoofdredacteur: A KAPTEIN Directie: BIJLSMA en C. KRAK C r COIRANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm. Kleine advertenties .„Juttertjes"' tot 15 woor den 1.elk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal 4.— bij vooruitbe taling, plus incassokosten Te Frankfort is bekend gemaakt, dat de J.E.I.A., de adviescommissie voor de import, een instantie, waarin geallieerde en Duitse handels- en bankdeskundigen vertegenwoordigd zijn, haar goedkeu ring heeft gehecht aan de onmiddellijke toewijzing van 250.000 dollar per week te bestemmen voor export van Neder landse groenten naar Duitsland. Het Centraal Bureau voor de Tuin bouwveilingen deelt mede, dat op Za terdag 25 Juni nog geen export van groenten naar Duitsland kan plaats hebben. Over de aanvangsdatum waarop de export weer kan beginnen worden nog onderhandelingen gevoerd. Men hoopt Door hartaanval getroffen Themistocles Sophoelis, de Griekse minister-president, is op 88-jarige leef tijd overleden, aldus meldt Radio- Athene. Wijlen premier Sophoelis werd door een hartaanval getroffen, toen hij be zig was zich te kleden. Hij wilde zich naar het Atheense vliegveld begeven, teneinde Koningin Frederika van Grie kenland te begroeten, die van een be zoek aan Lausanne te Athene zou te rugkeren. De voormalige Griekse premier, Con- stantin Tsaldaris, die onder Sofoelis minister van Buitenlandse Zaken was, is door Koning Paul verzocht een nieu we regering te vormen. Hij begon onmiddellijk met bespre kingen met de dissident-liberale leider Sophocles Venizelos over de vorming van een coalitieregering. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer verleende Vrij dagmiddag verlof aan de leden F. J. Goedhart en E. A. Vermeer van de P. v. d. A, om de regering,te interpel leren over: 1. de klachten over het mi litaire optreden,in Indonesië; 2. de bij de regering bestaande plannen tot het repatriëren en demobiliseren van troe pen en het uitzenden van aflossings- contingenten naar Indonesië; 3. de maatregelen, die de regering ten aan zien van de gerepatrieerden verder denkt te nemen. De interpellatie zal op een nader te bepalen dag worden gehouden. Vrijdagmiddag is op de mijn Oranje- Nassau 1 te Heerlen de 26-jarige hulp bankwerker C. J. Frusch uit Voeren- daal in een waterput bij het ketelhuis gevallen en verdronken. Frusch was op een steiger boven de put bezig met het afbranden van platen. Vermoede lijk heeft hij daarbij zijn evenwicht verloren. MEVR. SPOOR IN NEDERLAND TERUGGEKEERD. Vrijdagmiddag arriveerde op Schip hol uit Batavia mevr. Spoor, die op de luchthaven verwelkomd werd door le luitenant-adjudant J. P. »van den Bent, namens de minister van oorlog, Dr. L. J. M. Beel en enkele familieleden. GEZANT VAN ISRAËL AANGEKOMEN. Met het KLM-lijntoestel uit Parijs arriveerde op Schiphol de pas benoem de gezant van Israël in Nederland, Dr. Michel Amir Weizman met zijn echt genote. Weerbericht Verwachting tot Zaterdagavond. Droog weer met enkele overdrij vende wolkenvelden en hier en daar perioden van zonneschijn. Zwakke tot matige wind tussen Noord-Oost en Noord-West. Onge veer dezelfde temperatuur als gisteren. over enige dagen te kunnen mededelen wanneer weer groenten voor export naar Duitsland op de veiling kunnen worden gebracht. Volgens 'n woordvoerder vandeJEJA verwacht men, dat eind volgende week overeenkomsten gesloten zullen worden tussen West Duitsland en Nederland over andere importen. Gisternacht is door een ruit van een garage in het Waicherse dorp Nieuw en St. Joostland een handgranaat ge worpen, die echter niet tot ontploffing kwam. De eigenaar van de garage, P. Ku- zee had door zijn raam gezien, dat ze kere L. H., eigenaar van een taxi-on derneming in het dorp, de garage, waar van hij blijkbaar de sleutel had, was binnengedrongen, even later was de man weer weggegaan, doch Kuzee was niet naar beneden gekomen. Toen hij echter de volgende morgen in zijn garage kwam ontdekte hij daar een handgranaat, die door een van de ruiten was geworpen. Gebleken is, dat de verstandhouding tussen K. en H. de laatste tijd zeer slecht was. Een politiehond, die men aan de granaat had laten ruiken had onmiddellijk enige eigendommen van H. weggehaald. De man werd voor na der onderzoek aangehouden, doch heeft tot nu toe geen bekentenis afgelegd. De gemeentelijke zweminrichtingen te St. Louis, in de Amerikaanse staat Missouri, zijn Dinsdag j.1. zowel voor negers als voor blanken opengesteld. Dit gaf nog dezelfde dag aanleiding tot wanordelijkheden, welke Donder dagavond wederom zijn opgelaaid. In verschillende gedeelten van St. Louis vonden gevechten tussen blan ken en negers plaats. Een zestienjarige blanke jongen kreeg een schedelfrac tuur, terwijl een negerjongen vermoe delijk inwendige verwondingen opliep. Beiden werden naar het ziekenhuis vervoerd. Verscheidene andere perso nen werden licht gewond. Door het hoofd van politie van St. Louis werd bekend gemaakt, dat de politie, in verband met de gespannen toestand, zal worden versterkt, terwijl overvalwagens door de stad zullen pa trouilleren. Na de vliegtuigramp van de „Roermond" bij Bari. Wrakstukken van het verongelukte toestel worden door leden van een der reddingsploegen aan wal gebracht. (Van onze parlementaire redacteur) Sinds jaren hebben de vakorganisa ties een zeer nuttig en verdienstelijk werk verricht door de bij hen aange sloten leden een werkloosheidsuitke ring te verzekeren. Daarnaast vormden enige bedrijfstakken als het grafisch bedrijf, de sigarenindustrie, de stro- cartonindustrie, de bouwbedrijven, het sciiiiaersDeünjt, net stucadoorsbedrijf, wachtgeldfondsen. Uit de laatste kre gen de arbeiders een uitkering, die voor enige tijd van het productiepro ces werden uitgeschakeld tengevolge van bijvoorbeeld slapte in het bedrijf, zonder dat hun verband met de «werk gever verbroken werd. Een werklozen- uitkering viel ten deel aan de arbei ders, die buiten hun schuld ontslagen werden. De wachtgelden en de werkloosheids voorziening waren evenwel niet ver plicht. Dit werd als een leemte ge voeld. Vandaar dat de regering, na twee vóór-ontwerpen, een wetsontwerp De opsporingsdienst politieke delin quenten van de Rijkspolitie te Amster dam heeft Vrijdagmiddag om 5 uur in Scheveningen gearresteerd Tony van Gogh, die verdacht wordt tezamen met een zekere Bernard eind 1944 de schrij ver A. M. de Jong te hebben vermoord. Van Gogh had kans gezien in 1946 uit het interneringskamp te Den Helder, waar hij was opgesloten, te ontsnappen. Sindsdien was hij ondergedoken. Hij verbleef het laatst in Scheveningen, waar hij het ambt van een z.g. thuis werkende horlogemaker uitoefende. Vrijdagmiddag werd daar een inval ge daan en slaagde men er in Van Gogh zonder veel moeite te overmeesteren. Aanvankelijk bleef hij ontkennen Tony vah Gogh te zijn, doch eenmaal in Am sterdam aan een streng verhoor onder worpen, gaf hij dit toe. Zijn activiteit in de bezettingstijd is verschrikkelijk geweest. Van Gogh maakte deel uit van het Sonderkom- mando Feldmeyer en heeft als zodanig zeer waarschijnlijk aan diverse Silber- tannemoorden meegedaan. Hij heeft een broer, die sterk op hem gelijkt en na de oorlog naar Spanje was uitgeweken. Even een jaar geleden is deze broer Voor de kinderrechter te Coventry is verklaard, dat de nieuwste rage on der de jeugd van Coventry het ge vaarlijke spelletje is, waarbij kinderen tussen de rails van een spoorbaan gaan liggen en een trein over zich heen laten rijden. Verder schepte de jeugd vermaak in het omgooien van seinen en het bekogelen van voorbij rijdende treinen met allerlei voorwer pen. Deze bezigheden namen de jeugd zo zeer in beslag, dat de politie, die sterk aan onderbezetting leed, zelfs agenten, die bezig waren met een onderzoek naar ernstige misdrijven, rer^/ft belasten met het wegjagen van kinderen van de spoorbanen bij Coventry. De rechter legde 10 jeugdige zon daars een boete op van 2 Pond Ster ling, een jongens, wiens moeder wedu we is, kreeg 1 pond boete. door Spanje aan Nederland uitgele verd en deze bevindt zich thans in het Huis van Bewaring te Amsterdam. De vermoedelijke medeplichtige van Van Gogh bij deze moord op A. M. de Jong, Bernard, is eveneens geruime tijd ge leden reeds gearresteerd en te Amster dam opgesloten. Een van de punten van beschuldiging tegen Tony van Gogh is, dat hij bij een poging tot vordering van een auto, de eigenaar, die zich tegen deze vordering verzette, neerschoot, voor de auto legde, hem overreed en daarna verklaarde, dat de man was ver ongelukt. Met deze arrestatie is vermoedelijk een der brutaalste figuren uit de bezet tingstijd achter slot en grendel gezet. bij de Staten-Generaal indiende, waar bij een op wettelijke basis berustende verplichte wachtgeld- en werkloos heidsverzekering wordt ingevoerd. Vrijdagmiddag heeft de Tweede Ka mer een begin gemaakt met de open bare behandeling van dit ontwerp. Het sluit nauw aan op de. reeds be staande practijk. De kosten van deze verzekering, die in totaal op 240 mil lioen gulden geschat worden, zullen vcor wat de wachtgeldregeling betreft gedeeltelijk door de werknemers en gedeeltelijk door de werkgevers ge dragen moeten worden en voor wat de werkloosheid aangaat voor 25 pet. door de werkgevers en voor 25 pet. door de werknemers, terwijl het Rijk de reste rende 50 pet. betaalt. Het voordeel van de wettelijke regeling is, dat nu alle werknemers onder de regeling vallen t-n dus niet meer als voorheen een deel van hen van maatschappèlijke steurt afhankelijk is. Hoewel de Kamer op onderdelen cri- tiek had, juichten de verschillende spre kers toch toe, dat eindelijk een wette lijke, verplichte werkloosheidsverzeke ring „een bekroning van het prach tige werk der vakorganisaties", zoals de heer H. J. v. d. Born van de PvdA zei, of „het sluitstuk der sociale ver zekering", gelijk mevrouw A. Forta- nier-de Wit van de VVD het uitdrukte tot stand komt. Nu reeds is de mi nister van Sociale Zaken, mr. A. M. Joekes. er zeker van, dat de Tweede Kamer, zij het misschien geamendeerd, het wetsontwerp aanvaardt. (Zie vervolg pag. 3) Het Nederlandse volk in al zijn ge ledingen leeft mee met de ramp, die de KLM en de Nederlandse luchtvaart bij de ondergang van de „Roermond" heeft getroffen. Gevoelens van innig mede leven gaan uit naar de familie en na bestaanden van de 33 slachtoffers, waarvan 23 thans opgebaard liggen in de rouwkamer van de begraafplaats te Bari. Duikers zoeken op het ogenblik naar de tien inzittenden, die nog ver mist worden. Men neemt aan, dat en kele lichamen Donderdagnacht uit het wrak zijn weggedreven. Uit alle delen van de wereld komen telegrammen van deelneming binnen. De gevoelens die leven in het Nederlandse volk wer den treffend vertolkt door de voorzit ter van de Tweede Kamer, mr. Korten- horgt, die bij aanvang van de vergade ring van gisteren onderstaande rede uitsprak. „Het verpletterend bericht, dat de Indievaarder der KLM „Roermond" op de Italiaanse kust met zijn kostbare last van bemanning en passagiers jam merlijk is vergaan, heeft niet alleen de families der slachtoffe/s, maar het ge hele Nederlandse volk in rouw gedom peld. De Tweede Kamer der Staten-Gene raal is vervuld van deernis voor hen die vielen en voor hen die "treuren om het onherstelbaar verlies van hun geliefden. Niet in de laatste plaats zijn onze gedachten bij de vader van de omgekomen gezagvoerder, de direc teur-generaal van de K.L.M., de heer Plesman, en bij zijn moeder, die bin nen een kort tijdsverloop thans hun tweede zoon aan de nationale lucht vaart hebben moeten offeren. Wtf geven de vader de verzekering, dat ons vertrouwen in de Nederlandse luchtvaart door deze ramp niet is ge schokt. Hij moge zich ervan bewust zijn, dat het gehele volk in deze droeve uren naast en achter hem staat en dat wjj hem en zijn levenswerk zullen blij ven steunen in goede en ook in kwade tijden. God geve de nabestaanden de kracht en de troost deze slag te dragen. Minister Joekes antwoordt. De minister van Scrciale Zaken, de heer Joekes, sloot zich namens de Vrijdagavond is brand uitgebroken in de boerderij van de landbouwer D. V. Mourik in de Achterstraat te Deil (Geld.) Het vuur greep snel om zich heen en weldra stond de boerderij in lichterlaaie. Even later vatten de schuur en de hooibergvlam. De vlammen sloe gen voorts over naar het woonhuis van de heer G. van Schaik. De panden zijn geheel verwoest. Het huis van de heer van Schaik werd door 2 gezinnen bewoond, zodat door deze brand 3 gezinnen dakloos zijn gewor den. In een gebouw van de Ameri kaanse vloot te Washington, waar voor onbevoegden steeds streng verboden toegang geldt, heeft een brand gewoed. Volgens een woordvoerder, die met het gebouw bekend is, zou het ge hele zuidoostelijke gedeelte van Washington in de lucht zijn gevlogen, indien de brand was overgeslagen naar de grote mu nitie-opslagplaatsen, die slechts enkele meters van het gebouw verwijderd zijn. Voor dit hele gebied geldt een zo streng toe gangsverbod, dat gewapende pa trouilles zelfs het hoofd der poli tie geen toegang verleenden. Het ministerie van marine wei gerde enige toelichting te geven op de brand of te zeggen, wat zich in het gebouw bevond. Vol gens een Washingtons blad is het gebouw geheel uitgebrand. W8^aan' v"enc'en> kan er van daag weer mee door, wat de zot tigheden des levens betreft. De ereprijs is voor de 82-jarige meneer Jess Cook uit Democrat in Kentucky, die een houten been heeft en zwaar verliefd IHIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII J7en Amerikaanse sterrekijker heeft de dertigste maan van het zonne- Rene Bousquet, die politiehoofd was tijdens de oorlog, werd veroordeeld tot 5 jaar nationale onwaardigheid; ver volgens werd het vonnis direct weer vernietigd vanwege zijn illegale werk. Collabillegale tweedekker. raakte op een 26-jarige schone uit het stelsel ontdekt in de buurt van Neptu- nus. Geen nep, want er zijn al foto's van. Signalement: 250.000 keer zwakker dan de zwakste ster en 200 mijl in doorsnede. Verder gewoon. Q De Chi nese minister van financiën heeft een heffing-ineens opgelegd aan de drie grootste Chinese financiers, Soeng, Koeng en Tsjiahoe. Zij moeten met elkaar een milliard Amerikaanse dol lars betalen, die desnoods met geweld zullen worden geïncasseerd. Soeng en Koeng zijn zwagers van Tsjiang Kai Sjek, Tsjiahoe was directeur van de centrale bank. Ze hebben erg dicht bij het vuur gezeten. Vandaar thans de blaren. Q Een Amerikaanse scheep vaartmaatschappij laat een luxe schuit bouwen die 23 mllioen dollar zal kos ten. Raar verhaal uit Frankrijk: 25 kilometer verder gelegen Whiteburg. Gisteren is het stel ten huwelijk ge togen. In de vroege morgenuren hob belde Jess van Democrat naar de stad van zijn geluk, ging even huwen en wandelde met zijn kersverse vróuw 's middags de 25 kilometer terug naar zijn geriefelijk huisje. Maar hij was avonds wel een beetje moë. O En laten we het ter afwisseling eens even hebben over de hersens van Mussolini. Het is thans bekend geworden, dat na de lijksectie een deel van de hersens is afgestaan aan Amerika, de rest wordt op alcohol bewaard in het instituut voor gerechtelijke geneeskunde te Mi laan. Daar waren ze trouwens aan ge wend. Een postduif uit een Duits dorpje bij Brunswijk, die voor een wedvlucht in Kassei was opgelaten, werd door sterke wind (of politiek in stinct) naar Engeland gedreven en vloog in Dover een slaapkamer bin nen. De Engelsen hebben het dier een paar dagen goed gevoed en uit dank legde de juffrouw een ei in bed. Zij is vervolgens losgelaten en kwam be houden in haar Duitse hok aan. O Aan het strand te Hoek van Holland vond een meisje uit Schiedam een mooie, gesloten schelp, maakte haar open en vond een gouden ring met brillant. De politie moet maar uitzoe ken, wie de eigenaresse is. Zal wel een zeemeermin zijn. Tjonge, Theodoor, nou ben ik «Mt j* noemt «en echte pin-up girl. Tohannesburg heeft 90.000 auto's en J daarvan kregen er vorig jaar 29000 een ongeluk, dat is bijna één op drie. O Het Wassenaarse dierenpark kreeg twee saiga antilopen, zeldzame zonderlingen, die een tot slurf verleng de neus hebben. Als sommige mensen, die 'm ook overal insteken. Toen de remmen weigerden ging een hooi wagen bij het pontveer te Amerongen de Rijn in. Het paard zwom honderd meter met de zware last achter zich aan, kon toen door met bootjes te hulp gesnelden worden losgemaakt, snoof verachtelijk en ging naar huis. Als Zweeds minister van financiën zal op treden de 51-jarige David Hall, die vroeger zadelmaker was en thans bank directeur. Hij bleef vast in 't zadel. Constructiewerkplaatsen van Krupp te Essen zijn verkocht naar Zuid-Afrika. Zeven Russische parachutisten zijn bij felle koude van 10 kilometer hoog te omlaag komen zweven; ze deden er 18 minuten over. Jeremia Blom, die gisteren in een tweedelig badpak aan het strand van Texel werd gesigna leerd, heeft 's avonds met van radar voorziene sokophouders duikproeven gehouden boven het wrak van een Spaans goudschip, waarover hij situa- tiekaarten erfde van wijlen Saartje Blom geboren Zwavelstaart (in haar tijd een bekend kruidkundige in de contreien van Beverwijk). regering bij deze woorden aan. Hij merkte o.m. op, dat een ongeluk als dit de aandacht vestigt op de grote verdiensten van hen, die de diensten der K.L.M. onderhouden. De regering is sterk getroffen door de ramp en deelt de gevoelens der Kamer ten aanzien van de verwanten van hen die zijn omgekomen. Koninklijke deelneming. Namens H.M. de Koningin en Prins Rernhard heeft reserve kapitein-vlie ger Gerben Sonderman, adjudant in buitengewone dienst van H.M. de Koningin, ten huize van de heer en x: evrouw Plesman de deelneming be tuigd met de slag, die de K.L.M. en de familie Plesman heeft getroffen. Bij de K.L.M. werden o.m. telegram men ontvangen van minister-presi dent, dr. W Drees, namens de rege ring, verschillende ministers, van, de oud-H.V.K.. dr. L. J. M. Beel, van de Pauselijke internuntius en van het gemeentebestuur van Roermond. Het gerucht, als zouden de Lock heed „Constellations" uit de vlucht genomen worden, blijkt op onwaar heid te berusten. De K.L.M. heeft deze maatregel niet overwogen. Het onderzoek. De commissie van onderzoek ont houdt zich nog van een definitief oor deel over de mogelijke oorzaak van het ongeval, voordat het wrak gelicht is. Zij heeft echter sterk het vermoeden, dat hun conclusie niet overeen zal ko men met het bericht, dat ontplofbare stoffen in de bagage van een passagier de oorzaak zouden zijn. Italiaanse deelneming. Italiaanse vissers, die met hun vaar tuigen de haven van Bari uitvoeren, wierpen kransen uit in de omgeving van de witte boei, die zich heen en weer schommelt boven de plaats, waar het vliegtuig in zee stortte. Zij werden hierbij gadegeslagen door een groep personen, die zich op een terras be vond, waarboven de Nederlandse vlag halfstok woei. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Koninklijke landmacht: Sold. S. Elzinga, uit Smallingerland. Sold. H. Tak, uit 's-Gravendeel. Soldaat le kl. M. Teunissen van Manen uit Heteren. Sold. H. Verstegen uit Heesch (N.B.) Sold. Huisman uit Oldemarkt. Serg. F. A. S. Timmerman uit Borne (O.) Serg. M. van Boven uit Oldebroèk. Korp. D. J. Aalderink uit Laren (Gld.) Kap. A. van El, uit Haarlem. Sold. le kl. H. H. Kijlstra uit Drachten. Opperw.meester A. J. v. Noort, Rijswijk. Korp. J. Niemeijer uit Nijmegen. Sold. C. P. J. Hooyen uit Tilburg. Wachtmeester C. de Bruinn uit Nieu- werbrug a. d. Rijn (gem. Bodegraven). Sold. J. Hilverda uit Arum (gem. Won- seradeel). Marechaussee 2e kl. P. G. C. van Rijn uit Delft. Sold. D. van Schenkhof uit Renum. Sold. H. Geurtsen uit Lunteren. Huzaar P. A. G. van der Linden uit Veldhoven (N.-Br.) Van het Koninklijk Ned.-Ind. leger sneuvelden vijf Indonesische militairen. Het bestuur van de Nederlandse Roei- bond heeft aan Njord, dat met een ge stuurde vier zou deelnemen aan de in ternationale roeiwedstrijden van Sim- laangen in Zweden, een startverbod op gelegd. Bij de Nederlandse Roeibond was na melijk bericht binnengekomen dat de Deense en Noorse roeibonden even eens startverboden hadden opgelegd, aangezien de organiserende vereni ging ook Duitse verenigingen heeft uit genodigd tot deelneming. De Duitser Herbert Joh. Wolk, die heeft terechtgestaan voor de Rotter damse Kamer van het Haagse Bijz. Gerechtshof, is veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf met aftrek. Als chef van de S.-D. te Rotterdam gaf hij bevel tot het fusilleren van 66 Rotter damse burgers, die zonder vorm van proces werden doodgeschoten. Ook werden op zijn bevel zes Nederlandse arrestanten z.g. op de vlucht gedood. De eis was de doodstraf. TAN MALAKKA's DOOD BEVESTIGD. Eeiv officiële Republiekinse woord voerder te Batavia heeft tegenover Aneta de dood van Tan Malaka beves tigd, over wiens executie de laatste tijd reeds versoreide. doch nimmer beves tigde berichten de ronde deden. NEDERLANDSE CIRCUSARTIST OVERLEDEN De Nederlandse circusartist Antonius Werkerk, die bij de repetitie voor een balanceernummer op de motorfiets een val van zes meter maakte, is in een ziekenhuis te Stockholm overleden.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1