I l CALVÉ I I de zuinigste, de beste! wV"iz,?teZizi,zz t'Td r1 G" Residentie Puzzle-rubriek Portret van de week: de heer Bouman TWEEDE KAMER De loon- en prijsregeling in het geding Bridges mag Amerika niet verlaten Ontruiming van Djokja begonnen Jeugdige bende in Amsterdam gearresteerd „Rijkseenheid" protesteert opnieuw Een klein Marshall-plan voor Oost-Europa? Wieringen Het Witte Kruis vergaderde Burgerlijke Stand Bridgenieuws Breezand Urk Callantsoog Autotocht Ouden van Dagen Tragisch ongeval CALVE PUDDING CALVÉ SAUS DELFIA CALVE CUSTARD CALVE TOMATEN KETCHUP DELFTSCHE FRISSE HET VERTROUWDE MERK AVONTUUR Ouderavond IJmuiden Visserijbesommingen Hei Radioprogramma voet zetten, overal verscheen hij ou mis "man' Waar wt7 °°k onze ats het middelpunt van een kring getrouwen De Ten T™' ZT' aUijd tijdens deze Sportweek iets van een knm^i- O.-voorzitter heejt schijnt mee te slepen. Wij hebben in d o centru™ dat alles verkeerd, de gebeurtenissen in en nm™er,OT^ar^9e omstandigheid waarnemen als insider en tevens a's outsider "(W -tS kunnen den met grondigheid verricht manr I' ze waarnemingen wer- o«, «O, ZiïewiX C\7Z"r Bonman erin slaagt zoveel activiteit aan de dag te leggen en bij anderen op te wekken Vermoedelijk werken zijn liefde voor de mili tair en zijn belangstelling voor de sport zo sti- muierend. Vyftien jaar lang is de heer Bou man zelf tn beroepsdienst geweest, als soort- instructeur bij de infanterie. Hij ivas zelf een uitstekend athleet (lavoriet op de 100 en 400 1 meter), een goed. schermer en bekwaam schut- ter. In 1927 verliet hij de dienst, maar de kiem van het O en O.-werk droeg hij toen reeds onbewust bij zich. In 1937 kwam hij in een ad- ministratieve betrekking 0p het vliegkamp De Kooy, zodat hij toch nog aan de zelfkant der militaire samenleving werkzaam bleef Dat is thans nog steeds het geval. Iedere dag (be halve in de Sportweek) kan men hem zien I wandelen van zijn (te kleine) huis in de Van Galenstraat naar het bureau Arsenaal in het krZZte2elTb^UW- Dez° laatSte daaen is dat bure™ echter in het brei va de heer Bouman, De tienduizend beslommeringen van de Sport week nemen hem volledig ln beslag. Bouman, kan dit Bouman hoe moet dat Bouman, wat.... Nou, 't kan allemaal, dank zij de velen die onmiddellijk klaar staan wnneer hulp nodig is. De hoogste autoritei ten op het sportgebied van Marine, landmacht en burgerij werken spon taan en enthousiast mede en ook het gemeentebestuur steunt het werk van O. en O. waar dat mogelijk is. De Militaire Sportweek groeit uit tot een evenement, dat ook voor de stad Den Helder van bijzondere beteke nis is. De heer Bouman heeft nooit kunnen dromen, dat het tien jaar ge leden begonnen O. en O.-werk zulk een omvang zou krijgen, wij mogen hem voor zijn vurige activiteit rustig een pluim geven. Er zijn mensen die meer over het paard getild zijn en een hoger dunk van zichzelf neb- dan deze eenvoudigeharde werker. Eén advies: welke plannen O. en.°°U macj Paan uitbroeden, begin nooit aan een Militaire Sport- maan8. De voorzitter zou. inéénschrompelen tot een wandelende schaduw,,,, (Vervolg van pag. 1) Er is rekening gehouden met een normale, gemiddelde werkloosheid van 6 pet. Wanneer zij in een bepaalde be drijfstak evenwel de 10 pet overschrijdt dan zal volgens de heer V. d Born de Rijksbijdrage, in het Werkloosheids fonds verhoogd moeten worden. Deze afgevaardigde wenste voorts, dat de re gering nog eens zou overwegen de ge hele premie voor de wachtgeldverzeke ring door de werkgevers te doen beta len en hij verzette zich tegen een lager percentage werkloosheidsuitkering aan de ongehuwde arbeiders. Teer punt De heer W. J. Andriessen (KVP) raakte een teer punt aan, toen hij vroeg, hoe d regering het denkt mo gelijk te maken, dat de arbeiders de kosten van de premie-betaling kunnen opvangen. Hier komt de loon- en prijs politiek in het geding en het was dus allerminst verwonderlijk, dat de heer Andriessen wenste te weten, of de re gering bereid is met de Kamer over de loon- en prijspolitiek van gedachten te wisselen, alvorens tot invoering van de wet over te gaan. Zijn fractie over woog zelfs hierover eventueel een uit spraak van de Kamer te vragen. Trou wens, ook enkele andere afgevaardig den wilden hieromtrent gaarne worden ingelicht. Eveneens van belang achtte men een zo nauw mogelijke aansluiting van de wet bij de toekomstige Publiekrechte lijke Bedrijfsorganisatie, waarover de regering slehctsenige schuchtere op merkingen in de schriftelijke stukken heeft gemaakt. De heer A. Stapelkamp (AR) ver langde o.a., dat de vakverenigingen in geschakeld zoüden blijven, ook al, om dat dit goedkoper is. De wet zou voor hem nog aantrekkelijker zijn, zeide hij, als ook de DUW-arbeiders eronder zouden vallen. Mevr. A. Fortanier-De Wit (WD) vond het juist, dat èn de werkgevers èn de werknemers in de kosten van de wachtgeldverzekering bijdragen en achtte het minder juist, om de kleine zelfstandigen in de wet op te nemen, dat laatste in tegenstelling tot de heer Tj. Krol (CH), die juist overwoog hier over een amendement in te dienen. Voor de landbouw vroeg mevrouw Fortanier-De Wit zo mogelijk een bij zondere regeling, zoals door de Stich ting voor de Landbouw is voorgesteld. De heer Tj. Krol (CH) tenslotte ves tigde nog de aandacht op de in ons land reeds bestaande zware sociale las ten en vroeg, of het bedrijfsleven de nieuwe verhoging wel zal kunnen dra gen. Dinsdag zet de Kamer de debatten voort. Harry Bridges, voorzitter van de in ternationale bond van havenarbeiders, mag bij uitspraak van een federaal dis trictsgerechtshof de V.S. niet verlaten Hij had verzocht 10 Juli het land te mogen verlaten, om, na bijwoning van een door 't Wereldvakverbond (WFTU) gesteunde conferentie van maritieme vakverenigingen te Marseille, 29 Juli tveder terug te keren. Bridges is be schuldigd van meineed en sarpenzwe zing teneinde zijn Amerikaanse staat- burgerschap te verkrijgen. Hij staat op Vrije voeten onder een borgsom van 5000 dollar. PASSAGE AAN AMERIKAANSE TREIN GEWEIGERD. De directie der spoorwegen in de Sowjetrussische zone van Duitsland heeft geweigerd een lege Amerikaanse militaire trein, die van Berlijn naar Bremerhaven moest vertrekken, door de Sowjetrussische zone van Duitsland te laten passeren. Hedenochtend zyn de Sultan van Djokja, militaire waarnemers van de U.N.C.Ï., de kolonel Van Langen met zijn staf, vergezeld door journalisten naar Wonosari vertrokken voor de overdracht van het Zuidoostelijke ge bied van de Residentie door de Neder landse troepen. Rechercheurs van de Centrale re cherche va nde hoofdstedelijke politie hebben een inval gedaan in een cafe taria in de yan de Helststraat, waar twaalf jongemannen in de leeftijd van 19 tot 25 jaar werden gearresteerd. Het ernstige vermoeden bestaat, dat deze groep zich schuldig heeft gemaakt aan een hele serie roofovervallen, welke in het laatste half jaar in Amsterdam zijn gepleegd. Bij herhaling werd de Amsterdamse politie de laatste tijd gealarmeerd voor roofovervallen. Men zal zich herinne ren een overval op een tramconducteur en korte tijd daarna op een kleerma ker. die door zijn aanrander in het wa ter werd gesmeten. Behalve deze twee gevallen deden zich de laatste tijd nog meer gevallen voor. Het plotseling verschijnen van de po litie in de Van de Helststraat trok uiteraard grote belangstelling. Het is nog niet zeker of alle twaalf arrestan ten aan de overvallen hebben deelgeno men. Bovendien staat nog niet vast hoeveel overvallen precies door deze groep zijn gepleegd. Of hiermee ook de overval op een lerares, wonende aan de Ruysdaelkade en een kellner in een café aan de Martelaarsgracht zijn op gelost, is een vraag, waarop op het ogenblik nog geen antwoord kan wor den gegeven. Vast staat evenwel, dat de politie met het arresteren van deze jongelui een goede slag heeft geslagen. „Nationaal Comité Handhaving Rijks eenheid" heeft een „Manifest aan het Nederlandse volk" uitgegeven, waarin o.m. wordt gezegd: „De kroon en het Rijk zullen tenge volge van de huidige gang van zaken nog op veel noodlottiger wijze worden gebro ken dan uit de wijziging van de grondwet in 1948 voortvloeit. Ondertussen gaat de regering voort over de voorwaarden van de ontbin ding van het rijk te onderhandelen met Sukarno en Hatta, terwijl zij aan de Staten-Generaal de duizenden te Djokja buitgemaakte stukken verheime lijkt, die bewijzen dat de sluipmoorde naars onzer zonen en onzer getrouwe Indische vrienden in dienst en onder bevel staan van de Republiek. Een in ternationale commissie oefent in Indo nesië in feite thans het hoogste gezag uit en onder druk van die commissie moeten de machthebbers der Republiek, die wij op grond van hun misdaden gewapenderhand uit hun macht had den ontzet, weer in Djokja worden her steld. Deze nationale vernedering, aldus het manifest, is het resultaat van de poli tiek der regering, maar wij, onze plicht getrouw, verheffen tegen dit bedrijf voor het forum der geschiedenis nog maals ons plechtig protest." Drew Pearson schrijft in epn artikel in de „Daily Mirror" over de conferen tie der vier ministers van Buitenlandse Zaken te Parijs, dat tijdens de laatste dagen van deze conferentie overleg is gepleegd over het organiseren van een „klein plan-Marshall' ten behoeve van de onder de invloed der Sowjetunie staande Oosteuropese landen. Da vereniging Het Witte Kruis v kwam in vergadering bijeen. De secretaris-penningmeester bracht verslag uil over het boekjaar 1948. Het bleek, dat er 1550 leden zijn. De tbc-bestrijding heeft een klein saldo ad f 139,39. In Den Oever werden door de wijkver- peegster bezocht: 94 gezinnen (1464 bezoe ken), voor de tbc-bestrijding 79 visites aan 21 gezinnen, 361 bezoeken voor kinder-hygiëne aan 252 gezinnen, op het consulatiebureau werd 464 maal consult verleend. In Hippolytushoef werden 1370 bezoeken ge bracht aan 84 gezinnen. Voor tbc-bestrijding 74 bezoeken aan 21 gezinnen, voor kinder- hygiëne 575 bezoeken aan 198 gezinnen, 110 propaganda-bezoeken. Aan het consulatiebu reau werd 359 maal consult verleend. Het magazijn te Den Oever leende 531 maal artikelen uit, dat te Hippolytushoef 160 maal. De voorzitter, de heer D. Minnes, deelde daarna mede, dat het bestuur heeft besloten het huis en erf van de erven Kaptein te ko pen. Dit is van groot' belang voor de vereni ging, vooral voor de uitbreiding van het ma gazijn, het bouwen van een garage en een consulatiebureau. De kascommissie bracht een goedkeurend verslag uit over het beheer der gelden. De heer C. Vroom trad als lid van de commis sie toe. De heren D. Minnes, N. Kaan en A. Buma, die aan de beurt van aftreden waren, werden weer in het bestuur herkozen. De voorzitter vond het wenselijk, ook een inwoner van Westerland in het bestuur te heb ben. Als zodanig werd gekozen de heer S. Blaauboer. In zijn sluitingswoord richtte de voorzitter een bijzonder woord van dank tot de chauffeur van de ziekenauto, te heer Jb. Lont. Geboren: Annie, dochter van J. van Goor en G. A. Kaaij. Margaretha J., doch- tei van S. Hijlkema en H. Rijpkema. Be rend, zoon van J. ten Brinke en A. v. d. Kaap. Mathilda, dochter van C. Stigter en M. Jaarsveld. Pieter C., zoon van P. de Haan en G. de Jongh. Erica L., dochter van C. G. van Os en A. M. E. Bosshammer. Ge- sina, dochter van K. N. Smit en B. Bijlsma. Ondertrouwd: J. Midavaine en N. Stadig. A. J. Meijwaard en R. Juisting. J Bakker en G. Walters. H. Landman en W. J. Westra. - J. J. L. J. Holst en J. M. Slagboom. Getrouwd: R. P. Korver en E. C. Moei lijker. In deze gemeente is een geval van rood vonk geconstateerd. Deze week namen zeven paren van Wieringer Bridgeclub deel aan een bridge-drive te Purmerend, ten bate van het Ned. Rode Kruis, uitgeschre ven door de bridgeclub Pubriso te Purmerend. De Wieringer club leverde weer een goede strijd. De uitslag is als volgt: Hoofdklasse: Koning—vd Velde 3e plaats met 33^ punt; Kooide Haan 5e plaats met 33 punten. Ie klasse: SchmidtLuit le prijs 39 punten; Bosker—Nieuwbuurt le prijs 84t/? punt: Dr. BeekerDr. de Herder 4e plaats 31V2 punt; Russelman—Omis 6e plaats 29 punten; mevr. KooiHof 7e plaats 191/2 punt. UITSTAPJE KLEUTERS Gelijk met de kinderen van de „grote" scholen maakten de kleinen van de algemene kleuterschool te Breezand, onder leiding van me.i. Borst en enige helpsters, een uitstapje De heer A. Borst bracht hen naar de Donkere Duinen, waar ze rustig en veilig een heerlijk dagje buiten wa ren, fijn konden spelen en getrac- teerd werden. EINDE HAVENWERKEN IN ZICHT. Het einde van de werken aan de bui tenhaven komt nu in zicht. Reeds enige tijd is men bezig met het bestraten van de kaden, waarmede men binnen niet al te lange tijd hoopt gereed te komen. Daarna moeten alleen nog de meerpa len worden geplaatst, waarna de bui tenhaven weer volledig door de sche pen kan worden gebruikt. Door da commissie autotocht ouden van dagen alhier is besloten ook dit jaar weer een autotocht voor 65-jarigen en ouderen te organiseren. Het is de bedoeling de reis te maken door de Beemster via Zaandam naar IJmuiden op 12 Juli a.s. Voor dit doel zullen de zer dagen aan de ingezetenen lijsten worden gepresenteerd. Aangezien dé kosten hoog zijn hoopt de commissie er op te mogen rekenen, dat er flink zal worden getekend. Donderdagnamiddag te omstreeks 5 uur is het -jarig zoontje van de fa milie Van dér Woude te Groote Keet r alhier, in een nbewaakt ogenblik te v/aier geraakt en verdronken. De dok toren Verheul en Swaters alsmede zus ter Boendermaker, waren onmiddellijk ter plaatse, maar hun hulp mocht niet meer baten. TIJDELIJKE LEERKRACHT Door de onderwijzer Tj. Prins met zie kenverlof is wordt in zijn plaats met ingang van 1 Juli a.s. een tijdelijke leerkracht aangesteld. heerlijk en voedzaam dessert maakt sla mals en smakelijk 100% vet, licht verteerbaar 'n romige toespijs verhoogt de smaak van elk gerecht 'n tractatie met veel variatie 129 IN DE DOOR TJEERD ADEMA Onderweg kwam hij tot de conclusie dat hij vergeten had er bij juffrouw Boenders naar te informeren of post boden bij het groeten van kennissen of superieuren hun petten afnemen of op militaire wijze salueren, maar hij bedacht, dat die kwestie eigenlijk al leen maar van theoretische betekenis was. Kennissen kwam hij toch niet tegen en als hij ze zag, zou hij ze zeker niet groeten. En wat de superieuren be treft, die behoefde hij niet te kennen en hij zegende de omstandigheid, dat de heren commiezen, referendarissen en directeuren gelukkig niet met uni formkragen vol posthoorntjes rondlo pen. Hij stond op het punt een kaartje tweede klas te nemen, toen hij be dacht, dat brievenbestellers waarschijn lijk wel derde zouden reizen. Hij wachtte op een stil hoekje van het perron op een trein uit Haarlem, die gelukkig slechts matig bezet bleek en zat een ogenblik later tegenover een man met een uniformpet, waarop met letters van gouddraad PORTIER geborduurd was. Ze keken, toen de trein zich weer in beweging had gezet, broederlijk door hetzelfde coupéraampje, waarna ae portier tussen twee happen van 'n met kaas belegde boterham, tot de ont dekking kwam, dat er rooie wolkies in de lucht zaten zodat 't mogen wellurus zou kunnen sausen. Steensma knikte. „Avondrood, water in de sloot," zei hij. Hij herinnerde zich zo'n rijmpje uit zijn schooljaren en bedacht, dat hij niet zeker wist of het avondrood of morgenrood moest wezen. „Dat 's de pest van jullie vak," zei de portier. „Wat zegt u?" informeerde Steens- ma verschrikt. „Dat jullie d> altijd door motte," legde de portier uit. „Weer of geen weer, de brieve motte in de de busse. Een neef van me vrouw is ook bij de post en die zeit, dat je soms een half uur mot fietse om de een of andere boerehengst vopr een postzegel van twee cent z'n predikbeurtenblaadje te brenge." Steensma knikte. „Ja, ja, dat is de schaduwkant van ons beroep." „Geef mij m'n eigen baantje maar," zei de man. „Portier," las Steensma. „Nee," legde de man uit, „dat staat alleenig maar op m'n pet. Ik ben knecht bij 'n kleremaker, maar ik rippereer voor m'n eigen." „Hè?" zei Steensma. „U mot me begrijpe," verduidelijkte de man, „m'n zoon is portier in de ze ven kerken." „Dat is interessant." zei Steensma verrast. „In zeven kerken tegelijk?" De kleermakersknecht zweeg hin derlijk en keek zijn reisgenoot onder zoekend aan. „U bent toch besteller in Den Haag?" informeerde hij. „Natuurlijk", bevestigde Steensma. „Nou, dan ken u toch zeker wel 't hotel „De zeven kerken Van Rome?" „Oh, ja, ja, juist, 't hotel", zei Steensma, die zich herinnerde, dat hij daarvan wel eens een uithangbord had gezien. „Nou", zei de man, „daar is m'n zoon portier, maar vleje week heb ie met z'n linker vlerk onder 'n handkar ge- lege." Ir. Steensftia trok het van hem ver wachte condoleantiegezicht en kwam daarna te weten, dat de zoon nu tijde lijk kreupel was en „plat" te bed lag, waarom de vader zolang het portiers-, baantje warm hield. „Een goed baantje zeker," zei Steensma om wét te zeggen. „Onder ons," zei de portier, „je keh 't gestole krijge. Je mot net eens zo'n hekkespringer hebben, die om twee uur 's nachts naar bove komt hobbele en nog 'n slaapmutsie wil hebben te gen de kouwe voete. Dan valt d'r nog wellerus een kwartje af, maar anders Van de fatsoendelijke mense mot ons soort 't niet hebbe. Wat u? „Ik wel", zei Steensma met overtui ging. „Ja u," zei de man, een beetje af gunstig naar de uniform kijkend. „Rijksambtenaar, meneer, alle weke je cente en 'n pensioentje op je ouwe dag. En alle dage in 'n mooi pakkie lope, hoewel „Is er iets niet in orde?", vroeg Steensma, ongerust over de critische blik, die zijn reisgenoot op zijn uni form wierp. „Is 't astrant", vroeg de portier, „as ik vraag bij wie u dat heb late make?" •>Bsikke heb 't overgenomen van een overleden collega", bedacht Steensma. „Doch ik 't niet!" riep de portier triomphantelijk. „De kraag zit niet en de jas is te wijd. Of ben u misschien magerder geworre? Mot u 't eens voor een weekie bij mijn brenge. Zei ik 't piekfijn voor u opknappe voor een tientje." De trein minderde vaart en met een zucht van verlichting zag Steensma op een voorbijkomende gashouder de me dedeling. dat hij in de stad van d? Haagse Post gearriveerd was. (Wordt vervolgd) Op de gehouden ouderavond van de o. 1. school alhier, deed het hoofd der school enige mededelingen betreffend* de gang van'zaken op de school. Nog pas waren enkele klassen door d« schoolarts onderzocht en de gezond heidstoestand van de kinderen was vrij goed. Er waren een paar gevallen van slechte ogen. De hoofdschotel van de avond was de bespreking schoolreisje» voor dit jaar. Besloten werd om de hoogste klassen naar Amsterdam t« la ten gaan en de lagere klassen naar Schoorl en Bergen. Na afloop werd druk gebruik ge maakt van de gelegenheid om met het onderwijzend personeel het werk van de kinderen te bekijken. COLLECTE RODE KRUIS De hier gehouden collecte ten bate van het Nederlandse Rode Kruis heeft het mooie bedrag van 250.20 opge bracht. Voorwaar voor Callantsoog een goede prestatie. Op de Donderdag gehouden visafslag bestemd de aanvoer uit: 600 kisten makreel; 250 ka beljauw; 260 schelvis; 200 schol; 30 bot» 40 schar, 10 wijting, 40 koolvis, 20 wolf, 25 poon, .25 haring, 45 tarbot-tong, 30 schar- tong, 5 heilbot en 50 kisten diversen. De prijzen waren kg: tarbot 2,20—1,80; heilbot 2,15—1,55; gr. tong 2,45—2,30; middel 2 35-2,25; kl. middel 2,55-2,30; kl. I 2,25- 2,10; kl. II 1,80-1,60. - 50 kg: tarbot II 95-85; tarbot IV 31; gr. schol 57,50-47; mid del 48-37,50; kl. 33-16; bot 30,50-27,50 schar 25—13; tongschar 55,50—51,50; verse haring 46,25—38,75; makreel *45—13,50; poon 12-6,50; gr. gul 41-35,50; kl. gul 25-20,50; wijting 28,50-15; kl. wolf 35; kl. haai 18; gr. schelvis 43—30,50; middel 43—29; kl. 32,50 -21,50; kl, II 22,50-19,50; mulle 7,50-7; kl rode poon 31—20; horsmakreel 7.50—4,90. Per 125 kg: gr. wolf 97—85; koolvis 52— 51; gr. leng 84; kabeljauw 162—76. Besommingen: IJM 25 „Flamingo" f 9510; IJM 42 Astam" f16.860; IJM 213 f370; 316 11400; 249 £380 IJM 11 f1300. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. VARA: 6.15 The Inkspots. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 7.30 Lezen in de Bijbel. 7.45 Voor de Nederlanders in Duitsland. 8 05 Dingen van de dag. 8.15 Promenade- orkest. 8.45 De parade van de glimlach. 9.45 Socialistisch commentaar. 10.00 Vindobona schrammel'n. 10.25 Flitsen. 10.40 Sfeer en rliythme. 11.15 Dansmuziek. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. KRO: 6.00 Tennis- reportage. 6.10 Amusementsorkest. 6.30 Jour nalistiek weekoverzicht. 6.45 Katja Berndsea zingt. 7.15 Actualiteiten. 7.25 Zanguitvoering. 7.45 Kampvuren langs de Evenaar. 8.05 De gewone man. 8.20 Lichtbaken. 9.00 Orkest zonder naam. 9.45 Kruisklankpuzzle. 10.00 Omroeporkest. 10.30 Koorzang. 11.15 Strijk kwartet. VOOR ZONDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 9.15 Men vraagt.... en wij draaien. AVRO: 12.00 Les Gars de Paris. 2.30 Residentie-orkest. VARA: 6.15 Sport. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Kinderdienst. 7.30 Bijbelvertellingen. AVRO: 8.05 Actualiteiten. 8.15 Waltztime. 8.40 „Dn laatste dagen van Pompei". 9.15 Omroeporkest. 9.50 Cabaret-programma. 10.20 Schubert-kwin- tet. 11.15 Skymasters. 11.45 Gramofoonplaten. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 8, 1, 7.30, en 11 uur. KRO: 8.30 Hoogmis. 12.40 Amusementsorkest. 2.30 Re portage van de Olympische Dag te Amsterdam. 6.00 Uitzending voor de zieken. NCRV: 6 30 Muziek. 7.15 Kent gij Uw Bijbel? 7.50 In 't Boeckhuys. 8.05 De gewone man. 8.12 „Uit ea Thuis". 10.37 Actualiteiten. 10.45 Avond gebed. 11,15 Avondconcert. VOOR MAANDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 eu 11 uur, VARA: 8.15 Piano-duo. 12.00 Accordeola. 1.20 Malando. 6.20 Gramofoonplaten. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Klankbeeld. 7.30 Gramofoonplaten. 7.45 Land- bouwrubriek. 8.05 Dingen van de dag. 8.15 „Vara-Varianten". 8.50 Professionalisme in de sport. 9.10 Actuele kanttekeningen. 9.45 Mr« G. J. van Heuven Goedhart. 10.00 Radio Philharmonisch-orkest. 11.15 Gramofoonmuziek HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - NCRV: 8.15 Muziek bij het werk. 12.33 NCRV-koor. 1.15 Mandolinata. 6.15 Sportrubriek. 6.30 Met band en plaat. 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Actueel geluid. 7.45 Westeuropees commen taar. 8.05 Vacantie-voorpret. 8.15 Rotterdams Philharraonisch-orkest. 9.20 Chr. Nationaal- Vakverbond. 9.45 Vervolg van 8.15. 10.20 NCRV-kwartet. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Avondklanken. 11.40 Gramofoonplaten. Fuzzlc 89. De tien woorden. Het vierkant met de 25 ingevulde letters zag er geheel volledig als volgt uit: wapen aroma s e 1 m a enkel maand en leverden zodoende de woorden: wapen, aroma, Selma, enkel, maand en wasem, arena, polka, Emmen, naald. Natuurlijk geven de verticale woor den horizontaal en de horizonta le woorden verticaal pok een juiste oplossing. Met genoegen is naar ae oplossing gezocht. Na lotfng onder de inzenders van een goede oplossing is de wekelijkse prijs van f 5 ditmaal ten deel gevallen aan mej. C. Visser, Sluisdijkstraat 104 Den Helder. Gefeliciteerd! Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave: Puzzle 90. Welke hoofdsteden? Hoe staat het met uw aardrijkskun dige kennis? Hieronder vindt men tien namen van hoofdsteden, en wel van Staten, Republieken, Ei landen, enz. Jammer genoeg zijn de letter der namen door elkaar geraakt. Gevraagd wordt nu de juiste namen te noteren en er achter te zetten: hoofd stad vanHoe ziet het lijstje er uit? 1. Liragica 2. Plaza 3. Ostigaan 4. Mochklost 5. Locboom 6. N.A.C. Niosu 7. K. B. Kogan 8. Cenrostaam 9.. Reesbotak 10. Filipdrengs. Oplossingen (per briefkaart) tot en met Don^-rdag 30 Juni aan de Re dactie van dit blad. (Er wordt weer een prijs van f 5 verloot). I

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3