Nadere bijzonderheden over Stedenontmoeting Stad en Omgeving. „Nederland viert feest" op de verjaardag van Prins Bernhard „CASINO" Chandu Afhlefiekploeg maakt een goede kans 632 Deelnemers aan school- wedstrijden athletiek De heer Wijker vertrokken De heer H. J. Arisz directeur van „Harmonie" Dienstregeling Texelse Boot Uitslag Helder-verloting Gemeentelijk Lyceum Casino één der vijf studiozalen Prijsuitreiking O. en O. huisviijtwedstrijd Chandu komt in Tussen Haaks en Kuifje Serenafa's voor de radio Jonge stadgenoten kregen hun verkeersdiploma De duiven vlogen Anna Paulowna Duivensport Breezand VAN MARSDIEP TOT IJ Visseriibesommingen I {muiden Directeur Staatsvissershaven- bedrijf Purmerender markt Gelijk wij reeds berichtten, zal het komende weekend in het teken staan van het eerste uitgebreide sportcontact tussen Den Helder en Alkmaar. Het bestuur van de Heiderse Sportraad heeft ons thans enige nadere gegevens doen toekomen, daarbij de hoop uitsprekend dat deze eerste ontmoeting het begin zal zijn van een langdurig en aangenaam sportcontact tussen beide steden. Op de algemene vergadering van de Sportraad werd bekend gemaakt, dat volledige overeenstemming was be reikt met het bestuur der Nederlandse vereniging „De Zwaluwen", over het spelen van een voetbalwedstrijd tegen een Helders elftal op Zaterdagavond 9 Juli a.s. De KNVB heeft echter bericht, dat de vereiste toestemming voor deze wedstrijd in het gesloten seizoen niet kan worden verleend, wat voor velen een ernstige teleurstelling zal zijn. De sportontmoeting Den Helder Alkmaar begint. Zaterdagavond in café Woud met acht partijen biljart, waar bij elke klasse vertegenwoordigd zal zijn. Tot besluit van deze avond zal de heer Burger een propaganda-partij van 225 caramboles spelen tegen de heer Jan Burger, kampioen van Alkmaar Beide heren hebben een moyenne van ongeveer 8 y,, zodat deze partij zeer spannend beloofd te worden. Op dezelfde avond, eveneens aanvan gende om half acht, zal in Casino de denksport hoogtij vieren. Er zal aan 35 borden worden gedamd, terwijl aan 30 borden onze Heiderse schakers par tij zullen geven aan hun Alkmaarse te genstanders. Tenslotte zullen vier vier tallen Nieuwediep vertegenwoordigen in de bridgesport. Ieder, die bij deze wedstrijden graag eens een kijkje wil nemen, is van harte welkom. De toe gang is gratis. Veldsporten. Zondagmorgen zullen de veldsporten aan de beurt komen. Op het HRC A- veld begint om tien uur de handbal wedstrijd, gevolgd om kwart vóór elf door een hockey-wedstrijd tussen twee heren-teams. Om twee uur Zondagmiddag vinden aan de Sportlaan de athletiekwedstrij den plaats. Er is een aantrekkelijk pro gramma samengesteld, waarbij de jeugd in niet geringe mate werd betrokken. De puntentelling is als volgt: Op ie der nummer starten zes personen (drie uit Den Helder en drie uit Alkmaar). Nummer 1 krijgt 6 punten, nummer twee 5, nummer drie 4, nummer vier 3, nummer vijf 2 en nummer zes 1 punt. Bij de estafette-nummers start van beide steden één ploeg; nummer 1 krijgt vier punten en nummer 2 twee punten. De Heiderse ploeg is als volgt sa mengesteld: Dames: 100 meter hardlo pen: H. van Straten, M. Zomer en H. Duin; hoogspringen. C. Bot, E. Zomer en C. v. d. Maas; discuswerpen: M. Zo mer, C. Bot en B. M. Orijnus; viermaal 100 meter estafette: H. van Straten, M. Zomer, H. Duin en T. de Bont; reserve: E. v. d. Braak. Heren: 100 meter hardlopen: C. Pie- terse, M. R. van Essen en R. C. Pieter- se; vèrspringen: J. G. Vermeer, W. H. Huitinga en M. R. van Essen; kogelsto ten: Jb. Biersteker, M. R. van Essen en J A. D. Groot; vier maal 100 meter estafette: W. H. Huitinga, C. Pieterse, J Groot en L. Wiedenhoff; Olympische estafette: R. J. de Boer (800), R. Pie- Toen het bestuur van de Heiderse Athletiek Vereniging vier jaar geleden voor de eerste maal athletiekwedstrij den organiseerde voor de scholen, heeft zij niet kunnen bevroeden, dat deze wedstrijden zouden uitgroeien tot een zeer groot jaarlijks terugkerend sport festijn. A.s. Zaterdagmiddag organiseert de H.A.V. dan voor de 4e keer deze wedstrijden op haar terrein aan de Sportlaan en het aantal deelnemers ga- r deert wc r een fijne sportmiddag voor de schooljeugd. Niet minder dan 632 meisjes en jongens gaven zich op, leerlingen van R.H.B.S., Lyceum, de beide U.L.O.-scholen. Ambachtsschool, Chr. U.L.O., Vakschool voor Meisjes, Zeevaartschc ->1 er. van de school voor Voortgezet Lager Onderwijs. Er zijn zowel bij de meisjes als bij de jongens weer 3 leeftijdsgroepen gevormd, waar in naast 3 persoonlijke nummers (een loop-, spring en werpnummer) ook een estafettenummer voorkomt. Voor ieder nummer worden voor de eerste zes di ploma's beschikbaar gesteld, terwijl middels een puntentelling ook punten voor de vertegenwoordigende scholen behaald kunnen worden. In totaal zul len er dus 6 scholen kampioen 1949 worden. Het bestuur van de H.A.V. verzoekt ons er bij alle deelnemende jongens cn meisjes op aan te dringen, stipt half twee op het veld aanwezig te zijn. Wanneer iemt>nd niet op tijd bij zijn nu mier aanwezig is. wordt hij of zij onherroepelijk geschrapt van de deel nemerslijst. Verder is het noodzakelijk dat de deelnemers zich zoveel mogelijk thuis verk'eden. dit in verband met de beperkte kk Iruimte. Tenslotte moe ten de toeeezoncjon startnummers dui delijk zichtbaar worden gedragen. De sclioolwedstrijden vergen steeds weer het uiterste van het organisatietalent van de H A.V Wanneer de deelnemers zich aan bovenstaande verzoekjes hou' den, zal dit veel last besparen. terse (400), M. R. van Essen (200) en H. Wiedenhoff (200); 1500 meter hard lopen: R. J. de Boer, Y Weistra en P. Groot. Jongens A: 100 meter hardlopen: L. Wiedenhoff, H. Wiedenhoff en K. Lastdrager; hoogspringen: J. Mobach, K. Lastdrager en J. de Jong. Jongens B: 80 meter hardlopen: J. van Bierum, R. vd Maas en K. Luiting; viermaal 80 meter: J. van Trierum, R. vd Maas, K. Luiting en S. Huitinga. Meisjes B: 60 meter hardlopen: J. Bakker, A. van Essen en R. Veldhoen, viermaal 60 meter hardlopen: J. Bak ker, A. van Essen, R. Veldhoen en N. Kok. Daar Alkmaar geen meisjes A ter beschikking heeft, zijn deze nummers van het programma geschrapt. De Hei derse athletiekploeg kan niet op haar sterkst uitkomen, maar toch zullen de Alkmaarders zich schrap moeten zetten! Tot besluit van deze athletiekmiddag wordt om half vier een handbalwed strijd tussen twee heren-elftallen ge speeld. Wij hopen dat gunstig weer zal bijdragen tot het welslagen van deze eerste stedenontmoeting vooral wat de openluchtsporten betreft. Eén der sterkste Heiderse schakers, de oud-voorzitter van de Morphy- Schaakmat-Combinatie, gaat Den Hel der verlaten. De heer Wijker is over geplaatst naar het Haarlemse kan toor der Rotterdamse Bank. Hij heeft Maandagavond van zijn MSC- vrienden afscheid genomen. De nieu we voorzitter, de heer A. Coppens, be dankte hem namens alle Heiderse schakers voor hetgeen hij in het be lang van het Heiderse schaakleven heeft gedaan. Niet alleen als één der sterkste spelers, maar ook als organi sator trad hij op de voorgrond. Zijn vertrek betekent in alle opzichten een verlies. Een tweetal fraaie cadeaux werd hem overhandigd, terwijl hem onder luid applaus het ere-lidmaat- schap van MSC werd overhandigd. In zijn dankwoord zeide de heer Wijker, dat ook hem het afscheid nemen zwaar viel. Vijftien jaren schaakleven gaan immers niet zomaar voorbij. De MSC zal echter altijd een plaats in zijn hart blijven innemen. Hij sprak de wens uit, dat het de vereniging on der haar nieuwe leiding steeds goed zou gaan. Met het vertrek van de heer Wijker verliest ook de stichting „Comité O. en O." een actief bestuurslid. Als se cretaris heeft ook hij een groot aandeel gehad in de voorbereidingen voor de laatste Sportweek. Kort vóór de Sport week werd zijn taak tijdelijk overge nomen door -de heer A. Heyblok, die zich weldra een waardig vervanger betoonde. In de vacature, die door het vertrek van de heer Wijker is ont staan, zal binnenkort worden voor zien. GESLAAGD. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen voor bouwkundig ingenieur onze plaatsgenoot A. Hoogerwerf; voor het prop. examen voor scheikundig in genieur G. P. A. Hendrikx. Het bestuur der zang-, reciteer- en orkestvereniging „Harmonie" deelt ons mede, geslaagd te zijn in de pogingen om een nieuwe directeur te vinden. De heer Henk J. Arisz, dirigent van Helders Mannenkoor, werd bereid ge vonden, ook de leiding van „Harmo nie" op zich te nemen. Er bestond met deze bekwame en bekende musi cus reeds een goed contact. Zo werden de zangnummers, die onlangs door „Harmonie" werden uitgevoerd op de opera-avond, onder leiding van de heer Arisz ingestudeerd. Inmiddels heeft de nieuwe directeur reeds één der weke lijkse repetities geleid. Het is ook zijn ervaring, dat de vereniging vooral en kele mannelijke krachten tekort komt. Mochten er heren zijn, die „Harmonie" door hun actieve lidmaatschap willen steunen, dan kunnen zij zich iedere Maandag tussen acht en tien uur 's avonds aanmelden in de Nutsf^bei- school aan de Narcisstraat, waar de repetities worden gehouden. Wij vestigen er de aandacht op, dat de volgende dienstregeling van de Texelse Boot geldt van 26 Juni t/m 4 September 1949: Vertrek van Den Helder: 6.30 op werkdagen; 8.25 op Zon- en feest dagen; 8.30 op werkdagen; 10.20 op werkdagen; 10.30 op Zon- en feestdagen; 12.10 op werkdagen; 13.00 op werk dagen; 13.10 op Zon- en feestdagen; 16.20 op werkdagen; 16.40 op Zon- en feestdagen; 17.30 op werkdagen; 19.00 op Zon- en feestdagen; 19.30 op werk dagen. Vertrek van Texel: 5.20 op werk dagen; 6.15 dagelijks; 7.45 op werk dagen; 9.30 op Zon- en feestdagen; 9.50 op werkdagen; 11.45 dagelijks; 14.40 op werkdagen; 15.40 op Zon- en feestdagen; 15.50 op werkdagen; 17.45 op werkdagen; 17.50 op Zon- en feest dagen. Ten overstaan van de commissaris van politie heeft de trekking plaats gehad van de verloting ten bate van het „Helder"-jubileumfonds. De prij zen zijn gevallen op de lotnummers: 3471, 4939, 1467, 185, 256, 4651, 565, 4807, 222, 4185, 3975, 157, 2858, 2449, 1843, 3236, 3296, 538,. 452, 4411. Zij kunnen op vertoon van het lot worden afge haald bij de heer Wiersma, Keizer straat 117, uiterlijk op Zaterdag 9 Juli a.s. Niet-afgehaalde prijzen ver vallen aan de vereniging. Aan het gemeentelijk lyceum zijn geslaagd voor het einddiploma HBS-A met 5-jarige' cursus: A Bakker, P M Boerdijk, C N L Graaf, G K M Poel, M J Reinderman, J Schilder, J J P Smit, E Beekhuis van Till, G Vlas, W J J M Zijp. Afgewezen geen. Er wordt wel eens gekscherend van Den Helder gezegd, dat het de domste plaats van Nederland is, omdat de „Harssens" buiten het „Hoofd" liggen. Maar heel Nederland heeft gisteravond kunnen horen, dat die „Harssens" heel - goed functionneren, al liggen ze dan een eindje naar buiten. Het was trouwens toch een avond, waarop afstanden geen betekenis meer hadden. Feestvierende menigten in Baam, Groningen, Maastricht, Middelburg en Den Helder vormden samen dank zjj radio en telefoon één grote familie. De mensen in vijf zover uitéénliggende zalen konden elkaar beluisteren en ge nieten van een „gezamenlijk" en „Nationaal" programma, dat ter ere van Prins Bernhards verjaardag werd uitgevoerd en over belde zenders in de aether werd gebracht. Zo werd eigenlijk heel Nederland één grote feestzaal en het was voor de bijna driehonderd Nieuwediepers op zichzelf reeds een attractie, dat zij een zo werkzaam aandeel In de feestviering mochten hebben. Wij zeiden het reeds, de Heiderse hersens sloegen in dit feestprogramma geen slecht figuur. Het mochten dan al geen griezelig zware vragen zijn, die Jan Boots aan de vijf deelnemende quintetten stelde, het was toch een te gemoetkoming aan ons Jutter-chauvi- nisme, dat „wij" tezamen met Middel burg (ook al een plaats waar de zee wind waait!) aan de kop gingen met 2i/j punt. Maastricht kwam met 2 pun ten uit de bus, terwijl Groningen en Baarn het niet verder brachten dan één. Tot hun troost zij gemeld, dat in het applaus dat wij in Den Helder wrochten, een ondertoon van deernis waar te nemen viel. Het genoeglijke programma (dat echt op de radio was ingesteld) bracht uit Den Helder het vlotte en vrolijke en semble van Wessel Dekker, „Vrij en Blij", met zang van Hen Dorel, en uit WAAROM stemden, ruim 1000 mensen CHRISTELIJK HISTORISCH, dus ongeveer 100% méér dan in 1948? Ongetwijfeld zijn er stemmen verkre gen van vroegere A.R.-kiezers, die de starre politiek niet langer wilden vol gen, doch zeker ook stemmen uit de P.v.d.A., omdat de „doorbraak" een theoretisch ideaal is gebleken. Om ons hierop te bezinnen en het resultaat van dit succes vast te leggen, alsmede een grotere kring te vormen welke ons een zelfstandig voortbestaan verzekert, roept het Bestuur van de Christelijk- Historische kiesvereniging afd. Den Helder alle leden en sympathieserenden op tot een vergadering op Vrijdag 1 Juli a.s., 's avonds 8 uur in Musis Sa- crum, Koningstraat. De toegang is vrij. (Ingezonden mededeling). de andere plaatsen o.m. het „Orkest zonder naam" van Ger de Roos. Het gesproken woord werd verzorgd door Berry Kievits (in Casino), Gerard Wal den en de Wama's in de andere plaat sen. Het uurtje, dat onder het motto „Nederland viert feest" in het Natio naal Programma werd uitgezonden, werd besloten door community-singing in alle zalen, met als laatste het „Wil helmus". Voor en na traden (belangeloos) de „Morali's" op, die wederom de aanwe zigen ademloos lieten toezien bij hun keurig afgewerkte acromatiek. Deze artisten presteren zeer stijlvol en cor rect een serie evenwichtsoefeningen, welke bewondering verdienen. De lof, hun in het slotwoord van de heer P. S. van der Vaart toegezwaaid, kwam hun tenvolle toe. De avond was geopend door de heer Van der Vaart, als voor zitter van de Heiderse Gemeenschap. Hij stelde het bijzonder op prijs, dat Den Helder in de gelegenheid was ge steld op deze wijze aan de viering van deze dag mee te werken. Nu werd stel lig niet in strijd gehandeld met de wens van het "Koninklijk Huis, om op de verjaardag van Prins Bernhard zoveel mogelijk soberheid te betrach ten. De radio heeft het initiatief geno men tot een gezonde uiting van eens gezindheid. Niet alle militliren, die een prijs had den gewonnen op de O. en O.-huis- vlijttentoonstelling, konden gisteravond aanwezig zijn bij de prijsuitreiking in Formosa. Het bestuur van O. en O. zat achter een tafel vol prijzen, maar onge veer het derde deel bleef daar liggen, omdat de winnaars elders in Nederland hun dienstbezigheden hadden. Zo was het een betrekkelijk kleine kring die door de heer Bouman werd toegespro ken. Zonder ophef kon hij verklaren, dat deze eerste O. en O.-huisvlijtten- toonstelling een succes is geweest. Na genoeg 2500 bezoekers heeft men geteld, en zij waren over het algemeen zeer enthousiast over hetgèen te zien was. Bijzonder dankbaar was de voorzitter jegens de jury, die een zeer moeilijke taak heeft gehad. Vrijwel alle werk stukken waren verschillend. Het was lang niet eenvoudig om met de gebrui kelijke maatstaven van originaliteit, artisticiteit, technische verzorging, to taal-indruk en dergelijke tot een juiste waardering der inzendingen te komen. Het vijftal heeft zich van deze taak op zeer objectieve wijze kunnen kwijten, want de werkstukken waren alle slechts genummerd. Iedere persoonlijke voorkeur waarvoor overigens toch niet gevreesd behoefde te worden werd hierdoor bij voorbaat uitgesloten. Zo kon het gebeuren, dat één inzender voor vijf prijzen in aanmerking kwam, waaronder de tweede hoofdprijs. De heer Willems uit de marinecantine heeft dus wel een goede beurt gemaakt! Toch wil het comité trachten, de opzet van de tentoonstelling (die beslist het volgend jaar weer wordt gehou den) enigszins te wijzigen, opdat de vergelijking tussen de kwaliteit der in zendingen wat gemakkelijker wordt. Als mogelijkheid hiertoe bracht de heer Bouman naar voren het opgeven van een verplicht werkstuk. Het comité zal zich hierover nader beraden. Aan twaalf van de 21 prijswinnaars konden de prijzen meteen worden uit gereikt. De anderen zullen worden toe gezonden. op 3, 4, 5 en 6 Juli ook Zondagmiddag a.s. Het is morgen hoog water om 10.55 en 23.45 uur en laag water om 5.00 en 17.50 uur. De temperatuur van het zeewater was 15.7 graden Celsius. Een goed begin van de nieuwe maand. Ter gelegenheid van de verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard wer den gistermiddag om twaalf uur 21 saluutschoten gelost door Hr. Ms. wachtschip „Neptunus". Het Heiderse mandoline-orkest „De Serenata's onder leiding van de heer H. C. Bohlen, is door de VARA uitge nodigd, om mede te werken aan de uitzending „Zo de ouden zongen...." op Woensdag 27 Juli a.s. Het aandeel, dat „De Serenata's in dit programma leveren, wordt reeds a.s. Maandag avond om half zeven op de gramo- foonplaat vastgelegd. Dat gebeurt in de bovenzaal van Casino aan de Mo lengracht. „C. A. BANCK" NADERT ZIJN ELEMENT. De werkzaamheden om de „C. A. Banck", die al sinds enige maanden de atractie van het Bloemendaalse strand is, weer in zijn element te krij gen, vorderen langzaam maar gestadig. De laatste dagen is het schip weer bij na zes meter dichter naar zee gesleept. De boot is nu met de voorsteven meer naar het water gedraaid, zodat de te genslag, die onlangs werd ondervonden toen een kabel het begaf, nagenoeg on gedaan is gemaakt. Op de valreep van de Texelse boot ontmoetten wij gistermid dag de heer Chandu, de Indone sische telepaath, die volgende week in Den Helder komt optre den. Wij voerden met hem een interessant gesprek over 't zeld zame „beroep" (als we het zo eens mogen noemen) dat hij uit oefent. Hi) is „Mentalist", wat zoiets wil zeggen als „geheugen kunstenaar". Wat Pascal presteert op rekenkundig gebied, speelt Chandu klaar met woorden. Hij demonstreerde ons even een paar fantastische staaltjes, door een lange reeks niet-alledaagse woor den „op te spuiten" als waren het de cijfers van 1 'tot 10. Wij over wogen de heer Chandu een be trekking aan te bieden als ver slaggever„Neen, dat moes ten we niet doen", zo antwoordde de kleine sympathieke jongeman nog voor we hem iets gevraagd hadden, „bij de krant moet je niet alleen onthouden, maar ook schrij ven, en daar heb ik geen zin in De Witte Bioscoop was gistermiddag grotendeels gevuld met Heiderse jon gens en meisjes, alsmede een aantal uit omliggende gemeenten, die met goed gevolg hun verkeersexamen had den afgelegd, en nu hun diploma in ontvangst kwamen nemen. Zoals ge bruikelijk gebeurde dat met een om lijsting, die aan het geheel een feeste lijk karakter gaf. Namens de Vereniging voor Veilig Verkeer sprak de heer H. Maarse een kort openingswoord. Hij drukte de kinderen nog eens op het hart, dat het verkeersdiploma maar een waar deloos papiertje is, wanneer de lessen niet in practijk worden gebracht. „Jullie moeten je nu goed nouden aan de verkeersregeis. Elk jaar gebeuren er in Nederland drieduizend verkeers ongelukken, waabij kinderen zijn be trokken. Die zwarte vlek moet weg, en daarbij kunnen jullie helpen. Weest voorzichtig op straat, dat is in het be lang van jezelf, van anderen, van ons allemaal Wethouder L. F. van Loo, die In de loop van de middag de diploma's uit reikte, herhaalde deze gedachte in een andere vorm. Ook hij wees zijn jeugdige toehoorders op de grote be tekenis van een goed gedrag als weg gebruiker. Hij feliciteerde de kinderen met het behaalde diploma. Het moest hun een eer zijn, op straat te kunnen tonen dat zij het ook werkelijk ver diend hebben. De middag werd verder allergezel ligst doorgebracht met Prof. Samir, die nu eens geen banket bakte, maar de jeugd op charmante en altijd weer verrassende manier „knollen voor ci troenen" verkocht. Hij goochelde dat het een aard had, en deed zelfs de volwassenen meerdere malen versteld staan. Ter afwisseling werd een zeer geestig en parodistisch tekenfilmpje gedraaid over een felle strijd tussen twee mierenvolken („Ga tot de mie ren, gij luiaard, en word wijs....), en daarna een kort komisch speelfilmpje. Wanneer we nu ook nog vertellen, dat de kinderen allemaal een ijsje kregen (de papiertjes zullen door de bioscoop-directie wel als zaalhuur zijn beschouwddan zal het zonder meer duidelijk zijn, dat het voor de jeugdige gediplomeerden een fijne middag was. Heiderse postduiven zijn nu naar Sint Denis en Chateauroux geweest. De duiven van „Nieuwediep" werden in Sint Denis gelost. De eerst thuis komende vogels waren van de heren De Ruiter en Geervliet. De jonge dui ven van deze vereniging werden te Amsterdam gelost. Van deze vlucht waren de eerste prijswinnaars de he ren Klaassen en Bakker. De kam pioenen middenfond waren: 1 J Kater 274 p., 2 J Leen 228, 3 Geervliet 219. Vrijdag wordt ingemand voor Dord recht. Tevens klokken stellen. De duiven van „Victoria" werden te Cchateauroux gelost. Eerstaankomend waren vogels van de heren Ramler en vd Haag. Vanavond van half zeven tot half acht wordt ingekorfd voor Cor- beil. Klokken stellen Zaterdag van zes tot zeven uur. Ook de duiven van V.O.P. hebben de 720 kilometer vanaf Chateauroux gevlogen. Zij werden gelost om 6 uur, de eerste vogel werd geklokt om 19 uur. Prijswinnaars waren hier de he ren Bruin en vd Giezen. „Altijd Verder" hield een wedvlucht vanaf Chateauroux (afstand 720 km). Van de duiven die om 6 uur in vrij heid werden gesteld, kwam de eerste om 19 uur 24 aan. Prijzen en punten werden behaald door: At Liefhebber 1, 2, 3 met 428 punten; Gebr. Janssen 4 met 174 pun ten; W. Blaauboer 5, 8, 9 met 268 pun ten ;S. Brommer 6 met 142 punten; H. van Dalen 7 met 126 punten. HENGELEN. Zaterdag en Zondag werd in de Zandvaaft door de hengelsportvereni ging HSV een wedstrijd gehouden voor adspirantleden. De 42 deelnemers ver schalkten 90 visjes. De uitslag was: le prijs H. Oosterbeek, 2e prijs van Zolingen, 3e prijs B. Looy, 4e prijs Deijman, 5de prijs G. Bossen, 6e prijs J. Plas, 7de prijs Baljon, 8ste prijs A S. van Dijk. 'n Trieste gebeurtenis voltrok zich te Alkmaar: op de Mient is een tijdeiyh alleenstaande vrouw met haar beid* kinderen van drie en één jaar op straat gezet. De Alkmaarse gymnast Klaag Boot maakt deel uit van, de KNGV- ploeg van vier turner^ die op 9 en 10 Juli deelneemt aan het in Luxemburg te houden zeslandentournooi. Da raad van Koedijk heeft met 43 stem men van de hand gewezen een verzoek cm subsidie van de Bond tegen he| schenden door het vloeken van God» Heilige Naam. Met 87 stemmen heeft de ge meenteraad van Enkhuizen, nadat in de vorige zitting de stemmen hadden gestaakt, besloten met 1000 deel ta nemen in het garantiefonds voor da Zuiderzeemuseum-tentoonstelling, on der voorwaarde, dat de expositie ook des Zondags geopend zal zijn. De heer J. Th. Mervis werd in dezelfd* vergadering benoemd tot tijdelijk wet houder. De Enkhuizer zaadhande laar Jac. J. S., die in verzet was ge komen tegen een vonnis van het Tri- bunaal, zag zich veroordeeld tot een boete van 5000, De heer J. D. Groet, directeur van de Hoornse Ambachtsschool, is op 1 Juli 35 jaar aan die onderwijsinrich ting verbonden. Een uit Wijdenes af komstige inbreker, die West-Friesland maandenlang onveilig had gemaakt, hoorde twee jaar gevangenisstraf met aftrek tegen zich eisen. De Hoornse Wandelsportvereniging „Udl—SOS" or ganiseert. Zaterdag 9 en Zondag 10 Juli wandeltochten over 15, 30, 40 en 50 km. Een uit Deventer afkomstige arbei der van de Linoleumfabriek, die te Krommenie geen woning kon vinden, heeft thans met vrouw en kind zijn in trek genomen in het politiebureau al daar. Te Purmerend heeft een klein kind een geopende veiligheidsspeld in geslikt. Operatief ingrijpen was echter niet nodig daar het gevaarlijke voor werp wonde boven wonder 't lichaam langs normale weg verliet. De be grafenis van de twee Zaanse slachtof fers van de vliegramp van de „Roer mond", de heer en mevr. Van 't Hof, zal Zaterdag a.s. om 11.30 uur te Zaandam plaats hebben. In drukke rij Haverslag te Zaandam heeft brand gewoed. Zaterdag a.s. wordt op de Stationsstraat te Zaandam een muzi kale marswedstrijd gehouden, waarbij het publiek als jury optreedt. In een bloembollenschuur te Bever wijk ontstond een begin van brand, doordat bij het afbranden van verf van de dakgoot, de zich onder de pan nen bevindende vogelnestjes vlam had den gevat. De aanvoer van Dinsdag was 60 kis ten schol, 15 bot, 3 tong, 3 poon en 20 schar. Prijzen per kg: tong II 10.70; prijzen per 50 kg: tong III 19; gr. schol 55; schar 17.5012.50; poon 3.10; bot 29—27; mid. schol 39.5036; kl. schol 29—19.50. Besommingen: UK 18 f 175; 90 f 238; 60 f 364; HD 220 f 218; 25 f 627; 26 f 113; IJm. 207 f 146; 211 f 25. Bij Koninklijk Besluit van 23 Juni 1949 is mr. J. R. van Eerde benoemd tot directeur van het Staatsvissershaven- bedrijf te IJmuiden. Deze benoeming gaat in op 1 Juli 1949. De heer Van Eerde was tot dusverre onderdirecteur van bovengenoemd bedrijf. PURMEREND, 28 Juni. Het aan-l bod van runderen viel gisteren niet tegen; het weer is de laatste dagen beter voor de hooibouw dan voor d»i grasgroel en bovendien wordt er d* volgende week twee cent per kg. van. de prijs van de vette koeien afgetrok ken. De handel in verse melkkoeien was heel stug. De verkoop van de gel-i dekoeien was iets beter. Voor het jon-i 6e vee was de belangstelling al heelj gering. Als het weer meewerkt i« het! wel mogelijk dat de stille weken spoe* dig voorbij zijn. Ook voor de fokkal- veren was de vraag niet bijzonder groot; de Zeelanders deden het kalm. Een goed 'bruikbaar stiertje was nog wel te plaatsen. Op de wolveemarkt was het ook stil daar er voor export weinig werd ge daan. Texel was goed met lammetje* vertegenwoordigd, doch de handel er mee was stug, al hadden de ooien nog wel voorkeur. Het kleine aanbod bok ken en geiten kon geen verbetering i® de handel brengen. Op de biggenmarkt was de handel eerst vrij goed, doch: door het grote aanbod ging het ook daar vrij stroef, evenals met de fokj zeugen. De paarden en veulens konH den evenmin veel belangstelling verH wekken. De pluimveemarkt was aar-' dig bezet en de handel was er beter1 met vastere prijzen. PURMEREND, 28 Juni 1949. Aimg«ro«id 452 runderen, waaronder 133 vette koeien e° 10 stieren, 333 nuchtere kalveren, 25 scha- pen en 26 vette varkens voor de levering. 109 melk- en kalfkoeien f 525-f 750, han del stug; 171 gelde koeien f 350-f 575, han del stil; 12 pinken f 250-f 340, handel stug! 25 nuchtere kalveren (fokkers) f 80—f 6"' handel stug; 15 stieren f 400-f 650, handel matig; 240 schapen f 52—f 72, handel sHl: «560 lammeren f 26—f 44, handel stug; bokken en geiten f 10—f 60, handel stug» 75 biggen f 40-f 67.50, handel stug; 7 zeugen f 3ÖO-f 400, handel kalm; 68 Pflard®5 t 380—f 750, veulens f 110—f 140, handel stug 500 oude kippen en hanen, »'oda witte f 1.70—f 2 per kg; 750 oude kippen e« hanen, blauwe f 2.10—f 2.30 per kg; 14900 jonge hanen, rode en witte f 1.50—f 1*79 kg; 2900 jonge hanen, blauwe f 2.10—f 2. pei kg; 350 jonge kennen f 4-f 6 per stukl 250 eenden f 1.50—f 2 per stuk; 300 konij nen f 0.50—f fl per shik; 4000 kipejeren i 0.13—f 0.131/, per stuk; 2500 ecndelereo I 0.11 per stuk.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2