Geslaagd f ARBOR „Pasiran", ontspanningsoord te Surabaja Stad m Omgeving. Zonnige inzet van de feestweek J. F. Beemsterboer, Een kijkje hier, en een greep daar Vrouwenbond NVV een dagje erop uit Tussen Haaks en Kuitje Burgerlijke Stand PRIJS: f 62.50 Sleepbootje gestrand JmiMa Om de damtitel IN HET KORT Hef lag voor hef grijpen Anna Paulowna D.V.S. ving 32 baarzen Eert complex, enig in de Oost Burgerlijke Stand Loop der bevolking Callantsoog Raadsvergadering VAN MARSDIEP TOT/j Wieringen Aanbesteding riolering Den Oever Burgerlijke stand Breezand Bloembollenbedrijf ondc de hamer Het heeft er alle schijn van. dat het zomerzonnetje gewacht heeft op de Helderse feestweek. Nauwelijks waren de eerste kermis-exploitanten begonnen met de opbouw van hun établissementen, of de hemel werd blauwer en het zonlicht meer intens. En gisteren, toen de feestweek een aanvang nam, was het volop zomer. Voor de eigenaren der vermakelijkheden, van een aangekleed aapje tot een wonderrund, en van schiettent tot rupsbaan, was het niet onaardig dat zjj in letterlijke zin het zonnetje in Den Helder brachten. Onwillekeurig zou do dankbaarheid der Nieuwedieper aan hun recettes te merken zijn. Men had do eerste avond in ieder geval niet over vertier te klagen. Het was flink druk in do stad, en onder de duizenden kijkers was een flink percentage, dat de dukaten rollen liet. Het begin van de feestweek was niet slecht. Nog vóór de eigenlijke kermis begon nen was, had Casino het feestprogram ma reeds geopend met de eerste „Chan- du"-avond. Chandu staat bekend als het „yogi-wonder", die een meester is in de „mnemotechniek", die „psycho- Jdopie" en het „paroptisch zich". Dat zijn allemaal woorden die betrekking hebben op z.g. „para-normale" begaafd heden. Bij ieder mens zijn deze be gaafdheden in aanleg aanwezig, maar bij Chandu zijn zij in zeldzame mate ontwikkeld. Het prettige bij deze be scheiden en beschaafde jongeman is, dat hij zijn „nummer" niet „brengt" op de veel-misbruikte sensationele manier, die zozeer in strijd is met de waardig heid van de menselijke geest. Zijn werk heeft een betrouwbaar en over tuigend karakter, en getuigt van grote beheersing, intelligentie en concentra tie. De bijzondere capaciteiten van zijn geheugen demonstreerde hij aan het begin van zijn optreden, waarna hij ge leidelijk overging tot geestelijke arbeid van meer boven-natuurlijke, althans boven-normale, aard. In zijn tweede optreden bewees hij onder meer, een meester te zijn in de kunst van het blindlezen. Het was alles bijzonder in teressant, en het veel te kleine publiek stak zijn bewondering niet on der stoelen of banken. Het was niet de hele avond „Chan du". Een gezellig en vlot. afwisselend programma ging er vóór en na de pau ze aan vooraf. De conférence van Wim van Herk, het geestige optreden van Willy Rex en Nol van Dijk, de beide vermakelijke schetsjes en de keurig- verzorgde illusionistische show van de Kabé's, brachten de bezoekers in een feestelijke stemming, die wel geschikt was om een bezoek aan het kennis centrum te brengen. De Model-echtgenoot. Anderen vonden het beter om te starten bij „De Model-echtgenoot", in Tivoli, waar Johan Kaart de zaak in handen had. Hoeveel keer zouden zijn „Komedianten" die stuk al over het v oetlicht hebben gebracht? Het is ver wonderlijk, dat zij het nog altijd leven dig en vol kleur weten te houden. Het was ook in Tivoli niet vol, maar de mensen die er waren, hebben bijzonder genoten. De talloze dolle situaties, waarbij men z'n critisch inzicht maar even het zwijgen moest opleggen, ont ketenden telkens stormen van gelach. Johan Kaart was de goedige, droge Billy, die altijd even gelijkgestemd was, en nooit uit de band zou springen, maar op een gegeven moment zichzelf cn de mensen om zich heen verstormd deed staan over zijn durf. Het jonge vrouwtje Blanny (door Ingeborg Wink- ler uitstekend getypeerd) hielp hem bij het organiseren van een Baccha naal. waarvan ze geen van beiden ooit hadden gedroomd. Op een fantastische manier weten ze leven in de brouwerij te brengen, niet alleen op de planken, naar ook in de zaal. En daarom is het r,u eenmaal de- kermisbezoeker be gonnen. Theater Mullens. Op het eigenlijke kermisterrein staat óók een theater Het werd in twee da gen tijd opgebouwd, en draagt de def tige naam van „Theater Pittoresque Mé ehaniqu", onder directie van Jos. Mul lens. Artisten met exotische namen verken mede aan het programma, dat met buitengewoon enthousiasame door ce directeur wordt aangekondigd. Gis teravond om zeven uur stond het al stampvol voor de brede facade. De dia- ioog tussen de heer Mullens en zijn beide clowns was daaraan niet vreemd. "Wat binnen geboden werd. in dit éne ouderwetse en toch moderne theatertje dat op de Helderse kermis te vinden is, kon de toets der critiek doorstaan. In de intiem ingerichte tent zou men spoedig kunnen vergeten, in een ker- mistheater te zijn. Met adembenemen de stunts op de fiets werd het pro gramma door de gezusters Mullens ge opend. De „Boelans" kwamen met een zeer muzikaal en aantrekkelijk, num mer, waarin zij een soort vibrafoon en klokkenspel bespeelden. Tosca Flora bleek een veelzijdige artiste te zijn. Accordeoniste, tap-danseres en.... summum van lenigheid. De .Johnnes- ko's" jongleerden op een verbluffende manier met borden, kogels, ladders en cylinders, waarna tot besluit de „Twee Veronica's" een nummertje trapeze- werk weggaven, zoals men dat in de beste circussen ziet. Het „Theater Pit toresque Méchanique" staat op het ker misterrein wat achteraf, maar wat er geboden wordt hoort er wel degelijk bij. Keuring. En dan kom je weer buiten, waar onmiddellijk de cacophonie van ker- misklanken je oor bestormt. Het was misschien goed, dat de orgels en cym- balen, accordeons en gitaren, gister morgen voor het politiebureau waren gekeurd. Een flinke schare publiek was aanwezig bij deze altijd pakkende ceremonie. Breedgeschouderde agen ten staan met gespitste oren te luiste- ïen, klaar om in te grijpen bij de eerste de beste scheve scheut uit de orgelkast. Ach, we geloven, dat onze keurmeesters het ..Handboek voor de Stemming van Muziekinstrumenten" maar in de kast hebben gelaten. Ge lukkig maar, want drie draaiorgels en vier geluidsversterkers binnen een straal van honderd meter kun je nu eenmaal niet vergelijken met het Concertgebouworkest In de Koning straat was gistermorgen al vrij vroeg een miniatuur-pierementje in de weer, dat de joligste feestliederen op zo'n zeldzaam melancholieke manier door de zonnige straat liet parelen dat ens hart week werd. Het scheen, of de orgeldraaier zijn instrumentje flui tend begeleidde, maar bij nader on derzoek bleken deze menselijke klan ken ook al uit het kastje te komen. Toen om vier de vermakelijkheden door de jeugd werden bestormd ('s morgens van acht tot negen uur hadden de kinders, o heerlijkheid, gratis mogen draaien en zwieren) was er voor dergelijke ingetogen orgelge luidjes geen plaats meer. Schetteren de fanfares uit reusachtige luidspre kers wedijverden met de rhythmische klanken uit verscheidene pierementen en kan kwam uit de verte nog het ge luid van diverse straat-bandjes. En in de Spoorstraat zagen wij een heel klein, schichtig kijkend aapje, dat ge kleed was in een deftig gebloemd pakje en schrijlings gezeten was op de rug van een gemoedelijke blaffer. Het aapje salueerde, rookte een pijpje en verrichtte andere bezigheden, ten einde geld te toveren in het centen bakje van zijn baas. Zo was er op het kermisterrein van alles en nog wat te zien, te horen en.... te ruiken. Natuurlijk hebben wij ons geluk even beproefd in de schiettent. Wij veroverden een pakje Trinket" en betreurden het in dit verband, dat de sigaretten juist van ue bon waren. Misschien was het door deze overweging, dat wij bijna ver gaten de juffrouw de haar toekomen de penningen aan te reiken.... We zetten onze rondgang voort, maar zullen voor vandaag het verhaal besluiten. Morgen is het nog kermis en morgen komt er weer een krant! De afdeling Den Helder van het NVV trok er vorige week een dagje tussen uit en maakte een geslaagde rit door half Nederland, 's Morgens vroeg vertrokken de dames al om met een kleine onderbreking voor een kop koffie zo vlug mogelijk door te rijden naar Vierhouten in de NW-hoek van de Veluwe. Daar werd om twaalf uur een landelijke bijeenkomst van de vrouwenbonden geopend, waar het openluchttheater van de Arbeiders Jeugdcentrale optrad en de pas geko zen voorzitster aan de tweeduizend aanwezige dames werd voorgesteld. Laat in de middag werd de terugtocht aanvaard, langs een andere route arri veerde men weer in Amsterdam, waar een diner klaarstond en een rondvaart werd gemaakt door de Amsterdamse grachten. Tegen elf uur waren de da mes weer terug van een werkelijk fijne tocht, onderweg was de stem ming natuurlijk prima, want altijd zijn er wel optimisten, die met een grap en een snap het hele gezelschap ver maken. ,Het is morgen hoog water om 3.40 en 15.55 uur en laag water om 9.35 en 2220 uur. De temperatuur van het zeewater was 17.5 graden Celsius. Een snelle en veelbelovende vooruitgang! Bevallen: H M A Pasman-Pe ters, z. J H de Leeuw-Oosterhuis, d. T G Groot-Krul, d. C Spel-Vogelpoel, d. E J Swaager-Graham, z. K Veen- stra-Hoornsman, z. J G Slot-vd Ree, z. C Slikker-Swart, z. A A Heijblok- Baanders, d. H Blokdijk-de Boer, z. D A Smith-Geertsema, d. E vd Vlies- Rondhout, z. Ondertrouwd: D W Tuijten en N Sjoerdsma. A Reinderman en T Wijngaard. K Kleijn en C J Ekkerman. C de Boer en D Klein. J de Beurs en J M Groen. J A Kolster en M J Raad- gers. Gehuwd: R Holtrop en A C Smit. A Pepers en J E vd Sluis. K Winter en J Zasburg. F A 1'Istelle en V Hoomsman. J H Karstanje en J A Lampe. A F Tollenaar en G T vd Veer. Overleden: M Vlaming-Druif, v. 55 jaar. J Ran, m. 71 jaar. J de Boer, m. 46 jaar. G A A Rudolph, m. 34 jaar. Geef hem een dan heeft hij iets goeds voor z'n leven en 't blijft een mooie herinnering. 17 steens anker, water en stofdicht, anti-magne tisch, schokvrij, roestvrije stalen kast met radium en centrale secondenwijzer. Firma Keizerstraat 1517 DEN HELDER Gistermiddag om ongeveer drie uur. is de „Rijn", een motorsleepboot die iedere dag de dekschuiten met stenen langs de dijk sleept voor het herstel van de pieren, dwars voor Falga op het uiteinde van een pier vastgelopen. Ten aanschouwe van vele badgasten trachtte men op de sleper door volle kracht achteruit te slaan, log te komen. Dit gelukte niet daar de eb reeds be gon te lopen. Bij hoog water zou men trachten op eigen kracht vlot te komen. Donderdag de vijfde ronde De uitslagen van de derde en vierde ronde om het damkampioenschap van Den Helder waren: Zijderveld—Van den Berg 1—1; WierenJosé 02; Mo- lema—Verheul 0—2; Leibbrand—van Veen 20; JoséVerheul 20; Van Ooyen—Wieren 2—0; Leibbrand—van den Berg 2—0; de partij Van Veen- Kwast werd niet gespeeld, terwijl de partijen Van OoyenKwast en Zijder veld—Molema de uitslagen nog niet bekend zijn. In de derde ronde waren vooral Wie ren en Verkerk goed op dreef. Door een blunder in het eindspel ontging Wieren een verdiende remise. Leib brand behaalde een goedkope overwin ning, want zijn tegenstander was niet opgekomen. In de vierde ronde vond José een hardnekkige tegenstander in Verkerk. Het duurde bijna vier uur, alvorens José de overwinning veilig stelde, en daarmede voorlopig de eerste plaats. Wieren was in deze ronde niet in vorm. Heel kort na de opening liep hij in een beslissende damzet. Leibbrand heeft in deze ronde een fraaie over winning behaald op Van den Berg, de Sneker Kampioen. Op kundige wijze wist hij het tempovoordeel uit te bui ten. De vijfde ronde wordt a.s. Donder dagavond gespeeld in het HDC-club- gebouw aan de Hoogstraat. Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aan gevoerd: 687 kg. bot, 4897 kg. garnalen, 459 kg. kaan, 116 kg. kabeljauw, 40 kg. horsmakreel, 291 kg. muiets, 1926 kg. schar, 7131 kg. schol, 11 kg. pieterman, 236 kg. poon, 579 kg. tarbot, 3363 kg. tong, 1589 kg. wijting. Voor het eerste deel van nota riaatsexamen slaagde te Den Haag on ze stadgenoot, de heer J. J. de Jong. De duiven van „Het Noorden" werden Zondagmorgen om zes uur ge lost te Corbeil. De afstand bedroeg 510 km. en de wind was Noordoost. De eerste duif werd geklokt om 15.0.40 uur. Prijswinnaars: G. J. Wittenberg 1, 4, 5; gebr. Buis 2; J. Manshanden 3; W. Manshanden 6, 7. In de Weststraat te Oosterend kwamen een motorrijder, de heer Ren tenaar, en een wielrijdster, mej. Jannie Schaap, met elkaar in botsing. Laatst genoemde bekwam schaafwonden en een lichte hersenschudding. De klassen 1 en 2 van de lagere school te Oosterend hebben Vrijdag een schoolreisje gemaak, waarop zij het ge hele eiland Texel eens hebben verkend. Gevonden: autoped; armbandje (rood); zilveren armbandje met steen tjes; zilveren broche (Zeeuwse knop jes); broekje en jasje; ceintuur (licht grijs); id. blauw; stropdas met speld; shawl (wol); droogrekje; dames-arm bandhorloge; handdoek en zwembroek; handdoek en zwembroek (rood-blauw); dameshandschoen; herdershondjes; re genjas (wit plastic); wit kraagje; laars (rechter); portemonnaie inh. f 0.60; poppenwagen (riet) met inhoud; riem; damesrijwiel; 1 paar bruine sandalen; bruin kinderschoentje; flesje serum voor vee; ring met 7 sleutels; ring met 6 sleutels; ring met 2 sleutels; enige sleu tels; paar kinderschoentjes; textiel kaart; kindervestje; blauw vest; zilver- hon f 1. Verloren: Gouden broche met camé; bril; damesbadpak (geel); col lier (doublé) met hanger en witte steen; collier (zilver) met groen steen tje; nikkel horloge met leren bandje; dames handtas (bruin plastic); herders hond; dames polshorloge met rood bandje; paar gehaakte dameshandschoe nen (wit); kinderbijslaglijst; port. inh. f 2,10; pakje inh. K meter terracotta stof; port. inh. f 4; paar kindersan dalen; ring met 2 sleutels; ring met 3 autosleutels; tas van bont, inh. o.a. poirt.. t 7; 3 tassen, waaronder 2 zij tassen en 1 rugzak met zwemkleding enz.; blauw kindervest; vulpen (Os- mia); windjack. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. De hengelsportvereniging „DVS" heeft haar eerste onderlinge wedstrijd in het Noordhollands Kanaal gehou den. De deelname was, al was het 's morgens reeds om 4.30 uur aantre den, zeer bevredigend. Het doel van deze wedstrijd was het vangen van baars en hoewel menigmaal een pa linkje „happiger" bleek dan de baars, werden er toch 32 van de laatste soort gevangen, waarvan 26 bovenmaats. De eerste prijs werd gewonnen door C. Zandvliet, die 10 stuks ving en ook de grootste (24 cm); 2e prijs J. Prin- senberg(6 stuks); 3e prijs P. Nieuwen- huis (4 stuks); 4e prijs A. de Boer (4 stuks); 5e prijs C. Rozenbroek (2 st.). In totaal waren 14 prijzen beschikbaar die in het clublokaal bij de heer Mere- boer werden uitgereikt. TEN ZUIDEN VAN HET MARINE-ETABLISSEMENT, de grote reparatie inrichting van de Koninklijke Marine te Surabaja, ligt het sportveldencom plex Pasiran. Het bestond reeds vóór de oorlog, maar werd in 1945 in een erbarmelijke staat teruggevonden. Maar zoals overal in Surabaja onmiddellijk de hand aan de ploeg werd geslagen, geschiedde dit ook op Pasiran, al werd daarbij dan ook de ploeg vervangen door een bulldozer. Zoals de situatie thans is, ligt daar in de allereerste plaats een groot voetbal veld, waarachter men een hockeyveld aantreft. Deze beide terreinen, die be dekt zijn met een prachtig vlak gras tapijt, lopen in elkaar over. Men is nu van plan om één doel van het voetbal veld wegneembaar te maken, waardoor één groot veld wordt verkregen, dat geschikt zal zijn voor cricket. Vlak hiernaast is ook nog een korfbalterrein. Om dit gehele complex ligt een gras- baan voor hardloop-wedstrijden van 400 meter lengte, terwijl tevens spring bakken aanwezig zijn, waardoor prac- tisch alle moderne athletiek nummers kunnen worden beoefend. Moderne Sportschool. Vlak hiernaast is de sportschool ge legen, waar tevens alle sportartikelen, zoals speren, discus, kogels, voetbal schoenen enz zijn opgeslagen In de sportschool kan onder leiding van be kwame instructeurs de gymnastiek be oefend worden. Daarvan wordt door ploegen van schepen en inrichtingen een druk gebruik gemaakt. Bovendien kunnen scherm enthousiasten elkaar daar met sabels en floretten te lijf. om na afloop in het zwembad te duiken, dat vlakbij de sportschool gelegen is. Dit zwembad heeft heel wat zorgen gebaard. Het bassin was lek en het is niet prettig om van 3 meter hoogte in een leeg bad te duiken. Doch dit is nu ook allemaal voor elkaar. Het bad ziet er keurig uit en is gereed om de ma trozen 3e klasse, die bevorderd willen worden, te ontvangen. Bedrevenheid in het zwemmen is namelijk sinds kort een eis voor de bevordering tot matroos 2e klasse. Aan de andere kant van het grote veld staat de Marine-cantine, met een flinke zaal, waar danslustigen hun hart kunnen ophalen; regelmatig wordt er ook een filmvoorstelling gegeven. Naast de cantine vindt men het restaurant, waar een overheerlijke hap te verorbe ren valt. terwijl men aan gezellige lees tafels allerlei tijdschriften kan ver- iden. Tussen deze gebouwen is de kegel baan gelegen. Hier wordt onder het ge not van een heerlijk koud glas bier sedert onheuglijke tijden getracht „alle negen" te gooien. En als dit dan einde lijk is gelukt, kan men overgaan tot het eten van een ijsje. In de hoek staat namelijk een machtige ijsmachine, die het tevens mogelijk maakt in de pauze van een filmvoorstelling de bezoekers inwendig af te koelen. Nog meer sportvelden! Dit is voorlopig welletjes, zult U zeggen, maar we zijn er nog niet. Ach ter de cantine lag namelijk nog een groot hobbelig terrein, eenzaam en verlaten, dat sedert lang snakte naar bulldozers. En die bulldozers kwamen er, dank zij de Amphibisch Technische Dienst in het Oosten. Zij schoven alles weg wat zij tegen kwamen en nu is daar een prachtige vlakte geschapen, waarvan nijvere handen de laatste steentjes verwijderden. Thans is het wachten op het gras, dat hier In de Oost gelukkig nogal snel groeit en dan is er weer een 2e voetbalveld, terwijl er eveneens twee terreinen ingericht worden voor het beoefenen van bad minton en volleybal. Als dit alles gereed is, heeft men een complex, welhaast enig in de Oost. Daar kunnen de mannen van de sche pen na een inspannende patrouille of een tijdvak van druk oefenen en mij nenvegen, uitrusten en weer krachten opdoen voor de volgende rit. Mede dank zij het enthousiasme van de Dienst van O. S. en O. en de volle dige medewerking van de autoriteiten, is dit alles mogelijk geworden. Nie mand heeft meer te peinzen: „Wat zal ik vanmiddag of vanavond gaan doen?" Het antwoord is eenvoudig: „Op naar Pasiran, het sport-dorado van de archipel"? U vindt er alles, wat uw hartje begeert! A. VAN NOORTWIJK. Marine correspondent. tharina J. M„ d.v. G. J- van Nujan* A A Broers; Dieuwertje M„ d. v. &- A' Oosthof en M. A. Hazelhof; Egbert J.', z. v. J. M. Tielens en G. van t Veen; Margaretha C. M-, d. v. H. van 't Hoff en M. C. Ootema; Lein J„ z.v. C. Leijnse en P. Visser; Gerardus C. Th., z. v. H. L. Looijsteijn en M. van Diepen; Annie, d. v. Jac Hoog- schagen en A. Bas; Gerardus J„ z. v- S P. van Nuland en Joh. M. Luuter, Sophia M„ d. v. V. J. Smiers en I. W. M. Braam; Andries, z. v. S. de Wit en A. de Vries: Wiebe J. z. v. G. de Jong en G A. E. Pennekamp; Jan L„ z. v. L. Wijbenga en M. Voorthuijsen: W'I- lem z v. W. P. de Smit en A. Hooge- steger; Maria W. C„ d. v. H. M. van de Giesen en E. W. Balvers. Ondertrouwd: Joh. Staring en C. A. van Oeveren. Getrouwd: F. Vlaming en H. den Engelsen; G. Roerdomp en R. van der Woude. Overleden: Geen. Ingekomen personen: mej. A, M. van den Berg van Amsterdam; L. van Dam en echtg. van 's-Gravenhage; mej. M. S. G. de Vries van 's-Gravenhage; F. van Loon van Woensdrecht; A. J. Kra mer en echtg. van Ouder Amstel; Joh. Mulder en gezin van Amsterdam; mej. M. F. Duijnhoven van Den Helder; Joh. L. Buren van Oude Niedorp— Zijdewind; J. Rosmalen en gezin van Amsterdam; Vlaming—den Engelsen v i Den Helder; P. Waiboer en gezin van Zijpe; J. C. Wilms van Wieringen; S. Th. Smit van Nibbixwoud.^ Vertrokken personen: mej. J. P Boerman naar Wieringermeer (Mid- de.imeer; P. C. Biersteker en echtg. naar Den Helder; Jac. Alberda en echtg naar Den Helder; Joh. C. Kaandorp naar Medemblik; C. de Wit naar Zijpe (Oudesluis); C. C. Harmsen naar Cana- di; H. J. van de Berg en gezin naar Texel; E. Pool naar Norg; P. van der Kuijl naar Den Helder; A. Compagne naar Den Helder; A. D. Kaan en gezin naar Amsterdam; mej. H. M. Ufkes naar 's-Gravenhage; W. C. Preijde naar Haarlem; C. de Boer naar Zijpe. GESLAAGD EN BEVORDERD De heer M. Stolp, commies ter ge meente-secretari-, slaagde voor liet diploma Gemeente—financiën; de heer D. J. Post, adjunct-commies, behaalde het diploma Gemeente-administratie I en is bij besluit van B. en W. bevor derd tot commies. De heer C. Engeltjes is eveneens van adj.-commies bevor derd tot commies. BENOEMING HOOFDINGELANDEN. Bij enkele candidaatstelling is in de vacature D. Rezelman tot hoofdinge land benoefnd de heer J. C. Rezelman en zijn de periodiek aftredende hoofd ingelanden J. P. de Goede en J. S. Spigt herbenoemd. Woensdag 6 Juli, 's avonds half acht, komt de raad van Callantsoog ter open bare vergadering bijeen. Naast de in gekomen stukken en mededelingen zijn aan de orde een"'voorstel tot wijziging van de gemeenterekening over 1946; voorstel tot tijdelijke bijslag en tijde lijke kinderbijslag aan het gemeente- personeel; voorstel tot aankoop van grond van de heer C. Kater Gz.; coor- stel tot het uitgeven in erfpacht van aan de Zeeweg gelegen percelen ge meentegrond en en voorstel tot het vaststellen van een nieuwe verordening op de straatbelasting. AANBESTEDING Er vond een aanbesteding plaats voor het bouwen van een woonhuis voor rekening van de heer D. Kuiper, al hier. Er waren 8 inschrijvingsbiljetten ontvangen. Hoogste inschrijver was de heer D. Eriks te Burgerbrug voor 19.300. Laagste inschrijver de heer D. Boekei te Schagen voor 17.764.De gunning is aangehouden. VERGADERING VOETBALVERENIGING De voet- en handbalvereniging Cal lantsoog hield haar jaarvergadering ii. cafe Van Scheijen te Grote Keeten. De opkomst van de leden was gering. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende leden M. J. Schmidt, secr. en K, Baken penningm. by acclamatie herko zen. In de plaats van K. Borts. die de vereniging heeft verlaten, werd geko zen de heer A. Baken Johz. Als com missaris voor het materiaal werd d( heer Jb. Bakker aangewezen. De elf talcommissie zal bestaan uit de heren J. Hoek, J. Beun en J. Weij Szn. De bouw van de kleedkamer, welke met eigen krachten zou geschieden, vordert zeer langzaam, in verband waarmede de voorzitter zyn misnoe gen uitsprak over de houding van di meeste leden. Nu is er echter mate riaalgebrek, zodat het even is gestag neerd, doch dit had voorkomen kunnen worden. Voorts werd er met nadruk op gewezen, dat er ernstig getraind zal moeten worden, willen de elftallen straks in de competitie een behoorlijk figuur slaan. Ook dat werd de leden ernstig op het hart gedrukt. OPBRENGST COLLECTE ANJERDAG De collecte in verband met Anjerdag heeft alhier de geringe som van 14.98 opgebracht. Voorwaar een pover resul taat. SPORTSCHOOL KUILMAN Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van de bekende heer Kuilman uit Schagen om op 21 Augustus a.s. een grote demonstratie te geven op het strand te Callantsoog. Hieraan zal wor den deelgenomen door leerlingen van zijn school, o.a. uit Den Helder, Scha gen, Dirkshorn e.a. Er wordt gere.iend op een 100-tal deelnemers. Wij zien met verlangen uit om een dergelijke de monstratie. oa. van Jiu-Jitsu. bii te wonen. J gen, dienstjaren de N.S. Hem hartelijk afscheid bereid. Een bekend spoorwegman te Sch gen, de heer W. Dekker verliet na L werd ,n» j, een Het bekende „Orkest Zond Naam" zal Vrijdag op de Alkmaar~* kaasmarkt concerteren. De KRO het concert uit. De sportontmoetin tussen Den Helder en Alkmaar is stekend geslaagd en zal ongetwijfcu worden herhaald. B, en W. van Réi loo hebben het fietsen op de paden va'" het gemeentebos verboden. j De heer S. I. de Vries te Amst» dam heeft een klok geschonken vZl het (door de Duitsers geroofde) carB Ion te Hoorn. Thans wachten nog Vi i klokken op een schenker. Q ln een bi zondere zitting heeft de gemeenteraad" n Berkhout aandacht geschonken aan het zilveren jubileum van de he^ H. Veurink, secretaris dier gemeente Vandaag zal het propaganda-vaar' tuig „Vandersteng" Hoorn bezoeken met aan boord een gezelschap Noord hollandse burgemeesters. B. en W. van Hoorn zullen hen officieel ten stadhui, ze ontvangen In verband met dt voorgenomen restauratie van de toren der Ned. Herv. kerk te Bovenkarspe? is deze thans in steigerwerk geplaa+st Met grote turi feesten is te Venhui, zen het 60 jarig bestaan van de aldaar gevestigde gymnastiekver. „Adoi; Spiess" gevierd. 'n Gezelschap leden van het Ge. nootschap van Wapen - en Geslacht* kundigen be ocht Enkhuizen, wat ge. paard cing met een officiële ontvangst ten stadhuize. De kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente te Enkhuizen heeft een proef genomen met een ge meentezangavond. In de Kloosterstraat te Beverwijk ontstond in één der jongste nachten een vechtpartij, waarbij de vechters- bazen zich tegen de politie keerden, waardoor deze genoodzaakt werd enige waarschuwing-schoten te lossen. Op het baanvak Haarlem-Uitgeest ontstond een ernstige vertraging in de treinen- loop door het breken van een stroom, draad nabij het station Velsen-IJmui- den-Oost. Met autobussen werd in het reizigersverkeer voorzien. n Ye Heemskerk werd een warme hulde be reid aan mej. "I. Taams die 40 jaar de Chr. school aldaar als onderwijzeres diende In dezelfde plaats werd een bever „geaiteerd". Het dier was 'n Maart ontvlucht uit een beverfokkerij aldaar en maakte er sindsdien z'n werk van, in het avondlijk duister kippen- hokken te bezoeken. In de Hilko zeepfabrieken te Zaandam werden twee arbeiders door ontsnappende stoom zwaar gewond. U De heer Th. Ris te Krommenie werd hartelijk gehuldigd bij gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum in dienst van de N.V. Verenigde Blikfabrieken n De raad van Monnikendam verwierp met 43 stemmen een voorstel van B. en W. om ongevraagd ontslag te verlenen aan de gemeente-secretaris; de voor zitter deelde mede, het besluit van de Kroon ter vernietiging te zullen voor dragen. n Te Purmerend reed een kin- derwagen met een baby van acht maanden in het Noordhollands Ka naal te water; een heer en een dame sprongen gekleed te water en wisten het wicht van de verdrinkingsdood te redden. Ten raadhuize vond de aanbesteding plaats van de aanleg van een gedeelte riolering te Den Oever. Ingeschreven moest worden: a. voor uitvoering me' betonnen putranden en klimstenen; b. voor uitvoering met gietijzeren putran den en klimijzers. De inschrijvingen waren als volgt; J. C. de Vries (a.) 45210, (b) 46310; Jac. Smit 447-0, 45810; S. Dekker; f 42950, 44950; J. ten Brinke 42506, 44543,50; Joh. Pais 41600, 42600; H. J. Oosterbeek en K. Krul 4087& 41025; A. Westerveld en Zn., 39237. 39650; J. v. d. Heide en D. Bos 38700 39150; D. Bakker en Zn. 38580, 40000; Gebr. v. Wijngaarde 38227, 39700; P. Bakker Ez. 37730, 39223; v. d. Meulen en P. Vogelenzang 34041, 35751. Geboren: Dirk, z. v. J. Doves en N. Bakker. Johanna Hendrika, d. v- H. J. S. de Groot en W. Hidden. Gehuwd: J. Midavaine en N. Sta* dig. DRANKWET Ge- Ten behoeve van het „Eigen -- bouw" is aan de nieuwe beheerder, heer H. den Hollander een „Verlof A verleend. DIENSTPLICHT Aan de heer J. Steeman, dienstpW®'' tige van de lichting 1949, is algehele vrijstelling verleend wegens broeder- dienst. Ten verzoeke van de heer N. bergen Wz. te Rijnsburg werd öw» notaris Komen van. WieringerW j ten verkoop aangeboden een blo boïlenbedrijf, Meerweg 47, besta^.1 uit woonhuis en bollenschuur, erf en bollenland, tezamen groot 44 a. 50 ca en in gebruik door A. Boer. Er werd 1 proc. uitgeloofd. De taxatieprijs ,5 27.835. Er werd opgeboden to duizend gulden. Dinsdag 12 3uU bij afslag geveild worden.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2