Felle strijd verwacht op circuit van Drente Mr. De Monchy weer tijdelijk burgemeester van Den Haag? Prins-Regent Charles van Belgie, man van de daad R Record aanial inschrijvingen Kwade dag voor Dick Renooy Nationale Reserve telt nu 7000 man Functionnaris moei uit eigen zak f 20.000 bijpassen Voergraan misschien vrij voor eigen bedrijf Kroonprins Boudewijn op de iroon de beste oplossing Spaak onmisbaar Pirn, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Het Radioprogramma AVONTUUR ESIDENTIE Wij weten dat 't vorig jaar op de rechte stokken van het Circuit van Drente voor de zware Gilera snelheden van bijna 210 km per uur werden getimed. Wat moet 't dit jaar worden nu de inschrij vingen beter ■zijn en de Races om de grote prijs van Nederland (Dutch T.T.) een onderdeel vormen van de wereld kampioenschappen zowel voor de merken als voor de renners. Het puikje van de Engelse rennners en de allerbesten uit Italië komen Zaterdag te Assen in de baan en de teams van Norton, Velocette, A.J.S., Gilera en Guzzi zullen elkaar iedere centimeter van het lange traject met de grootste felheid bekampen. Tal van prachtige races werden er al in de voorbije jaren op dit circuit verreden, maar er is alle aanleiding om te veronderstellen dat de races van 1949 alle bestaande re cords zuilen slaan. Het wordt ongetwijfeld een kwade dag voor onze nationale kampioen in de 125 cc. Dick Renooy. Zijn machine kan practisch niet stuk en hij heeft ook wel de beschikking over zoveel routine, dat hij een zeer goede kans heeft wederom de eerste plaats te be letten. Toch zal deze plaats fel worden be twist, want de Italianen komen naar Assen en zij nemen twee Mondials, drie Morini's en drie M.V.'s mede. De be rijders zijn Nello Pagani, Gianni Leoni, Oscar Clemencich, Masetti, Magi, Ma- tucc', Ubiali en Bertoni, namen waar van verleden jaar verschillende sterk de aandacht hebben getrokken, terwijl zij die nog niet eerder in Assen uitkwa men, uitstekende getuigschriften heb ben. Dan komen de Spanjaarden Llobet en Mila op Montesa, een drietal Oos tenrijkers op Puch, en dan een vloot Eysink's, die stuk voor stuk worden bereden door renners, die ln het verle den hun sporen hebben verdiend. Re nooy staat derhalve niet alleen in deze stormvloed van Italianen, Spanjaarden en Oostenrijkers, doch dat is ook no dig. Dan is er in deze klasse nog een serie inschrijvingen van „individuelen' waarbij o.a. een Dupont met J. L. O. Verleden jaar had deze renner zo'n mooi watergekoeld fietsje, geheel om- manteld en dit jaar is hij naar Duits land geweest om de beschikking te krijgen over een fabriekskarretje. Het is hem gelukt een fabrieks-J.L.O. te krijgen. Let dus eens op wat deze Alk- maarse knaap gaat doen! GUZZI: EEN GEWELDIG KANON. Wanneer men de deelnemers-lijst van de 500 cc bestudeert dan komt men onder de indrul^ van het grote aantal prominente figuren, die daarop voor komen en die een duidelijk beeld vor men van het duel dat tussen Engeland en Italië zal worden uitgevochten. Het driemanschap van de Norton kennen we; daaraan, behoeven we ver der dus geen aandacht te schenken. Manager Joe Graig zal zijn mannetjes wel weer zodanig instrueren, dat er een goede gooi wordt gedaan naar de eerste plaatsen. Wat de Norton verder evenwel betreft kan ook weer van een. „vloot" worden gesproken, want er zijn niet minder dan tien Engelsen die op ceze machines zullen starten. Briggs Fry en Scott noemden we reeds bij de 35( cc, waarin op Velocette wordt ge reden, doch bij de zware jongens zitten ze op Norton. Bills en Frith blijven in deze klasse hun Velocette trouw, Gra- ham en Frend hebben de enorme AJS racers tussen de knieën. Maar dan komen die onstuimige Ita lianen. Acht Gilera'sc en drie Guzzi's en speciaal die Guzzi's zijn de aan dacht waard. Ze hebben reeds aan eni ge races deelgenomen waar ze een verschrikkelijke snelheid ontwikkelden Enrico Lorenzetti, Bruno Bertachini en Guido Leonie zullen deze geweldige in de 500 cc. klasse), Hoek, Knrjnen- burg en Pellikaan op BWM, de gebroe ders Veer op Triumph en Jac. Schot op Norton. We kunnen er niets aan doen, maar we denken werkeljjk, dat deze moe dige jongens in het verschrikkelijke Engels-Italiaanse duel geen kans zul len hebben hun eigen race uit te rij den. Laten een Piet Knijnenburg, een Driekus Veer, een Pellikaan deze som bere verwachting volledig de bodem inslaan; de races zullen er des te in teressanter door worden. WAT DOEN ONZE RENNERS Interessant is de vraag, wat onze Nederlandse renners in dit selecte ge zelschap zullen presteren. Lo van Rijs wijk op Velocette wist verleden jaar de vijfde plaats in dit internationale gezelschap te bezetten. Lo Simons, Poel, Burik, Van der Laan en Hoek komen eveneens op Velocette uit, ter wijl onze Piet Knijnenburg en Henk Pellikaan op A.J.S. rijden. Zullen zij RIJRICHTING Cr^TRIBUNES WEGEN RONDENBOROEN I km een rol van betekenis gaan spelen, of zullen zij in het gigantische gevecht, dat de grote Engelse groepen onder ling gaan uitvechten, kansloos ten on der gaan? Wat zullen voorts Driekus Veer en zijn broer gaan doen? Het merk, dat deze knapen zullen berijden is nog niet bekend, maar men ver wacht, gezien de wijze waarop zij in het verleden vaak een fabrieksmachine op de kop hebben weten te tikken, dat zij ook nu met iets bijzonders voor de dag zullen komen. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp van wet tot wijziging van de begroting van het ministerie van Oorlog van 1948. In de memorie van toelichting leest men o.a.: „De regering heeft zich in verband met het huidige internationale politieke bestel verplicht gevoeld een aantal maatregelen te nemen, ten einde het gezagsapparaat zo nodig met vrij willige krachten te kunnen versterken. In de Kon. Landmacht worden hier toe gevormd een Nationale Reserve en een Reserve Grensbewaking der Kon. Marechaussee. Aan de Nationale Reserve zal moeten worden opgedragen naast andere orga nen van de staat, de orde en rust te genover elke bedreiging te handhaven. De kosten voor de kleding, uitrus ting en opleiding van de vrijwilligers kunnen niet worden bestreden uit de gelden, die bij het 8ste hoofdstuk zijn toegestaan. Ter uitvoering van een en ander wordt voor dit doel op voor 1948 alsnog een bedrag van 3.8 millioen gulden aangevraagd. Binnenkort zal ook voor het dienstjaar 1949 een sup pletoir wetsontwerp ter zake worden aangeboden. De Nationale Reserve telt ru 7000 man. De A.J.S.-rijder R. L. Graham op zijn snelle machine. Arhtur J. Bell, winnaar der 500 cc.-klasse op Norton in 1948, ook dit jaar weer van de partij. kanonnen berijden en dan kan men er zeker van zijn, dat er uit gehaald wordt wat er in zit. En dan dat enor me aantal Gilera's, allemaal bereden door Italie's beste renners. Verleden jaar zagen we reeds welk een enorme snelheid deze vier-pijpers konden ont wikkelen, doch ze draaiden toen stuk. Volgens Moto Gilera komt zulks dit jaar niet meer voor. Wanneer we dan evenwel aan de rechte stukken van het parcours den ken waar verleden jaar reeds 206 km. werd getimed, dan staat ons dit jaar wel een bijzonder gebeuren te wach ten. De Ortueta uit Spanje dient natuur lijk ook gememoreerd te worden. Ver leden jaar lag hij uitnemend in de course, doch hij kreeg met pech te kampen. Ook nu kan dus weer goed werk van deze knaap worden ver wacht. S. Jensen uit Nieuw-Zeeland verschijnt op een Grand Prix Triumph, evenals trouwens de bekende With- worth en dan hebben we weer onze Nederlandse renners, waarvan een ze vental voor deze klasse heeft inge schreven, n.1. Lo van Rijswijk op Ve locette (hoewel hier nog een vraagte ken bij geplaatst moet worden, wijl Lo niet weer op een 350 cc'er mag rijden Het benoemen van een nieuwe Haag se burgemeester ais opvolger van mr. W. A. J. Visser, die zich aan deviezen- overtredingen zou hebben schuldig ge maakt en zich deswege genoodzaakt zag, plotseling zijn ontslag te nemen, wil het nog niet erg vlotten. Gaarne had men in de regerings- en in Haagse kringen jhr. mr. C. J. A. de Ranitz als burgervader gezien, maar om de zeer respectabele reden, dat h|j de gemeen te Utrecht, waar hU op 15 December van het vorige jaar tot burgemeester werd benoemd, na zo korte tijd niet wil verlaten, bedankte deze magistraa voor de eer. Inmiddels blijft men ijverig naar een oplossing zoeken. Naar wij van bevoeg de zijde vernemen, wil men thans een poging wagen om mr. S. J. R. de Mon chy, die reeds verscheidene jaren bur gemeester van Den Haag is geweest en die in Januari 1947 afscheid nam, te verzoeken zich opnieuw beschikbaar te stellen. Inderdaad zou dit Den Haag uit de impasse helpen. Doch van te voren zou reeds vast staan, dat mr. De Monchy, die niet zo jong meer is, deze functie niet lang zou kunnen waarnemen. Uit gaande van het gezegde „komt tijd, komt raad", hoopt men echter op een zodanige ontwikkeling, dat over bij voorbeeld een paar jaar wel een ge schikte opvolger te vinden is. De Haagse burgerij zou mr. De Mon chy met instemming begroeten, want in zijn burgemeestersloopbaan heeft hij zich grote aanzien verworven. Een burgemeestersbenoeming in Den Haag levert nog de bijzondere moeilijk heid op, dat de betreffende functiona ris over eigen kapitaal moet beschik ken. De representatieve taak van de Haagse burgemeester is evenals van de Amsterdamse een zeer belang rijke. Dat kost geld- Men neemt aan, dat hij jaarlijks uit eigen zak een be drag van ongeveer f 20.000 moet bij passen. Het Haagse gemeentebestuur schijnt bereid te zijn om hierin voor f 10.000 bij te dragen en bij minister Lieftinck aangeklopt te hebben om de overige 10.000. Maar prof. Lieftinck zit zo vast op de dubbeltjes, dat hij daarvoor niet te vinden is. Of het desondanks gelukken zal mr. De Monchy bereid te vinden? Den Haag hoopt het, omdat het eindelijk wel weer eens een ambtsdrager aan het hoofd wil zien, die algemeen geacht is en behoorlijk leiding zal geven. Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat voor de voergranen rogge, gerst, haver en gemengd gewas van de oogst 1949 geen leverings plicht meer aan de telers zal worden opelegd. Deze soorten graan zouden dan onbeperkt voor vervoedering in het eigen bedrijf mogen worden ge bruikt. Een plan daarvoor is in studie, aldus de Volkskr. Voorts zijn peul vruchten en zaken van de oogst 1949 niet meer aan beperkende bepalingen gebonden. Geleidebiljetten voor ver voer zullen niet meer worden ge bruikt. „Wij, Charles, Regent, omdat de Koning niet in de gelegenheid U om te regeren De man, die elke morgen op z|jn bureau de staatsstukken ter ondertekening vindt, welke met deze woorden beginnen: Charles Theodore Henri Antoine Meinrad. Graaf van Vlaanderen en Prins van Belgie, broer van de in het buitenland vertoevende Koning Leopold, staat tengevolge van de weer zo brandend geworden koningskwestie mede in het middelpunt der belangstelling. Dit te meer, daar een oplossing van het probleem seer waarschijnlijk het einde van het regentschap zal betekenen. niet meer tennisten zwemt,heeft hij Geheel in tegenstelling met zijn ro mantische en in het van God begena digd zijn gelovende broer, is Prins Charles een modern mens, die het waarnemen van zijn belangrijke func tie vervult uit zuivere plichtsbetrach ting, uit het feit, dat hij dit moet doen, wil het land niet door een chaos wor den bedreigd. MEER PAARDENROOKVLEES OP DE VLEESBON Met ingang van heden is op een bon voor 100 gram vlees inplaats van 100 gram paardenrookvlees, 150 gram paar- c'enrookvlees verkrijgbaar. Voorts zal men op een bon voor 100 gram vlees desgewenst 100 gram pekelspek kun nen kopen. NOG GEEN OVEREENSTEMMING INZAKE OOSTENRIJK. De plaatsvervangers der ministers van buitenlandse zaken voor Oosten rijk zijn er te Londen voor de tweede ming te bereiken over de interpretatie van de instructies der grote vier ten aanzien van de kwestie der minder heden. KERKSTRIJD IN TSJECHO-SLOWAKIJE Nejedly, de Tsjechoslowaakse minis ter van onderwijs, heeft in een toe spraak tot katholieke pelgrims te Sa- sava een tijdlimiet gesteld voor de „uit eindelijke nederlaag" van de kerkelijke hiërarchie in Tsjechoslowakije. In Juli moet de kerkA'erliezen. BOSBRANDJES OP DE VELUWE Op de eerste echt zomerse dagen zijn bos en heide op de Veluwe aan vele kanten belaagd. Niet minder dan 19 maal kraaide de rode haan en als de Veluwse bosbrandweer niet zo paraat was geweest zou zonder twijfel iedere brand een zware tol van het natuur schoon hebben geëist. Nu bleef de scha de tot geringe afmetingen beperkt. Hoewel de Prins-Regent als de eigen lijke winnaar van de verkiezingen kan worden beschouwd, is het voor hem een grote slag, dat zijn beste vriend en medewerker Spaak bij die verkiezin gen de nederlaag heeft geleden. Zij hebben beiden een grote werkelijk heidszin. De Regent en zijn minister' president plachten dan ook minstens éénmaal per week tesamen op het Slot te Laeken de maaltijd te gebruiken. Evenals Spaak is Prins Charles mo narchist, maar hij heeft gelijk Spaak een te grote zin voor de werkelijkheid om niet het gevaar te zien, dat een te rugkeer van de Koning, wellicht met zijn vrouw de Prinses van Réthy, voor het Koninkrijk zou hebben. De Regent, die zich zeker uit zijn verantwoordelijke positie wenst terug te trekken, is het met Spaak eens, dat het 't hese zou zijn als de achttien jarige Prins Boudewijn de plaats van zijn Vader op de troon zou innemen. Maar alle suggesties, die Spaak de Koning drie maanden geleden in Bern deed, vonden bij Hem weinig bijval, zo zelfs dat de Koning tenslotte de deur achter zich dicht slaande, de con ferentiekamer verliet, aldus „Die Welt woche". Prins Charles houdt er van een stevig ontbijt naar Engelse smaak samenge steld te nuttigen, waarbij hij dan gra pefruit, spek, eieren, toast, jam vooral sterke koffie gebruikt. Dan voelt hij zich het beste om de buitenlandse di plomaten te ontvangen en met hen de lege gesprekken te voeren, zoals het protocol van een Regent nu eenmaal eist Hoewel de Prins de laatste tijd meer nog wel de nodige energie voor het maken van lange wandelingen. Zijn grootste belangstelling gaat echter uit naar sportgebeurtenissen, die hij zeer gaarne bezoekt. In tegenstelling tot zijn broer onder houdt de Prins een sterk contact met de dingen om zich heen. Hij leest Frans, Vlaams, Engels en Duits en interesseert zich erg voor techniek, vooral voor de luchtvaart. Zijn zin voor de werkelijk heid heeft ook een rol gespeeld tijdens het Duitse bewind. Hij vermeed steeds elk contact met de Nazi's. Toen na de capitulatie Duitse officieren de Prins wensten te spreken, liet hij hen mede delen, dat hij ziek was. Tegelijkertijd liet hij een arts roepen, maar toen deze arriveerde, was de Prins verdwe nen. Hij vluchtte naar een verlaten lig gend landhuis van een vriend in de Ardennen en nam daar contact op met de Belgische verzetsbeweging. Spaak. Ofschoon Spaak bij de verkiezingen de nederlaag leed, mag toch wal wor den aangenomen, dat hij ook in de nieuwe regering een belangrijke posi tie zal innemen Hij is zeker de erva- rendste en knapste politicus, die Belgie op het ogenblik bezit. Telkens weer weet hij voor moeilijke vraagstukken een oplossing te vinden en andere staatslieden van de noodzakelijkheid daarvan te overtuigen. Zulk een man kan men niet gemakkelijk missen, vooral niet in Belgie, dat op het gebied van de binnen- en de buitenlandse po litiek steeds op een compromis is aan gewezen. In die betekenis is Spaak de man van Prins Charles, die in tegen stelling met zijn broer een man van de daad is in de geest van de grote Leo pold de Tweede, de vorst die zijn land de Congo heeft geschonken. POST VOOR DE ZUIDERKRUIS. Het troepentransportschip „Zuider kruis", op weg van Indonesië naar Nederland, zal op 16 Juli de haven Port Said aandoen. Er bestaat gelegen heid de opvarenden correspondentie te laten toekomen, mits deze uiterlijk 10 Juli ter post bezorgd wordt. STAKING BEDREIGT AUSTRALIË. De eerste minister van Australië heeft verklaard, dat het economisch leven een algehele ontwrichting na dert als gevolg van de mijnstaking die reeds een week aan de gang is. ALS „JALTA" ANDERS WAS GEWEEST..,, Bij de onthulling van een buste van de Amerikaanse generaal Patton te Tilly ten Zuiden vai> Parijs heeft ge neraal De Gaulle verklaard, dat „deze grote soldaat zonder twijfel naar Ber lijn zou zijn opgerukt als de overeen komst van Jalta hem niet had doen afbuigen naar de Donau. De geschie denis zal uitmaken of deze beslissing niet eeuwen lang zal drukken op het lot van de wereld van het leven van Europa". BOTWINNIK VERLOOR... Wereldkampioen Botwinnik speelde simultaan tegen 25 militairen. De we reldkampioen won aan 22 borden; twee partijen eindigden in remise en 1 par tij werd door Botwinnik verloren. De winnaar, de piloot Olepia speelde, vol gens Botwinnik, een krachtige en zeer interessante partij en Olepia verdiende de zege volkomen. Op last van de autoriteiten te Sjanghai zijn alle morse-uitzendingen van nieuws door buitenlandse persbu- reaux, die in deze stad zijn vertegen woordigd, stopgezet. 104. Pepi trekt zich niets aan van de pochende woorden van Pim. Hij weet wel, dat Pim het goed meent, al is hij af en toe een beetje een op schepper. En Pim mag dan thuis in Dierendorp een hele held zijn, van een oerwoud weet hij toch maar heel weinig af. Daar weet Pepi beter over mee te praten. Die is per slot van re kening in zo'n bos geboren. „Goed, goed", zegt hij tegen zijn pochende vriend. „Jij mag de aanvoerder we zen, maar ik zal je dan wel vertellen hoe je doen moet!" „Nu aanvoerder", roept Pom een beetje spottend, „kun je me nu ook vertellen, waar ik wat te eten kan krij gen? Ik rammel van de honger!" „En ik ook!" roept Pam. Maar Pim geeft hen geen antwoord. Hij heeft zijn neus in de lucht gestoken en snuffelt. „Ik ruikzegt hij dan. „Een kip penkluif", rijmt Pepi, die het ook ge roken heeft. „Maar dat is niet pluis, zo vast als een huis!" voegt hij eraan toe. „Ach jij bent veel te achterdoch tig", roept Pim. „Vooryit jongens erop af!" VOOR DINSDAG. HILVERSUM II, 415 M. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur AVRO. 6.15 Tom Erich (piano). 6.30 Lezing. 7.00 gr.pl. 7.25 Zang en piano. 7.45 Het werk van de Parlementaire Enquette Commissie. 8.05 In het radiozoeklicht. 8.15 Schots militair or kest. 8.45 „Circusleven". 9.00 Metro- pole orkest. 9.45 Buitenlands overzicht 10.00 Parijse wafels. 10.20 Bresser kwar tet 11.15 Dansmuziek uit Scheveningen. 11.45 Peer Gynt suite. HILVERSUM I, 301 M. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. KRO.; 6.00 Amusements orkest. 6.20 Sportpraatje. 6.30 Strijdkrach ten. 7.15 Kwartiertje guitaar. 7.30 „Dit is leven", 7.45 Rubriek. 8.05 De gewone man. 8.12 Kamermuziekconcert. 9.05 Vragen van deze tijd. 9.20 Radio Philhar- monisch concert. 10.45 Avondgebed. 11.15 gr.pl. VOOR WOENSDAG HILVERSUM II, 415 M. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 8.15 Wei senprogramma. 12.00 Accordeola. 12.38 Johan Jong (orgel). 1.20 Miller sextet. 6.20 Pianoduo. 6.45 Westeuropese com mentaar. 7.00 Lezing. 7.15 Nieuws uit Indonesië. VPRO: 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Raad van kerken in Nederland. 8.05 Dingen van de dag. 8.20 Omroep-orkest. 9.10 Per luchtpost, hoorspel. 10.15 Zomer avondprogramma. 10.45 Van boek tot boek. 11.15 De hik-kit. 11.45 Richard Tau- ber zingt HILVERSUM I, 301 M. Nieuwsberichten 7 8, 1, 7, 8 en 11 uur. NCRV: 8.15 Te deum laudanus. 12.00 Promonade-orkest. 1.15 „Trio fantasia". 6.00 Onze Nederlandse ko- rei: en korpsen. 6.30 Strijdkrachten. 7.15 Pianoduo. 7.30 Actueel geluid. 8.05 Pro gramma proloog. 8.15 Aansluiting met Con certgebouw. - 10.30 NCRV-kwartet. - 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Operetteselecties. m IN DE DOOR TJEERD A D E M A „Ze.... zeker, Excellentie", zei de portier met een eerbiedige buiging. De minister glimlachte, toen hij van de portier naar de verblufte agent keek. „Komt u maar met mij mee. mijn heer", zei hij tot Steensma. „Ik zal u tussen Scylla en Charybdis veilig naar mijn kamer loodsen". IN HET HEILIGE DER HEILIGEN In de stijlvol gemeubileerde werk kamer van de minister brandden hout- grote open clubfauteuils haard, ston- blokken in een waarvoor enkele den. Zijne Excellentie verzocht Steensma plaats te nemen, verontschuldigde zich een moment om vlug enkele poststuk ken door te zien, welke op zijn schrijf tafel gelegd waren en zette zich daar na eveneens in een fauteuil bij het haardvuur. Hij schoof een kistje sigaren naar de bezoeker, stak er zelf ook een op en keek Steensma een ogenblik zwij gend aan. „Ik meen te hebben opgemerkt, dat u niet is. wat u schijnt te zijn", zei hij glimlachend. „Inderdaad. Excellentie", antwoord de Steensma, „ik heb niets met de Posterijen te maken. Mijn naam is Steensma, ik ben scheepsbouwkundig ingenieur en op het ogenblik zonder betrekking. Ik kom bij u in opdracht van de heer Van Waardenburg van het gezantschap". De minister knikte. „Ik zie met belangstelling uwe toe lichting tegemoet", zei hij. Steensma haalde de grote gele en veloppe uit zijn binnenzak. „Allereerst, Excellentie", zei hij. „zou ik mij van mijn opdracht willen kwijten, u deze stukken persoonlijk te overhandigen". Hij loosde inwillekeurig een zucht van verlichting op het moment, dat de minister ze van hem overnam en het tot hem doordrong, dat hij hier mede aan zijn opdracht voldaan had. De minister stond op en maakte aan zijn schrijfbureau de enveloppe open „Een moment, mijnheer", zei hij verontschuldigend. Hij liet zijn ogen vlug over enkele bladen van het omvangrijke dossier gaan en bleef enige minuten gefasci neerd lezen. „Een buitengewoon belangrijk rap port", zei hij. „U is er toch van over tuigd, meneer Steensma, dat dit rechtstreeks van onze gezant komt?" „Deze ring moet dat bevestigen, Excellentie", zei Steensma, de ring van zijn vinger schuivend en voor de minister op tafel leggend „Natuurlijk", zei de minister, „zo was onze afspraak". Hij streek een ogenblik met een ge baar van vermoeidheid met de hand over het voorhoofd, waarna hij zich weer in de fauteuil zette. „Vertelt u m|j in het kort alles, meneer Steensma", zei hij „Ik wil graag weten onder welke omstandig heden deze stukken in uw bezit zijn gekomen". Steensma vertelde en de minister luisterde oplettend zonder hem een enkele keer in de rede te vallen. Zo nu en dan keek hij de verteller met zijn scherpe blik even recht in de ogen, maar hij verstond in de per fectie de kunst van luisteren en was na een kwartier blijkbaar volkomen georiënteerd. „Ik geloof, dat ik u, namens de re gering, thans reeds hartelijke dank mag betuigen, mijnheer Steensma". zei hij, „voor de wijze, waarop u deze moeilijke opdracht ten uitvoer ge bracht heeft". „Dank u, Excellentie", zei Steens ma, „maar er waren enige toevallige omstandigheden, welke mij fortuinlijk deden zijn. Wat de heer Van Waar denburg gedaan heeft, verdient onge twijfeld meer waardering". (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3