Stad Vier koren concerteerden in de Bethelkerk O, die pijn X "WITTE KRUIS" Geslaagde uitvoering Voor de mannen in de „ziekenboeg" Uit het politierapport Nieuwe groentenzaak geopend Leden van de sportschool naar Amersfoortse Vijfkamp x Waar gaan wij heen? £xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Tussen Haaks en Kuifje Collecte ten bate kinder bescherming Voor zeilliefhebbers Predikbeurten Geslaagd Callantsoog Autotocht Ouden van Dagen Dit is verboden Julianadorp Dameskransen uit toeren Concert in de muziektent Breezand Zijdewind Bijtijds gered De Schager Markt VAN MARSDIEP TOT IJ Scheepvaartberichten Voor oen bevredigend groot andito- riam concerteerden gisteravond vier koren van de Kon. Chr. Bond v. Zang en Oratoriumverenigingen in de Bethel kerk. Het waren de Geref. Zangvereni ging „Halleluja" o.l.v. de heer G. v. d. Knyl, het Chr. Mannenkoor o.LT. de heer J. A. van der Vliet, het Geref. Evangelisatiekoor „Ora et Labo ra" o.l.v. de heer J. Jongkees, alle uit Den Hel der en de Chr. Zangver. „Zanglust" o.l.v. de heer J. Jongkees uit Juliana- dorp. De uitvoering, die op goed peil stond, werd ingeleid door de heer Kramer, voorzitter van de vereniging ..Halle luja", die in gebed voorging, psalm 115 voorlas en verzocht gezamenlijk het be kende „U alleen u loven wij" te zingen. Daarna was het woord aan de koren, die elk vóór en na de pauze enkele liederen uitvoerden. Het koor „Halle luja", dat als eerste optrad, deed direct voor zich innemen met een drietal vaardig gezongen, werken, waarvan Psalm 134. van F. Pijlman ons uit tech nisch oogpunt het meest aantrekkelijk voorkwam. In 't eerste nummer van „Zanglust": „De eere Gods uit de natuur" van L. von Beethoven waren de sopranen in de hogere regionen iets te zwak. „Lajjd- schap" van Leo Mens kreeg een betere vertolking. Het „Chr. Mannenkoor" gaf met „Neêrlands Mannenzang" van C. C. A. de Vliegh inderdaad 'n fors en man'lijk met pit gezongen lied. Ook „Nimmer nacht" van N. H. Andriessen kreeg een gevoelvolle muzikale voordracht. „Ora et Labora" zong zijn twee num mers op beschaafde toon. Het waren geen moeilijke melodieën, maar men toonde in deze keuze niet verder te willen grijpen dan naar dat wat men ook kan beheersen. Na dit eerste optreden van elk der koren werd een ogenblik gepauseerd, tijdens welke ogenblikken men geza menlijk drie versen van Psalm 150 zong. Er werd gecollecteerd voor het orgel fonds van de Bethelkerk, terwijl de heer J. A. v. d. Vliet dit intermezzo beëindigde met het spreken van een kort propagandawoord voor de koor zang. Het tweede deel van de avond werd Men schrijft ons: „Bent u wel eens in een ziekenhuis opgenomen geweest? Erg prettig is dit meestal niet, maar u staat gedurende die tijd ongetwijfeld in het middelpunt "Van de belangstelling. U ontvangt dage lijks wellicht meerdere malen per dag bezoek van uw naaste familie- oetrekkingen, vrienden en bekenden, u krijgt volop bloemen en versnaperin gen, kortom iedereen doet z'n best om het u zo aangenaam mogelijk te maken. Ook op de Buitenhaven staat een zie kenhuis (bij de Marine zegt men „zie kenboeg"), waarin geregeld een groot aantal Marinemannen is opgenomen die rust en verpleging behoeven. De accomodatie aan boord van de schepen is hiervoor meestal niet toereikend. Gelukkig is voor de velen het leed spoedig weer geleden en worden zij weer genezen ontslagen. Anderen zijn helaas niet zo gelukkig en het duurt weken, voordat zij weer naar hun schip kunnen terugkeren of naar het Marinehospitaal in Overveen wor den geëvacueerd. Voor deze veelal jonge mensen is het verblijf in de ziekenboeg niet altijd bijster aangenaam. Bezoek ontvangen zij zelden omdat hun naaste familiele den dikwijls heel ver weg wonen, op vrijwel geen enkele zaal kan men enig uitzicht genieten en er is practisch niets, wat deze patiënten enige aflei ding bezorgt. Burgers van Den Helder, wij vragen u, kan daar niets aan gedaan worden? Kunnen wij, die bijna allen direct of indirect bij de Marine betrokken zijn, met elkaar niet iets doen in het belang van deze patiënten? We kunnen in-Den Helder weliswaar tezamen nog niet één „rimbukist" naar Indonesië zenden, maar dat wil toch niet zeggen dat we nu ook maar niets moeten doen voor onze zieke jongens in de ziekenboeg, die we tenslotte zo vlak bij ons hebben. We beginnen deze actie dan ook in het vertrouwen, dat het voor elkaar komt. Wat we nodig hebben is: le. een geldelijke bijdrage voor het aanschaffen van een radiotoestel met een capaciteit voor de aansluiting van 10 luidsprekers; 2e. een 10-tal goede luidsprekers; 3e. goede boeken en gebonden tijd schriften. Deze oproep geldt zowel u persoonlijk als onze buurt-, toneel-, zang-, sport en andere verenigingen. Houdt op uw vergaderingen en sa menkomsten eens een collecte voor dit doel, laat de opbrengst van uw uitvoe ringen en feestvergaderingen ook eens onze actie ten goede komen. Eendracht maakt macht! Laten we onze verantwoording nu eens niet op anderen schuiven, maar dit samen voor elkaar brengen. Alle binnengekomen bedragen wor den in de beide hieronder genoemde plaatselijke bladen verantwoord". De leiding van het Alg. Militair Tehuis, Keizerstraat, het R.K Militair Tehuis „Stella Maris Koningstraat en het Chr. Mili tair Tehuis aan de Kanaalweg U kunt eventuele giften, etc. bezorgen of bericht sturen aan bovenstaande adressen of aan de Redactie van de Hel derse Courant, Koningstr. en de Redac- ti« Nieuw. Noordhollands Dagblad, Kei- zerstraat. geopend door „Zanglust" dat vooral met het derde nummer „Zangersmars" van R. Musiol, als een gewaardeerde variant in het tot op dat moment ge brachte genre melodieën, wist te boeien. Het „Chr. Mannenkoor" oogstte zicht baar succes met „Naar zee" („Ferme jongens. Stoere knapen") van J. N. Bosch. Het bekende lied werd met veel vaart en prima voordracht in de Juiste toon gebracht Het tweede optreden van „Halleluja" werd tenslotte gevolgd door „Ora et Labora", dat van de bekende en altijd weer gaarne gehoorde liederen: „Geprezen zij des Heilands Naam" en „Blijf bij mij Heer" een vlotte vertol king gaf. Als laatste nummer zongen de geza menlijke koren het mooie Bondslied: „Een in geest en streven, een in liefde en leven, een in daad en woord", een ideaal, dat door het geven van dit zo meravondconcert zeker gestimuleerd zal zijn. Met het tezamen zingen van het danklied ,,'k Wil U o God mijn dank be talen" en gebed door ds. Hamming werd deze succesvolle uitvoering beslo ten. In de eerste plaats zijn een drietal verkeersongelukken te melden. In de Sluisdijkstraat had Woensdag een aan rijding plaats tussen een wielrijdster en een vrachtauto van de Coöp. Zui velfabriek „De Vooruitgang" te Julia- nadorp. Beide kwamen uit tegenge stelde richting en moesten uitwijken. Daarbij kwam het stuur van het rij wiel van mevr. O. Steilberg in aanra king met de auto. Mevr. St. kwam te vallen en liep een hoofdwonde op. Het rijwiel werd beschadigd. Een politieonderzoek is ingesteld. Ter hoogte van de boerderij „Hu mor" bij het voormalige vliegveld De ICooy wilde een vrachtauto, rijdende in de richting Den Helder op de Rijks weg, linksaf het boerenerf oprijden. Uit dezelfde richting naderde een autobus uit St. Maarten. Door nog niet bekende oorzaak reed de bus de afzwenkende vrachtwagen in de flank aan. Ook hier heeft de politie de kwestie in onderzoek. De heer J. L. reed Woensdag met zijn zoontje op een rijwiel langs de Jan Verfailleweg. Op een gegeven ogenblik geraakte het been van Nico tussen de spaken van het rijwiel. Een valpartij volgde, waarbij het jongetje een nog al diepe wond aan de voet en 'n verwonding boven het oog op liep. Hij werd naar de St. Lidwina Stichting vervoerd. Ook de heer L. bekwam enkele gelukkig lichte ver wondingen. i De heer A. B. uit de Tweede Vroonstraat deed aangifte van oplich ting voor een bedrag van 10. Zekere W„ wonende aan het An kerpark, deed aangifte van vermis sing van een kano, welke in de Bin nenhaven was gelegen. De politie toog op onderzoek uit. wist de kano en te vens de dieven te achterhalen. Het waren enkele knapen in de leeftijd van 9, 10 en 11 jaar. Iemand was zijn rijwiel kwijt. Het is gelukkig weer teruggevonden. Een kermiswagen zakte in 'n zich op 't terrein van 't voormalige Kegel huis bevindende beerput, die niet was weggeruimd. Het deksel brak. Men heeft er nu een houten afdekking overgelegd. Gistermiddag werd in de Vlaming straat de nieuwe groentenzaak van de heer Makelaar geopend. Kees Makelaar iwant zo kent iedereen hem) is daar geen onbekende, want hij dreef voor heen zijn zaak in perceel 61. Nu heeft hij de uitdragerij, die op nummer 72 gevestigd was, overgenomen en geheel als groentenzaak laten inrichten. Nieu we wandrekken en een paar propere étalages, de één voor groente, de ande re voor fruit, vallen direct op. Verder hebben ook blikgroenten. vruchtensap pen, wijnen en puddingsausen een plaatsje gekregen in de grote glazen kast. Maar de glorie van de zaak is de prachtige vuurrode „panklaar"-ma- chine, die bij de Eillert-fabriek in Den Haag gebouwd is. Aardappels, wortels, uien verschillende koolsoorten, snijbo nen,'andijvie. sla en zelfs schijfjes aard appel voor patates-frites worden schoon en van alle ongerechtigheden ontdaan, in een oogwenk door de machine afge leverd. Ook de enorme klokweegschaal neemt een voorname plaats in. Een goe de vooruitgang is deze nieuwe zaak stel lig en de talloze bloemstukken, die we al zagen, zijn aan het juiste adres be zorgd. De heer Makelaar zal van zijn nieuwe zaak zeker plezier hebben. Vandaag is het de laatste dag van de vijfkamp. die door het Ned. Olympisch Comité in Amersfoort werd georgani seerd. Vijf dagen duurde dit sportfes tijn, waar ook enkele Helderse Marine mensen aan deelnamen. Het waren Lt ter Zee SD 3 J. C. Crane, de sergeants der mariniers Brouwer, IJzendoorn en Aalbersberg en de korporaals der mari niers Hessels en Abrahams. Wij veron derstellen, dat de Helderse Sportschool geen slecht figuur zal slaan. De vijf kamp is onderverdeeld in twee klassen, de klasse A bestaat uit: paardrijden, schermen, schieten, zwemmen en een veldloop. Klas. B heeft in de plaats van paardrijden het handgranaatv/er- pen, de volgende vakken zijn dezelfde ais in klasse A. JXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXKXX (Ontleend aan onze Advertentie-Rubriek) VRIJDAG Tivoli, 7.30 uur: Noodlot (18 jaar); Witte, 7.30 uur: Penny Serenade (toe gang alle leeftijden). ZATERDAG Tivoli, 7.30 uur: Noodlot (toegang 18 jaaar); Witte, 7.30 uur: Penny Serenade (toegang alle leeftijden). Riallo- te trein, 8 uur: Interkerkelijke evange lisatie tentsamenkomst, 8 uur. Hoofdpijn en rheumatiek zijn wel de pijnen die de mensen het meest plagen. Witte Kruispoeders helpen U onmiddellijk van die pijnen af. Zfl monteren U op en geven U Uw gezonde opgewektheid terug. Poedersf0.83 p. doosje 12it. CachetsfO.90 kokerl2st. Tabl. fl.75„ 24st. apothekers en drogisten POEDERS-CACHETS-TABLETTEN Voor Nederland: DUTIM, Oegstgeest. Voor de geregelde bezoekers van de Marinecantine hebben wij een ver heugend bericht. Men zal n.L enkele verbeteringen aan de cantine ter hand nemen, waarbij behanger en schilder een voorname rol is toebedeeld. Zullen we ook nog worden verrast met wat verbeteringen aan de dansvloer? Het is morgen hoog water om 11 uur en om 23.45 uur en laag water om 5.10 uur en 18.00 uur. De temperatuur van het zeewater was 17.2 graden Cel- cius. Hr. Ms. „Jacob van Heemskerk" is hedenmorgen vroeg uit de haven naar Rotterdam vertrokken, waar de bodem zal dokken. Hr. Ms. „Piet Hein" zal hedenavond weer onze haven bin nenlopen. De Duitse coaster „Heimat" onder weg van Zweden naar Brussel met een lading hout liep de haven binnen om langs de binnenwateren de reis voort te zetten. Zaterdag zal een straatcollecte wor den gehouden voor de diverse inrich tingen voor kinderbescherming uit gaande van Protestants-Christelijke richtingen in ons land. De op te halen gelden zullen ten gerede komen aan de bekende instellingen: Neerbos, Hoenderloo, de Heldring Gestichten, de Martha-stichting, Nederlands Met- tray en het bekende tehuis voor jon gens, Valkenheide. Zij allen verrich ten daden van sociale zorg van grote waarde. Zij, die als collectant of collectrice willen helpen, kunnen zich vanaf Za terdagmorgen half tien melden aan het Evangelisatiegebouw aan de Palm straat. Ook dit jaar en wel 20, 21, 22 en 23 Augustus worden op het Alkmaarder Meer weer de bekende jaarlijkse natio nale zeilwedstrijden gehouden, welke o.a. worden georganiseerd door de Zaanlandse Zeilvereniging en de Alk- rr.aarse Roei- en Zeilvereniging. Er zul len wedstrijden gehouden worden in zeventien verschillende klassen. Deze wedstrijden worden gehouden onder de officiële reglementen in het handboekje 1947 van de KVNWN. Voor iedere wed strijd worden prijzen in kristal en me dailles uitgeloofd. Men kan zich vóór 8 Augustus aanmelden bij de heer G. Vooren, Zuiddijk 99 Zaandam, die ver der nodige indichtingen verstrekt. VOOR ZONDAG 17 JULI 1949 DEN HELDER. Ned. herv. gem„ Nieu we kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. W. J. de Hoest; Palmstraat 10 uur ds. Sepp- meijer; 19 uur de heer Wanders. Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. Hamming; 17 uur ds. Hartkamp; Reho- bothkerk, 10 uur ds. Hartkamp; 17 uur ds. Hamming. Geref. kerk art. 31, Nieuwe kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar. Chr. geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst. Oud-geref. kerk, 10 en 17 uur lees dienst; Dinsdag 19.30 uur ds. v. d. Poel uit Giessendam. Geref. Gemeente, Janzendwarsstraat 8, 10 en 16 uur lees dienst. Doopsgezinde Gem., 10.30 u. dr. mr. J. A. Oosterbaan. Luth. kerk, 10.30 uur ds. J. B. Rijnders uit Wees?. Baptisten gemeente, 10 uur samen komst, des avonds geen dienst; 12 uur Zondagsschool; Vrijdag Bijbelbespre king en bidstond. Oud kath. kerk, 10 uur Heilige Mis, pastoor Verheij." Evangelisatie Vijzelstraat 10 en 19 uur samenkomst; 12 en 14.30 uur Zondags school. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm (H.Doop). Star of Hope, 10 en 19.30 uur samenkomst; 15 u. Zon dagsschool. Geref. kerk, 10 uur lees dienst, 14.30 uur ds. Hamming. CALLANTSOOG. Ned. herv. gem., 19 uur ds. Salm. HUISDUINEN. Ned. herv. gem., 19 uur ds. Sepp.neijer. HIPPOLYTUSHOEF. Ned. herv. gern., 10 uur de heer E. P. Kuin. WESTERLAND. Ned. herv. gem„ 19.30 uur de heer D. v. d. Valk. OOSTERLAND. Ned.herv. gem., 10 uur de heer B. ter Scheggel. Bij het laatst gehouden examen te Gravenhage slaagde voor het diploma derde stuurman grote handelsvaart onze plaatsgenoot de heer W. Roetman alhier, leerling van de Helderse Ge meentelijke Zeevaartschool. Op Dinsdag jd. te pl.m. 8.30 uur startten op het Dorpsplein alhier, 27 auto's met Ouden van Dagen, commis sieleden en helpsters voor de jaarlijkse autotocht. Prachtig weer en blijde gezichten waren 't begin van deze tocht en zo is het de gehele dag gebleven. Door diverse polders ging het naar Midden- Beemster, waar in het Herenhuls de koffie werd gebruikt. Vervolgens langs Purmerend naar de pont te Buitenhuizen, langs de Zuidzijde van het Noordzeekanaal naar Velserend, waar een warme maaltijd werd genut tigd, die uitstekend was verzorgd. Het volgende doel was IJmulden waar in een gelegenheid op de Zuiderpier thee werd gedronken en gelegenheid werd gegeven om op de pier te wande len. Door Kennemerland en de Egmon- den naar Bergen, waar een bezoek werd gebracht aan „De Bedriegertjes" en te vens koffie werd aangeboden. Daar hebben de oudjes nog enige plezierige ogenblikken gehad. De lachspiegels ge noten bijzondere belangstelling en er werd inderdaad hartelijk en uitbundig gelachen. Maar tot veler spijt kwam ook daar weer een einde en moest de laatste étappe naar huis een aanvang nemen. Daar was een grote schare belangstellende inwoners en gasten aanwezig om de oudjes weer welkom thuis toe te roepen. De plaatselijke muziekvereniging had de wachtenden de tijd gekort met een nummertje mu ziek en zij ontving ook de autokara vaan met muziek. Café Vriesman was voor deze dag de laatste aanlegplaats. Daar stonden keurig versierde tafels de oudjes te wachten en de aangeboden koffie en gebak lieten zich goed smaken. Na een paar muzieknummers in de zaal, nam burgemeester Correljé het woord en resumeerde hij het verloop van de tocht die zonder pech was verlopen. De heren J. C. Vos en A. Schoorl spraken namens alle ouden van dagen hun dank uit aan commissieleden, chauffeurs-autobezitters en niet in het minst de inwoners die hun steentje hadden bijgedragen om deze, voor hun zo mooie dag, mogelijk te maken. Uit het applaus dat op deze toespraken volgde, bleek wel duidelijk dat de oud jes inderdaad een mooie dag hadden gehad. Nadat de heer Oosterkamp nog namens de autobezitters had gespro ken, waaruit wij opnamen dat ook zij hadden genoten, nam burgemeester Correljé voor de laatste maal het woord. Spr. bracht als voorzitter van de commissie ieder hartelijk dank voor de wijze waarop zij de commissie steun hadden verleend voor deze dag. Ver heugend was het, zeide spr., dat de lijstopbrengst hoger was dan vorig jaar en dat was nodig ook. In het bijzon der bracht spr. nog dank aan de heer Vermeulen, wonende te Johannesburg, tijdelijk in Holland vertoevende, die bereid was gevonden om met zijn auto de tocht mede te maken en zodoende met de oudjes van Callantsoog had kennis gemaakt. Nog lange tijd bleven de oudjes on der het genot van een kopje koffie en een sigaartje bijeen onder de vrolijke tonen van de muziek. Rest ons nog te vermelden dat dr. Verheul en zuster Boendermaker de tocht heblpen mee gemaakt, doch hun assistentie was ge lukkig niet nodig. Daar het nog al eens voorkomt, dat ken van een tent of badhokje, hetgeen strand uitkleedt zonder gebruik te ma- men zich in de nabijheid van het bij politieverordening verboden is, zal in het vervolg op de naleving van dit verbod streng worden toegezien. De beide zusterkringen „Strgven raar beter" en „Samen verder", die we kelijks bijeenkomen op hun naaikrans, hadden het nuttige nu eens voor iet rangename verwisseld en maakten een reisje per touringcar. Ze troffen een uitgezochte dag en vertrokken al om 7 uur 's morgens en reden langs de duin kant over Amsterdam naar Hilversum. Daar werd het mooie raadhuis bezich tigd. Vervolgens toerde men over Utrecht naar Zeist om daar de Gerozil- verfabriek te bezichtigen. Veel interes sante dingen werden de dames getoond en verteld, terwijl het gehele fabrica geproces werd uitgelegd. Na dit bezoek werd via de Pyramide van Austerlitz en Amersfoort gereden om door het Gcoi weer op huis aan te gaan. Onder weg werd de inwendige mens natuur- li'k niet vergeten en hoogst voldaan over het interessante uitstapje keerde het gezelschap tegen de avond weer t«.rug. Op Woensdag 20 Juli zal in de mu ziektent een concert worden gegeven door vier zangverenigingen, waaronder de plaatselijke vereniging „Zanglust" o '.v. de heer Jonkees. De andere drie erenigingen komen uit Den Helder. Het zijn het Christelijk mannenkoor o l.v. de heer J. A. v. d. Vliet, de Ge reformeerde zangvereniging „Hallelu- ji" o.l.v. de heer G. v. d. Kuyl en het Gereforme°rde ev».v*elisat'°koor „Ora e Labora" o.l.v. de heer J. Jongkees. Als het weer meewerkt zal het stellig eer. mooie avonden worden. In de naaste omgeving van het University College Hospital te Londen werd een bom van! 2250 pond gevonden, die waarschijnlijk in 1941 door een Duits vliegtuig is uitgeworpen. Onmiddellijk maakte men een begin met de evacuatie van de 345 patiënten. Twee zusters kijken belangstellend naar het uitgraven van de onontplofte bom. BLOEMBOLLENBEDRIJF IN HET OPENBAAR VERKOCHT Bij de heer Bossen had de verkoping bij afslag plaats van het bloembollen- bedrijf aan de Meerweg, in gebruik bij de heer A. Boer en eigendom van de heer N. Zandbergen Wzn. te Rijnsburg. Het geheel, bestaande uit woonhuis, bloembollenschuur, tuin, erf en bloem bollenland, groot 4.44.50 ha, was voor de maximumprijs getaxeerd op f 26.835. Bij de verkoop bij opbod was het hoog ste (eigen) bod f 25.000.—. oen de afslager, beginnend bij f 26.835, genaderd was tot f 25.000 was nog niet gemijnd. Hierop werd de inzet tót f 23.000 verlaagd en ounieuw afgesla gen van f 25.000 af. Op f 23.010 werd daarop door de heer C. Kuip gemijnd, die het aangebodene voor genoemde prijs kocht in opdracht van de Gebr. Van Zijverden te Hillegom. Het twee-en-een-halfjarig dochtertje van de heer J. Kok, alhier, viel tijdens het bessen plukken te water en zou zeker verdronken zijn, als haar oudere zuster het ongeval niet bemerkt had. Deze bedacht zich geen moment, sprong gekleed te water en smaakte het ge noegen het kind behouden op de wal te biengen. Voor de Centrale werden aange voerd 129 koeien, 7 stieren, 3 pinken, 55 nuchtere kalveren, 95 schapen. Het was wel voorzien, dat er deze marktdag veel runderen voor de Cen trale werden aangevoerd. Ten eerste omdat de grasgroei zeer schaars is en ten tweede omdat volgende week weer 2 ct. per kg. wordt afgetrokken. Op de verbruiksveemarkt drukte de ruimere aanvoer en de grasschaarste sterk hun stempel op de handel. De prijzen konden zich wegens gebrek aan belangstelling niet handhaven, zowel bij de melk- en kalfkoeien als bö het weidevee, zodat de handel in melk- en kalfkoeien zeer kalm was. Ook waren de prijzen beduidend ge daald. De hoogste notering voor de allerbeste koe kwam op pl.m. 800 gul den te staan. Evenzo ging het met de handel in geldekoeien: kalm en zak kende prijzen. In jong vee is momen teel weinig te doen. Er werden niet anders dan slachtpaarden aangevoerd wiT *WES de stuSSe kant, hoogste notering 600.—. Op de wol veemarkt was het saai. Het wil niet vlotten met de weideschapen en -lam meren. Zij blijven lang onverkocht en brengen minder op. Het is op het ogenblik zo, dat er vele verhuizen naar de levering. Als er geen export komt van schapen, dan ziet 't er voor hLrt°i <Pen£andel niet best uit- De b del in biggen was redelijk priis- maUrktntas0dedb en konC- paarden 400-600', 2 feutensm Poi/i geldek°eien 350—4 75 14 kalfkoeien 575800 9 14 4aa „n öuu- z vaarzen 350— 400, 30 schapen 4560 5« iom 24-32, 98 biggen 45_ès oc eren 0-50-6, 62 kippen ll£) k°n*>nen WARMENHUIZEN. - 52 non i. len: eigenheimers 8,30-9 In c t,8 aar(i«PPc- 7-9.40, drielingen 4-5 4n .Sch°,5e muize» 130 kg rode 8,10 kFieI 0,80—3,90; NOORDERMARKTBOXD U i I' hg aardappelen: eer«„l' 90.000 eerstelingen 8,50-8 80 i '5°-8-20. rode bi-we V'30' -.80-6,10; 3200 kg witt. i, i 'clln8Pn g Wltt* hooi 13,20-14,40. Een 13 jarige jongen uit Hippolytus. hoef is bij het hengelen in de spuislui- zen te Den Oever te water geraakt en verdronken. Te Barsingerhorn is een 7-jarig meisje gegrepen door een passe rende auto en daardoor zodanig ver wond, dat zij in het Centraal Zieken huis te Alkmaar aan de gevolgen is overleden. Dr. Tamsma te Wierin- gerwerf, die jaren lang als woongele genheid en voor zijn praktijk de be schikking had over twee Zweedse noodwoninkjes, heeft thans de beschik king gekregen over een „echt" dokters huis. Dé beukenbomen in dé Alkmaarder Hout worden door de droogte met on dergang bedreigd. De toppen der bomen verdorren en de bladeren vallen af. Na sinds 1919 gevestigd te zijn in enkele houten loodsen, krijgt de Coöp. Marktvereniging „De Volharding te Wognum weldra de beschikking over een van steen opgetrokken veilingge bouw. omvattende een neerzetruimte van 700 m2, een afmijnzaal voor hon derd kopers en een kantoor. De ge meenteraad van Zwaag besloot het slui tingsuur der café's aldaar met een uur te verlengen en te brengen op elf uur. De Zaandamse zwemster Tiny Jon kers zal Zondag aanstaande haar voorbereidingen voor de Kanaaltocht beëindigen door de afstand Zandvoort Wijk aan Zee v.v. af te leggen, Vandaag worden te Beverwijk de laat ste speciale veilingen van aardbeien gehouden. Het reisje van de o.l. school 10 Zaandam werd droevig verstoord door dat de 10 jarige Rudi Rijkes in speeltuin Oud Valkeveen van een draaiend speeltuig viel en daardoor een hersenschudding en een „bloeding op liep. In het ziekenhuis te Haarlem is de jongen overleden. Blijdendijk, New York-Antworpen, P*j' seerde 13-7 Bishop - Breda, Madeira-W' werpen, passeerde 13-7 Vlissingen. A'dam—Java, passeerde 13-7 Gibraltar. na (t), 13-7 van Singapore naar Miri. roet, 13-7 te Makassar - Grootebeer, A<>«® -Batavia, 13-7 van Belawan - Kam«W» Onnes, 12-7 van Semarang te Soerabaja Mataram, Makassar-R'dam, 13-7, 17 uur'n'. Aden Overijsel, 8-7 van Tarakan te gala - Salatiga 13-7 van Pladjoe te a 8 - Tosari, 13-7, 16.30 uur, te Marseille; moedelijk 14-7 n.m. naar Batavia - man, R'dam—Batavia, passeerde 13-'» r Dovet. Heemskerk, R'dam-Brisbane, 14-7 Aden te Karachi Jaarstroom, West-Am - A'dam, 13-7 te Dakar - Jacob Cats, van Lulea naar R'dam Kota Inten, J R dam, 13-7 63 mijl noord-noordwest sabon - Laurenskerk, 13-7 van te Cocanada Manoeran, 13-7 van naaT Beï&wan Meerkerk, 14-7 van nilla te Singapore verwacht Muren® (t/> te Miri verwacht Oranje, A'dam-Java- van Suez. Aardijk, Montreal—R'dam, 14-7 te Aob^ pen Axeldijk, 13-7 van Houston te B ville - Hestia, 13-7 van Tnnidad Ilavre - Keilehaven, 13-7 van Tabo" I'breville - Maashaven, 13-7 van Po,n'eM.m- naar Calabar - Nieuw-Amsterdam, toB New York, 13-7, 18.50 uur, van - Nigerstroom, 13-7 van Takoradi naar u.vrt town - Perna (t), 13-7 van Curacao Prins Alexander, 14-7 van R'dam werpen - Prins Wilem III. 12-7 van C" H te Montreal - prins Willem IV Mfn p<, Antwerpen, passeerde 13-7 I.ands End Willem V, 12-7 van R'dam te Mon«* j)J, Vancouver-Kaapstad, 13-7 2°°„ vJii zuid-oost St. Hclena. - Snroena (0. Singapore naar Miri. - Schiedijk, '"vLjijk, Tork, passeerde 13-7 Socotr. - AiVa"é York- 13"7 Belawan - 8 vtr- (t). Purfleet-Aden 15-7 te Port Said wacht - Tegelberg, Yokohama-Bi" neiro, 13-7 van Ponang naar upanas, 13-7 van Singapore naar H „4- - Willem R„ys, R.dam-Singapom-8* ,j.f Passeerde 13-7 Point de Galle. - van Dordrecht te Koping.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2