Stad en OmgeuiHQ Schooljeugd kweekte weer 600 anten op pk Zeven en dertig Zeevaartschool leerlingen ontvingen het diploma De notariskwestie in de Wieringer Rda(j Sportdag van het gemeentepersoneel werd een succes En nu de praktijk! Het fruitringetje dat zo héérlijk op de tong ligt Geslaagde onderlinge wedstrijden van „De Bruinvissen" Dc Raad vroeg en B Cr W antwoordden x Waar gaan wij heen? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Als de mens luistert' Er komen vijf duplexwoningen in de Van Hengelstraai Tussen Haaks en Kuifje In het kort Programma zomerconcert Daar valt te profiteren! Nieuws van de Zaterdag vliegers Ongeval met dodelijke aflecp VAN MARSDIEP TOT IJ Zaterdag: om twaalf uur werden op de Gem. Zeevaartschool de 37 diploma's uitgereikt aan de gelukkige geslaag den door de directeur, de heer J. Mid dendorp. Juist om twaalf uur, gelijk met alle andere zeevaartscholen in ons land, omdat de jongens dan gelijk zou den zijn met solliciteren. In de aula waren allen bij elkaar, de jongens, enkele ouders, de commissie van toezicht, bestaande uit dr. J. B. Proost en Lt. I G. P. de Lange, de lera ren en verder allen, die de twee jaar direct met de scholieren te maken had den gehad. Helaas konden de burge meester en de wethouder van Onder wijs niet aanwezig zijn. De heer Middendorp heette allen hartelijk welkom, waarbij hij zijn ge lukwensen voegde. Dat van de 43 leer lingen er 6 het diploma niet konden halen, was jammer, maar toch meende de directeur, dat de Helderse Zeevaart school met het aantal geslaagden geen gek figuur sloeg. Hij dankte in de eer ste plaats de jongens en verder alle anderen, voor de prettige verhouding die er ondanks de onweerswolken af en toe, toch heerste. Als nummer één feliciteerde hij Dunk, die met 8.2 ge middeld, het hoogste puntenaantal had. Dunk maakt kans op de prijs van het College Zeemanshoop, dat een landelij ke prijs beschikbaar stelde voor de leerling met het hoogste aantal pun ten. „Wanneer blijkt, dat Dunk de prijs, in de vorm van een Hollandse kijker, wint, zullen we hem nogmaals felicite ren". Nu gaan jullie naar zee, aldus de directeur, en we hopen dat jullie het leven daar aankunt, riet zal niet mee vallen van de theorie in de praktijk te stappen, maar kijk uit je ogen en wees niet bang om raad te vragen. Wees wei critisch maar doe niet mee met 't kan keren, wat onder de zeelieden een ge woonte schijnt. Hierna ging de heer Middendorp over tot het uitreiken van de diploma's. Nog heel wat goede raad werd de jon gens meegegeven en zelfs werd hen voor het laatst nog eens gelast „mond houden". Na de uitreiking bracht G. v. Altena namens de leerlingen en ook als voorzitter van de Zeevaartschool vereniging de dank over aan de direc teur. de leraren en de anderen, die hun verblijf in Den Helder prettig hadden gemaakt. „Wij zullen proberen te zijn ambassadeurs van ons land, dat belo ven we hiermee". Ook de heer Lt. ter •Zee der le klasse G. P. de Lange wens te de jongens geluk en een goede toe komst. De namen van de geslaagden volgen hieronder: GESLAAGD VOOR A. S. Stuurmansleerling G. Altena, Nieuwer Amstel; M. Ande- riessen, A'dam; J. L. Antwerpen, Val kenburg; G. Bakker, Oost Knollendam Wormer; A. Bark, A'dam; J. van der Bos, Den Helder; J. K. de Bun je, Den Helder; N. W. Duenk, Loenen, Véluwe; G. Fielmich, Schagen; J. de Geus, A'dam; J. L. Gorissen. Vaals; L. J. Gruiters, Tegelen; J. G. W. Hammes, Roermond; J. Heimig, A'dam; S. J. He melrijk, Oudeschild, Texel; J. M. Hil- len, Den Helder; D. Holtslag, Laren, Veluwe; D. Moutgraaf, Dordrecht; G. L. Koessen, Aalsmeer; P. Koning, Blok ker; J, Kuipers, Wognum; T. Loon, Heemstede; J. J. Limonard, Den Hel der; J. Looy, Den Helder; F. Minkels, Den Helder; M. Moerman, Den Helder; D. J. van Mourik, IJmuiden; E; J. Nieu- wenhuizen, Zandvoort; J. Ouwejan, Zaandam; P. G. Peters, Utrecht; J. E. Rakers, Den Oever, Wieringen; J. Sjoerdsma, Grouw; J. Th. Smorenberg, Alkmaar; N. F. J. Spek, Apeldoorn; N. Veldhuizen, Hilversum; B. J. Wassink, Hengelo en A. Wispelweij, Wieringer- waard. Afgewezen werden 6 candida- ten. EEN NIEUWE ROL VAN DE FAAM FRIS ALS FRUIT MeJ. Hipkes en P. Gode verbeteren kringrecord. De onderlinge wedstrijden, welke door de Bruinvissen Zaterdag te Wie- ringerwaard werden gehouden, zijn buitengewoon geslaagd. Toeschouwers waren er vrijwel niet, doch de sfeer was ouderwets genoeglijk. Het programma was keurig verzorgd en de deelnemers droegen ieder hun steentje bij om de wedstrijden een vlot verloop te laten hebben. De 200 meter schoolslag bracht zo wel bij de dames als bij de heren een verbetering van het kringrecord, het geen wel geheel buiten de verwachtin gen lag. Bij de dames was het mej. D. Uipkes, die voor de eerste maal de 200 meter trok en direct maar het kringrecord, dat sedert 19 Aug. 1945 op naam van M. Wins met 3 min. 39.9 sec. brak en het op 3 min. 36.8 wist te brengen. Het begin is er, doch wij durven wel voor spellen, dat mej. Uipkes op dit num mer tot nog veel meer in staat is! P. Gode zwom ditzelfde nummer voor heren eveneens voor het eerst mee. Zijn tijd van 3 min. 08.2 sec. ver raste alleen. Het oude record stond op naam van G. v. 't Kaar met 3 min. 15.4 sec., gevestigd op 10 Aug. 1947. Een zeer mooi resultaat dus. Gode is ook nog lang niet aan 't einde van zijn Latijn. Ook de nieuwelingen boekten geen slechte resultaten. We zagen verschei dene adspiranten, die nog wel wat voor de toekomst beloven. Tot besluit werd nog een polo-wed strijd gespeeld tussen twee, ook uit sluitend uit Bruinvissen bestaande, teams. Ook hierbij zagen wij enkele begin nelingen die reeds behoorlijk kijk op het spel hadden. Hieruit blijkt wel, dat het bestuur zich nog niet al te be zorgd behoeft te maken over reserve- spelers, wanneer ook deze goed inge wijd worden in deze mooie tak van de zwemsport. Tot slot volgen thans de namen van de clubkampioenen 1949: 50 m. schoolslag meisjes: J. Spits 50 sec.; 50 m. ringslag heren: J. F. de Rochenvoort 43.2 sec.; 50 m. schoolslag Jongens: A. Scholte 46.6 sec.; 50 m. ringslag dames en meisjes: M. B. Schut- tenhelm, 48.3 sec.; 25 m. borstcrawl meisjes: L. de Beurs 19.9 sec.; 200 m. schoolslag heren: P. T. Gode 3 min. 8.2 sec.; 50 m. borstcrawl jongens: H. Kooger 37 sec.; 25 m. schoolslag meis jes: T. de Graaf 29.5 sec.; 200 m. school slag dames: D. Uipkes 3 min. 36.8 sec.; 80 n. borstcrawl dames en meisjes: L. A. v. Boven 43.6 ser.; 100 m. borst crawl heren: P. T. Gode 1 min. 18.7 sec. De gemeentebegroting. Vele moeilijkheden moesten worden overwonnen om een sluitende gemeen tebegroting te krijgen. Daaraan is de late behandeling van deze begroting voor 1949 toe te schrijven, aldus het algemeen rapport over het onderzoek in de afdelingen. Enkele vragen en antwoorden, welke in het kader van dit onderzoek naar voren kwamen, zullen wij hier vermelden. Op een vraag of het niet beter zal zijn van gas voor het gebruik van straatverlichting af te stappen, werd geantwoord: „In verband met het feit, dat het gebruik van electrische ener gie voor straatverlichting ook in fi- nantieel opzicht voordeliger is dan 't gebruik van gas, wordt, in de nieuwe stadswijken reeds zoveel mogeliik voor de straatverlichting electrische energie toegepast. Vervanging van de bestaande gasverlichting zal overwo gen kunnen worden als in de betrok ken straten nieuwe stroomkabels moeten worden gelegd. De onderhan delingen over het betrekken van gas van elders (Hoogovens) zijn nog niet beëindigd. Binnenkort zullen nadere voorstellen aan de Raad ter behan deling worden aangeboden. De onder handelingen betreffende een toonzaal zijn zover gevorderd, dat verwacht mag worden, dat deze dit najnar zal worden geopend. Wat het tekort aan water betreft, is met het P.W.N. een overeenstemming bereikt inzake het aangaan van een overeenkomst voor meerdere waterlevering ingaande in 1950. Bovendien zal de vraag het Falga-tuingebied als waterwinplaats te benutten verder worden bestu deerd." Gevraagd werd om in afwachting van de tot uitvoerlegging van het nieuwe plan-Centrum een tijdelijke verbinding tot stand te brengen tus sen Koningdwarsstraat en Kruger- straat. Dit werd door B. en W. in het huidige ogenblik niet wenselijk geacht. Op vragen omtrent het carillon in het Helden der Zeemonument en uur werken in de kerktorens van Huis duinen en de Nieuwe Kerk werd me degedeeld, dat diverse bedragen zijn uitgetrokken en met de uitvoering der werkzaamheden in September zal worden begonnen. De verharding van de paden in het Timorpark is niet ideaal. Opmerkingen hierover ont lokten de belofte, dat bij de begroting voor 1950 daartoe de nodige voor stellen zullen worden gedaan. Meer dere leden achtten de stichting van een douche-inrichting in onze stad noodzakelijk. Een aanvankelijk plan deze in samenwerking met „Het Witte Kruis" aan de Fabrieksgracht te bouwen, moest worden opgegeven in verband met de plannen ten aan zien van de gasfabriek. Intussen wordt van particuliere zijde gewerkt aan 'n plan voor een nieuwe douche-inrich ting. Naar het oordeel van het col lege van B. en W. zal, zodra dit mo gelijk is, de bouw van een moderne bad- en zweminrichting dienen te worden bevorderd. Het monument „Voor hen die vielen" is nog niet her steld, omdat verplaatsing van dit monument niet uitgesloten is. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (Ontleend een onze Advertentie-Rubriek) MAANDAG. Tivoli, 7.30 uur: Noodlot (toegang 18 jaar); Witte, 7.30 uur: Penny Serenade (toegang alle leeftijden). Rialto- terreln, 8 uur: Interkerkelijke evange- lisatietentsamenkomst, 8 uur. DINSDAG Tivoli, 7.30 uur: Spionnen aan de Theems (14 jaar) Witte en Rialto- terrein als Maandag. Muziektent, Julianapark, 8.30 ur: Zomerconcert Winnubst. Zoals wij reeds aankondigden wor den gedurende negen dagen in de tent op het r g- Rialto-terrein 's avonds Evangelisatie-bijeenkomsten gehouden, waaraan door diverse kerkelijke rich tingen medewerking wordt verleend. Onder het motto: Als de mens luis tert, spreekt God, als God spreekt ver anderen de mensen en als de mensen veranderen komt er een nieuwe we reld" wordt het evangelie gebracht. Voor de openingsavond welke Zater dag plaats vond, was veel belangstel ling. De tent was vol, terwijl velen die voor de tent stonden via een luidspre ker kennis konden nemen van dat, wat binnen gesproken werd. Burgemeester G. Ritmeester reikte de prijzen uit Ook dit jaar heeft Burgemeester G. Ritmeester weer aan de uitnodiging van de commissie voor het uitreiken van planten aan de leerlingen der scho len voldaan en Zaterdagmiddag om vijf uur 'n groot aantal kinderen, wiens plant bekroond was, in het Natuur His torisch Museum een prijs uitgereikt. Alvorens ons naar het „leslokaal" te begeven, hebben wij eerst even de plan ten in ogenschouw genomen. Het was een prachtige verzameling, die toonde dat het schoolkind voor het mooie en goede dat ons in de plantenwereld ge schonken is, oog kan hebben. De heer J. Hendrikse, lid der com missie, sprak ter inleiding van de uit reikingsplechtigheid een kort woord waarna hij allereerst de burgemeester en diens echtgenote, de heer K. Rijpma, commissaris van politie, oudercommis sies en onderwijzend personeel welkom heette. Dit voorjaar werden er ruim 1300 plantjes van de gemeentelijke kwe kerijen uitgereikt aan de schoolkinde ren. Dat was het grootste aantal, sinds men in 1942 met dit werk begon. Dit jaar werden de meeste planten weer in geleverd, n.1. 600. Dit getal zegt ons, dat het nog niet zo heel eenvoudig is een stekje tot grote plant op te kweken. De heer Heendrikse wees erop, dat hij blij was dat een zo groot aantal plan ten was afgeleverd, maar dat de kwali teit niet in verhouding was met de quantiteit. De oorzaak hiervan zal wel gezocht moeten worden in de lange kou periode, die wij gehad hebben. Nadat de spreker het gemeentebe stuur, de oudercommissies en het on derwijzend personeel dank had gebracht voor hun onontbeerlijke medewerking, verzocht hij Burgemeester Ritmeester over te willen gaan tot de prijsuitrei king. De prijsuitreiking. Alvorens dit te doen, zeide de Burge meester, dat hij gaarne weer aan het verzoek gevolg had gegeven, omdat het werk van de commissie zulk een duidelijk succes heeft. Hij bracht de commissie de dank van de Gemeente over, omdat het zo belangrijk is het kind liefde en belangstelling voor de natuur bij te brengen. Behalve op deze tentoonstelling heeft uw werk, aldus de burgemeester, ook naar buiten resul taat. De parkaanleg en de planten in de perken worden niet meer zo vernield als dat in vroeger jaren het geval was. Ook dat doet onze waardering groeien. Met voor elke winnaar of winnares een paar hartelijke woorden reikte de Burgemeester de prijzen uit. En die waren heel mooi. Wij konden zien, dat de kinderen met hun beloning heel blij waren. Degenen, die geen prijs De Duitse coaster „Heimat", die Donderdag onderweg van Zweden naar Brussel met een lading hout on ze haven binnenliep om binnendoor de reis voort te zetten, liep geen loods aan boord! in de Zaan ter hoogte van de fabrieken van de fa. Jb. Vis aan de grond. Later wist men het schip door slepen weer vrij te krijgen. De temperatuur van het zee water was 17.7 graden Celsius. Het is morgen hoog water om 0.55 uur en 13.05 uur en laag water om 6.50 uur en 19.35 uur. Het zeejacht „Tromp H", af komstig uit Muiden, kwam van Oudeschild in de haven en zou van daag over de Noordzee de reis voort zetten met als eerste doel Vlissingen. De leerlingenvereniging van de Am bachtsschool hoopt zowel Donderdag als Vrijdagavond a.s. telkens beginnen de om acht ut r in het Casino een lees- avond te organiseren. Vandaag is het veertig jaar geleden, dat de heer N. Helder bij Openbare Werken in dienst kwam als timmer man. Dit feit wordt hedenmiddag om 4 uur herdacht in het recreatiezaaltje van Elgawa, ingang Oranjestraat. mochten bemachtigen, kregen als troost elk een jodenkoek. Tenslotte laten wij hier de namen van de jongens en meisjes, die een prijs ontvingen volgen: Voor Coleus: 1 Corrie de Haan, 2 Geesje Withoff. 3 Ria Taal. 4 Greetje Visser. 5 Jopie Nebbeling 6 Grietje Pe trus. 7 Marietje Hofman. 8 Elske Kra mer. Voor begonia: 1 Tineke Wit, 2 Jan Koopman. 3 no. 68. 4 Ben Koopman. 5 Alie Zeeman. 6 Bertha Wiering. 7 Joan Zipp.8 no. 170. 9 Arie Doeleman 10 Truus Koopman. Voor Afrikaan: 1 Dick Makelaar. 2 Harry Weidema. 3 Cor de Boer. 4 Latse de Boer. 5 Heiman Winter. 6 Jan van Dam. 7 Frans Oomens. 8 Ildert Smit. 9 Maarten van Zoonen. 10 Elly Sigon. Voor Pelargonium: 1 no. 87. 2 Bram Rieuwers. 3 Joop Mark. 4 Alie Bakker. 5 Tinie Besier. Voor Petunia: 1 Geertje Oele. 2 Har ry Mahieu. 3 no. 15. 4 J. Geus. 5 Joop van Rooy 6 Adr. Troost. 7. Sjoerd Visser. Degenen, die hun prijs nog niet ont vingen kunnen deze afhalen bij- mej. S. Held, Singel 53 en wel Maandag 25 Juli van 1012 uur. Vrijdagavond kwam ^^Jing Se^onder voorzitterschap van bur- gemeestei Kolif. rzoek 0m sub- Ingekomen.ween ve sidie van de sticni g tentoon- ,.Jeugd van Nederland Deze te steling wordt van 19 Ag terdam in het RfnL'herftUten doel het Ned. gehouden en heen ten volk duidelijk te be- voor de jeugd van de jjet tekenis is voor het gehele volk- i-iik en de gemeente Amsteroam steunen met bedragen van respect'®' velTk f 30 000 en f 50.000. De totale kosten bedragen f 350000. Men W thans van de gemeenten morelesteun en een symbolische bijdragen als blijK van instemming met het belangrijke doel B. en W. stelden voor f 30 be schikbaar te stellen, hetgeen door de raad werd aangenomen. Aan de sticn tmg van N.-Holland voor natuur schoon werd een subsidie van f 25 ver- leend. yijfll,nr De geloofsbrieven van de nie^w benoemde leden van de raad werden door de heren v. d. Laan, Visser Mulder onderzocht en goedgekeurd. Het R.K. schoolbestuur verzocht een toelage uit de gemeentekas voor uit breiding met 2 lokalen van de K.h. school in de Klieftstraat te Hippoly- tushoef. B. en W. deelden mede, dat op het ogenblik de leerlingen van de le en 2e klasse en ten dele van de 3e en 4e klasse zijn ondergebracht in het R.K. Verenigingsgebouw ,.Het Paro chiehuis", een toestand die uiteraard niet als blijvend is bedoeld. Het aantal leerlingen bedraagt op het ogenblik 98 het aantal leerkrachten 4. Aangezien 'de aanvrage aan de wettelijke eisen voldoet stelden B. en W. voor de aan vrage in te willigen. Aldus door de raad aangenomen. Verhuur vertrekken aan de notaris. Teruggekomen werd op het verzoek van notaris Groendijk om de raadszaal als kantoor ter beschikking te stellen, de beide kamers van de voormalige secretarie. B. en W. gaven aan deze laatste oplossing de voorkeur, omdat dan de raad de tegenwoordige raads zaal met bijvertrek zou kunnen blijven gebruiken, maar ook omdat voor het overbrengen naar de voormalige secre tarie dan geen kosten behoeven te worden gemaakt. Thans zijn de ver trekken in de voormalige secretarie in gebruik bij de distributie, doch deze dienst loopt af en men zal wel een andere lokaliteit kunnen krijgen. B. en W. stelden voor de huurprijs te be palen op f 350 per jaar. De heer Bosker bracht naar voren dat notaris Groendijk de raadszaal be doelde, en B. en W. nu de voorkeur geven aan de oude secretarie. Op het extra-zomerconcert van Win nubst, dat zoals wij reeds aankondig den zal worden gegeven in de tent in het Julianapark, morgenavond van half negen tot tien uur, zullen de volgende werken ten gehore worden gebracht: 1. Uncle Sammy, mars, Ab. Holz- mann. 2. Ouverture Le Barbier de Se- ville, Rossini. 3. Tesoro Mio! Valse, E. Becucci. 4. Hymne aan St. Cecile, Fr. Dunkier. 5. Fantaisie Tannhauser, R. Wagner. 6. Selectie uit Cavalleria Rus- ticana, P. Mascagni. 7. Vive la lebrté, mars, H. Heusser. H.C.S.C.-KORFBAL Zaterdagmiddag was K.V.H. 3 op bezoek bij H.C.S.C. voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd. Om 4 uur gaf de heer C. de Jonge het fluitsignaal om te beginnen. Van weerszijden werd er flink aan gepakt, doch vóór de rust scoorde H.C.S.C. de enige goal. Na de rust was het al spoedig 20 voor H.C.S.C. en 2 minuten later 30. K.V.H. legde er een schepje op, wat hun al spoedig 2 doelpunten opleverde. Even vóór het einde werd de stand gelijk 33. Het was een pittige wed strijd, waarin opviel, dat het spelpeil van H.C.S.C. omhoog gegaan is, dank zij de training in de laatste weken. De voorzitter antwoordde, dat d» k. doeling was de oude «ecretarie J ":osten staan, waaraan veel kosten verbond zijn. Bovendien is er grote kans 7" Ged. Staten het afkeuren, omdat h particulier en geen algemeen belanB f' Volgens de voorzitter heeft de not,,- Zonder punten en met 10 pCt. korting verkoopt BATA een groot aantal heren-, dames- en kinder kousen en sokken van de uitste kende, welbekende kwaliteit. De verkoop begint heden Uitslag wedvlucht vanaf Chateauroux (Fr.): Molenaar 1 9; A. Koorn 2 6 15: Klaassen 3 4 5 14; A. Dienaar 7 13; Leen 8; Bakker 10; Kater 11 12. Stand kamp. fond met nog 1 vlucht te vliegen is: 1 Kater 198 p.; 2 Klaassen 192 p.; 3 A. Dienaar 159 p. Uitslag wedvlucht St. Kat. Waver (Belgie): Zondervan 1; Klaassen 2; A. de Ruiter 3 27; Leen 4 7 17; Neehuis 5; Gebr. Koopman 6 24 41; Geervliet 8 9 16; Struyk 10 12; J. Dienaar 11 37 38; A. Koorn 13 21 26; Cornielje 14 15 29; Halm 18 35; v. d. Werff 19 39; Rab 20; Mole naar 22 23 25; G. E. Koopman 28—38; Kok 30 36 40; Scheer 31 34; S. Koorn 32; Bakker 42; Ligtenberg 43. Stand Generaal oude duiven is: 1 A. Koorn 773; 2 Klaassen 771; 3 Kater 682. Donderdag inkorven voor Vilvoorde Derbé vlucht tot 6.45 uur. Vrijdag klokken stellen tot 8 uur. Maandagmor gen 25 Juli inkorven Bordeaux. Zaterdag vond voor de tweede maal na de bevrijding een sportdag voor 't gemeentepersoneel plaats. Het is een goede sportdag geworden, wat voor de organisatoren zeker een stimulans zal zijn op de ingeslagen weg voort te gaan. De uiteindelijke overwinning kwam b\j Openbare Werken terecht, met een totaal van 34 punten. Een goede prestatie van de mannen van mijnheer Langerak. De onderwijzers met 22 en Water en Licht met 18 punten bezetten resp. de tweede en derde plaats. De estafette 4 x 100 M. tussen vier snelle Werfianen en vier vlugge lopers der gemeenteploegen werd een overwinning voor het ge meentepersoneel. Een partijtje touw trekken tussen acht potige R.W.- mensen en acht stoere mannen van het gemeentepersoneel werd een ware titanenstrijd. Er was weinig verschil in kracht, maar het iets betere team work der mannen van de sloepenloods bracht de overwining bij hen terecht. Onder de toeschouwers ontdekten wij burgemeester Ritmeester, commissaris Rijpma en kolonel Barendregt, die een en ander met belangstelling gade sloegen. 's Avonds vond de prijsuit reiking plaats in Formosa, waaraan een gezellig avondje verbonden was. Het is een geslaagde dag geweest, die doet vermoeden, dat er nog vele zullen volgen. Voor de diverse uitslagen raad plege men onderstaande lijst: Finale 400 M. heren t.m. 28 jaar: 1. W. Erkelens OW 1.2; 2. E. Mul der OW 1.5.9; 3. T. Eelman ZIEK 1.16.8. Finale 100 M. heren 39 jaar en ouder: 1. A. Kuiper OW 12.5; 2. H. Wijnja WL 12.7; 3. M. Fokkens OND 12.9. Finale 100 M heren 29 t.m. 38 jaar: 1. A. Gast OW 12.4; 2. D. Gerritsen OW 12.5; 3. W. Lastdrager OND 12.6. Finale 80 M. dames: 1. M. Zomer OND 10.8; 2. B. Zomer ZIEK 11. 3. L. Bunschoten ZIEK 12.5. Verspringen heren 39 jr. en ouder: 1. H. Wijnja W en L 5.30 M.; 2. A. v. d. Wal Sr. W en L 4.95 M.; 3. M Fokkens OND 4.80 M. Verspringen dames: 1. M. Zomer OND 4.66 M.; 2. B. Zomer ZIEK. 4.23 M.; 3. S. Gorter ZIEK 3.56 M Kogelstoten heren tm. 28 jaar- 1 Jong CB 9'01: 2- L- Naters SECR. 8.79; 3. W. Moll POL 8.65 Hoogspringen heren t.m. 28 ir 1 W Erkelens OW 1.45 M.; 2. J Zeee! OND 1.40 M. S Hoogspringen heren 29 t.m 38 ir 1. F. Verfaille OND 1.40 M 2 C SS?35°Ï. 1W M': 3' H' Verspringen heren 29 t.m. 38 jaar: 1. G. den Haring OW 5.06; 2 A Gast OW 4.95; 3. J. Planken W en L 4 64 geen bezwaar tegen 2 kamers in oude secretarie. De hr Bosker dat de notaris wel genegen was a onkosten te betalen als Ged. staf.! het afwijzen. De heer Bouskes zei, dat B. en w het goede gezocht hebben voor j,' notaris. Het is niet goed. als de raad voo, particulier moet wijken en hij „ïeena, dat de wensen van de notaris wel u* gewilligd waren. De heer v. d. Laan bracht naar ren, dat er voor goede ruimte voor <j( notaris gezorgd is. De voorzitter merkte op, dat 4, notaris toch niet weg gaat omdat hj al bij Koninklijk besluit benoemd i. De heer Bosker meende, dat de nota. ris de raadszaal zou hebben, en dat dit ook de algemene gedachte was Vln de andere raadsleden. Het voorstel van B. en W. om d« oude secretarie aan de notaris'te v«. huren werd verworpen. Vóór stemden de heren Bontkes, Lont en Kooi. Tot onderwijzeres te Hippolytushoef werd benoemd mej. A. Veerdig te Bathmen, tot onderwijzer te Westerland de heer J. Duijvetter te Hilversum. Aankoop van bouwterrein. Van het beschikbare woningbouw, volume zal alsnog een aantal van J zogenaamde duplex-woningen worden toegewezen aan de woningbouwver eniging „Beter Wonen" alhier. Het ligt in de bedoeling deze wonin- gen te doen bouwen aan de Van Hen- gelstraat, aan de Noordzijde, op een terrein, aansluitende aan de bestaande bebouwing, eigendom van de heer de Jong alhier. De eigenaar is bereid de grond te verkopen voor f 2.50 per c.a., v/elke prijs aanvaardbaar kan worden geacht. Voor het bouwterrein zal een strook grond moeten worden gereser veerd voor beplanting, gelijk dat ook ten aanzien van de andere huizen aan de Noordzijde van de Van Hengelstraat is geschied. Aangezien deze strook aan de straat moet worden toegevoegd, zal deze in eigendom aan de gemeente dienen over te gaan. B. en W. stelden voor om aan te kopen van J. de Jong pl.m. 500 e.i. voor de prijs van f 2.50 per c.a. plu» de overdrachtskosten. Het voorstel werd door de raad aan vaard. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Kooi of er al werk gemaakt is voor aanschaffing nieuwe brandslangen en sirene en ander materiaal van de brandspuit. De voorzitter zei, dat alle» goedgekeurd 'is. De heer Kooi vroeg of de wegen weer geteerd worden en drong er op aan dat het eerder zou geschieden dan verleden jaar. Vrijdagavond omstreeks 6.15 uur heeft een ongeval plaats gehad bij het monument aan de Afsluitdijk, dat aan een 17-jarig meisje, afkomstig uit Bui tenpost (Friesland) het leven heeft gekost. Zij had met een gezelschap van een huishoudschool, afkomstig uit bovengenoemde plaats, een reisje ge maakt naar Bergen en Schoorl, en zij pauzeerden op de terugreis bij het monument. Bij het oversteken van de rijksweg naar de Zeedijk werd zij ge grepen door een passerende luxe auto, welke haar ongeveer 38 meter mee sleurde. Het meisje werd op slag ge dood. De verslagenheid onder de an dere meisjes was zeer groot. OW 8.88 M Verspringen heren t.m. 28 jaar- i A. v d Wal W en L 5.63 M o' T Zegel OND 5.40 M.; 3. A Broekhof' zen OND 4.89 M. öroekhul- Kogelstoten heren 29 tm is 1- C. Bakker OW 9 45 M n Bloothoofd OW 8.65 M 3 r "w POL. 8.42 M 3' G' Heringa Finale loo M. heren t.m. 28 jaar- 1- A. Rottier SECR 12— o f J Wal W en L 121- 3 V V' d' 12.9. c- Koster GO Estafettes: t?..},?0 M\ heren t.m. 28 jaar: 1. Gem. Onderwijzers 52.92. Centr. böekh. 54 - 3' w-7"' ontv— 54.9. 3' Water en Licht 4 x 100 meter heren 29 tm aa -i„ 1. Openb. werken 533 -2 p 1 3- Water en Licht 5M. B5ll: 4 x 100 meter heren iq ouder: 1. Water en Ucht 55 3^2V" derwrjzers 59. 3» 2- °n- Estaf6tt6 Gemppnto werf 4 x 100 meter heren^in te 49.7; 2. Rijkswerf 50 Gemeen" Touwtrekken (valt hi.it telling); 1. Water i n Punten- Te Schagen zal op 5 October e«n aistrictsfokveedagplaats hebben, waarop alleen t.b.c.-vrije dieren mo gen warden aangevoerd. Bij de Ned. Herv. Gemeenten in de kop van Noord-Holland zijn ook dit jaar vele theologische studenten werkzaam ten einde het gemeentewerk te verlich ten voor de consulenten in verband met de vele predikantsvacature» i" dat gewest. Na vele maanden van zwijgen, i* het carillon van de Waagtoren te Alk maar hersteld en daet thans weer ziju bronzen stemmen horen. Ook de asphaltering van de Langestraat al daar nadert zijn voltooiing; binnen kort vindt de officiële heropening plaats, ter gelegenheid waarvan de winkelstand een speciale reclame houden, q De motorclub Schermer- horn en omstreken zal op 21, 22 en u Juli een avond-vierdaagse voor auto' en motoren organiseren. B. en W. van Hoorn hebben de raad voorgesteld, voor 1949 aan de Hoornse Gemeenschap een subsid'e van 1000 te verlenen, zulks ter he vordering van het gemeenschapslev" in die gemeente. In Hoorn is een cafetaria gevestigd welke gedreve wordt door twee compagnons die een' een internationaal bekend acrobaten- duo vormden en jij en jou zeiden te' gen Maurice Chevallier en Lucie"n Boyer. De heer H. Kingma, stationschef te Castricum, gaat 1 September as- met pensioen. -K- Aan alle onzekerheid over het van de te Zaandam vermiste Gerr hosselaar kwam een einde toen P sagiers van de Alkmaarder P»cketa„ bJkje zagen drijven. De raad va Monnikendam heeft besloten 0 schorsing van de gemeente-secretabj op te heffen. De burgemeestei 1 evenwel dit besluit ter vernietig"1» pan de Kroon voordragen.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2