Truman vraagt 1450 millioen dolla r voor militaire hulp aan Pact-landen Kort Bestek De vooravond van de Vierdaagse Plan voor een nieuwe provincie Zuiderzeeland VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Moeilijkheden in het Franse kabinet ae De indeling der vierde klassers Dinsdag 26 Juli 1949 74e Jaargang No. 10641 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Qeen atoombommen naar welk land ook ^est-Europa krijgt, het leeuwendeel Opgewekte stemming in Enquête over winkel sluiting te Bloemendaal Krijgt Nederland twaalf provincies? Gebied zou polders omvatten Wrijving om een gratificatie Modernste wapens voor Atlantisch Pact-landen de Keizerstad Formateur Eyskens heeft succes Willy Croes gaat de sprong wagen Suriname ontstemd Tyfoon teisterde Sjanghai en Okinawa Zuiderkruis brengt 1500 militairen thuis Cauwelaert bij Koning Leopold der Belgen Goese vrouw slachtoffer van bigamist? Franse ballonvaarder landde in Belgie Britse regering heeft geen devaluatieplannen Kampioenschappen Landelijke Rijverenigingen Arbeider van brugpeiler gevallen Ook de Reserve-klassen zijn bekend BUREAU: Koningstraat 78—«0 Den Helder Telefoon 2345 post gironummer 449041 Hoofdredacteur: A KAPTEIN Directie: y bULSMA en C. KRAK dlMT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm. - Kleine advertenties ...Juttertjes"* tot 15 woor den f Lelk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal 4.— bij vooruitbe taling, plus incassokosten president Truman heeft het Con- tl verzocht het program ten bedra- van 1450 millioen dollar voor mi litaire hulp aan de landen van het fiaordatlantische pact en andere mo gendheden goed te keuren ter uitban ning van de vrees voor aggressie en internationaal geweld. Zijn boodschap ging vergezeld van een wetsontwerp Kt uitvoering van het program. pe president zeide: „De gebeurte nissen in de wereld sinds 1945 bieden ons geen zekerheid, dat alle leden van Ver. Naties de principes tot behoud van de vrede in practijk zullen bren gen. Er zijn bewijzen voor het tegen deel, bewijzen, dat bij het nastreven Van zelfzuchtige doelen sommige na ties zijn overgegaan en misschien op nieuw zullen overgaan tot bedreiging met of gebruik van geweld. De door deze ervaringen geschapen vrees kwelt de wereld en verwekt onzeker heid en onstabiliteit, die de economi sche en sociale vooruitgang in de weg staan. Zolang het gevaar van aggres sie bestaat, is het nodig te denken in termen van de strijdmacht, die nodig is deze te voorkomen. Het is ongeluk kig maar waar. Wij kunnen echter ons doel een duurzame vrede niet bereiken door de moeilijke en onplezierige taak die voor ons ligt, uit de weg te gaan". De president onderstreepte het doei van het program door de Sowjetunie met name te noemen als de mogend beid, die een atmosfeer van vrees en gevaar had geschapen. Geen atoombommen Op het ogenblik, dat president Truman een beroep deed op het Con gres, maakte de regering het wetsont werp bekend, waarin verstrekkende bevoegdheden tot handelen worden voorgesteld, doch uitdrukkelijk de verzending van atoombommen naar Welk land ook uitsluit. Het wetsontwerp geeft de president de bevoegheiö te beslissen, of hij de hulp beschikbaar zal stellen als gift, tegen contante betaling, op cradiet of cp leenbasis. Van de 1450 millioen dollar zou het merendeel ten goede komen aan West- uropa, „een gebied, welks belang voor onze veiligheid in twee wereld oorlogen is aangetoond". Het voorstel tot militaire hulpverlening recht streeks vastkoppelend aan het Noord- aüantisch verdrag, verklaart 't Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse a en, dat het program het verdrag zou „completeren" door de daarin ver vatte beginselen van „zelfhulp en we derzijdse bijstand" ten uitvoer te leg gen. Wat het verzoek om wapens be treft, dat door Westeuropese leden van het verdrag verscheidene maanden geleden aan het ministerie werd ge richt, verklaart het ministerie verder, dat „hun verdediging ook onze verde diging is en een grote zorg voor ons zal blijven zolang hun militaire zwak te tot aggressie uitnodigt". West- Europa zou 938.450.000 dollar aan wa pens, technische hulp en opleiding van strijdkrachten ontvangen alsmede 155.000.000 dollar voor de productie van oorlogsmateriaal. Hierdoor zou slechts 300.590.000 dollar overblijven voor militaire steun aan bevriende lan den waaronder Griekenland en Tur kije, daar 45.000.000 dollar bestemd is vcor een noodfonds en 10.970.000 dol- lai voor administratiekosten. Afgezien van de landen van het Neordatlantische pact stelt de regering zich voor hulp te verlenen o.m. aan Grikenland. Turkije, Korea, de Philip- pijnen en Perzie. Stap naar wereld vrij van vrees President Truman heeft Maandag de ratificatie-oorkonde van het Noordatlantisch Pact ondertekend. Ter gelegenheid hiervan heeft de president de volgende verklaring uitgegeven: „Voor het Amerikaanse volk zijn vrede en vrijheid meer waard dan wat ook. Onze ratificatie van het Noordatlantisch Pact met de overweldigende stern van de Senaat en het volk is het bewijs, dat wij vastbesloten zijn deze vrede en vrijheid te bewaren. Dit verdrag is een historische stap naar een wereld van vrede, een vrije wereld, vrij van vrees, maar het is slechts één stap. Wij dragen niemand een kwaad hart toe. Met onze bondgenoten in 't pact en andere gelijkgezinde vol ken moeten wij met Gods hulp en leiding met alle ons ten dien ste staande middelen werken voor de vrede. Wij moeten mo reel en materieel sterk blijven. Wij moeten meehelpen overal de vrijheid te versterken. Wij moe ten geduldig en onvermoeid wer ken om de Verenigde Naties steeds doeltreffender te naken voor haar grote taak. Wij moeten streven naar steeds groter een heid van doel en streven in het belang van de vrede". Meerderheid voor vaste middag voor alle zaken B. en W. van Bloemendaal hebben onder de raadsleden en het gemeente- personeel een enquête gehouden met betrekking tot de nieuwe regeling van de winkelsluiting. In totaal zijn 234 enquête-formulieren ingeleverd, waar van de helft door mannen. Het over grote deel van de inzenders, 167 per sonen of 71%, gaf de voorkeur aan winkelsluiting op een vaste middag in de week voor alle zaken; 54 inzenders (23%) wilden liever een sluiting zoals thans geb e 1 ijk is. De sluiting op Zaterda' u -_.dag bleek nogal op be zwaren te stuiten; slechts negen inzen ders (3.8%) voelden hiervoor. Drie in zenders meenden dat de winkeliers in het geheel niet moeten sluiten. Eén in zender gaf geen mening, omdat hij al leen de winkeliers hierover wilde laten beslissen. De behoefte aan openstelling van winkeliers gedurende één avond in de week bleek betrekkelijk gering te zijn; maar 22 inzenders (dertien man nen en negen vrouwen), of nog geen 10%, gevoelden hiertoe behoefte. Zolang de Noordoostpolder geen eigen gemeenteraad heeft, wordt het bestuur er van, zoals bekend is, ge vormd door de Landdrost, welke wordt bijgestaan door een „poldercommissie voor algemene belangen". In deze pol dercommissie zijn de laatste tijd wel eens vragen over de provinciale inde ling van het nieuwe land naar voren gekomen en naar aanleiding daarvan heeft de polderdirectie haar stand punt kenbaar gemaakt. Uit thans ge dane mededelingen blijkt zij het vor men van een provincie „Zuiderzee land", omvattende zeven gemeenten, gewenst te achten. Geographisch is de aansluiting van de Noordoostpolder bij Overijsel (in mindere mate bij Friesland) en van de Zuidwestpolder bij Noord-Holland wel te verdedigen. Een aansluiting Ambtenaren van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken hebben verklaard, dat de landen, die aangesloten zijn bij het Atlantisch Pact, in het kader van het program voor Amerikaanse wapenlevering, dat Maandag door president Truman aan het Congres is voorgelegd, de modern ste uitrusting zouden ontvangen. Er zouden zich echter geen geheime Gapenen of militaire vindingen onder bevinden, die sedert het einde van de oorlog waren uitgedacht. Deze ambtenaren, die het program hebben helpen opstellen, zeiden, dat 'He atoomwapens met name waren uitgesloten, maar dat zware eenheden, toals slagschepen. lange-afstands- bommenwerpers en vliegtuigmoeder- tohepen, zouden worden uitgesloten CP grond van beperkingen van het Program. Maandagavond heerste in Nijmegen een Vierdaagse en Beneluxstemming. Uit de „Kraayenhof" trok tegen half acht, toen de parade zou aanvangen, een indrukwekkende militaire stoet, samengesteld uit afdelingen van het Nederlandse leger en Belgische en Luxemburgse detachementen, welke aan de Vierdaagse deelnemen. De muziekkapel van de Belgische bezettingstroepen in Duitsland mar cheerde voorop. Tien- en tienduizen den mensen uit alle delen van Neder land en delegaties van een 50-tal verenigingen met hun clubvlaggen hadden zich op de wedren opgesteld voor de officiële vlaggenschouw, die door talrijke militaire, geestelijke en burgerlijke autoriteiten ward bijge woond. Boeiend was het ogenblik, toen onder het spelen der volkslie deren de negen nationale vlaggen van de vertegenwoordigende buiten landse wandelgroepen gehesen wer den. Na de parade, die geleid werd door de heer Van der Dennen, werd een grote tocht door de stad gehou den en tegen half negen defileerden honderden binnen- en buitenlandse wandelgroepen, terwijl de Nederland se en Belgische muziekcorpsen op wekkende marsen ten gehore brach ten, voor de autoriteiten op het bor des van de vereniging aan het Keizer Karelplein. Ook hier omgaf een zee van men- De eerste besprekingen van de B'el- kabinetsformateur Eijskens.met ralen en socialisten hebben tot het i^taat geleid, dat de voorzitters dier o. e Partijen er in hebben toegestemd egaties aan te wijzen, die de bespre- ®en "het de formateur zullen voort- h zal dezer dagen de liberale gen ^'PDshsche delegatie ontvan- verklaarde voorts, dat hij ,?utt uitsluitend internationale fi- Clele kwesties heeft besproken. sen de stoet, die daarna zijn weg nam door de feestelijk verlichte en met ontelbare vlaggen getooide binnen stad van Nijmegen. Heden gaat de eerste tocht door de Betuwe. De Belgische militaire kapel, onder leiding van onderluitenant Mo- rel, zal op de Markt van Eist een concert geven en het gemeentebe stuur van Eist zal de leiding van de Vierdaagse ten stadhuize ontvangen. Men verwacht, dat minstens 7500 deelnemers aan de start zullen ver schijnen. Mevrouw Willy Croes-Van Rijsel is hedenochtend te drie uur plaatselijke tijd uit haar hotel vertrokken. Zij zal zich per motorboot naar Kaap Gris Nez begeven. Men verwacht, dat zij aldaar te ongeveer acht uur Neder landse tijd te water zal gaan, om te trachten zwemmend de Britse kust te bereiken. Het college van algemeen bestuur van Suriname heeft medegedeeld, zich ten volle te kunnen verenigen met het standpunt van de Staten van Surina me, dat de door de Tweede Kamer aangenomen amendementen op de in terimregeling inbreuk maken op de beginselen der regering, daar de daar in vervatte materie 'n inwendige aan gelegenheid van Suriname is. De Franse premier, Henry Queuille, heeft een speciale kabinetszitting bij eengeroepen, waarop de Franse rege ring de critieke politieke situatie zal bespreken, die is geschapen door het besluit van de socialistische minister van Arbeid, Daniël Mayer, om het personeel van de nationale organisatie voor sociale zekerheid een belangrijke salarisverhoging toe te kennen, zonder dat hij daarvoor eerst het advies van de andere ministers heeft gevraagd. De rechtse Republikeinse Partij van de Vrijheid heeft reeds gedreigd haar twee ministers uit het kabinet te zul len terugtrekken als het besluit van minister Mayer niet ongedaan wordt De door Mayer toegekende verhogin gen bestaan uit vacantiegratificaties Door het hoofdkwartier van de op perbevelhebber der geallieerde troe pen in Japan, generaal Douglas Mac- arthur, is medegedeeld, dat boven Sjanghai een tyfoon heeft gewoed, waardoor de meeste straten aldaar onder ongeveer een meter water kwa men te staan. De baan van de tyfoon voerde ook over Okinawa, dat acht uur lang door het geweld van de wervelstorm werd getroffen; installaties van de Ameri kaanse luchtmacht ter plaatse wer den beschadigd. Gistermorgen ontscheepten ruim 1500 militairen, die met het troepen transportschip „Zuiderkruis" van In donesië in Rotterdam aankwamen. De militairen behoorden tot het 1-15 R.I., aan- en afvoertroepen (A. A.T.) en detachementen van marine, mariniers en K.N.I.L. Van Cauwelaert, de voorzitter onri-'T ®elgische Kamer, heeft een ia j. ud gehad met koning Leopold K vi'la te Pregny. onderhoud verklaarde Van r,fr] ..niets dienstigs" te kun- mededelen. Hij zou onmiddellijk Wezi„ russel terugvliegen, om aan bent*, kunnen zijn bij de parle- ergadering van heden. v Weerbericht j®^achting tot Dinsdagavond het Weer met voornamelii'c 'r' haa^°0rC*en Van 'and hier en Wat bewolking. Overigens z°nm "ind g en warm. Meest zwakke hit uiteenlopende richtingen. re hebt ongetwijfeld wel eens ge- hoord van de automatische pols horloges, vrienden, die door een Zwit serse fabriek worden vervaardigd. Bin nenkort brengt deze fabriek weer iets nieuws aan de markt. Men heeft name- niiiimiiwiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiniiii Hardinxveldse café's straks op Zondag open of dicht, mag je in Hardinxveld cijfers 7, 8 en 9. Elly heeft les gehad van Maart af en is nu de jongste typo- stenografe in Nederland. Hoed af voor Elly Berkelmans! Uit datzelfde nij vere Rotterdam komt het verhaal van de moeder van acht kinderen geboren en getogen in Indonesië, die in 1945 tot gisteren is zij Sibajak vertrokken. Eindelijk, na jaren van wachtenNederland helpt In- die" betaalde dê reis van Schier naar Rotterdam, want dat is met acht kin deren geen kleinigheid! De douane InLtTueerrdafS kogeTlfger^evah voetballen op Zondag of niet? Is het w^on«el^r7^' Ho^ werd waarin een rotr naar'twee kanten geZ°nden met haar gezin en Schier" ronddraait. Het zijn maar heel kleine 2aam met pe g J e pu p e monnikoog werd ondergebracht. In ons kogeltjes, die in het klokje rollen. Er /Nndanks zulke wereldschokkende kille klimaat hunkerde zij naar haar gaan er duizend in een gram. En de problemen en sensationele feiten vaderland en ziet, gisteren is zij met de rotor windt het horloge op bij de ge- de wereld verder. De mensen ringste armbeweging. Dat komt dus bebben vacantie en de jeugd doet exa- hier op neer: hoe meer de draagstei men jn Spekholzerheide en in Vlissin- opgewonden raakt, hoe meer het hor- gerij jn q>er Apel en in Rotterdam. Zo loge wordt opgewonden. Op het wer(j jn de Maasstad een examen in evmnasium in Leeuwarden is een on- stenografie afgenomen, waarvoor vijftig kneep een oogje dicht en liet haar een gewoon verschil van mening ontstaan. nt der candidaten zakte. Niet alzo dag eerder aan boord gaan om rustig te De curatoren en de leraren hebben ru- twaalfjarige Elly Berkelmans uit ^f_pal?l Nu vaart zie over de vraag, of een aantal leer- Tilburg £ij behaalde het diploma kan- lineen nu eigenlijk is overgegaan of toorstenografe 130 lettergrepen met de niet. De curatoren vonden de leraren te streng en de leraren zeiden in goed Latijn, zoals dat op een gym hoort: Be- moe je met je eigen zaken Toen heb ben de curatoren zelf beslist over de vraag: overgaan of niet overgaan, want Hat was de kwestie. En de leraren zien, bezigheden elde... E. se"»":" Biscaje en is gelukkig. Dank zij N.h.I. en de kommiezen. melden. Luistert naar wat te Hardinx veld geschiedt De^vroede vader*d- Sndé'SSendem moeten zich Wr.den s,4. r»r,rg.rr%e's In Leeuwarden schijnt een baantje vrij te komenl £je filmacteur Richard Conté heeft zich bitter beklaagd, toen hem werd gevraagd, hoe het was, als hij in zijn films zoveel mooie vrouwen mocht zoenen. „Sof' zei Richard, „één keer in m'n lip gebeten, één keer m'n wang opengekrabd en één keer een oorbel in mijn mond. Dat ik niet gestikt ben toen, snap ik zelf niet." Het is niet alles goud, wat er blinkt, vrienden. O Een aantal hoge militairen, waaronder de opper bevelhebber van de Westeuropese strijd krachten te land, generaal De Lattre de Tassigny en generaal Kruis, heeft een bezoek gebracht aan Circus Strassbur ger in Scheveningen. Verwondert u daarover niet, want ook generaals zijn mensen en in een circus evengrote kin deren als u en ik. gelijk aan twee procent van het sala ris en verschillende andere voordelen. Werkgevers vrezen, dat dit prece dent aanleiding zal geven tot eisen om loonsverhoging van andere werkne mers, vooral omdat het personeel van de reusachtige organisatie voor natio nale zekerheid reeds hogere salarissen geniet dan andere ambtenaren, die het zelfde werk doen. Minister Mayer, die gisteren .een on derhoud had met Queuille en minister Moch, verklaarde naar afloop hiervan, dat een regeling in zicht is. Een Goese weduwe maakte in het begin van de oorlog kennis met een Joodse landgenoot, die haar vertelde, dat hij een geheim agent was geweest in dienst van de Verenigde Staten doch nu enige tijd was gepension neerd. De oorlog, die immers iedere verbinding tussen ons land en Ame rika onmogelijk had gemaakt, ver stoorde echter de verzending van zijn pensioengelden. De weduwe geloofde hem, vooral toen hij haar het hof be gon te maken en het bleek dat hij niet onbemiddeld was. Zij huwde met hem. Nadat de man, N. genaamd, ondergedoken was in het grote Am sterdam, keerde hij na de bevrijding volkomen berooid en ziekelijk terug. Hij moest in een ziekenhuis worden opgenomen en overleed na enige maanden. De tijd verliep en de wedu we, die aan de fantastische verhalen van haar overleden man begon te twijfelen, besloot tenslottè ze maar voor kennisgeving aan te nemen. Maar de man had niet opgesneden. Want enige tijd geleden werd zij plotseling verrast met een zending dollars uit Amerika. Het pensioen, waar N. zovele jaren op had gewacht, begon zijn tocht over zee. De Goese weduwe zag zich al een vrouw in bonus worden toen echter haar vreugde plots verstoord werd, want nog een weduwe diende zich aan als de wettige echtgenote van N. Het was een vrouw uit Brussel, die de Amerikaanse autoriteiten had aan geklampt met de mededling, dat ook zjj al jaren op de dollars had zitten vlassen. Als zij de waarheid spreekt kan de Goese dame zich het slacht offer van een bigamist noemen en zal de Amerikaanse dollarstroom waarschijnlijk naar Brussel vloeien. van de Zuidoostelijke polder bij Gel derland stuit evenwel, als gevolg van brede waterscheiding tussen da beide gebieden, op bezwaren. Voor de instelling van een twaalfde provincie is de geografische ligging van de drie IJselmeerpolders niet on verdeeld gunstig. De Noordoostpolder en de Zuidoostelijke polder zijn als gevolg van het jongste plan dichter tot elkaar gebracht. Een groot be zwaar voor het onderling contact zul len de waterscheidingen tussen de drie IJselmeerpolders niet opleveren. De Noordoostpolder staat daarom aan de instelling van een twaalfde provin cie niet in de weg.. Efficiënte provincie Wanneer de denkbeelden van de polderdirectie omtrent de gemeente lijke en provinciale indeling van de IJselmeerpolders ingang vinden, zal ontstaan een provincie Zuiderzeeland, omvattende zeven gemeenten. Men re kent hier op een gemeente voor de Noordoostpolder, vijf gemeenten in de beide Zuidelijke polders, alsmede op de gemeente Urk, welk voormalig eiland door de Noordoostpolder wordt omsloten. Urk maakt tha*s deel uit van de provincie Noord-Holland. Voor een dergelijke provincie zal met een weinig kostbaar bestuursap paraat kunnen worden volstaan. Zij zal de eerste provincie zijn, waarvan de opzet door de doelmatigheid is be paald en reeds uit die hoofde effi ciënt kan werken. KONINKLIJKE FAMILIE OP BUCKINGHAM PALACE Koningin Juliana, Prins Bernhard en de Prinsesjes Beatrix -n Irene hebben gisteren op Buckingham Palace het noenmaal gebruikt met de koning en koningin van Engeland. De Koninklijke Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaart ontving Maan dagmiddag nog bericht, dat de Frans man Cormier, die de kleinste ballon voer, welke meedeed aan de wedstrijd om de Coupe Andries Blitzz, is geland bij de plaats Roeselare. Hierdoor is, voor zover thans be kend is, door Cormier de grootste af stand afgelegd. Hü maakte een vlucht van ongeveer 150 km, terwijl onze landgenoot De Vos, die ten Noord- Westen van Gent landde, 120 km af legde. Thans is er alleen nog geen bericht van Cormier's landgenoot Pierre Ja cquet, die een van de grootste ballons van deze wedstrijd bestuurde. Lord Addisson, de lord Privy Seal, heeft in het Hogerhuis verklaard, dat de Britse regering „generlei voorne men koestert om over te gaan tot het onbezonnen experiment van devalu atie van het pond sterling." Hij zeide dit in een debat over de economische toestand naar aanlei ding van een opmerking van Lord Brand, een vooraanstaand bankier, die beweerde, dat de wereld het ver trouwen in het Engelse pond aan het verliezen is. Op 4 Augustus zullen te Midden- Beemster wedstrijden worden gehou den van de vier districten van de Noordhollandse Bond van de Kon. Federatie van Landelijke Rijvereni gingen. Het gaat om het kampioen schap en het reserve-kampioenschap voor Noord-Holland. In September zullen dan de wedstrijden om het landelijke kampioenschap worden ge houden. De 28-jarige arbeider M. Middelkoop uit Echteld, nabij Tiel, is Maandagmid dag van een brugpeiler gevallen in het in aanbouw zijnde AmsterdamRijn kanaal. De man kwam op een beton nen voetstuk terecht en was vrijwel op slag dood. Hij laat een vrouw en een kind achter. Blijkens het officieel orgaan van de KNVB „De Sportkroniek" is de inde ling van de vierde klassers voor het komende voetbalseisoen als volgt: 4 A: Bergen, BKC, Grasshoppers, Nw. Niedorp, Oudesluis, Vrone, Schoorl, Watervogels. Wieringerwaard, Texel. 4 B: RK AFC, Berdos, De Rijp, WW, Westfriezen, Zouaven, ZAP, Andijk, St. George, Purmerend. 4 C: Randers, WSV '30, CSV, Limmen, Zeevogels, HSV, Schellingwoude, As sendelft, Energia. RCZ. 4 F: Swift. BPC, WMHO, RK AVIC, ASV, WB. DSS, IEV, Rivalen, Vlie gende Vogels, Oranje Zwart, Res. 2e kl. B: Ajax 3, DWV 3, VSV 2, EDO 2, Alom. Victrix 2, Helder 2, Zee- burgia 2, AFC 3, Blauw Wit 4, West Frisia 2. Res. 3e kl. A: WA 2, Zaandijk 2, LOC 2, WMS 3, Alcm. Victrix 3, ZW 2, OSV 3, Helder 3, KW 2, Spartaan 3, Meteoor 3. Res. 3e kl. B: HRC 2, KFC 4, VSV 3, ZFC 3, DWS 4, Zeeburgia 3, QSC 2, WSV '30 2, Zilvermeeuwen 2, RCH 3, DCG 3. Res. 3e kl. C: Westfrisia 3, Volewijc- kers 4. Volendam 3, Assendelft 2, HRC 3, AFC 4, Alkm. Boys 2. ZFC 4. TOG 2, WFC 2, Watergraafsmeer 3. Res. 3e kl. E: DWV 4, Volewijckers 3, Meteoor 2. WB 2, WZ .2, Velsen 2, Bloemendaal 2, Kennemers 3, SDZ 2, Zandvoortm. 2. OWO 3. Res. 3e kl. F: Olympus 2, RAP 2, DCG 2, St. Pancratius 2, Kennemers 2, Schinkelhaven 2, Ontwaakt 2, Wils kracht 2, Madjoe 2, Hollandia 2, SDW 2.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1