Kort Bestek Veertig uitvallers op de eerste dag Spaans stadje door explosie vernield Nederlanders, Republikeinen en U.N.C.I.-leden overleggen te Djokja Spelende kinderen vonden bom bij spoorbrug over de Vecht Lages stomverbaasd over verklaringen der mishandelingen Woensdag 27 Juli 1949 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 74e Jaargang No. 10642 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna zestig Dertig doden en gewonden Aansporing tot staking in Amsterdamse haven mislukt Kanaalzwemster moest opgeven De order tot staken van het vuren Nieuwe typhoon over Japan luchtaanval Vermoedelijk van Britse Competitie indeling 1949-1950 gehandhaafd Weerbericht Noormannen kwamen te vroeg Belgisch senator stelt volk raadpleging voor Hof en verdediging ontvingen dreigbrieven De Vierdaagse Buitenlanders verrukt over enthousiaste ontvangst Gesneuveld in Indonesië As van de Amerikaanse journalisten op Schiphol B.F.O.-delegatie naar Den Haag vertrekt op 6 Augustus Nog een Nederlandse Kanaaltocht Overeenstemming in het Franse kabinet Bomaanslag te Potsdam Prijzen van motorrijwielen en gebruikte auto's vrij BUREAU: Koningstraat 78—80 Den Helder Telefoon 3345 postgironummer 448041 Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Directie: J. BIJLSMA en C KRAK HELDU (MANT IAHlEVEN Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per m - Kleine advertenties „Juttertjes'1 tot 15 woor den f Lelk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal f 4.— bij vooruitbe taling. plus incassokosten Het nabij Madrid gelegen stadje Ta- rancon is gisterochtend getroffen door de ontploffing van een mnnitie-maga- ijjn van bet Spaanse leger. Dertig per- genen vonden hierbij de dood en 60 gewonden worden thans in ziekenhni- xen verpleegd. Grote rotsblokken van meer dan 400 pond werden meer dan een kilometer ver door de lucht geslingerd en kwa men neer op het fragiele stadje, waar Zij grote schade veroorzaakten. Een kleine heuvel, waaronder het Maandagmorgen arriveerde in Am sterdam het Canadese schip „Lauren- tion Lake", dat ligplaats koos langs de kade van de Amsterdamse Droogdok Maatschappij. In de loop van dezelfde dag versche nen op het terrein dezer maatschappij enige personen, die de werklieden, die op het schip werkzaamheden verrich ten, ervan trachtten te overtuigen, dat in verband met de strijd tussen de t^anadese Zeelieden enerzijds en de Canadese reders en regering anderzijds, welke strijd de havenstaking te Lon den tot gevolg heeft gehad, dit schip .^onderd procent besmet" was. Voorts zeiden zij, dat de overeenstemming ih Engeland niet geldt voor de rest van de wereld. Op verzoek van de directie van de A. D. M. werden de mensen van het terrein verwijderd, waarna zij buiten het terrein op de openbare weg begon nen pamfletten te verspreiden. Daarin werd onder meer opgewekt na afloop van het werk bijeen te komen in een vergadering te Nieuwendammerham. De pamfletten werden verwijderd na mens de Algemene Nederlandse Bond van Zeevarenden en de E. V. C.-metaal. De vergadering zou om vijf uur wor den gehouden. Bijna geen der werk lieden van de E. D. M. heeft aan deze oproep gehoor gegeven. Er werden geen ongeregeldheden verwekt. Dins dag bleek voor de verspreide pamflet ten geen belangstelling te bestaan. Het \verk vindt normaal voortgang. munitiemagazijn was gelegen, verdween -1 en ver ut het rond was geen te- van plantengroei meer te bespeu ren. Men meent, dat de 200 ton hoog-ex- Plosteve granaten, die het magazijn be vatte, door de hitte van de laatste da gen ontbrand zijn. Het stadje, dat 7.000 inwoners telt, toonde na de ontploffing het zelfde beeld als na het zware bombardement, dat het m de burgeroorlog heeft door staan. Het herstel van de toen aange richte schade was eerst kort geleden voltooid. De sergeant, die aan het hoofd van het magazijn stond, was niet op de plaats van de ramp aanwezig. Eerst 's avonds meldde hij zich bij de politie in een stad, die 13 km van Tarancon af ligt. Hij was bang geweest, dat hij zou worden gelyncht. De plaatsvervangende burgemeester van Trancon deelde mee, dat de stad van 7.000 inwoners ernstig ge leden heeft. De slachtoffers zijn gro tendeels soldaten, die met de bewa king van het magaztjn waren belast. Militairen uit Madrid hebben de dak lozen van tenten en voedsel voor zien. Drie mijl voor Dover... Mevr. Willy CroesVan Rijsel heeft haar poging om het Kanaal over te zwemmen Dinsdagavond om 18 uur 38 moeten opgeven. Zij was toen bijna 14% uur onderweg en nog S mijl van Dover verwijderd. Nadat ze haar poging had opgege ven werd mevr. CroesVan Rijsel aan boord van de motorboot „June Rose" naar Dover gebracht waar ze een heet bad nam en toen onmiddellijk naar bed ging. Ze was te uitgeput om iets over haar ervaringen te vertellen. Haar trainer, de Kanaalzwemmer Tomme, zeide dat de weercondities ge durende driekwart van de overtocht zeer gunstig waren. Maar daarna raak te de zwemster vermoeid in ruw wa ter. en toen de deining op ongeveer 3 mijl van de Engelse kust hoog werd kon ze het niet langer volhouden. Philip Mickman. de 18-jarige school jongen die Zondag jl. een poging waag de en 7 mijl voor Dover wegens ruwe zee moest opgeven, heeft Dinsdag tel kens over lange afstanden naast mevr. CroesVan Rijsel gezwommen. Na de tvphon. die in Sjanghai 20 per sonen doodde, 200.000 mensen dakloos maakte, 23 branden veroorzaakte en er sinds 15 jaar de ergste overstro mingen veroorzaakte, verwacht men nu over Zuid-Japan een* nieuwe wer velstorm. Te Djokja is gister door Republi keinse en Nederlandse gedelegeerden, alsmede de leden der TJNCI, bijge staan door hun militaire adviseurs, een begin gemaakt m<>t de besprekin gen over het uitvaardigen van de or der tot het staken van het vuren. Ter wijl de betrokken partijen allen de noodzakelijkheid inzien an een zo spoedig mogeljjke totstandkoming hiervan, opdat de machine voor de Ronde Tafel Conferentie te 's-Graven- hage in beweging kan worden gezet, was er niets dat er op zou kunnen wijzen, of de besprekingen spoedig zullen kunnen zjjn beëindigd. Alle drie leden der UNCI, de he ren Cochran, Critchley en Herre- mans, nemen aan het overleg deel, evenals dr. Van Royen, die de leiding der onderhandelaars van Nederlandse zijde heeft. De besprekingen gaan thans over een practische uitwerk'ng /an het in de overeenkomst tussen de heren Van Royen en Rum neergelegde be ginsel, dat de Nederlandse en de Re publikeinse troepen gebieden krijgen toegewezen, waarin zij de rust en orde zullen handhaven. Het i® niet onmogelijk, dat in de een of andere Kleine kinderen, die op een ondiepe plek in de Vecht nabü de spoorbrug van Weeap speelden, hebben Dinsdag middag een onontplofte vliegtuigbom opgegraven. Gelukkig ontdekte de ovenvachter van de N.S. tijdig het gevaar. De kinderen waren plezierig bezig met hun schepjes op „dat gekke stuk jjier" te slaan. De spoorwegwachter waarschuwde onmiddellijk de Rijkspolitie van Weesp. die enkele ogenblikken later arriveerde. Men constateerde, dat het •en onontplofte Britse vliegtuigbom was van naar schatting 100 kg, welke vermoedelijk in 1944 bij een aanval op de spoorbrug werd afgeworpen. Zorgvuldig werd de bom onder een laag zand bedekt, zodat het felle zon licht de temperatuur niet gevaarlijk hoog 20U doen stijgen. De hulpverle ningsdienst van het Ministerie van Binnenlandse Zaken is opgebeld en zal t° spoedig mogelijk de bom onschade lijk maken en opruimen. Bovendien tal een nauwkeurig onderzoek worden ingesteld of in de omgeving van de brug de gevonden bom ligt op on geveer twintig meter afstand van de spoorlijn - nog meer „blindgangers onder het zand bedolven zijn. Ook de directie van de spoorwegen 's gewaarschuwd en de treinen passe ren de plaats met verminderde snel heid. Gevaar is er evenwel niet direct, want gedurende meer dan 5 jaar zijn he treinen er met onverminderde snel heid langs gereden, zonder dat er iets is gebeurd. Men hoopte het gevaarlijke voorwerp nog 's avonds te hebben ver wijderd. Het bestuur van de KNVB heeft be sloten de eerste klasse-indeling voor de competitie 1949—1950 te handhaven op zes maal tien elftallen. Aanvang 1950 zal een bijzondere bondsvergade ring worden gehouden, waarop het competitievraagstuk in zijn volte om vang zal worden besproken. Weersverwachting, geldig tot heden avond: Veranderlijke bewolking met hier en daar een regen- of on weersbui. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Vooral in het Noorden van het land minder warm. vorm een gezamenlijk lichaam, waar aan de Nederlanders en de Republi keinen deel zullen hebben, zal worden ingesteld, dat zal werken met bij stand van de UNCI en dat de nodige leiding zal geven aan de plaatselijke organen in de diverse streken. Indien het tot een dergelijke vorm van samenwerking komt, zal het volgens waarnemers in UNCI-krin- gen de vraag zijn, of het huidige aan tal van 40 militaire waarnemers der UNCI voldoende zal zijn. De vacanticga'igers i« B, oadshtlrs, die de horizon aftuurden naar de „Hugin", het Vikingschip, dat van Esbjerg onderweg is tiaar Engeland tér herdenking van de Noormannen- invasie uit het grijs verleden, en dat dezer dagen en passant IJmuiden ver overde, werden in hun verwachtingen teleurgesteld. De moderne Noorman nen bleken namelijk op hun tijd schema vooruitgelopen te zijn en moe ten nu, om de organisatie niet in de te ar te sturen, enkele dagen achter de horizon van Engeland op nonactief blijven dobberen. Zij verdoen intus sen de tijd tussen lucht en water met Zwemmen en vissen. De „Hugin" heeft de tocht over de Noordzee in negen dagen gedaan in- piaats van, zoals berekend was, in elf dogen. Het escorterende Deense kor vet „Thetis" vrijwaart inmiddels de Noorse invallers tegen een invasie van persmensen. Donderdagmorgen zal de wacht van de „Thetis" door Britse schepen worden overgenomen. Zovele opvarenden van het Viking schip „Hugin" hebben gedurende de roeitocht van duizend kilometer het zitvlak van hun broek versleten, dat zij alvorens te landen van Engeland i.it van nieuwe broeken zullen wor den voorzien. De Nederlandse lange afstand zwemster mevrouw Willy Croes van Rijsel bij de start te Kaap Gris Nez V/eisvoorstel ingediend Oud-minister Struye 'CVP) heeft in de Belgische Senaat een wetsvoorstel ingediend tot het houden van een volksraadpleging in de koningskwestie. De voorzitter verklaarde, dat dit voor stel zal worden bestudeerd door de commissies van justitie en binnenland se zaken. De Senaat heeft Rolin (Soc.1 herko zen als voorzitter. Van Cauwelaert iCPV) is in de Kamer als voorzitter herkozen. soonscel, allen waren tevoren mishan deld. De gevangenen die verdacht wer den van de overval op het bevolkings register. werden geboeid op hun krib ben neergelegd en moesten zo een maand lang dag en nacht blijven liggen. Vele malen hoorden zij gevangenen in een vertrek, waar zij door SD-ers wer den ondervraagd, lang en hartbrekend gillen. Talloze gevangenen waren door de bewakers bont en blauw geslagen aangetroffen, dikwijls met gebroken handen of voeten. tZie vervolg pag. 3) Het Amsterdams Bjjz. Hof heeft het proces tegen Willy Lages, de voorma lige chef der Sicherheitspolizei te Am sterdam, gisteren voortgezet. De president, prof. mr. J. A. van Ha mel, opende deze vierde zitting met de volgende verklaring: „Van verschillende zijden hebben de genen, die aan de leiding van dit pro ces deelnemen, smaadbrieven en dreig brieven ontvangen, die van verschillen de geestesympathieën getuigen, al naar gelang zij zijn gericht tot het Hof, de vc-dediging, misschien ook tot de advo caat-fiscaal. Voor zover het ons zeif, de leden van het Hof, aangaat, zal ik daar over niets zeggen, want iedereen be grijpt, dat wij onze plicht moeten doen en dat dit een zware plicht is". Op dit punt pauseerde de president een ogenblik en vervolgde toen met veel nadruk: „Maar voor zover het de dreigbrie ven aan de verdediging betreft, wil ik dit zegen: Deze twee verdedigers heb ben ten deze slechts een zeer zware plicht te vervullen, die ze zelf niet ge zocht hebben. Ze zijn door mij. krach tens de wet. aangewezen om als toege voegde raadslieden deze verdachte ter zijde te staan. Ik heb hun deze taak op hun schouders gelegd en zij zijn ver plicht zich hiervan te kwijten met alle bekwaamheid waarover zij als advoca ten beschikken. Zij zouden te kort schieten, wanneer zij hun taak als ver dedigers niet zo goed en nauwgezet mo gelijk zouden vervullen". Opnieuw hield de president een ogen blik de adem in. alvorens hij niet zon der ontroering de verklaring besloot met de woorden: „Wij doen hier recht in naam van de Koningin en het is in strijd met de Nederlandse rechtspraak, wanneer iemand de verdediging lastig valt". Het proces Lages trok ditmaal een volle publieke tribune, die aandachtig toeluisterde naar de eerste getuigen. Dat waren onder meer D. G. Wakker en J. van Putten, beiden bewakers bij de gevangenis aan de Weteringschans te Amsterdam. Zij werden gehoord over de mishandelingen, die de Duitsers op weerloze gevangenen toepasten. Beiden gaven een uiteenzetting van wat hun uit eigen waarneming bekend was. Hier volgt een greep uit hun voorbeelden: 16 Joden werden opgesloten in een één per Op de eerste dag zijn 7204 deelne mers voor de Vierdaagse gestart; ruim 500 meer dan het vorige jaar. Ondanks de hitte en de onbeschutte wegen van de Betuwe hebben de wan delaars zich uitstekend gehouden^ Er v.aren 55-jarigen, die 's morgens om 4 uur vertrokken en omstreeks het middaguur alweer in Nijmegen terug waren. In totaal telde men gister 44 uitvaljers, zodat heden voor de tocht naar Maas en Waal, met als hoofdcentra Druten en Wychen, 7160 wandelaars kunnen starten. Er heers te een zeer opgewekte stemming on der de deelnemers en men was getuige van een sportieve krachtmeting tus- r\e Minister van Economische Zaken, prof. dr. J. R. M. van den Brink, heeft een bezoek aan Overijsel ge bracht en daarbij terloops aan zijn gastheren verteld, dat in zijn gezin een baby is geboren. Dus kwam het pro vinciaal bestuur op de gedachte. Zijne Excellentie te verrassen op traditionele Overijselse wijze. Gisteren werd het "ezin Van den Brink verblijd met een krentenbrood van anderhalve meter Jang en dertig centimeter breed. De bewindsman overweegt thans, hoe hij die wegge" op de meest economische manier kan verdelen. O In Hamburg verdienen veertig studenten hun col legegeld als kinderoppassers. Maar om dat de bewakers van de gevangenis met vacantie gaan, heeft men nu de bollebozen verzocht, een poosje cipier te komen spelen. Per slot van rekening zijn tralies tralies, of ze nu voor een cel zitten of voor een loophek. Ook a> uit Duitsland komt het bericht, dat gewezen beroepsmilitairen yan Hitiers Wehrmacht pensioen zullen krygen. Ru ,ulk nieuws wrijft men zich Joch wd even de ogen uit, vrienden! D Weet Gij, wat een „gezinsstrand is. Ik niet Het geval is uitgevonden door B. en W van Den Haag. Op dit strand, zo orakelen zij. zal speciaal gelegenheid zijn voor kinderen om te spelen en voor ouderen om te vertoeven. Maai u n zie ik geen verschil met het ge- strand. U wel? t t IV afgelopen nacht was in Engeland D de warmste tot nu toe vanjlit jaar HIKIWlWHIHHIIIMItllINllllllllllllllllllllHllllllinillilllllllHllllllllilllllIHlIlllllllimilHlllllllllHilIl Lagerhuis continu vergaderd. De parle mentsleden hebben hun brood ver diend in het letterlijke zweet huns aanschijns. En zo zwaar hebben ze ge debatteerd. dat zij af en toe wat ver kwikking moesten zoeken op de ter- 1 assen langs de Theems. Het schijnt echter een zeer interessant debat te zijn geweest. De publieke tribune was ten minste tot het krieken van de morgen bezet met vele dames in avondkleding. Hier volgen tot leeringhe ende ver- maeck een paar van die echt Ameri kaanse verhaaltjes, die allemaal waar gebeurd zijn. In Denver kwam de po litie tijdig op de plaats van de misdaad aan, om een inbreker te arresteren, die En juist in die nacht heeft „Ziet gij de Engelse kust reeds naderen, Viking TfjSfi zo lang en zo hard had gesappeld om een safe van binnen te kunnen bekij ken, dat hij tenslotte was ingedut. Men heeft hem thans een zachte plank ver strekt om zijn sluimer te voleinden. O Maar niet altijd heeft de politie het zo gemakkelijk. In Notawa in de staat Oklahoma deelde de politiechef bonne tjes uit wegens verkeersovertredingen aan zijn broer, zijn zwager en zijn vrouw. En toen verzuchtte de goede man: „Het wordt tijd om te beslissen, cf ik mijn baan of mijn familie ga op geven. O Vrienden, er is ruzie in Huissen. Dui zend eerbare Huissense huisvaders hebben bij Wederopbouw geprotesteerd tegen het herbouwplan. De hoofden van de Huissense gezinnen willen geen v/inkelhuizen in Hnissen. En de gedu peerden achten dat juist van primair belang. Er is gewoon geen huis mee te kouden! In Arnhem hebben jaren lang beelden in de stadsplantsoenen ge staan. Hercules prijkte er en Jupiter en Neptunus en zo. maar de tand des tijds knaagde en de oorlog liet ook zijn sporen na. Thans echter daagt het, want er zullen nieuwe beelden komen. Hel gemeentebestuur is blijkbaar ge ïnspireerd door de tentoonstelling in Sonsbeek. En voor ik het vergeet nog dit: De tweejarige Rebecca Ann Allen werd in een ziekenhuis in Texas geopereerd omdat zij een nickel, een Amerikaans stuivertje, had ingeslikt. De chirurg kreeg prompt dividend voor zijn moeite, wart behalve de nickel vond hij ook nog een penny. Believe it or not, zeggen ze in Amerika! sen binnen- en buitenlanders, die in de beste harmonie het parcours af legden. Belgische soldaten, van de para chutisten-afdeling en de commando troepen, ongeveer 60 man sterk, toon den zich zeer enthousiast over de spontane hartelijkheid der bevolking en het fraaie landschap van Nijme- gens omgeving. De buitenlanders wer den bij de binnenkomst te Nijmegen afgehaald door het kranige Belgische muziekkorps, dat pittige marsen ten beste gaf. In Eist had tegen het mid daguur een officiële ontvangst plaats van de N.B.V.L.O.-leiding en de pers. door het gemeente-bestuur. In zijn dankwoord sprak majoor b.d. Bieunese over de verheugende ont wikkeling van de Vierdaagse, die een symbool hoopt te worden van de samenwerking in de Westeuropese Unie. De energie, door sommige deelne mers aan de dag gelegd, is bewonde renswaardig. Zo kwam Maandag een jongeman van Texel naar Nijmegen gefietst. Hij was 's nachts om 2 uur vertrokken en kwam *s nam. 4 uur te Nijmegen bij het aanmeldingsbureau aan Diezelfde avond fietste hij naar Arnhem en Dinsdag wa shij weer op tijd aan de start in Nijmegen. Hij vol bracht de eerste dagmars in uitste kende conditie. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Kon. Landmacht: Sold. F. L. Cijs uit Amsterdam. Sold. J. vd Peppel uit Wageningen. Korp. J. F. Woltman uit Heino. Sold. J. J. Blox uit Eersel (N. Br.). Sold. Ie kl. J. Hoeve uit Nijeveen (Dr). Sold. P. H. van Venrooij uit Heesch (N. Br.). Sold L. E. Jacobs uit Bleiswijk. Sold. Ie kl. G. D. Deen uit Boven- karspel. Droeve plechtigheid Thomas Falcö, William Newton, nat. barrows, Vincent Mahoney. Elsie Dick, F. Burton Heath, George Moorad, Lyn C. Mohan, John Werkley James Branyan. Hun as, in gelakte eikenhouten ur nen, stond in de late namiddag In een van de grote hangars in de zuid-west hoek van Schiphol. Tien meter hoge kaarsen wierpen een flauw licht op het paarse fluweel van de catafalk, waarop de urnen waren geplaatst en op de stars en stripes en het rood wit blauw van de daarachter gedrapeerde vlaggen. Zoals zij tezamen stonden in Batavia, op Banka en in Djokja, zo stonden zij hier in de holle ruimte van de vliegtuigloods. Weer waren er tallozen om hen te verwelkomen, zoals overal in Indonesië, doch dit maal werd er geen woord gewisseld. Hun stem is verstomd. Dat realiseer den zich allen, die gistermiddag op Schiphol bijeengekomen waren, des te dieper, nu ze hun namen aflazen van de verchroomde plaatjes op de twintig centimeter hoge urnen. Hun namen zijn ons een begrip ge worden. Namen, die we een maand geleden nauwelijks kenden, die aan de andere kant van de Oceaan echter reeds gemeen bezit waren. Dr. Herman Baruch, hun ambassa deur in ons land, onze ministers Stik ker en Spitzen, zij stonden temidden van de stille schare, die om vijf uur precies de ma*ieve deuren van de hangar voor zich zag openen. Dr. Baruch was de eerste, die naar voren trad en zijn krans bij de cata falk neerlegde. Secondenlang bleef hij onbeweeglijk staan. Dan boog hij diep. De ministers Stikker en Spitzen vol voerden dezelfde droeve handeling, dr. Banier van Overzeese Gebieds delen. de heer directeur van Schiphol en de vertegenwoordi gers van de Nederlandse Journalis tenorganisaties volgden hun voorbeeld. Vandaag vertrokken de urnen met de as der omgekomen journalisten van Schiphol naar Amerika. De Negara-, resp. Daerahhoofden zijn telegrafisch er van in kennis ge steld. dat het vertrek per vliegtuig van het vliegveld Kemajoran ("bij Ba tavia) naar de Ronde Tafel-conferen tie te Den Haag is vastgesteld op 6, 7, 8 en 9 Augustus. Behalve Willy Croes-Van Rijsel zijn nog twee Nederlanders bezig op vrij ongebruikelijke wijze van het vaste land naar Dover over te steken. Dinsdagmorgen zijn in de haven van Galais twee Maastrichtenaren, domi nee Philip Meerburg en de journalist Jan van der Linden, met hun twee persoons kano gestart voor een tocht naar Dover. Het is de bedoeling van beide kanovaarders om een aanval te doen op het record, dat voor deze route bestaat. Het Franse kabinet heeft een eind gemaakt aan de crisis, welke het ge volg was van de goedkeuring door de minister van arbeid, Daniël Mayer, van vacantie-toeslagen voor de em ployés van de dienst sociale zeker heid. Het kabinet bereikte overeen- stemming over deze kwestie. Dit werd officieel medegedeeld na een speciale bijeenkomst van het ka binet. gehouden ter bespreking van het. geschil. Volgens de onder Britse contróle staande „Die Welt'! zijn twintig Duit sers gearresteerd in verband met een bomontploffing, welke zich Zondag avond zou hebban voorgedaan in het Marmeren Paleis te Potsdam, waarin Scwjetrussische officieren zijn onder gebracht. Van ambtelijke Duitse zijde werd toegegeven, dat in het Marme ren Paleis een ontploffing is geweest. In de Staatscourant is een beschik king van de minister van Economische Zaken gepubliceerd, waarbij met in gang van 3 Augustus de prijzen wor- den vrijgelaten van nieuwe en ge bruikte motorrijwielen, gebruikte per- sonenauto's en van onderdelen en ac- oeaaoirec voor motorrijtuigen.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1